Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39601) Szellem. válasza BigManus (#39589) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én nagyon régen használtam az AVG-t utoljára. Sajnos, amióta ezt a linkszkenneres témát belevágták, azóta nekem nem gyere be. Régen, közel sem volt ennyire memória és gépzabáló a program!
Az meg egyértelmű, hogy a linkszkennernek köszönhető az, hogy lassan jönnek be a weboldalak. Tegnap este lezsibbadtam, mikor nem akartak bejönni normálisan sorra az oldalak. Nem lenne rossz program, csak hát ezek ne lennének.

Viszont váltottam.:) McAfee Total Protection megy, és tényleg nulla az igénye. A tesztek alapján erős program, és effektíve nagyon megbízható. Tényleg észre se venni a gépen.

(#39602) Nhorbee válasza zed01 (#39600) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

pl. Comodo? :) Egy időben használtam, de túl körülményes volt. Rengeteget kérdezett.

(#39603) BigManus válasza Szellem. (#39601) üzenetére


BigManus
addikt

Ez így igaz.
Viszont egy hibája van, el is felejtettem az előbb megírni.
Nem lehet a kivételekhez adni sem programot, sem mappát, sem fájlt.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39604) #41133696 válasza blattida (#39591) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ma tettem fel a CIS 5-öt. Készítettem róla 93 fájlt ezek döntő többsége kép , illetve pár CLT log. Azt gondoltam, hogy ez lesz az eddigi legnagyobb projektem, de a Kaspersky IS próbaverziójáról több mint 130 kép készült eddig :) Ezek persze még hetek, mire elkészülnek cikk formájában , csak úgy megemlítettem, hogy ma nem lesz alvási gondom :D

(#39605) sznorbi2 válasza zed01 (#39594) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Köszi az infót.

Az az érdekes, hogy nem mindig akart kimászni a nagyvilágba, de futattam egy reg. adatbázis tisztítót és azóta megint magához tért és többszöri újraindításra sem akar kiszáguldani az svchost.

Azonnal valamilyen kártevőre gondoltam, hogy megfertőzte az svchost-ot, de úgy néz ki, hogy megint csak szerencsére vakriadóztam! :Y
Valami miatt összeakadt valami a reg. bázisban és most megint a régi jó működés megy.

To protect and serve!

(#39606) zed01 válasza Szellem. (#39601) üzenetére


zed01
őstag

Ez érdekes, nálam eléggé fogta a gépet a McAfee. Na jó, nem nagyon, de azért észrevehetően, pedig hasonló konfigom van mint neked, én pedig utálom ha bármennyit is lassul a gép. Ezért nem használom a megvásárolt Total Protection-at.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39607) blattida válasza janes1976 (#39599) üzenetére


blattida
nagyúr

A CCleaner-t is kipróbálhatod.
A benne található registry editorban pedig rákereshetsz a gdata maradékaira...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39608) blattida válasza #41133696 (#39604) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem már 40-50 kép is nagyon sok, a 93 pedig túlzottan...komolyan mondom. :K
De Te tudod, illetve ahogy gondolod. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39609) RBJ


RBJ
addikt

hát engem is elért az avg láz. 10 percet nem volt fent az av . szerintem a norton fényévekkel kevesebb erőforrással is beéri. nálam nem volt igaz a gyorsabb gép avg vel. a linkscannerje még mindig fogja a böngészést. :N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39610) zed01 válasza Nhorbee (#39602) üzenetére


zed01
őstag

Jó a Comodo is, de jó még a Private Firewall és a PC Tools Firewall Plus is. A Private kicsit többet kérdez mint a PC Tools, de mindkettő sokkal kevesebbet mint a Comodo.

Szerk: A Private-nak van tanuló módja is.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39611) Szellem. válasza BigManus (#39603) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Viszont, vissza lehet állítani és úgy a kivételekhez lehet tenni a fájlt.
De, ettől függetlenül eddig jó. Tényleg nem terhel és nem lassít!
Ha bevállik, ami 1 nap alatt kiderül, akkor marad, mert tetszik! :)

(#39612) Nhorbee válasza zed01 (#39610) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

A mailjeim között kutakodva rátaláltam egy ZAP éves promora. Lehet teszek vele egy próbát. :)

[ Szerkesztve ]

(#39613) zed01 válasza sznorbi2 (#39605) üzenetére


zed01
őstag

De én ettől függetlenül azt tanácsolom engedd ki az svchost-ot ha ki akar menni.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39614) zed01 válasza Nhorbee (#39612) üzenetére


zed01
őstag

Ha ZA használsz felejtsd el a Daemon Toolst, ugyanis összeakad vele.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39615) #41133696 válasza blattida (#39608) üzenetére


#41133696
törölt tag

Engem csak az idegesített fel, hogy sehogy sem bírtam 200 fölé nyomni CLT-n :( Sőt, nem ajánlotta fel a CLT-t homokozóban futtatni, ha meg kézzel próbáltam beletenni, akkor hibakódot dobott.

[link]

KIS 2011 alap

(#39616) janes1976 válasza blattida (#39608) üzenetére


janes1976
őstag

Azzal kezdtem, de így se oké. :(

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#39617) Nhorbee válasza zed01 (#39614) üzenetére


Nhorbee
aktív tag

1.72-es SPTD-vel is? :F

[ Szerkesztve ]

(#39618) blattida válasza zed01 (#39610) üzenetére


blattida
nagyúr

A comodora vonatkozó állításod már nem igaz. :N
Az 5-ös nagyon keveset kérdez. :K ;]

janes1976
Pedig a registry-t kell kitakarítanod, manuálisan vagy valamelyik erre való alkalmazással. :K
Ajánlom például a jv16 powertoolst, letöltés.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39619) RBJ


RBJ
addikt

egyet nem értek még, minek a pc analyzer bele az avg be ha nem lehet használni.
még ha a pro vagy is be használható lenne úgy lenne értelme de így hogy külön megvételre szólít fel kár beletenni . :N

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39620) zed01 válasza Nhorbee (#39617) üzenetére


zed01
őstag

Nemtom. Én olyan fél éve próbáltam és akkor összeakadt.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39621) zed01 válasza blattida (#39618) üzenetére


zed01
őstag

Az 5-ös nagyon keveset kérdez.

Ennek örülök. :)

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39622) BigManus válasza Szellem. (#39611) üzenetére


BigManus
addikt

Ezt privátban megírhatnád... Nekem még nem jött össze...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39623) Szellem. válasza BigManus (#39622) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Már megírtam, de van egy ilyen opció. ajd megnézed. :)

(#39624) Nhorbee


Nhorbee
aktív tag

A ZA inkompatibilis az FS-al? :F ZA telepítésénél kidobott egy ablakot, hogy töröljem le az FS-t. Ötlet?

(#39625) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Az avast! állítólag megint vírusnak nézi a WoW bizonyos fájljait - elvileg ez már 2-án is megtörtént.
Kiérdemelhetné a legtöbb hibás adatbázis frissítés díjat (is).

(#39626) RBJ


RBJ
addikt

gyors teszt. a malware pack szept18-23 az avg 15 hagyott most.
a NAV meg 19 et. :((

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39627) Imi1981


Imi1981
veterán

laca026 nálam még anno a 2009-es Mcafee volt fenn de nekem az állandó védelme nem akart semmire jelezni!Állandó védelem mellet csomagoltam ki a vírusokat és meg se mukkant!Másoltam egyik merevlemezről másikra akkor se!Valószínűleg csak futtatáskor fogta volna!Ez változott azóta?Amúgy meg ha átvizsgáltam vele a fájlokat akkor egyből fogta őket!Mert nekem ez miatt nem tetszett.Az erőigénye nagyon kicsi volt az viszont tetszett benne. :D

[ Szerkesztve ]

(#39628) BigManus válasza Imi1981 (#39627) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon jól fogja a kártevőket, erre nem lehet panasz.
Nagyon minimális a memória igénye, átlátható a program beállítása.
Én meg vagyok vele.

Az AVG azért került fel, mert kíváncsi voltam.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39629) Imi1981 válasza BigManus (#39628) üzenetére


Imi1981
veterán

De az állandó védelem ugrott rá vagy csak átvizsgálással fogta őket?

(#39630) BigManus válasza Imi1981 (#39629) üzenetére


BigManus
addikt

Az állandó védelem.
Nem tudom a 2009-es mien volt, nem használtam még akkor. Ez fogja letöltéskor is rendesen.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39631) Imi1981 válasza BigManus (#39630) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor kipróbálom!Nagynehezen eljutottam a próbaverzó letöltéséig. :D

(#39632) F34R válasza Imi1981 (#39631) üzenetére


F34R
nagyúr

Luke térj át a színes oldalra :DDD

(#39633) Imi1981 válasza F34R (#39632) üzenetére


Imi1981
veterán

Már megvolt!És tényleg sokat javult sokkal jobb mint a 9-es! De most ki akarom próbálni az Mcafee-t. :D

(#39634) F34R


F34R
nagyúr

Ez mostanában járvány , vagy tényleg az Iraq-iak támadták be a gépeiteket ? ;]

Olyan sűrűn cserélgetitek biztos van még úgy 20 AV amit kilehet próbálni, nem egyéjszakás kaland ez hogy strigulázzuk :D

(#39635) Imi1981 válasza F34R (#39634) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja elkapott a járvány!De már lassan kigyógyulok belőle! :DDD

(#39636) 12-es csaj válasza F34R (#39634) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Tényleg, most mit használsz? CIS?

(#39637) #41133696 válasza F34R (#39634) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hmm, mostanában az AVG-t nagyon lájkolják :D

(#39638) blattida válasza F34R (#39632) üzenetére


blattida
nagyúr

Pontosan: Luke, állj át a sötét oldalra!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39639) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

UserX, ha itt is itt vagy: A gyengébb gépen váltottál NOD32-re? Mármint csak feldobtad, vagy egy darabig azt fogod használni?

(#39640) UserX válasza 12-es csaj (#39639) üzenetére


UserX
őstag

Igen, leszedtem az AVAST-ot és NOD32-t raktam fel helyette, magazinos kóddal. Teszek vele egy próbát, egy darabig biztosan az marad. Én most a "zöld oldalra" álltam :) . Te még kitartasz?

(#39641) 12-es csaj válasza UserX (#39640) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Sajna igen...
Amúgy miért történt a csere?

(#39642) Kezdő vagyok válasza UserX (#39640) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Gépfogás szempontjából észrevehető-e változás?

(#39643) UserX válasza 12-es csaj (#39641) üzenetére


UserX
őstag

Leginkább kalandvágyból és kísérletező kedvből :) . És valahogy nagyobb biztonságban érzem a gépet. Lehet, hogy az is hozzájárult, hogy tegnap voltam egy kolléganőnél vírust írtani (géplassulás, nem indult a Firefox stb.). AVAST 4.8 volt fent, friss adatbázissal. Feltettem és lefuttattam az MBAM ott eredmény: 2 adware és 2 trójai. Láss csodát, törlés és újraindítás után elfogadtható sebességű lett a gép és a Firefox is elindult. A 4.8-at azért leszedtem és feltettem az 5-t nekik. Persze tudom, hogy NOD mellett is be lehet kapni rondaságokat!

Kezdő vagyok: kb. egy órája tettem fel, így nem sokat tudok mondani. Elsőre kb. annyira fogja a gépet mint az AVAST, az 512 MB RAM-ból ürejáratban 60% a memória használat, ez AVAST-al 53% volt. A keresés és eltávolítás (a malware packon) nehézkesebb és lassabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#39644) 12-es csaj válasza UserX (#39643) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Mondjuk, ha úgy nézzük, 2 adware és 2 trójai nem sok. Itt inkább arról volt szó, hogy nem mindegy, hogy milyen veszélyesek...
Én ilyen "ragaszkodó" típus vagyok, de győzögetem magamat, hogy felrakjak egy normálisabb vírusirtót, mert nem akarom, hogy egy kemény fertőzés győzzön meg (inkább én magamat).
Csak az a baj, hogy "igényes" vagyok, és nem találok számomra ideális ingyenes terméket. Lehet, hogy NOD32 lesz újságos kóddal vagy újratelepítgetéssel; de egyébként, ha promós kódot adnának véletlenül ahhoz is, tuti, hogy lecsapok rá. :)

Nekem azért kevés a jelenlegi védelem mellett biztonságérzetem, mert itt senki nem használ avastot, vagy aki igen, az rövid úton eltávolítja, mert nem tetszik neki valamiért. Pedig e fórum közönsége számomra mérvadó: kockák (itt jó értelemben) tesztelgetnek vírusirtókat, méghozzá elég keményen ( :DD ), s eléggé ismerik azokat; biztos igazuk van.
Ezen kívül a csapni valóan rossz 0. napi felismerése, s az, hogy lassan kerülnek az adatbázisba az új kártevők (fórumán panaszkodnak sokan erről)... Az adatbázisa hiába jó, de ha bekapok egy két héten belüli malware-t, na, azt már kevés eséllyel fogja.

[ Szerkesztve ]

(#39645) Kezdő vagyok válasza UserX (#39643) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kíváncsi lennék a fejleményekre!
Nálunk a rendszergazda szerint a NOD fogja legkevésbé a gépet.
Más írtókkal összehasonlítva.
Jó dolog ez az MBAM. :K :K :K
Köszi szépen,várom!

[ Szerkesztve ]

(#39646) UserX válasza 12-es csaj (#39644) üzenetére


UserX
őstag

Ahhoz épp elég volt, hogy megbénítsa a FF-ot. A trójaiak nevét egyébként nem jegyeztem meg.. Bármennyire is kis minta a laca oldalán lévő, az azért talán átjött, hogy más írtók gyorsabban reagálnak, hamarabb kerülnek be minták az adatbázisukba, mint az AVAST-nak. Egyébként nem rossz a NOD szerintem :K .

Kezdő vagyok: majd beszámolok, ha jobban kitapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#39647) 12-es csaj válasza UserX (#39646) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Igen, ezt említettem... ezesetben veszélyes példányokról volt szó.

Miért nem raktál neki is pl. NOD-ot? A havonta szükséges szöszölés miatt?

Közben szerkesztettem az előző hsz-omat, ha esetleg nem veszed észre. :)

(#39648) Imi1981 válasza 12-es csaj (#39644) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem baj az ha ragaszkodó típus vagy,jobb mint az amit én csinálok hogy állandóan próbálgatok! Ha nem próbálgatsz sokkal tovább bírja a windows!Én is már kezdem megunni úgy döntöttem holnaptól megállapodok nod 32 comodo párossal vagy outpost ha a comodoval nem jönnének ki.Most már ki kisérletezgettem magam.De amúgy ha nod-ot választod nem jársz rosszul az biztos,de ha maradsz az avastnál az se gáz mert az is jó írtó. :D

[ Szerkesztve ]

(#39649) UserX válasza 12-es csaj (#39647) üzenetére


UserX
őstag

Pontosan azért :K . Nekik problémát okozna a havi le-fel telepítés is.

(#39650) 12-es csaj válasza Imi1981 (#39648) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az a baj, hogy nem jó irtó.

De amikor ott tartok, hogy beszerzek egy tényleg jó vírusirtót, akkor eszembe jut egy olyan dolog, amit szeretek az avast!-ban, és ez totál visszatántorít. :DD Talán most sikerült a legjobban megfogalmaznom, miért nem váltottam eddig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.