Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10151) myke01


myke01
senior tag

Egyszer már írtam erről a problémáról,de megoldást még nem találtam rá.
Szóval : a laptop hangszóróiból nem rendeltetés-szerű :) "pattogás,kattogás" hallható ,főként böngészés közben észrevehető. (itt nem az IE-ben funkcióként beépített hangokra gondolok :D ,mivel IE-t nem is hasznàlok) Böngészőtől független a dolog,és oldalbetöltésnél hallható.Már újradobtam a hangkártya drivert ,de nem oldotta meg a problémát.
Valaki találkozott már a "fenti" jelenséggel géptípustól függetlenül ?

(#10152) szekra válasza myke01 (#10151) üzenetére


szekra
őstag

Nekem még egy jó pár éve PC-n volt ilyesmi. Vírus volt a gépen, szerencsére ki tudtam "írtani". Futtass le egy keresést.

(#10153) DonMaster válasza myke01 (#10151) üzenetére


DonMaster
addikt

tilsd le a mikrofont , és lehet jo lezs, nekem az csinálta ezt igaz én nem halagatom amxon de halottma a katogást ahogy gépelek

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10154) Blue Thunder


Blue Thunder
senior tag

Hali!

Adott egy Lenovo g500 ( i5 3230M, 4Gb Ram, radeon HD8570M Vga). Na most egy olyan hiba adódott hogy minden drivert letöltöttem a gyári oldalról, minden jó kivéve a grafikus kártya drivere, miután feltelepítettem mint ha diszkóban találnám magam úgy villog a kijelző...másik próbálkozásom az volt hogy irány AMD oldal ott kiválaszt értelemszerűen a drivert, letölt telepíteném és kiírja hogy nincs ilyen adapter a gépbe vagyis nem látja?! Tudtok e esetleg valami ötletet a megoldásra?

Biosban nézegettem az adapterállítást ott vagy Switchable support vagy UMA közül lehet választani....most switch-en van...csináltam már pár laptoptelepítést de ezek mindig feladják a leckét, asztali gépen jobban otthon vagyok
Előre is köszi a segítséget ha esetleg tud valaki érdemlegeset mondani :R

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10155) DonMaster válasza Blue Thunder (#10154) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
biosban switchablen maradjon, az uma az only a intel hd .
drivereket pucold le
amit a gyárto oldalán találsz tölsd le
intel drivert elöbb
utána az amd drivert és akkor mennifog biztosan.
nekem is u.e a tipus van

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10156) Blue Thunder válasza DonMaster (#10155) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Már megoldottam a problémát....igen utánanéztem minek a rövidítése az UMA így maradt switc-en...Friss telepítés volt nem kellett pucolgatnom, gyártótól szedek le mindig mindent, nem vagyok már kezdő sem fiatal :) Sejtettem az elején is hogy driver hiba lesz...és igazam is lett.....stabil AMD vga driver-t szedtem le persze a kártyának megfelelőt...aztán kiderült nincs is a támogatottság között a 8xxx-es széria....aztán megnéztem a legfrissebb bétát, felnyomtam és láss csodát tökéletesen megy (itt már a listában volt a támogatottság)....szóval az AMD-nél is van még mit javítani :U

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10157) myke01 válasza Blue Thunder (#10156) üzenetére


myke01
senior tag

Akkor ez a driver ,ha jól értelmezem ,akkor az AMD oldaláról van ? :)
Mintha DonMaster azt írta volna pár hónappal ezelőtt ,hogy csak a Lenovo oldaláról származó driverrel működik tökéletesen a VGA ( vagy a váltás a két kártya között?!) ,mivel abban van benne a megfelelő script ,amit "hozzátesz" a Lenovo a driverhez.

(#10158) DonMaster válasza myke01 (#10157) üzenetére


DonMaster
addikt

igen ez igy is van , elöbb is azt irtam hogy a lenovo-s driver kell, ha frissebet akarsz van egy unifty nevü oldal ahonna leleht tölteni a legfrisebet intel és amd-vel de az nem gyári hanem modoldt cucc de müködik jol, viszont az amd oldalárol letöltött amd8750m driver -nem lehet váltani

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10159) Blue Thunder válasza myke01 (#10157) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Így van! A béta driver lett jó az AMD-ről letöltve! Amit gyári oldalról töltöttem nem volt jó, nem is ismerte el hogy ilyen kari van benne....aztán stabil driver AMD-ről az se volt jó hanem a legújabb béta nah az már jó lett! Különösebben nem élrdekel a váltás, úgy is mindig a amd lesz használva így fölösleg...

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10160) Blue Thunder válasza DonMaster (#10158) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

rákerestem amit írtál oldalt de nem ad be ilyet...nem gépelted el? :))

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10161) DonMaster válasza Blue Thunder (#10160) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]

itt nézd
viszotn a gyárinál ugy kell hoyg intel elöbb utáan amd, viszont alapértelmezetten az intelt hazsnálja és ha kell csak akkor az amd-t , pl a z asztalnál az intel megy és a vga porton is az intel megy , az amd a hdmi port és a játék vagy aminél felismeri vagy rákéynszerited.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10162) Blue Thunder válasza DonMaster (#10161) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Na leszedtem...akkor most ezt nyomhatom rá vagy valamelyik drivert szedjem le először róla?

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10163) kolja58


kolja58
aktív tag

Sziasztok.

Van egy lenovo 3000 n500 laptopom amiben egy celeron M575 működik jelenleg win XP-vel.

Az oprendszert win 8.1-re cserélem ezért a procit is cserélem.

Jó áron találtam t9600-t.

Az a kérdésem, hogy jó lehet-e a laptopba?
Kell-e hűtőt cserélnem a procira?

Köszönöm.

:R

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#10164) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

G580-al vannak wifi sebesség problémáim, ezért a drivert ujra akarom telepíteni.....de a lenovo support oldalán elakadtam mivel ki kellene választani, hogy a felsorolt 5 féle G580-ból melyik altípust akarom.....G580, G580(20150), G580(20157), G580(2689), G580(2189)
Hogy tudom kideríteni, hogy az enyém melyik? :B

(#10165) sch_a válasza fireman123 (#10164) üzenetére


sch_a
addikt

Megfordítod a gépet és megnézed a matricát. :)

(#10166) fireman123 válasza sch_a (#10165) üzenetére


fireman123
őstag

ajajjjj....nem gondoltam, hogy ennyire amatőr vagyok......mentségemre szolgál, hogy nincs nálam a laptop most (lányomé aki két utcára lakik) ....és nem most akarom telepíteni még, csak tájékozódom :B ....köszi

(#10167) piRate_nEx válasza fireman123 (#10166) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem vagy egyedül. :D Amúgy ha G580AH, akkor 20150/2189.

The glass is already broken.

(#10168) fireman123 válasza piRate_nEx (#10167) üzenetére


fireman123
őstag

Igen G580AH.....a lenovo garancia ellenőrzési oldalán a gyári szám alapján megadja, hogy 2189-es....

(#10169) DonMaster válasza Blue Thunder (#10162) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
letörlöd a sima intel és adm vga drivert és utáan ezt telepited helyetük

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10170) Blue Thunder válasza DonMaster (#10169) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

ok

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#10171) utgyuru


utgyuru
aktív tag

G580-ról mi a véleményetek? Használtam venném, mennyire megbízható?

(#10172) myke01 válasza utgyuru (#10171) üzenetére


myke01
senior tag

Nekem kb. 1 éve van meg ,és teljesen megbízható (szerintem :) ) . Merevlemezt ,touch-padot "nézd meg" alaposabban ,mással nagyon gond nem lehet ; de szerintem még az előbb felsoroltakkal sem , hacsak nem egy istállóban használták például :D .

(#10173) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Üdv.

Pár napja vettünk a telekomtól egy Lenovo S510 ultrabookot.
Van vele egy olyan "problémánk" hogy ha bekapcsolom akkor a fényerő max szép nagy fényerő stb.
Eltelik pár perc a fényerő lecsökken úgy 50%-ra és utánna nem megy vissza csak újraindítás után de akkor újra játszódik előlről.(Beállításokban 100%-on van elvileg de mégse)
Ma jött a szaki aki másfél órán keresztül tesztelte és semmi baja nem volt neki így nem is cserélik ki.
Most este megint előjött a probléma.
Ez a gond szoftveres probléma lehet?Mert például amikor kikapcsolom akkor írja ugye hogy Leállítás és akkor jön vissza a max fényerő.
Valaki tudna nekem segíteni ez ügybe?

Samsung Galaxy S10+

(#10174) kolja58


kolja58
aktív tag

Sziasztok.

Újra itt vagyok.

Lenovo 3000 n500 (4233-32g) bios és driverek frissítve lettek. Bios ver: 6GET18WW (V1.09), ( ram 667mhz)

Papíron a daul core T9600-s cpu mehet bele. (ram 667mhz)

Indításkor a venti felpörög de sötét képernyőt ad.

Szerintetek hol lehet a gond?

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#10175) piRate_nEx válasza pcgamer01 (#10173) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ez szerintem tuti dinamikus kontraszt, és tényleg semmi baja. A megoldással már sajnos nem tudok szolgálni. :))

The glass is already broken.

(#10176) pcgamer01 válasza piRate_nEx (#10175) üzenetére


pcgamer01
senior tag

most még azt tapasztaltam hogy ha alvó módból jön vissza akkor is jön a nagy fényerő.
Akkor már csak ezt a dinamikus kontraszt-re kéne valami megoldás. :R

Samsung Galaxy S10+

(#10177) pcgamer01 válasza pcgamer01 (#10176) üzenetére


pcgamer01
senior tag

sőt továbbmegyek most hogy Teljesítmény centrikusra állítottam a fényerő tökéletes nem sötétül semmi.
De azért mást is meghallgatok ötletekkel. :R

Samsung Galaxy S10+

(#10178) piRate_nEx válasza pcgamer01 (#10177) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Pont ezt akartam írni az előbb, csak közben elvonta más a figyelmemet. Utánaolvastam, szóval elvileg ez lenne a megoldás.

The glass is already broken.

(#10179) pcgamer01 válasza piRate_nEx (#10178) üzenetére


pcgamer01
senior tag

még annyit szeretnék kérdezni hogy az Adaptív fényerő mit is jelent pontosan?
ez okozhatja-e a problémát?

Samsung Galaxy S10+

(#10180) piRate_nEx válasza pcgamer01 (#10179) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nyílván, adaptív = alkalmazkodó. Gondolom van a laptopon fényérzékelő is, aztán az alapján állítja.

The glass is already broken.

(#10181) DonMaster válasza kolja58 (#10174) üzenetére


DonMaster
addikt

keresd a forumon
thunderzolee nevü tagot ö többet tud segiteni laptop ba uj alkatrész stb téren.
de serintme nem jo bele az aproci amit vettél vagy lehet hoyg jo csak a aproci nem müködik vagy jo a proci de levan korlátozva a gép stb stb. lehet a hiba nehéz emg mondani keresd meg öt fog segteni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10182) kolja58 válasza DonMaster (#10181) üzenetére


kolja58
aktív tag

Nincs kétségem a proci jóságában, az n500 manuálban szerepel a proci.

De lehet olyan, hogy a konkrét lapban még sem megy.

Köszi. :R

Keresem thunderzolee-t.

Nem több, nem kevesebb, csak a véleményem, nem ítélkezés.

(#10183) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Ideapad G580-om. S az a problémája, hogy ha elkezdek vele mondjuk játszani egy kisebb játékkal is akkor nagyon hangos, folyamatosan dolgozik. Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Tegnap előtt telepítettem újra a rendszert, s mindig dolgozik. Ha internetezek, facebookozok, poker, illetve ha más tevékenységet csinálok akkor nem is lehet hallani, játék közben picit zavaró a hang.
Valamelyik hardver megadta magát esetleg? Van még másfél év garancia a laptopon. Mit javasoltok?

The easy day was yesterday!

(#10184) DonMaster válasza tomrRRR (#10183) üzenetére


DonMaster
addikt

kikel tisztitani és jo lesz , érdemes teni valamit alá hoyg a ventilátor tudjon beszivni levegöt én spec asztalon 2 colás kupakot teszek alá de böven jobb a hűtése így . de szerintem kikel tisztitani a ventinél és az megoldja a hang problémát ha az sem akkor uj ventibele , talán kidumálhato hogy garisan megcsinálják neked

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10185) tomrRRR válasza DonMaster (#10184) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Nem szedhetem szét tudod, mert akkor elmegy a garancia elszáll. Régebben nem csinált ilyet soha BF3 játszottam sokat és nem volt semmi probléma, de most van egy kicsit. Milyen ventilátort, hűtést javasolsz tudnál segíteni ebben?

The easy day was yesterday!

(#10186) DonMaster válasza tomrRRR (#10185) üzenetére


DonMaster
addikt

konkrétan erre gondoltam
[link] de ez igy téynleg gari vesztéssle jár
szerintme szerviz küldbe hogy tisztitsék ki mert hangos vagy mondazt hogy rosza ventilátos , cserélják ki egy ujra .

egyénileg a video szerint gondoltam de ennél a tipusnál lehetetlne.
hűtés-re javasoltam azt hogy kitámasztod a gép hátso részét 2 kupakkal hogy legyen egy kis hézag a ventilátor bezsivo és az asztal között,

szerintme kicserélik a szervizben garanciálisan, max mond azt a szervizesnek hogy csapágyas a ventilátor ,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10187) tomrRRR válasza DonMaster (#10186) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Csak az a gond, hogy nem mindenért szállítják el Lengyelországba, mert ott szervizelik a Lenovo laptopokat. Meg ha most elvinnék tőlem a laptopot akkor kb 1 hónap múlva kapnám vissza. Lehet h veszek valami külső ventilátort, notebook hűtőt

The easy day was yesterday!

(#10188) DonMaster válasza tomrRRR (#10187) üzenetére


DonMaster
addikt

attol ha veszel külsöt a belsö ua a hangon fog menni
és már van magyarországon is szerviz , nem viszik már ki lenygelbe. max 1hét és megcsinálják, én felhivnám öket a helyedben max azt modnjűák ez nem garis igy , ha viszont azt mondják hoyg garis igy akor kicserálik jobbna megéri.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10189) jfehervari1


jfehervari1
tag

sziasztok !

Lenovo G505s hogy tudok be lépni a bios ba az f12,delete sem müködik.

(#10190) tomrRRR válasza jfehervari1 (#10189) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Szia akkor F1, vagy F10 ( F tíz ) ezzel működnie kell.

The easy day was yesterday!

(#10191) jfehervari1 válasza tomrRRR (#10190) üzenetére


jfehervari1
tag

sajnos nem

(#10192) tomrRRR válasza jfehervari1 (#10191) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Ha nem tudsz belépni a Biosba akkor az alaplap v. a winchester elromlott, vagy mind2.

The easy day was yesterday!

(#10193) 426os válasza DonMaster (#10188) üzenetére


426os
őstag

Valóban MO-n van már a szerviz, de jelenleg semmit nem javítanak, akkora kavarodás van. Beveszik a gépet aztán ülnek rajta kitudja meddig.

jfehervari1: Ott van a bekapcsológomb mellett a recovery gomb. A gép kikapcsolt állapotában nyomd meg és voilá, választhatsz is, hogy mit szeretnél csinálni (pl belépni a BIOS-ba)

tomrRRR: A HDD-nek mi köze a BIOS-hoz? Ha rossz, vagy nincs a gépben, attól még ugyanúgy betudsz lépni..

[ Szerkesztve ]

.

(#10194) tomrRRR válasza 426os (#10193) üzenetére


tomrRRR
senior tag

A Lenovo-nak MaGYARORSZágon is ki van építve a garancia központja szervize? Mert 4 hónappal ezelőtt nekem Lengyelbe vitték a laptopomat.

The easy day was yesterday!

(#10195) tomrRRR válasza 426os (#10193) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Tévedésben vagy, én nem tudtam belépni amikor alaplap és vinyo meghibásodott

The easy day was yesterday!

(#10196) 426os válasza tomrRRR (#10194) üzenetére


426os
őstag

Kb. egy hónapja váltottak. A ki van építve kifejezés erős túlzás, leszerződtek a Telemax-al, akik képtelenek kezelni egyelőre a helyzetet. Reméljük ez hamarosan változik. De erről volt már szó, keress vissza.

Basszus, ha az alaplap meghal, akkor nyilván nem tudsz belépni, hisz bekapcsolni sem tudod nagy valószínűséggel a gépet. :D
A HDD meg, jó, nagyon ritka esetben, ha a vezérlés hal be rajta olyan mértékben, hogy meghülyíti a gépet is, akkor lehet, hogy hatással van a gép többi alkatrészénék működésére, de ez kb 1000ből kb 1 eset, ha lehet, vagy még kevesebb...

[ Szerkesztve ]

.

(#10197) tomrRRR válasza 426os (#10196) üzenetére


tomrRRR
senior tag

S mennyi idő mire végeznek a dolgokkal, a laptop tisztítását vállalják szerinted? Ventilátor lehet, hogy meghibásodott mert nem dolgozik játék közben fogja magát a gép s kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#10198) 426os válasza tomrRRR (#10197) üzenetére


426os
őstag

Én személy szerint még nem láttam olyan beszámolót, ami arról szólt volna, hogy bármit is megcsináltak akármennyi idő alatt is, úgyhogy csak azt tudom mondani, hogy kérdezd őket, vidd be, aztán majd számolj be itt a tapasztalataidról.
Egyébként lehet, hogy a pasztázás is elöregedett (nem tudom mennyi idős a gép), azt is újra kellene kenni. Ha garis, akkor csakis garis ügyintézés a járható út, különben megvonhatják később a garanciát, ha házilag szerelgeted.

[ Szerkesztve ]

.

(#10199) tomrRRR válasza 426os (#10198) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Persze tudom, nemrég telepítettem újra windows 7-et vagyis 1 hete, de játék közben úgy felmelegszik a gép hogy megadja magát és kikapcsol. Szerinted mi lehet az oka? 7 hónapos Lenovo Ideapad g580as

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#10200) 426os válasza tomrRRR (#10199) üzenetére


426os
őstag

poros, koszos ventillátor, hűtő, elöregedett hűtőpaszta. A ventit lehet, hogy kit tudod takarítani magad is (kompresszor, nem túl nagy nyomás, óvatosan! ), ez függ attól, hogy mennyire hozzáférhető a bővítőnyíláson keresztül. Ha ez nem segít, akkor újrapasztázás (amúgy is ajánlott, viszont ezt már szinte biztos, hogy nem tudod nagyobb bontás nélkül megtenni).
Nagyon szélsőséges esetben történhet olyan is, hogy a hűtőből kiszökött a gáz, de erre nagyon kicsi az esély.
Ki kell takarítani, amennyire lehet, ha az nem segít, akkor lehet megpróbálni gariztatni.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.