Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10701) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Sziasztok!

Volt valakinek mostanság - meg úgy általában - tapasztalata Lenovo szervizzel (telemax kft)?
- Egyben jön vissza a noti? (nem barmolták össze a felületet, nem jött rajta ki újabb hiba a szerviz hanyagsága maitt stb.)
- sikerült a hibát normálisan kijavítaniuk?
- Korrektek voltak?
- gyorsaság?

Bármi tapasztalat érdekel.

A válaszokat előre is köszönöm!:)

(#10702) piRate_nEx válasza 426os (#10700) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Ja, ez a gyári RAM, ami gajra ment. De ezért biztos nem fogom vissza küldetni, amúgy is valami iszonyat noname RAM.

The glass is already broken.

(#10703) soultrapp válasza 426os (#10700) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hello!
Már mindet végig próbáltam volt format is,de sehogy nem lett jó.
Meguntam és kapott egy win8at azzal jó.

(#10704) hardverhudi válasza vincenthanna (#10701) üzenetére


hardverhudi
tag

Szia!
Nekem most van oda a gépem a Telemax-nál. Már 2 hét eltelt és még elvileg alkatrészre várnak.
Nagyon remélem hogy épségben és kijavítottan érkezik vissza a laptopom :)

Ha visszajön beszámolok róla.

(#10705) bul07 válasza hardverhudi (#10704) üzenetére


bul07
nagyúr

És milyen alkatrészre várnak már ennyi ideje ?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10706) hardverhudi válasza bul07 (#10705) üzenetére


hardverhudi
tag

Felhívtam őket még múlthéten.
Mondta a srác hogy alkatrészre várnak ,a kódszám alapján alaplap lehet,de nem mondja biztosra.
Aztán sajnálkozott hogy ez már tényleg nem rajtuk múlik hogy mikor küldi a Lenovo nekik.
Azért hívtam őket mert nem kaptam munkalap számot amivel nyomon tudom követni a javítás állapotát a [link]-on. Ezt pótolta a srác aki egyébként rendes volt. :)

(#10707) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Ideapad Z560-as Notim van, és nem találok hozzá Audio drivert Win8.1 alá. Conexant 20671-es a hangchip, de nem engedi feltelepíteni a másik ilyen hangkarival szerelt notik driverét....
Tudtok valami ötletet adni hogyan tudnám felerőszakolni a drivert? A sima windows audio drivere egy kalap fos sajna :(

(#10708) newwave0507


newwave0507
tag

Sziasztok !

Lenovo G500 notim van . Intel HD 4000 , illetve HD 8570m , akár milyen drivert teszek fel a HD 8570mhez ,sehogy sem jó, cod2ben is 10 fpsem van . Illetve folyton feljön az ablak hogy nincs fennt megfelelő driver , akár milyent teszek fel . Kérem aki tud segíteni , jelezze ! Köszönöm szépen .

Üdv,
Attila.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10709) 426os válasza newwave0507 (#10708) üzenetére


426os
őstag

Olvass vissza, számtalanszor volt már ilyen kérdés.

.

(#10710) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
valaki gyorsan meg tudná mondani, hogy a Lenovo IdeaPad Z510 3550m procival szerelt változata milyen típusú hálózati kártyával rendelkezik?
Köszönöm!

sudo rm -rf /*

(#10711) hardverhudi válasza Mr.C (#10710) üzenetére


hardverhudi
tag

i5-ös procis z510ben ezek vannak : Realtek RTL8102E Family PCI-E Fast Ethernet (10/100MBit), Atheros AR9485 WiFi Adapter (b g n )
notebookcheck.com-ról néztem.

Remélem segít valamit.

(#10712) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy Lenovo G505S lapost.
Három kérdésem lenne, amit nem találtam googléval:
1: multi touch-os az touchpad?
2: a mikrofont nem takarja el a bal kezem játék közbe? Ahogy néztem képeken eléggé rossz helyre tették. (néha játszanék rajta és akkor ts-en dumálunk)
3: a billentyűzetet meg lehet csinálni világítósra?

Köszi!

(#10713) 426os válasza Mr.C (#10710) üzenetére


426os
őstag

Enyém 3550m procis és az Aida ezt mondja:

Csipszikutya:

1. Egyszerre több ujjadat is érzékeli, mint az érintőképernyős telefonoknál (pl kétujjas zoom)
2. Majdnem írtam, hogy miért fogdosod játék közben a kijelzőt, de aztán néztem én is képet róla és ha az tényleg a mikrofon, akkor elég gáz helyen van szerintem. Nem értem kinek az elfuserált ötlete volt nem a kijelző fölé rakni (ha valóban baloldalt a bill. alatt van a palmresten, ahogyan a képeken látszik). Szerintem, ha nem tartod közvetlen a lyukon a kezed, akkor nem lesz gond vele.
3. Ha gyárilag nincs világítós bill., akkor nem. Ha van, akkor elméletileg igen, gyakorlatilag nagyon nem éri meg. Inkább ebay-ről egy usb-s lámpa 300HUF-ért. Vagy lehet, hogy létezik fluoreszkáló bill matrica, érdemes lehet annak is utánanézni, de akkor sem lesz olyan, mint egy rendes világítós bill.

[ Szerkesztve ]

.

(#10714) Mr.C válasza 426os (#10713) üzenetére


Mr.C
őstag

igen ez lesz nekem is! Köszönöm!

(#10711) hardverhudi: köszönöm azért neked is!

sudo rm -rf /*

(#10715) csipszikutya válasza 426os (#10713) üzenetére


csipszikutya
senior tag

Ettől féltem... Köszönöm!

(#10716) DonMaster


DonMaster
addikt

akinek a lenovo g500 nem megy a vga annak üzenem
[link] törölje le az intelt az amd-t is és ezen az oldalon lévöt telepitse fel.

aki a cod2 miat irt annka meg biosban ne only igpu legyen hanem switchable ha ez oké akkor az amd switchnél bekel fixen álitani a játékhoz hogy high vagy amd vagy a magas felbontás kinél mit ir és akkor több lesz nekem 60 van g500-al cod2 ben de bf4ben van 40-55fps-em high on elég jo

aki meg a wifi és bluetotth offrol kérdezöködik annka üzenem hogy g500 only win8 -as részben de az f7 vagy repcsi gomb ha a bioszt nem frisitette akor kikel tudja kapcsolni fn+f7
van gomb program mint fennébb irták és akkor letiltod vagy vezérlöpult tiltás wifi és bluetoth és akor kivan kapcsolva .

biosba
kikapcsolt gép recovery gomb megnyomása és ott bios ennyi a belépés de belehet ujrainditás és fn+f2 vel is lépni elvileg .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10717) Pinocchio23 válasza DonMaster (#10716) üzenetére


Pinocchio23
tag

Erről az oldalról melyiket szedted le?

(#10718) Terkk


Terkk
tag

sziasztok
Segítséget kérnék memória ügyben,
lenovo g580 laptopomba szeretném böviteni az 1x4gb ramot 12gb-ra lehetséges, 1x4gb és 1x8gb?
Ha igen akkor melyik 8gb ramot érdemes venni bele?

~~~~~~ UK

(#10719) newwave0507 válasza Terkk (#10718) üzenetére


newwave0507
tag

Szia !

Ha olvas még 8 GB felett, akkor természetesen lehetséges . De szerintem 2x4 gb bőven elég :) nekem 2x4 GB hynix 1600 Mhz volt a Lenovo G500ban , és egy OCZ Agility 3 120 GB . Hát nem kell mondani a teljesítményt :) .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10720) gery14bmh1


gery14bmh1
csendes tag

Sziasztok,
Egy gyors kérdésem lenne Lenovo Ideapad B590-es szériával kapcsolatban.
Melyiket választanátok: i3 3110M processzor intergált (4000) grafikus vezérlővel vagy Pentium 2020M processzor dedikált Geforce GT705M kártyával? :)

Üdv,
Geri

150+ pozitív / 0 negatív :)

(#10721) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
Van egy Lenovo S10-2 ami sehogy sem akar bootolni pendriveról. Mintha be se lenne dugva, szépen betölti a windowst. A biosban első helyen és még a bootmenünél is kiválasztom de még így se. Valakinek valami ötlet :F

(#10722) 426os válasza gery14bmh1 (#10720) üzenetére


426os
őstag

A GT705 nem hinném, hogy érdemben erősebb a hd400-nél, szóval, ha egy árban vannak én az i3-masat venném. Max akkor lehet jobb az nVidiás változat, ha használni szeretnéd pl a Cuda magokat.

[ Szerkesztve ]

.

(#10723) newwave0507 válasza 426os (#10722) üzenetére


newwave0507
tag

A HD 4000 elég jó , cod2ben is 250 fps körül hozott . Én is az i3 at javasolnám .

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10724) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok! Másnak is tünt már el a DVD meghajtója? Sem az eszközkezelőben, sem a biosban nem látható. Sehogy sem tudom életre bírni. Nekem Lenovo G500-asom van.
A másik hogy gépelés után a touchpad első érintésre nem kattint, csak másodikra. Valakinek ötlete? Tapasztalata?

(#10725) kengyel válasza Pinocchio23 (#10724) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem is G500-as van, de még ilyennel nem találkoztam.

kengyel

(#10726) Pinocchio23 válasza kengyel (#10725) üzenetére


Pinocchio23
tag

Ezt melyik hibámra írtad?

(#10727) kengyel válasza Pinocchio23 (#10726) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az összesre :) Nekem még csak két hónapja van meg, de ilyeneket még nem produkált.

kengyel

(#10728) 426os válasza Pinocchio23 (#10724) üzenetére


426os
őstag

Ez véletlen érintés kiküszöbölésére való fícsör lesz, nézz körül a touchpad beállításaiban, valószínűleg ki lehet kapcsolni.

Az ODD eltűnéséhez: Telepítettél fel előtte valamilyen virtuális meghajtót (pl DaemonTools)? Ez okozhat eltűnést, bár ettől még a bios-ban látszania kellene. Próbáld meg kivenni-visszarakni, ha van lehetőséged próbáld bele egy másik gépbe, hogy megtudd a gép vagy az odd a ludas.

.

(#10729) Pinocchio23 válasza 426os (#10728) üzenetére


Pinocchio23
tag

Probáltam az érzékenységeket állítani. Ha leütök egy billentyűt, utána ha hozzáérek a touchpadhoz az egeret mozgathatom vele, de klikkelni csak a második érintésre hajlandó. Ha eltávolítom a drivert, marad a windows-é, azzak jo, csak ott nem lehet használni a többi funkcióját, illetve nem lehet állítani az érzékenységét. De semmi nemű beállításra nem tudom eltüntetni ezt a jelenséget. A gyári cd-ről telepítettem, de probáltam már frissíteni is.
A DVD íróm pedig eleinte eltünt, akkor kivetem vissza dugtam és látta a gép. De most már hiába mozgatom, nem látja. Ha lemezt teszek be, egy darabig pörgeti, majd leáll. De sem a fájlkezelők, sem az eszközkezelők, de még a biosban sem látható.
A telepítő cd-n van egy registry fájl ami a DVD írok áram lekapcsolását állítja disable-ra. De újraraktam a gépet, és akkor sem ok. Lehet szervíz lesz belőle.
De bízom benne hogy hozzá értő emberek hátha tudnak tanácsot adni, vagy a G500-as tulajdonosok.

(#10730) 426os válasza Pinocchio23 (#10729) üzenetére


426os
őstag

Próbáld meg itt, szerintem hamarabb kapsz hasznos választ: [link]

.

(#10731) Pinocchio23 válasza 426os (#10730) üzenetére


Pinocchio23
tag

OKs! Köszi

(#10732) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

G 580 laptopom van.
Eddig Win 7 (64 bit) futott rajta, semmi gondom nem volt vele.
Most került rá Win 8.1 Pro (64 bit).

Néha elveszti a wi-fi kapcsolatot (korlátozottá válik), bontanom kell kézzel a kapcsolatot és manuálisan újra csatlakozni. Utána megint jó egy darabig. Teljesen véletlenszerűen teszi ezt.

Az energiagazdálkodásban ki van kapcsolva, hogy a gép kikapcsolhatja a wi-fi-t.
Más külföldi fórumokon is olvasgattam, de nem igazán találtam rá megoldást.

Találkozott valaki ezzel a problémával és hogyan oldotta meg?

Köszönöm, ha valaki válaszol!

Üdv

S3x, hifi & rock and roll

(#10733) 426os válasza sony309 (#10732) üzenetére


426os
őstag

Nekem z510-nél volt hasonló. Frissítettem a wifi drivert az intel honlapjáról és azóta tökéletes. Ha más gyártótól származó wifi kártyád van, akkor is érdemes lehet megnézni a honlapján van-e újabb driver.

.

(#10734) sony309 válasza 426os (#10733) üzenetére


sony309
őstag

Köszi a választ!

Ezen már túl vagyok, sajnos nem oldódott meg a probléma!

S3x, hifi & rock and roll

(#10735) 426os válasza sony309 (#10734) üzenetére


426os
őstag

Akkor próbáld meg a Win7-es driverrel.

Nem tudom, ezt megtaláltad-e (meg azt sem, hogy van-e megoldás, mert nem olvastam végig)

[ Szerkesztve ]

.

(#10736) sony309 válasza 426os (#10735) üzenetére


sony309
őstag

Megpróbáltam a Win 7-es drivert, az sem jó, jobb!

Ezt az oldalt még nem olvastam, most végigolvastam, nincs rá megoldás!
Ők követelik vissza a pénzt a Lenovo-tól! :-)

Annyit kipróbáltam még, hogy egy USB-s wi-fi vevőt dugtam rá, azzal minden tökéletes!

Vagy "visszafrissítek" Win 7-re vagy használom az USB-s wi-fi vevőt! :-D

Gratulálok Lenovo!!!

Köszönöm, annak aki segített!!!

S3x, hifi & rock and roll

(#10737) 22balu


22balu
aktív tag

hello
van egy Lenovo B590 Black 59-389652 FD és a problémám az hogy a 4gb-bol a rendszer használ 3,6gb-ot.GF GT 720M kártya van benne gondolom mellete egy integrált is van és talán az veszi le ezt a közel 400 megát. ha igen miért ? ez normális ? :R win8.1 64 bit van fent

(#10738) 426os válasza 22balu (#10737) üzenetére


426os
őstag

Igen, azt az Intel vga eszi meg. Normális.

[ Szerkesztve ]

.

(#10739) fireman123 válasza sony309 (#10732) üzenetére


fireman123
őstag

Szia!

Lányomnak is G580 van, és ez a wifi probléma neki win7 64 bit oprendszernél is jelentkezik ....nála az a probléma, hogy a laptop bekapcsolása után a 25-ös net csak 3-4-es sebességel jön....ha ujraindítja akkor kikapcsolásig jó a sebesség....aztán újbóli bekapcsoláskor (azaz naponta legalább egyszer) újra kezdődik az egész vacakolás.

Frissítettem wlan drivert is, de nem segített. (Atheros / Broadcom kártya van benne)

(#10740) dezs520


dezs520
senior tag

Sziasztok,uj gépnél (Z510) hogy tudom bekapcsolni a wifit?semmi driver nincs még fent,és szeretném leszedni őket,vagy eleve ahoz is driver kellene.
És akkor marad egy második gép driver le,pendrive másol,telepít...

(#10741) sony309 válasza dezs520 (#10740) üzenetére


sony309
őstag

Kábellel nem lehet kapcsolatot létesíteni?

S3x, hifi & rock and roll

(#10742) 426os válasza dezs520 (#10740) üzenetére


426os
őstag

Ha nincs egyáltalán wifi, vagy hálózat ikon a tálcán, akkor driver nélkül nem ismeri fel a Windows. Ha van ikon, akkor katt rá és ott lesz, hogy wifi bekapcsolása.
Első esetben vagy dugj be egy lan kábelt és kábellel szedd le, vagy pedig másik géppel. De mintha lenne hozzá telepítőlemez is, arról is felrakhatod, utána majd frissíted a netről.

.

(#10743) dezs520 válasza sony309 (#10741) üzenetére


dezs520
senior tag

Szia,elvileg lehet megpróbáljuk azzal.
Ahogy kicsit utánna olvastam,mindig bevan kapcsolva a wifi,viszont van rajta egy airplane gomb,amivel kikapcsolhatom...

(#10744) 426os válasza dezs520 (#10743) üzenetére


426os
őstag

Van igen, de ha az be van kapcsolva, akkor is ott az ikon a tálcán (igaz ilyenkor repülő alakú).
Viszont ha majd frissíted a netről érdemes már rögtön az Intel honlapjáról leszedni a drivert, mert a Lenovo-sal előfordulhat, hogy ledobálja magát néha.

[ Szerkesztve ]

.

(#10745) dezs520 válasza 426os (#10744) üzenetére


dezs520
senior tag

Na ez egy hasznos infó,köszönöm,az intel honlapján mit keressek,meg van adva a gép neve,vagy a wlan kártya tipusa?

(#10746) 426os válasza dezs520 (#10745) üzenetére


426os
őstag

Itt futtasd a driver update utility-t és majd ő kidobálja a szükséges drivereket (a java-t engedd futni a böngészőben!). A wifi kártya egyébként Intel 7260. Továbbá a vga-t is frissítheted innen, az nVidia vga-t (ha van) pedig az nVidia honlapjáról.

.

(#10747) dezs520 válasza 426os (#10746) üzenetére


dezs520
senior tag

Rendben,köszönöm!!!

(#10748) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!

Voltam olyan meggondolatlan és elvállaltam egy Lenovo IdeaPad B590 59-389657 típusú notebook életre keltését.

Windows 7 64bit került rá, driverek már fent vannak, eszközkezelőben már nincs ismeretlen komponens.
A tulaj elsősorban Skype-Facebook duóra fogja használni, illetve használná. Csakhogy érthetetlenül alacsony a mikrofon jelszintje. A beépített mikrofon (a kamera mellett) hangereje kriminális, de ezen nem lepődtem meg. Tesztelni rádugtam azt a csíptetős mikrofont, amit már régóta használok desktop gépemhez. Itt már megmozdult a jelszintmutató, de ha a boost-ot ráadom (jelerősítés mértéke), akkor nem hangosabb lesz a másik fél számára, hanem egy statikus háttérzaj teszi élvezhetetlenné a beszélgetést.

Ma hozza nekem vissza, hogy oldjam meg a mikrofon problémát, vett egy USB-s headsetet.

A hivatalos Lenovo fórumon is olvastam hasonlóan járt userekről, a topicot válasz nélkül hagyta a Lenovo Support. Néhány tippet találtam csak, ezt majd ha hazaértem tudom csak kipróbálni.

Mekkora szopás elé nézek? :Y

www.vakbelmutet.hu

(#10749) 426os


426os
őstag

Ha valakinek gondja akadt a garimatricával (elszakadt vagy útban van a hdd/ssd/ram bővítéshez), az keressen meg privátban, van megoldás.

[ Szerkesztve ]

.

(#10750) newwave0507 válasza Cheesy (#10748) üzenetére


newwave0507
tag

Szia !

Szerintem jó nagy elé :D , ilyesmivel túl sok mindent nem hiszem hogy tudsz csinálni. Esetleg tesztelj egyet TeamSpeak-el . Ott is elég szépen tudod tesztelni a dolgokat , mikrofonhoz is találsz opciókat , csak kell egy alany aki segít tesztelni.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.