Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) Apollyon válasza Rimuru (#15050) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja hogy így. Azt hittem a pár évvel ezelőtti amazonos okosítással kb. hasonló a cél mint win10 esetén.

Bármi is történik nekem nem fog hiányozni az ubuntu, szerintem mindig is egy szar rendszer volt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15052) leviske válasza Apollyon (#15051) üzenetére


leviske
veterán

Az lehet, de legalább eddig egy olyan alapot jelentett, amivel a gyártók számolhattak. A Dell mellett mostanság már a Lenovo is ott állt a saját, Ubuntu-s gépeivel. Ha a Canonical tényleg eléri, hogy ilyen szakadás keletkezzen a támogatást illetően, az OEM-ek megint megfogják kétszer is gondolni, mielőtt bármiféle Linux disztribúcióra vállalnának több év támogatást.

(#15053) Rimuru válasza leviske (#15052) üzenetére


Rimuru
veterán

Valószínűleg vállalati környezetben ez nem fog olyan sok ügyfelet zavarni, tehát maradhat akár az Ubuntu is.

Apollyon: akkor még az volt a cél, de belekuktak (nem láttak elég pénzt benne)

Vigyázat, csalok!

(#15054) Rimuru


Rimuru
veterán

Ezt nézd uby, o1g mindenhol ott van. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#15055) ubyegon2 válasza Rimuru (#15054) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:D Nem lepne meg, bár amikor az oldalt megláttam, kicsit megnyugodtam, ez nem csutitörp terepe....és nem is az értelmes tekintetű M&M komáé! :Y (lepné be a hó azt is, de nem itt, hanem Szibériában)

[ Szerkesztve ]

(#15056) Frawly válasza leviske (#15052) üzenetére


Frawly
veterán

Már nem érdekes, az Ubuntu visszatáncolt a döntéstől, lesz 32 bites multilib support, most nemrég jelentették be. Örülök, hogy észhez tértek.

(#15057) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#15055) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Fehérvári úti új Terroelhárítási Központ fősasszemére is rákarcolta valaki a lényeget:

(#15058) 0xmilan válasza ubyegon2 (#15057) üzenetére


0xmilan
addikt

Az ugy ugyes. :D Tuti nem vette fel a 3 kozul egy kamera se.

(#15059) ubyegon2 válasza 0xmilan (#15058) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg nem, mivel az épület még erősen készül, belső részek nincsenek kialakítva, azt nem hiszem, hogy az építkezés őrzés-védelme használná ezeket a kamerákat....bár ha belül sincs semmi, akkor ide minek szerelték már fel ezeket?

(#15060) sh4d0w válasza ubyegon2 (#15059) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy mindenki értse a fontossági sorrendet.

https://www.coreinfinity.tech

(#15061) 0xmilan válasza sh4d0w (#15060) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem tudom mennyire volt ironikus, de szerintem valid prioritas, hogy megfigyelheto legyen a terulet mar epitkezes alatt is. Attol fuggetlenul, hogy a biztonsagi ceg vagy a megrendelo csinalja.

(#15062) Apollyon válasza 0xmilan (#15061) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Nem tudom mennyire volt ironikus*"

*: szarkasztikus/szarkazmus – Sorry. :D

"de szerintem valid prioritas, hogy megfigyelheto legyen a terulet mar epitkezes alatt is"

Egyébként egyetértek, elég sokan lopnak, inkább ez lehet a magyarázat. Az Oegygénisztán meg közel sem tart még azon a szinten hogy orwelli állapotokat teremtsen meg belátható éveken belül. Szerencsére az ország a sok más mellett legalább ebben is le van maradva.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15063) Frawly válasza ubyegon2 (#15057) üzenetére


Frawly
veterán

Nem is tudtam, hogy gcc-sek is járnak a Fehérvári úton :DDD

(#15064) cami][us


cami][us
senior tag

(#15065) Apollyon


Apollyon
Korrektor

lol, jól láttam egy borsodis reklámot az egyik topikban? :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15066) Apollyon válasza Apollyon (#15065) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szóval mindenki adblockert használ. ;] :P

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15067) Rimuru válasza Apollyon (#15066) üzenetére


Rimuru
veterán

Firefox Tracking protection elég sokmindent eltüntet by default.

Amit nem azt pedig megfogja a router. ;]

Vigyázat, csalok!

(#15068) F34R válasza Rimuru (#15067) üzenetére


F34R
nagyúr

Miert nem tamogatod ezt a szep magyar oldalt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15069) leviske válasza Apollyon (#15065) üzenetére


leviske
veterán

Örülj neki, míg nem Biopon reklámokat dob a ph. :DDD

(#15070) Frawly válasza Apollyon (#15066) üzenetére


Frawly
veterán

uBlock Origint használok Firefox alatt, Adblockot Chromium alatt. De nálam nincs borsodis reklám, pedig a PH-n kikapcsoltam az adblockolást, mivel rinyál miatta az oldal (piros bannerben: „Úgy látszik reklámszűrést használsz”, nem, nem csak úgy látszik), meg a tulajok sírnak, hogy miattam fog tönkremenni a PH.

Az antitracking viszont be van kapcsolva minden böngészőben, lehet kékluficetnek lesz igaza, és az fogja meg. Azt viszont nem kapcsolom ki, akkor se, ha miattam megy tönkre az oldal.

[ Szerkesztve ]

(#15071) #33253120 válasza 0xmilan (#15061) üzenetére


#33253120
törölt tag

Manapság egyre több olyan családi és társasházat építünk ami kb az alapásástól kezdve be van kamerázva.

(#15072) cami][us


cami][us
senior tag

(#15073) sh4d0w válasza cami][us (#15072) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

lol

https://www.coreinfinity.tech

(#15074) cami][us


cami][us
senior tag

[link] Mondjuk nem olvastam el. ;]

(#15075) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Komolyan nem értem, hogy egy városi kisautónak miért kell feltétlenül röhejesen kinéznie: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15076) ubyegon2 válasza cami][us (#15074) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mire váltsunk? Linux kiadások körképe

Linux disztribúciókból akad bőven, ezért most összegyűjtöttünk hatot, hogy megnézzük a legfontosabb tulajdonságokat, előnyöket és hátrányokat. Nézzük, mi vár, ha Windows alól szabadulva ezekre váltanánk!

Chalet OS ----- :W

A 2019-es írást Mire váltsunk címszóval lazán egy 3 éve behalt disztróval nyitja! Nehezen hiszem, hogy nem talált rendkívül nagy szaktekintetű cikkíró kománk egy olyan disztrót, ami nem dormant kategória.

Most látom, maga az írás is így fejezi be: Sajnos a Chalet OS jelenlegi alvó állapotában már nem igazán ajánlható, kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#15077) sh4d0w válasza Apollyon (#15075) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az utolsó mondat nagyon ütős :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#15079) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

nekem gyanús hogy azért nem teljesen jól pletykálkodnak, a telephony rész miért van ott a dev oldalon pl?

(#15080) Rimuru


Rimuru
veterán

Miert linkelget mindenki pcworld cikkeket? a rossz reklam is reklam.

Vigyázat, csalok!

(#15081) aprokaroka87 válasza Rimuru (#15080) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

bocsi.
prog.hu mehet?:D

(#15082) Rimuru válasza aprokaroka87 (#15081) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugyan az (a lapcsalad, de gondolom tudod).

Vigyázat, csalok!

(#15083) Frawly válasza ubyegon2 (#15076) üzenetére


Frawly
veterán

Ez tényleg LOL. Bevesz a körképbe 6 disztrót, de abból az egyikről konkrétan tudja, hogy nem ajánlható. Gondolom megírta a cikket, erre valaki utólag belekötött, és kijavította benne, de már nem szedte ki.

Erről a Chaletről nem is hallottam még, de ezek szerint azért nem, mert valami régi dolog, és már halott.

[ Szerkesztve ]

(#15084) 0xmilan válasza Apollyon (#15075) üzenetére


0xmilan
addikt

Minel hulyebben nez ki, annal kevesebben veszik, es annal kevesbe veszelyezteti a belsoegesu eladasokat. Az elektromoson gondolom kevesebb a haszon, mert draga - tobbek kozt - az aksi. [/konteo(?)]
Mintha szandekosan butitanak le minden alkalomomal az elektromos verziot, akkor is ha amugy tudnak szepet designolni, lasd pl. BMW i3. (Tisztelet a kivetelnek, pl. e-Golf)

(#15085) ubyegon2 válasza Frawly (#15083) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez a Chalet OS nekem sem volt ismerős, lehet valami emléke fűzódik hozzá, egyébként itt a PH lapcsaládnál egész korrekt cikkeket írt régebben a cikk írója, főleg Mint-ről. Gondolom oda olyan színvonal kellett. ;)

Nekem az is tetszett, hogy konzolos guruknak aposztrofálja az Archereket a Manjaros résznél!
Kíváncsi lennék, mit írt volna a Gentoosokról. (ha nem túlzás a többes szám...) :D

[ Szerkesztve ]

(#15086) Rimuru válasza ubyegon2 (#15085) üzenetére


Rimuru
veterán

Konzol isten. ;]

Egyebkent most mar kivancsi tettetek, meg kommentekbe is beleneztem, es talaltam egy gyongyszemet, [link] . :)

Vigyázat, csalok!

(#15087) ubyegon2 válasza Rimuru (#15086) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Konzol isten. ;]

Valami ilyesmire számítottam! ;]

Úgy látszik a vak tyúk is talál szemet szólás-mondásnak van ezek szerint fordítottja is. :)

(#15088) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#15087) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem is vettem észre a hozzászólásokat eddig, sajna belenéztem.....
Valakinek van egy blogja, abban azt hittem valami hasznosat olvasok, de az igen rövid blog totál káosz volt, a terminal parancsok és a végén a magyarázat plusz a kép a tesztről 3 ellenkező beállítást írnak. Elég gáz ez így....(ha már én laikusként is elsőre kiszúrom......de mi van, ha valaki még laikusabb?)

Különböző I/O ütemező szilárdtest és mechanikus lemezek esetén

(#15089) F34R válasza Rimuru (#15086) üzenetére


F34R
nagyúr

Az.... Ez oszt a gyongyszem. Joke vagy mi a tosz ez?

(#15090) Rimuru válasza F34R (#15089) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem egyertelmu? Elhozza a systemd elmenyt bsd-re is. ;)

This stupid little joke evolved into a game.

Vigyázat, csalok!

(#15091) cami][us válasza Rimuru (#15090) üzenetére


cami][us
senior tag

De legalább jól fut a gnome. Vagy nem. ;]

(#15092) Rimuru


Rimuru
veterán

Sajnos sway-en a scaling kb lof@szt se er, megneztem 4k-s (30" alatti) monitoron, igy mar nem csak a notebook nativ kijelzojen teszteltem, hogy mennyire szar... :DDD

Vigyázat, csalok!

(#15093) F34R válasza Rimuru (#15092) üzenetére


F34R
nagyúr

:DDD :DDD

Back to good old X:rg ;]

(#15094) Frawly válasza Rimuru (#15092) üzenetére


Frawly
veterán

A Sway-ben nekem továbbra is egy dolog nem tetszik: másolja az i3wm-ből azt a korlátozást, hogy teljes képernyős alkalmazásról nem lehet másikra átváltani. Egyébként okés, a DPI skálázást nem próbáltam még.

Most a Velox WM-et néztem ki, ez waylandes dwm-klón, de a git-es nem fordul le, a legutolsó stable meg sok éves, és could not open display fatal error-ral nem indul.

Meg lehet próbálni a Gnome on Waylandet is, az is tud fractional HiDPI scalinget.

[ Szerkesztve ]

(#15095) Rimuru válasza Frawly (#15094) üzenetére


Rimuru
veterán

Januarban Gnome+Fedora parossal kezdtem, ott az volt a baj hogy csak 2-es szorzo volt, semmi koztes allapot (nem tudom mitol fugg, elvileg kellene lennie masnak is). Viszont az gyonyoru volt ehhez kepest, tehat van ahol jol mukodik.

A swayes problemaddal meg felig ertek egyet, mind a ketto allaspont ertheto.. ja es tobb monitor eseten tudsz valtani (a masik monitorra). :P
ha mar sway, lehet lassan testre kellene szabnom a panelt igy bo fel ev utan, unalmas a default. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#15096) F34R válasza Rimuru (#15095) üzenetére


F34R
nagyúr

De mik? Gtk-s appok, vagy Qt-s appok, vagy misoda? ;]

(#15097) Frawly válasza Rimuru (#15095) üzenetére


Frawly
veterán

Nézz rá újra, mert a Gnome 3.34-ben behozták a fractional scalinget. Nem csak kettes szorzó van már, meg nem csak egész szám lehet.

A Sway panelt még nekem sem sikerült testre szabnom, egyelőre a gyári panele van, azon meg csak egy szkript kimenete irkálja az időt, dátumot. Mindig halogatom, hogy megcsinálom. De lehet belenézek a Sway kódjába is, hátha ki tudom belőle venni ezt a teljes képernyős korlátozást.

Ami még nekem nagyon hiányzik belőle, az a normális taskváltó, mint pl. az Openboxnál, hogy elkezdek a futó alkalmazások között váltogatni, akkor egy listában lássam hányadik lesz az. Így enélkül csak a vakvilágba tudok váltani, meg sok alkalmazásnál nem tudom áttekinteni, hogy mi fut.

(#15098) F34R válasza Frawly (#15097) üzenetére


F34R
nagyúr

Rofi, window switcher opcioval. egy uttal a launcher is le van tudva.

Pattintsd ki waybar--ral [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15099) Frawly válasza F34R (#15098) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt nem is tudtam, hogy a Rofi tud taskváltást is. Mindjárt felteszem.

Szerk: és valóban tudja, de sajnos nem jó, csak a Xorg-os alkalmazásokat listázza, a waylandes futó ablakokat nem látja :(

[ Szerkesztve ]

(#15100) F34R válasza Frawly (#15099) üzenetére


F34R
nagyúr

Hmmm

Van neki egy branch ami mondjuk eleg regi, de ha nem zavar a rofi verzioja akkor siman hasznalhatod ezt is...

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.