Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) Geller72 válasza dArk- (#4900) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem gyönyörűen megy az új driverrel az 5970. Akkor most nálam valami hiba van?

[ Szerkesztve ]

(#4902) dArk- válasza Geller72 (#4901) üzenetére


dArk-
csendes tag

Nekünk sem linux sem windows alatt nem ment. Az egyik mag rendszeresen elszállt akár cgminert akár furmarkot indítottunk, cgminerben arra a magra maximum 8-as intensityt tudtunk állítani - akkor stabil volt 15kH/s-el :) Aztán levettük az órajeleit 650/900-ra, így már ment mindkét mag, csak a nullás lényegesen kevesebbet számolt. Ha az intensityt nagyon felvettük még mindig nem volt jó, feltolta a CPU-t 100%-ra és nem volt elég munka a másik magnak, így az is hozzálassult. 12.8-as driverrel viszont gyönyörűen megy. Itt találtuk meg végül a megoldást: http://forum.feathercoin.com/index.php?topic=2914.0

Különben rengeteg beállítást találtam 5970-ekhez, és eléggé változó, hogy kinek melyikkel mennek stabilan. Lehet, hogy a driver probléma sem egyformán érinti őket. Nekünk Asus EAH5970-ek vannak.

(#4903) dmon válasza Telegdy (#4888) üzenetére


dmon
aktív tag

Ha SMOS akkor nézz bele a crontab ba, napi 15 perc "donation mining" van beállítva, ilyenkor a srácnak bányásznak a gépeid, ha nem tetszik szedd ki. SMOS nél elég macerás a statikus IP-t is beállítani hogy megjegyezze újraindítás után is, ez USB live linux miatt van.

Sztem inkább BAMT, én azt is széthúzom GParted del egy nagyobb 4 gigás pendrive-ra hogy legyen hely mondjuk az új catalyst-ot betenni alá vagy ha kell még valami. Bár már csak az egyik gépem BAMT os, a többi a CGRemote miatt windowsos.
Az én tapasztalatom szerint ha megtalálod a normális beállításokat és nem húzod csúcsra a rendszert akkor windows on is atomstabilan tud működni a mining. Akár hetekig, hónapokig mehet újraindítás nélkül. Mondjuk ennek a profitability mining bekavarhat, a cgminer újraindítgatása meg tudja kavarni a dolgokat.

(#4904) Geller72 válasza dArk- (#4902) üzenetére


Geller72
veterán

Az emelt frekit az enyém sem szereti, kevesebbet tud, mint alapon. Ha nem dugok rá monitort, akkor egyenletesen megy, de ha arról megy a gép, akkor az egyik mag "rángat"..nekem is. :D. Nem kell hozzá az egeret sem mozdítani, akkor is. De ha nem baxtatom, szépen megy 700 körül I18-on. Lehet, hogy meg kellene próbálnom egy régi drivert, hátha tudna menni nagyobb intenzitáson is.

[ Szerkesztve ]

(#4905) Nestor16


Nestor16
senior tag

Tehát Jó reggelt! :D Tényleg milyen jól eldumáltok, én is próbálom figyelemmel kísérni :) Én még 1 VGA-val is szarakodok, jó igazából ez a kezdeti fázis, ahol meg kell tanulni az alapoktól. Éjszaka én például CPU-t növeltem maximumra maximum fesszel, aztán most 3,88 Ghz-n van, játékhoz jól jön, mivel CPU limit van már szinte mindenhol :D (A proci típusa: E7400) (Tudom, CPU nem kell a bányászathoz :N )

Nekem a bányászgép telepítés elég messze van, de az eddigi tapasztalatok alapján (tőletek) azt merem gondolni, hogy a legjobb majd 1 max 2 VGA-s rendszer éri meg normális táppal. Könnyebb beállítás, majd elpasszolni.

Nekem ez a bányászat leginkább MMORPG játékbeli (Lineage 2) farmolásra hasonlít, méghozzá botokkal, azzal is sok nyüg volt, mert ment magától :DDD Viszont eddig bejönős a bányás élet, főleg hogy pénzt is hoz a konyhára :D

Mellesleg olyasmit mertem levonni a tegnap esti "hol bányásszuk?" dolgon, hogy a diff a bányászat nehézségi fokát jelenti, és ha nagyobb akkor arányosan több idő az hogy megtalálj egy blokkot, mint előtte. Én jobban hiszek a hosszútávú megoldásban, főleg amíg nem értek hozzá eléggé :DDD

Találtunk egy blokkot :C

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#4906) Telegdy válasza dArk- (#4902) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Húú, nekem van itthon egy 5970-em amivel ugyanez a problémám volt, az egyik mag instabilkodik nagy terhelés alatt... Lehet nekem is meg kéne próbálni régebbi driverrel? Mondjuk simán lehetséges hogy tényleg hibás, de egy próbát megérne, nem?

(#4903) dmon

Én is végül úgy döntöttem, hogy amíg nincs gond a Windowssal, addig marad az. Aztán összeraktam a gépet, és az egyik kártyát valamiért 300mhz engine clockra korlátozta, hiába állítottam bármit bárhova. Néhány perc szarakodás után megjavult, de félek hogy megint előjön, szóval lehet hogy adnom kéne még egy esélyt a BAMT-nek. Van esetleg egy 7970 cgminer conf fájlod ami linuxon ment jól?

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#4907) Geller72 válasza Telegdy (#4906) üzenetére


Geller72
veterán

Overlocker is szívott 5970-el, hogy az egyik maggal volt valami. Azt hitte, hibás. Ezek szerint könnyen lehet, hogy nem volt az.

(#4908) dArk- válasza Telegdy (#4906) üzenetére


dArk-
csendes tag

Elképzelhető, próbáld ki szerintem mindenképpen. Letöltesz egy smos 1.0-t, küldök egy config file-t, és hamar kiderül.

(#4905) Nestor16

Azért sokat nem várnék vele, főleg ha erre akarsz kártyákat venni. A következő diff úgy néz ki 3200 fölött lesz, aztán ki tudja milyen ütemben nő majd.. :)

(#4909) dmon válasza Telegdy (#4906) üzenetére


dmon
aktív tag

7950 eseim vannak, de jó lehet 7970 hez is :

"auto-fan" : true,
"auto-gpu" : true,
"temp-cutoff" : "95",
"temp-overheat" : "90",
"temp-target" : "80",
"gpu-fan" : "0-85",
"intensity" : "20",
"vectors" : "1",
"worksize" : "256",
"kernel" : "scrypt",
"lookup-gap" : "2",
"thread-concurrency" : "40960",
"shaders" : "0",
"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "1",
"gpu-engine" : "1040",
"gpu-memclock" : "1400",
"gpu-powertune" : "20",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"scrypt" : true,
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"

Eredmény atomstabilan akár a világvégéig, 75 fokon, 40% fan RPM, 620 KHS. Nekem ettől több nem kell egy 7950 estől, sőt a többit csak 600 on járatom :

Nem igaz :) , van egy 7950 esem ami 630 al megy windows alatt, az egy Vapor-x, az itteni többi tapasztalattal ellentétben nekem a Vaporokat volt a legkönyebb beállítani, aszem fél óra sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#4910) Geller72 válasza dmon (#4909) üzenetére


Geller72
veterán

A bamt neked ssh-ról megy, vagy van monitor kötve a gépre és "natívan"?

(#4911) dmon válasza Geller72 (#4910) üzenetére


dmon
aktív tag

Nincs monitor kötve rá, ezt xrdp-vel érem el távolról, de xubuntu alatt inkább vino-t használtam, mivel a windowsos gépeket is VNC vel tapicskolom ha kell, az RDP bekavar a cgminer nek windowson ugye az ADL infók sem látszanak, de volt már hogy újra kellett indítani miatta az egyik gépet.

(#4912) Geller72 válasza dmon (#4911) üzenetére


Geller72
veterán

De vajon a BAMT mehet natívan is, vagy csak remote használják legtöbben?

(#4913) dmon válasza Telegdy (#4906) üzenetére


dmon
aktív tag

A Trixx vagy a AfterBurner miatt van, én is szívtam vele, volt hogy ment a freki állítás volt hogy nem. Már linkeltem korábban én a VBE7 et javaslom, az a biztos. A saját BIOS-át kicsit módosítva vissza írnia egy kártyára nem egy nagy mutatvány, sztem nem is veszélyes a dual bios os kártyáknál. Persze azért ha valaki nagyon ügyes ezt is el tudja cseszni. :)

(#4914) dmon válasza Geller72 (#4912) üzenetére


dmon
aktív tag

Mehet natívan is, de minek ? Azt akarod bámulni ? :)

(#4915) deadwing válasza dmon (#4909) üzenetére


deadwing
addikt

7970 vaporokkal volt a gáz. Nem lehet paraméterezésben ugyanaz egy 7950-el, ha azt nézed, hogy még 7970-es kártyák között is óriási különbségek lehetnek, akkor meg főleg.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4916) dmon válasza deadwing (#4915) üzenetére


dmon
aktív tag

Igen, ráadásul rendszer függő is, ugyanaz a kártya is teljesen más egy másik környezetben, más alaplap, memória...
Egy próbát megér talán.

[ Szerkesztve ]

(#4917) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

netcoin próbálta valaki?

coinwarz kétszer annyit profitot ír rá mint a wdc-re

(#4918) Tenken válasza Telegdy (#4906) üzenetére


Tenken
őstag

Vedd lejjebb az órajelét. Nekem akkor lockolt 300-ra 280x-et mikor betettem 3-at a lapba. Amúgy idle-ben 500-on kellene mennie, ha jól emlkészem. Szóval ez a 300-as coreclock valami hibát jelez.
1075-ön simán futnak külön-külön, de együtt egy idő után az egyik folyton kiakadt. Némi underclock -a gyárihoz képest- segített stabilabbá tenni.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4919) Telegdy válasza dmon (#4913) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Tegnap raktam fel a Trixx-et, ezek szerint hiba volt? :)
Mi ilyenkor a teendő? Trixx és driver uninstall, majd driver install?

Egyébként van valakinek 7970 1050/1500-on undervoltos tapasztalata? Ehhez is vga-biost kell turkálni? Ha igen, valami guide van hozzá?

(#4918) Tenken

Már akkor belockolta magát mikor még hozzá se nyúltam az órajelekhez, tehát nem hinném hogy ez lenne a gond, inkább valami szoftveres galiba :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#4920) deadwing válasza Tenken (#4918) üzenetére


deadwing
addikt

A 300-as core clock a default 2D-s órajel. 500-ra nekem akkor nyomta fel, ha volt rajta még egy másik megjelenítő, pl egy TV ugyanazon a kártyán. Erre még 7970 időkből emlékszem, hogy most mi a helyzet, nem tudom, mert nem akarom megállítani a bányát :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4921) TooCool válasza Zlcsi (#4917) üzenetére


TooCool
aktív tag

én bárhogy nézem kevesebbet mutat mint a wdc-re

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4922) AAntii válasza TooCool (#4921) üzenetére


AAntii
őstag

Mikor linkelte duplája volt a wdc-nek és ezzel meg is válaszoltuk miért nem bányászunk ilyen 5 perces coinokat. :K

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#4923) Geller72


Geller72
veterán

Elég gyengén osztja a coinokat a pool. (hun wdc) kaptam 3.5 wdc-t már másodszorra és ahogy nézem, a harmadik is ennyi lesz..:(

(#4924) TooCool válasza Geller72 (#4923) üzenetére


TooCool
aktív tag

Egy nagyobb pool-ban még ennyit sem kapnál blokkonként. De mondjuk 1 hétre vetítve ugyanannyira kell, h kijöjjön itt is ott is.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4925) AAntii válasza Geller72 (#4923) üzenetére


AAntii
őstag

9.8%-ról lement a round%-od 6.9-re, szóval a csökkenésnek van ésszerű magyarázata. Ha több nagyhal van a poolon akkor a köridő csökkenésével a jutalmad egyenes arányban csökken.

Current Difficulty : 46.31857938
Pár órával ezelőtt már temettétek volna a wdc-t :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#4926) Geller72 válasza TooCool (#4924) üzenetére


Geller72
veterán

"Hatfél" alatt még sehol nem kaptam, ahogy itt sem. Persze volt 10 felett is többször, de az átlag 6.8 volt. Nem 3.4...

(#4927) Geller72 válasza AAntii (#4925) üzenetére


Geller72
veterán

Én most is temetem, mert le-fel ugrál a diff. Ez azért eléggé gáz. Nem igazán tudnám megszámolni, hogy ma hányszor ugrált 46- és 55 közt . Be fog az állni hidd el, de nem 46-ra..

(#4928) TooCool válasza Geller72 (#4926) üzenetére


TooCool
aktív tag

Betegyem a +8-9MH/s-t? Akkor még kevesebbet kapnál.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4929) Geller72 válasza TooCool (#4928) üzenetére


Geller72
veterán

Tedd..

(#4930) deadwing válasza Geller72 (#4923) üzenetére


deadwing
addikt

Nálam még rosszabb a helyzet, kb nincs semmi szerencséje a poolnak, sőt, csak szerencsétlenség van. Tegnap volt egy 24 órás kör, és most megint 22 óránál járunk :( 173%...
Ilyenkor mindig elmegyek fastcoint bányászni, azt legalább jó nézni, hogy pörög :)
Következő poolunk valszleg az lesz.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#4931) TooCool válasza Geller72 (#4929) üzenetére


TooCool
aktív tag

Most kezd el figyelni, h mennyi a varhato, rewardod.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4932) AAntii válasza Geller72 (#4927) üzenetére


AAntii
őstag

Az szinte biztos (szerintem a következő váltáskor is emelkedni fog [mivel a coinos oldalakon ismét előkelő helyen áll], ki tudja mennyivel), ahogy az is, hogy az ltc difficultyja sem lefelé fog elmozdulni, ha megérkezik a kiskerekbe az újabb szállítmány videokártya.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#4933) TooCool válasza AAntii (#4932) üzenetére


TooCool
aktív tag

Nemhiszem, hogy egy magyarorszag sok vizet zavarna. Es hozzateszem, tolunk pl 1db 280-as vagy nagyobb kartyat sem vittek el, 79xx-est sem. (kisváros)

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4934) Geller72 válasza TooCool (#4931) üzenetére


Geller72
veterán

Ugyanúgy 3 felett mint mielőtt betoltad a kombájnt..

(#4935) TooCool válasza Geller72 (#4934) üzenetére


TooCool
aktív tag

3 felett mennyivel? Nekem 5.9-rol felment 8.6-ra..

upd: most mar 9.3

[ Szerkesztve ]

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4936) AAntii válasza TooCool (#4933) üzenetére


AAntii
őstag

Én sem, de ahogy nálunk hiány van videokártyákból, ugyanúgy hiány lehet máshol is, illetve a hírek alapján van is. A diff emelkedést tehát nem attól várom, hogy Reggie vagy épp Imafett vesz 10-10 db 290-est, hanem hogy velük egyetemben még vesznek világszerte pár ezren.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#4937) TooCool válasza AAntii (#4936) üzenetére


TooCool
aktív tag

A legnagyobb farm Kína. Én nem tudom ott mennyibe kerül a villany, de olyan farmok vannak ott, amit mi itt sose fogunk látni. Véleményem szerint, ott van annyi kártya, ami nekik kell. .-)

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4938) Geller72 válasza TooCool (#4935) üzenetére


Geller72
veterán

3.34-ről 3.17-re..a vicc, hogy franciában is olcsóbb az áram, mint nálunk...mondjuk biztos dob a dolgon az a 62 működő atomerőmű is.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4939) Zlcsi válasza Geller72 (#4938) üzenetére


Zlcsi
senior tag

pedig most volt rezsi csökkentés :P

(#4940) TooCool válasza Zlcsi (#4939) üzenetére


TooCool
aktív tag

a rezsiátverést hagyjuk...

a franciáknak meg szerintem egyszerűen nem tétel amivel mit itt molyolunk.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4941) Geller72 válasza TooCool (#4940) üzenetére


Geller72
veterán

Több mint valószínű. Le sem szarja. Az átlag eus fizuknál is jobban keresnek.

jah, amúgy 3.24 lett a vége..ennyit kaptam most a blokk után..

[ Szerkesztve ]

(#4942) TooCool válasza Geller72 (#4941) üzenetére


TooCool
aktív tag

én 8.4-et kaptam, ennek a blokknak a vegen 17.9-et fogok elvileg.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4943) akrobet


akrobet
tag

Helló, gyors kérdés, x1-x16 riser kábel belemegy az x16-os alaplapi slotba?

Más, a magyar pool szerint 50 WDC jar egy blokkert. Remelem ez csak eliras, mert jelenleg 54.49-nek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#4944) Telegdy válasza akrobet (#4943) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Bele.

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

(#4945) TooCool válasza akrobet (#4943) üzenetére


TooCool
aktív tag

Én ilyen kábeleket használok.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4946) akrobet válasza TooCool (#4945) üzenetére


akrobet
tag

Extra Molex akkor nem szukseges hozza? Milyen kartyakkal hasznalod? Nekem 280x, 7970, 6950-re kellene.

(#4947) gyuszaa válasza akrobet (#4946) üzenetére


gyuszaa
őstag

Amíg nem érzel műanyag szagot addig nem, viccet félretéve a kártyák mennyisége is döntő.

[ Szerkesztve ]

(#4948) akrobet válasza gyuszaa (#4947) üzenetére


akrobet
tag

:DDD OK, azon gondolkodtam hogy ha a windows rendesen kezelne a 4 kartyat, akkor mehetne egy alaplaprol az osszes. Ugyhogy azt hiszem megprobalok valami molexeset beszerezni...

(#4949) TooCool válasza akrobet (#4946) üzenetére


TooCool
aktív tag

Nem, igaz én 3nál több kártyával nem is próbáltam, és 2-nél többet nem használok egy gépben. 5870 és 6970-ekkel használom.

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#4950) Telegdy válasza akrobet (#4948) üzenetére


Telegdy
aktív tag

Nekem volt Win7 alatt 3db 5970-em, ami 6db GPU és nem volt gond :)

MacBook Air - i7 - 128GB - 4GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.