Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40701) blattida válasza 12-es csaj (#40699) üzenetére


blattida
nagyúr

Az adott fertőzés kérdése, van, amelyiknél elegendő a klikkelés. ;]

Mai, fejlettebb kártevők esetében már nem sokat ér a puszta karanténozás, egy csomó mindent javítani és helyreállítani is kell utánuk.
Ráadásul egyes kártevők direkt tönkre vágnak fontos fájlokat az oprendszerből, a registryből, programokból, használhatatlanná téve a gépet vagy a biztonsági programokat.

Kezdő vagyok
Nincs valahol a partíción egy recovery mappa?
A gyártók szoktak ilyet használni, pontosan azért, hogy ha újra kéne telepíteni, akkor az eredeti tiszta állapot visszaállítható legyen.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40702) 12-es csaj válasza Kezdő vagyok (#40700) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Az előtelepített op.rendszereket "belülről" lehet újratelepíteni. Vagy legalább is remélem. :DD Azt is hallottam, hogy az F8-nyomogatására megjelenő menüben is van újratelepítés lehetőség.

Nekem van a vezérlőpultban olyan, hogy:
A számítógép helyreállítása vagy a Windows újratelepítése.

(#40703) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#40700) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha előtelepített volt a laptop, akkor lehetséges(de inkább kell), hogy van rajta ún. Recovery Partíció, arról meg visszaállítható/újratelepíthető az OS. :K
laptop típustól függően más és más funkcióbillentyűvel jön elő az opció bootoláskor.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40704) 12-es csaj válasza blattida (#40701) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Virut, sality például kellemetlen két jószág.

(#40705) Kezdő vagyok válasza 12-es csaj (#40702) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

De szerintem ez a Win újratelepítés csak a Win7-en belül van,nem?
Neki meg XP van.

(#40706) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#40703) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi szépen,megnézem majd még egyszer,de ilyet sajnos nem láttam a gépén,pedig de jó lenne most....

Aha:ezt nem tudtam,ha nála leszek,megnézem!!!!
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#40707) 12-es csaj válasza Kezdő vagyok (#40705) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Szerintem ott is kell legyen.
Kisebb HDD-területet (na ezt jól megfogalmaztam............) ír ki a sajátgép, mint amennyi van?

Nálam a recovery partíció jelenlétének tünete, hogy a Win szerint 285 GB a 320 GB-os HDD-m.

---

Még most is lassú a gépe az ismerősödnek?

[ Szerkesztve ]

(#40708) Kezdő vagyok válasza 12-es csaj (#40707) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Passz.
Ezt is megnézem,majd legközelebb,ha náluk járok.

Újratéve az AVG free 9+ZA tűzfal....most szerintem jó,tűrhető.

blattida:most már nagyon kíváncsi vagyok.Ha megtalálom,és rákattintok,a rajta levő általunk feltett progik azért elvesznek,vagy nem?

Fire/SOUL/CD:az segítene,hogy hol keressem ezt a lehetőséget,ha tudom a típusszámot:Asus F5SR?2 Ghz CPU,3 Giga RAM?

[ Szerkesztve ]

(#40709) MolnárPéter válasza Nené Fiori (#40695) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Semmiképp sem blattida hibája, de ez a táblázat nem pontos, szerencsére. :P Az IDP benne van a fizetős és az ingyenes antivírusban is nem csak az IS-ben.

[ Szerkesztve ]

(#40710) HZoli87 válasza Kezdő vagyok (#40708) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem visszaállítja a gyári állapotot, mintha csak most jött volna a boltból újonnan a gép, szóval az általatok feltelepített programok és beállítások elvesznek. Én gépemen is volt ilyen, de első dolgom volt törölni. :)

(#40711) Kezdő vagyok válasza HZoli87 (#40710) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mondjuk,az a legkevesebb,hogy amit mi feltettünk,újratesszük.
De WIFI-je van,amit szerintem utólag tettek rá,azt hiszem valami külön program csinálja.
Nem tudom,nem értek hozzá.
Nekem csak síma ADSL van.

[ Szerkesztve ]

(#40712) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#40708) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

megnézem és írok privben! csak mi az a kérdőjel a típusnál? Asus F5SR?2

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40713) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#40712) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Nagyon szépen köszönöm,előre is!

(#40714) Kezdő vagyok válasza Kezdő vagyok (#40713) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Asus F5 SR
2 GHz CPU+3 Giga RAM akart lenni,csak így sikerült,bocs :B

[ Szerkesztve ]

(#40715) polonic


polonic
félisten

Egyébként a windows tűzfal egyáltalán nem a rossz kategóriába tartozik. Nem is a legjobb, nem ezt írom. A vista és win7 tűzfala elég korrekt, két irányba is tud szűrni. Ezeken a rendszerekn eléggé részletesen konfigurálható mind bejövő, és kimenő irányban is.
Én is ezt használom mindkettő gépen. A 64 bites rendszeren MSE 2 beta van (így házon belül meg van oldva), a 32 bites rendszeren NAV11 van, de ott is csak azért, mert volt promóciós kódom hozzá, ha ez nem lett volna, ott is MSE 2 beta lenne. Teljesen elégedett vagyok ezzel a felállással.

(#40716) #41133696


#41133696
törölt tag

Sziasztok !

Nem szerettem volna erről írni, de elkerülhetetlennek érzem, hogy némi magyarázatot adjak a másik fórumon történtekre.

Harmadik éve már, hogy BNO kódján F4100-at azaz Pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam.

Ez egy kellemetlen betegség, több antidepresszánst is kaptam többek között reggel Paroxatot, este Xanaxot és Mianserint kell beszednem.

A Paroxatot elviekben félévnél tovább nem lett volna javasolt szednem, - legalábbis úgy indult a dolog , hogy félév után elhagyhatom. Ennek eléggé erős tudatmódosító hatása is ,van melyhez az évek folyamán könnyen hozzászoktam.

Mivel rendszeresen járok vérvételre, így folyamatosan figyelemmel tudtam követni a májfunciómat, mely egy ideje romlott a gyógyszerek miatt. Azonban csak a napokban határoztam el, - korábban már volt egy sikertelen kísérletem - , hogy fokozatosan elhagyom ezeket a gyógyszereket.

Mind két esetben az orvosommal nem egyeztetve magánakcióval akartam megválni tőle, úgy hogy hetekig csak fél szemet veszek be, ahogy az le van írva a használati utasításában a gyógyszernek , Ugyanakkor tudtam, hogy nem lesz könnyű, mert a szerotonin szint ingadozása kellemetlen dolgokat eredményez, egy dolog hogy szédülök, és hallucinálok tőle, de ilyenkor indulatosabbá is válok, és fokozódik a leszokás alatt - ezt hetekben mérik - a gátlások meggyengülése is. Idővel állítólag majd visszatérhet minden a rendes kerékvágásba.

Sajnálom amit írtam a másik fórumon , mert nem tiszta fejjel írtam :( :O Megértem , hogy sokakat megdöbbentett , sőt engem is és napok óta nem tudom, hogy mi lenne a helyes.

Még egyszer elnézést kérek az érintettektől , az évek folyamán soha sem volt a részemről hasonló jelenség tapasztalható, és sajnálom hogy ennyire kicsúszott a kezeim közül a folyamat irányítása, soha sem gondoltam, hogy valaha is ilyen hatással lehet rám egy gyógyszer és ennyire befolyásolhat.

(#40717) Gorneck válasza polonic (#40715) üzenetére


Gorneck
titán

Én is...bár most nem bétázom...

Gorneck#1239

(#40718) RBJ válasza #41133696 (#40716) üzenetére


RBJ
addikt

Most aztán se eleje e vége nem lesz a mondókának.
Azért a jellemedről ad némi támpontot a billentyűzet tisztasága :(

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40719) lck


lck
senior tag

Helló !

Frissített már valakinél automatikusan az AVG az új programverziójára ?
Nálam úgy van beállítva hogy a windows indítása után 15 perccel keresse a frissítést, illetve manuálisan is próbáltam, de semmi. ( AVG IS. van fenn legális kulccsal ) Persze fel tudnám tenni az új telepítővel, de jobb lenne a saját frissítőjével.

(#40720) wwhy


wwhy
veterán

létezik olyan vírusirtó, amelyik képes lenne megjegyezni h már milyen fájlokat vizsgált, és azokat a köv. vizsgálatából kihagyni?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#40721) Fire/SOUL/CD válasza wwhy (#40720) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, pl az általam is használt Kaspersky. Készít egy amolyan fájl és mappa térképet. Ezt készítheti úgy, hogy egy teljes vizsgálatot lefuttattál vele, de e nélkül is, a háttérben futó vizsgálat által is, tehát bármely kézi vizsgálat indítása nélkül is. Ha ez teljesen elkészült, akkor pl egy kézzel indított teljes vizsgálat indítása esetén lesznek olyan területek, amelyeket nem szükséges átvizsgálni, ilyenkor egy SKIP gomb jelenik meg, amire ha rákattintasz akkor kihagyja. Továbbá van olyan beállítási lehetőség is, ahol az állítható, hogy csak olyan elemek legyenek megvizsgálva, amelyek ÚJAK vagy MÓDOSULTAK...

Remélem nem értettem félre, amit kérdeztél...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40722) wwhy válasza Fire/SOUL/CD (#40721) üzenetére


wwhy
veterán

igen, erre gondoltam. KP-n kívül esetleg? McAffe sajnos nem tudja :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#40723) Narxis


Narxis
nagyúr

Ejnye Kaspersky

Thanos was right.

(#40724) dooz3r


dooz3r
csendes tag

Egy kis segítség kellene. Tegnap előtt már mutattam egy képet a SEP ről, Tegnap viszont beütött a bajság :) . (Az mellékes hogy a Trojan.Win32.Buzus.anee ki-be járkál a rendszeren , de ma beugrott egy baci ami előszeretettel gyilkolássza az exe kiterjesztésű állományokat. Illetve nevezgeti át őket cab file oknak. Természetesen a SEP jól érzi magát és néma marad

Valaki járt már hasonló cipőben ?

(#40725) blattida válasza wwhy (#40722) üzenetére


blattida
nagyúr

Comodo is tudja, állapottartó vizsgálatnak hívják náluk, viszont csak a valósidejű ellenőrzésnél működik, a kézinél és az ütemezettnél nem.

dooz3r
MBAM és Hitman Pro nézze át a géped. :K
Szinte biztosan megoldják a problémát.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40726) HZoli87 válasza polonic (#40715) üzenetére


HZoli87
veterán

Tökéletesen egyetértek, én semmi pénzért nem telepítenék magamnak külön tűzfalat, szerintem rendben van a W7 fala. 11-es Avirát várom már, hogy milyen lesz, ha nem fog tetszeni, akkor nem fogom meghosszabbítani az előfizetést és én is MSE-t fogok ezentúl használni.

(#40727) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#40726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Avira 11? :F Még bétáról sem hallani, vagy esetleg Te tudsz valamit? ;]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40728) #41133696 válasza RBJ (#40718) üzenetére


#41133696
törölt tag

Megláttad a lényeget ... :U Az a nagy folt rajta a tenyértől keletkező kopás. Mind két G15 -ön így van.

[ Szerkesztve ]

(#40729) OanteS


OanteS
csendes tag

Sziasztok!

Valaki segítsem nekem legyen szíves abban, hogy az AVG 2011 Antivírusban hol tudok betenni kivételeket? Többek között a PerfectDisk-et és a MBAM-t is szeretném betenni, de sehol nem találok ilyen lehetőséget. (vagy csak én nem látom)
Előtte nodoztam és abban volt ilyen lehetőség.

Köszi előre is.

(#40730) lck válasza OanteS (#40729) üzenetére


lck
senior tag

Eszközök > Haladó beállítások... > Állandó védelem > Kizárt elemek.

(#40731) MolnárPéter válasza wwhy (#40720) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Az AVG 2011 az első vizsgálat előtt végez optimalizálási vizsgálatot, ami a későbbi vizsgálatokat felgyorsítja.

Korábbi kérdésekre, felvetésekre:

Win7 x86-on is működik a 1136-os verzióval a Windows update:

A programon belül is frissít a 1144-re, utána újraindítást kér:

(#40732) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#40727) üzenetére


HZoli87
veterán

Üdv!

Semmi infóm sincs róla, ha tartják az ütemtervet, akkor is legkorábban év vége felé indulhat a nyilvános béta tesztidőszak. Ráfeküdhetnének, hogy legyen benne kis cloud, sandbox, esetleg teljes 64 bit támogatás ... :U

(#40733) blattida válasza HZoli87 (#40732) üzenetére


blattida
nagyúr

Majdnem olyan, mint egy ovis álma: bárányfelhő, homokozó, 64 db építőkocka... ;]

Azt én is tudnám értékelni, ha a Proaktív moduljukon javítanának, nem is keveset, cloud is jó lenne, ha már ez a trend... :K
Szerintem sandbox még nem lesz. Németek és konzervatívak. Csak lassan...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40734) Fire/SOUL/CD válasza blattida (#40733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Na ja, csak ilyenkor érkezik Pistike a dömperrel, aki a félig meddig felépített kockavárból romhalmazt varázsol. (MS PatchGuard). :DDD

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40735) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Kérnék egy szupergyors helpet!

Én is kiszeretném próbálni ezt az AVG Antivírust (nem a tűzfalas változatát) de a magyar oldalról amit letöltök telepítőt az mindegyik az IS és nem a szimpla AV. A telepítéskor is már úgy jelenik meg és indu, hogy internetsecurity. XP-re kellene és a 32 bites változata.

Köszönöm szépen.

Először azt hittem, hogy majd csak és ténylegesen is az AV-t és nem az IS-t fogja telepíteni de a végén mégis csak az IS települt fel. :O
Leszedtem és most várok mer nekem nem kell az IS.

[ Szerkesztve ]

Blood, Sweat & Tears

(#40736) #41133696 válasza RBJ (#40718) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyébként - és ezzel lezártnak tekintem a témát -, így néz ki a billentyűzet bal oldalán a méretes kopás:

Az izzadó tenyér leoldja a festék anyagot. Mondjuk az első G15-ösöm még a legelső szérából való volt, ahol a billentyűkről mállott a festék.

Na csak azért mutattam meg, hogy máskor mielőtt kritikát fogalmazol meg, nézz alaposabban oda :)

[ Szerkesztve ]

(#40737) #41133696 válasza B.S.&T. (#40735) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#40738) Fire/SOUL/CD válasza B.S.&T. (#40735) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Vagy innen letöltöd az x86 Offline telepítőt.
(Nem írtad, hogy Free vagy a fizetős AV kell-e)
AVG AV Pro 2011
AVG AV Free 2011

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40739) HZoli87 válasza B.S.&T. (#40735) üzenetére


HZoli87
veterán

AVG nemzetközi honlapjáról (direkt linkek): AV / AV Free

(#40740) HZoli87 válasza blattida (#40733) üzenetére


HZoli87
veterán

Ezeknek örülnék amiket felsoroltam, de tudom, hogy nagyon kicsi az esély rá. Mondjuk április óta nem jött ki frissebb build a stabil változatból, hátha már dolgoznak a háttérben az új verzión.

(#40741) B.S.&T.


B.S.&T.
csendes tag

Köszönöm segítséget, :R sikerült letöltenem és fent is van már. :K

Blood, Sweat & Tears

(#40742) L7wy


L7wy
őstag

Egy szép kis false, ennyit comodo falsegyárságáról :P

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#40743) zed01


zed01
őstag

Melyik a legjobb vírusirtó?

Ez:

De csak azért mert linuxos.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#40744) Krystal_s válasza wwhy (#40720) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, ilyen beállítás a Bitdefender IS 2011-ben is van.
-Scan only new and changed files (for increased performance)
( csak az új és megváltozott fájlokat vizsgálja (a nagyobb teljesítményért )
ez beállítható a Real-time és a kézi vizsgálatoknál is ( - Deep System Scan , - Full System Scan, - My Documents Scan )

blattida: #40733 - ez olyan édi válasz volt :) "bárányfelhő"

(#40745) Yosido


Yosido
csendes tag

Sziasztok mindenki!

Azt hiszem ez volt lámaságom csúcsa. :D
Fel volt telepítve az AVG Anti-Virus 2011 30 napos próbaverziója. Már csak néhány nap volt vissza belőle meg már nagyon untam, hogy állandóan figyelmeztet arra, hogy jó lenne ha megvenném ezért úgy döntöttem ma, hogy leszedem. Elindult az uninstall de rögtön dobott egy ablakot is, hogy sajnáljuk amiért eltávolítja a programot és azonnal felajánlotta free verzióra való átváltást. Kis gondolkodás után mondom ám legyen, maradjon a gépen a program free verziója mert egyébként tetszett ez a program. El is indult a javítás/átállás vagy mi. Amint végzett kért egy restartot is. Megtörtént és ettől kezdve nem volt az AVG ikonja a megszokott helyén az óra mellett. Pedig állítólag a free verzióra tértem át. :DDD A programok telepítése/törlésénél sem volt nyoma sem semmilyen AVG-nek.! Ennek ellenére az XP-m Biztonsági Központja azt jelezte, hogy telepítve van az AVG Anit-Virus de nincs bekapcsolva és ezért veszélynek van kitéve a számítógépem. :DDD
Van ötletetek arra, hogy hogyan rakjak rendet? Mert a nod meg nem akar felmenni ez miatt. De másik AV sem.
CCleaner, Wiese Reg.Cleaner és CCS is futtatva voltak.

Köszi mindenkinek a segítségét.

[ Szerkesztve ]

(#40746) HZoli87 válasza Yosido (#40745) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Telepítsed újra fel a programot, majd próbáld meg újra törölni, de most ne térjél át az ingyenes verzióra. Nem szükséges hozzá csökkentett mód, anélkül is rendesen eltávolítja magát. Van gyári takarító programja is, itt. Újraindítás után Total Commander segítségével rákeresel a visszamaradt mappákra/fájlokra (rejtett mappák legyenek bekapcsolva). Majd a végén mehet a CCleaner.

(#40747) Fire/SOUL/CD válasza Yosido (#40745) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Innen töltsd le a megfelelő removert, talán segít...[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40748) Yosido


Yosido
csendes tag

HZoli87 és FIRE !

Köszönöm szépen a segítségeteket. Az avg remover után sem lett változás és a rátelepítés sem oldotta meg mert amikor elindult a telepítő nem sokkal utána feljött egy ablak amiben figyelmeztetett az avg, hogy már van fent egy antivírus :DDD és azt előbb távolítsam el, majd nemes egyszerűséggel kilépett a telepítésből.

Megoldás az lett, hogy Rendszer-visszaállítás egy korábbi időpontra. :K

[ Szerkesztve ]

(#40749) riki


riki
senior tag

Alig égés: Meghackelték a Kaspersky weboldalát. Tudom nem az ő védelmi rendszerük védi a saját oldalukat ,mossák a szenyest rendesen. Most azért kíváncsi leszek a Kis fan-ok mit szólnak a dologhoz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40750) blattida válasza riki (#40749) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem semmit.
Ugyanúgy használják tovább a programot, mint eddig.
Ezért, mondjuk, nem is kell váltani, ettől a KIS/KAV nem lesz rosszabb.

Ebben csak az a rossz, hogy már nem először történt, ez az igazi gond.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.