Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) bul07 válasza 426os (#11850) üzenetére


bul07
nagyúr

Amúgy most minden W10 adatgyűjtésével van tele [link]
Érdemes jól beállítani telepítésnél, mint utána bajlódni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11852) 426os válasza bul07 (#11851) üzenetére


426os
őstag

Az Enterprise verzió azzal indít az elején (ha a haladó beállításokat választod), hogy rákérdez ezekre a dolgokra és mindent kilehet kapcsolni egyenként, de elvileg a többiben is megoldható.
Mondjuk azért egy kicsit pofátlan dolognak tartom, hogy alapból még a billentyűleütéseket is elküldené, de már hozzászoktam, hogy mindenhol mindenre kíváncsiak..

.

(#11853) bul07 válasza 426os (#11852) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen, de én még egy telepítésnél se állítgattam semmit, eddig rá se néztem
Lehet egy amerikai kövér rendszergazda most is azon röhög hogy mikre keresek rá a netten :) ;]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11854) 426os válasza bul07 (#11853) üzenetére


426os
őstag

[link] ;)

.

(#11855) bul07 válasza 426os (#11854) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez vagány, YouTube dolgok voltak csak engedélyezve de azokat hagytam is , elég jókat szokott nekem ajánlani megnézésre

Á már alig várom a holnapot , remélem nem karcolták sz@rrá a szervizben a gépet
Remélem a futár telefonál , mert ha 10után jön, akkor csak a telefon csörgése fog felébreszteni(reggelik dolgozok)
És este meg megejtem a szétszedést mert csak visszarakom a SSD-t

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11856) Casoli


Casoli
őstag

Érdekes kérdés. Olyankor vajon mi van, ha ingyen kapok egy notit (mert mondjuk nyeremény volt), de garanciális időn belül meghibásodik, a szerviz meg kiállít egy cserére jogosító igazolást?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11857) bul07 válasza Casoli (#11856) üzenetére


bul07
nagyúr

Egyszerű felveszed a kapcsolatot azzal akitől kaptad

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11858) 426os


426os
őstag

Vagy az importőrt keresed meg, akin keresztül jött a gép (pl CHS).

.

(#11859) bul07


bul07
nagyúr

Na ez már a pofátlanság netovábbja

Itt várom a futárt erre a postás üzen a helyi postáról hogy ugyan menjek már érte a postára mert másnak nem adja ki a laptopot

Hát ez..........

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11860) bul07 válasza bul07 (#11859) üzenetére


bul07
nagyúr

Na átvettem

És nem karcolták össze
Bekapcsolva be is jön, de hogy a HDD-n lévő w7 is jelszavaztam volna :), egyszerűen nem jut eszembe a jelszó , több mint fél éve nem használtam így a feledés homályába veszett
Már mindent kipróbáltam

Na majd este szétszedem és megy bele a SSD annak tudom a jelszavát:)

De a postának írni fogok egy szemrehányó levelet hogy hogy képzelik ezt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11861) bul07 válasza bul07 (#11860) üzenetére


bul07
nagyúr

SSD-t beraktam de van egy gondom

Nem jó az idő
Nem is érdekelne csak a böngészőbe a google meg a hozzá tartozó oldalak nem jönnek be , ez a kapcsolat nem megbízható dob , ha frissítem az időt akkor pár másodpercig jó de utána megint nem
Biosba is próbáltam állítani de úgy se jó
Egy két másodpercet késik

Csak nem a csere alaplapba lemerült az elem mert akkor megmarom magamat

Véleményetek?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11862) bul07 válasza bul07 (#11861) üzenetére


bul07
nagyúr

És ahogy nézem még nem is jó oldalon van az a átkozott elem , még az alaplapot is ki kell érte venni
Videó

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11863) barnam_ válasza bul07 (#11861) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én alaplapcserénél azért feldobnék egy friss Windows-t...
Szerintem ez inkább valami szoftveres gond lehet.

(#11864) bul07 válasza barnam_ (#11863) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy néz ki újratelepítés megoldotta

Csak már meg a SSD marad el sebességben a múltkori telepítéstől

Amúgy Z510-nek már vannak W10 driverei

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11865) barnam_ válasza bul07 (#11864) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak már meg a SSD marad el sebességben a múltkori telepítéstől

Ha Crystalmark-ot használsz, ne felejtsd el a beállítások között 0x00-ra (0 Fill) állítani, akkor fogja a gyártók által közölt adatokat közelíteni.

(#11866) bul07 válasza barnam_ (#11865) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez volt 8hónapja telepítés után

Ez meg most

Az a 99 érték ami furcsa

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓ most látom

Hát nem megváltoztatták a sorrendet, vagyis magán a programon változtattak
Mindjárt megkeresem azt a verziót és tesztelem

Szerk
Ma már nem majd holnap tesztelem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11867) barnam_ válasza bul07 (#11866) üzenetére


barnam_
nagyúr

Különböző verziójú programok eredményeit nem tanácsos összehasonlítani :)

(#11868) bul07 válasza barnam_ (#11867) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen de jó pár évig nem változtattak magán a programon így nem is figyeltem, meg a bluetooth hiba is megvan még(az egeret eldobálja majd pár perc után újra érzékeli). driver hiba de nem tudom miért , mert azt a drivert tettem fel amivel legutóbb megjavult

Na de csak belakom ezt a rendszert is

Amúgy a rossz akkumulátort benne hagytam a gépbe , mert úgy vettem észre hogy aksi nélkül nem volt elég súly az alap részen és monitor kihajtva nem volt elég stabil
Ha valaki tudni alkarja tudni milyen van benne annak itt egy kép

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11869) symbolic


symbolic
csendes tag

Hali

Lenovo B50-70-be vettem ODD helyére beépíthető adaptert,amibe HDD-t lehet tenni.
Beraktam,de a gép nem látja a HDD-t , csak azt amin a rendszer van.
Valakinek van ötlete miért nem látom?

(#11870) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok!

Megosztom tapasztalatom a szervízzel.
300k-s lenovo yoga laptopról van szó.

Február óta kékhalál. Kb idáig kerestem az okát, memorymanagement lett a legfőbb ok, próbáltam windowsokat, ubuntukat, SSD csere, HDD, külön-külön telepíteni ezekre különböző oprendszereket, voltak javulások, aztán folyamatosan driverekkel szívás, majd eljutottam július 29-én oda, hogy megvan a végső forrás. Ezt szépen egy TELEMAXszervíz windows profilba asztalra kiraktam ( BSOD fájlokat, a nézegető programmal is ) + írtam nekik paintban egy részletes technikai leírást mit hogyan próbáltam, majd ezt állítottam be háttérnek. A szervízben a hibabejelentőbe, addig harciaskodtam, amig kb. ugyanezt a folyamatábrát fel nem vitettem velük. Tapasztalat, ha csak beküldöm kékhalállal, meg a ping-pong hetekig-hónapokig, hogy "drivertcseréltünk"-nemjó, windwos telepítés 3 körrel visszaküldve nemjó, majd a 4.-5. lesz az alaplap csere. Úgy látszik ez a taktika bevált? kérdőjeles részt kifejtem.
Másik baj: a rengeteg windows telepítés, folyton azt igényelte, alsó burkolat 12 csavar le, ssd vagy hdd kihúz, vissza, gép bekapcs feltelepít , újra visszadug másik háttértár ( windows GPT format hiba csak így kerülhető el, különben nem telepíti fel az oprendszert, ha a másik háttértár be van dugva )
Emiatt rengeteg csavar menete kitört ( több mint 7 darabé ) az utolsó szétszedésemnél már a kijelző felnyitáskor felemelkedett az alsó burkolat, mert a kijelzőzsanért tartó csavar nem ment be, egyszerűen az anyát tartó műanyagok elfáradnak 4-5 csavarhúzás után.
Ez volt a legnagyobb félelmem, hogy elküldenek a fenébe, hogy user error, minek nyúlsz hozzá stb. ( csak így lehet háttértárat cserélni, matrica sehol, ezért próbálkoztam be ).

És csodák csodájára! Upper case(palmrest) csere megtörtént. Zsír új, nincs recsegés, ropogás, csavarlötyögés. Szó nélkül cseréltek alaplapot és felső palmrestet ( ami azt mondom lehet az én hibámból is tönkrement, de azért NA, lehessen már 4 alkalomnál többször szétszedni egy 300k-s gépet. )
4 nap alatt!!!! ennyi volt összesen, hibafelvételtől, átvételig. Még mindig csak ámulok, hogy ez ilyen vajsimán ment.

Konklúzió? Történt valami a Telemax-szal? 5 nap alatt szoktak mostanában mindennel végezni, hihetetlen gyorsan szerzik be az alkatrészeket, és lehet csak most volt mázlim, de egy plusz karc sem keletkezett a készüléken....!!!!
Lehet a sok negatív hangú komment megtette a hatását, fogyasztóvédelem és békéltetőtestületi fel/bejelentések?
Nem tudom, ezekre nincs válasz, de az fix, még lehetnek furcsaságok ( valszeg alsó, alsó-középkategóriás gépeknél ), de most azt mondhatom 110%-ban elégedett vagyok a TMX csapatával és a lenovo ügyintézéssel. Egy fix. Személyesen kell bemenni, ez a futáros móka ahogy láttuk alább, agyhalállal ér fel. Persze nem tudja ez rengeteg ember megoldani, de ezek együttállása vezetett most oda, hogy egy szavam se lehet ellenük.

Gondoltam ha már lenovo, és ha már TMX eke megy, legyen egy nagyon pozitív tapasztalat itt, tőlem.
(annak ellenére, hogy barátnőm samsung laptopjának kijelzőcseréjekor, sikerült szétkarcolni a burkolatot indokolatlanul és kicsit megrepeszteni., de ez 2 éves story ) Lehet történt valami, és ha ez tényleg így van, azt annak köszönhetjük, hogy nem némultunk el, mindenhova leírtuk/megírtuk negatív tapasztalatainkat.

Köszi, hogy végigolvastál
:R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#11871) bul07 válasza aizen92 (#11870) üzenetére


bul07
nagyúr

Csak még a végén elbízzák magukat

Jó olvasni az ilyet
(Bár ha rosszmájú akarok lenni 300e Ft-os gépnél ez a minimum)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11872) kisharo


kisharo
csendes tag

Z50-70-re van új bios, szerintem gyorsabb lett a boot idő is

(#11873) bul07


bul07
nagyúr

Miért lehet az hogy egyszer csak nincs hang, de egy újraindítás és van
És az a érdekes hogy ilyenkor ha állítom a hangerőt akkor a kis zöld csík se jelenik meg , mintha nem akarna hangot adni a rendszer, le lenne tiltva valami
Ezt régebben is csinálta még szerviz előtt is

Driver hiba lenne?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11874) anorche1 válasza kisharo (#11872) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11875) 426os válasza bul07 (#11873) üzenetére


426os
őstag

Valami sw-es gebasz, nálam is eljátssza néha. A wlan kártyával többször szívok mikor a gyors (~170Mbit) wifit használom... Mondjuk most van új driver az Intel honlapján, de majd csak jövő hét végén tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

.

(#11876) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok

i3-2348-as G580-ba mi a legtökösebb CPU, ami elérhető? I5-3210-ról tudom, hogy elvileg passzol bele, ti mit tudtok erről?

köszi!

(#11877) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! U510-em van windows 7-el.Hogy tudom a gépet elindítani csökkentett móddal?

(#11878) 426os válasza Misi1980 (#11877) üzenetére


426os
őstag

Ha normál módban el tudod indítani a gépet, akkor Futtatás>msconfig>Rendszerindítás fül és itt a biztonságos indítást (Minimális) pipáld be. Ezután csökkentett módban fog indulni. Ha egyáltalán nem indul el, akkor kell egy Windows dvd vagy valami egyéb bootolható segédprogram.

.

(#11879) anorche1 válasza Misi1980 (#11877) üzenetére


anorche1
őstag

Bekapcsoláskor nyomogatod az f8 -at (vagy fn+f8-at, bios beállítás kérdése), akkor nem jön be a választó menü?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11880) Olajka02


Olajka02
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Vettem egy lenovo z50-75-ös laptopot.
Ebben lenne egy R7 M260-as dedikált kártya is.
Feltelepítettem a cshipszetet, és minden mást, utána pedig az aktuális catalyst csomagot.
Ettől függetlenül a gpu-z-ban csak az integráltat látja a rendszer.
Hogyan tudom rávenni, a lapost, hogy az integrált legyen az elsődleges és általa használt vga?
Válaszaitokat előre is köszi!
Üdv: Olaj

(#11881) 426os válasza Olajka02 (#11880) üzenetére


426os
őstag

Indíts el egy játékot vagy valami nagyobb 3D erőforrásigényes alkalmazást.

.

(#11882) Olajka02 válasza 426os (#11881) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Szia!

Először is javítom önmagam, arra szeretném rávenni a laptopot, hogy a dedikált VGA-t használja...!!

Köszönöm a választ, Te nem értetted félre. :)
Tesztelgetem...
Két dolog foglalkoztat még ez ügyben.
Az egyik, hogy ha inaktív a dedikált, és csak terhelésre lesz aktív, a gpu-z-nak akkor is látnia kellene (a programon belül van alul egy legörgethető kis fül, ha a több grafikus meghajtó van jelen a rendszerben, ez nekem nincs).
A másik kérdésem az lenne, hogy ezekben a konfigokban be lehet kapcsolni a dualgraphics-ot?

Üdv: Olaj

(#11883) kecz


kecz
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is egy Z510-em van és nekem is vacakol az akksija. Ha cserélném az akksit vadi új gyárira, akkor mennyit érne szerintetek most a gépem?

(Intel Core i5 4200M/8GB/1TB/NVIDIA GeForce GT 740M/Free DOS/Csokoládé barna)

Külsérelmi nyomok nincsenek rajta, lassan másfél éves lesz, még 2016. áprilisig van rajta gari.

(#11884) 426os válasza kecz (#11883) üzenetére


426os
őstag

Itt tudnak segíteni árazásban. De rossz aksival eléggé csökken az ára.

.

(#11885) kecz válasza 426os (#11884) üzenetére


kecz
aktív tag

Az akksit cserélném.
Munka közben 14" méretet kell használnom, és megtetszett. Rájöttem, hogy ez a méret felesleges.
Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle. Nincs bajom ezzel a géppel, ha túl sokat buknék rajta, akkor inkább elkoptatom én. :)

(#11886) bul07 válasza kecz (#11883) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs már garancia rajta akkor a helyedben én nem használnám rossz akkumulátorral.
Mert nálam a rossz aksi nyírta ki az alaplapot.
És egy alaplap csere nem két forint

Amúgy 1.4" annyira zavar hogy veszel egy 14" gépet?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11887) kecz válasza bul07 (#11886) üzenetére


kecz
aktív tag

Hát ízlések és pofonok.
Akksit hol tudok rendelni?

(#11888) bul07 válasza kecz (#11887) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha visszaolvasol 50-100 hozászólást linkeltem pár helyet, most telefonról nem tudok linkelni

Nekem még néha a 15.4" is kicsi magasságra , egyszerüen a böngészőbe nem elég

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11889) 426os válasza bul07 (#11888) üzenetére


426os
őstag

Még szerencse, hogy a z510 kijelzője 15,6". Egyébként meg: [link] :))

.

(#11890) bul07 válasza 426os (#11889) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké. :)))

De így meg gépelni nem tudok , jó tudom dugjak rá egy + bilentyűzettet

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11891) kecz válasza barnam_ (#11821) üzenetére


kecz
aktív tag

A felsoroltak közül akármelyik akksit szerelhetem a gépbe? Csak mert az enyémben az L12M4F02 van, amit nem találtam sehol. Legalábbis gyárit. :(

(#11892) krekkon


krekkon
csendes tag

Üdv,

Egy Lenovo G570-es laptoppal kapcsolatban a problémám, hogy a zsanér környékén sajnos megnyílt a burkolat.
Amikor megpróbálom lehajtani akkor szétnyílik bal hátsó része.

Bevittem szervizbe hogy megtudjam mit lehet vele kezdeni. Felmérés utáni válasz:

Nem a zsanér szorult meg, hanem a burkolat repedt meg, ezért most megragasztotta, de ez nem végleges megoldás.
A végleges megoldás egy alsó és felső burkolatcsere lenne, ami 50.000 Ft-ba kerülne.

Szerintetek ez mennyire reális összeg, vagy lehet-e ennél olcsóbb megoldás?

(#11893) DonMaster válasza krekkon (#11892) üzenetére


DonMaster
addikt

ebay aliexpresen megrendeled és otthon megcsinálod kb 10-20e böl meg van,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11894) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Olyan kérdésem lenne hogy nemsokára 8.1et kell tennem egy Z50-70-re a kérdésem az lenne hogy van valami "hülyesége specialitása" a gépnek amire figyelni kell?
Illetve a drivereknél mehet fel az összes 8.1es driver vagy ha mondjuk a wifi meg a bluetooth már megy a rendszer telepítése után akkor nem kell? Ja és a sorrend?
Ez így jó?
8.1 fel
bios update fel
összes win által kínált update fel /minden/
Chipset
wifi és bluetooth ha kell
nvidia driver
ivga driver
Touchpad Driver
Lenovo Energy Management Driver
esetleg lan driver??
camera
Intel Rapid Storage Technology???

Szóval ez így jó?

Előre is köszi! :)

:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#11895) DonMaster válasza beloadjoker (#11894) üzenetére


DonMaster
addikt

integrált vga után az nvidia de ezen felül jo, mondjuk én a windows updte-et legutoljára teném

ha megy akkor nem szükséges felteni bár sokkal jobban kihazsnálhatja a saját progija mint a wines cumo,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11896) beloadjoker válasza DonMaster (#11895) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem köszi úgy fogom csinálni!

Tehát előbb ivga csak aztán a dedikált kártya, wifi bluetooth is mennek fel, és a legvégén megy csak az update :)

Köszi!

:R

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#11897) OnlineWolf


OnlineWolf
tag

Van valakinek Lenovo B50 80 (Intel® Core™ i5-5200U Processzor / AMD Radeon R5 M330) laptopja? Mik a tapasztalatai?

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#11898) milestone


milestone
tag

Sziasztok,

Kérdés: Hogy az ördögbe tudok belépni a BIOS-ba?

Háttér: frissítettem (eredeti) Win 8.1-ről 10-re (többé-kevésbé sikeresen) egy Lenovo B590-t, majd később vissza akartam állítani 8.1-re, de nem sikerült. Végül úgy döntöttem, hogy csinálok egy gyári visszaállítást.
Ahhoz, hogy a személyes fájlokat lementhessem egy külső vinyóra, Linux Mint alól akartam bootolni, pendrive-ról. Ahhoz, hogy egyáltalán bootolni tudjon pendrive-ról, át kellett állítani a BIOS-ban 2 dolgot (de a BIOS-ba csak a Windows Recovery menü alól tudtam belépni, hagyományosan F1-gyel nem):
Secure Boot: Disabled és
UEFI: Legacy only
Boot priority-nál az USB HDD-t tettem előre, ill. LAN-bootnál szintén az USB HDD-t jelöltem meg.

Lementettem az adatokat a Mint alól. Vissza akartam állítani a BIOS-ban UEFI-re + a többit, ahogy volt eredetileg.
Most próbálok bootolni, de nem sikerül, hiába nyomom az F1-et (azt írja ki nyomjam az F1-et a BIOS-ba való belépéshez), azt mondja:
...Media test failure, check cable... mintha nem látná a vinyót.

Megint elindítottam a Linux Mintet pendrive-ról, vinyót látja, olvassa, F1 billentyű is működik.

Mit rontottam el? Hogyan tudok belépni a BIOS-ba és elindítani a gyári Win8 visszaállítását?

(#11899) bul07


bul07
nagyúr

Megjött a válasz a Postától a panaszomra hogy nekem kellet a laptopot a postára majd szerviz után onnan hazahoznom
Előrébb nem vagyok vele amúgy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11900) 426os válasza milestone (#11898) üzenetére


426os
őstag

Ott a Novo gomb, azzal a legegyszerűbb belépni a BIOS-ba vagy kiválasztani honnan bootoljon a gép. Nem is értem miért szórakozik mindenki F1 nyomogatásával.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.