Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) L-e-f-i-e válasza Watto1991 (#4800) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Az hát, egyértelmű, hogy a 7 > 5, ezt még óvodában is megtanítják, de tényleg tök mindegy, úgyis mindenki azt mond amit akar, meg hát a marketing becses tudomány ám, nem hiába jó fényezéssel bármit eladhatsz, a vásárló meg olyan, hogy sokszor bedől ennek. Tudom ez már sokszoros tapasztalat, anno én is i7-et vettem mint már írtam régebben csak nemtom mi a francnak :O

=^-^=

(#4802) RobinHD válasza L-e-f-i-e (#4801) üzenetére


RobinHD
tag

lol
vicc ahogy a témához állsz :D
neked elég az i5 vkinek i7-re van szüksége, de te úgy teszel mint ha MINDENKINEK elég volna az i5 :D
és aki i7-et vesz az egy luzer, mert mi a francnak az?
kérlek szépen, neked nincs rá szükséged, de más nem azért jön ide a fórumba h megtudja tőled h miért nincs i7-esre szüksége, persze lehet h tényleg nincs szüksége i7-esre de nem kell azt sugallni h aki i7-et vesz az marha mert bedőlt a marketingnek, azért jön ide h megtudja h az ő igényeit kiszolgálja-e az i5 vagy i7 kell-e ahhoz, és mikor azt mondja h játékra kell, az egy elég tág témakör, és nem az egyből a válasz h neked bőven sok az i5 is, hanem h milyen játék?!
bocs de nekem kb ez jön le ahogy hozzá állsz a témához

Watto1991: nyers erőben 2x gyorsabb az i7 3610qm a i5 3210m processzornál
i5 3210m
i7 3610qm
egyébb szintetikus tesztekben átlagosan 1,7-1,8x gyorsabb, tehát nem lőttem túl a célon mikor azt mondtam h majdnem 2x olyan gyors :)

ne de nem célom senkinek a meggyőzése, mindenki azt hisz/gondol amit akar, és azt vesz amit akar, de mivel ez egy fórum, szabad a vélemény nyilvánítás, még ha egyesek tudatlanság miatt nem értenek egyet vele :)
ezer bocs ha vkit megbántottam ezzel :R

Privátra illik válaszolni! :)

(#4803) L-e-f-i-e válasza RobinHD (#4802) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Szerintem az a baj, hogy nem érted mit beszélek. Értelmezni kellene nem csak elolvasni, nem olyan bonyolult dolog ez.

A fórumra ki miért jön azt nem te fogod megmondani, ha tetszik neked ha nem, elmondtam a véleményem és sehol nem állítottam tényeket veled szemben, aki tolja a sok...mondjuk úgy "tényt" (már bocsánat), senki nem mondta hogy szar az i7, vagy hogy ne lenne jobb, a saját tapasztalataimat írtam le, az hogy ez neked nem tetszik, saját szociális problémád :B

Mindenki azt vesz amit akar, és ha tetszik ha nem az i5-sön is futott akadás mentesen nekem a BF3 multi.., egyáltalán nem értem, hogy ez neked miért okoz lelki törést? Ha úgy gondolod, nyugodtan ignoráld a hozzászólásomat veled ellentétben én nem meggyőzni akarok senkit, vegyen i7-et aki ettől lesz nyugodtabb, de konyítok egy kicsit a marketinghez és hasonló bullshitekhez amikkel etetnek...ez hadd ne legyen már baj :)

Köszöntem ;)

=^-^=

(#4804) RobinHD válasza L-e-f-i-e (#4803) üzenetére


RobinHD
tag

na fuss neki még egyszer mert már nagyon nem tudod h miről beszélsz, és kiforgatod a szavaimat...
neked kéne pontosan értelmezni h én mit írok, mert ahogy elnézem ez neked nem megy!! :C

És nem kívánok ennél jóban belemenni, mert csak személyeskedés lenne belőle, sőt már az! Szóval itt fejezzük be! Megértésed köszönöm!

Privátra illik válaszolni! :)

(#4805) L-e-f-i-e válasza RobinHD (#4804) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Megy ez neked támogatom, hogy fejezzük abba mert ugyse érted meg, de haladás, hogy ezt legalább "elismered", köszönöm! :)

=^-^=

(#4806) RobinHD válasza L-e-f-i-e (#4805) üzenetére


RobinHD
tag

tévedés csak nem akarok lealacsonyodni a szintedre! de látom nem tudod befejezni! Mindenesetre nekem ez az utolsó hozzád fűzött hozzászólásom!

Privátra illik válaszolni! :)

(#4807) Classius


Classius
aktív tag

Nem akarok beleszólni, de szerintem privátba folytassátok! :C

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4808) L-e-f-i-e válasza Classius (#4807) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Nem hiszem, hogy sok értelme lenne, ha ez ott tolná nekem a butaságokat, szeretek értelmesen vitatkozni, azzal akivel lehet, csak ugye ahhoz vitaképes intelligens partner kell, ez sajnos nem mindig adatik meg... :N

=^-^=

(#4809) rollaz


rollaz
tag

Remélem most az következik, hogy ki kezdte, utána meg versenyezni fogtok, hogy kié legyen az utolsó szó. Kár, hogy ez itt a lőtéri kutyát sem érdekli.

(#4810) nbware


nbware
senior tag

én azért vettem i7et, mert szoktam virtualizálni és oda meg kell az erősebb proci. Ha csak játékra kellett volna, i5 is elég minden játékra, még BF3ra is. Max lejjebb kell venni a felbontást és a beállítást. Nem kötelező ultra brutál magas felbontáson játszani :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4811) Dester31 válasza q2w3 (#4785) üzenetére


Dester31
tag

Beszélgettünk korábban a videó szaggatásról. A BIOS-t befrissítettem, viszont érdekes módon nekem nem pont ugyanúgy néz ki a videokártyára vonatkozó menü, mint amit láttam máshol:
http://img690.imageshack.us/img690/238/20130212224548.jpg

A szaggatást még nem próbáltam a BIOS frissítés óta, de ami késik, nem múlik... :)

Des

(#4812) nbware válasza Dester31 (#4811) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem is ugyanígy néz ki pedig a BIOSban és a legfrissebb van fent.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4813) tehervonat


tehervonat
csendes tag

Sziasztok! Nos, pontosan ezért tettem fel félve a kérdést... Egy angol fórumon is feltettem, és ugyanez lett belőle. Én kezdem azt hinni, hogy ez már nem technikai, hanem ideológia kérdés. Tévednék?

(#4814) q2w3 válasza Watto1991 (#4800) üzenetére


q2w3
senior tag

Elkezdtem szétszedni a gépet, viszont megakadtam ott ahol a billentyűzetet kell felszedni. Leírás szerint csak húzni kell és feljön, de nekem nem akar, és nem akarom eltörni. Valaki próbálta már?

Bocsi, Watto nem neked ment :D

[ Szerkesztve ]

(#4815) q2w3 válasza L-e-f-i-e (#4808) üzenetére


q2w3
senior tag

Cserélhetünk processzort.Nekem i5 van, neked úgy is mindegy, ráfizetek kicsit , érdekel?

(#4816) Classius válasza tehervonat (#4813) üzenetére


Classius
aktív tag

Egy kérdésre leltél, amely kihozza az emberekből a vadállatot! :C :DD

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4817) slayer93 válasza q2w3 (#4815) üzenetére


slayer93
tag

Öm valahol azt olvastam ha jól rémlik akkor ebben a fórumban, hogy nem lehet csak úgy cserélgetni a procikat mivel másabb valamivel a kialakítás és így nem kompatibilis(csak az i7-i5 közöttre értem). Lehet össze keverek valamit vagy persze tévedek csak ne, hogy feleslegesen menjen el a garanciátok. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4818) q2w3 válasza slayer93 (#4817) üzenetére


q2w3
senior tag

Garancia nem ugrik, akár lenovotól is vehetnék procit, a chipsetbe pedig belemegy az i7. Nekem HM76 van , gondolom mindegyik arra épül, tömeggyártás miatt.

(#4819) slayer93 válasza q2w3 (#4818) üzenetére


slayer93
tag

Szerintem az már a túlzott bontásba bele esne, mert hivatalosan cserélni lehet azt a hardvert ami a hátlap eltávolításával lehet megtenni bármely többi bontás lásd bill vagy proci az elviekben garancia elvesztésével jár. Azért előtte kérdezd meg a lenovot és ha kapsz írásos engedélyt akkor megcsinálhatod. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4820) q2w3 válasza slayer93 (#4819) üzenetére


q2w3
senior tag

Utána olvastam, de csak annyit találtam, hogy nincs semmi matrica ami megakadályozna, viszont ha szervízbe kell küldeni akkor vissza kell rakni a régit mert arra vonatkozik a garancia.

(#4821) slayer93 válasza q2w3 (#4820) üzenetére


slayer93
tag

Rendben van, de azért én nem tenném.

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4822) sinkoneri


sinkoneri
tag

Használ valaki Ubuntut ezen a masinán?

(#4823) satz18 válasza sinkoneri (#4822) üzenetére


satz18
őstag

Ubuntu alatt a GTX 660m-et viszonylag kevésbé tudod kihasználni mint win alatt. Ebben az esetben sztem felesleges pénzkidobás ilyen vgat kifizetni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4824) kolivanov777 válasza V3RT3X (#4765) üzenetére


kolivanov777
tag

Szia!

MEgadnád nekem is a bios frissítés linkjét?
No és persze ez sima művelet ugye?

köszi előre is

(#4825) nbware válasza kolivanov777 (#4824) üzenetére


nbware
senior tag

felmész a lenovo oldalára, és le tudod tölteni. csak el kell indítani egy exe fájlt és kész :)
de itt a link: Lenovo BIOS 40 verison

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4826) sinkoneri válasza satz18 (#4823) üzenetére


sinkoneri
tag

Mar megvettem es dual boot-al hasznalom szoval van win7 is. Csak optimus tapasztalatok erdekeltek volna ubuntu alatt. Probalom beroffenteni de nem adja magat konnyen.

(#4827) Watto1991 válasza nbware (#4825) üzenetére


Watto1991
senior tag

Nekem DC Detect Error!-t ír erre. :( (i5, hd)

(#4828) sinkoneri válasza sinkoneri (#4826) üzenetére


sinkoneri
tag

Na ok már működik! Amúgy Steam ha beindul Linuxra akkor talán még jól jöhet :)

(#4829) Tenken válasza q2w3 (#4818) üzenetére


Tenken
őstag

Ez így ebben a formában nem igaz. A gyártók természetesen nem támogatják, hogy te otthon cserélgesd a gépedben a processzorokat. Az más dolog, hogy nincs semmi olyan matrica aminek a sérülése a garancia elvesztését vonná maga után, így nem kell tartanod a retorziótól. Processzort sem tudsz felhasználóként direktben a Lenovo-tól venni. Maximum találsz egy szervizes szakembert, aki tud neked rendelni és van olyan rendes, hogy a beszerzési áron adja tovább.
Ami a kompatibilitást illeti, a lábkiosztás szerint megy a dolog, nyilván ugyanaz a socket mindkét processzor. Az alaplapi chipkészlet is egyforma, azonban ha kicsit utána nézel észre veszed, hogy a tápellátás különböző az i5 és i7 modellek esetében. Keress képeket ahol a hűtőt szedik le és látni fogod a különbséget ha tüzetesen átnézed. Nem mondom, hogy ez kizáró tényező, de nyilván nem véletlenül van rajta.

Ennek ellenére meg lehet csinálni, én is megtettem az én gépem esetében, de félre értés ne essék, ez nem olyan mint egy séta a parkban.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4830) q2w3 válasza Tenken (#4829) üzenetére


q2w3
senior tag

Ahogy nézem, ugyanaz a hűtés mindkét verzió esetében. Sőt, utána néztem hardware maintenance manualban és ott Y480 esetében két különböző kódú hűtőt írnak, addig y580hoz csak 1 van : QIWY4 Thermal Module W/Fan (Y580) 90200382 N .(Y480 nál a különbség DC és QC, gondolom a 2 és 4 mag rövidítése, míg ebben az esetben nincs ilyen megkülönböztetés).

Mellesleg jó ideje foglalkozom gépekkel( laptoppal nem régóta, de már tisztában vagyok a felépítéssel), igaz nincs papírom róla, de tudom hogy kell csinálni.

Amúgy Y480-al keverheted, ott jópár alkatrész különbözik, viszont végignézve az egész FRU listát, csak a wlan , bluetooth, memória, processzor, merevlemez,ssd, akksi,tv tuner és oddből érhető el több fajta a nagy tesónál.

Ugyan ez nem a legfrissebb manual, mert a 3630QM hiányzik a listából, de az én gépem még a megjelenés idején lett vásárolva, így egész biztosan igaz rá.

(#4831) Tenken válasza q2w3 (#4830) üzenetére


Tenken
őstag

Nem értetted mit mondtam. Maga az alaplap felépítése más. A hűtő hiába ugyanaz. Ne manualt nézz, hanem ahol csont szétkapják...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4832) Bomc


Bomc
aktív tag

Hát b+ még februárban se lesz meg a gépem... lassan már nem is lehet kapni sehol :( y500 meg nekem nem tetszik :( mire meg tudnám venni, teljesen elavult lesz :(

(#4833) bacus válasza Bomc (#4832) üzenetére


bacus
őstag

Szar ügy, sajnos már decemberben "kifutó" modell volt, bár amig nincs helyette új nem is értettem miért irják. (gondolom annyit jelent, hogy készlet erejéig, már nem rendelhető..)

biztosan lesz y590, lehet te jársz majd a legjobban, hogy te már azt veheted...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4834) nbware válasza bacus (#4833) üzenetére


nbware
senior tag

Tok jo, hogy kb fel eve vettem a gepet es mar elavultnak szamit. :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4835) RobinHD válasza nbware (#4834) üzenetére


RobinHD
tag

LOL mihez képest elavult?
Crysis3 hoz tuti :D

Privátra illik válaszolni! :)

(#4836) bacus válasza nbware (#4834) üzenetére


bacus
őstag

Nem elavult, ez rossz fogalmazás, de lehet nem ez lesz a legfrissebb model. Én úgy vettem, hogy tudtam, hogy kifutó típus, na és? Sok nem kifutótípust aláz MINDEN paraméterében.

Kb olyan ez, mintha most vennél egy autót, és fél évre rá modelváltás van, akkor rögtön autót cserélsz? A te autód attól még fél éves maradt.

Ha valaki teheti, ezt a típust nyugodtan megveheti, rosszul nem fog vele járni.

(feltéve, hogy i7-el veszi, fullHD képernyővel :D, csak hogy legyen egy kis flame)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4837) nbware válasza bacus (#4836) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem tökéletesen megfelel a tudása, minden ami kell, fut rajta szépen, igaz nem FHD-ben.
Még az is érdekes, hogy nekem pl nincsen bajom a memóriával, 2500Mhzen megy és felvittem a gpu órajelét 405Mhz-ről 650Mhz-re és ott sincs probléma eddig. 3,5 órát simán nyomkodom a munkám végett, játszani meg élvezet vele, hogy semmi akadása nincsen. Bár lefuttattam a legújabb 3dmarkot és az utolsó résznél durván akadt, mintha nem is lenne erős gép :(
Aztán kipróbáltam egy másik tesztelővel az Unigine Valleyval és gyönyörű képe volt a tesztnek és szépen is futott, pláne amikor összevetettük haver pécéjével és odaverte az enyém simán :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4838) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Aki bf3-zik milyen beállításon nyomja?

(#4839) RobinHD válasza tamacsinator (#4838) üzenetére


RobinHD
tag

Textura high
Árnyékok medium
Effektek medium
Többi low
40-55 fps multiban
FullHD-n

Privátra illik válaszolni! :)

(#4840) Aryan válasza tamacsinator (#4838) üzenetére


Aryan
senior tag

1920x1080 minden low vagy off, kivétel a mesh az ultrán van. Így megvan 60fps lazán multiban.

(#4841) Bomc


Bomc
aktív tag

Még néhány hónap és Class 2-be kerül a Geforce GTX 660M a notebookcheck-en... :DDD

(#4842) MaxxDamage válasza bacus (#4836) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Teljesen egyetértek, énis 2012.10.-hóban jutottam hozzá és kis +felszereléssel mindent visz probléma nélkül FHD-ba... hol itt a gond?

"Kb olyan ez, mintha most vennél egy autót, és fél évre rá modelváltás van, akkor rögtön autót cserélsz? A te autód attól még fél éves maradt." --> Rühellem az ilyen embereket...(ez a felfogás)

"Ha valaki teheti, ezt a típust nyugodtan megveheti, rosszul nem fog vele járni.
(feltéve, hogy i7-el veszi, fullHD képernyővel , csak hogy legyen egy kis flame)" ---> Támogatni tudom !

Teljesen megéri... főleg ha még +ba nem sajnálsz rá egy kis zsetont (már ha van) és beledobod a legjobb cumókat még a kicsikébe... teljesen megéri ! :K (sebesség miatt is...) - (ez csak egy példa volt...)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4843) L-e-f-i-e válasza tamacsinator (#4838) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Többnyire médium pár felesleges feature lowon, ez egy laptop, nem kell bf3-at ultrán játszani rajta...i5+sima Hd i7+ sima HD dettó szakadásmentesen megy, (Full HD-ról nem tudok mondjuk nyilatkozni, laptopot vettem anno nem nagyképernyős tvt :DDD )

=^-^=

(#4844) bacus válasza L-e-f-i-e (#4843) üzenetére


bacus
őstag

ugyanakkora a képernyője a hdnek és fullhdnek is. 15,6".

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4845) L-e-f-i-e válasza bacus (#4844) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

You dont say? :DDD

Lehet félreérthető volt, a mondanivalóm...nem számít ;)

=^-^=

(#4846) bacus válasza L-e-f-i-e (#4845) üzenetére


bacus
őstag

Wtf, mi ez az alpári anglicizmus?

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4847) L-e-f-i-e válasza bacus (#4846) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Neked ezt nem kell megértened ahogy látom.."wtf".. :C

=^-^=

(#4848) bacus válasza L-e-f-i-e (#4847) üzenetére


bacus
őstag

OMG, még egy dolog amit nem kell megértenem.. :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4849) RobinHD


RobinHD
tag

hozom a popcorn hajrá :D

[ Szerkesztve ]

Privátra illik válaszolni! :)

(#4850) slayer93 válasza RobinHD (#4849) üzenetére


slayer93
tag

LIKE

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.