Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) sh4d0w válasza Sonja (#15199) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az inode-ot sem tudod törölni?

https://superuser.com/questions/451979/how-to-delete-a-file-with-a-weird-name

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#15202) Sonja válasza sh4d0w (#15201) üzenetére


Sonja
veterán

ftp-n keresztül érem el terminálba a szervert (ftp parancs, sftp nekem nem működik), ott nincs inode. Legalábbis ls -i nem listázza. :F

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15203) sh4d0w válasza Sonja (#15202) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

ssh nincs?

https://www.coreinfinity.tech

(#15204) cappa72 válasza Sonja (#15202) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én nem értek hozzá (sajnos), csak kérdezem, hogy ilyen esetben a telnetnem használható?
Otthoni NAS elérésekor kafán működik az ilyen hülye-fájlnév átnevezésére, de távoli elérésre nem tudom, hogy mi. Szóval kiváncsi vagyok a megoldásra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15205) Sonja válasza sh4d0w (#15203) üzenetére


Sonja
veterán

Tudtommal nincs, csak ftp. Ez a Digi FTP szervere lenne (w3.hdsnet.hu), oda tettem fel a file-t.

(#15204) cappa72: Nem lehet telnettel bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15206) Rimuru válasza Sonja (#15205) üzenetére


Rimuru
veterán

mc ?

Vigyázat, csalok!

(#15207) Sonja válasza Rimuru (#15206) üzenetére


Sonja
veterán

Erre nem is gondoltam. Bevált. :Y :C Szépen le is törölte a file-t, minden féle probléma nélkül. Ja, és itt rendesen mutatta az ékezeteket a file nevében. :K Köszönöm! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15208) Rimuru


Rimuru
veterán

uby:

Félsz, hogy nem fogod tudni bekapcsolni legközelebb? - amig nem felejtem el a jelszavakat addig nincs gond. ;) Vicces mert felejtettem el mar ugy root jelszot hogy honapokig nem kellett (ezt legalabb konnyu orvosolni), de volt mar olyan hogy boot particio jelszava az istenert se jutott eszembe (egyik reszletet konzekvensen szarul irtam be)... en is igy jarok ha valami csak fel evente kell. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#15209) ubyegon2 válasza Rimuru (#15208) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

😂
Ez tényleg ezzel jár!
Én okosan feljegyeztem biztos helyre a főjelszótól eltérő jelszavakat pár éve. Néha eltöprengek rajta, hol a fenében fogom én ezt megtalálni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15210) aprokaroka87 válasza ubyegon2 (#15209) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nem kötöttél rájuk csomót? :D

(#15211) F34R válasza ubyegon2 (#15209) üzenetére


F34R
nagyúr

Keybase.io-n is latni olyat aki papir alapon jegyzi.

(#15212) ubyegon2 válasza F34R (#15211) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

LFYA

Azt írtam, hogy biztos helyre, nem kis fecnire. 😂
Valami fájlban van, de hol.....lehet a polcon lévő HDD-n is.😁 De felhőben is van valahol, van kb 8 helyen accountom. Hármat tudok is ezekből.

Már okosan jelszavazok, a főjelszó elé írom mindig, ami az adott oldalról eszembe jut.

[ Szerkesztve ]

(#15213) F34R válasza ubyegon2 (#15212) üzenetére


F34R
nagyúr

A felhonel meg a papirfecni is biztonsagosabb.....
A hdd meg ugyszint zenesz, ha nincs titkositva.

(#15214) ubyegon2 válasza F34R (#15213) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennyire nem lenne egyszerű a dolog azért sem felhő sem HDD esetében, de a lényeget nem árulom ám el! Ismerem a social hekker módszert is! ;] Ami meg évek óta HDD-n van, nekem se annyira fontos, ha valaki megoldja a megszerzését, legyen övé. Ha itt a lakásban megtalálja és elbíbelődik a 6 millió képfájl között melyik az álcázott szövegfájl...... Felhóben meg egyes részeket behelyettesítettem, így tényleg elég titkos, még talán előttem is!

De amúgy ki a ragyának kellenének az én accontjaim? Email meg bank lenne gáz, de ahhoz elég kevés az, amit bárki megszerezhetne.

[ Szerkesztve ]

(#15215) F34R válasza ubyegon2 (#15214) üzenetére


F34R
nagyúr

Tuti modszer: 32 karakter hosszusagu jelszo feljegyezve, valosagban meg a forditottja ;]

(#15216) 0xmilan


0xmilan
addikt

Tessek normalis password managereket hasznalni. Lastpass, 1Password, stb.

(#15217) Rimuru válasza F34R (#15215) üzenetére


Rimuru
veterán

-32 karakter hosszu jelszo ami nincs feljegyezve?. :DDD

milangfx: akarod mondani, pass. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15218) ubyegon2 válasza F34R (#15215) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most már csak volt tuti módszer! 🙂
Nincs is tuti módszer, persze nem csak kocka fejjel kell ám gondolkodni!

Van még ugye a gangster hekkelős mód, például orosz hekkerek is gyorsan megszerzik a jelszavad, de adott esetben az orosz gengszterek hatékonyabbak! 😂

(#15219) F34R válasza ubyegon2 (#15218) üzenetére


F34R
nagyúr

Akkor a 32 karaktert eloszor az elso 8 karaktert elorol, majd a harmadik 8 karakterrel folyatva, majd megkavarom a kovetkezo 8 karakterrel, es vegul befejezem a nenyedik 8 karakterrel.

[link]

(#15220) ubyegon2 válasza F34R (#15219) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igggen.... ez így már nagyon jó, ezt a ruszki gru-sok sem szedik ki belőled. :P

(#15221) Frawly válasza Sonja (#15199) üzenetére


Frawly
veterán

Terminálban lépj be az adott mappába, ahol ez a fájl van. Utána kiadod az rm * parancsot, az letöröl a mappában minden fájlt, függetlenül a nevétől.

Ááá, látom már megoldódott, mc-vel törölted.

[ Szerkesztve ]

(#15222) F34R válasza ubyegon2 (#15220) üzenetére


F34R
nagyúr

Vagy feltetovaltatom a szajpadlasomra xD... azt mar csak tukorrel lehet latni :P

(#15223) aprokaroka87 válasza F34R (#15222) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ukrán maffia nem használ tükrött szerintem :D

(#15224) Frawly


Frawly
veterán

Linux 32-Bit KPTI Bug Fix

„Whether you like it or not, the Linux kernel's x86 32-bit support has already begun suffering some minor forms of bit rot. Most kernel developers are no longer actively testing x86-32 and distribution vendors are beginning to drop 32-bit support.”

Ugyebár én szoktam lenni a 32 bit nagy ellenzője, meg a 64 bit propagátora, de ez nem tetszik, hogy már a 32 bites kernelt is hanyagolják. Ugyebár a Linuxnak pont az lenne az egyik legfőbb előnye, hogy forráskódból forgatva kenyérpirítóra meg régi architektúrákra is fel lehet tenni, új életet lehet ősrégi gépekbe.

Az egy dolog, hogy a mainstream desktop disztrók dobják a 32 bit támogatását, de hogy a kernelfejlesztők is ennyire kezdjék hanyagolni, az egy kicsit erős. És mindez úgy gáz, hogy a 2.6-os meg 3.1-es kernelágakat még most is foltozgatják, de bezzeg a 32 bit ilyen szinten hanyagolva van. Akárhogy ragozzuk, nem egy helyeselhető irányvonal, kifejezetten aggasztó.

(#15225) aprokaroka87 válasza Frawly (#15224) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem 2-3 év és a 32bit kimegy a "divatból"

(#15226) Apollyon válasza aprokaroka87 (#15225) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Vicces, mert én 10 éve is már 64 bites windózt használtam. Linuxból meg sosem volt 32 bitesem, talán csak az egymagos atomos netbookomon, amit guberáltam valahonnan annak idején.
De egyébként én alapból 64 bittel kezdtem linuxozni, és már swap se volt soha. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15227) aprokaroka87 válasza Apollyon (#15226) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem jelenleg 2 eszközöm van, mindekettő telefon, egyiken 32bites még az soc-is, másikon már 64 bites.

Ugyebár a google hozott egy határidőt hogy 2019 augusztus 1-től minden app-nak kell lennie 64 bites "változatának" a play áruházban.
Namost én kiváncsiságból megnéztem hogy magával a play áruházzal mi a helyzet egy ls parancsos kutakodás után az alábbi eredményt találtam.

link

Én ott nem látok arm64 részt, bár lehet a google őnmagára nem tartja fontosnak a szabályozást:D

Tudom nincs még Augusztus 1, de na, ahogy néztem azért elég sok általam.használt app-nál már ott van az arm64 is.

(#15229) Rimuru válasza #20749568 (#15228) üzenetére


Rimuru
veterán

A fényév lehet hogy túlzás, de általánosságban tényleg gyorsabb.

Vigyázat, csalok!

(#15230) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Elég nehéz elképzelni, hogy valaki ugyanazon terheléssel* hw beállításokkal ugyanannyi ideig használná a kettőt, de ha ti úgy érzitek, legyen gyorsabb.

Nemrég én is kipróbáltam egy épp felrakott Chromiumot és a rég belakott FF-hez képest gyorsabbnak tűnt. Csak hát nem tudtam használni úgy, ahogy a FF-ot.

Kicsit olyan ez, mintha a BMW és az UAZ gyorsaságát vetnénk össze, nyilvánvaló a válasz, de azért..... Ezt Zuglóból Moszkva tér mellé úton már eljátszottuk, csak Audi volt a másik autó. Persze, hogy udvariasan megvártam a kapuban. Az Audit. ;] Útvonal ugyanaz volt.

Egyszer egy katonai óriás gépjárművel is rekordot döntöttünk majdnem ugyanazon útvonalon, azóta soha nem mondom azt sofőrnek, hogy haladjunk.... Mikor már számot vetettem a 20 év kaszárnya áristommal, csak megkérdeztem a komát, hogy gyakorta vezet teherautót, ha nem is ekkorát!? Azt mondta, hogy nem régi a jogsija, de eddig csak a gazdaság traktorját vezette. Végül is Pest-Buda útvonal ezzel a monstrummal teljesen jó gyakorlás volt neki.

Szóval ez a tgjmű gyorsabb volt a 3 km-es dugóban szopó BMW-nél is. Aki ismeri az Egressy utat Zuglóban, el tudja képzelni hol tudtunk mi haladni dugóban is.

Ilyesmivel mentünk 100+ kg térképért amúgy. Elbírta persze.

(ja, kicsit eltértünk a trágyától, bocsi)

*ezt nektek nem részletezem

[ Szerkesztve ]

(#15231) aprokaroka87 válasza ubyegon2 (#15230) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem telefonon bizonyos oldalak esetében a chrome hogy is mondja be laggol.
Más böngészővel nincs ilyen gond, az viszont tény hogy látszolag gyorsabban tölti be az oldalakat.

Annyit kideritettem hogy a renderthread okozhat lagokat.

(#15232) ubyegon2 válasza aprokaroka87 (#15231) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Most, hogy mondod, Xiaomin nekem is feltűnt ugyanez, de olyan ritkán böngetek telón, hogy betudtam annak, hogy valami van valamivel. :D Ettől még elég idegesítő tud lenni.

renderthread

Még jó, hogy az enyémben nincs ilyen! :D Vagyis kizárt dolog, mert nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#15233) aprokaroka87 válasza ubyegon2 (#15232) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én telefonon Dolphin és Firefox browsert használok jórészt.
Firefox ban ublock origin müködik.
+ telefonon ott van a blokada reklámblokkoló, valamint a gyári hosts fájl.

Mondjuk hogy 90%-ban reklám mentes vagyok.

(#15235) ubyegon2 válasza aprokaroka87 (#15233) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

FF-ben nekem is ublock origin van, az AdBlcok nehogy már megegyen félgigát a 16-ból. ;]
Ezt a telefonos okádát kipróbálom, tényleg rengeteg reklám van.

(#15234) Aweriot

Nem is láttál ezer éve Cinnamont! :P

[ Szerkesztve ]

(#15237) aprokaroka87 válasza ubyegon2 (#15235) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Blokada hátránya hogy a https jellegű hostokat nem blokkolja.

Nekem egy 1.3+ milliós listát tartalmaz.

(#15238) ubyegon2 válasza #20749568 (#15236) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, meggyőztél! De nekem is igazam lett, mikor Kool DE idején tippeltem, hogy vissza fogsz térni! :D Nehezen ismertem fel amúgy, de a dupla böngésző megnyitást jelző 2-es ismerős.
Még csak ezután fogod belakni gondolom..... ;]

Brave browser-t használtam már desktopon, megnézzük telóra is, régi telómon volt valami jó TOR alapú, de nem emlékszem a nevére.

Nem csálék a betúid?

[ Szerkesztve ]

(#15239) ubyegon2 válasza aprokaroka87 (#15237) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azannya, az jó hosszú lista! Nagyon unhatta magát, aki bepötyögte. :D

Én telón nem is látom, hogy http vagy https..... :B

(#15241) aprokaroka87 válasza ubyegon2 (#15239) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nyilván nem egyedül csinálják.

Tegnap kiprobáltam hogy azt az 1.3 milliós hoszt listát átmásolom a telefon gyári hoszt fájlába.
hát a netd szinte folyamatosan 20-55% cpu terhelést produkált :)

úgyhogy maradt a régi gyári megoldás

(#15242) ubyegon2 válasza #20749568 (#15240) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha egyszer szabnád saját kedvedre, nem hopperkednél sokat tovább. Saját példa után mondom. :N

Fontbeállítás 2 perc, bár Chrome-oknál nem ismerem a módszert.

(#15241) aprokaroka87

Nyilván csak poenkodtam..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#15244) ubyegon2 válasza #20749568 (#15243) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez már a saját kedvemre van szabva.

Ja..... ;) Mondjuk tényleg kicsit másként fest, mint alapból.

Megy a Spotify, a böngészőből pedig az HBO Go meg a Netflix is. Meg elérem a NAS-t.

Régi szép idők, mikor még szenvedni kellett a Spotify-vel, hogy felmenjen.....akkor még magát a Flatpakot kellett felszenvedni először. :U

Lassan tényleg úgy lesz a Mint Cinnamon, ahogy én mindig emlegettem, csak fel kell rakni és használni. ;]

(#15246) Rimuru válasza #20749568 (#15245) üzenetére


Rimuru
veterán

Flatpakot feszenvedni spotify miatt... wut? sose kellett ilyen, a spotify elore csomagolva adta(/ja) a deb csomagot, most meg mar ugye a snap a hivatalos formatum.
Ezzel az alap distrok (debian(/ubuntu) szarmazekok) le voltak/vannak fedve, a tobbi user pedig tudja mit csinal, nem ugy mint uby. ;]

Vigyázat, csalok!

(#15247) ubyegon2 válasza #20749568 (#15245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem megnyugtat, ha böngészőből melózom és kellemes a DE kinézete, de lehet, hogy csak a sötét témák jók a sasszememnek. ;]

(#15246) colomb2

Vicces. :DD Amúgy valami oka biztosan volt, hogy flatból kellett próbaképpen feltennem, mert valakinek segítettem....a régi history-kban látom, már 2016-ban a 17.3 Mint-re is raktam fel spotify-kliens csomagot, szóval tudat alatt ment az nekem! :P

18.1-nél meg már ezt látom deb http: //repository.spotify.com stable non-free

Emlékszik már a fene, de ha úgy raktam fel, akkor tuti csak úgy lehetett. Ne kekeckedjél állandóan a kezdőkkel! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15248) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#15247) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Amúgy nekem gyanús, hogy 2016-ban volt .deb a Spotify-ből, itt is említenék, ha lett volna. No de gondolom csak tippeltél szokás szerint, mert ezeket a desktop disztrókat nemigen használtad soha. :D

Egyébként mekkora marha lennék, ha lenne valamiből .deb és én meg pont azzal szenvednék, amit rohadtul utálok, snap, flatpak, appimage.......bloááááááááá

[ Szerkesztve ]

(#15249) Rimuru válasza ubyegon2 (#15248) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem olvastam a cikket, csak eddig:
$ sudo echo 'deb http://repository.spotify.com stable non-free' >> /etc/apt/sources.list
ez azt jelenti hogy volt deb csomag, szerinted a taroloban mi van ha nem az?

De en is tudok peldakat hozni, 2015-ben mar letezett, ekkor meg archot hasznaltam, [link].
Kiemelem a lenyeget:
+    source = http://repository.spotify.com/pool/non-free/s/spotify/spotify-client-0.9.17_0.9.17.8.gd06432d.31-1_amd64.deb
meg jobban: spotify-client-0.9.17_0.9.17.8.gd06432d.31-1_amd64.deb

Szerinted ha nincs masik hivatalos forras csak ez (mert nem volt, most is csak a snap a plusz), akkor mibol keszul(t) a flatpak csomag?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.