Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39951) BlackSeven válasza Szellem. (#39949) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

Láthatóan kezd avgfóbiámlenni. :D Holnapra kértem is ideggyógyászhoz időpontot.

Hát nem tudom ... én csak azt mondom - és ezt több évnyi Kasperky használata is mondatja -, hogy érzetre még ahhoz képest is tuti, hogy lassabban ment minden a saját gépemen most. :K

De vajon mitől lett olyan kék a Tálca mégis? Egyébként ilyet még eddig nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

(#39952) McKane


McKane
senior tag

na kéremszépen, újból tanácsot kérnék tőletek...

az avast internet security csomagról mi a véleményetek? egyik haverom meg akarja venni,már régóta a free-t használja,aztmondja eddig semmi gondja sem volt vele..

szerk1.: ez az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39953) 12-es csaj válasza McKane (#39952) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Hát, nem tudom, hogy nulla forintnál többet ér-e a tűzfala, anti-spam-je, homokozója.

(#39954) old-dog válasza BlackSeven (#39951) üzenetére


old-dog
aktív tag

Nekem is több évig volt KIS és 2 évig NIS is, a mostani AVG 2011 nálam megfelelően működik pedig meglehetősen gyenge a gépem. A megnőtt memória használatát meg lehet szokni. Már egy regisztrációs adatbázis optimalizálás és töredezettség mentessítéssel a boot időt is csökkenteni lehet egy kicsit. Én ezét nem írnám le az AVG-t, ahogy ezt néhányan teszik. Már a AVG 2010-sel sem volt problémám.

[ Szerkesztve ]

(#39955) Szellem. válasza Tetete1 (#39942) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ha jól értem, ebben a promóban pár napon belül küldik a licensz kódot e-mailban? Addig meg használjam a 30 napos trialt?

(#39956) McKane válasza Szellem. (#39955) üzenetére


McKane
senior tag

igen, nekem is ez jött le a szövegből..

(#39957) Narxis válasza McKane (#39952) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha az ingyenessel jól megvolt akkor a fizetőssel se lesz gondja, sőt... szerintem nem csinál vele rossz vásárt.

Most mondhatnám, hogy vehetne Kaspersky-t vagy Nortont, de felesleges ha megvédte az Avast is, főleg, hogy gondolom meg is szokta a kezelését.

Thanos was right.

(#39958) 78zolika válasza Narxis (#39957) üzenetére


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Már ne haragudj nem vitázni akarok veled De én a Avast IS használom 2 hete Azt vetem észre hogy néha internetezés közben lefagy a megjelenítendő honlap pár mp -re Firefox -ott használok Más problémám eddig nincs vele Használtam a Avast Free 5 KB 3 hónapig annál ezt a jelenséget nem tapasztaltam Ezt csak ere írtam " Ha az ingyenessel jól megvolt akkor a fizetőssel se lesz gondja "

(#39959) 12-es csaj válasza McKane (#39952) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Amúgy mi miatt szeretné megvenni? A fizetősben lévő plusz dolgok kipótolhatók ingyenes, ezerszer jobb minőségű szoftverekkel - COMODO tűzfalnak, NoScript Script-blokkolónak, stb.
Ha sűrűbb frissítést akar, akkor átállíthatja a frissítési próbálkozások intervallumát. Úgy vettem észre, a frissítés kiadásától számított 1 órán kívül tölthetik le a Free felhasználók.

Ha pedig az a pár plusz nem számít neki, akkor főleg nem éri meg ezt a szoftvert megvásárolni. Szerintem várjon az 5.1-esig.

(#39960) Narxis válasza 78zolika (#39958) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én 3 hétig használtam Firefox-al az Avast Internet Security 5-öt, semmilyen hibát nem tapasztaltam, főleg nem olyat amiről írsz. Ettől persze elhiszem, hogy neked problémád volt vele...

(#39959) 12-es csaj: NoScriptet sokszor még a "power userek" se szeretik, azt annyira nem ajánlgatnám, függetlenül attól, hogy én már nagyon régóta használom...

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#39961) BlackSeven válasza 12-es csaj (#39959) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Szia!

"...a frissítés kiadásától számított 1 órán kívül tölthetik le a Free felhasználók..."
Hát ez nem ilyen fehér-fekete teljesen.
A free és a commercial verzióknál és ez most konkrétan az avast! jellegzetessége - ESET máshogy csinálja - a frissítési szervereknél a Kliens-oldali és a Szerver-oldali tulajdonságok különböző prioritást élveznek. Mondanom sem kell, hogy a free szerverek vannak másodlagos prioritással.
A Kliens -oldali tulajdonságoknál az automatikus frissítés a Background Intelligent Transfer Service (BITS) segítségével történik (free-nél is) de itt a sávszélesség foglalás nagyobb a free-nél. Mivel ez a BITS technológia csak a szabad sávszélességet használ, így a többi már kiszámolható.
Aztán még egy nagyon fontos dolog amiben különböznek. Ez a szerver szinkronizálás. Mivel lehet, hogy több szerveren keresztül jönne le a frissítés, így a rendszer szinkronizála, hogy a frissítések a kapcsolódó felhasználóhoz a leghamarabb eljussanak. Ezt úgy éri el, hogy ha szükséges, akkor kijelöl egy másik szervert, vagy egy harmadikat amely majd futtatja a szolgáltatást, vagy akár azt, hogy elossza a frissítést a szervereken belül.
A free letöltő szerverekben nincs ilyen szolgáltatás és kisebb a kapacitásuk is, ezért megtörténhet az is, hogy akár hosszú órákkal később és csak napi 1-2 alkalommal kapják meg az aktuális frissítést. A fizetős verziók meg akár 2-4 óránként is kaphatják.

No de nem akarok itt szakmai tovább képzést tartani, úgyhogy be is fejezem gyorsan.

(#39962) 78zolika válasza Narxis (#39960) üzenetére


78zolika
senior tag

Még mindig problémám van vele nem szedtem még le :Y Hátha írnak valami okosságot az Avast-ol :C De 6 napja még nem kaptam választ :W

(#39963) 12-es csaj válasza BlackSeven (#39961) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Én csak azt írtam le, amit tapasztaltam, és abból próbáltam következtetést levonni. Nálam 2 óránként van próbálkozás frissítésre; mindig figyelem, hogy hánykor jelent meg a frissítés, és nálam hánykor töltődött le (feltételezve, hogy a frissítés kiadásának időpontját a mi időzónánkban értik).
Általában egy órával később már letöltődik a frissítés, de előtte nem.

Azt honnan tudod, hogy a pro-ra több frissítés lenne? Az oldalukon sincs több írva, ahol részletezik a frissítéseket.

78zolika
Én anno egy napon belül kaptam tőlük választ-emailt egy problémára (nem nálam, globális probl.).

Narxis
Csak azért írtam, mert az egyik plusz a fizetősben a script-blokkoló.

[ Szerkesztve ]

(#39964) Narxis válasza 12-es csaj (#39963) üzenetére


Narxis
nagyúr

De a NoScript minden scriptet blokkol, az Avast pedig csak a káros scripteket.

Script Shield

Detects malicious scripts hidden in internet web pages and prevents them from running and hijacking or potentially causing damage to your computer (Internet Explorer only, 32-bit only).

Thanos was right.

(#39965) 12-es csaj válasza Narxis (#39964) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Csak 32 biten és IE? Ez nagyon jóóóóóóóóóó... :DD :DD
De amúgy a mal. scripteket szerintem már a free is blokkolja. Nem hinném, hogy egy olyan oldalt engedne megnézni.

(#39966) F34R válasza 12-es csaj (#39959) üzenetére


F34R
nagyúr

jah csak a 6-s ban lessz cloud :P

(#39967) 12-es csaj válasza F34R (#39966) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Úgy olvastam régebben, némileg az 5.1-esben is lesz.

Valaki, akinek van ideje, leírná nekem, ha szépen kérem, a cloud előnyeit, hátrányait KONYHANYELVEN? Vagy linkelnek valamit, ahol konyhanyelven le van írva?

(#39968) F34R válasza 12-es csaj (#39967) üzenetére


F34R
nagyúr

Cloud scan (Felhő alapú keresés ) egy szerveren történik ahol elemzik az ismeretlen alkalmazást és megállapítják kártevő-e.

Pro: javíthatja a felismerést , mivel szerveren folyik a művelet nem terheli a rendszert

Kontra: Lassú , Netfüggő

* Softpedia csak a 6-s ban lessz cloud :P punk tum

(#39969) zed01


zed01
őstag

Csak gondoltam szólok, az Emsisoft Anti-Malware most féláron kapható a hivatalos honlapon csak a magyaroknak. Azért rendesek az Emsisoftnál hogy gondolnak ránk, nem?

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39970) F34R válasza zed01 (#39969) üzenetére


F34R
nagyúr

Az Mamuto a Behavior blocker-jük :DDD xD

"Online Armor Premium Firewall worth HUF 4116.00 included!"

ha AZ OA++ adnák annyiért megvenném mint a sicc : ;]

(#39971) zed01


zed01
őstag

MRG Comparative:

Azért ezen nem szerepelt rosszul az Avast, főként a figyelmébe ajánlom a 12-es csaj olvtársnőnek. :R

Szerk: Sőt, ahány tesztet olvasok lásd AV Comparatives, azon egyiken sem szerepel rosszul az Avast.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39972) zed01 válasza zed01 (#39971) üzenetére


zed01
őstag

Ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy nem az anekdotikus élménybeszámolókra kell adni, ha a vírusirtókról van szó, hanem az olyan tesztekre amelyek esetenként több százezres mintával dolgoznak.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39973) 12-es csaj válasza zed01 (#39971) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Hogy kiemeltél. :DDD Mire fel? Amúgy az általad említett vírusirtó legutóbb Av-Comparatives proactive-on 29%ot ért el.

Amúgy mi ez a teszt? Mit teszteltek? Az Online Armor az vírusirtó (is)?
Amúgy ezt a tesztet is max. fordítva értelmezve lehetne elhinni - pl. a NOD az utolsók között.

Tényleg, én még mindig a régebbi ESET Online találatokon gondolkozom. Azokat a dolgokat kézzel töröltem. Namost egy kártevő nem hagy maga után registry bejegyzést is? Nem kellett volna visszajönniük? Nem kéne nyoma legyen a tevékenységüknek? Szóval, mostmár megint gyanús, hogy téves riasztás volt. Bár, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#39974) zed01 válasza 12-es csaj (#39973) üzenetére


zed01
őstag

De ez nem mond ellent annak a ténynek hogy az on-demand teszten, tehát az össz felismerés tesztjén több mint 99 %-ot ért el legutóbb az Avast az AV Comparatives-en. Nézd, nekem mindegy mit használsz, én csak jót szeretnék neked.

Az Online Armor ++ (tehát a pluszos) tartalmazza az Emsisoft motorját, tehát komplett internet security.

Egy kártevő szinte mindig hagy maga után registry és sok esetben más nyomot is, ebben igazad van.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39975) F34R válasza 12-es csaj (#39973) üzenetére


F34R
nagyúr

attól függ milyen ha a registrybe van írva exe vagy dll azokkal semmi baj manuálisan is ki lehet törlni őket án általába ki szoktam keresni xyplorer-el és felrakom VT-re ha ha fals-nak gondolom. Miért nem küldesz elemzésre fájlokat ?

(#39976) 12-es csaj válasza zed01 (#39974) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor nem gyanús, hogy kézzel, FreeCommanderből töröltem (kikapcsoltam az ESET-ben az eltávolítást), és azóta semmi? Még az ESET se talált azóta, nemrég futott.

Most melyik szoftvert ajánlottad nekem, hogy írod, hogy jót akarsz?

F34R: Elemzésre? Kinek, hova?

[ Szerkesztve ]

(#39977) zed01 válasza 12-es csaj (#39976) üzenetére


zed01
őstag

Én szívem szerint az Avira Premium Security Suite-t ajánlanám, de ha azt számomra érthetetlen okból nem akarod, akkor maradj az Avastnál.

Az mindenképpen gyanús hogy csak úgy engedte magát törölni. Egy kártevő általában beírja magát a rendszerbe, többek között a futó folyamatok közé is, már csak ezért is nehezebb csak úgy kézzel törölni.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39978) F34R válasza 12-es csaj (#39976) üzenetére


F34R
nagyúr

jah Avastnak :K küld el malware analízísre ;]

(#39977) zed01

én most azt használom egy két dolgot nem raktam fel mert szükségtelennek érzem ( mail , backup, webshield meg fogta a böngészést veszedelmesen :DDD )

végülis tűzfal meg az vírusvédelem maradt :K

[ Szerkesztve ]

(#39979) zed01 válasza 12-es csaj (#39976) üzenetére


zed01
őstag

Én elsősorban Vírustotalra szoktam küldeni, ahol nagyon sok vírusirtó motorjával nézik át a két esélyes fájlokat.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39980) 12-es csaj válasza F34R (#39978) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Elküldtem őket, legalább is egy részüket. Három év múlva kapok választ - már ha egyáltalán szándékukban áll.

zed01:
Mikor valakinek itt volt az a gondja, hogy a Google fertőzött oldalakra irányította őt, s az illető beírta az URL-eket, én analizáltattam VT-n. Mind a böngészőkkel, mind a vírusirtókkal teszteltettem; akkor az egyiknél megtörtént az, hogy az avast! jelzett rá csak, közben itt meg mindenki írta, hogy riaszt rá a vírusirtója. Ez a személyes élmény, de láttam már esetet, hogy a VT-n nem észlelte pár vírusirtó, ami a valóságban igen.

A hét kártevőm (vagy nem kártevőm): Amúgy 3 fájlra kb. 10 volt az észlelési arány, 4-re pedig csak a NOD.

[ Szerkesztve ]

(#39981) Imi1981 válasza zed01 (#39974) üzenetére


Imi1981
veterán

És az Online Armor ++ is magyar nyelvű?Csak érdekelne. :D

(#39982) zed01 válasza Imi1981 (#39981) üzenetére


zed01
őstag

Angol nyelvű.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39983) F34R válasza Imi1981 (#39981) üzenetére


F34R
nagyúr

úgy mint emsinél telepítésnél nem választható csak ha felraktad de akkor is "feles nyelvű"

(#39984) zed01 válasza F34R (#39978) üzenetére


zed01
őstag

Nekem abszolút nem lassította a böngészést a webguard, ill. annyi változás volt hogy úgy tetszett mintha lassította volna a letöltést, tehát látszatra lassabban töltött le, aztán mikor a letöltő csík a feléig ért jelezte is hogy a teljes fájlt letöltötte, úgyhogy tulajdonképpen nem volt lassabb a letöltés sem, csak becsapós volt. A backup meg nem oszt nem szoroz, és szvsz a mailshieldre szükség van.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39985) #41133696 válasza Imi1981 (#39981) üzenetére


#41133696
törölt tag

Angol, de valszeg CLT-n fix eredményeket hozna :D

(#39986) Imi1981 válasza #41133696 (#39985) üzenetére


Imi1981
veterán

Már a comodo is fix eredményeket hoz nekem!

Bár tény, hogy megszenvedtem vele de megérte! :DD

F34R Akkor úgy magyar nyelvű mint az Emsisoft?Mert zed01 angolt írt!

[ Szerkesztve ]

(#39987) MolnárPéter válasza F34R (#39970) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Senki sem olvas vissza mi? :(

A Tetete1 által berakott AVG promot már péntek éjjel beírtam: [link]

Egy valag Emsisoft termék 50-75 %-os akcióban, pl. OA++ 3100-3200 Ft körül:
[link] :Y

Mamutu :P

Az OA angol nyelvű Imi!

[ Szerkesztve ]

(#39988) HZoli87 válasza Imi1981 (#39986) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen angol.

(#39989) MolnárPéter válasza Szellem. (#39955) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Attila!

Így van pontosan. Én péntek éjjel regeltem és várom a kódot. Kiváncsi vagyok, küldik-e valamikor.

(#39991) Szellem. válasza MolnárPéter (#39990) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egész jól szerepelt!

(#39992) MagLev


MagLev
csendes tag

Sziasztok!

Ide írom a kérdésemet, mert ez a topik jobban él mint az Agnitumos.
Csináltam egy nagy-nagy hüleséget tegnap. Frissen telepített Outpost fal feldobott egy kérdést, hogy engedélyezem-e vagy tiltom az ATI Billentyűzet figyelő panel működését? Én gyorsan kattintottam, de sajnos nem figyeltem és a tiltásra kattintottam. Attól kezdve nem működik a billentyűzetem, hiába nyomom le bármelyik billentyűt is. De még az egér sem működik, ott áll mozdulatlanul egy helyben a kurzolja. Kikapcsolás és bekapcsolás után is ugyan ez a helyzet, de kikapcsolni is csak a vészkikapcsolással tudom a gépet. Start menüből nem megy.
Mit tanácsoltok mit csináljak, hogy működjön a gépem megint?

(#39993) blattida válasza MagLev (#39992) üzenetére


blattida
nagyúr

Csökkentett módban próbáltad?
Rendszer-visszaállítás, rendszermentés van nálad? Külső program, mely még a win betöltődése előtt használható, bootolható?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39994) wwhy válasza MagLev (#39992) üzenetére


wwhy
veterán

más típusú bill/egeret rádugni (pl. PS2-est)
mivel konkrét eszközt tiltottál le, az új valószínűleg működni fog.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#39995) BlackSeven válasza MagLev (#39992) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Ez nagyon gáz. Már mit az Outpost részéről.
Csökkentett módot kipróbálhatod, de nagy valószínűséggel ott sem fog működni semmi. Ugyan is mire eljutna a Windows a szervízüzemmód betöltés végére addigra már a billentyűzeted is tiltva van.
Próbálj meg - amit már előbb is javasoltak - egy másik egeret használni, hátha.
Vagy pedig ha az F8 nyomogatása után bejövő fekete ablakban a Menük közül ki tudod választani (le/fel nyilakkal) a 'Legutóbbi helyes konfiguráció'-t akkor még azt megpróbálhatod. Ha így helyre áll a rendszer akkor javaslom, hogy szedd le (véglegesen) azt a tűzfalat.
Én már hallottam olyat, hogy az Outpost sikeresen tönkre vágott néhány hardvert a számítógépen. (de persze ez most Téged nem nyugtat meg)

(#39996) blattida válasza BlackSeven (#39995) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom a hardver tönkre vágáson azt értetted, hogy a szoftver miatt átmenetileg használhatatlanná vált...mert mást nem eredményezhet egy tűzfal... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39997) MagLev


MagLev
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat de a probléma maradt. Egyik megoldás sem jött be így marad a szerviz. Délután beviszem. Előzetesen annyit mondtak, hogy megoldható és kábé egy óra munkadíj lesz az ára.
Ezt a hsz.-t is egy másik gépről írom most.

(#39998) MolnárPéter válasza Szellem. (#39991) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

99,4% volt a felismerése, sok FP-vel, azt sajna nem írták, hogy mennyi. A Bitdefender az ugyanakkor elvégzett On-Demand teszten 99,3%-ot ért el, tehát nem meglepő ez a jó szereplés. Azt sajnos nem jelezték külön, hogy melyik motor milyen felismerési arányt ért el.

[ Szerkesztve ]

(#39999) riki


riki
senior tag

Az mrg teszt szerint még van mit fejlődnie az Mse-nek. És lám a comodo nem vérzett el. Én egy hétig használtam az mse-t, s meg is váltam tőle,mert igen felületesen bánik a cookie-kal. Az Avast vitához csak annyit tennék,hogy két ismerősöm használta a Free-t és meg volt elégedve,majd az kérésemre feltették a Cis 5-öt. Hát a hatás nem maradt el. Már nem használják. Ennyi ! :U

[ Szerkesztve ]

(#40000) F34R válasza riki (#39999) üzenetére


F34R
nagyúr

Az 2010 április-i szóval akkor kanyarban nem volt CIS 5 -se NIS 2011, se , Bitdefender 2011 és MSE 2 beta se :P

mondjuk on demand nem sokat változna a helyzet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.