Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) Tenken válasza nbware (#4490) üzenetére


Tenken
őstag

Nem a memória hanem a mag órajelet húzza. Gyakorlatilag a turbo funkció csak így érhető el, ha nem használod, nem fogja megemelni játékok alatt.
GPUz-n láthatod, hogy mennyit jelent a gyakorlatban.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4502) modflow


modflow
veterán

Az amúgy miért van, hogy a feladatkezelő azt írja 800 Mhz-s a RAM? Amikor 1600 Mhz?

(#4503) Tenken válasza modflow (#4502) üzenetére


Tenken
őstag

Mert DDR, ami Double Data Rate-t jelent, vagyis duplázódik hivatalosan.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4504) nbware válasza Tenken (#4501) üzenetére


nbware
senior tag

háát, nekem pl nem változik se az órajel, se a memória lenovo alatt :( 850 és 1250Mhz a mag és a memória mindig

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4505) Tenken válasza nbware (#4504) üzenetére


Tenken
őstag

Csak dinamikus grafikus profil alatt működik. Önmagában kevés, ha telepíted és fut a program.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4506) nbware válasza Tenken (#4505) üzenetére


nbware
senior tag

hogy mi? :)))
kell még valamit plusz állítani? erről nem is tudtam. Hol kell és mit? Le tudnád írni?

köszi

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4507) tempogiusto


tempogiusto
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy új Y580-ast, pár hiba miatt írok, nem olvastam végig a fórumot de beleolvastam itt-ott. Nagyon sok a bejegyzés.

Hibák:
1, 2. nap után a Baloldalon a ventilátor felett a az ESC gombnál felvált a billentyüzet egy kicsit és most kattog ha megnyomom az ESC-t és a körülötte lévő gombokat.

2, HitmanAbsolution játékban villog a textúra veszettül, akármit állítok át nem változik semmi, próbáltam levenni a videókártya -amit korábban itt javasoltatok- beállításait de nem változott semmi sem sajnos.

3, Sleeping Dogs-ban le kellett vennem a felbontást FHD-n eddig mindkettő játék szaggatott. -bár lehet a gép nem is birja ilyen nagy felbontásban alapvetően sem.

Van tapasztalatotok abban, hogy mi okozza, xar a gpu, vagy valami más beállítási hiba?
A játékokat általánosságban mennyire viszi, normális az, hogy eléggé le kell venni a beállításokat: felbontás, grafika stb? - hogy fusson normálisan a játék?

config: y580, gtx 660, i7 3630QM, 8Gbram. dirextix 11.1 a legújabb nvidia drv: 310.90

Lehet, hogy nekem voltak túl nagy elvárásaim? Annyit szeretnék kiszürni, hogy a géppel van-e valami gond.

Előre is köszönöm!

(#4508) nbware válasza tempogiusto (#4507) üzenetére


nbware
senior tag

Nekem pl a Metro 2033nál volt olyan, hogy villogott a textura, de ha 1366x768ról levettem a felbontást 1360x768ra, akkor ott már nem okozott textura hibát.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4509) RobinHD válasza tempogiusto (#4507) üzenetére


RobinHD
tag

üdv.
azért villog a textura mert 2500MHz-en van a GPU memória órajele, le kell venni 2400MHZ-re és minden oké lesz :)

ezzel a programmal tudod levenni a legegyszerűbben sztem :) [link]

nekem is pont ugyan ez a gépem van mint neked, aláírásomban láthatod is :)
és nekem nincs gond az ESC bill-vel

általánosságban ez a gép szinte minden játékot visz fullon, itt megtudod nézni h mely játék hány fps-el kéne h fusson a gépeden :)
nekem a BF3 FULLHD-n HIGH beállításokon multiban átlagosan 30fps-el megy :) és ez az egyik leg hardver igényesebb játék :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#4510) tempogiusto


tempogiusto
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, most telepitem a Max Payne 3-at megnézem azzal milyen -mondjuk nagyon lassan telepíti már 1h-a települ, és a Far Cry 3-at is mindjárt felteszem.

robin18: tesztelem ahogy befjezte a MP-t remélem segít:) köszi a linket!

(#4511) RobinHD válasza tempogiusto (#4510) üzenetére


RobinHD
tag

gondolom azért telepit lassan mert még nem szereztél a gépbe egy SSD-t :/
osztóm a véleményt miszerint vétek egy ilyen gépet SSD nélkül használni :D
tudod tudom, még csak most szerezted a gépet, de egy jó tanács: egy SSD ráfér a gépre :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#4512) tempogiusto válasza RobinHD (#4511) üzenetére


tempogiusto
csendes tag

Feltettem az nvida progit, és levettem egészen 2000-ig, de továbbra is villog a textura:(
nem tudom mi lehet a gond vele:(

(#4513) RobinHD válasza tempogiusto (#4512) üzenetére


RobinHD
tag

huha akk lehet h gyári hibás, de várd meg míg vki tud vmi okosat mondani, ha ez hétfőig nem történik meg, vagy nem találsz megoldást akk vidd vissza hétfőn mindenképp 3 napon belül cserélniük kell

Privátra illik válaszolni! :)

(#4514) Classius válasza tempogiusto (#4507) üzenetére


Classius
aktív tag

Sleeping Dogs egy kicsit rosszul van optimizálva, hasonló módon mint a Metro 2033. Nálam is vacakol itt-ott a játékban.
Hitman Absolution játéknál én 1366x768-ban játszom, de semmi hibát nem tapasztalok, pedig minden a legmagasabb beállításokon megy. Sima HD-s készülékem van, így nem tudom, FHD-n hogy fut a játék.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4515) modflow


modflow
veterán

Nem tudom mi volt az ismeretlen hardver. Leszedtem az összes drivert és a végére mindent felismert. :)
Szuper! :)

(#4516) nbware válasza tempogiusto (#4512) üzenetére


nbware
senior tag

Nézd meg más játékkal is, ha akkor is csinálja ezt a textúra szétesést, akkor vidd vissza, ha nem akkor csak játék hiba.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4517) A megváltó


A megváltó
tag

A 950 MHZ GPU hoz szeretnék hozzászólni , nekem nem fut lenovo dinamikus grafikán, egyszerűen beállítottam a nvidia vezérlőpultban az energia gazdálkodási módot (fentről a negyedik) hogy ne adaptív legyen , hanem maximális teljesítmény előnyben részesítése.És nekem 950 megy a gpu játékok alatt HWiNFO64 szerint.

y580 (I7 3610QM, 8GB, GTX660M, 1TB, HD) There is no fate but what we make

(#4518) tempogiusto válasza RobinHD (#4513) üzenetére


tempogiusto
csendes tag

Valamit rosszúl csináltam, mert restart és újra beállitás után ismét levettem de most csak 2411-re a beállitást és utána megszünt a probléma a Hitman alatt, nagyon szép volt a képe. Köszönöm, mégis megoldotta!

Classius: kipróbáltam a felbontásban probléma mentes volt, azt hiszem én is ebben fogom tolni, csak arra gondoltam, hogy kár, hogy nagyobb felbontásban nem fut "normálisan"...

nbware: újra telepitek most mindet az új gép alatt: Hitman, Sleeping Dogs, MaxPain3 és Far Cry3 vár tesztelésre.

A billentyüzet probléma miatt visszavittem, - mert azon a területen ahol felvált duplán kellett nyomgatni a gombokat és para volt hogy később még rosszabb lesz a helyzet - ki is cserélték, nagyon rendesek voltak (Bp-i Laptopszalon...régen vettem már mo-gon ilyen nagyobb értékü dolgot, de az ügyintézésükkel és a segítőkészségükkel maximálisan meg vagyok elégedve!) - csak azért tettem zárójelbe mert nem tudom, hogy itt a fórumon hogyan veszik az ilyesmit.

Szóval most újra telepítés, és tesztek előtt...remélem minden rendben lesz!:)

(#4519) satz18


satz18
őstag

Nekem a Hitman folyton kifagyott,csak a decemberi driver install után lett jó de utána is csak manuálisan nvidiával indítva ismerte fel a dVGA-t. Amúgy én a Hitmant és az fc3 at is FHD-n játszottam medium-high környékén, és az fc3 az átlagban 35 fpsel ment de a hitman az nem igazán ment 40 alá. Szóval én eddig csak a witcher 2 nél nem voltam elégedett az fps számmal FHD ban. És a next gen konzolok speciációi alapján ezt a gépet még jó pár évig nem kell majd lecserélni FHD játék esetén sem. UI: Vegyél ssd-t a gépbe.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4520) tempogiusto válasza satz18 (#4519) üzenetére


tempogiusto
csendes tag

az ssd miben fog javitani a játékokkal kapcsolatban?

(#4521) satz18 válasza tempogiusto (#4520) üzenetére


satz18
őstag

Lényegében semmivel. 1 konkrét példát tudok a d3-ban az elején nem szaggat. Az ssd arra jó, ha nem játszol hanem pl a windowst töltöd be akkor tized annyi ideig sem tart. Vagy pl a word 1 sec alatt betölt vagy a chrome vagy akármi. Szóval azok a dolgok, amik a HDD sebességén múlnak, azok fognak elképesztően felgyorsulni. Én az elején nem akartam elhinni, hogy ilyen létezhet. Szóval próbáld ki és megtudod.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4522) nbware válasza tempogiusto (#4520) üzenetére


nbware
senior tag

hááát, tök hamar bejön, nem kell sokat várni rá. Én pl a mw3ból tudom, ott majdnem 1 perc volt, mire bejött a játék, annyit töltött. SSDvel kb. 3-4 mp :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4523) Watto1991 válasza satz18 (#4519) üzenetére


Watto1991
senior tag

" És a next gen konzolok speciációi alapján ezt a gépet még jó pár évig nem kell majd lecserélni FHD játék esetén sem. "

Ez egy buta kijelentés.

(#4524) satz18 válasza Watto1991 (#4523) üzenetére


satz18
őstag

Hát az lehet, de nekem akkor is az a véleményem, hogy az a nagy mázlija a pcseknek, hogy léteznek konzolok, és visszahúzzák a játékok fejlődését, különben vehetnél évente új pct. Abban igazad van, hogy a konzolokra jobb az optimalizálás, viszont azt nekem ne magyarázd be, hogy ha pcn egy játék FULLHDban 60 fps el megy nagy részletességű textúrákkal, konzolon meg 20-25 el 720pbe alacsony textúrákba (gondolok a crysis 2 re), akkor nem számít semmi a vas, hanem csak az hogy a konzolgyártók zsebében vannak a játékfejlesztők és szándékosan rontják el pcre a játékokat és konzolokra meg optimalizálják. Az exluzív címek persze kivételek.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4525) EstiloL2 válasza satz18 (#4524) üzenetére


EstiloL2
tag

Úgy szeretem olvasni a hozzászólásaidat :DDD

(#4526) RobinHD válasza EstiloL2 (#4525) üzenetére


RobinHD
tag

nem vagy egyedül ezzel :D

Privátra illik válaszolni! :)

(#4527) satz18 válasza RobinHD (#4526) üzenetére


satz18
őstag

Konzolokkal egy picit elfogult vagyok, nem tom ez érződött e a hozzászólásomon, néha kissé sarkítva szoktam velük kapcsolatba fogalmazni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4528) Tenken válasza nbware (#4506) üzenetére


Tenken
őstag

(#4517) A megváltó - hszt javaslom tanulmányozni. Az igazság az, hogy gyakorlatilag jobban jársz, ha magad állítod be az órajelet, mintha a hardware-re bízod a turbót... Az előző nem kihasznált állapothoz képest, persze az utóbbi is javulást fog jelenteni, de összességében nézve nem ér fel egy saját stabil órajelű megoldáshoz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4529) Watto1991 válasza satz18 (#4524) üzenetére


Watto1991
senior tag

" hogy ha pcn egy játék FULLHDban 60 fps-el megy nagy részletességű textúrákkal "

Igen, egy mai PC-n.
Csak az xbox 360 már 7 éves platform (2005), jó, hogy nem bír el a a mai technikával olyan szinten.

"csak az hogy a konzolgyártók zsebében vannak a játékfejlesztők és szándékosan rontják el pcre a játékokat és konzolokra meg optimalizálják. Az exluzív címek persze kivételek. "

:DD :DD
Nem szándékosan rontják el, egyszerűen szarnak bele. (én se tennék másképp)
A PC-sek anno kibasztak magukkal és letöltöttek mindent, így nem érte meg már fejleszteni rá. (nem mellesleg sokkal nehezebb is annyi hardverre optimalizálni)

De ez a végtelenségig húzható konzol vs pc vita.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4530) L-e-f-i-e válasza Watto1991 (#4529) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ha még értenének is hozzá...de a javarészt fogalmuk sincs mit jelent pcre vagy konzolra fejleszteni, de persze okos mind ugye?...

=^-^=

(#4531) modflow


modflow
veterán

Azért nagyon brutál ez az Y580.
A Windows 8 már 7 mp alatt betöltődik. :)

Az AIDA64 Cache &Memori Benchmark -ja valami brutális értékeket ír az aláírásomban látható asztali géphez képest.
A benne lévő GTX660M az mennyire erős VGA? A GTX260-nál gondolom jobb.
Mostanában nem vagyok képben ilyen tájon. És normál GTX660-nál gyengébb? Vagy hogy van ez?

(#4532) Tenken válasza modflow (#4531) üzenetére


Tenken
őstag

Kb fele/harmada az asztali rokonhoz képest.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4533) L-e-f-i-e válasza modflow (#4531) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Jóval jobb, nekem is olyan asztali VGA-m volt egy i7 társaságában, es hát ami a vgatól függ abban veri a 660M természetesen.

=^-^=

(#4534) tamacsinator


tamacsinator
csendes tag

Sziasztok!
Ma vettem y580-at, az i7 3610qm-es változatot
Feltelepítettem rá a bf3-at, belépek egy szerverre, kiválasztok egy class-t, eddig okés, megyek, minden, de kb fél perc után lefagy, aztán egyből feketeképernyő és csak feladatkezelővel tudom bezárni a bf3-at, azt is úgy, hogy nem válaszol, és szarakodik vele egy kicsit. A driver, ami a gépen van alapból, feltelepítettem. Mit csináljak, ki tudom javítani vagy szerviz lesz a vége?
Elnézést, ha már erre a kérdésre volt válasz, de csak most kezdtem el fórumozni.

(#4535) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sziasztok! Hétfőn fogok hozzájutni az új Y580-hoz. Próbált már valaki Mac OSX-et telepíteni rá ? Mountain Lion stb? Esetleg ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Lenovo Ideapad 570-re fölment. Foglalkozik ezen a fórumon valaki ezzel?

Pardon majdnem lemaradt : Y580 I7 3630QM 8192 DDR3 RAM (többi a szokásos) MAC nem érzékeny a merevlemezre. Bluetoth, Wifi, LAN vezérlők lennének érdekesek.

[ Szerkesztve ]

(#4536) Feenyx válasza tamacsinator (#4534) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Próbáld ki esetleg más játékkal is, hogy csinál-e ilyet. Nekem y570-en állandóan kifagyott, leállt stb. Le is töröltem.

(#4537) satz18 válasza Watto1991 (#4529) üzenetére


satz18
őstag

Természetesen az állításaid igazak, könnyebb optimalizálni egységes platformra és ezért meg is teszik, de ettől függetlenül nincsenek csodák, szarból nem lehet várat építeni. Ha 8770 lesz az xboxba, az legnagyobb jóindulattal is középkategóriás. Idén, jövőre elárasztja a piacot a 4K. Minden apuci szeme fénye 4Kban akar majd játszani, mert az pro. A konzolok meg min 5 évre terveznek. Hát én megeszem a kalapomat, ha egy akár végtelenül optimalizált közpépkategóriás rendszeren, ami PC-n kb a FULL HD ra elég most, majd ők 4Kban játszanak 3D-ben 40 fps felett.A PCsek meg majd megveszik a 8970-et meg 780-at meg SLI-znek és vígan játszanak majd 4K-ban. És majd jön a felhördülés jogosan, hogy ha a gonosz warezolós PC társadalom 4Kban játszik, akkor mi miért nem, pedig azt ígértétek, hogy milyen jó lesz nekünk ha veszünk egy ilyen ultracsúcsszuper konzolt. Javítsatok ki ha tévedek, de az előző generációnál felsőkategóriás hardvert raktak a konzolokba és úgy tudtak csak évekig előnyhöz jutni. Most egy középkategóriával ez az előny már nem olyan biztos.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4538) nbware válasza satz18 (#4537) üzenetére


nbware
senior tag

igen, csak azt elfelejted, hogy ha egy játékot a konzolra fejlesztenek, és mivel egy adott hardver van belőle, így simán meg tudják úgy csinálni, hogy megfeleljen az elvárásoknak. Csak hogy lásd mennyit számít egy jó driver: Steamet gondolom ismered, elkezdték fejleszteni Linux alá is. Nos annyira jól sikerült, hogy a L4D2, ami eddig ugyanazon a gépen tudott max 50fpst közepes beállításokkal, linux alatt tud 80at ultra beállításokkal. Szóval ez csak driver és platform kérdése. És mivel a PCken általában windows van és az alá meg szar fejleszteni, nos azért is kell nekünk dupla erejű gép, hogy egyáltalán menjen rendesen.

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4539) nbware


nbware
senior tag

most csináltam tesztet, nektek mi jött ki?
[link]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4540) MaxxDamage válasza nbware (#4539) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem EZ jött ki.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4541) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#4540) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

3DMark Vantage (Extreme FHD Beáll.)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4542) nbware válasza MaxxDamage (#4540) üzenetére


nbware
senior tag

mitől lehet, hogy nekem ilyen szar eredmény jött ki?
1280x720ba futtattam és nagyon nem volt fps 8-15 között mozgott, mintha nem ment volna a 3d. Valamit állítani kell 3dmark alatt?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4543) MaxxDamage válasza nbware (#4542) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Fogalmam nincs , én feltelepítettem és gyári beállítások alatt lefutattam (lásd 1.) majd az opciókat EXTREME-re löttem be és az eredmények (lásd 2.-ik)

Meg a tiéd 3DMark (10-11?) , enyém 3DMark Vantage 11

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4544) Danex válasza nbware (#4542) üzenetére


Danex
addikt

Te a 3d mark 11-et használtad
Ő pedig csak a 3d mark Vantage-t

(#4545) nbware válasza Danex (#4544) üzenetére


nbware
senior tag

az mitől van, hogy elindítom a 3dmark vantage 11et, de a systeminfo résznél lefagy? Bármit is csinálok, eljut 3/4 részig, de lefagy :(

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4546) Danex válasza nbware (#4545) üzenetére


Danex
addikt

Itt jobbra a SystemInfo-t kell letölteni , legalábbis nálam ez megoldotta a problémát.

Nekem csak olyan problémám van a vantage-val, hogy SLI mellett a víz bugos... :(((

(#4547) nbware válasza Danex (#4546) üzenetére


nbware
senior tag

köszi, ez segített, ez lett a vége: [link]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4548) modflow


modflow
veterán

Na mondom kipróbálok egy játékot (Hitman) is, hogy lássam mit tud a gép, erre elindul a játék, majd amikor a New Game-ra kattintok villan a kép és kilép asztalra hibaüzenettel, hogy a Hitman 5 működése leállt.

Mi lehet a baja?

(#4549) nbware


nbware
senior tag

felraktam a nvidia performance-t. Ott lehet állítani a core és a memory sebességen, az alap az 405 és 2500. Érdemes felvinni a core sebességét mondjuk 650re, vagy nem éri meg, mert annyira fog melegedni? nem értek a tuninghoz :(

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4550) satz18 válasza modflow (#4548) üzenetére


satz18
őstag

Nekem is ugyan ez volt. A januári nvidia driver megoldotta a problémát.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.