Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) UserX válasza 12-es csaj (#39200) üzenetére


UserX
őstag

Hello!

Avastnak lehet mintákat küldeni a programon belül vagy weben keresztül vagy csak e-mailben (azt megtaláltam)?

(#39202) 12-es csaj válasza UserX (#39201) üzenetére


12-es csaj
senior tag

A karanténból lehet, de semmi haszna...Írd le a fórumon, hogy mi a helyzet, az én esetemben egy rosszindulatú oldal került be így az adatbázisba 3 (!) órán belül.
Ha a karanténból küldöd, nem foglalkoznak vele - sok panaszt olvastam erre a fórumukon.

Van egy "pár" mintád, amiket nem ismert fel?

(#39203) UserX válasza 12-es csaj (#39202) üzenetére


UserX
őstag

A "szunyi" oldalon "tesztelgetek", de semmi gond, majd betömörítem és elküldöm mailben :K . Mint írtam az előbb az AVG-vel megjártam, így visszakerült az AVAST. Érdekes, hogy például Firefox-al blokkolja az EICAR-t, viszont Comodo Dragonnal simán le tudtam tölteni...

[ Szerkesztve ]

(#39204) blattida válasza 12-es csaj (#39200) üzenetére


blattida
nagyúr

A generikus minta azt jelenti, hogy egy fajta kódsor alapján azonosít be többféle kártevőt, azaz egy adott kód segítségével sok kártevőt képes felismerni.
Ez ugyan jó dolog, mert a vírusírókkal nem lehet lépést tartani és nem lehet minden egyes új kódot felismerni és elhelyezni az adatbázisban, de ez azt is eredményezi, hogy a fals találatok száma is megnő, hiszen tiszta fájlokra is képes riasztást produkálni.

Itt jön képbe a heurisztika képessége és jósága, ami bizonyos cégeknél jól működik (például Eset), bizonyos cégeknél pedig kevésbé (például Alwil).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39205) blattida válasza UserX (#39203) üzenetére


blattida
nagyúr

A dragonnak miért kéne blokkolnia az eicar oldalt?
Maga az eicar tesztfájl is teljesen ártalmatlan, mindössze arra való,hogy leteszteld vele az av-d, hogy jelez e rá, de ma már sok av nem jelez rá, hiszen tökéletesen veszélytelen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39206) 12-es csaj válasza UserX (#39203) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Akkor viszont inkább már a karanténból.
Amúgy nagyon gyatrán "teljesít"?

(#39207) UserX válasza blattida (#39205) üzenetére


UserX
őstag

Nem a Dragonnak kellene blokkolnia az oldalt. Az első test filet az AVAST, ha Firefox alatt töltöm le akkor blokkolja, ha Dragon alól akarom letölteni, akkor meg sem mozdul rá.

12-es csaj: nem olyan rossz, középmezőny.

[ Szerkesztve ]

(#39208) 12-es csaj válasza UserX (#39207) üzenetére


12-es csaj
senior tag

De ha letöltötted, akkor bevágja a karanténba, gondolom.
Firefox alatt így van, ha SSL csatornán töltöd le.

(#39209) Imi1981


Imi1981
veterán

Valaki írta múltkor hogy van ingyenes sandboxie!Honnan lehet azt letölteni és mi a hátránya a fizetőssel szemben? :D

(#39210) Fire/SOUL/CD válasza Imi1981 (#39209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nincs ingyenes SandBoxie :N

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39211) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Az oldalamon átírogatom a szoftverek leírását; többek között az MBAM-ét is. De ott elakadtam, hogy mi van, ha talál valamit, mert nálam ez még nem fordult elő. Mit csinál, mit ír ki, mit kérdez? Leírnátok kérlek ezt nekem?

(#39212) Imi1981 válasza Fire/SOUL/CD (#39210) üzenetére


Imi1981
veterán

Pedig emlékszem hogy itt írta valaki, de akkor valószínű nem jól tudta ő sem. :DDD

(#39213) Z86 válasza 12-es csaj (#39200) üzenetére


Z86
őstag

Rendben, majd megpróbálok valami értelmes leírást adni róla a fórumon. (Bár az angolom nem erre a témára van kihegyezve. :) )

[ Szerkesztve ]

(#39214) BlackSeven válasza Imi1981 (#39209) üzenetére


BlackSeven
aktív tag

Hali!

Próbáld meg innen leszedni. [link]
Vagy ha ez mégis csak fizetős lenne, akkor innen, [link] és ne engedd, hogy frissítse a verzió számát felfelé. Ha jól emlékszem akkor a 3.46-os verzióig még ingyenes volt.

[ Szerkesztve ]

(#39215) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#39210) üzenetére


betyarr
veterán

de van free is,annyi a különbség,hogy nem minden szolgáltatás érhető el benne (forced programs és 1xre csak 1 alkalmazás futtatható sandboxban),,meg 30 nap után fog majd idegesíteni,hogy vegyed meg cca. 9 ropiért.igaz az már lifetime licence,szvsz érdemes mögvenni. (én így fogok tenni pénzhez egy hétre...).

The free version is missing a few features which are available in the paid version. After 30 days of use, the free version displays reminders to upgrade to the paid version, but remains functional. For personal use, you are encouraged, but not required, to upgrade to the paid version.

[ Szerkesztve ]

(#39216) Fire/SOUL/CD válasza betyarr (#39215) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Kár, hogy a lényeget lehagytad az elejéről, akkor leírom.. ;]

"Q. Is Sandboxie freeware or shareware? "
Kérdés: A Sandboxie freeware vagy shareware?

"A. Sandboxie is shareware software."
Válasz: A Sandboxie shareware szoftver.

Szóval nem ingyenes, 30 nap után el kell távolítanod, még akkor is ha működne tovább. ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39217) betyarr válasza Fire/SOUL/CD (#39216) üzenetére


betyarr
veterán

igen,ha ezt az oldalát nézzük,akkor igaz,de ettől függetlenül tovább is lehet használni.pusztán fogod kapni a felugró ablakot,hogy vegyed meg.

For personal use, you are encouraged, but not required, to upgrade to the paid version.

vagyis,utána ösztönözni fognak hogy megvedd,de nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#39218) Imi1981 válasza BlackSeven (#39214) üzenetére


Imi1981
veterán

Felraktam a másodikat!Hol tudom megnézni hogy most 30 napos triáll vagy free ?

(#39219) blattida válasza Fire/SOUL/CD (#39216) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem kötözködésképp, de ez is ott áll: "For personal use, you are encouraged, but not required, to upgrade to the paid version."

Azaz személyes használatra 30 nap eltelte után is engedélyezett! ;]

Tehát van ingyenes is. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39220) Imi1981 válasza betyarr (#39217) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ha 30 nap után zaklat akkor inkább leszedem már most!Utána úgysem tudom megvenni! :DDD

(#39221) betyarr válasza Imi1981 (#39220) üzenetére


betyarr
veterán

kövessed akkor BlackSeven útmutatását.bár egy idő után nem lesz bugfixed,stb.

[ Szerkesztve ]

(#39222) Imi1981 válasza betyarr (#39221) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké akkor még fent hagyom azt meglátom mi lesz.

(#39223) betyarr válasza Imi1981 (#39222) üzenetére


betyarr
veterán

bár,ha nem derül ki valami fatál error,akkor nagy baj nem érhet.nekem eddig 1x történt programütközés az 1ik verziónál,semmi más.

(#39224) zed01 válasza Fire/SOUL/CD (#39192) üzenetére


zed01
őstag

Csak feltételeztük, hogy egy ilyen konfigon w95/98/me/2000 vagy esetleg max XP fut (ez utóbbinak is a javasolt 256MB RAM)

Ha Te erre felpakolnád a legújabb ZA falat, akkor annak a masinának annyi is lenne.
Én még használtam olyan konfigot, ezért írtam tapasztalatból, hogy NOD32 2.7 + Kerio 2.1.5 (nem a legújabb) mert arról tudom, hogy nem gyilkolja le a masinát...

Én azt nem értem miért ragaszkodtok mindenáron a windowshoz az ilyen vason. A win98-hoz, ME-hoz már régen nincsenek biztonsági frissítések, ami azt jelenti hogy nagyon lyukas, ill. sebezhető, elavult operációs rendszer. Ez olyan mintha te nem frissítenéd a win7-ed már évek óta.

Akkor már sokkal jobb egy olyan linux disztribúció ami bőven elfut egy olyan vason, és amire ráadásul rezidens vírusirtó is sem kell és amihez rendben érkeznek a biztonsági és egyéb frissítések. Úgy utálom hogyha valaki betegesen ragaszkodik a windowshoz, akkor is ha azt semmi nem indokolja. Ha játszani akar rajta, ott van van az ingyenes wine ami a régi játékokat többé kevésbé nagyon jól futtatja.

Én egy olyan vasra Xubuntut, vagy Lubuntut tennék fel, a 10.04-es verzió Long Term Support, ami azt jelenti hogy három évig támogatott, tehát három évig hozzá sem kell nyúlni, csak a frissítéseket telepíteni.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#39225) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Új antivírus a láthatáron.

[link]

MADE IN INDIA!

Nézzétek meg az árait, több mint kedvező! ;]

To protect and serve!

(#39226) 12-es csaj válasza sznorbi2 (#39225) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Fake, nem? Már a honlapja is meglehetősen fura...

(#39227) sznorbi2 válasza 12-es csaj (#39226) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Hát nem tudom, de inkább valódinak tűnik a kép alapján csak még biztosan most bontogatják a nemzetközi szárnyakat! :DD
Akit esetleg felizgatott a neve annak itt egy kép:

Egyébként rengeteg arab honlapon letölthető.

Sőt, van free scanner-e.

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#39228) blattida válasza 12-es csaj (#39226) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem , ez igazi av, csak mivel indiai, ezért nekünk kicsit fura.

Az áraik az ottani állapotok miatt olyan alacsonyak, európai szemmel, a helyiek számára annyira nem.

A legtöbb indiai számítógépén nincs semmilyen védelmi szoftver.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39229) sznorbi2 válasza blattida (#39228) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Akkor már inkább Quick Heal védelmét választanám, ha indiai lennék! Nem? ;)

To protect and serve!

(#39230) blattida válasza sznorbi2 (#39229) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban, a QuickHeal igazi, régi brand, ráadásul nem is rossz, de az drágább, még úgy is, hogy indiaiaknak jóval olcsóbban adják.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39231) sznorbi2 válasza blattida (#39230) üzenetére


sznorbi2
senior tag

A QuickHeal IS 1 évre 30 USD ami azért nem olyan veszélyes összeg ha azt nézzük, hogy a többi készítőé legalább 40 USD-től indul de inkább több.

To protect and serve!

(#39232) sznorbi2


sznorbi2
senior tag

Egy kis felhő alapú információ áradat.

[link]

Kaspersky és az F-Secure írásai alapján lett összegezve.
Érdemes elolvasni aki nem ismeri a Felhő alapú technológiát.

To protect and serve!

(#39233) blattida válasza sznorbi2 (#39231) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem is nekünk drága, hanem a helyieknek. Ők nagyjából 100-150 dollárnak megfelelő rúpiát keresnek, úgy azért még az indiaiaknak érvényes 1600 rúpia sem kevés.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#39234) sznorbi2 válasza blattida (#39233) üzenetére


sznorbi2
senior tag

Hoppá cipő?
Akkor a fizetésük kb. 20%-a lenne a védelem ha 20 USD-vel számolom és 100 USD fizuja.
Nálunk meg 10 és 15 E Ft egy védelem(van olcsóbb is) és a fizu meg sokaknak a 70 E Ft-ot sem éri el.
Akkor nekik is hasonló az arány mint itt nekünk. ;)

[ Szerkesztve ]

To protect and serve!

(#39235) Tetete1


Tetete1
senior tag

A Vipre Antivírus Prémiumnak van tűzfala, vagy nincs? Ha van az egyenértékű más, jó tűzfalakkal? :Y

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#39236) lutiy


lutiy
tag

A Returnil System Safe 2011-ben levő F-Prot antivirus mellett van egy felhő alapú viruskereső is?
Vagy rosszul gondolom?

(#39237) Fire/SOUL/CD válasza lutiy (#39236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A fizetős változatokban működik ez a szolgáltatás, Free-ben nem. [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39238) Sz_Imre válasza Tetete1 (#39235) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Természetesen tartalmaz tűzfalat. Bővebben itt olvashatsz róla. :)

(#39240) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

A 'folyamat' szóra nem tudtam jobb definíciót megfogalmazni, mint: "a programok futtatható fájljai működés közben" ez pedig elég szánalmasan hangzik. Hogyan javíthatnék ezen?

(#39241) bobsys válasza 12-es csaj (#39240) üzenetére


bobsys
addikt

olyan program vagy annak egy resze amely mas programokkal egyidejuleg fut?

programok futtatható fájljai - a dll is folyamatkent jelenik meg azt pedig alapbol nem futtathato

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39242) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#39240) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha szabad megtudnom, hova is írogatsz? Saját oldal, esetleg blog stb (ha írtad korábban, akkor sorry)

Fire.

UI: Vannak olyan szakmai kifejezések, amiket nem kell körülírni, mert vagy nem is lehet, vagy jó nagy hüleségeknek lehet érteni. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39243) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#39242) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Írtam korábban, de valószínű, épp nem jártál erre. Saját oldalhoz egy IT-biztonságról szóló szöveget írok.
Tehát a folyamat szó jelentését vagy többé-kevésbé megértik az emberek magukról, mint én anno, vagy reménytelen? Igazából azt próbáltam leírni, hogy a vírusok közül némelyik más folyamatok "mögé bújva" végzik áldásos tevékenységüket. Ez a kijelentés mennyire helytálló? Ugye nincs benne nagy baki? :F

(#39244) Fire/SOUL/CD válasza 12-es csaj (#39243) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha IT biztonságról írsz, akkor az mindenképp megkíván bizonyos fokú szakmaiságot, még akkor is, ha legjobb szándék vezérel, hogy egy témában abszolút nem jártas user is megértse. Nem lehet, nem szabad bizonyos kifejezéseket "túlmagyarázni".
Szerintem a folyamat is ilyen. esetleg más szavaknál, kifejezéseknél segíthet az IT Szótár oldala.

Csak a folyamat kapcsán ilyen kitérőket is tehetnél, ami nem hinném hogy túl szerencsés lenne, bár ez is segíthet: [link]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#39245) 12-es csaj válasza Fire/SOUL/CD (#39244) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Ne is mondd, nagyon nehéz ez. Még ha tegyük fel tudok is annyit a témáról, hogy szakmai hibát nem sokat ejtek, akkor is ott van, hogy magyarázzam meg, amennyire kell, de ne magyarázzam túl.

(#39246) swatti válasza Fire/SOUL/CD (#39192) üzenetére


swatti
tag

Általánoságra értettem amit írtam, de a config miatt valóban igazad van, mert arra a gépre ideális a javaslatod.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#39247) swatti válasza BigManus (#39193) üzenetére


swatti
tag

Nem ismertésg miatt írtam, de nem is oltásként és te egyből oltogatsz. Nem kéne így reagálni egyből, mikor nem tudod ki mit tud és milyen tapasztalattal rendelkezik. Az hogy Te milyen körbe mozogsz és mit használsz az egy dolog, de ami tény az tény. Nem bántásból írtam hanem érdekelt, hogy miért és mért kedvelik a comodot és a keriot. Egyébként ZA egyáltalán nem rossz és nem véletlen van ott ahol van és tart, de mind1. Csak az emberek a felületre és a readmere adnak és nem a mögöttes valóságra.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#39248) swatti válasza blattida (#39195) üzenetére


swatti
tag

Hát kíváncsian várom mit tesz fel. Egymástól tanul az ember. x) Nos ebben a témában azért éretek hozzá elég jól. Képben vagyok melyik termék mit tud és gyakorlatban is. Senkit nem akartam lebeszélni semmiről, hogy az vagy ez rossz. Csak megjegyeztem, hogy nem bíznék meg azért akármiben.

IT - 100% védelem nincs --- A legnagyobb biztonsági rés mindig az ember. x)

(#39249) Thusor


Thusor
őstag

F-secure anti-virus 2011 mennyire működik együtt a COMODO firewall Defense+ moduljával? Itt arra gondolok, hogy van ugye benne felhő alapú védelem így gondolom előfordulhat, hogy futtatáskor egyszerre ugranek egy vírusra...ezek szerint akkor ki kell kapcsolnom a COMODO felhő alapú védelmét?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#39250) BigManus válasza swatti (#39247) üzenetére


BigManus
addikt

" Egyébként ZA egyáltalán nem rossz és nem véletlen van ott ahol van és tart, de mind1 "

Nem azt írtam, hogy a ZA rossz, mert egyáltalán nem az.

" Az hogy Te milyen körbe mozogsz és mit használsz az egy dolog, de ami tény az tény. "

Nem arról volt szó, hogy én mit használok, de arról sem, hogy te mit.
Ami tény az tény? Comodot is kb. használnak annyian mint Zone Alarmot, ha nem többen, Ez is tény!

" mikor nem tudod ki mit tud és milyen tapasztalattal rendelkezik "

Te sem tudod ezt a másikról, ugye?

" de nem is oltásként és te egyből oltogatsz "

Tévedés! Én a véleményemet fejeztem ki a te véleményedre, ez nem oltás, reagálás...

Az viszont igaz, hogy a vélemény olyan mint a segg. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra... :U

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.