Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) Tenken


Tenken
őstag

Az én 3DM11 eredményem - egy E6420-on.

Szeretném megköszönni a topic rendszeres látogatóinak a segítséget. Ha nem beszéltetek volna le róla, valószínűleg kikötöttem volna én is egy Y580-nál és sose jutok el idáig.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4652) Dhampir válasza Tenken (#4651) üzenetére


Dhampir
félisten

Szintén Y580-ban gondolkodtam eleinte. :DD

(#4653) Wulfgar78


Wulfgar78
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy szóba került már ezen a fórumon, de kifulladtam az olvasásban. Gyári elôtelepített Win 8-al vettem a gépet. (I7 3630QM 8GB 1600Mhz RAM ) . Vettem hozzá egy 120 Gb Vertex3 SSD-t. Hogyan tudnám a Windows-t fölvarázsolni az SSD-re?

(#4654) Tenken válasza Wulfgar78 (#4653) üzenetére


Tenken
őstag

SSD topicban van cikk a költöztetésről. Azt keresd ki.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4655) satz18 válasza Wulfgar78 (#4653) üzenetére


satz18
őstag

Én tiszta telepítést csináltam DVDről mert nem ment a recovery az SSD-re, de állítólag remekül klónozható az op az ssdre. Nekem ilyen jellegű tapasztalatom nincs, de eddig még senki sem panaszkodott aki azt a megoldást választotta.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4656) Sickboy25 válasza Wulfgar78 (#4653) üzenetére


Sickboy25
addikt

én is belinkeltem már, keress vissza...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4657) Wulfgar78 válasza Tenken (#4654) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Köszi a segítséget mindannyiótoknak! Klónoztam és remekül működik! :DD Ég és föld a sebességbéli különbség !

(#4658) modflow válasza modflow (#4650) üzenetére


modflow
veterán

Ezt nem tudja senki?

(#4659) st3v0 válasza modflow (#4658) üzenetére


st3v0
tag

nem hiszem. de ha van felszerelésed, hozzáértésed és türelem gondolom lehet :D

(#4660) modflow válasza st3v0 (#4659) üzenetére


modflow
veterán

Azt hittem szoftveresen lehet. Belepiszkálni nem akarok.

Az normális, hogy a Win8 élményindexre csak 5,9-et a következőre:
Videókártya: Asztali grafikus teljesítmény: 5,9

(#4661) Szaszabond válasza #50994176 (#4649) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia köszönöm szépen a választ. + nap alatt le is jött XD. De legalább megvettem, így idővel el tudom dönteni majd, hogy felrakjam-e. Egyelőre nagyon ódzkodom tőle, mert ne tetszik sajnos. Leginkább a csempés dolgokkal nem vagyok kibékülve, hogy nem lehet a színüket, formájukat, a hátteret megváltoztatni, és hogy nem nagyon van magyar tartalomszolgáltatás mögötte. Talán majd később.

(#4662) nbware válasza Szaszabond (#4661) üzenetére


nbware
senior tag

hát ne használd a csempéket, csak a sima asztalt, én is ezt teszem és tökéletesen működik. :) Ha később meg lesznek hozzá értelmes csempék, akkor majd azt is elkezded használni legfeljebb! :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#4663) TurboDuck válasza nbware (#4662) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

meddig lehet/lehetett és hol/honnan a win8-at? egy kicsit elhavazódtam az elmúlt héten, így nem nagyon követtem a dolgokat.

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#4664) TurboDuck válasza Feenyx (#4639) üzenetére


TurboDuck
csendes tag

Nekem ilyen volt, amíg nem raktam fel hozzá a drivert. Próbáld frissíteni esetleg.

Lenovo Y580 (i7, 64 GB SSD, 16 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660M 2GB DDR5), Dell U2412M, Wacom Intuos Pen&Touch M

(#4665) Wulfgar78 válasza modflow (#4650) üzenetére


Wulfgar78
csendes tag

Nem lehet megváltoztatni. Esetleg bill cserével. SMD0406 körüli ledekből áll.

(#4666) Szaszabond válasza TurboDuck (#4663) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

jan 31 ig lehet megvenni még https://windowsupgradeoffer.com/hu-HU itt

(#4667) modflow válasza Wulfgar78 (#4665) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#4668) vagabor válasza Tenken (#4651) üzenetére


vagabor
aktív tag

Lehet tudni a sztori lényegét, mi volt a baj a y580-nal? :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4669) Tenken válasza vagabor (#4668) üzenetére


Tenken
őstag

Igazából az, hogy consumer.. Horpad a kaszni, nem illeszkedik a billentyűzet és hajlik is szinte zavaró mértékben, fényes a kijelző, melegszik. Hirtelen kb ennyi. Ami gyakorlatilag egyedül tetszett benne, az a gtx volt, de mivel ez is forrasztott, így elég hamar elavul és nem lesz mit tenni vele.
Végülis ezek mind elnézhetőek, de én mér rég nem vagyok akkora gamer, hogy ennyit elnézzek csak a 3d-s teljesítményért cserébe. Persze lemondani meg nem akartam róla. Szóval átgondoltam, hogy gyakorlatilag milyen felhasználói szokásaim vannak pontosan és arra jutottam, hogy mobilitás szemszögből amúgy is csak hátrány az erős vga. Így döntöttem a dokkolhatós 3D mellett. Lerakom a notit asztalra, rárakom a vga-t és kész az fps szörny. Aztán kihúzom a vga-t és vihetem a lapost ahova akarom. Lesz üzemidő, hűvös működés, üzleti szinten elfogadott megjelenés stb. Ha nem akar két konfigot az ember ez a tökéletes kombináció szerintem.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4670) bacus válasza Tenken (#4669) üzenetére


bacus
őstag

és végül mit vettél? vagy irtad csak figyelmetlen voltam?

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4671) Classius


Classius
aktív tag

Játékok közben lehet valamivel hőmérsékletet mérni? AIDA64 Extreme Edition-al lehet? Ha igen, hogyan? Stress testet már csináltam, de olyan kéne, amivel játék közben letudom mérni hogyan melegszik a proci, és ezt szépen mentegeti míg én játszok. A válaszokat előre is köszönöm!

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4672) Tenken válasza bacus (#4670) üzenetére


Tenken
őstag

Egy Dell E6420-ast. Némi mérlegelés után ez tűnt a leginkább megfelelőnek. Nekem jobban bejött a latitude design, mint a thinkpad. Szempont annyi volt, hogy sima igp-s legyen, meg széles felszereltség gyárilag, ha valamit akarok fejleszteni, akkor tuti kompatibilis legyen. SB/IB között nagy különbség nincs, és mivel előbbi már egy éves generáció, ezért jóval ésszerűbb árat is kérnek érte.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#4673) vagabor válasza Tenken (#4672) üzenetére


vagabor
aktív tag

És a vga milyen módon csatlakozik? A vga asztali, és pcmcia-n keresztül kötöd a gépre? Elég ha infót linkelsz róla, én nem sok mindent találtam.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4674) bacus válasza Tenken (#4672) üzenetére


bacus
őstag

biztos jó, én elégedett vagyok ezzel a lenovóval, bár tény, a billentyűzet lehetne korrektebb a bal sarokban, de szétesni nem fog. :)

nekem a fullHD kijelző fontos volt, ez volt a döntő szempont, sok alternativám nem volt, mert minden más fullHD 1,5x áron volt. :(

Egy kérdés a végére, elvileg a gép bal oldalán két db usb3-as port van, de az egyikbe dugva az usb3-as külső hddmet, kiirja, hogy "this device can perform faster...", magyarul ha átrakom usb3 portra, akkor gyorsabb is lehet. Lehet nem egymás mellett van a két usb3 port? mert elvileg az a két kék...

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4675) Watto1991 válasza bacus (#4674) üzenetére


Watto1991
senior tag

" nekem a fullHD kijelző fontos volt, ez volt a döntő szempont, sok alternativám nem volt, mert minden más fullHD 1,5x áron volt. "

Dell Inspiron 7520 - minőségi, i7 + full HD + AMD 7730 + 3 év garancia - 220 000 Ft

(#4676) Dhampir válasza Watto1991 (#4675) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem jobban bejön a sima HD, mert így mindent nagyítani kell és a kisebb felbontású anyag nagyon rosszul néz ki az FHD kijelzőn.

(#4677) bacus válasza Watto1991 (#4675) üzenetére


bacus
őstag

Sajnos ez nem tetszett, szerintem jó döntés volt az Y580, de kérlek ne is ajánlgass másikat, mert semmi pénzért nem adnám most el :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#4678) Figoo


Figoo
csendes tag

Sziasztok.
Nekem kb. 1 hónapja van meg a Lenovo Y580, i7 FHD és WIN7-el használom (nem gyári). Először is a véleményem a gépről:
Ez a fekete szálcsiszolt fémház brutál jól néz ki. Ezzel együtt megmaradnak rajta az ujjlenyomatok, de ez egy ronggyal 2 mp alatt orvosolható. Amire inkább oda kell figyelni emiatt az az, hogy télen elég hamar lehül és nehezen melegszik fel, hidegen meg nem egészséges indítgatni ezeket.
A billenytyűzet bal felső részének "illeszkedési problémája" észre sem vehető. Komolyan, itt olvasgattam a fórumon több embertől is, denagyon nehezen jöttem rá, hogy miről beszélnek. Szerintem egyáltalán nem zavaró, persze embere válogatja. (De ha nem olvasok itt róla, valószinűleg soha nem is jöttem volna rá).
Nekem a touchpad alsó része, a lekerekített széle recseg picit nyomkodásra. Igazából ez sem zavaró, nem igazán foglalkozok vele. Amúgy a touchpad nekem nagyon bejön, simán lehet használni, hiba nélkül működik, megy a nagyítás, kicsinyítés két ujjal, de a legjobb a görgetés benne.
A billentyűzet világítás nagyon király és hasznátó.
A kijelző elképesztően gyönyörű. Nekem túl fényes mondjuk, de ez elég gyorsan orvosolható egy FN kombinációval.
A hangja szintén parádés. Zene, film, videó, játék, mind nagyon élvezhető rajta.
Egyszerre tudok zenét hallgatni, játszani, netezni, skypolni, minden akadás nélkül.
A ventillátor hangereje nálam rendben van. Alapból semmi hangja a gépnek, csak játéknál pörög fel, de akkor nagyon. De engem ez sem zavar, simán elnyomják a JBL hangszórók :)
Amit nem igazán értek, hogy miért ilyen lassan bootol. Elég sokat kell várni a bekapcsolástól a win használhatóságáig. Plusz nem működik a Ohe Thetre gomb. El lehet érni a start menüből is, de akkor minek a gomb? De ezt én a hangbeállításoknál orvoslom, azaz inkább bekapcsolom a Dolby-t, ami szintén konfigurálva van 3 részre, film, zene és játék. Nagyon jól szól. Csak ugye 4 kattintás 1 helyett (na bumm).
Illetve az is rejtély számomra, hogy akkuról miért nem lehet ugyanazt a teljesítményt elérni? Gondolok itt arra, hogy akad a játék. De nem akarom én gyilkolni az akkut, csak nem értem. (Tudom, hogy átállítja az órajelet vagy valami ilyesmi.)
Bár elég analfabéta vagyok a gépekhez, de igazából amire én vettem, azaz játék, videó, zene, net, film, arra tökéletesen megfelel.

Viszont most jelentkezett egy probléma, amivel nem tudom mit kezdjek:
1. Nem működik az alvás funkció (eddig működött). Azaz ha bekapcsolt állapotban lecsukom akkor kikapcsol.
2. Nem tudom hálózati táp nélkül (akksiról) bekapcsolni. Megnyomom az indítót, világít, kezd "hörögni", majd 2 mp után leáll (mielőtt megjelenne bármi is a képernyőn). Ha viszont csatlakoztatom a töltőt, simán elindul. (Az akku fel van töltve). Eddig ez is működött amúgy. Illetve ha bekapcsolás után húzom ki a töltőt, akkor simán megy akkuról.
Tudna valaki segíteni nekem ebben, hogy mitévő legyek?
Előre is köszi.

(#4679) satz18 válasza Figoo (#4678) üzenetére


satz18
őstag

A bootidő az winchestertől függ, ssdvel érdemes használni. Nagyon könnyen beszerelhető egy mSata SSD, csak 6g-al nő a tömege a gépnek. És maradhat a HDD és az ODD is.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4680) Watto1991 válasza Figoo (#4678) üzenetére


Watto1991
senior tag

1. vezérlőpultban be lehet állítani, hogy mit csináljon gép ha lecsukod a kijelzőt
2. lehet, hogy alaplaphiba.. teszteld le alaposan !

(#4681) stever90


stever90
csendes tag

He bedugom a fülhallgatot nem ismeri föl, és nem vált át rá csak akkor ha bedugott állapotban ujraindítom, mikor bedugom nem történik semmi a hangkezelőben sem fényesedik ki a zöld karika.

(#4682) Classius


Classius
aktív tag

Erre senki?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4683) Figoo válasza Watto1991 (#4680) üzenetére


Figoo
csendes tag

A beállításokat megnéztem és alvó állapotba kellene lépnie. Illetve módosítom a problémát. Elaltatni tudom a gépet, lecsukás, bill kombó, bekapcsoló gomb, viszont az ébredéssel vannak gondok. Ugyanis ébredés helyett kikapcsol. Táp nélkül pedig továbbra sem hajlandó bekapcsolni. Ezeket azért furcsállom, mert eddig működött minden funkció rendbe, csak pár napja tapasztaltam először ezeket a problémákat. Ha alaplap hiba lenne, akkor nem az elejétől fogva kellene rossznak lennie? (én nem tudom, csak tippelek)
Lehet holnap felhívom a szervízt, hátha tudnak valami okosat mondani. Vagy ez felesleges? A diszpécser úgysem tud segíteni?

(#4684) slayer93 válasza Classius (#4682) üzenetére


slayer93
tag

A hwmonitor az méri a max a min és a jelenlegi hőmérsékletet. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4685) Classius válasza slayer93 (#4684) üzenetére


Classius
aktív tag

ThankYou :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4686) slayer93 válasza Classius (#4685) üzenetére


slayer93
tag

Igazán nincs mit. Remélem nem ilyen grafikonos valamire gondoltál, mert akkor ez nem teljesíti a vágyaid. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#4687) Classius válasza slayer93 (#4686) üzenetére


Classius
aktív tag

Ez jó, de ellehet benne menteni a mért adatokat? Úgy hogy pl játszok fél órát és a fél óra játék alatt milyen hőmérsékleteket produkált a gép. Játék után meg visszaolvasom az elmentett adatokat.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4688) vagabor válasza Classius (#4687) üzenetére


vagabor
aktív tag

arra ott van az aida pl. Beállításokban ott van a naplózás, bekapcsolod és menti html fájlba. Vagy a hwmonitor is kijelzi, elég ha a max hőmérsékletet nézed és már tudod mennyi volt a maxod.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#4689) Classius válasza vagabor (#4688) üzenetére


Classius
aktív tag

Ezért írtam/kérdeztem előbbi hsz-ben, hogy ha aida-ban lehet, akkor hogyan... :F Nekem nincs olyan, hogy naplózás, riportot találok csak, az pedig az aktuális értékeket foglalja össze, nekem meg nem ez kell... A hwmonitor kijelzi, de ahhoz nekem játék közben le kell tennem a tálcára a játékot hogy láthassam... olyan kéne ami menti mondjuk percről percre a hőmérsékletet míg én játszom, majd ha végeztem megtudom nyitni és visszatudom követni. Megtaláltam.

Update: Köszönöm! Én voltam figyelmetlen, valóban van naplózás opció. Még egyszer köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4690) q2w3 válasza Figoo (#4678) üzenetére


q2w3
senior tag

Azt a teljesítmény semelyik akksi sem bírja leadni, amit egy GTX 660M igényel, és ezért akad a játék akksin. Próbálkozhatsz vele, de csak az akksi kapacitását rontod vele. Én is próbálkoztam korábban, de csak azt értem el hogy már 10% elhasználtságon van az akksi fél év használat után. Inkább használd az integrált vga-t akksival.

(#4691) MontyPython válasza Classius (#4687) üzenetére


MontyPython
csendes tag

Javaslom, próbáld ki a Hard Disk Sentinel-t. Sokféle információt mutat, többek között a hőmérsékleti adatokat is. Visszamenőlegesen is megnézheted az adatokat, grafikusan is. Ingyenesen lehet használni a próbaverziót. Hard Disk Sentinel letöltés

[ Szerkesztve ]

Y580, 42PFL6877K

(#4692) Classius válasza MontyPython (#4691) üzenetére


Classius
aktív tag

Köszönöm! :K :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4693) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Klónoztam a winyót ssd-re. Viszont nem hajlandó ssd-ről bootolni, hanem ekkor is csak a winyóról bootol be. Ha lehúzom a winyót a gépről akkor ugyan bebootol ssd-ről, viszont ekkor meg azt mondja, hogy nem eredeti a windows és csak egy sötétkék képernyő fogad a jobb alsó sarokban meg a windows felirat, hogy ez nem eredeti. Ennyi.
Mit ronthattam el? Macrium 5.1 softwerrel klónoztam.http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html ez alapján.

(#4694) satz18 válasza Szaszabond (#4693) üzenetére


satz18
őstag

Biosban nem tudod beállítani, hogy honnan bootoljon? Arra meg hogy nem eredeti a win7 vannak megoldások, de azt az infót más jellegű oldalakon tudod beszerezni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#4695) Sickboy25 válasza Szaszabond (#4693) üzenetére


Sickboy25
addikt

Egy lépést elrontottál a klónozásnál... Ha a szerint csináltad, ahogy le van itt írva a ph-n...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4696) Szaszabond válasza Sickboy25 (#4695) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát megpróbálom még egyszer akkor. Eredetinek meg eredeti a win, mert azzal vettem a gépet.

(#4697) zso79


zso79
őstag

Próbálta már valaki a legújabb nvidia drivert? Van érdemi különbség?

(#4698) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na másodszori próbálkozásra sikerült. Nem tudom mi ment félre elsőre, másodszor is ugyanúgy csináltam, csak maximum kicsit figyelmesebben :P

(#4699) Classius válasza zso79 (#4697) üzenetére


Classius
aktív tag

Játékoknál én még semmi különbséget nem vettem észre, minimum olyan jó mint az előző driver. Se negatívot se pozitívat nemtudok róla nyilatkozni különösebben.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#4700) Danex válasza zso79 (#4697) üzenetére


Danex
addikt

Igaz másik lapival, de van olyan játék ami kifagy vele :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.