Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126801) Chaser válasza Cs1csó (#126800) üzenetére


Chaser
titán

ha 24/7-ben használod a gépet, az a felár bizony visszajön, felhasználás függvénye, tisztában vannak ezzel a gyártók is, én sem adnám olcsóbban ( : nyilván nem 1-2 hónapról beszélünk, hanem évekről, azokból is lehet 5-10 évről - 24/7-ben lehet akár kevesebb is -, de visszajön a felár

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126802) Cs1csó válasza Chaser (#126801) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig erre utaltam, hogy a 25-30k közötti is teljesen jó 0-24-ben történő használatra főleg ha végig azonos a terhelés és az 50%-ra van belőve. Azon az áron lévő szokásos teljesítményű tápok ugyanúgy kibírják a ezt a folyamatos üzemet nem kell itt kelteni a félelmet, hogy csak az bírja amin rajta van a PRIME plecsni.
Egy otthoni játékra nem munkára használt gép pedig soha nem hozza vissza az árát. Egy "munkára" profitszerzésre használt gép pedig szinte mindig visszahozza az árát.

(#126803) Chaser válasza Cs1csó (#126802) üzenetére


Chaser
titán

sztem egy kicsit - nagyon ( : - rosszul detektáltad amit mondtam
sehol nem mondtam h egy gold/ezüst/bronz/alu nem mehet akár 20 évig is ( : HATÁSFOK miatt olcsóbb üzemeltetni a patinumot, és mivel a ses-ekre ebben a kategóriában 10-12 év gar van, nyugodtan lehet számolni 5-10 éves intervalummal, mennyit spórol egy "szimpla" goldhoz képest, azonos terhelés pedig kb nem lesz semmikor, ha csak nem kiszámolsz x méter led szalagot és azt hajtod róla ( :
ha kifejezetten munkára és profitra használod ahogy mondod, akkor pedig egyértelműen platinumot veszel, annak is vissza fogja hozni az árát a meló ( : - ha meg nem, akkor a goldnak sem :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126804) syberia válasza Chaser (#126799) üzenetére


syberia
veterán

A többségnél nem fog visszajönni ekkora felár, mert hétköznapi használatban az idő nagy részében kis terhelést kapnak a tápegységek.Ha egyfolytában a hatásfokának a maximumán járatnánk évekig egy Gold és Platinum tápegységet, akkor már biztos ki lehetne mutatni a fogyasztásbeli különbséget.

Szerintem kifogtál egy gyárilag csapágyas tápegységet, azt pedig a boltnak cserélnie kell.

(#126800) csicso82: Pedig sokan megveszik, mert a magas árat a jobb minőséggel azonosítja. Közben pedig csomó alkatrész a jóval kedvezőbb árú típusokban is megtalálható, de az nincs beleírva a reklámanyagba, úgy pedig nem érdekes. ;]

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126805) Haruno válasza Haruno (#126769) üzenetére


Haruno
csendes tag

Sziasztok!
A fentebb említett baráttal megy az üzlet, a lényeg, hogy az RX580 mellé egy Thermaltake TR2 S 600W is hozzám kerülne. ( az EVGA 450 BT 450W Bronze helyett ) Vannak tapasztalatok a táppal kapcsolatban? Megéri ez nekem? Véleményeket nem találtam róla. :( ( így kb 53-at fizetnék a 8gb-os kártyáért az 50 helyett )

(#126806) Chaser válasza syberia (#126804) üzenetére


Chaser
titán

munkáról van szó, ahol nyilván hw igényes meló megy, ha nem hw igényes akkor notebook, annak fogyasztását egy pc nem tudja überelni - max a brand gépek közelítik, abba szépen kiszámolják mennyivel fogyaszt értelmesen a gép, és jellemzően az alaplapok is értelmeset fogyasztanak -
nálam kb középterhelés lesz, de mindig nem lehet prezentálni, 80-90% időben kb úgy menne, most a focusos történet miatt el is gondolkodtam a prime titaniumon, ha korrektül intézik az esetleges gart akkor simán megérné nekem
nem cseréltetem a focust, megy vissza elállással, vagy megveszem az 550-es titaniumot, vagy veszek mást, van még bő 10 napom eldönteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126807) syberia válasza Haruno (#126805) üzenetére


syberia
veterán

ShenZhen UTPower Technology gyártmány, kerülendő.

Kaptál minőségi tápegység ajánlást, nem ér meg a géped biztonsága annyit?

Chaser: Milyen konfigurációról beszélünk amúgy? :))

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126808) Haruno válasza syberia (#126807) üzenetére


Haruno
csendes tag

Hopp, a Te ajánlásodat nem láttam, bocsi. :B De, megéri. Ezért kérdeztem rá, hogy ne többet fizessek a rosszabbért. :D
Köszönöm!

(#126809) Chaser válasza syberia (#126807) üzenetére


Chaser
titán

annyi kimaradt, esetemben nem azért érné meg mert visszahozná a paltinum a felárát, annyit nem lesz használva a gép :) de 12 év garral és az elvileg hangtalan működéssel már emészthető az a 42e ft

b450m/zen 2600 egyelőre 0.95V@3400mhz, 2x16gb gskill 1,2v@3000mhz, rx 570 4gb -0,15v gpu fesszel, m2 nvme ssd, nincs most fogyasztásmérőm, 220-250w körül ehet loadon ha cpu és fpu is rendesen kapja a terhelést
jövőre majd 3600/3700, ott már magasabb órajellel, vga 1660 super - az rx átmeneti, meg akarom mérni mennyit eszik alapon és szabályozva, amennyiért vettem valszeg bukta nélkül el is tudom ani később, valami vga meg kellett a gépbe -
jó lett volna ez a kis 450-es focus, de elment tőle a kedvem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126810) KAMELOT válasza Haruno (#126805) üzenetére


KAMELOT
titán

Adtak ajánlott jó tápra. Ezt meg se vedd amit írtál. Azt hiszem a tápon nem érdemes spórolni!!!!

Chaser: korábban írtam.... A hatásfok görbe a legfontosabb!!! Nézzél utána és válaszd ki. A tápom 85k volt 4 éve. Hónapokra lebonva 1770ft. Tápot több évre veszünk, érdemes a drága/minőségit venni.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#126811) Chaser válasza KAMELOT (#126810) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm uram, ezekkel tisztában vayok, nem is akartam spórolni, vettem egy focus goldot de valami van a ventijével - v gyárilag ilyen és csak engem zavar ( : -, úh veszek mást
egyébként én is így szoktam nézni, mennyibe kerl éves v havi lebontásban valami, és így nézve egyáltalán nem drága az 550-es platinum sem, évi 3600-700 ft, miközben a telefon előfizum 9400/hó... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126812) KAMELOT válasza Chaser (#126811) üzenetére


KAMELOT
titán

Mi a gond a ventivel? Zörög!?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#126813) syberia válasza Chaser (#126809) üzenetére


syberia
veterán

Ha a legjobb minőség a cél, én sem tudok jobbat ezen az ár- és teljesítményszinten ajánlani, valószínűleg a minőségellenőrzés is szigorúbb egy ilyen felső-kategóriás modell esetén.

550W ideális a gépedhez, a fejlesztés során nem lesz jelentős fogyasztásbeli növekedés. Esetleg az "arany középút" Focus Plus 550 Gold 10 év garanciával, felszereltségben ugyanazt vonultatja fel, tartós ventilátora van.

Nálam az i5 és 580 Nitro+ 250 watt alatt kajál játékokban, ha a kártya 1340 MHz órajelen jár. 1300-on 200W körüli érékeket mértem, csökkentett gpu feszültséggel egyetemben. A digitális mérőnél a hatásfok függvényében lehet levonni a hulladékhőként elszálló wattokat, vagyis: pillanatnyi fogyasztás X 0.9
Egész pontos összfogyasztás végeredményt ad, egy Gold hatásfokú táppal kalkulálva

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126814) Cs1csó válasza syberia (#126804) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

Erről beszélek, van egy szint ami felett az ár jobban nő mint a "minőség-tartósság?" platinumvs. titanium már nehezen megkülönböztethető, de lehetne még sorolni.

(#126815) syberia válasza Cs1csó (#126814) üzenetére


syberia
veterán

Igaz, a magasabb hatásfokkal nem feltétlenül kapunk hosszabb élettartamot.

https://howbad.info/

(#126816) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Gepcsere volt, es van olyan gondolot, hogy a regi tapot lehet, hogy le kellene cserelni. Igaz ajanlott tap, Antec de a pontos tipusat nem tudom :) Anno itt kerdeztem ra, es itt mondtak, hogy ajanlott. 5 eve vettuk, de akkor sem volt uj. Szoval, indokolt lehet a valtas? Igazabol problemaba nem utkoztunk vele, de ha mar uj gep, lehet ezt is cserelni kene? :)
Amit rendeltunk uj dolgok:
Ryzen 5 3600
MSI B450M Mortar Max
Adata XPG SX8200 Pro 512GB M.2-2280
Ezen felol meg van egy 1TB-os hdd.
VGA nincs szoval nincs jatek a gepen.

Ket jo lehetoseg van, ha indokolt venni
Seasonic Focus Plus Gold 550W £55 Kb 21000Ft
Seasonic Focus Plus Platinum 550W £72 Kb 27000Ft
Van kuponunk, ezert ennyi az aruk :)
Koszonom :R

[ Szerkesztve ]

(#126817) Chaser válasza KAMELOT (#126812) üzenetére


Chaser
titán

kerregő hangja van, leginkább így tudom leírni, mintha beleérne valami vastagabb kábel a ventibe, a klímám kültérije ugyanezt szokta játszani mikor rájön, de nincs kábel ott sem :N és az is csinálta új korától, mondjuk annál a venti méretnél meg is értem ( :

syberia
igen, a linkelt tápról beszéltem - csak mivel ennél mondtátok h szintén hasonló jelenségbe lehet futni a ventivel, így erősen gondolkozós, alzát se akarom hetente opatni' visszavitt táppal, és nyilván magamat sem -
elmondottakkal pedig tisztában vagyok :R csak kicsit kiestem a táp témából az elmúlt 7-10 évben ( : de pont a tápot azt nem akarom cserélgetni , focus plus szériát kilövöm, onnan már tényleg nem sokkal drágább a prime platinum, v bf 450-550 lesz v a prime
viszont bármelyik táp lesz, úgy csinálok cpu-n oc-t, h középterhelés közelében legyen a a load fogyasztás, akkor már meg is érheti oc-val bajlódni - ami még mindig gyári turbo órajel alatt lesz az biztos -
viszont szerzek egy korrekt mérőt és csinálok teszteket, sztem sokak szeme kerekedni fog a "65w tdp-s" cpu-kon - no meg végre kimérhetem az rx570-et, ha gpuz-nek hinni lehet, -0,2v-on eszik 110-120w-ot furmark alatt, gyári feszültséggel meg se mertem nézni ( : -

szerk:
fojtviki
mindenképp cseréld le ha ennyiből megvan
a "vga nincs" rész érdekes, abban a cpu-ban nincs igp, szóval mindenképp kell vga mellé, különben nem tudod használni a gépet, az alaplapi vga kivezetések csak olyan cpu-nál élnek amiben van igp, pl 2200g/2400g, 3200g/3400g

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126818) fojtviki válasza Chaser (#126817) üzenetére


fojtviki
senior tag

a "vga nincs" rész érdekes, abban a cpu-ban nincs igp

:WMeg sem neztem ezt amikor megrendeltem :F Basszus, jo hir. Koszonom azert :)
Egyebkent akkor melyik legyen, a Gold vagy Platinum? Gondolom meg a gold is boven sok :)

[ Szerkesztve ]

(#126819) Chaser válasza fojtviki (#126818) üzenetére


Chaser
titán

vagy vga-t kell venni mellé, vagy fentebb említett cpu-kat
gold/platinum hatásfokot jelöl, abból sosincs túlzás, kérdés az ember mennyit hajlandó fizetni érte, fentebb erről volt szó, üzemeltetni annál olcsóbb minél nagyobb hatásfokú a táp, viszont méretezni sem árt, és esetedben 550w nagyon sok ha egy 1050ti-vel számolunk pl vga-nak, ha nincs játék 1030 is elég, sőőőőőt, de tápból is elég 400-as bőven

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126820) fojtviki válasza Chaser (#126819) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom, ha nem szolsz akkor tenyleg beneztem volna. Hirtelen atbeszeltuk, es rendeltunk egy 1050TI kartyat, mondva, hogy ha veletlen lesz kedvunk akkor akar tudunk jatszani is, bar nem lesz jellemzo.

(#126821) Fastfact


Fastfact
csendes tag

Sziasztok!
Édesanyám gépében 6 év után elkezdett igen érdekes hangokat kiadni a tápegység bekapcsoláskor, ezért szeretném a segítségeteket kérni hogy milyen új tápot vegyek neki.
Haldokló táp típusa: HKC SZ-420R (Mint utánanéztem csoda hogy eddig bírta)
Jó lenne nettó 15k alatt megúszni.
Ilyen gépe van:
Intel Celeron CPU G550
1x4 GB RAM
SATA:
Seagate 3,5" winchester
Samsung SSD 860 EVO
TSST Corp. DVD író
A válaszokat előre is köszönöm!

(#126822) Chaser válasza fojtviki (#126820) üzenetére


Chaser
titán

jobban belegondolva akkor már 1650, árban majdnem ott van, de van olcsóbb modellje is, ami legtöbb 1050ti-nél olcsóbb, egyébként sok vacak van - hangos hűtésű -, tehát érdemes jól megnézni melyiket veszitek
tápból tudsz mást is venni? 550w tényleg nagyon sok oda, nagyon alul lesz terhelve a táp

Fastfact
be quiet! 400w pure power 11 80+ gold, alzán 18e br 5 év garral - de még az is rengeteg oda, egy 250-es is bőven sok lenne, de azokból nemigen van -

szerk:
FSP SP300-A 250W
értelmes helyről br 8e-ért megvan, igazából abba a gépbe kár és feleslges is komolyabb tápot rakni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126824) fojtviki válasza Chaser (#126822) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen tudok venni mas tapot, igazabol barmelyiket tudom :) Amazon 20%-os kuponom van :) De akkor kerdes mit? :F :D

(#126825) Chaser válasza fojtviki (#126824) üzenetére


Chaser
titán

nem látok kisebb tápból értelmeset ott, ami van drágább mint a fentebbi ses tápok amiket mondtál - és nem jobbak csak kisebbek -
ha semmi finomhangolás nem lesz és a rendszer mindent automatikusan kezel, akkor is nagyon maximum eszik az a gép 200w-ot, 450-es táp is sok lenne, azért ildomos méretezni, mert középterhelésen legjobb a tápok hatásfoka, alatta és fölötte romlik - többet vesz ki a konnektorból - , mai tápoknál azért nem borzasztó mértékben, de romlik, terhelés nélkül az a gép 60-70w lehet, 550w-nak töredéke, terhelve pedig kb 1/3-a a névleges terhelhetőségnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126826) fojtviki válasza Chaser (#126825) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi :R Nem latsz Amazonon? Szinte minden van pedig. Pl amit fentebb ajanlottal az is van £48-ert a kuponommal a be quiet! 400w pure power 11 80+ gold :) Akkor majd nezelodok.

[ Szerkesztve ]

(#126827) Chaser válasza fojtviki (#126826) üzenetére


Chaser
titán

valszeg más lokalizáció miatt más url-t adott és azért nem találta, neweggen is mindig így járok ha nem figyelek ( :
az a táp már sokkal jobb, az már kevésbé, h jóval olcsóbbnak kellene lennie, illetve inkább a focus gold van túl olcsón, nézőpont kérdése
Seasonic FOCUS 450 Gold SSR-450FM 450W
ez lehetne még érdekes, én most egy hibás ventis darabba futottam, ettől független minőségi táp és rengeteg + vélemény van róla, viszont ennél meg nem élnek az amazonos url-ek, pár napja még biztos éltek mert néztem, nektek obb lenne fél moduláris v moduláris táp, ez előbbi - nincs minden kábel fixen beforrasztva, azt rakja be az ember ami kell a komponenseihez -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126828) fojtviki válasza Chaser (#126827) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalam nem mukodik a link :) A £48-os be quiet az modularis amit irtam, a nem modularis az £39 font korul van a kuponnal :) Neztem a Seasonic-ot is amit most irsz, de ugye az nincs benne az ajanlott tablazatban. Raadasul dragabban mint az 550W-os :)

szerk: no az 550w gold el is tunt olyan aron ami volt. 1 db platinum maradt meg :) Nem tudom nalad mukodik e a link. [link]

Ja nem tunt el, most azt irjak, hogy meg nem elerheto, nem ertem, kavaras van amazonnal [link]

Ha ajanlott ez akkor ez lesz: [link]
Elnezest ha faraszto voltam :R

[ Szerkesztve ]

(#126829) Chaser válasza fojtviki (#126828) üzenetére


Chaser
titán

ezt mondtam, nálam sem ( : pedig pár napja élt, több ezer vélemy van róla amazonon
ha itteni táblázatra gondolsz lehet nincs benne, minden nem lehet benne, elég meggyőző ha itt elolvasod a véleményezéseket
ha modu a kis bq! akkor már nem olyan rossz ár, az az 550-es focus gold az nagyon jó ár, itthon 30e ft környéke
nem tudom ott mennyi a gar, értelmes helyen 7 év gar van a focus plus goldokra, focusokra is annyi a gyári gar, a bq! 11-es szériára pedig 5 év van

szerk:
sztem elírták az 550-es focus gold árát, gyanúsan olcsó volt
nyugodtan vehetitek a kicsi bq! tápot, ahhoz a géphez jobban illik mint egy 550-es

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126830) syberia válasza fojtviki (#126828) üzenetére


syberia
veterán

be quiet! Pure Power 11 CM 400W Gold bőven elég lesz, videokártyával együtt sem fog a géped 150 watt fölött kajálni. Van kisebb alternatíva, de alacsonyabb a hatásfoka.

https://howbad.info/

(#126831) fojtviki válasza syberia (#126830) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom neked is. A modularis be quiet lett. Vicces de az altalad ajanlott tap £16-tal dragabb a modularis bq-nal. Fura neha az Brit Amazon:)

[ Szerkesztve ]

(#126832) syberia válasza fojtviki (#126831) üzenetére


syberia
veterán

Azt nevezem, biztos rajtuk ragadt egy konténer bq! tápegység. :DDD

https://howbad.info/

(#126833) SFU


SFU
tag

1.: Mennyit szánnál rá?
25 - 30.000 Ft (nagyon a plafon a 30.000) lehet használt is, ha van némi garancia rá.
2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?

R5 Ryzen 3600, 2*8 GB 3000 MHz Aegias RAM, MSI TOMAHAWK B450 lap, GigaByte GTX 1060 6 GB OC1, 2db SATA HDD, 1db SATA SSD, 1 db M.2 SSD", a ház egy régi Chieftec torony, ezért minél hosszabb kábeleket szeretnék (későbbiekben lehetséges alsó tápos ház, illetve GTX 2060 Super beszerzése)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
Modulárisat szeretnék, sok -és sokféle csatlakozóval (pl. 6+2 tápcsatlakozók a videókártyához,stb.) amennyiben lehetséges, halk működéssel, jó hatásfokkal.

Most egy Chieftec 600W -s tápegységem van, amivel van, hogy nem indul el a gép, vagy csak a 4.-5. alkalommal. (nem minden esetben, de néha előfordul)

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#126834) syberia válasza SFU (#126833) üzenetére


syberia
veterán

BitFenix Whisper M 450W Gold teljesen moduláris, nagyon halk

be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold moduláris, nagyon halk

EVGA SuperNova 550 G3 80+ Gold, teljesen moduláris, félpasszív mód

Seasonic Focus Plus 550 Gold teljesen moduláris, félpasszív mód, 10 év gari

Mindenképpen le kell cserélned, azt jelzi az újraindulásokkal a régi tápegységed. A kondenzátorokat pedig nem érné meg kicseréltetni benne.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126835) SFU válasza syberia (#126834) üzenetére


SFU
tag

Köszönöm! :R

Esetleg a kábelhosszakat hol tudom megnézni?

Még mindig megvan a tőled vásárolt Gigabyte GE-C420A-C2 420 W tápegységem, megelégedésemre működik a fiam gépében.

Üdv

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#126836) Zantax


Zantax
csendes tag

Bocsánat előre is az OFF-ért, itt van pár pro és hátha ki tud segíteni :R
https://bulk.fsp-europe.com/wp-content/uploads/2016/04/fsp500-60ghn_label.png
Van egy FSP500 60GHN-85+ tápom amin csak egy 6pines pcie csati van,
egy rx580-ast akarnék vele meghajtani, de ugye ahhoz 8pin kell.
Teljesítményre meg kellene legyen a tápnak 500wattal és 86%-os hatékonysággal, de fogalmam sincs, hogy ez hogy lenne kivitelezhető (újabb tápoknál már 450 wattnál van 6+2pin, itt nuku).

Válaszotokat előre is köszönöm! :R :)

(#126837) Chaser válasza Zantax (#126836) üzenetére


Chaser
titán

molex v sata átalakítós 6/8 pines pcie kábel
a hatékonyság nem függ össze ahhoz, h ki tudná-e szolgálni az 500w-os táp az rx-et vagy sem, ha 10% hatásfoka lenne akkor is kiszolgálná, csak mondjuk 100% hatásfoknál ha 400w kell a gépnek akkor konnektorból is 400-at ránt ki - ilyen nincs, 100% hatásfokú táp nem létezik -, 10% hatásoknál 4000w kellene konnektorból - szerencsére ilyen sincs ( : -

szerk:
mondjuk egy ilyen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126838) Zantax


Zantax
csendes tag

A hatékonyságot a táp minőségére(teljesítményére) értettem igazából(vagyis nem hulladék táp:D ).Látom hogy van 6pinről 2db 8pin-re átalakító
https://www.aqua.hu/delock-83433-pci-express-6-pin-female-2-x-8-pin-male-30-cm-kabel-363726.html
A kérdés az, hogy az alap 6pines kábel le tud-e adni 150wattot probléma nélkül. :Y
(A molexes átalakítást nemtudom, hogy érdemes megkockáztatni, fórumokon már tápcserét ajánlanak helyette,nehogy ugyanazon az ágon más periféria is legyen pl.: winyó/ssd, mert ott galibát okozhat.Nem beszélve arról, hogy 6pinem van, csak 8-as nincs)

(#126839) Yandelus


Yandelus
tag

Heló!
Egy kérdésem lenne:
Van egy i5 4570-es proci, 8 gb rammal.
alatta egy FSP H. 350 watt, 85+os, táp

Mit gondoltok, elbírna egy VGA-t? rx 470/570 amire gondoltam.

(#126840) syberia válasza Zantax (#126838) üzenetére


syberia
veterán

Mivel egy darab tápcsatlakozó átalakításáról beszélünk, komolyabb tuning nélkül nem okozhat problémát, a tápegységed teljesítménye is elegendő. 2 db 8-as PCIe tápkábelt igénylő videokártyához már nem ajánlom az általad linkelt adaptert.

(#126839) Yandelus: Ha nem erről beszélünk, valószínűleg cserélni kell. Típusa?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#126841) Yandelus válasza syberia (#126840) üzenetére


Yandelus
tag

FSP FSP350-60APN 85+ 350W
Ez. Elvileg.
Esetleg van valami értelmes VGA aminek ez elég lenne? Nem vagyok valami nagy Pc játékos, csak 2-3 game-re érdekelne, ami Xboxon nincs, vagy nem esik kézre kontrollerrel.

(#126842) Chaser válasza Zantax (#126838) üzenetére


Chaser
titán

megnézed milyen ágai vannak és úgy kötöd be
akármilyen rx-ed van feszeld alul, durván túl vannak gyárilag feszelve, 50+ w-ot is jelenthet

Yandelus
neked is szól, alulfesszel azzal a cpu-val nem lesz gond rx-ekkel sem
nem egy nagy művészet, ráguglizol megtalálod

szerk:
amik gyárilag is kevesebbet esznek az nv széria, ami már 570/580 fölött van tudásban a 1660, alatta levő n lassabb az 570-nél is - 1650/1050ti -
de rx580-at is vígan vinni fogja a tápod ha alulfeszeled, akkor megelégszik max 150w-tal

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126843) Paxker315 válasza syberia (#126834) üzenetére


Paxker315
addikt

&corsair tx550m, felmodularis, hét év garancia, gold hatasfok. ~ 25 ezer

Bitfenix whisperM 450w, 25 ezer

Seasonic Focus 450w, felmodularis, gold, 24 ezer forint.

Ezek is tök jó cuccok. O: -) :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#126844) Grave_444 válasza Yandelus (#126839) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Papíron bírja, de azért illene egy legalább ~10-12 ezret képviselő modernebb táp.

Én rá merném kötni mondjuk, de szerintem kell 6pin átalakító.

(#126845) syberia válasza Yandelus (#126841) üzenetére


syberia
veterán

Mindent alapórajelen hagyva elbírná, volt nekem is olyan tápegységem. Az RX 570 nagyon jó ár/érték arányú kártya, a fogyasztása sem vészes.

ASUS EXPEDITION RX570 OC 4GB + 2 játék kupon 46k :C

https://howbad.info/

(#126846) Chaser válasza syberia (#126845) üzenetére


Chaser
titán

ezt vettem ugyanonnan, meglepően minőséginek tűnik, nincs cicergés, alulfeszelve terhelve is alig van hangja - jobban zavar mellette a kerregő ventis ses táp -, enyémnél kapásból lejöt 0,2v, ramra pedig ráment +2000mhz ( :
filóztam az asus-on, elvileg két ventivel halkabb kellene legyen, gyakorlatban meg írtak róla sok mindent, brutál nagy borda van a kis zafíron, most is azt venném a kettő közül
asrock és xfx 8gb 580 van náluk 61e-ért ui. játékokkal, viszont úgy láttam h erősen szeretnek hullani, persze aki kísérletezni akar azoknak jó vétel - bár beugró 1660-ak 72e-től vannak, kevesebbet is esznek és valamivel gyorsabbak is -
de ez nagyon off :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126847) Yandelus válasza syberia (#126845) üzenetére


Yandelus
tag

Chaser
Grave444
syberia

Köszi szépen a válaszokat. :)

(#126848) jeni válasza syberia (#126845) üzenetére


jeni
félisten

a 8GB verziós VGA nem biztosabb a jövőre nézve?
ehhez is van grátiszban 2 játék.
én a többlet hardvert többre tartanám mint a grátisz játékokat,mert a játékokat meg lehet venni utólag ,de a VGA-t nem tudom erősebbé tenni,mert az adott fizikailag.

(#126849) Chaser válasza Yandelus (#126847) üzenetére


Chaser
titán

szívesen

jeni
annál a gpu-nál sokat nem segít, de az az asrock nem a legmegbízhatóbb kártyák egyike, mondjuk úgy ( :
ha 8gb akkor 580, zafír pulse 65e-ért van náluk és játék is jár hozzá, csak ugye pár ezerrel többért már ott van a 1660, ami 590-nél is erősebb jellemzően, és outofthebox' sokkal kevesebbet eszik
én ezekből választanék ha amd és viszonylag olcsó kártya,jó hűtéssel:
zafr pulse 570 4gb itx 43e - játék+gp - beugró kártya, kis házba is befér, meglepően jó és halk a hűtése egy ventis létére -
zafír pulse 580 8gb 65e - játék+gp - zafírnál ez a csúcs kártya, brutál hűtése van és gyárilag durván oc-zett -
mindkét kártyára igaz, h elég strapák, nem sok hibásodik meg, és mindkettő félpasszív, ha nincs/kevés a terhelés teljesen némák, nem megy a venti - az én 570-em teljesen cicergés mentes is, de ez másik példánynál lehet máshogy van -
a köztes átmeneteknek sztem nem sok értelme van
illetve 1050ti/1650 akiknek kimondottan fontos az alacsony fogyasztás, de azokból csak tápcsati nélküli, a táposak sokszor felmennek 100w-ra is, ahhoz képest meg az 570 jóval erősebb és alulfeszelve 100-130w-ból megáll gpu-tól függően

szerk:
de off end most már tényleg részemről ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126850) martin66


martin66
senior tag

sziasztok,
ti mit vennétek? a budget 90 font maximum
egy vega 56 strix oc került a gépbe, mellyel a g450 megszenved, elég erőteljes hangot társít mellé a táp. Szerintem a kényelmes a 650 körül van neki. mindenképpen goldot akarok (ritkán játszom kb 1-2 hetente és nem akarok szuper platinium meg mindent...), félpasszín mód, legalább 7 év garanciával és legalább fél moduláris. a uk amazonról lesz véve. példák 3 perc alatt:
- EVGA SuperNOVA 650 G1+ | 10 év = 89 font
- Corsair RM650 | 10 év = 83
- Corsair RM750 | 10 év = 85
- Corsair RM850 | 10 év = 90 (hihetetlen hogy ilyen kicsi a különbség)
- Corsair TX-M Series 650 TX650M | 7 év = 73,5
- Corsair TXM Series 750 W TX750M | 7 év = 84

olyan sok van, hogy ötletem sincs. uk mazon PSU oldal.
előre is köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.