Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) Danex


Danex
addikt

Az y500 vs y580 közötti témához szólva.

Én ha minden összejön a héten fogok vásárolni laptopot és nagyon gondolkodtam mégis melyiket válasszam, nem 1 fórumot végigolvastam és jelenleg az y500-asnál állok.

Érvek az Y500-as mellett leginkább a 3év garancia (tehát 1-el több mint az y580-nál) volt és tudtommal jobb a hűtése is.
Grafikus teljesítmény is fontos számomra mivel a gépet jórészt játékra használnám. E téren ugye az GT 650m SLI veri a GTX 660m-et ha a játék támogatja az SLI-t (amikkel játszom azok támogatva vannak, tehát ez is a Y500 felé húz). Jobban utánaolvasva a GT 650m ugyan az mint a GTX 660m csak alacsonyabb órajelen tehát egy biztonságos tuninggal ugyan azt kaphatjuk rosszabb esetben is.

Ez a 2 dolog nekem meg megér 30ezer forintot ,hogy grafikus teljesítményben erősebb és az 1 év garancia ami egy laptopnál ilyen árkategóriában nem elhanyagolható

(#4302) nbware válasza Classius (#4289) üzenetére


nbware
senior tag

Végre nem csak a sok negatív hozzászólás van :)
Én is teljesen meg vagyok elégedve vele, windows 8 alatt teljesen jól működik, semmi pénzért le nem cserélném, sokáig bírja az akksija is szerencsére és mivel sokat hordom, így egy egész napot simán el vagyok táp nélkül :)
Ha meg játékról van szó minden fut rajta ultra felbontáson. Igaz nekem csak HD, de ha nagyon kell, van külső monitorom. A metro 2033 az nekem is akadozik, de rosszul van optimalizálva sajnos. Minden más kitűnően fut. Játék nekem még ilyen simán soha nem futott :) Élmény vele a Left 4 Dead 2, Torchlight 2, MW3, Test Drive Unlimited 2.
:C :C :C

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4303) nbware válasza Danex (#4301) üzenetére


nbware
senior tag

Majd ha meglesz, írsz róla véleményt milyen és hogy jött be?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4304) Danex válasza nbware (#4303) üzenetére


Danex
addikt

Ha meglesz akkor igen, de perpillanat a jelenlegi gépemet kell eladnom :U

(#4305) RobinHD válasza A megváltó (#4300) üzenetére


RobinHD
tag

hát sztem nem normális h nem a valós értéket írja ki, újra volt telepítve a gép (nem emiatt) de azután is ugyan ugy 6200 vmennyit ír, és 0% elhasználódást...
kár h más nem szól ehhez hozzá, aki tudna vmi megoldást..

Privátra illik válaszolni! :)

(#4306) A megváltó válasza RobinHD (#4305) üzenetére


A megváltó
tag

Mindenesetre én nem hinném hogy az aksi rosszabbul bírná,akku nullázást még nem hajtom végre.egyszer mondjuk használat nélkül hagytam töltőn jópár órát, akkor olyan 7020 írt ki

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#4307) nVIPER válasza spyduck (#1997) üzenetére


nVIPER
senior tag

Y580 és Y500-as kijelzője között van eltérés, szín, kontraszt, betekintési szögben ugyanolyan jó a panel? (persze full HD panel esetén). Piros Bill világítás nem zavaró?

(#4308) satz18


satz18
őstag

Én már nagyon várok egy tesztet az y500-as ról. Természetesen az 580-ast nem fogom lecserélni, de ha most vásárolnék, tuti az 500-ast venném. Én amit hallottam róla, az alapján majdnem kétszeres a grafikus teljesítménye, ha meg nem támogatott az sli, ott meg bőven elég 1 VGA is általában.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4309) st3v0


st3v0
tag

Sziasztok!

Egy kérdésem van nekem is. Néha történik az, hogy nem indul el a az egerem indításkor. Ilyenkor kiveszem, visszarakom és minden ok. Jelentkezik másoknál is ez? Egy A4Tech X-755K egeret használok USB2es porton, de USB3-on is volt is ugyanez történt.

köszi :R

(#4310) zso79 válasza h.palee (#4265) üzenetére


zso79
őstag

Nekem az első gépem produkált ilyet, iszonyatosan kattogott a bal felső sarokban, másnap visszavittem, kaptam egy újat. Megnéztem bent több gépet, egyik sem tökéletes, mindegyiknek hangosabb a bal oldala, mint a jobb, nagyobb nyomásra láthatóan "behorpad", de ez már nem zavaró :(((

(#4311) vagabor válasza st3v0 (#4309) üzenetére


vagabor
aktív tag

Ez teljességgel egérfüggő, nekem vezetéknélküli egerem van, és soha nem produkál ilyesmit. Ha nem babráltad a windowst akkor új egér driver után kellene nézned, ha azzal sem működik akkor csak az egércsere segíthet :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4312) Repulse24


Repulse24
csendes tag

Üdv

Érdekelne a véleményetek mivel ez lenne az első laptopom 2 közül választanék az első a Lenovo Ideapad Y580 Fullhd i7 procival ssd nélkül a másik meg az MSI GE 60, hasonló a tudásuk és az áruk de az msiröl nem tudok sokat többnyire játékra használnám és film nézésre, hosszabb idöre elmegyek külföldre így aztán a megbízhatóság nagyon fontos lenne hogy ne legyen gond. A válaszokat előre is köszönöm.

(#4313) vagabor válasza Repulse24 (#4312) üzenetére


vagabor
aktív tag

Y580 esetében a megbízhatóságról még nem sokat tudunk mondani, mivel eléggé új termékről van szó. Viszont mint minden laptop esetében itt is vannak kompromisszumok. A pozitív oldala a dolognak hogy eléggé jó teljesítményt kapsz a pénzedért, viszont konzumer cucc, így nem rendelkezik egy munkaállomás masszívságával. Szerintem ha vigyázol rá nem lesz vele gondod, ugyanúgy elromolhat mint bármi elektronikai cucc. Amire viszont vigyázz hogy ha külföldre mész akkor alaposan mérlegeld hogy hol veszed a gépet, mert pont velem esett meg hogy otthon vettem de kint élek, és finoman szólva kakil a support a fejemre. Garibővítést egy élmény volt intézni, végül nem is sikerült. Visszaküldtem rossz jack aljzattal kint külföldön gariba, visszajött ugyanúgy, azt mondták hogy nem találtak semmit. Biztos süket az összes garis vagy csak én hallok csak recsegést akármit dugok a jackbe. Szóval a másik gépet nem ismerem, de amit írtam az talán a teljes kép egy darabkája lehet.

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4314) vagabor válasza zso79 (#4310) üzenetére


vagabor
aktív tag

Nekem pont hogy a jobb oldalon produkálja.
Levideóztam a dolgot, kissé halk de talán lehet hallani, és látni a különbséget.

[LINK]

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4315) masholnap válasza vagabor (#4314) üzenetére


masholnap
senior tag

valamiért nem kompatibilis a burkolat a billentyűzettel. méretben. ez szériaprobléma. ha passzol a két méret, akkor oké a dolog.

(#4316) satz18 válasza Repulse24 (#4312) üzenetére


satz18
őstag

A lenovo y500 közel kétszeres grafikus teljesítménnyel bír, ugyanazért a pénzért, csak nincs benne optikai meghajtó(annak a helyén van a 2. vga.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4317) dudi6 válasza RobinHD (#4295) üzenetére


dudi6
senior tag

Nekem is ugyanezek az értékek vannak, akkukímélő módban használom, és nincs 1 hónapos a gép... :(

(#4318) Watto1991 válasza satz18 (#4316) üzenetére


Watto1991
senior tag

Az a kétszeres teljesítmény kb. 30 % ... Persze ha van megfelelő SLI driver.

(#4319) Classius válasza Watto1991 (#4318) üzenetére


Classius
aktív tag

:K :K

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4320) dudi6


dudi6
senior tag

Mi a legegyszerűbb módja, hogy legyaluljam a gépet alap állapotba? Dos-al vettem így abba az állapotba akarom visszatenni. Holnap viszi el a futár cserére a gépet és nem akarom hogy rajta maradjon az eredeti Win7. Figyeljek valamire visszaküldésnél? (csomagolás stb.)

(#4321) MaxxDamage válasza dudi6 (#4320) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Leformatálod alap állapotba azt jólvan , meg az eredeti állapotába visszacsomagolod és megfelelő úgy. :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4322) L-e-f-i-e válasza satz18 (#4316) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ezt a hülyeséget azért ne erőltesd még lesz aki elhiszi...

=^-^=

(#4323) satz18


satz18
őstag

Sajnálom srácok nem akartam beleszólni a nagyok dolgába, én egy nemzetközileg elismert honlap nvidia 650 sli tesztje alapján mondtam.. ott azt írták hogy 670 mx (szóval már az új 28 nm es felsőkategóriás) kártyával egyenlő, ha támogatott a játéknál az sli rendesen, és azoknál a játékoknál, ahol kell a vas, ott működik is. Egy régebbi játékot pedig gond nélkül elvisz 1 gpu is, ugyanis csak 10%-al gyengébb mint a 660. Ezzel az értékkel is csak ez alapján a honlap alapján tudok rendelkezni, lehet ez is ugyanolyan hülyeség. Egy kicsit furcsa, hogy ilyen határozott véleményetek van egy olyan laptopról, amit még sehol sem tesztelek, a vga-ját pedig még Magyarországon nem, de biztosan jobban tudjátok.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4324) scuderia


scuderia
csendes tag

Sziasztok!

Probalgatom a notit es az LCD TV-t hdmi-vel osszekotni. Az a problemam, hogy a HD4000-es grafikus gyorsitot hasznalja a hdmi porton keresztul. Az Nvidia vezerlopultban at lehetne allitani valahogy, hogy ne az integralt kartyat hasznalja hanem a dedikaltat? Nekem nem sikerult. Valaki probalta mar ezt kozuletek?
Koszi!! :)

(#4325) MaxxDamage válasza L-e-f-i-e (#4322) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Támogatom / erősítem véleményed a dologról, kívánom neki, hogy vegyen egyet és használja ki minden előnyét (ha már 2x jobb mint az Y580 :DDD :P :C )

Mint sokan mások, én maradok a jó kis Y580 -nál ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4326) Danex


Danex
addikt

csütörtökön érkezik az y500-as akkor majd lesz teszt hűtésről teljes terhelés alatt, illetve 3d mark benchmarkok is (vantage is) és akkor remélhetőleg tiszta kép lesz a teljesítményt illetően

(#4327) nbware válasza satz18 (#4323) üzenetére


nbware
senior tag

csak hogy tudd, milyen: [link]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4328) satz18


satz18
őstag

Na megnéztem pontosan, és ez a bizonyos százalék az 42. Ez valóban sokkal kevesebb a közel kétszeresnél elnézést ha valakinek belegázoltam a lelki világába. Ez elenyésző árkülönbség mellett még mindig nem rossz én sztem, de ez csak magánvélemény.
Még ami eszembe jutott ezzel kapcsolatba az az, hogy az új kártyákhoz meg játékokhoz jönnek az új driverek. Szóval a különbség a frissülő driverekkel csak nőni fog. Nézzétek meg a diver frissítéseket leírását kb 10-max 20 százalék a javulás egyes vganként. SLI esetnél ez lehet 40-50% is.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4329) vizirider válasza satz18 (#4328) üzenetére


vizirider
tag

az én lelki világomba nem másztál bele :K tökre nem érdekel a sok teszt. ez a gép visz minden játékot elég jól.
ha meg akkora gamer buzi vagyok, akkor asztali gépet veszek oszt joccakát. egyébként a hűtés + akku miatt eleve nem sokáig lehet értelmesen teljesítmányt növelni laposban sztem. arról nem is beszélve, ha annyira nagyon odavagyok ezért a kinek több a pontja 3Dmark-ban titulusért, akkor vennék egy clevo laptopot, aztán kb röhögnék mindenkin. abba belevágják a geforce 680M -et sli-ben ha akarom.......... :K nyilván lehet erre örülni, de tuti hogy ez nekem fontos? nekem tuti nem. . egyébként meg a no odd-re tényleg azt tudom mondani, 1 évben talán egyszer ha kell, de akkor nagyon. tuti usb-s vackokat akarok cipelgetni állandóan, mert nem felel meg a high beállítás csak az ultra? olyan leszek mint a viccben az orosz karóra? a két akku meg két bőrönd.... hát én döntöttem.
kinek a pap, kinek a paplan. a marketing elég jó dolog, aztán hogy ki merre dől.............

egyébként meg pont olyan szar a billentyűzetelosztása az y500-nak, mint az 580-nak. nem értem miért nem tudnak a numpad elé beiktatni egy 3-4 mm-es elválsztósávot :U

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#4330) Classius


Classius
aktív tag

Hát nem tudom hogy vannak vele az y580 tulajok, de én semmi pénzért nem válnék meg a sajátomtól! :R :C Just Perfect. :C

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4331) bacus válasza Classius (#4330) üzenetére


bacus
őstag

Pont igy vagyok vele !

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4332) #50994176 válasza Classius (#4330) üzenetére


#50994176
törölt tag

Én sem cserélnék Y500-ra.

(#4333) satz18


satz18
őstag

Én is teljesen meg vagyok vele elégedve, de aki most vásárol, annak azért sztem az y500 sokkal jobb ajánlat.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4334) L-e-f-i-e válasza satz18 (#4333) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Nem feltétlen...pont ezt próbáljuk mondani.. a teszt-ről inkább ne is beszéljünk, ha akarnék találnék olyan tesztet amiben a y580 veri a y500-at x százalékkal ugyanez teszt 2 utcával arrébb már ismét más eredményt hozna...

=^-^=

(#4335) Danex válasza satz18 (#4333) üzenetére


Danex
addikt

Nem mindenki teheti meg a 30ezer Ft pluszt és aki nem akar fullHD-t és csak alkalmi játékos de egy stabil jó laptopot akar annak az y580-as a megfelelő ezt kár ragozni.

(#4336) satz18


satz18
őstag

Na jó, akkor nincs is értelme találgatni, a phnél megkaptam, hogy különösen ajánlott a laptopom, szóval rosszul nem jártam, de nagyon kíváncsian várom a tesztet róla, biztos vagyok benne, hogy lesz még mit megvitatni utána.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4337) satz18


satz18
őstag

Én személy szerint úgy gondolom, hogy hdra elég az nvidia 635m és olyan gépet már kapni 130k ért. Aki egy 300ks gépnél sajnálja a plusz 30-at az vegyen inkább 130 ért. Ne felejtsük el, hogy az y570 be még 555 dübörgött, aminek a 635 az átnevezett változata.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4338) EstiloL2 válasza satz18 (#4337) üzenetére


EstiloL2
tag

Igaz, nekem nem Y580-am van, de olvasom a fórumot. Annyi baromságot mondasz, már ne haragudj, muszáj volt írnom. Játékra sokkal jobb egy sima HD kijelző, mint egy FullHD. A sima HD-ra bőven nem elég a 635M, mert még a GTX 660M-mel sem tudsz minden játékot maxon játszani HD kijelzőn. Az a 30k+ nem azon múlik, hogy sajnálja FullHD-ra, vagy spúr, hanem azon, hogy kell-e neki, vagy nem. Ne te akard eldönteni, hogy ki mit vesz a saját pénzén.

(#4339) donkisc válasza EstiloL2 (#4338) üzenetére


donkisc
tag

igazad van !!! én is azért vettem hd-s at mert ugyebár natív üzemmódba a legszebb a képminőség és ha fhd at vettem volna akkor hamarabb kimegy a kártya a divatból mert 15fps legalább van a ful hd és a hd közt mikor másnak akinek fhd e van annak már szaggatni fognak a játékok nekem hd még nem :D

(#4340) donkisc


donkisc
tag

egyépként nem értem valaki írta hogy neki hűtésnek egy termaltek lx23 van és hogy 10 fokot lejebb ment a hőmérséklet én is probáltam és nekem még csak szarabb lett egy kalap kaki az egész

(#4341) bacus válasza donkisc (#4339) üzenetére


bacus
őstag

hagyjátok már abba, a fhd -t bármikor leveszem sima hd felbontásra.., gondolom a játékbeállitásoknál is be lehet állitani.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4342) Sickboy25 válasza satz18 (#4337) üzenetére


Sickboy25
addikt

ember fejezd már be ezeket az értelmetlen hozzászólásokat... Bölcselkedsz, meg okoskodsz az eredmény egy nagy zagyvaság konkrétumok és valóságtartam nélkül...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4343) satz18


satz18
őstag

Az nekem a szívfájdalmam, hogy olyan emberek hülyéznek le, akik pontosan ugyanolyan géppel bírnak mint és. Szóval, ha nem feltételezzük, hogy tök random vettem y580-at, hanem azt, hogy meg volt rá a jó okom. Ez az ok az , hogy fél éve ez volt a legjobb gép a piacon, akkor ezek, akik engem lehülyéznek, azok pontosan ugyanolyan hülyék, mint én. Ez az egyik. A másik, hogy a felbontást nem lehet visszavenni, ugyanis, ahogy itt többen helyesen leírták, a full hds panel hdban homályos, a hd hdban sokkal szebb, mint a full hd hdban, szóval ha full hdsat veszel, akkor úgy döntöttél, hogy te full hfban fogsz játszani, és feladod a részletességet és az fpst. Amúgy tapasztalatból mondom, hogy a 1600X900 már nem igazán homályos. Szóval én is rengeteget vaciláltam, de sztem nagyon jól döntöttem amikor a full hdt választottam, mert ég és föld. Szóval összehasonlíthatatlanul jobb a full hd játékra. Aki azt írja hogy csak hdban szabad játszani az sztem még sosem látott játékot full hd ba. Nekem a régebbi pl unreal emgine 3 as játékok minden maxon full hd ba kiakadnak 60 fps el (pl me 3, dishonored), de d3 is megy 55 fpsel., de pl fc 3 hitman és társaik is mennek full hdban mediumon 40 fps felett, eddig egyedül a witcher 2 mint 30 alá, azt tesóm emiatt 1600X900 ban tolja, ezért mondtam hogy az sem homályos. Tesómnak is y580-a van, előtte y560 volt neki. Én sztem a 40 fps az király, lehet az ue 4 nél boszopom, de ezt kockázatot vállaltam, amikor a full hd sat vettem meg. Egyenlőre nagyon nem bántam meg. És most jöhetnek tovább a fikázó hozzászólások.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4344) nbware válasza satz18 (#4343) üzenetére


nbware
senior tag

Én HDsat vettem, de van egy Full Hds monitorom, így amikor az kell, rákötöm :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4345) MaxxDamage válasza nbware (#4344) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Énis HD-s verziót vettem és rávan kötve a 107cm -es FHD LED TV-re és ennyi (megoldva) satz18 kollégának üzenem, hogy a világon bármikor bármit veszel, és mikor a kezedbe van (átveszed) már nem ér annyit.. ez mindigis így volt és így is marad ! Az más kérdés, hogy ki így ki úgy látja a körülötte lévő dolgokat / értékeket !

UI.: Te mindig várj a jobbra-legjobbra és azt vedd meg, vagy cseréltesd be és kb. soha semmit nem fogsz tudni kihasználni...

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4346) bacus válasza satz18 (#4343) üzenetére


bacus
őstag

Szerintem meg nem jó a megfogalmazás, mert nem homályos a kép, egyszerüen nem oda esnek a pixelek, ahol egyébként a nativ képpontok vannak ezért nem olyan szép a kép, DE ezek már nem az első generációs lcd kijelzők, amik egyszerüen ocsmányak voltak ha nem a nativ felbontásban használtad őket !

Mint irtam, én 99% munkára használom, nekem fontos, hogy minél több pixel legyen, egy excelnél ez konkrét előny, hogy több sor és oszlop fér ki olvashatóan a képernyőre, de próbálgattam a felbontások átváltását és nagyon szép képe van kisebb felbontáskor is. (nem homályos, mint irtam ez nem jó szó)

Szóval amikor mellettem van egy idősebb félvak :D, akinek a fullHD kijelző az apró betük miatt már nem olvasható, akkor ha nem lehet nagyitani (mint pl a böngészőkben, vagy akár excelben is), akkor szivbaj nélkül felbontást váltok.

Szó esett arról, hogy külső monitort rádugva a hd laptoppal is lehet fullhd-n játszani. Ez viszont forditva is igaz!
Egy külső hd monitort rádugva, máris csak hd-ban futtatod a játékot, akkor nincs "homályosság".

Az, hogy ki milyet vesz, az pénztárca kérdése is, nálam fontos szempont volt a fullHD kijelző és az i7 proci. Ez a két paraméter ugyanis nem igen változtatható, de pl. ssd-t bármikor beépithetsz, memóriát bármikor bővithetsz, stb.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4347) Dhampir válasza bacus (#4346) üzenetére


Dhampir
félisten

Böngészőben, például a Firefoxban be lehet állítani nagyobb értéket:

Be kell írni a címsorba:
about:config

Ekkor a Firefox figyelmeztet, hogy óvatosan bánj a beállításokkal, ezt el kell fogadni, mert megszívlelendő jótanács. :D

Ezután a beállítandó értékek között, a lap alján, az utolsó sorban található a zoom.minPercent.

Ezt az értéket kell módosítani felfelé, 160 már megfelelő lehet. Tizesével kell számolni értékváltáskor.

Minderről ITT található német nyelvű leírás.

(#4348) satz18


satz18
őstag

Chromeban szuperul lehet nagyítani, azzal nincs semmi gond, nekem az a problémám inkább hogy steamen nagyon kicsik a betűk. Főleg chatnél. Ez nálam komoly negatívum. Van néhány ilyen játék is, ahol a felbontás növelésével csökken a betűméret. Ilyen pl a me3 érdekes mdrok az 1 és a 2 nem ilyen, a wow is hasonlóképpen, de a d3 az pont nem. Állítólag a w8 nál mér nincs ez a kis betűs szindróma, de ezt csak pletyka szinten hallottam. Szóval nálam ez az egyetlen negatívum. A külső monitornál én nem tom mi van, de pl tesóm hitmanezett és a saját monitoron több volt az fps, a külsőn rendesen szaggatott. HDMI-n kereszül. Nekem is nagyon romlik a képminőség ha monitorra kötöm, a tvműsor, vagy usb filmlejátszás esetnén sokkal jobb a képminőség. Samsung 32 colos full hd ledtv-m van tesómnak ugyanez 40 colba asszem valami 5000-es széria de nem tom így fejből. Szóval valami nálam okosabb adhatna tanácsot, hogy mi a hiba a gépezetbe. Egyébként meg azért is szeretek jobban saját monitoron játszani, mert a színvilág is sokkal jobb és hát a pixelsűrűség is. 15,6 colon a full hd elképesztően gyönyörű.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4349) satz18 válasza MaxxDamage (#4345) üzenetére


satz18
őstag

5 éven belül nem tervezem lecserélni az y580-at, csupán kíváncsiságból nézegetem a cuccokat. Az asus k52de amd 5470 után elég komoly előrelépés volt ez a gép. Eddig hdba volt 25 fps em azokon a játékokon, ahol most full hdba 60. Az fc3 hitman witcher 2 mp3 és társaik el se indultak. Sztem amúgy a laptopok értékcsökkenésénél csak a mobiltelefonok értékcsökkenése durvább. Évente 2szeres gyorsulás van most kb, ahogy én látom. Tesóm is megvette a sgs 3-at idén már minden csúcstelefon full hd lesz meg hát a tegra 4 ben is valami 6szoros grafikus gyorsulást néztem. Számítógépnél ha az ember jól kifogja konzolgenerációkként 1-2 gép elég. Az xbox 720 után meglátjuk, hogy ez a gép elég lesz-e vagy sem.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4350) bacus válasza Dhampir (#4347) üzenetére


bacus
őstag

Félreérthető voltam, elnézést. A böngészőkben és excelben lehet nagyitani, oda nem kell felbontásváltás, de egyéb programban pl egy ügyviteli rendszer v. akár csak calc.exe-nél már felbontást kell váltani.

A böngésző oldalanként lementi a beállitást (firefox), igy van oldalt amit 100% nézek, és van pár fórum, amit sztem vagy 200%on, mert úgy kényelmes, de köszönöm a kiigazitást ill. a segitséget, még az is lehet, hogy az alapértéken is módositok kicsit :)

Én nem tapasztaltam semmilyen lassulást a hdmi kimeneten, el sem tudom képzelni, hogy miért kellene?
ha kell kirakom egy samsung fullhd tv-re, és még a hang is ott szól, egy kábel és kész.
Ami baj, ha előbb elindul a játék, aztán dugod rá a hdmi csatit, nem hagyod, hogy előbb észrevegye, hogy van külső monitor. Eddig én clone üzemmódban használtam (és csak játéknál), de láttam már pár embert, akinél állandóan rajta van egy plusz monitor és extended desktopban nyomja az excelt :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.