Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40951) OanteS válasza sznorbi2 (#40949) üzenetére


OanteS
csendes tag

Közben válaszoltak a supporttól. Na ezt is kenhetem a hajamra. :D
A számítógépét nem fenyegeti veszély ha zártak a portok. Nem kell láthatatlanoknak lenniük mert így is kellő védelmet ad az F Secure Internet Security.

#40950 sznorbi2
Mármint a KIS-nek ugye? [link]

Pü ment.

[ Szerkesztve ]

(#40952) blattida válasza sznorbi2 (#40950) üzenetére


blattida
nagyúr

Fogalmazzunk úgy, hogy a KIS tűzfala az egyik legjobb IS tűzfal, mert van jobb. :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40953) sznorbi2 válasza blattida (#40952) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Ezt írtam én is csak pepitában! ;)
Azért az Outpost tűzfala jobb az tény és azt is használja jónéhány IS( Quick Heal, Virusbuster, BullGuard, stb. stb.)

OanteS:

Valójában ez így igaz, hogy nem szükséges láthatatlannak lennie és bőven elég ha zártak a portok.
Nem írhatja azt neked, hogy valami nálad kaki, vagy a programban van valami kakanat, mivel úgy gondolom, hogy egyik sem igaz.
A linkből még ne vonj le következtetést, mert azért nem mindig igaz amit leírnak a tesztelések során.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#40954) blattida válasza sznorbi2 (#40953) üzenetére


blattida
nagyúr

És mi van akkor, ha például éppen netezel chat-elsz, emailt küldesz, torrentezel...akkor nem lesznek zárva a portok, nem zárva kell lennie a portoknak, hanem láthatatlannak. :K

Nem, Te az, írtad, hogy "talán a legjobb", de ez nem igaz. :N ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#40955) OanteS válasza sznorbi2 (#40953) üzenetére


OanteS
csendes tag

Szia!

Csak a bibi, hogy az XP-m saját primitív fala is láthatatlanná teszi kifelé a portjaimat. Mindet. :K
Na mindegy nekem ez így nem kerek inkább megyek GUNS'N ROSES-t hallgatni - Use Your Illusion I. - II.

[ Szerkesztve ]

(#40956) OanteS válasza blattida (#40954) üzenetére


OanteS
csendes tag

Szia!

Ebben teljesen igazad van. Egy informatikus barátom ezt úgy magyarázta el nekem, hogy képzeljek el egy házat és azon rengeteg ablakot. (ezek a portok a számítógépen) Ezek igaz be vannak csukva de látni mindegyiket, hogy hol vannak. Így aki bűnöző az megpróbálja betörni és bemászni az ablakon a házba. De ha nem láthatóak, az eléjük húzott faltól, akkor nem is próbálkoznak a számukra "nem létező" de valójában mégis csak ott levő ablakok betörésével. Így a betörők tovább mennek és keresnek másik házat (ami egy másik számítógép), olyat amelyiknek vannak és láthatóak az ablakaik és ha láthatóak, és akkor ott meg aztán lehet próbálkozni a bejutással.
Bocsi és elnézést, ha kicsit körülményes voltam de én így értettem meg a tűzfalak lelkivilágának ezt a részét.

[ Szerkesztve ]

(#40957) sznorbi2 válasza blattida (#40954) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Hát nem tudom.
Nekem még csak a Kaspersky-vel voltak zárt portjai a gépnek és a többi rejtette, kivéve a Vipre, mert az még nyitva is hagyott 3-at.
Ha láthatatlan egy port akkor hogyan ér külső támadás ha nem is látja mit támadjon?
Mert a láthatatlan portokon is van bejövő támadás, ezt az Outpost jelzi a legjobban! ;)

To protect and serve!

(#40958) BlackSeven válasza sznorbi2 (#40957) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Az a bejövő támadás a láthatatlan portokon valójában "csak" egy port letapogatás (megnézem magamnak) és ezt a robot munkát Packet Generatorok (csomag generátorok) végzik. Végig mennek a virtuális kapukon (65 ezer lehetséges ilyen kapu van nagyjából egy-egy számítógépen ) de inkább csak a leggyakrabban használt portokat szokták vizsgálni és támadni (1-1055-ig)
Ilyenkor, a lekérdezett portok állapotára irányuló kérdésre a számítógép természetesen válaszol (de csak ha nem láthatatlan az a port csak zárt!) és a válasza az, hogy a port zárva. Nos Outpostnál ha ezek az ugyan arról a távoli címről érkező és adott időn belül - ami általában 1 sec/6-10 scan/kérdés - meghatározott számot meghaladó kapcsolódási kérelmek érkeznek, akkor riaszt az Outpost. Na de nem offolok itt tovább.

[ Szerkesztve ]

(#40959) erhas01 válasza Pano (#40925) üzenetére


erhas01
tag

udv : Pano
sokszor igy irta ki a program a regebbi verziokban is.
csokkentett modban emsisoft teljes scan.
a karantenba bele tenni a fajlt, nem torolni.
malwarebytes futtat. ha igy tiszta, akkor talan jo.
_ elotte elvileg rendszervisszaalitas torlese, nagy levego ujrainditas _
a vindows elindulasa utan a karantenban levo fajlok kuldese elemzesre.
egy ket honap mulva, ha kell kiveszik az adatbazisbol, amennyiben fals.
erdemes vegignezni az emsisoft max beallitasait, ahogy fentebb is irtam,
mert az alap beallitas regebben nem volt eleg.
7 5 surf protection blokkol es elutasit mindenhol.
udv : erhas01

(#40960) betyarr


betyarr
veterán

hitman pro elviseli az újratelepítéseket a rendszerre a teljes os reinstallja nélkül?

(#40961) ludla válasza csaba1203 (#40946) üzenetére


ludla
őstag

Ezt én is alá tudom támasztani, nem fogja a gépet semmilyen szinten a CIS 5, 23-25Mb között fogyaszt. :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#40962) BlackSeven


BlackSeven
aktív tag

Na én is megnéztem az F-Secure2011 IS-t. Minden esetre a tűzfal olyanokra rákérdezett amiknél az ESS (Interaktív módban) meg esem mukkant. Beteszek illusztrációként néhány képet.
Revo Uninstaller frissítéseket kerestt
PerfectDisk AutoUpdate
közben a szokásos
MBAM AutoUpdate
IE8
Opera
és végül de nem utolsó sorban
Thunderbird

(#40963) F34R válasza BlackSeven (#40962) üzenetére


F34R
nagyúr

Ne is csodálkozz rajta a HIPS sokkal jobb lett , bár csak portokra , kérdez registry-kne már nem folyik bele annak örülj ;]

(#40964) csaba1203 válasza ludla (#40961) üzenetére


csaba1203
addikt

Mindezek mellett pedig kiváló védelmet biztosít :D

(#40965) RBJ válasza sznorbi2 (#40902) üzenetére


RBJ
addikt

f-sec antivirus hoz honnan lehet szerezni promo kulcsot ha szabad kérdeznem ,? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40966) BigManus


BigManus
addikt

Eddig az AVG volt műsoron, most már jön fel az F-Security :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#40967) Imi1981 válasza csaba1203 (#40964) üzenetére


Imi1981
veterán

De még milyen jót!Például itt AV se kellet hozzá hogy kiiktassam a vírust:

Ezt hívják azt hiszem viselkedés felismerésnek!

[ Szerkesztve ]

(#40968) Szellem. válasza BigManus (#40966) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én például szeretem. Kaspersky-t le is váltottam rá!
A ClientSecurity-val nem voltam kibékülve, de az új 2011-es termékek jók lettek.

(#40969) BigManus válasza Szellem. (#40968) üzenetére


BigManus
addikt

Mi volt a gond vele?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#40970) Szellem. válasza BigManus (#40969) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nálam kicsit lassabb volt a gép vele, ami érdekes, hogy a 2011-es termékeknél nem volt.
Meg az eltávolítása sem volt szimpi, hogy modulonként lehet leszedni.
Komoly problémát nem találtam.
A 2011-es termékek nagyon tetszenek. Abszolút nem lassítanak. Sem a bootolást, sem a webezést. Eddig nagyon tetszenek.
A hülye Kaspersky helyett kerestem egy másik alternatívát. Ez marad végleg a gépemen. Legalábbis addig míg a Kaspersky nem rak végre össze egy bugmentes, normálisan működő, rendszert nem terhelő programot.

Érdekes pl. hogy régebben az F-Secure lassabb volt, mint a KIS. Ma már ez nem igaz! Sőt!
Egyébként meg egy tőkeerős, régmúltú nagy cég!

Nyitottam is neki egy topicot! :)

[ Szerkesztve ]

(#40971) MolnárPéter válasza BigManus (#40966) üzenetére


MolnárPéter
aktív tag

Mondtam én minap. ;) Ez az élet rendje, hajrá. :DD

Nincs kedvem kipróbálni, de minden tapasztalatot szívesen olvasok.az F-Secure termékekről.

[ Szerkesztve ]

(#40972) Szellem. válasza MolnárPéter (#40971) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Részemről leváltottam erre a Kaspersky termékeket! Amit mostanában művel a Kaspersky cég, az egyszerűen nevetséges és kriminális. Ennyire elcseszni programot régen láttam.

Ahogy már fentebb írtam, nem lassít és erős védelmet ad.

Kipróbáltam mostanában egy pár progit, de eddig ez jött be a legjobban. A többivel mindig volt valami komolyabb problémám. Ezzel nincs. 3 napja van fent tartósan, és eddig nem tapasztaltam semmit.

Amit még kiemelnék, hogy nagyon sűrün javítják az esetlegesen felmerülő bugokat, és főleg úgy, hogy nem kell újabb programverziót leszedni. Nem úgy mint Kaspersky-nél.

Nagyon sajnálom a Kaspersky-t, mert nagyon szeretem, de iszonyat lett, és mára már régen nem nyújtja azt a védelmet mint régen!

Egyébként, nyitottam neki egy topicot:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#40973) 12-es csaj válasza Szellem. (#40972) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Miért, mi lett a Kaspersky-vel? Leadta a színvonalat?
Gondolom, azért felismerésben még most is elég jó.

(#40974) Szellem. válasza 12-es csaj (#40973) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, elég bugos, sőt, ez gyenge kifejezés. Így nevezhetjük úgy is, hogy leadta a szinvonalat!
A másik, felismerésben sem erős már! Igen sok program megelőzi már, és it nem VT-s eredményekre gondolok!
Hiába a többszintű plusz fícsör, ha lassít, bugos, és átenged fertőzéseket.
Mondom, nagyon sajnálom, mert profi cucc lehetne belőle!

(#40975) Kezdő vagyok válasza Szellem. (#40974) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Kár,hogy ilyen lett a Kaspersky,pedig nagyon jó híre volt... :(

(#40976) Szellem. válasza Kezdő vagyok (#40975) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Valóban kár érte. Még nem mondtam le róla teljesen, de a 2011-es termékeket nem veszem meg!
30 nap múlva jár le a licenszem, de már nem vásárolom meg.

(#40977) RBJ válasza Szellem. (#40974) üzenetére


RBJ
addikt

Én is évekig kav rajongó voltam de a 9 verzió óta nagyon eltojták.
mondjuk most kav van fent de gyanus ,hogy milyen hamar leszedték a legújabb verziót már sehol nincs.
hát rápróbálok az f-sec re ha ennyire dicsérítek.
promo t tud valaki hozzá ?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40978) #41133696 válasza RBJ (#40977) üzenetére


#41133696
törölt tag

http://www.f-secure.com/en_EMEA/downloads/installers/

30 nap nem elég a kipróbálásra ?

Szerk : Most jutott eszembe, nekem a promóciós email címemen ilyen is porosodik :D

Szerk 2, igaz még a 2010-es verzió, ha jól emlékszem, de nem aktiváltam be, szóval szerintem a 2011-eshez is jó :D

[ Szerkesztve ]

(#40979) Szellem. válasza RBJ (#40977) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A fenti promókat nézd meg. Nekem még január 1-ig jó a kulcsom, illetve az Antivirushoz van kódom, azt a másik gépemen nyomom.
Az IS-t megveszem decemberben, azaz meghosszabbítom a kulcsot.

(#40980) #41133696 válasza Szellem. (#40979) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azért a tavalyi év milyen jó is volt, rengeteg promóciót kaptunk Panda, BitDefender, McAfee, F-Secure , Trend Micro, és az oroszok gyöngyszeme :D :D Lehet még ki is felejtettem valamit :D

Szerk : Ja A-squared

A Pandát sajnálom az most jár le ebben a hónapban, de hát végül is az MSE + Outpost mellett döntöttem.

[ Szerkesztve ]

(#40981) csaba1203 válasza Szellem. (#40974) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen én is fan voltam ha lehet nevezni.Az ő terméküket használtam a 6-os verzió óta.Az erősségük mindig a viszonylag sűrű adatbázis frissítésben mutatkozott meg anno.Mára ez a múlté.A 2010-es sem volt jó sokáig és a mostani verziókkal is küzdenek rendesen.Néha felrakom próbaképp de sajna nem sokáig marad fenn és nem véletlen.Az F-Secure tényleg jó védelmet ad és a 2011-es termékeik nagyon jól sikerültek. :D

(#40982) 12-es csaj válasza Szellem. (#40974) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Mikor elkezdett érdekelni a téma, és fórumokra kezdtem járni (kb. másfél-egy éve) akkor /legalább is először/ még csak jót olvastam róla.
Most ezek szerint olyan színvonalú lett, mint amit én is használok. :D :D
De a Kaspersky-t azért majdcsak javítják. Reménykedjünk benne.

(#40983) RBJ válasza #41133696 (#40978) üzenetére


RBJ
addikt

hát 30 nap kevéskének tűnik. :DDD
csak olvastam hogy volt egy facebook os dolog 1 éves promo akció de már lefutott dolog ahogy elnézem. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#40984) 78zolika válasza 12-es csaj (#40982) üzenetére


78zolika
senior tag

Szia- Sziasztok ! Jó reggelt
Saját véleményem Sajnálom én is hogy a kaspersky a 6 -os változat óta nem tud egy normális programot kiadni Mindig mikor kijött egy újabb változat 7-8-9-10 mindegyiket kipróbáltam de csak pár napig vannak fent a bugok -gépigény miatt :W A 11 -est nem próbáltam de ahogy olvastam az sem lett jobb mint a többi :W

12-es csaj
Azért az avast ( bugok -gépigényben sokkal jobb mint az orosz csoda ) :C Felismerésben nem :Y Nem értem hogy mért nem váltasz ha nem vagy megelégedve a jelenlegivel ??

Más : A Avg kezdi elveszíteni az új varázsát -- F-secure jön most
Nem baj :C A 10-es nekem is fent volt de nagyon fogta a gépet

(#40985) Szellem. válasza #41133696 (#40980) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Bizony, jó is volt.
Egyébként a Microsoft Security Essentialson vagyok meglepődve. Sokan szidták az MSE-t, az MS termékét, de nagyon jó kis védelem. Rendszeresen látom, hogy sokszor jelez, amikor más védelem még meg se mukkan.
Egyébként, most már megjelent a 2-es vagy még mindíg béta?

(#40986) polonic válasza Szellem. (#40985) üzenetére


polonic
félisten

Még mindig béta. 7. hó 19-e óta. Azóta csak újabb béta sem jelent meg.
Bár ez a béta is tökéletes lenne egy végleges kiadásnak. Semmi jelét nem látni annak, hogy béta.

(#40987) BigManus válasza MolnárPéter (#40971) üzenetére


BigManus
addikt

Amióta leszedtem az AVG IS-t, azóta van fent F-Secure Client Security.
Nálam semmi lassulást vagy galibát nem okoz, ugyan olyan jól működik mint a 2011-es termék.
A kettőt össze hasonlítva semmi különleges változás nincs.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#40988) Pano válasza BigManus (#40987) üzenetére


Pano
addikt

Feltettem mégis az AVG-t, hogy meglessem. Nem rossz a cucc. Főleg az Id. Protection, az nagyon tetszik. Eddig még nem találtam olyan vírusmintát amit ne fogott volna meg vele futtatáskor :)
De nem is maga ez a legszebb benne, hanem ahogy eltávolítja a még ismeretlen virit.

Sokat javult rendszer terhelésbe az AVG, de még mindig vannak kisebb-nagyobb gondok, azért egy Avirától, VIPRE-től, NOD32-től messze van.

(#40989) McKane


McKane
senior tag

na,nemrég beküldtem azt a fájlt a VB-nek,amiről volt itt szó 2-3-4 napja a fórumon..valami kulcsgenerátor,azthiszem..
lényegtelen, megjött rá a válaszuk (szó szerint másolom be) :
" Kedves Én vagyok .

Köszönjük a mintákat.

A mintákat megvizsgálva az a véleményünk,hogy valóban az a feladatuk ami.Egy még a nagyközönség számára ismeretlen av-termékről lehet szó,ill. egy az ahhoz készített kulcsgeneráló program,ami nem működik helyesen.Gyanús tevékenységet nem észleltünk.
Egyenlőre felismerést nem készítünk rá.

Még egyszer köszönjük a labornak nyújtott eddigi segítségét. "

(#40990) BigManus válasza Pano (#40988) üzenetére


BigManus
addikt

Nekem nem erőgépem van, de nálam a sebességére soha nem volt gondom.
Ha valakinek kell hozzá egy promóciós licence, az jelezze és átadom.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#40991) Szellem. válasza Pano (#40988) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Minden komponenst feltelepítettél? Az IP nagyon jó dolog benne.

(#40992) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ide is beteszem, úgyis épp az FS IS 2011 van terítéken, szóval akit érdekel:
F-Secure IS 2011 Promo - 180 napos kulcs

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#40993) Kezdő vagyok válasza McKane (#40989) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Ebben a Virusbuster-ben nagyon tetszik nekem a terméktámogatás.
Olyan,mint a Nod-é,nem?
Ott is foglalkoznak a problémákkal.

(#40994) Pano válasza Szellem. (#40991) üzenetére


Pano
addikt

Nem, nem mindent.
Tűzfal, e-mail vizsgáló kiszedve. Azok nekem nem kellenek.

(#40995) McKane válasza Kezdő vagyok (#40993) üzenetére


McKane
senior tag

ja, itt is foglalkoznak a felhasználóval..
ha gond van 1-2 órán belül megjön a válaszuk,mi lehet a hiba forrása és megoldása..
látogass el a VirusBuster-os topicba.. ;)

(#40996) Pano válasza BigManus (#40990) üzenetére


Pano
addikt

Nem azt mondtam, hogy állandó gondok vannak vele, csak vannak olyan alkalmak, amikor érezhető a jelenléte :) De átlagban és összességében jó.

(#40997) 12-es csaj válasza 78zolika (#40984) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Meg vagyok vele elégedve a magam részéről, csak nem tartom jó vírusirtónak, és nem is túl sűrűn ajánlgatom másoknak.

(#40998) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Haver gépére kellene védelmet felraknom.
Több alternatíva is szoba jöhet:

- F-Secure IS 2011
- AVG IS 2011
- CIS 5

Mászkál érdekes oldalakon, úgyhogy szerintem erős védelemre van szüksége.

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#40999) Narxis válasza 12-es csaj (#40997) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pedig a jobbak közé tartozik.

Thanos was right.

(#41000) Pano válasza bajtokarpi (#40998) üzenetére


Pano
addikt

Ha ennyire mászkálós és óvatlan, akkor inkább CIS 5, a sandbox végett. Azonban az AVG is megfelelő, mert az meg az ID protection miatt igen jól fogja az ismeretlen viriket, ha futtatni próbálják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.