Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) sarkanyolo2 válasza laceeek (#11099) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egy hónap múlva is írj, kíváncsi leszek mit gondolsz majd róla. Én nagyon félnék a mechanika tönkremenetele miatt, ezért nem mernék ilyen készüléket venni, de amúgy a conceptje nagyon tetszik! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11102) bul07


bul07
nagyúr

Lenovo Z510-be ez a SSD ugye pászólni fog , méretre kérdezem, tehát HDD ki SSD be

INTEL 120GB 520 SATA3 2,5" SSDSC2CW120A310

A HDD-t nem fogom berakni , feleslegesnek érzem, most majd fél év után 150GB-ot használok és ebből a játékok 100GB-ot tesznek ki, bf3 maga csak 41.5GB :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11103) 426os válasza bul07 (#11102) üzenetére


426os
őstag

Belefér simán. A HDD egy keretbe van csavarozva, amit át kell raknod az SSD-re és már mehet is bele.
Viszont én inkább ajánlanám az Intel 530-at. kb 2k-val drágább, cserébe 5 év gari van rá a 3 helyett. Szerintem annyit megér, még ha a másik is bírja addig, egy esetleges eladáskor/gépcserekor hamarabb elviszik az ssd-t, ha még van rá gari. Én is 530-at vettem és megvagyok vele elégedve. Annyi hibát tudok neki talán felróni, hogy HDSentinel rosszul írja ki a működési idejét (jóval kevesebbet mond), más programmal nem néztem.

Egyébként az SSD-nek nem árt, ha nincs telepakolva, minél több szabad hely van rajta, annál jobban nő az élettartama (és fordítva, kivéve ha a vezérlő nem hal be hamarabb). A HDD-nek mondjuk vehetsz egy usb 3.0-ás házat és úgy tudod is használni egyszerűen, ha nem akarod a gépbe rakni.

.

(#11104) bul07 válasza 426os (#11103) üzenetére


bul07
nagyúr

Most kérdeztek rá a ipon-nál hogy 3év vagy 5év mert a az intel honlapján 5év van, 520-as
És volt akinek 5évre adták a garanciát, 520-at tartósabbnak mondják MLC miatt és kicsit fürgébb is

Samsung 840 EVO-t nem veszek, nincs kedvem lesegetni hogy melyik firmware van rajta és rakjam rá a javítottat amivel nincsenek lassulási gondok [link]

HDD-t nem terveztem használni
Gondolom ha leteszem a polcra a HDD-t nem lesz baja?
Vagy azért hébe hóba használni kellene?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11105) 426os válasza bul07 (#11104) üzenetére


426os
őstag

530 is MLC. A sebességkülönbség pedig olyan kicsit, hogy azt sohasem fogod észrevenni. Ha az 520-at is 5 év garival adják, akkor jó az is, én emiatt vettem nyáron az 530-at, ott biztos volt az 5 év.

Nem hiszem, hogy baja lesz a HDD-nek az állástól, de ártani biztos nem árt, ha félévente egyszer bekapcsolod kicsit.

.

(#11106) bul07 válasza 426os (#11105) üzenetére


bul07
nagyúr

Valóban, 840 EVO-val kevertem meg az TLC

KINGSTON V300 is jó lett volna nekem, de röhej lett a sebessége, ilyet hogy egy szériát így elcseszenek, a jelenlegi V300-om Sata2-őn gyorsabb, mint gyorsabb dupla olyan gyors mint az új Sata3-on

Megvárom a válaszukat és utána döntök

És utána jön majd a szétszedés remélhetőleg törés nélkül :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11107) bul07 válasza 426os (#11105) üzenetére


bul07
nagyúr

Na megjött a válasz 3év és utána az Intel-hez kell fordulni, bár azt nem tudom hogy ennek mi lenne a mente
Alszok még párat hogy 520 vagy 530 legyen

520 olcsóbb és cseppet gyorsabb, esetleges lassulásnál jó jöhet, 2100Ft-al olcsóbb még egy 500-as és veszek egy tartalék egérpadot
530 5év garancia

Írtad az eladást hát az nem szempont mert amíg meglesz a laptop addig lesz benne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11108) DonMaster válasza dh66e (#11100) üzenetére


DonMaster
addikt

ne ted, én is ugy voltam hoyg win7 ment rá, de nem volt jo döntés, aztán win8, sima start8 progi fel és akor már használhato, oylna mint a win7 , jelenleg is igy használom,
van elvielg midne hozzá de nem fog ugy menni, plusz a recovery particio és az okr-t is elveszted, ha win7-et teszel rá.
jah meg win7-tel sokkal lassab aboot idö is. bár win8-és win8.1-nél ajánlot a gyors bekapcsolást kikapcsolni, oka: a bluetootht nem mindig müködik a gyorsnál csak normál ujra inditásnál, bár a 10helyet 20sec alalt felál igy is a rendszer ,tehát gyors marad. plusz a vga driverek jobban vannak optimalizálva win8-8.1-re mint a win7-re

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11109) dh66e válasza DonMaster (#11108) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon köszönöm neked most álltam volna neki de mondom hátha írt valaki.Erre tessék.
Nekem közöm nincs ehhez a win 8(.1 pro) hoz egyszerűen nem áll rá az agyam nem tudom megszokni. :U
Megnézem azt amit mondtál csak nem tudom hogy álljak neki.Vissza kell raknom a sima win8-at és utána ezt a start8 progit? Esetleg egy letöltési linkkel segíthetnél.
Köszönöm még egyszer a felvilágosítást nem is gondoltam bele hogy win7 ennyi problémával jár..Igaz a bt nálam nem szempont szóval ha az nem működik nem gond ill a boot idő ha 20 mp-re nő az se gond már az is fényévekre van amihez hozzászoktam..
A gépet egyébként használtan vettem és nem tudom hogy gari van e rá mert papírjai már nem voltak meg a tulajnál.Elvileg egy éves körüli lehet a gép.Le lehet ezt valahol csekkolni a lenovo oldalán?(mint a HP-nál).

(#11110) 426os válasza dh66e (#11109) üzenetére


426os
őstag

Lelehet csekkolni, de ha nincs meg a számla hozzá, akkor úgyis felejtős a gari (ha csak nincs ismerős a szervizben).
Hagyd a Win7-et, Win8.1-et rakj fel, a modern UI-t teljesen le tudod tiltani, felraksz egy Start8 progit és teljesen olyan lesz, mint a W7.

.

(#11111) dh66e válasza 426os (#11110) üzenetére


dh66e
veterán

Most win 8.1 van rajta.Közben ráleltem a start8-ra is mindjárt rakom is fel.Köszi mégegyszer!

(#11112) DonMaster válasza dh66e (#11111) üzenetére


DonMaster
addikt

nm:) és maxium csak a bluetooth fog nem mindig menni, de mint irtad neked nem szempont, igy vizsotn jobb lesz a géped mint win7-tel, én is csak start8-al tudom elvisslni a win8.1-et másképen én is win7-tel tolnám mert nekem sme bejövö ez a metro avgy mi modern ui , de a start8-al nagyon jo,7jah és ha iso file-t akrsz megnyitni akor ne tegyélfel daemoontolst mert aljáratona win8 win8.1 megtudja nyitni az iso-t betölti virtuális lemezmeghajtoba, és megy.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11113) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Én még a Classic Shell-t ajánlanám, mert ugyanazt tudja mint a Start8 viszont teljesen ingyenes. Bár gondolom a start8-at is meglehet venni torrenten.. :) [link]

(#11114) dh66e válasza SFAkos (#11113) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi neked is.

(#11112) DonMaster
Öröm é bodottá.2 perc volt az egész letöltve telepítve elindítva.-Szuper!
Megmentettél egy egész estés programtól meg kínlódástól. :R

Többiektől elnézést mert ez már elég off kategoria volt.Vége.

[ Szerkesztve ]

(#11115) DonMaster válasza dh66e (#11114) üzenetére


DonMaster
addikt

ugyan kérdeztél én csak válaszoltam, de örülök hogy igy már megelégeled awin8-at te is, plusz én mégnéha hazsnálom a metro ui-t pl rádio , meg mindig tv és iylen aproságokra tökéletes melékesen , hoyg iylen is megy vele, de a win7 felületet használom alapjáraton mert a másik az fos szerintem, cska ha már van akor néha probálgatom :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11116) Járókeret


Járókeret
senior tag

sziasztok!

láttam,hogy nemrég volt szó,hogy milyen oprendszer ajánlott adott gép alá.

nekem z510 van. ahhoz is inkább a win8.1-et? azt vettem észre,hogy elég gyenge a wifije a gépnek. 2 megás netünk van és 1 megánál többet nem szed. okozhatja ez esetleg?

köszi :R

(#11117) 426os válasza Járókeret (#11116) üzenetére


426os
őstag

Elsőként cseréld le a drivert, hátha megoldja a gondot.
De előbb próbáljátok ki kábellel is, hogy mennyi a max sebesség.

[ Szerkesztve ]

.

(#11118) bul07 válasza Járókeret (#11116) üzenetére


bul07
nagyúr

Hú az nagyon gyenge
Én W7 alatt Vodafone R206 MiFi -ről is ilyet mérek

Nem w7 hiba

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11119) Járókeret


Járókeret
senior tag

hát a speedtest azt mutatja,hogy minden oké, de valahogy a torrent alig alig akar jönni, pedig tuti,hogy max-val kéne töltődnie :S

(#11120) dh66e válasza Járókeret (#11119) üzenetére


dh66e
veterán

Azért egy torrent fájl letöltése függ attól is hányan seedelik neked azt.Lehet pár alapnetes ( nem digi 50 Megás netre gondolok :D ) user küldi a biteket így csak vánszorog lefelé.

(#11121) Járókeret válasza dh66e (#11120) üzenetére


Járókeret
senior tag

jaja tudom,hogy mi az ami befolyásolja, de mondjuk egy friss torrent amit ezren seedelnek, ott azért csak max-val kéne jönni-e :D

(#11122) dh66e válasza Járókeret (#11121) üzenetére


dh66e
veterán

hacsak a szolgáltatód nem korlátoz...

(#11123) Járókeret válasza dh66e (#11122) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát ez a UPC egy kalap f.s. de hát ez már más mese.

a speedtest a lényeg szerintem. na meg,hogy ne a laposnak legyen baja :D

(#11124) bul07 válasza 426os (#11105) üzenetére


bul07
nagyúr

530 ma berendelve :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11125) 426os válasza bul07 (#11124) üzenetére


426os
őstag

Könnyen befolyásolható vagy :))

[ Szerkesztve ]

.

(#11126) mg105


mg105
senior tag

Sziasztok! Ismerősöm vett egy G505-ös gépet AMD APU-val és dedikált AMD videókártyával. Operációs rendszer telepítése után ha felteszem a drivert, és újra indítom nem indul el a windows, valami vga-s kékhalált dob. Ha biosban letiltom a switchable graphicsot, akkor gond nélkül megy, de hát azzal nem sokra megyek, nem véletlenül lett dVGA-s vásárolva. Az én gépemben intel+nvidia van, ott ha ebben a sorrendben tettem fel a drivereket, nem volt gond, itt viszont egyetlen gyártó termékei is összeakadnak. Van ötletetek, hogyan oldhatnám meg a problémát? Próbáltam a lenovo és az amd legfrissebb drivereivel is, az eredmény nem változott.

(#11127) myke01


myke01
senior tag

Az MX-4 paszta már úton :) , de addig nem akarok "nekiesni" a gépezetnek ,amíg nincs egy rendes szerszámkészletem . Nem tudom ,hogy elegendő-e a "sima" csillagcsavarhúzó ,vagy kell hozzá torx(fejű) csavarhúzó is ? Esetleg más szerszámok ?
Magyarul : "talán" kellene egy normális multi tool kit ,amiben vannak egyéb szerszámok is . Nézegettem már pár helyen (ebay,amazon,stb. ) , de akkora a választék ,hogy képtelen vagyok dönteni :) . Némelyik "húzós" árban is van , ami olcsó , az meg lehet hogy gagyi .

Valami tipp , Lenovo tulajok ? :) ( hátha valaki már rendelt ilyesmit ,és bevált neki )

(#11128) SFAkos válasza myke01 (#11127) üzenetére


SFAkos
aktív tag

1 darab csillagcsavarhúzóra lesz szükséged.

(#11129) @ftershOck


@ftershOck
csendes tag

Üdv!

Adott egy Lenovo G565, random időközönként lekapcsol. Kipucoltam, újra pasztáztam, cpu stressz teszt és fur mark mellett a cpu 60-65 a gpu 70 körüli hőmérsékletre mászik, ám egy idő után kikapcsol. Ez van hogy 15 perc, van hogy egy óra, úgy hogy mennek a tesztek. Levettem ati controllban a proci sebességét, afterburnerrel meg a vga gpu és memória órajelét, így tovább bírja, de így is lekapcsol egy idő után. Tettem alá egy cooler master hűtőt, így elértem azt, hogy netezés/pókerezés/hearthstoneozás alatt már nem kapcsol ki, de amint valami 3d igényű játék fut, 20-30 perc max és zutty.

Szeretnék tanácsokat kérni, mit lehet tenni ilyen esetben? Találkoztatok-e már hasonló esettel? Abban sem vagyok biztos, hogy túlmelegedés okozza a problémát. Másik táppal már teszteltem, azzal is ugyan ez volt a helyzet (bár úgy tűnt mintha tovább bírta volna). Aksi nincs benne. A táp csatlakozó mintha kicsit lötyögne, az okozhat vajon ilyen problémát?

(#11130) 426os válasza @ftershOck (#11129) üzenetére


426os
őstag

Pedig eléggé túlmelegedéses tüneteket produkál, de azért az összes hőmérő szenzor nem szokott egyszerre hülyeséget mutatni. Ventilátor pörög rendesen? Meleget fúj ki? Esetleg akksi nélkül tápról és táp nélkül akksiról próbáltad?

.

(#11131) @ftershOck válasza 426os (#11130) üzenetére


@ftershOck
csendes tag

Köszi a választ!
Igen, valóban olyanok a tünetek, mintha túlmelegedés lenne, a ventilátor szerintem pörög rendesen, kb 62 foknál szokott beindulni, valamint ha csak cpu stressz megy, akkor elég vissza is szokta hűteni 50-53 fokig a procit. Az aksija már csak kb 5 percet bír, ezért táp nélkül nem nagyon tudtam tesztelni, de aksival és aksi nélkül is ugyan ez a helyzet tápról.

Az előfordulhat hogy mivel lötyög a tápcsatlakozó, nem megfelelő a csatlakozás így jobban melegszik a táp miatt a gép mint kéne?

(#11132) 426os válasza @ftershOck (#11131) üzenetére


426os
őstag

Igazából előfordulhat, kicsit megtakarítanám a csatlakozókat, hátha kontaktos, és megpróbálnám valahogy stabilan rögzíteni a helyedben, hogy ezt a lehetőséget kizárjam. De igazából én is csak vaktában tippelgetek,
esetleg itt tedd fel a kérdésed, hátha a tapasztaltabb fórumozók tudnak még tippeket adni. Végső esetben szerviz.

.

(#11133) myke01


myke01
senior tag

Régóta "érlelődik" már ez a kérdés :) , de most "lámaságomat" félretéve fel is teszem .

Megint a GPU driver kérdést feszegetném. A sorrend az ok ,gondolom az nem változott az idők folyamán ; először integrált Intel driver install ,utána dedikált Nvidia ...
Na igen ,csak milyen drivert honnan !? DVD-ről az "őskoriakat" , vagy a Lenovo honlapjáról az "ókoriakat" :) ? Vagy a GPU gyártók honlapjairól a legfrissebbeket (Intel ,és Nvidia) ?

Na mármost azért merül fel a kérdés ,mert olvasgattam több topikban ,hogy a laptop gyártó (jelen esetben a Lenovo) még "valamit" hozzátesz a honlapján lévő driverekhez (gondolom scripteket) ,amivel működni tud a két videokártya közötti (automatikus) váltás . Na ,hogy ez igaz-e ,vagy sem , azt nem tudom .

Én anno az op.rendszer telepítés után rögtön az Intel ,és Nvidia honlapjáról származó legfrissebb drivereket tettem fel ,és nem foglalkoztam a Lenovo VGA drivereivel. Lehet ez például okozója ,hogy a Windows Mobilközpontban 84% a max. fényerő ? Lásd a mellékelt képen :

(#11134) 426os válasza myke01 (#11133) üzenetére


426os
őstag

Az Intel/nVidia saját driverét használom és semmi gond nincs velük a Z510-nél (beleértve a fényerőt is). Én más modelleknél sem tudok problémáról csak, ha az AMD-nek is köze van a dologhoz..

.

(#11135) bul07 válasza 426os (#11134) üzenetére


bul07
nagyúr

nVidia drivert linkelnéd nekem , W8.1 64bit GeForce GT 740M
Furcsa mód a Lenovo honlapján nincs ez a driver fent W8.1-nél

USB 3.0 driver sincs azt is keresnem kell :F

W7 64bit-nél 16db driver van, W8.1 64bir-nél meg 13db

Készülök a telepítésre , már szombaton megvolt a 530 SSD de még nem volt időm beépíteni és telepíteni , végül is teszek egy próbát W8.1-el

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11136) 426os válasza bul07 (#11135) üzenetére


426os
őstag

VGA: Intel/nVidia honlapjáról a legfrissebb.
Wifi: Ez kérdéses, tapasztalataim: Intel honlapjáról a legfrisebb: max 40-50Mbit sebesség, hibernálás/alvás utáni indulás után nem hajlandó hálózatra csatlakozni, restart kell. Lenovo honlapjáról: 100Mbit megvan, de némely routernél néha megszakad a kapcsolat (nem töltenek be az oldalak, pedig csatlakozva van, ilyenkor wifi ki-bekapcs és jó lesz. Más eszközökkel ennél a routernél nincs gond), másik routerrel viszont stabil, tökéletes.
Minden más driver mehet a Lenovo honlapjáról. USB 3.0 driver nincs, nem is kell, csak chipset driver, de az is van Lenovo-éknál.

.

(#11137) bul07 válasza 426os (#11136) üzenetére


bul07
nagyúr

Így jó lesz nem GeForce GT 740M-re

Lenovos wifi jó lesz nekem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11138) 426os válasza bul07 (#11137) üzenetére


426os
őstag

Jó lesz, persze (főleg mivel amúgy is leszedi az egész pakkot, amiben mindenhez benne van a driver).
Geforce Experience is mehet, az frissíti is a drivert magától, ha kell.

.

(#11139) Járókeret


Járókeret
senior tag

hát azért eléggé kiakasztó,hogy így kell sasszézni a lenovo és az intel között. sosem értettem ezt. :W

(#11140) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Lenovo U510-em broadcom wifi kártyával ami mindíg ledob a netről.A lenovo honlapján levő drivereket mind kipróbáltam de a végeredmény mindíg az hogy levág a netről.Szerintetek érdemes a broadcom honlapjáró frissebb drivert letőlteni és telepíteni?Ha igen tud nekem segíteni valaki hogy melyiket is kellen letőltenem?Nem igazodok ki a sok driver közöt és nem akarok hülyeséget csinálni.

(#11141) Járókeret


Járókeret
senior tag

valaki azt meg tudja mondani,hogy miért fossa összemagát a gép és vagy a rendszer ?
Z510 intel procival.

telepítek egy játékot és mellette SEMMIT nem lehet csinálni. a proci 20%-on pörög, memória 60% foglalt.

hogy van ez ??? a szokásaim nem változtak csak lett egy új gépem aminek 2-3X gyorsabbnak kéne lennie. erre rosszabb mint volt. elvileg HDD probléma nincs. win8.1 64bit 2 hete raktam újra. :Y :W :Y

:R

(#11142) 426os válasza Járókeret (#11141) üzenetére


426os
őstag

Mit értessz összefosás alatt?

.

(#11143) Járókeret válasza 426os (#11142) üzenetére


Járókeret
senior tag

hát megnyitni a google-t kész rémálom. ha meg akarok nyitni egy oldalt akkor konkrétan megfagy pár sec-re.

a start menüre kattintva úgy 30 msp telik el mire meg is nyílik

konkrétan semmit nem tudok csinálni, ha telepítek egy játékot.

(#11144) 426os válasza Járókeret (#11143) üzenetére


426os
őstag

Nem tudom előtte milyen géped volt, de itt a HDD nagyon visszafogja a gépet. És ez igaz összes mai laptopra, amiben sima hdd van. Ezért ajánlott erősen egy ssd beiktatása a rendszerbe, mert lehet akárhány sok magos i7-ed, a hdd mindig visszafogja fogni a rendszert.

.

(#11145) Ze4lOtx


Ze4lOtx
csendes tag

Sziasztok
Lenovo Z500-nak le lehet valahogy tiltani az integrált videokártyáját? Van egy játékom ahol nem működik az automatikus váltás és nagyon zavar a dolog :/

(#11146) Járókeret válasza 426os (#11144) üzenetére


Járókeret
senior tag

azt hittem, hogy megúszom az ssd-t de akkor nem. majd valamikor beruházok rá. köszi :)

(#11147) 426os válasza Ze4lOtx (#11145) üzenetére


426os
őstag

Jobb gomb a játékon > Futtatás grafikus processzorral > nVidia. Ha ez nem segít, akkor passz, biosban is csak az nVidiát lehet tiltani (gondolom Z500-ban is).

.

(#11148) DonMaster


DonMaster
addikt

Nem mindig , megy
van játék ahol nem vált át hiába teszed váltásra,
pl: rome total war hd4000 -el akad nem kis mrétékben, hiába toltam át a readeonra, a játék nem támogatja ez van, kell a dual gpu vagy mi támogatáűs a játékban is anélkül bukta.
msi afterburn el nétem melyik gpu ment .
a rome total war 2 ben viszotn az uj patch ota megy a radeon is , igy van 70fps-em maxon, addig a régi rome ban alig van 20fps-m minimumun, és nem optimalizáltásg a baja , nem vált hiába kényszeritem,
probáltam már a legeslegujjab radeon driver progit is semmi ,

Ze4lOtx

nem lehet tiltani , az integraltad , mert azon keresztül fut a dvga is, anélkül nem lenne kép, alienware nél van 2 külön ott lehet tiltani is.

Járókeret
azért ved fiygelembe , hogy a bögnészés nem csak a hdd ssd töl függ, mert ah 32kbit/s-es neted van akro ssd-vel sme fog jobb lenni,
persze procinál csak annyit irtál hogy intel, de intel mi intel dual core intel celeron , intel i7 mi? bár 1 google simán meg kéne nyitnia, de tegyük hozzá megint hogy ha minde xar telivan telepitve a gép akkor egy i7 1gbit/s net és ssd is akad ni fog a google megnyitásakor,

probáltad már másik böngészövel annál is ezt produkálja? ha másik böngészönél gyorsabb sokkal akkor sok fölsöleges cuc van telepitve a msotani böngészödbe.iylen vásárláso felugro xar okra értem, én is kellet irtsam öket de azota ég és föld kb mint egy hdd-röl ssd-re váltás a különbség

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11149) 426os válasza DonMaster (#11148) üzenetére


426os
őstag

Ne bonyolítsd túl. Z510-ben a leggyengébb cpu is a Pentium 3550m, ez ma netezni, alap dolgokra bőségesen elegendő. Írta, hogy játékot telepít és közben lassú, máskor nem. Egyértelmű, hogy a HDD fogja vissza. Ráadásul, ha egy iso-ból telepít, ami ugyanazon a hdd-n van, mint amire telepít, akkor meg hatványozottan igaz a dolog. Szerencsétlen fej ide-oda ugrál és még ezen felül kellene a windows dolgait is kiszolgálnia. A hdd-k ma már teljesítményben nagyon a határt súrolják és egyértelműen visszafogják a mai gépeket. A mozgó alkatrészek már nem lesznek gyorsabbak benne. Aki használt SSD-s gépet az már nem is nagyon tud meglenni sima hdd-vel, ég és föld a különbség, főleg ilyenkor.

.

(#11150) DonMaster válasza 426os (#11149) üzenetére


DonMaster
addikt

bocsi azon átsiklottam hogy telepitésközben netezik és akad

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.