Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) ubyegon2 válasza #20749568 (#15300) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na ugye!? Itt egy kórház volt pár évvel ezelőttig, ami tartotta a szintet, de már az is elesett. :(((

Dehogy szedtem le, elférnek egymás mellett.

Szerinted poenből szóltam? :D Akkor viszont ne frissítsd a Mint-et, amíg nem ismered a Manjaro boot helyreállításának módját. Nem is baj amúgy meg ha mégis frissíted, legalább megismerkedsz a Manjaro rendszeres kernel panic-jával. :P

Majd szólj, ha bekövetkezett és én mondom, hogy én szóltam!

Amúgy most nem leszek galád. [link]
Annyit módosítanék ezen, hogy nem előzhető meg csak úgy, ahogy én javasoltam.

[ Szerkesztve ]

(#15303) cappa72 válasza ubyegon2 (#15299) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én tudok vakon gépelni:
Helló, én tidok vakon gépelni
mondom, rudok...
Csak sok fibácal.
Ami kódban van, azt tényleg vakon gépeltem. Ja, plusz két sör...

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15304) ubyegon2 válasza #20749568 (#15302) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mivan? Mégis mi a francért szívózik ez ennyire? De komolyan? Csak ilyen elbaszott workaround van, vagy valami fehér embernek való is?

Az egy dolog, de 2,5 éve szarnak ebbe bele(igaz pár hónapja próbáltam utoljára, le is szedtem, mert hetente untam végigcsinálni, pedig már fejből ment). Időnként ezért is kritizálom a hype Manjarot, ami még a Mint-et is beelőzte a DW listán. De egyébként wifis gépen meg a wifi felismerés egy katasztrófa még. Valami túl friss csomag volt, amikor próbáltam, szívtam vele 2 napot, mire rájöttem mit kell csinálni. Ha belefutsz, majd előbányászom mi volt a megoldás, legalábbis nálam.

No de Manjarozzál csak bőszen! :DD

A Honvéd?

Persze....igazán akkor volt jó, mikor még csak Honvéd volt, aztán hozzácsapták a BM, MÁV kórházakat meg majd egész Pestet meg több megyét is.....akkor látszott, hogy ez így tarthatatlan lesz.
Persze amennyid van, annyit is érsz, ott a magánegészségügy vagy......van ingyentemetés.

(#15303) cappa72

:DDD OK, végül is tudok én is, bár azt nem raknám be semmilyen kódba! :N (még a végén csinálna valamit)

[ Szerkesztve ]

(#15305) cappa72 válasza ubyegon2 (#15304) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja, a mondat így lenne teljes: tudok vakon gépelni, csak qrvasok hibával :D :D
Ezt eddig minden főnököm elfogadta....

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15307) cappa72 válasza #20749568 (#15306) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én sem voltam még a Honvéd kórházban.
Hol van az egyáltalán?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15309) cappa72 válasza #20749568 (#15308) üzenetére


cappa72
nagyúr

Melyik városban?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15311) ubyegon2 válasza #20749568 (#15306) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na kíváncsi leszek, nálad fog-e jelentkezni a bug. Amúgy meg minek annyira az a KoolDE? Miért nem rakod fel a Mint Cinnamonra a plasma-t? Nekem sikerült, jobb, mint ha KDE disztró lenne. ;) Chakra?

Azért távoli megyei lakosok jó része nem került a Honvédba.... :D Meg azért tegyük hozzá, hogy régen még az volt, amire létrehozták....csak nem tudom elkerülni a Tg komák kedvenc szavát....szóval civilek nem is járhattak oda!

(#15307) cappa72

Nem tudom hogyan csinálod, én évek óta minden híradót, hírportált kerülök, de még így is rengetegszer fülembe jut a Honvéd Kórház, valami ott állandóan történik. Amúgy egy csodakórház lenne, mióta átadták a majd 30 éve épült új blokkot, ami pápalátogatásra épült. Az alagsorban robotok hordozzák a szennyestárolókat meg hasonlókat, bár mára már lehet a betegeket is......vagyis a volt betegeket. :(

[ Szerkesztve ]

(#15312) cappa72 válasza ubyegon2 (#15311) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szimplán vidéki vagyok, és kerülöm a híradókat, hírportálokat. Lemondtam a helyi propagandasajtót és a zacskóban élést (vagy gumibelsőt) választottam. A szemem kiszűri a honlapokon a reklámokat, immunis vagyok rá. Csak droidra kell reklámblokkoló.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15314) ubyegon2 válasza #20749568 (#15313) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Dolphin meg egy csoda, a Nemo a közelében sincs.

Ezt anno Kapitánnyal is lejátszottuk már, csak mikor képen mutattam neki minden csoda Dolphin funkciót Nemoban, akkor sokáig nem is válaszolt.....
(Nemonál defaultban nincs bekapcsolva sok olyan funkció, ami totál felesleges home userként, Dolphinban meg tele van nyomva, egyfajta parasztvakítás az egész KDE, tényleg szénné lehet konfigolni, de ennek a tudásnak hány százalékát használja egy átlag user?) Persze ilyen a BMW is, nem is csoda..... ;]

Maradhatunk annyiban, hogy amit nem ismerünk, azt nem tudjuk használni, ez nem baj, csak ne állítsunk marhaságokat. :D Az, hogy szebb is, na inkább erre nem írok semmit, de mivel olyanra lőtted be a Cinnamonodat, aminél a default kinézet is 1000x szebb, így nem csoda, ha így látod. :P
(veled se beszélgetek DE-kről többet) :N

Taszár, reptér, ha arról lett volna szó akkor meg lehetett volna azt oldani ;)

Ja, '95-ig talán, de onnan értelemszerúen Kecskeméti repkórház volt a standard útvonal.

Na igen, de akkor még a civil kórházak is rendesen fel voltak szerelve. Nem is volt "muszáj" oda járni.

Nekem debreceniként muszáj volt a Honvédba járnom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15315) F34R válasza #20749568 (#15313) üzenetére


F34R
nagyúr

"A Dolphin meg egy csoda, a Nemo a közelében sincs."

Igen, csak olyan mintha egy 180Kg-s novel kefelnel.
Nekem a Spacefm teljesen bevallt, minden masra ott a ranger.

(#15317) ubyegon2 válasza #20749568 (#15316) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

F34R szerintem zseniálisan megfogalmazta a lényeget, bár nem tudjuk miként alakulnak a pozíciók! :DDD Az se mindegy ilyenkor.....

A Dolphinban alapból be van minden kapcsolva, ergo nekem már nem kell vele szórakozni. Akkor melyik a jobb?

Nyilván az, amelyik átlag usernek használhatatlanra van bonyolítva. ;]

Nekem a KDE-vel is az a bajom, hogy nem felrakom és használom, hanem a totál értelmetlen összevisszaságban kikeresgélem, hogyan tudom a megjelenítést optimalizálni. No de lassan már a Cinnamon is kezd KDE-lizálódni, egyre több idiótaságot átvesznek, mert vinnyog a sok birka user, hogy ez miért nincs, az miért nincs, bezzeg a KDE-ben.....a francért nem hajtották el őket, hogy használj KDE-t b*meg. No persze dobták a KDE-t, de sajnos már értem miért.....elq*ják a Cinnamont. De az, hogy a panelon is vettem észre olyat, ami csak fapados WM-re meg KDE panelre jellemző.....

Eddig tök jól be volt pozíxionálva a Cinnamon a butított Gnome és az értelmetlenül agyonbonyolított KDE közé, úgy volt jó.

egyfajta parasztvakítás az egész KDE

Sajnos nem tudom miért ilyen, hiába is kérdezed. Sokaknak ez kell, nem véletlen olvastam sok külföldi disztró bemutató cikkben, hogy a WinX megfelelője Linuxnál. :D

Ha majd átbootolok a plasma-s Cinnamonra, pár kérdést összeírok a Rendszerbeállításokból, ha feléről megmondod, mire való, már állok is át! Cinnamonnál is vannak persze ilyenek, de egyelőre kis számban.

Ízlésről nem fogok veled vitatkozni, egyértelmű hátrányból indulnál ;]

Igazából innen szép győzni!

Tökéletes hasonlat. A BMW és a KDE is felső kategória ;]

Akkor ezért nem tudom/tudnám egyiket sem használni!? :P

Sokkal később is, az ismeretségek nem tűnnek el azonnal.

Ja, azt nem tudtam, hogy az USAFE-nél is vannak/voltak ismerettségek. Ém csak azt tudom, hogy piszok sok néger volt anno Taszáron. Meg ma is, de azok már itt születtek. :Y

(#15318) Siriusb válasza F34R (#15315) üzenetére


Siriusb
veterán

Cseszd meg az ékezeteid (hiányát)! Háromszor elolvastam és még mindig nem értettem, hogy novell + kernel + 180 kg hogy a bánatba jön össze egy szóösszetételben, meg amúgy mi is az értelme a mondatnak? Ugye automatikusan javítottam magamban a szavakat, feltételezve, hogy ismét egy írni sem tudó kölökbe botlottam. :DDD

(#15320) Rimuru válasza Siriusb (#15318) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor nálad elég szarul működik az auto correct. :DDD ;]

Vigyázat, csalok!

(#15321) F34R válasza Siriusb (#15318) üzenetére


F34R
nagyúr

Arrol, hogy nem vagy kreativ nem tehetek. :DDD ideje tobbett jarnod IRC-re.

(#15322) ubyegon2 válasza #20749568 (#15319) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

pár kérdést összeírok a Rendszerbeállításokból, ha feléről megmondod, mire való, már állok is át!

Mivel létezik Google ezért nem lesz nehéz. De miattam ne állj át :)

Ha ezekre találsz megoldást a gugliban, már az komoly fegyvertény lesz!

De akár hihetsz is nekem, elég régóta használom a Cinnamont és a 4.0 után lassan fel sem túnt, de felraktam a Debian 10-et, amiben 3.8 Cinnamon van és akkor döbbentem rá.....azt is KDE-ből vették át, hogy a panelon kis számmal jelölje, hogy a marha usernél már 8 fájlkezelőt megnyitott valami. Eddig egymás mellé tette ezeket a panelon, amíg elfért, utána halmozta. Én már ezt megszoktam.

Szóval újra írom, KDE-lizálódik a Cinnamon, persze még messze áll a teljes végtől, ez igaz. ;]

De nyugodtan rakj fel egy Debian 10-e, ha le akarsz döbbenni vagy nem hinnél nekem. ;]

A Gnome, Mate nekem is eléggé kimaradt, egyébként a Mate-t csípem meg az XFCE-t is, ezeknél mindig bekapcsolom ezt a compizt, Mint XFCE-nél tök jó pattogós a rendszer vele. Persze amúgy is váltani kell kompozitort a tearing miatt, ezt ezeknél egyetlen menüpontban meg tudom tenni, mivel egyik sem akar KDE-nek látszani. Gnome-mal az a bajom, hogy egyből felrakom a legtutibb fájlkezelőt Nautilus helyett és onnantól hamar átszabom Cinnamonosra. Másik kettőt nem kell.

A legtutibb DE amúgy a Plasnamon, én mondom neked! Egy öszvér így a QT az örökölt GTK-s programokkal, de tetszik. (de talán az is benne van, hogy 2 nap alatt jöttem rá, hogyan tudom felrakni az alap plasma-t a Mint-re)

Lusta vagy bele időt rakni :)

Ezt nem mondanám, épp az előbbiek miatt, rakj fel egy Mint Cinnamon 19.1-re plasma 5-öst és utána mondd, hogy lusta vagyok. (igaz, már írtad, hogy próbáltad, de ne légy lusta, fel lehet rakni!) :P

Ez az pontosan:
Winről KDE-re mint bármi másra. Főleg azért mert megfogja, hogy milyen fancy.

Mondjuk nekem a Win7 kinézetével nem volt bajom soha. De onnan átnyergelni a Mint Maya-ra....az volt az igazi szabadság érzése!

[ Szerkesztve ]

(#15323) ubyegon2 válasza F34R (#15321) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez az IRC olyan hely, ahol több 180+ csaj is megfordul!? ;] Mondjuk egyszer IC-n utazva is láttam egy 150+-osat, de jujjjjj......

Igazad van, 180+-hoz már kell kraetivitás de főleg kitartás, búvároknak jó, mert jól osztják be a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#15324) Frawly válasza ubyegon2 (#15299) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig nem amiatt. A Gnome3 már a Unity megjelenése előtt is ilyen volt, egyedül a dock nincs rajta alapból. Ezért is volt hülyeség az egész Unity-t fejleszteni, feltalálták újra a kereket. Az meg nem titok, hogy a Mac OS-t akarták vele utánozni.

A gépírás meg nem csak titkárnőknek hasznos, hanem bárkinek. Nem is a sebesség a lényege, az csak tévhit, meg nem is az, hogy adott idő alatt litániákat tudsz írni, hanem a pozitív hozadéka az, hogy nem kell a szemednek cikáznia a billentyűzet és a monitor között, hogy mit nyomsz, és mi kerül a képernyőre, hanem nem kell semmit nézni, ez pedig pihenteti a figyelmed, egy adott mennyiségű szöveg begépelése így 10-ed annyi energia. Én is magam tanultam valami 11 éve, netről ingyen, nem tanfolyásról. Egy csomó programozót, sysadmint, meg infótanárt láttam én is gépírni, egyik sem volt titkárnő. Mármint nem a főnöknek gépírták a diktált levelet, hanem forráskódot, konfig fájlokat, stb..

Megtanulni nem nehéz. Egyedül kezdetben kell hozzá önfegyelem, mert sokkal lassabban fogsz vele írni eleinte, mintha le lennél bénítva, és ott lesz a csábítás, hogy lenézz a billentyűkre, és keverd a gépírás módszert a régi 1-2-3 ujjal pötyögő módszerrel. De ilyenkor ki kell tartani, nem szabad lenézni, visszazökkeni a régi megszokott kerékvágásba, mert akkor nem fejlődsz. A sebesség majd jön magától.

(#15325) Frawly válasza F34R (#15315) üzenetére


Frawly
veterán

Én utálom az összes ilyen intézőszerű fájlkezelőt, Dolphin, Nautilus, PCManFM, stb.. Használhatatlanok, fapadosak, bloatak. Akkor már inkább Double Commander, az is bloat, de legalább tudásra is sokat nyújt.

A rangeren én is gondolkoztam, de az mindig elriasztott tőle, hogy Python-ban van írva, ezért inkább a Vifm-nél maradtam. Aki meg klasszik kétpaneleset akar, annak meg ott az mc, bár az nekem kicsit fapados.

(#15327) Siriusb válasza Rimuru (#15320) üzenetére


Siriusb
veterán

:D

F34R,
Vagy inkább túlságosan elvonatkoztattam. ;)

(#15328) F34R válasza Siriusb (#15327) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha erre a Novell-ra gondoltam volna, akkor nagy betuvel kezdem...

(#15323) ubyegon2

Nem, ott a tizenket ujju, es harom szemu nerd picsakat lehet csak megtalalni.

[ Szerkesztve ]

(#15329) ubyegon2 válasza #20749568 (#15326) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na most mondhatsz bármit, de ez sokkal kényelmesebb így. Sokkal.

Kényelmes, lehet, a figyelmetleneknek talán. Engem mindig zavart, ha ugyanabból több megnyílt, akkor is bezártam a felesleget, most ha számokat látok, szintén zavar.
Persze ha Linux Mind Zoli is ékteken baromségokat mond az oktató videóiban, akkor ne csodálkozzunk. Aszondja a népnek, ha ezt a fájlt át akarod másolni, semmi gond, nyitsz egy új Nemo-t és áthúzod! Szóval ez van, egy kétpaneles fájlkezelő használatáról ennyit tud.....ez kb akkora idótaság, mint amikor az Ubuntura mondta, hogy 500MB-ot is elfoglal induláskor a nyomtató meg egyéb eszközök drivere! Bezzeg az Arch az nem. :W

Debianozni nincs kedvem, elég nekem az a melóhelyen :DDD

Na, ott csak bejött a Debian mégis? De ezzel nem mindennap találkozol.....persez ha az ember lusta tanulni.... :DDD

Az XFCE tényleg jó lenne, de nekem nagyon vérszegény. Olyan Win 98 feelingem van tőle, de az is igaz, hogy soha nem raktam bele időt.

Tényleg nem. Mint XFCE compizzal meg kicsit alakítva egész szép, megfelelő transparent beállítások nagyon feldobják. Alapból gondolom Xubuntut próbáltál.

Ezt a szörnyet igazán megmutathatnád :DDD

Szörny!? Nem lehet megmutatni, mert úgy néz ki, mint egy plasma, nem is skineztem rajta, csak nincsenek KDE programok rajta, pár kivétellel. Igaz, mióta sikerült összeraknom, visszaloginoztam Cinnamonra. Először nem volt benne Rendszerbeállítások és csak pislogtam, hogyan tudok így kutyulászni, de valami éktelen egyszerű volt a megoldása. Ha jól emlékszem, beírtam a Synapticba a rendszerbeállítás szó angol megfelelőjét és ott volt valami kis csomag, azt felraktam és voila! Sok ilyen kis apró dolog kellett, de super lett! Majdnem leírtam blogban, de egy embert érdekelt pár nappal később éppen, mikor elkezdtem neki magyarázni, ajánlottak valamit neki erre szó nélkül le se sz*rt a koma.
Azóta már el is felejtettem a lépéseket, de a history-ját elmentettem, abból vagy beugrana vagy nem......

A Maya se tegnap volt....

Ne is mondd! Az volt a Winkiller nálam, oly régen volt, hogy azóta már akár érthetnék is a Linuxhoz! :DD
Az volt az igazi Cinnamon! ;) Nem akart KoolDE lenni. Se BMW.

[ Szerkesztve ]

(#15331) Rimuru válasza #20749568 (#15330) üzenetére


Rimuru
veterán

cp, mv, stb, tema lezarva. ;]

Tul sok a szabadidotok, itt mar izlesekrol vitatkoztok. :P

Vigyázat, csalok!

(#15332) ubyegon2 válasza Rimuru (#15331) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

#3C3C3C

Veled pedig érdemes lenne ízlésről vitázni, bedobnád a hexa colort és ennyi. :D

(#15324) Frawly

Nem ment át ez a tökös titkárnő csúfnév, látom. Egy hadi iskolában pedig érthető, ha valakik ezt is tanulják 2 évig. Ma már nincs ilyen, bár nem tudom. Senki nem gondolhatja, hogy háborúban majd Messengeren megy a harcparancs vagy okostelón mutatják fel a nyílt parancsot. ;]
Én már azon is mosolyogtam amikor 15 éve DVD-n adták ki teljes Mo térképszelvényeit és ólajtónyi plottert is hozzá. (persze papíralapon is megvoltak) Ezek nagyszerű dolgok amúgy. Békeidőben. De a katona nem ezért tanul ugye! ;] Legfeljebb ezt használja felkészülésre.

Amúgy 80%-ban nem nézem a billencset, vagy 30......desktopon jól megy ez, ezeréves klavit azért nem merem lecserélni, mert már az F4 is ki van hullva és pont jó, mert az F5 kell súrún és így mindent megtalálok tapintással. A skandináv klavin meg nem melózom/tam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#15333) Rimuru válasza ubyegon2 (#15332) üzenetére


Rimuru
veterán

Erre adok egy #36A000-t. ;)

Vigyázat, csalok!

(#15334) ubyegon2 válasza Rimuru (#15333) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

B+, igazán iderakhatnád a színt is bemásolva. Megint keresgéljem. :D

....megvan, békazöld.

(#15335) Rimuru válasza ubyegon2 (#15334) üzenetére


Rimuru
veterán

Duckduckgo tudja, nem kell hozza semmi extra, [link].
Alternativ, jobb link. [link]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15336) ubyegon2 válasza #20749568 (#15330) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez nagyon szubjektív. Engem a teli panel jobban zavar.

Mert megnyitottál minap is 2 Chromiumot, de minek? Minek 28 fájlkezelő? Elpunnyaszt benneteket a KDE meg mostmár a Cinnamon is. :N

Jóóóó, ő is téved néha.

Nem baj az, csak amihez hülye vagyok, arról a témáról nem csinálok oktató videót, bocsi. :U

De az irodában van egy tesztgép.

Remélem bejön a dolog és akkor meg kell tanulnod kicsit a Linux apt csomagos részét mélyebben. Nem lesz KDE punnyadás. :DD Ha belejössz, azt mondod, hogy a fenébe, már értek sok dolgot! Mikor pár éve elkezdtem bevadulni és Debiant nyúztam, én is így voltam, de azóta belustultam megint. Nem is értek semmit. ;] Gondolj bele, totál kinyírtam egy Cinnamon frissítéssel a rendszert és csak konzol volt bootkor, se mobilnet se notebook, úgy kellett az azelőtt olvasottakból helyrehoznom a rendszert. És hihetetlen, de előjött minden, amit addig felszívtam. Ma már csak pislognék.....nem álszerénység, tényleg.

Mutáns :DDD De akkor ennek így mi értelme van, azon kívül, hogy elmondhatod, hogy csináltál ilyet?

Bocsi, de a legtöbb DE nem úgy lett összeforrasztva innen-onnan? Akkor én miért ne csinálhattam volna, ha erre volt ingerenciám? Akartam egyet csinálni, mert a nagytudásúak azt írták nem lehet. Tetszett is, de nem írtam blogot, mert kéklufi úgyis belekötött volna, mint legutóbbiba is, így töröltem is mindet. Kivéve az SSD-set.
Merhogy ebből a kezdők egy szót sem értenek, aszondta, ja a kezdők mind idióták..... :Y

(#15337) ubyegon2 válasza Rimuru (#15335) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ehhez nem kell kacsa.....

Duplakatt a számon és jobbklikk. Nokedli kezdő módszer.
Csak először fogalmam sem volt róla mi a ragya az a számsor! ;] Most már eccerű.

[ Szerkesztve ]

(#15339) ubyegon2 válasza #20749568 (#15338) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tőlem azt pakolsz össze amit akarsz, de egészen pontosan ennek milyen gyakorlati haszna volt?

Viccelsz? 5 év alatt nem volt olyan KDE disztró szinte, amit ne utáltam volna meg valamiért(Chakra kivétel), ezt meg imádom! Nem használom, de akkor is......nem érted látom. ;]

Merhogy ebből a kezdők egy szót sem értenek, aszondta, ja a kezdők mind idióták.....

Nem azok, de ezzel túlterheled őket.

Aki tök nokedli, annak el tudsz úgy magyarázni valamit, hogy haladjon is, de ne legyen terhelve? A ragyáért nem marad akkor Windowson.....itt néha ez van.

Mert a két ablakban két különböző tematika van nyitva.

Értem. Nekem eddig fárasztó volt, hogy nem kattinthatok, csak ha felugrik az összes ablakocska képe......tegnap is volt 5 terminal nyitva, hú de idegesített......na mert aztán abban a kis felugró ablakban láttam ám, melyik kell nekem éppen. (épp kellett mind az 5 amúgy)

Nekem aztán baromira nem kell megtanulnom semmit, erre van a support :DDD

Ezt tudom, de akkor is, ha egy ideje Debian alapút használsz, meg kell ismerned magát a Debiant, Hülyén hangzik, de mikor megértesz bizonyos dolgokat, teljesen élvezhető. Mint mellett ez nincs meg....
Ja persze aki rollingba is átugrik néha......

Elpunnyaszt benneteket a KDE meg mostmár a Cinnamon is.

Ez a dolga

Ez tényleg igaz. :D

[ Szerkesztve ]

(#15341) Frawly válasza ubyegon2 (#15332) üzenetére


Frawly
veterán

Gondolom katonáéknak az adminisztráció miatt tanították a gépírást. Mert ugye a katonaság bürokratikus szervezet, csomó doksit fosnak össze több ezer aktaszám, meg egy csomó adatot tartanak nyilván. Ezeket meg 1-2 ujjal lepötyögni millió év lenne, annyi meg nincs.

Én már az általános iskolás tananyagba felvenném. Olyan dolog, ami nem kerül pénzbe, egy normál ISO billentyűzeten bárki meg tudja tanulni, lehet laptop, desktop billentyűzet, nem is muszáj magyarnak lennie. Az még jobb is, ha nem magyar, mert akkor nem lehet csalni lenézéssel.

(#15342) Frawly válasza #20749568 (#15340) üzenetére


Frawly
veterán

Nincs róla, de itt a topikokban sok embernél látni, hogy visszaváltanak néhány nap múlva Windowsra. Rosszul állnak neki, Windowsként akarják használni a Linuxot (weboldalról akarnak bináris installereket telepíteni a tárolóból csomagkezelővel telepítés helyett, mindenáron tűzfalat és vírusirtót akarnak, elvárják, hogy az összes windowsos szoftvernek legyen linuxos párja), csalódnak, az első nehézségnél feladják.

(#15343) ubyegon2 válasza Frawly (#15341) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ott is csak egy spéci fegyvernemnél volt ez, akik a titokvédelemmel foglalkoztak hivatásszerűen, akkoriban még sok két meg három nullás államtitkot képező irat volt. Még igazi 7pecsétes titkot is láttam élőben! Az orosz Déli Hadseregcsoport-nak küldtünk ilyeneket, a borítékot lezártuk, átvarrtuk nemzeti színű cérnával és bordó pecsétviasszal 7 helyen le kellett pecsételni fémbélyegzővel. (ez komoly) :K

Egyébként külön gépírónők voltak és tábornoki szinten saját tnő is! Mindenki nyilvántartott munkafüzetbe írta kézzel, az ügyiratokat! Szóval egyszerű katonának nem kellett gépelni tudnia, nekünk is csak amiatt, mert ugye a nem felső vezető állományon kívül másoknak nem volt mindenre betekintési joga. És ugye hadi helyzetben a gépírónők nem jönnek a hadszíntérre. ;)

Az 1-2 ujjas pötyögés meg a rendőröknél volt jellemző.

Egyébként lassan már a kézírást nem fogják tanítani alapoktatásban sem. :U

(#15344) ubyegon2 válasza #20749568 (#15340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez látod egy jó kérdés. Van egyébként statisztika arról, hogy az elsőre Linuxot telepítők hány százaléka vált vissza 2 héten belül Winre? Szerintem bőven 90 fölött.

Nem lehet ilyen statisztikát csinálni, mert még aki a Kezdőben minden segítséget megkap, azoknál is előfordul, hogy hamar akarnak egy freewint és ha valami nem OK, akkor húdeszarezalinux felkiáltással go. Tegnap is volt Kezdőben egy türelmetlen ember, de az istenért le nem írt volna semmit, csak, hogy nem megy a taccspad, mi ez a sz*r!? No de erre is hoztam létre anno a Látóasszonyok topikot. :D Én már nem győzködök senkit, az a baj, hogy sokan elkezdik ontani az infókat, hogy ezt rakd fel, azt rakd fel, ahelyett, hogy felhívnák a figyelmét a gépadatok meg egyéb alapinfók leírására. Végól a 3. hisztinél lassan kiderül, milyen gépre is próbál az ember telepíteni........végül is Frawly koma leírta imént a lényeget erről is. (vakon 20 ujjal) :D

Konvertálgattál valamit? Az szokott ilyen lenni :DDD

Szerencsére nem kellett, valami rendszerinfós dolog volt ez, de nem emlékszem már, miért csináltam. ;]

A Debianra fordított idő meg előbb-utóbb meg fog térülni.....de ez csak akkor derül ki, ha nincs csak az az egy eszköz kéznél.

[ Szerkesztve ]

(#15346) F34R


F34R
nagyúr

Itt nagyon sok a vak es gyengenlato, de meg kezzel labbal iro is akad ;]
Nem vagytok semmik, ha mindennap az operacios rendszer beszedjet halljatok.

(#15347) Frawly válasza ubyegon2 (#15336) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt egyszerűen nem hiszem, hogy egy Cinnamon-frissítéssel kinyírtad a rendszert. A Debian meg Mint olyan stabil, hogy ott ez nem fordulhat elő, csak Arch-klónokon ;]

A katonai gépíráshoz: a hadseregben nem mindenki tábornok, titkárnővel felszerelve. Komolyabb ügyeknél meg a füzetkébe körmölés komolytalan. Egyébként gépírni régen nehezebb volt megtanulni, az írógépeket jobban kellett püfölni, meg nehezebben lehetett elrontott szöveget javítani. Ma már a billentyűzetek puhábbak, meg bármikor ki lehet javítani a hibákat.

Egyébként pont ezért kéne a gépírást általánosban tanítani, semmi olyan készséget nem kíván, amivel egy egyébként írni-olvasni tudó gyerek ne rendelkezne, és addig jó megtanulni, amíg a hibás 1-2 ujjal pötyögés be nem rögzül túl mélyre, még nem alakul ki szokásként.

A kézírást meg tanítani fogják mindig is általánosban. Amit nem fognak: zsinórírást nem erőltetik, helyette elfogadottabb lett amerikai mintára a nyomtatott betűkkel való kézírás, amit én helyeslek is. Az én írásom is csúnya, gyerekes maradt a zsinórírás miatt, és bár valamennyire kinőttem, de nem teljesen. Sokkal egyénibben lehet írni tanulni nyomtatott betűkkel, több egyéniséget lehet belevinni, és egyszerűbb is megtanulni

[ Szerkesztve ]

(#15348) Frawly válasza #20749568 (#15345) üzenetére


Frawly
veterán

De pont azt kell érteni, hogy ezzel a berögződések kialakításával nyomorítja el az MS az embereket. Egyszer rászoknak a Windowsra, és onnantól mást nem tudnak használni. Pedig Windowson túl is van élet, ahogy a Mac, Android, stb. példája mutatja.

Egyébként lehet a Linuxot Windowsként használni, ha megfelelő valakinek hozzá a tudása, csak nem érdemes. Úgy a Linux legjobb részéről marad le valaki.

Nekem már ez a sok évig támogatott LTS használata is windowsos berögződésnek tűnik, meg hogy a support majd mindent megold helyetted. A Linux a szabadságról szól, a Windowstól teljesen eltérő rendszert legózhatsz össze magadnak, teljesen saját igényekre szabva, és nem függesz semmilyen multitól meg supporttól, hanem te vagy a géped és a rendszered ura.

Windows alatt csak annyit állíthatsz, csak azt használhatsz, amit az MS megenged. Van egyféle felület és kész. Egy csomó minden a háttérben történik a tudtod és beleszólásod nélkül. Szándékosan úgy van kitalálva az egész, hogy az MS uralja a rendszered, ne te. Ők döntik el mit használhatsz, mikor frissítesz, melyik rendszerösszetevő kerül fel, milyen svchost-szutykok fussanak. Frissítések visszatelepítenek adware-eket (Candy Crush), felülbírálják a beállításaidat (visszakapcsolják pl. a Gyors indítást), nem tudod kikapcsolni a telemetriát.

(#15350) aprokaroka87 válasza Frawly (#15347) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az én kézirásom védi a szemet, ha meglátod inkább nem akarod elolvasni:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.