Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10051) DonMaster válasza Mardel (#10048) üzenetére


DonMaster
addikt

igen teljesen normális, a ramba rakja jol gondolod, de a ramnak hoyg menjen kell áram is , de ezt akár otthoni gépnél is kiprobálhatod betezsed alvoba vagy hibernálásba és kihuzod a konektorbol, visza dogod bekapcsolod és lás csodát nem hibernálásbol jön hanem mintha kiletvolan kapcsolva, ha hibernálod akro kell bele az akksi is, és akkor kihuzhatod a kábelt , az akku nem fog merülni , max 1-2%-ot habár nekem még anynit sme emrül estéröl reggelre.

a ramban tárol a hibernáláskor , a rmanak meg kell áram ,

a 8570m röl nem tudom, de nekem ahoyg mrá irtam a 8750-al a bf4-is high beálitáson megy 35-40fps-el
szerintem akkor a mw2-ben is nekem emg kell legyen a 40-50fps de 40biztosan, a tiédre mréve csak elméletileg kell legyen 25-30fps high beálitáson a 8570m nek ,

qfirc
hát akkor elsöként az okr8-at kell felted, mert ha a win7-et felraktad és nem uefi-s win7-et akro az mbr particio visztoan win8 meg gpt partico amimiat gormázni kell a lemezt amin a gyári okr8 van saját tapsaztalat , nem lehetet kikerülni, de neten megtalálhato az okr8 amit letöltesz és felteszel utáan awin8 telepités .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10052) qfirc válasza DonMaster (#10051) üzenetére


qfirc
csendes tag

Szia! Épp most keresgélek a hiba miatt!

Win8 pro 64 bit fent "uefi", fulra ütöttem a particiokat, biost kicseréltem a win8 as hoz,feltelepítettem az one key-t elindítom és azt írja, hogy a jelenlegi rendszer nem alkalmas a mentésre.

[ Szerkesztve ]

(#10053) qfirc válasza DonMaster (#10051) üzenetére


qfirc
csendes tag

Pedig most feltett egy pachot is hozzá de akkor sem indul.

[ Szerkesztve ]

(#10054) 426os válasza DonMaster (#10051) üzenetére


426os
őstag

A "rendes" hibernáláshoz nem kell áram, ilyenkor a ram teljes tartalmát kimásolja a HDD-re, indításkor meg vissza. Ezalatt nyugodtan elveheted az áramot, nem lesz gond. A hibrid alvást még nem próbáltam, nem tudom, hogy működik, de a "klasszikus" hibernáláskor biztos nem kér áramot.

.

(#10055) Mardel válasza DonMaster (#10051) üzenetére


Mardel
őstag

Hibridnel nem csak ramban tarolja de ezt leirtam.

"Hibrid alvás: elsődlegesen asztali
számítógépekhez tervezték. A
hibrid alvás az alvó mód és a
hibernálás kombinációja: a nyitott
dokumentumokat és programokat
a memóriába és a merevlemezre menti, majd a számítógépet
energiatakarékos állapotba helyezi,
hogy gyorsan folytathassa a
munkát. Így ha gond van az
áramellátással, a Windows a
merevlemezről visszaállíthatja a munkát. Amikor be van kapcsolva a
hibrid alvás, és a számítógépet alvó
módba helyezi, a gép
automatikusan hibrid alvás módba
vált. Az asztali számítógépeken
általában a hibrid alvás mód alapértelmezés szerint
engedélyezve van."

[link]

[link]

Ezert szerintem ez nem normalis mukodes.

Az fpsre konkretan azert kerdeztem ra, mert amdvel jatszhatatlan fpst produkal a 2 jatek, mar menuben is (5-10 fps, az eger szaggat...).

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10056) hardverhudi válasza lackopetyko1 (#10040) üzenetére


hardverhudi
tag

Én egy nagyon jó gépnek tartom, bár csak pár órát használtam ismerősömét.
Itt van egy ezzel foglalkozó forum

(#10057) SFAkos válasza lackopetyko1 (#10040) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Egyik ismerősömnek van, brutál gép, bár neki pár játéknál nem akart működni az SLI. Vagy valami olyasmi volt, ha bekapcsolta ugrált a kép a játékban... De aztán lehet csak ő nem tudta beállítani / megoldani nem tudom... De ez szoftveres dolog az biztos. Anyaghasználat is rendben van.

(#10058) DonMaster válasza qfirc (#10053) üzenetére


DonMaster
addikt

fenébb leirtam, mivel elsöként az okr8-at kell telepiteni , mivel a win8-at a win7-re csak full hdd törlésel tudtad felteni ami avval járt hogy törlöd azt a aparticiot amin az okr8 volt gyárilag telepitve ,

rendbne akkor a hibernálás oké, viszotn én este benen szoktam hagyni az akksit attol fügetlenül, hogy napal nincs benne , nem ártneki ha benne van 2mozdulat kivenni és visza tenni is . egy kis mozgás nem árt :)

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10059) DonMaster válasza Mardel (#10055) üzenetére


DonMaster
addikt

nekem win8-nál nincs iylen opcio, hol tudom bekapcsolni?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10060) qfirc válasza DonMaster (#10058) üzenetére


qfirc
csendes tag

:W :W :W nem értem! tételezzük fel van egy üres gépem arra a win 8 at szeretném rakni ! és te azt mondod,hogy a win 8 elött valahogy fel kell raknom az okr-t?

(#10061) Mardel válasza DonMaster (#10059) üzenetére


Mardel
őstag

Nekem Win 8.1-ben itt.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10062) kis_david


kis_david
újonc

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. (SIKERÜLT ) :)) :R :R
Mostmár pöpec a gép !!! :K

[ Szerkesztve ]

(#10063) DonMaster válasza qfirc (#10060) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
igy irtam elsőre is mivel a win7-et tedted fel elsöre a gépedre az mbr particiokat használ,
de az okr is ottvolt és te irtad hoyg totál formáztad a particiot ergo törölted azt is , mivel muszyl is volt mert a win8 az gpt rendszert használ, emiat kelet törölnöd a particiokat /format all vinyo
de a win8 telepitése elött az okr8-at kelletvolna telepitened a gépre és csak utána a win8-at igy irtam le fennébb is..

elösként amikor megveted a gépet akkor a win8áat keleltvolna felraknod nema win7-et és nem lenen semi galiba,
de msot elöbb az okr8-at kell felraknod ami800mb letölthetö van leirás is , felteszed és utána telepited a win8-at , már ha akarod használni, nekem nem megy mert nem tettem fel mivel beleszaladtam ebbe a hibába, de ha kell ujra huzom majd , addig meg a rec,key-t használom biosba lépéshez, arra böven jo

Marder
nekem win8-nál nincs ilyen, ott még a rejtetekben sincs,
pedig a link amit elöte irtál abban win7-es van .
mondjuk nekem nincs proci korlátozo sme hogy 5%-100%-ig menynin menjen akksi vagy táprol.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10064) qfirc válasza DonMaster (#10063) üzenetére


qfirc
csendes tag

Nem is wolt win 7 em sose ezen a gépen win 8 al vettem kéz alatt csak csináltam a biosban egy gyári resetet és a win 8.1 telepítésnél leformáztam mindent így akármit csinálok nem jó a recovery.
Akkor azt akarod mondani formázzam a gépet.tegyem fel a win 7 et uefibe utánna telepítsem az okr8 at utánna rakjam a win 8 at uefiben és azt a partíciót hagyjam rajta amit az okr8 létrehozott, utánna meg már nem is kell telepítenem az okr8 at sem.

[ Szerkesztve ]

(#10065) DonMaster válasza qfirc (#10064) üzenetére


DonMaster
addikt

telepisd az okr8-at ami 800mb és dvd-vagy pendriveröl kell tleepiteni kikapcsolt gépnél arrol bebotolsz,
azt telepited, ha az meg van akkor telepited a win8-at , és akkor menni fog az ahol most nem jo rendszert vagy mit ir.

leirás az okr8 telepitéséhez

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10066) qfirc válasza DonMaster (#10065) üzenetére


qfirc
csendes tag

na ezen gondolkodtam még , akkor amit lehuz a lenovo oldalrol az nem is jó???

akkor ugyan ugy elö kell állítanom egy cd re az okr képfájt igaz??
és ugyan ugy bootal kezdek.

[ Szerkesztve ]

(#10067) DonMaster válasza qfirc (#10066) üzenetére


DonMaster
addikt

fiygelj
amit alenovo odlarol aza kb 30mb azaz oprendszerenbelüli okr, de ennek kell egy oprendszren kivüli része ami 800mb amit alinken kerezstül van letöltési lehetöség is de az egy leirás, hogyna kell telepiteni ,ennél job leirás nincs csak bonyolultabb.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10068) kiiso válasza ciceroo (#9996) üzenetére


kiiso
tag

Üdv! Tudsz valami helyet ahol meg lehet fogdosni az U430p-t? Nálam is ez meg a Vostro 5470 a két esélyes, a billentyűzet világítás, matt kijelző és az altalad említett masszívabb ház a Lenovo felé billenti a mérleget, de mindenféleképpen ki szeretném próbálni először. :)

(#10069) qfirc válasza DonMaster (#10067) üzenetére


qfirc
csendes tag

Köszi szerintem menni fog már kezdem érteni már csak azt mond meg ezt lehet rendszerre vagy bootal kell telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#10070) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Köszönöm a választ. :R

(#10071) DonMaster válasza qfirc (#10069) üzenetére


DonMaster
addikt

boot-tolni kella cd vagy oendrive rol, de az levan irva amit linkeltem, pontrol pontra mi miután jön ,majd mesély sikerütl.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10072) qfirc válasza DonMaster (#10071) üzenetére


qfirc
csendes tag

:R reggelig tötögettem volna a lenovo oldalrol akkor sem jöttem volna rá :K :W

[ Szerkesztve ]

(#10073) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Őt néztem ki : U430 touch

Szerintem pöpec kis gép, amire nekem kell utazások közben tökéletes lesz, akku idő pozitív, súly se rossz, itthon meg az asztali ha erő is kell.

Szerintetek?

Don't hate the player, hate the game ...

(#10074) DonMaster válasza drmazsi (#10073) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
ha téynelg csak utazás közben akarod használni , akkor minek az i7-es proci?
csak mert egy i3-mas is tudja azt a szintet mint ez az i7-es és akor kevesebbet is fogyaszt,
meleleg az i7xxxxu vagyis az u betüvel végződő procik gyengék atol hogy i7 sok eröd nevárj tölle, ha már u-s végü és cska utazáskor használod akkor elég egy i3-mas is. nem melegszik annyira és az akksi is valoszinüleg tovváb birja, nem akarlak lebeszélni . te pénzed, csak ne várj attol a procitol sokat, azért mert i7

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10075) drmazsi válasza DonMaster (#10074) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Kisebb csak az i5-ös tesója, és árban ugyan ott vannak, a fogyasztás is mindkettőnél ugyan annyi. Ez nincs I3as procival.
Mindkettő 15W TDP-s : [link]

Nem várok el semmi extrát, főleg h csak integrált VGA-ja van.

Ha keményebb gép kéne, akkor olyat vennék. Ennek a lényege a kompakt mérete : 14" 1600*900
Súly : 1,89kg
Az akkumulátor üzemidő, és a minőségi összeszerelés.

Egy teszt ha érdekel : Külföldi teszt

Utána jártam ennek, és ennyi pénzért bestbuy!! 620$
Nem itthonról szerzem be, ezért ennyi. Az I7 meg később kellhet majd ha esetleg utazás közben meg is vágnám a videóimat.

Igazából a gépre magára lettem volna kíváncsi, hogy valaki fogott e ilyet a kezében.

Don't hate the player, hate the game ...

(#10076) DonMaster válasza drmazsi (#10075) üzenetére


DonMaster
addikt

pont emiatt irtam attol az i7-töl ne váérj sokat, nagyon kanyi, azért irtma az i3-mat de közben néztem nincs i3-mas belöle , cska már nem lehetett szerkezsteni, én az i5-öt venném, már ah nem 10e foritn a különbség mert akor az i7. de evvel ne várd el , hoyg videot tudj vágni, vagyvalami nagyoin komoylabb, dolgott, azért is irtma utazásra elég a kisseb, az meg hogy 15w mind a kettö az nem a léynegg téynleges foygasztásban lehet hogy az i7 a 4magal megezsik 2watot /ora amég az i5 csak 1wat/orát mert nem 15W-ot ezsnek az csak a plafon, amimiatt téynleg koymol dologra nem alkalmas, még netes játék apro dolgok elmennek, az a hd4600 simán meg kel egyen egy bf4-et medium beálitással, nem irnám le hogy csak integrált, de a cpu kevés, téynelg ha 10k -val több az i5-höz képest akkor megéri téynleg, ha nem akkor inkább az i5-és késöbiekben ssd ami növeli az üzem időt.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10077) drmazsi válasza DonMaster (#10076) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Igen, nekem ez a kompromisszum gép igazából.
Ha erősebb kéne hasonló kategóriában, akkor a Dell 7537-et venném geforce gt750m-el.
De nekem tetszik ez a felépítés, ennyiért meg pláne. Hordohatóságra megyek, mert ha teljesítményre mennék csak, akkor Y510p lenne.

Don't hate the player, hate the game ...

(#10078) SFAkos válasza DonMaster (#10071) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Imádom az írásaidat, de ez eddig mindent vitt :D "mesély" ez hogy jött ki? :D

(#10079) fravik válasza SFAkos (#10078) üzenetére


fravik
tag

Az írásairól mindig az a szöveg jut eszembe, hogy teljesen mindegy, hogy egy szó belsejében milyen sorrendben vannak a betűk, ha az első és utolsó betű okés, akkor az agyunk gondolkodás nélkül javítja és lehet észre sem vesszük... :-D
De amúgy zárójelben jegyezném meg, hogy azért legalább egy átolvasást kierőszakolhatna magából az Úriember, mert ez a magyar helyesírás sárba tiprása és elég idegesítő is hosszútávon... A gyors gépelés meg nem mentség, vannak nagyon jó vakon gépelés tanfolyamok, bátran ajánlom. ;-)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#10080) DonMaster válasza SFAkos (#10078) üzenetére


DonMaster
addikt

így sikerült:D muszály volt egy kis jókedvet csináljak a forumon .
utolag én sem tudom de nah.
tudom átkéne olvassam, de amikor át olvasom akkor nincs vele gond.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10081) kiiso


kiiso
tag

Sziasztok! U430P-t hol lehet megtekinteni élőben? Végignéztem az általános helyeket, sehol sincs kitéve. :( Van tippetek?

(#10082) 426os válasza DonMaster (#10080) üzenetére


426os
őstag

muszáJ :D

.

(#10083) myke01 válasza SFAkos (#10078) üzenetére


myke01
senior tag

Jah ! Ez a "mesély" odab@x ! :D

(#10084) lackopetyko1


lackopetyko1
csendes tag

Üdv!
Y510P vásárlását tervezem. Viszont olvasgatva a fórumot sokan szidják az SLI-t hogy sok játéknál nem működik. Kérdésem: megéri megvenni az SLI-s verziót vagy inkább az egy gt 755-ös verziót?
Válaszokat előre is kössz.

(#10085) drmazsi válasza lackopetyko1 (#10084) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Szerintem bőven elég a 755m-es verzió.
Ha meg komolyabban akarzs játszani, vegyél asztalit ennyiért..

Don't hate the player, hate the game ...

(#10086) qfirc válasza DonMaster (#10080) üzenetére


qfirc
csendes tag

Sziasztok! Szia Don mester!

Abban nem tudsz vagy tudnátok segíteni, hogy amikor bootolok eltűnt az intel felirat a jobb alsó sarokból. persze ez is azóta van hogy csináltam egy gyári visszaállítást, azóta nics meg a recovery sem a gépen, probáltam frissíteni a biost is BIOS frissítés 64 bites Windows
5ecn96ww.exe 4.42MB
Windows 8 64bit 96. Április 24, 2013

Nem lehetne valahogy visszahozni az intel feliratot hogy gyári állapot legyen?

Próbáltam a 800mb recovery img is telepíteni de uefi-ben nem engedi szerintem csak legaciban fogja engedni.

Vagy amikor sikerűle a recoveryt visszatenni akkor jelenik majd meg az intel felirat is?

[ Szerkesztve ]

(#10087) DonMaster válasza qfirc (#10086) üzenetére


DonMaster
addikt

igen nézd meg , de usb-röl kell engedje uefi-ben is , telepiteni azt a 800mb cucot, de legalicx-ben érdemes és ott fixen usb-röl bootoljon , akkor menni fog,
én amugy nem emlékszem hogy lett volna gyáry intel logo bootoláskor, pedig én is kiprobáltam elöször , de nem rémlik,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10088) qfirc válasza DonMaster (#10087) üzenetére


qfirc
csendes tag

Így nézett ki régen, most csak a lenovo felírat van.

(#10089) Mardel válasza qfirc (#10088) üzenetére


Mardel
őstag

Nekem mindig is (mióta kicsomagoltam és bekapcsoltam) csak a lenovo felirat volt ott.
De szerintem teljesen mindegy, ez csak egy boot logo. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#10090) DonMaster válasza qfirc (#10088) üzenetére


DonMaster
addikt

szerintem mindegy , nekem nincs és modnom nem emlékszemrá , pedig biost-is frisitetem már azt is a bluetooth miatt a g500-nál , de nem lett jobb, a gombokat meg addigra emgszoktam hoyg funkcio gombokat nyomogatom többet használom mint az f1-12-ig

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10091) piRate_nEx válasza qfirc (#10088) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Pont tegnap akartam bootolni pendriveról, de nekem meg az tűnt fel, hogy a bal alsó sarokból hiányoznak az BIOS meg Boot Menü feliratok. Amint kisakkoztam, és beléptem, megjelentek, és azóta is ott vannak... Próbálj bemenni egyszer BIOS-ba. Az Intel amúgy ott van nekem.

The glass is already broken.

(#10092) qfirc válasza piRate_nEx (#10091) üzenetére


qfirc
csendes tag

Szia! már sokszor bementem nem jön vissza sajnos! nekem is pont ez tünt el vagy is ez is :U

Don mester: felraktam legaciból a recoveryt usb-én szépen feltelepült kinai nyelven erre most csak az indul :Y
utána berakom a win 8.at annyi partíció van azt se tudom ki kivel van :D

Amikor elindul a recovery ott kell folytatni a telepítést és közben indítani a lemezt vagy kikapcsolt gépből indulva bootolni? És a másik kérdés hova a 20 partíció közül.

(#10093) gyu84


gyu84
tag

Üdv!
Lenovo G580 (20150) laptopomon lassú az adatátvitel sebessége Wifi-n, maximum 2,5 - 3Mb/s. Csak most tűnt fel, hogy kicserélem a routerem , a régi max 54Mbit/s sebességet tudott. A mostani támogatja a Wifi AC szabványt is - ASUS RT-AC56U
Más laptoppal, sőt telefonnal is sokkal gyorsabb.
A laptoban Broadcom BCM313GN 802.11b/g/n 1x1 Wifi adatper van, már elolvastam egy csomó "okosságot" különböző fórumokon, kezdve onnan hogy fordítva van bekötve a Wifi antenna a Wifi kártyára (próbáltam megcserélni, nem változott semmi), különböző beállításokat az adapter beállításainál, de semmi. Drivert nem találtam ehhez külön Windows 8.1 alá.
Mi lehet a baja, ennyit tudna ez a Wifi adapter? Ha igen lehet ezt cserélni, mini PCI-express slotban van elvileg lehet cserélni, de ebbe valót egy webshopban sem láttam.
Az ötleteket, észrevételeket előre is köszönöm!

Ami még feltűnt, ha átállítom a 5Ghz-es Wifi SSID-jét másra akkor azt nem is látja.

[ Szerkesztve ]

(#10094) DonMaster válasza qfirc (#10092) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
telepitési video ,
és a windows8_OS particiora kel telepiteni a win8-at de gondolom ez egyértelmü, a többi particio közöl van egy 20gb aza okr particio, de ne törölj 1-et se , kell a win8_OS arra rendszer van egy DATA az a D meghajto és van
drv 1gb meg mág 1 drv az is 1gb azok driver , nem léyenges de ne töröld , és melete 2 100mb os a win8 miatt , de te,lepiteni a win8-at a windows8_OS particiora kell amit alpjáraton 200gb-ra tesz kivéve ha kevesebbet adsz meg neki
és a kinait átlehet álitani magyarra vagy angolra ami joban tetszik cska az első katintásosnál kinai de utáan magyar lezs.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10095) qfirc válasza DonMaster (#10094) üzenetére


qfirc
csendes tag

:N Nem annyira mert nem engedte :)) 100 gigát hagyott és sárga felkiáltójel a windows nem telepíthető erre a partícióra.

[ Szerkesztve ]

(#10096) DonMaster válasza qfirc (#10095) üzenetére


DonMaster
addikt

uefire tedted a biost amikor telepiteni akrtad a win8-at?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10097) DonMaster


DonMaster
addikt

nem megy a virtualizácio ötletvalakinek? win8-allat Lg500-as
hiper-y on , bios enebled , és mégsem indul a hiper-v és a virtualbox sem hibát dob ami az hoyg nem fut a szolgéltatás ami nem igaz mert futt

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10098) qfirc válasza DonMaster (#10096) üzenetére


qfirc
csendes tag

persze

[ Szerkesztve ]

(#10099) hardverhudi


hardverhudi
tag

Sziasztok :)
Volt egy csomó Driver_power_state_fail-om ezért most újraraktam a win8.1-et és leszedtem minden drivert a lenovo oldaláról a gépehez ( z510). Akinek ilyen gépe van segítsen legyen szíves milyen és honnan letöltött dirvereket használ :)
ugyanis szeretném elkerülni ezt a csúny a kék képernyős fail-okat :)
akár egy listát is írhat az összes driverről :)

Köszi !!!

(#10100) 426os válasza hardverhudi (#10099) üzenetére


426os
őstag

Én mindent a Lenovo honlapjáról szedtem le, kivéve a 2 vga drivert. Azóta az Intel vga és wifi drivert is frissítettem (utóbbit is már az Intel, nem a Lenovo honlapjáról).
Kékhalálom még nem volt a géppel egyáltalán (kopp-kopp).

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.