Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39101) 12-es csaj válasza blattida (#39099) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Arról már nem is beszélve, hogy a kaspersky adatbázisa nagyobb és gyakrabban is frissül. - Erre utaltam viszont én jobb felismerés alatt.

(#39102) #41133696 válasza ZCoyote (#39086) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jó hát utólag szerkesztette, az első verzióban még nem volt ott :)

Na de ez így nekem még nem kerek.

Mint mondottam volt, a szoftverfejlesztés igen drága mulatság. Szóval én konkrtéan az ok okozati összefüggést nem látom. Oké, értem hogy ők internetes oldalak hitelesítésével bla bla foglalkoznak... na de mi készteti őket, hogy emelett ingyenes AV-t , IS-t, Backupot, anyánk tyúkját készítsenek ? Hiszen ez nem tartozik szorosan a profiljukhoz.

Sarkalatos példa de ez olyan ,mintha egy vállalat jó kapitalista módjára nagy cégek számára könyvelne , azokat jól megsarcolva, majd mint modern kori robin hood az ország számtalan pontján a profitból hajléktalan szállót üzemeltetne.

Na nem olyan ?:D

(#39103) blattida válasza #41133696 (#39102) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy az alapító és elnök Melih Abdulhayoglu filozófiájának és életcéljának tekinti ezt, ez az Ő missziója, ha úgy tetszik.

Ráadásul egy hatékony védelmi csomag nagyban növeli a renoméjukat, presztízsüket, elismertségüket, ami a cég szempontjából egyáltalán nem elhanyagolandó, plusz jó reklám...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39104) ZCoyote válasza #41133696 (#39102) üzenetére


ZCoyote
őstag

Biztos humanitárius okokból csinálják :DDD

Komolyan: gondolom az informatikai piac ezen ágának minél nagyobb területét akarják lefedni, több lábon akarnak állni. Jó kapitalisták és nyomulnak ahogy tudnak, minél többen ismerik a nevüket annál jobb nekik.
Egyébként nem tudom, nem értek a marketinghez/közgázhoz (ez meg is látszik a fentieken) :)

blattida: asszem kicsit mellélőttem :D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#39105) lutiy


lutiy
tag

A Prevx SafeOnline progi felismerésben milyen?
Milyen és mekkora adatbázist használ?
Tudtok róla bővebb infót irni?

(#39106) #41133696 válasza blattida (#39103) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha új kis zöld fülü lennék, valószínűleg úgy meghatódnék, mint az érzékenyübb lelkű csajok a Casablancán :D

Na de én nem vagyok :)

Szóval röviden ezt a maszlagot én nem veszem be a jószívű török srácról aki annak szentelte az életét, hogy az egyszeri júzer ingyen biztonsági csomaghoz jusson, és szinte minden téren ingyenes Comodo alternatívát is kapjon backup stb:) Mert akkor miért is gyűjtené az adatokat ?

http://www.sevenforums.com/system-security/26477-dark-side-comodo.html Csak nem a következő ,missziójához ?:D

Na ne, ennyire ne... :D

[ Szerkesztve ]

(#39107) #41133696 válasza #41133696 (#39106) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szóval nem kötekedni akarok , és az olyan válaszokat amelyek életszerűek, el is fogadom, de tényleg sorry, ezt nem tudom beszedni :D

(#39108) swatti


swatti
tag

A Virus Bulletin nem ingyenes termékeket tesztel egyébként. Több okból is... A teszt több szintű. Reaktív és proaktív teszt főként, de nagyon figyelik a tiszta fájlra való jelzést is, mert ha van jelzés már bukja a VB100%-os minősítést a versenyző. Nem jelenti azt sem, aki a legjobb statisztikailag annak is van a legnagyobb és a legjobb adatbázisa is vírusok felismerése szempontjából.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#39109) blattida válasza #41133696 (#39106) üzenetére


blattida
nagyúr

Most, amit már korábban többször berakott ide Narxis, azt most Boldogan fölfedezted.

Ki a francot érdekel az EULA ilyen szinten?
Ha benne van a licencszerződésben, akkor még ha igaz is lenne, akkor sem lehetne belekötni.

Ha pedig valóban olyan komoly dologról lenne szó, szerinted a jogvédők, különösen az államokban, nem szedték volna szét őket, óriási per kíséretében?

Kit érdekel, hogy a softpedia egy ideig adware-ként kezelte őket egy toolbar miatt, ami nem volt titkos?
Amivel semmi gond nem volt, csak nem közölték előre, hanem a telepítés közben derült csak ki, ami egy pipa kivételével nem települt a gépre.

Én, mint comodo felhasználó (már majdnem 5 éve) nyugodtan ki merem jelenteni, hogy nincs különösebb adatgyűjtés, csak a szokásos statisztika, melyet minden cég alkalmaz.

Továbbá nem érdekelnek az önigazolást kereső nem comodo júzerek sem, akik véres kardként ebbe beleköthetnek és fikázhatják a céget.

Nem kell bevenni ezt a "maszlagot". :N
Attól, hogy nem hiszed el, még lényegében igaz (nem ennek szentelte az életét). :K ;]

Arról meg már nem is beszélek, hogy az összes ingyenes alkalmazásuk kiváltható mások ingyenes alkalmazásaival, mivel mindegyikből létezik jó pár.
Csak komplett ingyenes IS nincs, van viszont ingyenes av és tűzfal is egy rakattal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39110) blattida válasza #41133696 (#39107) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez ugyan mitől nem életszerű?

Az hogy valaki, aki megteheti segít másokon? Valóban nem teszi meg minden erre képes ember, de azért előfordul.

Ne értem miért zavar titeket, ha egy sok pénzzel rendelkező cég ingyenes megoldásokat is kínál.

Tudom, hogy fájdalmas dolog felismerni, hogy nem csak pénzért juthatsz hozzá jó és használható alkalmazásokhoz, miközben sok pénzért vásárolsz magadnak programokat.
Ez egyszerű pszichológia: véded azt, ami a tiéd és okokat keresel arra, hogy miért is nem jó az, ami ingyen beszerezhető.

Ez az élet minden területére igaz, nem csak az anyagiakra.

A túlzott ragaszkodás az oka, amire valójában semmi szükség sincs.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39111) Narxis


Narxis
nagyúr

Comodo Antivirus 5.0 review

Thanos was right.

(#39112) Narxis válasza #41133696 (#39106) üzenetére


Narxis
nagyúr

Engem csak az zavar, hogy az ingyenességet mint + ficsört emlegetik a minőségnél és emiatt elnézőbbek is vele. Amúgy semmi bajom a Comodo-val.

Szerintem amikor valakinek internetelőfizetése van ami havonta többe kerül mint egy fizetős vírusirtó éves liszensze akkor ne ezen lovagoljunk már, hogy egy termék fizetős-e vagy sem. Pusztán a minőséget kell nézni, amúgy kár is összehasonlítani a vírusirtókat mert némelyik teljesen más elven működik. Pl. Norton, Kaspersky, hogy csak kettőt említsek úgy lett megalkotva, hogy a legkevésbé a felhasználón múljon a védelem, mert amilyen okos a felhasználó, olyan okos a védelme is. Comodo ezzel szemben nagyrészt a userre bízza a kontrollt, ezt ellensúlyozták whitelist-el és egyébb dolgokkal, kisebb-nagyobb sikert aratva.

Amúgy meg potom pénzért lehet liszenszhez jutni pl. bestbuy-ban vagy egyéb helyeken, csak sokan lusták utána járni. Jól mutatja ezt, hogy download.com-on "lehúzzák" az első ingyenes AV-t amit találnak és meg se nézik, hogy mennyire jó(pl. korábbi AVG Free-ben nem volt rootkit vagy ID protection).

Én amúgy nem ragaszkodom egy AV-hoz se igazán, évekig NOD-ot használtam, aztán elég sokáig G Data-t, egy rövid időre Kaspersky-t és most Norton-t. Nagyon éles verseny van az AV piacon, ennél gyorsabban csak a böngészők fejlődnek szvsz. Nem lehet de legalábbis nem érdemes leragadni egy cégnél csak ha tényleg nincs gondunk a termékeivel.

Ami talán nálam feltétel, hogy ne kérdezzen sokat a vírusirtó, szeretem ha csendben és a háttérben végzi a dolgát.

Thanos was right.

(#39113) F34R válasza Narxis (#39112) üzenetére


F34R
nagyúr

Avast nagyon csendben van :DDD

(#39114) Zoty@80


Zoty@80
tag

Sziasztok! Tegnap végül csak feltettem a comodo-t az avast helyére, az a kérdésem hogy akinek van ilyen programja, megtudná mondani hogy lehet ezzel vírusra keresni? nem találtam benne ilyen funkciót, pedig magyar nyelven tettem fel... :(
létezik, hogy csak tűzfal van benne? de akkor mi az a defence+ vagy mi? :O
valaki azt mondta tegnap, hogy van a comodoban tűzfal is meg viruskereső/írtó is. most akkor hogy is van ez? :R

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#39115) blattida válasza Zoty@80 (#39114) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor Te csak a tűzfalát pakoltad föl.
Tedd föl mellé az av-t is.

Mondjuk a valósidejű ellenőrzésre és eltávolításra a tűzfal is képes, mivel felhő alapú keresővel rendelkezik

A Defense+ az a HIPS modul.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39116) BlackSeven válasza Narxis (#39112) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

NOD32/ESS (+ Outpost firewall) is nagyon csendben van és teszi a dolgát a háttérben.
(észrevétlenül) :K :)

[ Szerkesztve ]

(#39117) Zoty@80 válasza blattida (#39115) üzenetére


Zoty@80
tag

Jaj nekem, köszi a gyors választ :R
az a gond csupán csak hogy fogalmam sincs miről beszélsz.. :B felhő alapú kereső? HIPS modul? :O
ezt a verziójú comodot szedtem le és tettem fel, mert 64bites xp-m van fent sp2-vel. ebben nincs benne minden egyben? csak a tűzfal?

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#39118) #41133696 válasza blattida (#39109) üzenetére


#41133696
törölt tag

Oké, szívjuk el a béke pipát. Amúgy meg én sohasem mondtam, hogy nem jó a termék maga. :R

[ Szerkesztve ]

(#39119) blattida válasza #41133696 (#39118) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem dohányzom. :N :R

De írtad kicsit korábban, hogy az av rész gyenge.
Nem baj, nem haragszom. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39120) blattida válasza Zoty@80 (#39117) üzenetére


blattida
nagyúr

De, alapból benne van, csak ha telepítés előtt kivetted a pipát az av elől, akkor nem települ.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39121) Zoty@80 válasza blattida (#39120) üzenetére


Zoty@80
tag

és utólag lehet rajta módosítani? vagy szedjem le és tegyem fel újra? :F

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#39122) blattida válasza Zoty@80 (#39121) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha ismét elindítod a telepítőt és csak az av előtt hagysz pipát, akkor felteszi az av-t . :K

Ha további kérdésed van a cis-el kapcsolatban, azt már a saját topikjában tedd fel. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39123) Zoty@80 válasza blattida (#39122) üzenetére


Zoty@80
tag

értem, kipróbálom majd, és bocsi hogy rossz helyen érdeklődtem. :B :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#39124) F34R válasza Zoty@80 (#39121) üzenetére


F34R
nagyúr

nem a cist-szetted le csak a tűzfalat megnéztem a linket és az csak az

http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html

innen szedd le állítsd be x64- s telepítőt és tőőcsd ;]

(#39125) blattida válasza Zoty@80 (#39123) üzenetére


blattida
nagyúr

Jaa, én azt nem is ellenőriztem, F34R-nek igaza van, tehát vagy szedd le az av telepítőjét, vagy szedd le a teljes CIS-t!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39126) Zoty@80 válasza blattida (#39125) üzenetére


Zoty@80
tag

1000 köszönet mindkettőtöknek! :R :R :R

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#39127) Tetete1


Tetete1
senior tag

Kellemes csalódást okozott a németek által adott promo az F-secure antivírus 2011. Tavalyi is próbálkoztam vele, de le kellett akkor vennem mert a szerény képességű gépemet (öregecske) nagyon belassította. Most meg száguldozik.

Először a németek visszapofáztak, hogy nekünk nem jár, de utólag csak-csak megszántak 1 db éves promóval. Köszönet nekik, :DD :C :R

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#39128) GEPESZ66 válasza Tetete1 (#39127) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van-e még ez a Promo?

(#39129) Tetete1 válasza GEPESZ66 (#39128) üzenetére


Tetete1
senior tag

Nem tudom, próbáld meg, itt van valahol közel a link, ezen a topicon.

Itt van:

[link]

[ Szerkesztve ]

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#39130) riki


riki
senior tag

Itt a világvége ! Narxis olyan oldalt linkel ahol a comodo szinte 100%-os . Megtért? :Y

Frissült a Vírusbuster beta. 7.0.44. Sajnos a kezelő felület még mindig nem változott szinte semmit. De a vírusadatbázis frissül rendesen ,még hétvégén is. MacKane küldi nekik rendesen a mintákat.És ezek szerint fel is dolgozzák öket. Ha tesznek fölé egy látványos felületet nagyot durranhat a dolog. :C

(#39131) F34R válasza riki (#39130) üzenetére


F34R
nagyúr

a rootkit felismerése de nem az egész védelem ;]

De ha már virusbuster akkor miért nem Outpost ? az legalább szép és lényegében ugyanaz a motor :P

lol Az McKane :))

[ Szerkesztve ]

(#39132) blattida válasza riki (#39130) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem ért el szinte 100%-ot, mindössze kapott 3,5 csillagot, ami mondjuk egy norton dicsőítő oldaltól, ahol az avira pss 2,5 csillagot kapott, nem is rossz eredmény.

Szerintem az októberi új felület sem lesz vadonat új, mindössze kap új színt és a gombok átrendezésre kerülnek.

Már legalább 6 éve így néz ki a virusbuster, rengetegszer mondták már, hogy lesz csodás új gui, nem lepődnék meg, ha csak ráncfelvarrás lenne, némi botox kezeléssel.

F34R
Az úgy nem magyar. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39133) llaci63 válasza Tetete1 (#39129) üzenetére


llaci63
tag

Ha valaki tudna egy F-Secure promóciós kódot kérni és persze küldeni nekem, azt nagyon megköszönném! Rajtam kifogott!

[ Szerkesztve ]

llaci63

(#39134) Szellem. válasza Tetete1 (#39127) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én meg leszedtem a promós kulcsal az F-Secure Antivirus 2011-et és lassította a gépem. Pedig erőművem van.

(#39135) Tetete1 válasza Szellem. (#39134) üzenetére


Tetete1
senior tag

Nálad akkor más lehet a baj. Nekem igencsak veterán gépem van (Pentium III, 800 Hz, 512 ram) és 2. napja remekül megy, nem lassít be.

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#39136) dnsi válasza Szellem. (#39134) üzenetére


dnsi
aktív tag

Nekem egy közepes teljesítményű gépem van és észere sem lehet venni, hogy felraktam.Igaz új telepítés után került fel a gépre. :K

(#39137) g.gergo válasza Szellem. (#39134) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nekem meg észre sem venni, h fenn van. Ráadásul ahogy telnek a napok, még annyira sem.

(#39138) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Az alábbiakat azért említésre méltónak tartom:
Ugye a legtöbb vírusirtó/anti-malware/egyéb memóriahasználata teljes vizsgálat során bizony felmegy 100 megabájt fölé vagy köré. MBAM, ESET Online, Windows Defender esetén legalább is biztosan. A procihasználatuk is bizony felmegy.
Tegnap csak úgy futtattam egy avast! teljeskörű vizsgálatot, és kb. az 1/3-ánál megnyitottam a feladatkezelőt: memóriahasználata 30 MB, procihasználata egyszer ugrott csak 10 % fölé. Érdekes. Mondjuk az egyik svchost memóriahasználata megemelkedett miatta, de nem sokat, kb. 30 MB-t.
A gond az, hogy így is nagyon lassú a vizsgálat alatt a gép, innentől kezdve nem is nagy szó, hogy erőforráskímélő, nem?

(#39139) riki válasza F34R (#39131) üzenetére


riki
senior tag

Elnézés kérek McKane- töl,hogy nem pontosan írtam a nevét .Teljesen jogos az észrevétel. :R :R :R

A kérdésedre a válasz : mert látok fantáziát a dologban,és mert magyar. Blattida szerint a motor remek ,csak az adatbázis kicsi,azt meg McKane :R és még sok lelkes felhasználó pótolja. Eddig semmi fogást nem találtam rajta.Nekem megfelel. A gui meg igazán nem érdekel mert Win7 alatt nem is látom,ha gond van meg ablak ugrik és ennyi.Nekem eddig bevált.

(#39140) BlackSeven válasza 12-es csaj (#39138) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Nálam kevesebb, - most néztem - ESS ekrn.exe full scan alkalmával CPU használata: 4-17% között mozog és max. 60 MB kell neki.
Nálad érdekesen alakult az a magas eredmény. (avast kivételével)

Ja és a full scan alatt semmi lassulást nem veszek észre. Ugyan úgy használom a gépet mint bármikor máskor, mintha nem is futna a vizsgálat. (Ez történetesen még ráadásul laptop is) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39141) 12-es csaj válasza BlackSeven (#39140) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ma is megnéztem, ma nem ment 20 mega fölé se az AvastSvc.exe, és a cpu használat is alacsony volt. Kár, hogy fogja a gépet közben (a netet nem, csak az alkalmazások lassabbak).

(#39142) BlackSeven válasza 12-es csaj (#39141) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Nos hát igen. Valamit valamiért be kell áldozni.

(#39143) betyarr


betyarr
veterán

kíváncsiságból elindítottam egy full scan-t a NIS-el és 20% körüli a cpu használat és 50-60 mega a ramot fogyaszt.simán és gördülékenyen lehet bármit csinálni a gépen.

(#39144) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#39141) üzenetére


12-es csaj
senior tag

(#39145) RBJ


RBJ
addikt

Nem teljesen ide tartozik de nem is tudtam , hogy van az AVG nek tune up karbantartó progija :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#39146) Imi1981


Imi1981
veterán

Most néztem a Panda oldalán hogy van Panda Cloud Antivirus - PRO Edition.Én azt hittem hogy ez csak free-ben van és a kép alapján úgy is néz ki mint a free.Mi különbség van a pro és a free között? :D

[ Szerkesztve ]

(#39147) sznorbi2 válasza Imi1981 (#39146) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Van bizony Pro verzió is ami egy hangyányit több funkcióval van ellátva.
Viselkedés elemző, USB védelem meg automatikus programfrissítés stb.stb....

Betyarr:
Ez komoly, ennyire kevésbé terheli a procit skennelés közben?
Milyen géped van neked? N.A.S.A. technológiás? :)) :DD

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#39148) betyarr válasza sznorbi2 (#39147) üzenetére


betyarr
veterán

semmi extra,ott van az adatlapomon.

bár közben még 1-2x ránéztem és volt hogy fentebb csúszkált azért szken alatt a memózabálás.de azért nem vészesen.

(#39149) sznorbi2 válasza betyarr (#39148) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Semmi extra?
Hát ez nekem már Űrtechnológiának számít. :F

Azt hiszem a cuccosodat nem igazán tudják zavarba hozni a védelmi progik. :D

To protect and serve!

(#39150) Imi1981 válasza sznorbi2 (#39147) üzenetére


Imi1981
veterán

Próbáltad?Milyen az erőigénye? Mert brutális kicsit írnak!Csak valóban ilyen kis erőigényű,vagy amikor fent van akkor mégis lassítja a gépet, vagy a netet a cloud miatt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.