Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10801) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
G500 típusú laptopom azt csinálja,hogy egyszer csak fekete kép es vissza jön kb 2 másodperc múlva,majd kiírja,hogy sikertelen átváltás utan sikeres helyre allas.and illesztőprogram betöltése sikertelen.
Fent van az Intel vga es az amd vga driver,illesztőprogram is.
Ezért nem tudom mi lehet a probléma.
Mar egy sima Firefox megnyitásakor is eljatsza.
Valaki jart mar igy? Ötlet?

(#10802) sony309


sony309
őstag

G580 AH tulajként megosztom, hátha segít valakinek!

Adott a laptopom, amiben nem tökéletes a wi-fi kártya, kipróbáltam az összes fellelhető drivert, de nem oldott meg semmit!
Hiába van 100/50 Mbps-os netem, wi-fivel max. 50/50 Mbps a sebesség, kábelen keresztül semmi gond.

Vettem egy TP-Link TL-WN725N V2 Nano USB-s wi-fi adaptert.
Legújabb driver felrakva.

Routertől 1 m-re a max. sebesség 20/20 MBps!!!

Ennyit a külső wi-fi vevőkről!!!

S3x, hifi & rock and roll

(#10803) sony309 válasza sony309 (#10802) üzenetére


sony309
őstag

20/20 Mbps akart lenni természetesen!!! :D

S3x, hifi & rock and roll

(#10804) 426os válasza sony309 (#10802) üzenetére


426os
őstag

Akkor vegyél egy "rendes" usb-s wifi adaptert, amiben nagyobb méretű antenna van, az tökéletesen fog működni. Gondolj bele, abban a nano adapterben benne van a chip és mellette valahogy az antennának is el kéne férnie, amit akárhogy így csűrik-csavarják sosem fog olyan vételt produkálni, mint egy rendes méretű antenna.

.

(#10805) sony309 válasza 426os (#10804) üzenetére


sony309
őstag

Köszi a jótanácsot, csak nem akartam, hogy kiálljon 20-30 cm-t a laptopból!

Akkor marad az 50/50 Mbps sebesség!

S3x, hifi & rock and roll

(#10806) fireman123 válasza sony309 (#10802) üzenetére


fireman123
őstag

Hasonlóan sz@r a lányom G580AH laptopjában is a wifi kártya (Broadcom gyártmány, külföldi fórumokon is sokat írnak erről, hogy csak ezzel a kártyával szerelt G580-asokkal van gond...), hosszas vacillálás után egy hete én ezt az antennásat vettem....eddig tökéletes, a 25/5-ös net 5-6 m távolságban 24,5/5-el jön....lányom azt mondja nem zavarja a kiálló kütyü......nála a belső wifi kártyával volt amikor csak 0,5/0,5-el jött....ami használhatatlan, gariba nem akartam küldeni (sok rosszat olvastam a Telemaxról), és vezetéket sem használni, így ez lett a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#10807) sony309 válasza fireman123 (#10806) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

De én elég sokat cipelem a lakásban és ki a teraszra is, nekem nem megoldás!
Ha asztalon lenne, akkor engem sem érdekelne, sőt lehet a gép és a vevő közé tenni egy USB hosszabbítót, akkor még annyira sem zavaró!
Mint írtam, a gyári wi-fi vevővel most is van 50/50 Mbps sebességem, Neked nagyon lassú volt, lépned kellett!

S3x, hifi & rock and roll

(#10808) 426os válasza sony309 (#10807) üzenetére


426os
őstag

Milyen wifi kártya is van a gépben?

.

(#10809) sony309 válasza 426os (#10808) üzenetére


sony309
őstag

Broadcom.

Ugyanaz, mint Fireman lányának a gépében!

S3x, hifi & rock and roll

(#10810) 426os válasza sony309 (#10809) üzenetére


426os
őstag

Nekem az előző HP gépemben szintén Broadcom kártya volt (pontos típusára nem emlékszem már). Annak a sebessége 30-40Mbit-re maximalizálódott, hiába volt b/g/n szabványú. Akkor utánajártam és kiderült, hogy az n szabvány nem feltétlenül jelenti a >100Mbit sebességet, annak a kártyának az volt a max sebessége (ugyanazon az AP-n más eszközökkel nagyobb sebességet is el lehetett érni). Lehet, hogy itt is ez a probléma. A pontos típusára érdemes lenne rákeresni (valószínűleg mások is panaszkodhattak már rá), de lehet, hogy nem hibás az a kártya, szimplán csak ennyit tud sebességben.

.

(#10811) sony309 válasza 426os (#10810) üzenetére


sony309
őstag

Az enyém valószínű, hogy nem hibás, mert mint írtam, 50/50 Mbps sebességet tud wifi-n, kábelen keresztül semmi gond, tudja a 100/50 Mbps sebességet!
De Fireman123 lányának a gépe, az tuti nem OK!
De én sem vittem volna szervizbe!

Egy informatikus barátom azt mondta, hogy elképzelhető, hogy a kevesebb fogyasztás miatt maximalizálták a sebességet!

S3x, hifi & rock and roll

(#10812) 426os válasza sony309 (#10811) üzenetére


426os
őstag

Az, hogy kábelen tudja a nagyobb sebességet, annak semmi köze ehhez, két különböző hardver.

.

(#10813) fireman123 válasza 426os (#10810) üzenetére


fireman123
őstag

Nálam biztos hibás, mivel amikor "olyanja" van gyakorlatilag nulla a sebesség....más alkalommal pedig rendesen jön a plafonon.....teljesen megbízhatatlan, egyre gyakrabban volt nulla sebességű....ennyire csak nem korlátozták le :D
Itt rendesen kitárgyalták a problémát, de megoldás nem született rá, sokak tapasztalata szerint egy kalap sz..r ez a Broadcom kártya, gyárilag hibás széria lehet, persze a Lenovo nem ismeri ezt el.....

(#10814) ionat


ionat
csendes tag

Sziasztok !
Notebook vásárlás előtt vagyok és érdekelne, hogy a Z510-es lenovok, tényleg nem érik meg az árukat ? Gondolom, azért a G510 nél még így is jobb vétel. Esetleg mit tudnátok ajánlani, ha max olyan 180 ezer körülire szeretném kihozni a vásárlást, min 15.6- os képernyővel?

(#10815) 426os válasza ionat (#10814) üzenetére


426os
őstag

A z510 a 130-140k kategóriában bestbuy, afölött már van más is (m5400, lehet y510p is becsúszhat, illetve pár Dell, Hp Probook). A G510-nél szerintem mindenképpen jobb, de olvasgass a milyen notebookot vegyek topikban.

.

(#10816) ionat válasza 426os (#10815) üzenetére


ionat
csendes tag

Köszönöm!
Az olvasgatáson már túl vagyok :) Az y510p erősen gamer nekem, inkább jó multimédiásat szeretnék.A Z510 lehet a befutó, a GT740m a valóságban hogy teljesít ? Igazából nem játékra használnám, de azért, ha néha el akarok szórakozni, azért fussanak rajta az újabb játékok is vagy 2 évig. Itt nem Watch Dogs max grafira gondolok :) + ssd beépítése optikai helyett lehetséges a Z510ben, mert már olyat is hallottam, hogy nem :(

(#10817) 426os válasza ionat (#10816) üzenetére


426os
őstag

A legújabb játékokat 2 évig felejtsd el. A tavalyiak jó része még megy maximum közeli beállításokkal, de szerintem az ideiekkel és az azt követőekkel meg főleg már kell kompromisszumot kötni. Lehet SSD-t beépíteni, csak körülményes. Az optikai meghajtó helyére egyszerű berakni, nem jár nagy bontással, de nem érdemes, mert ott csak Sata 1.0-ás port van, amiben nem tudod majd kihasználni az SSD sebességét. A HDD helyére kell tenni az SSD-t (itt Sata 3.0 van), a HDD-t pedig az optikai helyére, de ahhoz, hogy a HDD-hez hozzáférj, le kell szedni a gép egész alját, ami nem olyan egyszerű, nagyon könnyen törnek a pöckök (illetve megsérted a garimatricát is, de azt lehet pótolni).
Érdemes már a boltban kérni az SSD-s bővítést, vagy ha érzel magadban egy kis elszántságot, akkor végül is szét lehet otthon is szedni. Viszont, ha nem akarsz szenvedni vele, akkor jobb választás ebből a szempontból az M5400, mert abban van NGFF csatlakozó, így nem kell hozzányúlnod a HDD-hez/ODD-hez, hogy SSD-t rakj a gépbe, illetve szétszedni is egyszerűbb. GT740m van abban is, teljesítményre ugyanaz.
Egyébként nem tudom nálad mit jelent a multimédia, ha filmnézést, netezést, ilyesmiket, akkor oda bőven elég lehet a Pentiumos Z510 is (140k körül), főleg, ha raksz bele SSD-t (+4Gb rammal meg aztán végképp). Ha nem vagy nagy játékos, akkor semmivel sem fog többet nyújtani az i3/i5.

.

(#10818) ionat válasza 426os (#10817) üzenetére


ionat
csendes tag

Köszi az infókat! A kompromisszum az nem gáz nincs szükség max grafira a játékokhoz :) Az M5400 tényleg jó alternatívának tűnik :D A 2 gép között fogok dönteni, a lehető legjobbat ami majd futja a keretemből. De így a leírtak alapján nem rossz gép ez a Z510, csak a bővítését inkább bízza az ember hozzáértőre, laikusként nem éri meg inkább hozzányúlni.

(#10819) 426os válasza ionat (#10818) üzenetére


426os
őstag

Nézd meg őket élőben szerintem, bár olyan nagy minőségbeli különbség nincs a kettő között. A többi szempontot pedig neked kell mérlegelned, hogy mi fontosabb.

.

(#10820) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly vásároltam egy Lenovo G500-as laptopot egyetemi használatra. Viszont nagyon lassúnak találom a beépített gyári merevlemezt, kínzó lassúsággal indul a Windows ezért szeretném egy SSD-vel bővíteni a rendszert. Mivel gyári bővítőhely nincsen fenntartva ilyen bővítés esetére olyan megoldásokat találtam a neten ami alapján a DVD meghajtót ki kell szerelni és annak helyére tenném a mostani HDD-t, valamint a HDD helyére az új SSD-t. Külső USB-s DVD meghajtót szereznék szükség esetére, nem használom túl gyakran. Szerintetek ez működőképes megoldás? Elbuknám vele a garanciát?

Ezeket találtam első körben: [Első] [Második]

Előre is köszi a válaszokat :)

(#10821) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy pár napja újra kellett raknom a Windows 7-et a Lenovo B590-es Laptopomon. És az újrarakás után a mikrofon nagyon halk, tehát hogyha a mikrofon 100%-ov van akkor semmi nem hallható, csak hogyha +30db erősítést ráteszek , de akkor meg serceg....... :(
Mielőtt újra raktam a gépet minden rendesen ment. És nem tudom, hogy most miért nem, pedig a Lenovo System Update minden drivert felrakott.
Remélem sikerül megoldást találni a problémára.
Előre is köszönöm.

Üdv
Zoli

(#10822) Atlantisz48 válasza Atlantisz48 (#10821) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Szerk:
Hogyha a +30db erősítést ráteszem akkor hallható a beszéd, de serceg alatta.

(#10823) bul07 válasza Atlantisz48 (#10821) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez lesz neked a megoldás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10824) Atlantisz48 válasza bul07 (#10823) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#10825) 426os válasza Th3Ac3 (#10820) üzenetére


426os
őstag

Igen, működőképes a dolog. Azokat a linkelt cuccokat felesd el, ebayről kb 1000-1500 az optibay keret. Ne úgy keress, hogy g500hoz, csak simán és a vastagságra figyelj (9,5 vs 12mm). Amennyiért linkelted már itthon is megkapod. A dolog csak akkor jár garivesztéssel, ha közben megsérted a garimatricát (ha így történne írj pü-t, nem lesz gond).
Gariztatásnál viszont elvárt, hogy eredeti állapotára állítsd vissza a gépet.

.

(#10826) fravik válasza 426os (#10825) üzenetére


fravik
tag

Sorry, nem privátba ment.

[ Szerkesztve ]

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#10827) Th3Ac3 válasza 426os (#10825) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Honnan tudom kideríteni milyen vastagságú keretre van szükségem? Remélem nem lesz vele semmi gond, bár nem régen volt garanciáztatva a gép. Ügyelni fogok a matricákra legjobb tudásom szerint. Ha mégis lenne valami mindenképpen megkereslek priviben.

[ Szerkesztve ]

(#10828) 426os válasza Th3Ac3 (#10827) üzenetére


426os
őstag

33. oldal.
De ilyenkor a legegyszerűbb, ha kiveszed és megméred, az a biztos.

.

(#10829) Th3Ac3 válasza 426os (#10828) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Köszi, még ma kiszerelem hogy megmérjem pontosan.

(#10830) bul07 válasza Th3Ac3 (#10827) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem régen volt garanciázva figyelj a telemax matricára , mert szoktak ők is használni saját matricát
Na és olyat nem lehet Kínából venni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10831) becso13


becso13
aktív tag

Sziasztok!

G500-as laptopom van és ma azt csinálja, hogy külső képernyő működik, az ő saját képernyője azonban nem kapcsol be akármit csinálok. Van valami ötlet a problémára vagy szervíz lesz belőle?

Előre is köszi!

(#10832) 426os válasza becso13 (#10831) üzenetére


426os
őstag

Kikapcsol amikor rádugod a másik monitort, vagy nélküle sincs kép? Nem tudom a g500on van-e ilyen gyorsgomb, de próbáld megnyomni az F9-nél lévő gyorsgombot. Ha van, akkor ez a képernyő háttérvilágítását kapcsolja. Lehet, hogy véletlenül megnyomtad.

.

(#10833) becso13 válasza 426os (#10832) üzenetére


becso13
aktív tag

Van rajta ilyen gyorsgomb, de nem történik semmi változás. Most azt látom, hogy ha Megkettőzöm a képet, akkor a laptop képernyőjén nagyon sötéten, szinte alig láthatóan van ugyanaz, mint a külső képernyőn. Szóval valószínűleg ezzel lehet a hiba, amit mondtál, viszont visszakapcsolni nem tudom. Erre valami ötlet?

(#10834) 426os válasza becso13 (#10833) üzenetére


426os
őstag

Feltételezem a fényerőt megpróbáltad felrakni maximumra.
Ha megpróbálsz belépni a biosba, akkor sincs kép (világítás)? Ha ott van és a Windowsban nincs, akkor biztosan sw gond, de ha ott is csak sötéten látszik a képernyő tartalma, akkor hardveres hiba lesz (Kontakthiba, lehúzódott szalagkábel, tönkrement világítás).

.

(#10835) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok.
Lehet hogy nem jo helyre irok,segitseget szeretnek kerni.
Vettem egy lenovo g500as laptopot,de a win8 ami eajta van, az agyamra megy... eddig is win8at hasznaltam, de ez valami extra sz@r.
Szoval,szeretnem a sajatomat telepiteni, de egyszeruen nem tudom.
Nem bootol be a dvd meghajtorol, ha bemegyek a bios-ba nem is talalok olyan lehetoseget, hogy dvd-rol bootoljon.
Gondolom ez nem egyedi problema,kerlek, ha tudtok segitsetek, mert ezzel a windossal nem tudom, es nem is akarom hasznalni a gepet.
Elore is nagyon koszonom a segitseget!

(#10836) 426os válasza d3tox1c (#10835) üzenetére


426os
őstag

Van recovery gomb a gépen? (kis gomb a bekapcsoló gomb mellett, vagy valahol a gép oldalán).
Ha van, akkor kikapcsolt állapotban nyomd meg, ekkor előjön egy menü, ahol kitudod azt is választani, hogy miről bootoljon a gép.
Érdekelne viszont, hogy miben más, miért olyan rossz a gyári Win. Ennyi erővel kár volt azzal venni a gépet. Főleg, ha amúgy is volt otthon eredeti.

.

(#10837) d3tox1c válasza 426os (#10836) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszi a gyors valaszt ;)
Probaltam meg tegnap a kis gombot, be is jott a recovery, de ott sem volt a dvd,de nem is emlekszem mi volt :(
Hogy mitol rossz?
Tele van olyan dologgal, amire semmi szuksegem,+jobban szeretem, ha en pakolom fel a programokat, amiket szeretnek ;)
Ez folyamatosan sikit, hogy frissiteni akar,ilyen mindenfele pc javito cuccokat, stb.
(nem eredeti a windows, amit telepiteni szeretnek, de az 1000 eves hp 550en tokeletesen mukodott, igaz az meg a 32bites valtozat volt.)
Ha valaki tud segíteni, orok halam ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#10838) 426os válasza d3tox1c (#10837) üzenetére


426os
őstag

Boot menu opciót próbáltad?
Warez Win-el szerintem sokat fogsz szívni, de ez már a Te gondod lesz, a fórumon tiltott téma.
Én minden esetre rejtett, recovery partíciót nem gyalulnám le a helyedben, lehet hogy rá fogsz még fanyalodni a gyári Win-re.

.

(#10839) d3tox1c válasza 426os (#10838) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Probaltam,de ott sem volt valaszthato a dvd.
:/

(#10840) 426os válasza d3tox1c (#10839) üzenetére


426os
őstag

Mit látsz, mi van ott?
Másik opció: Csinálsz egy usb-s telepítőt és pendrive-ról telepítesz.

[ Szerkesztve ]

.

(#10841) d3tox1c válasza 426os (#10840) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Haaat, sokminden, csak azt nem, amit kene :D
Nem tudom, nem emlekszek, most meg dolgozok :(
Lehet a pendriveos megoldas lesz... nem tudom.
(ui;privatban meg tudnad irni, mi a baj a win8ammal?
Azon kivul, hogy nem eredeti?
Koszi ;))

(#10842) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Szisztok!

1 napos Lenovo S210-re tegnap feltettem Win8-at és egész nap nyúztam minden hiba nélkül...
Ma, gondoltam mellé teszek egy Ubuntu-t, egyelőre csak elindítottam pendrive-ról a rendszert, de nem particionáltam és el sem indítottam a telepítést, mivel nem ismerte fel a merevlemezen lévő Win8-at. Leállítottam, kivettem a pendrive-ot és azóta nem hajlandó boot-olni... Sem a Win8 telepítős pendrive-ról, sem merevlemezről... Egyszerűen olyan, mintha a bios nem látná... Nincs lehetőségem kiválasztani a boot sorrendnél... Mi a fene történhetett? Valaki tud ebben segíteni?

...Közben annyi változott, hogy az Ubuntu telepítő boot-ol pendrive-ról és feltelepítve elindul az ubuntu rendszer is... ...sőt, most már látja a bios a merevlemezt is boot sorrendnél... Ezt nem értem... A Bios-ban lehet valami védelem, ami "megkattant"?...

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10843) szekfizsolt válasza szekfizsolt (#10842) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Nagyon nem pörög itt a téma, de megoldottam... Az UEFI volt a hibás... Elég volt annyi, hogy pendrive-ról elindítottam a linux telepítőt, még nem is telepítettem, de teljesen átállt az UEFI amitől kezdve nem indult el a merevlemezen lévő Windows 8... Biztosan van ennek előnye is, de egy fél napos meló volt, mire megcsináltam egy speciálisan formázott pendrive-ot Win8 telepítővel, amit fel is ismert így... :W

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10844) bul07 válasza szekfizsolt (#10843) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagy ha nem tudják a válasz nem okoskodnak

És gondolom sokan köztük én is halvány lila fingjuk sincs a linuxal kapcsolatba így nem tudják a választ (nem érzem hiányát hogy nem ismerem)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10845) szekfizsolt válasza bul07 (#10844) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Megértem, de nem is a linux az érdekes itt, hanem ez az UEFI-s dolog, ami a hagyományos BIOS utódja... Az adott oprendszer képes kezelni és átalakítani, ebben ez a döbbenet...
Ezért van az, hogy sokan szívnak egy sima Windows telepítéssel, mert nem úgy van, mint régen, hogy beálítod a bios-t, telepíted és kész... Ez ennél már kicsit bonyolultabb is tud lenni... :N

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#10846) myke01


myke01
senior tag

Létezik valami kiegészítő (bővítmény) ezekre az Operához ?

Tabs to the Front

[L:/dl/upc/2014-08/04/157056_atbz7tn7gufo569t_visible_c.jpg](IMG:/dl/upc/2014-08/04/157056_atbz7tn7gufo569t_visible_c.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#10847) Pinocchio23 válasza d3tox1c (#10835) üzenetére


Pinocchio23
tag

Szia! Nekem is G500-asom van. Nekem is így kezdődött, hogy eltűnt az intézőből, eszközkezelőből, de még a biosból is a DVD meghajtó. De nem törődtem vele, mert nem kellett. Telepítettem USB-ről. majd késöbb többször nem indult el és még a bootmenübe sem lehetett belépni mert bootolás elött megfagyott. A gond a DVD meghajtó. Nekem cserélni kellett. valami elszállt benne. Neked milyen touchpad van benne? ELAN vagy SYNAPTICS?
Ha oda kerülne a sor hogy nem indul, ki kell venni a meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#10848) myke01 válasza myke01 (#10846) üzenetére


myke01
senior tag

Ezt kicsit elbaltáztam :) ,nem ide szántam ebbe a topikba . Bocsánat a figyelmetlenségért !

(#10849) soultrapp


soultrapp
senior tag

Erre valaki?

[link]

(#10850) 426os válasza soultrapp (#10849) üzenetére


426os
őstag

Drivereket telepítsd újra. Mondjuk azt nem értem, hogy a FF-nak miért kell a dVGA. AMD vagy nVidia? (AMD-re tippelek :D )

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.