Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39151) blattida válasza Imi1981 (#39150) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért a win 7, 300-as processzorral és 64MB rammal érdekes kombó lenne. :F

Ekkora tódítást is ritkán látni... :((( ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39152) BigManus válasza Szellem. (#39134) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Érdekes, amikor a client securityt használtam, nálam sem okozott lassulást.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39153) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#39151) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Miért? Comodo ugyanez csak 128MB-t ramot ajánl...Akkor a cloud miért ne menne 64-el... ;]
Nyilván a "legkisebb" OS-hez illik mérni a legkisebb konfigot...
(Bár megnézném akármelyik víruskergetőt, hogy hogy futna az általa megadott legkisebb konfigon. Borítékolom, hogy mindegyik agyhalottá varázsolná a masinát) :DDD

Imi1981 #39146
[link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39154) Imi1981 válasza blattida (#39151) üzenetére


Imi1981
veterán

Felhőalapú így lehet hogy tényleg nem lassítja a gépet, de a felhő miatt a böngészőt lassítja szerintem nagyon.Bár nem használtam meg mostanában nem is fogom míg nem fejlesztik felénk a hálózatott mert így csak 1mb netem van és ahol lakom ez a max sajnos a régi hálózat miatt(legalábbis ezt mondták a t-com-osok).

Fire/SOUL/CD közben már rátaláltam az összehasonlítóra de azért kösz!

(#39155) F34R válasza Imi1981 (#39154) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem szabad bedőlni a T-com-nak nekem 5 Mbit/s van de várom a megváltást az optikai hálózattól addig meg tépem a hajam meg pár sör már elfogyott ;]

Panda jó kiegészítőnek , de mostmár MBAM jobb :K

(#39156) dnsi válasza F34R (#39155) üzenetére


dnsi
aktív tag

MBAM pro nálam is a kiegészítés. :K

(#39157) sznorbi2 válasza Imi1981 (#39150) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Nekem a 6 éves gépen teljesen észrevétlen volt 1Gb Ram mellett.
Bár azért gondolom a viselkedés elemzője jobban megérződik egy régebbi gépen.
Nekem a netet nem tudom, hogy lassíthatja-e :D ( 30Mbit-esnél észrevétlen) a felhő alapú kommunikáció, de az biztos, hogy csak pár kbyte-nyi adatot küld a szerverének mint a Hitman Pro is.

Dnsi:
Az MBAM Pro kiegészítés az FSAV mellett?
Az pompásan össze fog balhézni nemsokára. ;]

To protect and serve!

(#39158) dnsi válasza sznorbi2 (#39157) üzenetére


dnsi
aktív tag

F-Secure Client Security mellett is sokáig futott és nem volt akadás nálam.

(#39159) sznorbi2 válasza dnsi (#39158) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Végülis az F-Secure gyorsabban ugrik a kártevőkre az tény. A Panda Felhőjével voltam így, hogy szinte mindig hamarabb jelzett az F-Secure, mint a Panda, de egyszer volt, hogy egyszerre ugrottak rá ugyanarra és hopp egy kopp, annyi is lett a Windowsnak.
Majd Panda le és már jó is lett. Ezt az MBAM is eljátszotta nekem és azóta csak a free verzió megy kb. 1-2 hetente.

To protect and serve!

(#39160) blattida válasza dnsi (#39158) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor csak szerencséd volt.
Nagyon nem ajánlott az MBAM Pro más valósidejű védelem mellé.

Fire
Azért a 128 egy kicsit jobb, mint a 64, bár az is édeskevés, abban igazad van. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39162) dnsi válasza blattida (#39160) üzenetére


dnsi
aktív tag

Akkor mi mellé ajánlott? :F

sznorbi2
Akkor inkább én is kikapcsolom a valós védelmét.

[ Szerkesztve ]

(#39163) blattida válasza dnsi (#39162) üzenetére


blattida
nagyúr

Például az operációs rendszer mellé, nem létező av mellé, csak manuális keresésre képes védelmi program mellé, ugyanis az mbam pro valósidejű védelmet biztosít, ma már magában is elegendő, egy tűzfallal együtt, természetesen.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39164) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Sziasztok. Van valami tippetek PII 333 Mhz, 128Mb RAM mellé? Válaszokat előre is köszi.

(#39165) blattida válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen op rendszer van ezen a gépen?
Win 95, 98, xp?

Ilyen gépre av-t tenni szinte egyenlő a halállal, mert annyira lelassulna az amúgy is csiga gépezet...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39166) dnsi válasza blattida (#39163) üzenetére


dnsi
aktív tag

Akkor én tévedésben voltam, köszönöm az információt. :R :D
Természetesen neked is sznorbi2 :R :)
Ki is kapcsoltam az állandó védelmét, csak az óránkénti frissítés és napi gyors szkennelés maradt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#39167) F34R válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


F34R
nagyúr

Hardware-s tűzfal talán , Meg ha Xp-d van akkor Immunect Protect free a többi egyenlő az öngyilkossággal :Y

esteleg MBAM free ha valami baj lenne

(#39168) dnsi válasza blattida (#39163) üzenetére


dnsi
aktív tag

Még egy kérdésem van a Comodo sandboxát érdemes bekapcsolnom, Defense + azt most kapcsoltam be , hogy ne a sima tűzfal legyen.Vagy ez is rossz húzás egy másik valós idejű védelem mellé? :F

(#39169) F34R válasza dnsi (#39168) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha eddig nem okozott problémát akkor mehet mellete

De a F-secure nak van egy Deepguard nevezetű proactive-ja , nemtudom hogy összeakad e a Defefense+al Szerencsére a HIPS a tűzfalban van meg de te az AV-t használod :P

(#39170) blattida válasza dnsi (#39168) üzenetére


blattida
nagyúr

Gond csak abból lehet, ha a comodo felhő alapú keresője, ami a tűzfalban is benne van, rámozdul ugyanarra, mint az f-secure.
Plusz, ha a sandboxban futtatva derül ki valamiről, hogy kártékony, nem tudom, hogy reagálna a skandináv av-d... ;]

F34R
Immunet Protect, egész pontosan.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39171) dnsi válasza blattida (#39170) üzenetére


dnsi
aktív tag

Akkor kikapcsolom és marad a sima fal.

(#39172) Fire/SOUL/CD válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

NOD32 Antivirus 2.7, ha router mögött vagy akkor annak a tűzfala, ha nem akkor Keiro Firewall 2.1.5 és IE6 SP1. Ez egy w98 esetén hasít. :K

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39173) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Újabb védelmi progit készítő cég promozik!

BullGuard IS 10, 6 hónapos promoja!

[Promo link]

Az antivírus része Bitdefender, a tűzfal pedig az Outposté! :C

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#39174) zed01 válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


zed01
őstag

Az ilyen gépre Lubuntut, vagy Xubuntut tennék fel, arra rezidens vírusirtó sem kell.

Mindkét oprendszernek nagyon kicsi a rendszerigénye.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39175) riki válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


riki
senior tag

Csatlakoznék Fire véleményéhez.
Szinte csak a Nod32 ami elfut rajta és még hatékony is.Sajnos ma már a fejlesztők nem igazán figyelnek a programjuk erőforrás igényére,mert ők azt mondják ha nem megy a dolog a felhasználó vegyen erősebb vasat. Sajnos piacgazdaság van. :U

[ Szerkesztve ]

(#39176) F34R válasza sznorbi2 (#39173) üzenetére


F34R
nagyúr

Ennek vas is kell rendesen , volt alkalmam találkozni a 9-essel ;]

nagyon népszerű ez a Bitdefender motor :C

[ Szerkesztve ]

(#39177) Z86


Z86
őstag

Sziasztok!

Avast-ot használok, és a gép minden bekapcsolásakor ezt írja ki

Az objektumnál a fájl neve mindig más, de a könyvtár ugyan az.
Futtattam egy ESET online szkennert, aztán feltettem a Spybot - Search & Destroy nevű programot, majd a SUPERAntiSpyware-t, aztán a Malwarebytes' Anti-Malware-t. Mindegyiket frissítettem, aztán futtattam, de még mindig nem sikerült megoldani a problémát.
Windows 7-et használok.

Tudnátok adni valamilyen tanácsot, mivel tudnám kiirtani ezt a valamit a gépemről?
A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#39178) Fire/SOUL/CD válasza F34R (#39176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nálam semmi gond nem volt a régebbi 8.7-essel, egyáltalán nem kellett neki erőmű: [link]
Az új BG meg még "lite-osabb"... :K
(igaz, eltelt egy "kis" idő azóta, úgy hogy ma már más egy konfig esetén a minimális standard)

Z86
Töltsd fel azt a fájlt a VT-re: [link]
Legalább több motor is megvizsgálja, aztán kiderülhet, hogy csak az Avast azonosítja, vagy esetleg más is. A .NET Framework nem lehetne fertőzött, a vbc.exe az meg valóban a.net 2.0-hoz tartozik

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39179) blattida válasza Z86 (#39177) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem nyomj neki egy vakriasztás jelentést, mert ez téves, szinte biztos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39180) Z86 válasza Fire/SOUL/CD (#39178) üzenetére


Z86
őstag

Ez lett az eredmény:
link

7 felismerte, a többi nem, ez mit jelent?
Lehet, hogy tényleg vakriasztás?

[ Szerkesztve ]

(#39181) #41133696 válasza sznorbi2 (#39173) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hoppá :) :R

(#39182) blattida válasza Z86 (#39180) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebből három az avast-é, amúgy generikus jelzések, tehát gyanús, hogy fals.

Töltsd fel egy kódelemző oldalra azt a fájlt(például ide) és nézd meg az eredményt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39183) Z86 válasza blattida (#39182) üzenetére


Z86
őstag

Itt az eredmény:
link

Azt írja Verdict: "Undetected"

[ Szerkesztve ]

(#39184) blattida válasza Z86 (#39183) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor még próbáld meg itt is!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39185) Z86 válasza blattida (#39184) üzenetére


Z86
őstag

Ez sajnos nem sikerült, elküldtem háromszor is, de csak ezt írta vissza:
"Your submission may not be processed due to the following reason: for some reason, ThreatExpert failed to generate the report."

(#39186) Olajbogyesz válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


Olajbogyesz
tag

Köszönet a gyors válaszokért. Nem az enyém a gép, de én teljesen tanácstalan voltam. Ezért is kérdeztem inkább kisérletezés helyett. Amúgy Xp hasít rajta, vmi butított izé.... :F

(#39187) Z86 válasza blattida (#39184) üzenetére


Z86
őstag

Közben feltöltöttem egy korábbi indításkor karanténba helyezett fájlt, amit sikerült elemeznie, csak kicsit sokáig tartott. Az eredmény:
link
Nem ír semmi különöset.

[ Szerkesztve ]

(#39188) BigManus válasza Fire/SOUL/CD (#39172) üzenetére


BigManus
addikt

Bocs a javításért, de Kerio helyesen ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39189) Fire/SOUL/CD válasza BigManus (#39188) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Jogos, THX!

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39190) blattida válasza Z86 (#39187) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez semmi.

Maradjunk annyiban, hogy fals.
Jelentsd az avast-nak!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39191) swatti


swatti
tag

Hát nem tudom, miért istenítitek a Keriot és a Comodo tűzfalat. Személy szerint és több szakember szerint a ZoneAlarm sokkal jobb persze kezelni nem mezei usernek való, de ez csak a én véleményem. Egyébként aki jobban védekezni akar az szinte mind azt használ. x)

[ Szerkesztve ]

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#39192) Fire/SOUL/CD válasza swatti (#39191) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szerintem ezen átsiklottál...
Csak feltételeztük, hogy egy ilyen konfigon w95/98/me/2000 vagy esetleg max XP fut (ez utóbbinak is a javasolt 256MB RAM)

Ha Te erre felpakolnád a legújabb ZA falat, akkor annak a masinának annyi is lenne.
Én még használtam olyan konfigot, ezért írtam tapasztalatból, hogy NOD32 2.7 + Kerio 2.1.5 (nem a legújabb) mert arról tudom, hogy nem gyilkolja le a masinát...

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39193) BigManus válasza swatti (#39191) üzenetére


BigManus
addikt

Ez bődületes nagy b@r...ág!
Akiknél az ismeretségi körömben régi rendszer fut, egy ember használ ZA-t.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#39194) Z86 válasza blattida (#39190) üzenetére


Z86
őstag

Jelentettem.
Köszönöm a segítséget!

(#39195) blattida válasza swatti (#39191) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha elvonatkoztatunk attól, aminek kapcsán ide beírtad ezt a hsz.-ed, a ZA ma már nem a legjobb tűzfal, a kezelése pedig egyáltalán nem nevezhető bonyolultnak, de még régebben sem volt az.

Aki pedig egy kicsit is konyít a témához és valóban védekezni akar, az mást tesz föl, hidd el nekem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39196) UserX válasza Olajbogyesz (#39164) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

Nekem hasonló konfigon (igaz abban 256+128 MB SDRam volt) a Comodo IS 4 még "hasított". Az 5-el nincsennek tapasztalataim.

Más. Gyengébb gépre feltettem próbaképp az AVG Anti-virus 2011-et (XP SP3), promóciós kóddal. Kissebb az erőforrás igénye, mint a 9-nek, viszont a következő indításnál fekete halál fogadott, csökkentett módban leszedtem és visszaraktam az AVAST 5 Free-t. Azzal nincs semmi probléma.

(#39197) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használ-e valaki PANDA 2011-es terméket?Mi a tapasztalat?

(#39198) riki válasza UserX (#39196) üzenetére


riki
senior tag

Hát ha neked,egy P2-es gépen Cis 4 hasított minden cuccával együtt,és még használtál hozzá egy office-t akkor te tudsz valamit. Mert a cis 4 av-része keresés közben bizony még néha a lényegesen erősebb konfigot is képes térdre kényszeríteni.Ha csak nem állapot tartón hagytad.Tapasztalatom szerint ilyenkor mesze nem olyan hatékony. :R

(#39199) UserX válasza riki (#39198) üzenetére


UserX
őstag

Alapbeállításon hagytam. Előtte a 3-as volt fent, nem vettem észre, hogy egy idő után leállították a támogatását. Jelezte, hogy keresi a frissítéséket, de ha jól emlékszem júniusi volt az utolsó, amit kiadtak hozzá. Hetente futtattam MBAM-ot, de nem talált soha semmit.
Scant nem futattam a 4-el, úgy voltam vele, hogy ha vírus van, kapja el "röptiben" :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#39200) 12-es csaj válasza Z86 (#39194) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Nekem pont hasonló nevű fájlt jelzett az ESET Online, és ugyanonnan.
Nem tudom, mik ezek a fájlok. Számomra a folyamat is fura, ami hozzá akart férni.

Na, amiért írok az az, hogy hiába küldöd el nekik a karanténból, vagy jelented be vagy valami, nem fognak vele foglalkozni. Írd le nekik a fórumukon, és akkor viszont a következő VPS-ben már javítják ezt a téves riasztást!

Mindenkinek:
Mi az a generikus riasztás (vagy ahogy hívják)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.