Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) barnam_ válasza anorche1 (#11799) üzenetére


barnam_
nagyúr

wow ez elég jó cucc :)

(#11802) dh66e válasza barnam_ (#11801) üzenetére


dh66e
veterán

Bizony az! :K
Köszönöm mindenkinek aki segített sikerült felraknom a sima 8.1-et és már tudtam aktiválni is (magától nem tette meg).Érdekes volt hogy a telepítés végén már felkínálta hogy beregisztráljon a win10 telepítésre ha eljön az ideje.,csak pislogok. ;]

(#11803) barnam_ válasza dh66e (#11802) üzenetére


barnam_
nagyúr

Bizony, egy ideje minden Windows 8 telepítés után megkérdezi akarod-e a Windows 10-t ;)

(#11804) Casoli


Casoli
őstag

Olyan, hogy Windows 8.1 Home nincsen. Vagy sima 8.1 vagy 8.1 PRO.

Azon a lenovo gépen valószínű sima Win 8 volt gyárilag, torrent oldalról le kell szedni a gyári image-t. Ha telepítés közben nem kér termékkulcsot, akkor megtaláltad a kulcshoz passzoló telepítőt.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11805) dh66e válasza Casoli (#11804) üzenetére


dh66e
veterán

Már tárgytalan a dolog,leszedtem a linkelt oldalról a sima 8.1-et simán aktiváltattam ezzel le is van tudva.
Persze sima 8.1 most már én is tudom.Köszi.

(#11806) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Lenovo IdeaPad Z510 notebook. Kb másfél éve lett vásárolva a Laptop.hu-nál, mostanra meghalt az akksija, amire 1 év garancia volt. Felvettem a kapcsolatot a céggel, azt mondták ők nem tudnak ehhez a típushoz való akkumulátort rendelni, de enyhén szólva nem túl segítőkészek. Mihez kezdjek most, van tippetek honnan érdemes rendelni? Egyáltalán milyen akksi való ebbe a notebookba?
Köszi előre.

(#11807) bul07 válasza Peetey91 (#11806) üzenetére


bul07
nagyúr

He he
Olvas vissza mondjuk 100-at én is ezzel szenvedek , csak én addig jutottam hogy hálózati töltőt csatlakoztatva se tudtam bekapcsolni , most garanciális szervizben van

Elméletileg Lenovo L12L4K01 való bele (de rá kell kérdezni rendesen Z500 biztos ez kell)
A kicsik 15-19e Ft-ba kerülnek a gyári kapacitásúak olyan 25-29e Ft-ért mennek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11808) 426os válasza Peetey91 (#11806) üzenetére


426os
őstag

Én ha hasonló cipőben járnék, náluk kopogtatnék, hátha költséghatékonyan meg tudják oldani a problémát.

Viszont:
Mivel beépített aksis a gép, a cseréhez szét kell szedni teljesen és közben találkozol egy garimatricával is. Ha megszeretnéd tartani a gép garanciáját a maradék időre, akkor konzultálni kellene a Lenovoval/TMX-el (bár ez nem lesz egyszerű), hogy a nem gyári akksi belerakásával ugrik-e a garancia.

Halkan megjegyzem, hogy ha csak a matrica az akadály, akkor az orvosolható.

Egyébként meg várjuk Bul07 tapasztalatait a gariztatásról.

Egyre jobban félek egyébként, hogy mikor robban a bomba és hal be nálam is az akksi/elektronika...

[ Szerkesztve ]

.

(#11809) Peetey91 válasza bul07 (#11807) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nem semmi történet, remélem jól jösz ki belőle. Itt annyiban más, hogy 0% lett az akksi, viszont bekapcsol a gép, hálózatról működik.

batonyo
Köszi a linket, azért elmentettem, hátha még egyszer jól jön. A garanciát jó lenne megőrizni, még van rá kb másfél év. Az a baj, hogy kb 3 héten belül ennek rendeződnie kéne, utána a laptop fél évre külföldön lesz. Holnap azért felhívom a tmx-ot, hogy van-e reális esély arra, hogy valamit tegyenek vele 1-2 héten belül, de sokat nem remélek, akkor így lesz használva.

(#11810) bul07 válasza Peetey91 (#11809) üzenetére


bul07
nagyúr

Az aksit nem fogják neked cserélni az fix, de hívd őket nyugodtan
Navigálj el a megfelelő menüponthoz majd ha nem ajánl fel kezelőt nyomd meg a 0-át és akkor elkezd kicsörögni, én délelőtt elértem őket délután viszont 25perc masszív kicsengés ellenére se vették fel

3év garancia rá? Vettél rá kiterjesztett gyári jótállást?
Nem a bolthoz szól ez a garancia? Mert ha oda akkor őket kérdezd hogy hogy megy a garancia, hogy marad meg?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11811) Peetey91 válasza bul07 (#11810) üzenetére


Peetey91
senior tag

Benéztem, 2 év gari van rá, de a laptop.hu-nál (az is egy érdekes banda) azt mondták ma, hogy nem tudnak akksit rendelni. Ezért is keresnék valami hivatalos Lenovo partnert (tmx), hogy megtudjam, hogy akkor mit lehet kezdeni ezzel, rendeljenek be a gyárból egy akksit, tegyék bele, ne ugorjon a garancia én meg kifizetem. Gondolom én legalábbis, hogy így kéne működnie. Aztán majd felébresztenek az álmomból. :D

Egy érdekes sztori: második Lenovo notebook amúgy, mert az elsőt a garanciáztatása során elhagyták valahol útközben... Mentségükre szóljon, hogy a gép eredeti árának megfelelő új notebookot adtak, viszont több hónapig tartott mire ez az ügy is lezárult, addig persze nem volt gépe barátnőmnek - az övé a gép, próbálok segíteni neki.

(#11812) bul07 válasza Peetey91 (#11811) üzenetére


bul07
nagyúr

És azt kérdezted hogyha te veszel azt beépítik?
Mert megveszed az aksit amire az eladónak kell 1év garanciát vállalni, ezt elviszed és ők belerakják

Így meg kell hogy maradjon a bolti garanciának. Esetleg ha meghibásodna akkor próbálkozhatnak olyannal hogy a pótlólagosan beépített akkumulátor okozta a hibát így nem és a garancia

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11813) 426os válasza Peetey91 (#11811) üzenetére


426os
őstag

Soha nem fogom megérteni hogy tud annyi laptop eltűnni a TMX-nél.
Lehet, hogy Consuela takarít náluk, vagy néha megtetszik valakinek egy-egy gép :D

.

(#11814) Peetey91 válasza bul07 (#11812) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én is valami hasonlót gondoltam, ezért is volt az első kérdésemben, hogy van-e valakinek ötlete, hogy egyáltalán milyen akksi kell a gépbe, illetve van-e ötlet, hogy honnan szerezzem be?

batonyo
Lehet néznem kéne az apróhírdetéseket, hogy ki árul "olcsó, javított Lenovo gépeket, átvétel: Budapest, Havanna lakótelep". :))

[ Szerkesztve ]

(#11815) bul07


bul07
nagyúr

Fejlemény ma kaptam

A készüléket bevizsgáltuk, s a szükséges alkatrészeket cseréltük: alaplap, AILZB Power Board W/Cable, AILZA DC-IN Cable. Ezután a készülék a gyártói teszteken megfelelt.

Valamint megállapítottuk, hogy az akkumulátor zárlatos, ezért ezt az alaplap védelmének érdekében nem csatlakoztattuk. A gyártó csak 1 év jótállást biztosít a tartozékokra (akkumulátor, töltő), így azt csak egy fizetős javítás során cserélhetjük. Az akkumulátor ára 30.030 Ft + ÁFA. Hivatalos árajánlatot akkor tudunk adni, ha bevesszük a készüléket a rendszerbe fizetős javításra. Az árajánlat adás díja 3.000 Ft, mely nem kerül felszámításra az árajánlat elfogadása esetén

Hát ez hmm
Egyrészt örülök hogy megjavították de azért jó lett volna ha akkumulátorát is cserélik

Na most áfával 38.138Ft lenne az akkumulátor, de én az esetek 97%-ban töltőről használom, ezt úgy képzeljétek el hogy kijövök dolgozni ha vannak mások akkor nem veszem elő, és mikkor egyedül maradok kirakom az asztalra és csatlakoztatom a hálózatra és úgy gépezek
Akkor szoktam akkumulátor használni
- nagy vihar van és félek a villámcsapástól
- viszem magammal az öcsémékhez és ha kint ülünk le(de itt is bármikkor tudom hálózatról használni)

Szerintem nem rakatok bele újat majd ha esetleg lejár a garancia rakok bele egyet, vagy ha megütöm magamat akkor most veszek egyet de elég a kicsi 17e Ft-os
Volt egy nem fogadott hívásom tőlük gondolom rá akartak kérdezni mi legyen, csak ép nem volt nálam a telefon

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11816) maxime


maxime
csendes tag

Sziasztok! Van egy Lenovo N500 laptopom. Az érdekelne, hogy szerintetek mennyit lehet kérni érte, ha eladnám. Megkímélt, újszerű állapotban van, nem nyüstöltük, kiegészítőnek van az asztali PC mellett, gyerek nem használta, játék csak kipróbálva volt, nem vagyunk gépfüggők, csak böngészésre, doksi szerkesztésre van használva. Annyi, hogy gyakran van töltőn, ha használjuk, mert hamar lemerül (1-2 óra). Szerintem egy nagytakarítás is ráfér, mert már lelassult egy kicsit, de ez nem gond annak, aki ért a szoftvertuninghoz. Win7 van rajta, nem az eredetileg vásárolt progi, tehát egyszer újra lett telepítve. Néztem a neten, hogy mások mennyiért adják, de az a 2, amit találtam borzalmas állapotban volt.

(#11817) 426os válasza bul07 (#11815) üzenetére


426os
őstag

Én annyiért nem kérném a cserét, főleg ha csak szökő évente használnám az akksit.

Maxime: Notebook beárazás topik

[ Szerkesztve ]

.

(#11818) barnam_ válasza bul07 (#11815) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát kb. 40 ezer szerintem is sok egy akksira.
A 17ezer forintos gyári akku?

(#11819) bul07 válasza barnam_ (#11818) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem

Ha jól nyomoztam L12L4K01 kell bele
Na most hogy rákerestem arukereso
2200 mAh ezek olyan 15-18e Ft [link]
Gyári 3380 mAh olyan 24e Ft-tól [link]

De most találtam egy ilyet
LENOVO Z500 utángyártott 2200MAH 12e Ft
LENOVO Z500 utángyártott 2600MAH Samsung cellás 15e Ft

Nekem végül is jók a kisebb kapacitásúak is amennyit akkuról használnám bőven elég

Csak attól tartok ha megint tönkre megy az aksi és ilyen könnyen viszi magával az alaplapot is , megéri e egyáltalán kísérletezni ilyen akkumulátorokkal

meg mintha lenne egy cég aki javítja az akkukat na őket is meg kellene kérdezni hogy zárlatos aksit tudnak e javítani

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11820) 426os válasza bul07 (#11819) üzenetére


426os
őstag

Kérdezd meg azokat, akiket linkeltem valamelyik nap.

.

(#11821) barnam_ válasza bul07 (#11819) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem gyárit, vagy semmit.
Ezek az akksik vannak a HMM szerint:

Battery, 4S1P, 4cell,48Wh, Sanyo, Z400Z500 SY
L12S4K01 14.4V48Wh 4cellbty - 121500113

Battery, 4S1P, 4cell,48Wh, Simplo, Zx10 SP/S
L12M4F02 15V48Wh 4cellbty - 121500202

Battery, 4S1P, 4cell, 41.6Wh, Sanyo, Zx0 SY
L12S4E21 14.4V41.6Wh 4cellbty - 121500121

Battery, 4S1P, 4cell, 41.6Wh,Simplo, Zx0 SP/L
L12M4E21 14.8V41.6Wh 4cellbty - 121500123

Amúgy egy gyári akku jó befektetés, ha megtudod őrizni a kapacitását. Ha jól emlékszem Ideapadnál is van valami Power Manager féle program, amivel be tudod állítani meddig töltse. A te felhasználási szokásaid szerint akkor bírná a legtovább, ha 50% körüli töltöttségen tartanád (mivel ahogy írtad az esetek 97%-ban töltőről használod).

(#11822) bul07 válasza barnam_ (#11821) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen de hogy lehet azt eldönteni hogy melyik gyári, mert oké hogy a kapacitás gyári de hogy gyári-gyári e tehát hogy pont azt a gyártmányt teszik bele gyárilag is.
Hogy lehet eldönteni

Mert itt van ez gyáriként hirdetve de kép alapján ki mondja meg

hát nem tudom
Amit írsz program minden indítás+ töltő csatlakozóeltávolítás után alap beállításra áll be, és még ezt nem javították bios frissítéssel, már ha jól tudom hogy nem jött rá frissítés
És veszek drágán "eredeti" akkumulátort és az is csak 14hónapig bírja, eddig bírná szerintem egy utángyártott is
De a fő félelmem , hogy oké hogy veszek bele aksit, de 10hónap múlva lejár a garancia és ha utána viszi magával a meghibásodó akkumulátor az alaplapot lágyan nagy ívbe dobhatom ki az egészet, mert az alaplapot biztos örök áron cserélnék, akkor inkább nem teszek bele akkumulátort

De tényleg keveset használom akkuról, hagyom én az egészet és használom akku nélkül, még egy emailt megeresztek a akku javítóknak hogy mégis menyiért vállalnák, és beírom ide is

Még egy kérdés
Szerintetek ha visszakapom a gépet és csak visszarakom a SSD-t bele, vegyem ki a rossz akkut vagy hajam benne?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11823) 426os válasza bul07 (#11822) üzenetére


426os
őstag

Ha a gép merevségét nem befolyásolja az akksi megléte/hiánya, akkor én kivenném. Csak plusz súly.

.

(#11824) barnam_ válasza bul07 (#11822) üzenetére


barnam_
nagyúr

Gyárinak írják, ha mégsem gyári lenne, lehet menni a fogyasztóvédelemhez... Gondolom a gép kiírja ha nem gyári akku van benne. Ne abból indulj ki, hogy a tied megadta magát, könnyen lehet, hogy egy másik gyári akku évekig elmegy, hogy ha megfelelően van tartva.

Szerintetek ha visszakapom a gépet és csak visszarakom a SSD-t bele, vegyem ki a rossz akkut vagy hajam benne?

Hát csatlakoztatva nincs az akku, szóval csak plusz súly.

(#11825) bul07 válasza 426os (#11820) üzenetére


bul07
nagyúr

Rákérdeztem
A felújítást az elektronika függvényében tudjuk vállalni.
A felújítás során cseréljük az összes cellát és programozzuk az elektronikát.
Felújítási ár: br. 9600Ft/db kapacitása: 2900mAh lesz.

Hát nem tudom ki ki maga döntse el de ez is marha sok

Amúgy hétfőn érkezik vissza hozzám a gép, holnapra is itt lett volna csak dolgom van és átvenni meg én akarom, hátha sérülten érkezik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11826) barnam_ válasza bul07 (#11825) üzenetére


barnam_
nagyúr

9600 ft / akku, vagy 9600 ft / cella?

(#11827) bul07 válasza barnam_ (#11826) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem ft / akku
Durva is lenne cellánként :) , 4cella van benne

De nagy a késztetés hogy a kivett akkut szétszedjem és használjam a lámpáimba a cellákat

Múltkor jó pár akut kaptam szét
Hozzászólásomba részletek, és egy kép
[link]

Amúgy kezdek megint kifogyni megint kellene szereznem pár laptop aksit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11828) #57919488 válasza bul07 (#11815) üzenetére


#57919488
törölt tag

Ha a sajat gepemre kellene ennyit koltenem akkor en inkabb megprobalnam eladni amennyiert el lehet es azt az osszeget inkabb mar egy uj gepbe fektetnem.
Nem biztos, hogy ez egy jo anyagi dontes de nekem mar nincs bizalmam olyan muszaki keszulekben amivel 1x gond volt.

[ Szerkesztve ]

(#11829) bul07 válasza #57919488 (#11828) üzenetére


bul07
nagyúr

Én is ezen gondolkozok , kértem is az árazós fórumrészbe hogy mondjanak árat
Csak mifelénk akkor lehet eladni laptopot ha több részletre adom oda, öcsém is most adott el egyet 3x25e ft-ért

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11830) bul07


bul07
nagyúr

Lenovo Z50-75 homáron megint, megjelenítés hiba , dithering hiánya

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11831) maxime válasza 426os (#11817) üzenetére


maxime
csendes tag

Köszönöm, nem tudtam erről a topikról.

(#11832) bul07


bul07
nagyúr

Szerintetek az új alaplap változtat valamit a gépen
Tehát a SSD-t a meglévő telepítéssel csak visszapattintom és minden flottul fog menni
Vagy összeomlás miegymás és kénytelen leszek friss telepítést tenni rá

Amúgy beárazás
Most szakik ezt mondták a beárazósba

LENOVO Z510 59-403839 Barna / 65k-70k(akku nélkül)

Processzor: Intel Pentium 3550M (2.30GHz)
Memória mérete: 4 GB DDR3
Képernyő átló: 15,6" (1366 x 768)
Videokártya: NVIDIA GeForce GT 740M
Merevlemez: 1000 GB (100/100)
Operációs rendszer: FreeDOS
akku: -----
Lokalizáció: Magyar
Állapota: egy kis karc van a felső oldalán (alaplap cserés)
Garancia: 2016.05

Új akku esetén: ~ 90k

Tehát ha most eladnám akku nélkül és rádobnám az akku árát meg egy kicsit tudnék venni egy új gépet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11833) anorche1


anorche1
őstag

Felraktam a z50-70 -es gépemre a win 10-et. Minden szép és jó, csak két dolog nem:
Az első, hogy még mindig fen áll az a probléma, hogy hibernálás vagy alvó állapot után a touchpad kevésbé érzékeny, ezért mindig újra kell indítanom a gépet.
A másik, hogy a win 8-as synaptics driverben a három ujj jobbra-balra hátra-előrét jelentet (pl. böngészőben). Most viszont a futó programok között vált.
Ötlet?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11834) Casoli válasza anorche1 (#11833) üzenetére


Casoli
őstag

Touchpad driver frissítése?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11835) 426os válasza bul07 (#11832) üzenetére


426os
őstag

Feltéve, ha meg is veszik ennyiért.

Én az enyémet olyan 100k-ra saccoltam, mikor gondolkodtam ezen (80%-os akku, 120Gb SSD (+HDD), 8GB Ram, nagyon pici szépséghiba). Habár lehet, hogy az SSD-t és a ramot megtartanám, de ki tudja.

.

(#11836) Casoli válasza bul07 (#11832) üzenetére


Casoli
őstag

Szerintem ezt kissé túlárazták.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11837) bul07


bul07
nagyúr

Hát nem tudom , most hogy nézegetem érdekes dolgok vannak

Gyengébb processzorú gépek léptek a régiek helyébe és drágábban vagy ugyan annyiért adják

Dec 31 lett vásárolva egy
Fujitsu Lifebook A544 laptop VFY:A5440M73A5HU 124 900 Ft
Processzora 4000M
HD Graphics 4600
Most nézve
Fujitsu Lifebook A514 laptop VFY:A5140M53A5HU 119900Ft
Processzora 4005U
HD Graphics 4400

És a legdurvább hogy 170e Ft-os gépbe is belerakják ezt a 4005U processzort

Jól látható majd ugyan annyiért sokkal gyengébb gépet lehet venni
Öcsém bajba is lesz mert nemsoká akar majd venni (ősszel)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11838) aizen92 válasza bul07 (#11837) üzenetére


aizen92
addikt

használt üzletit kell venni..... consumer laptopokat jóóóó messzire elkerülni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#11839) anorche1 válasza Casoli (#11834) üzenetére


anorche1
őstag

Win 10 a legfrissebbet rakja fel. De megpróbáltam a lenovo honlapján lévőt, azzal is ugyan az :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11840) 426os válasza aizen92 (#11838) üzenetére


426os
őstag

Gari lejárta után én is abba az irányba indulok el, most már úgysincs szükségem dVga-ra, viszont egy kisebb megbízható gépre igen.

.

(#11841) bul07 válasza aizen92 (#11838) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen de ez is olyan mint a használt kocsi piac, vagy egy jó fogsz ki vagy kidobtad a pénzedet
Mert az eladó nem fogja engedni hogy szétszed és belenéz , mert ki tudja ki mit barmol el a belsejében, ami még gari vesztéssel is járhat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11842) 426os válasza bul07 (#11841) üzenetére


426os
őstag

Veheted boltban is, garanciával (min. 6 hónap, de jobb esetben, illetve drágább gépnél még jó eséllyel van a gyári NBD-ből is). Nem egy üzlet van, ahol ezekkel foglalkoznak.

.

(#11843) Misi1980 válasza bul07 (#11450) üzenetére


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Lenovo U510-es laptopom.Szerintetek mikor jelenik meg ehez a tipushoz a windows 10 driverek.Mosz néztem meg a lenovo honlapján és még nincs hozzá semmi.

(#11844) 426os válasza Misi1980 (#11843) üzenetére


426os
őstag

Szerintem soha, majdnem 3 éves modell. Ne várj feleslegesen, próbáld meg 8.1-es driverekkel.
Szerk: vga, wifi stb. drivert lehet, hogy találsz a gyártó (nVidia, Intel stb) saját honlapján, azokat érdemes lehet onnan frissíteni.

[ Szerkesztve ]

.

(#11845) Misi1980 válasza 426os (#11844) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az a baj hogy ennél a tipusnál a 8.1 driverek sem jók.A wifi használhatatlan 8.1 alatt.Win7-el semmi bajom a wifivel.Nem gondoltam volna hogy olyan régi már az U510,de azért szomorú hogy semmi esély rá hogy lesz egyszer win10 driver.

(#11846) dady53


dady53
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérek! Lenovo 3000 N200-as gépem Nvidia GeForce Go 7300-as kártyája win8.1 alatt vígan dolgozik 1680x1050-es felbontásban. A Windows 10-re átállva a felbontás leromlott! Visszaálltam a 8.1-re és vártam türelemmel a Windows értesítésére. Ma azt az üzenetet kaptam, hogy az Nvidia kártya nem kompatibilis a Windows 10-zel, segítségért forduljak a gyártóhoz. Az Nvidia honlapján nem találtam megfelelő drivert! Tud valaki segíteni, vagy felejtsem el a gépen a Windows 10-et?
Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#11847) DonMaster válasza dady53 (#11846) üzenetére


DonMaster
addikt

kapásbol azt javaslom hogy várj még novrmber végéig akkor ra jön egy nagyobb win10 sp, és csak utána frissisdrá, addigra a gyártok nvidia is kiadhat win10-es drivert mint az amd tette még 29-én,
másrészröl ha nvidia nál van hasonlo mint az amd intel kombosoknál unifl csomagu driver , hátha van nvidia nál is azt megprobálnám talán jo lesz vele, vagy a sima 8.1-es drivert megprobálnám, de ha egyiksme jön be akkro wissza win8.1-re és várni november december és akrko frisiteni akkro már nem lesz ilyen jelegü probléma

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11848) 426os


426os
őstag

Ha esetleg valaki Z510-en kísérletezett a W10-el, az bedobhatja ide az észrevételeit (főleg driver tapasztalotok/problémák érdekelnének). Nincs kedvem kísérletezni, na ;)

.

(#11849) bul07 válasza 426os (#11848) üzenetére


bul07
nagyúr

Én nem fogok ha telepítenem is kell megy vissza a 8.1, általában 1-2ével a megjelenés után szoktam váltani addigra ki szoktak jönni a hibák, és talán addigra vannak jó driverek
Bár a z510-nek a bluetooth drivere nem szokott jó lenni(meg esetleg a wifi)

Holnap jön a gépem vissza, most az írja hogy a Debreceni Logisztikai Üzem-ben foglalja a helyet :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11850) 426os válasza bul07 (#11849) üzenetére


426os
őstag

Én kipróbáltam virtuális gépen a 10-et és megtetszett, viszont egyelőre nem akarom dobni a jól működő rendszerem, úgyhogy most várom mikor döglik be a 8.1. Annyi baj ezzel, hogy nem igazán mutatja még a jelét annak, hogy össze szeretne omlani. Lassan 1 éve van már fent. Csak úgy ok nélkül meg nem állok neki újratelepíteni, mert utálom az ezzel járó program telepítgetést, beállítást stb. és mivel a tiszta telepítés híve vagyok, a frissítés sem opció. De ha valaki hamarabb kipróbálja és azt mondja, hogy minden okés, akkor egyszer lehet rászánok egy délutánt.

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.