Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) Cheesy


Cheesy
őstag

No akkor a beszámoló, hátha a jövőben másnak is segítséget jelent.
Keresőnek: Lenovo B590 skype halk mikrofon

Az egy dolog, hogy a notihoz se egy darab kiskönyv, se CD/DVD driverekkel nem járt, a Lenovo support oldalán a gép típusának kiválasztása után is több esetben (pl. wifi, lan, tapipad) minimum 2 lehetőség közül választhatunk, milyen drivert töltünk le hozzá. Sikerült mellényúlni két esetben is, de telepítésnél a program kiírta, hogy hiányzik a kérdéses alkatrész (más fajta van benne) és megszakadt a telepítés. Ekkor letöltöttem a másik drivert és gond nélkül felraktam. Az másik driver nem hagyott nyomot sehol!

A Lenovo Support oldalán van egy hasznos funkció: Lenovo Alkatrészkereső
Ide beírja a user a gép hátulján szereplő S/N számot és az oldal kilistázza a gépében lévő cserélhető modulok kódját. Több alkatrész kilétére itt lehet rájönni.

Szóval ki akartam deríteni, hogy a B590-ben milyen hangchip kapott helyet, mert a külföldi fórumokon Conexan-t találtam, a Lenovo Driver oldalán viszont Realtek-et. Végül nem találtam semmi hasznosat, ezért tettem egy próbát és leszedtem a 160MB-os pakkot és feltelepítettem. Az eszközkezelőben lévő, addig "HD Audio elem"-ként kilistázott két alkatrészből az egyik Realtek lett és feltelepült a Realtek vezérlő szoftver is. Abban felvettem a mikrofon és a hang hangerejét (külön szabályozza a rendszertől!) és utána tökéletesen lett a Skype hívás mikrofon hangereje, sőt, vevői oldalon le is kellett halkítani kicsit.

Így megoldódott a dolog. Semmi nem utalt arra, hogy le kell töltenem egy Realtek audio drivert, de ez volt a kulcs. A Skype automatikus hangerőszabályzását érdemes kikapcsolni ;)

www.vakbelmutet.hu

(#10752) aizen92


aizen92
addikt

Sziasztok! U430p-hez nincs hőszabályozás? néha úgy érzem játék alatt, kb alig pörög fel a venti!
:R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10753) 426os válasza aizen92 (#10752) üzenetére


426os
őstag

Nem igazán. Thinkpadeknél lehet játszadozni ilyenekkel, de a mostani ideapad-ekkel nem. Megsülni mindenesetre nem fog a géped.

.

(#10754) aizen92 válasza 426os (#10753) üzenetére


aizen92
addikt

Ezzel az a bajom, hogy így nem tud olyan teljesítménnyel menni a játék/program, mert a venti nem pörög maxon....
Sehogy se lehet ezen mókolni? mert amikor a portalanításra nyomok kb annál kisebb erővel kéne pörögni a ventinek egy nagy számításigényes progi közben ( y570-es laptopomon így volt, hogy a portalanítás és valami olyasmi, hogy maximális hőszabályozás között alig volt különbség)
Ez meg most arra hasonlít mint amikor a Y570-en csendes módba volt rakva.... csak akkor kb vissza is vett rendesen a teljesítményből.... Elég zavaró

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10755) 426os válasza aizen92 (#10754) üzenetére


426os
őstag

Hány fokos ilyenkor a cpu/gpu?

.

(#10756) newwave0507 válasza aizen92 (#10754) üzenetére


newwave0507
tag

Hány %-ban használja ki a cpu/gpu-t ? Illetve igen , kéne a hőfok is . Mondjuk nekem a G500am is ilyen volt , iszonyat halk , venti is alig pörgött fel . De attól teljesítményre tökéletes volt.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10757) aizen92 válasza newwave0507 (#10756) üzenetére


aizen92
addikt

+ (#10755) batonyo:
Ma felrakok egy HWinfot és MSI ABT és megnézem úgy!!! :R

Addig is más: U430P-be milyen ramot vegyek?
Gondolom min. 8 gb-ig bővíthető.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10758) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Adott egy garanciális G580-as, amelynek a wifi kártyájával vannak gondok időnként (kb. minden 3.-4. bekapcsolásnál). A 25/5-ös netnél amikor "olyanja" van csak 0,3/0,3-al jön a net.....máskor pedig jön rendesen 23-24/5-el.
Teljesen rapszódikus a dolog, bekapcsoláskor vagy jó vagy nem....amikor nem jó, akkor ha újraindítom az esetek egy részében jó lesz a sebesség.
Kipróbáltam másik laptoppal (Z580) is a hálózatot, azzal minden rendben volt mindig.....sőt másik wifi hálózatnál is próbáltam, ugyanez volt a helyzet....a G580-as néha jó, néha piszok lassú (használhatatlan), míg a másik laptop (Z580) ugyanott rendes sebességgel jött mindig.
Sokat olvastam külföldi fórumokon is például itt....sokaknak jelentkezik G580-nál ez a hiba win7 és win8 oprendszernél is.....nem igazán találtak rá megoldást. Driver frissítés persze volt már, semmi sem változott.
Annyi kiderült a fórumokon, hogy szinte kizárólag a Broadcom wifi kártyás modelleknél jön ez elő (sajnos az enyém is az), amelyikben más gyártó kártyája van ott nincs gond.

Mivel garis még, gondolkodom, hogy elküldjem-e a Telemax-hoz (már ők a garis szervíz Mo-on)....de nem sok jót hallottam róluk. Van-e valakinek velük kapcsolatban gariztatásos tapasztalata....rendesen javítanak-e, mennyi az átfutási idő, nem barmolják-e össze a laptopot....stb. ???
Egyáltalán lehet cserélni wifi kártyát laptopban???...vagy ez rá van integrálva az alaplapra esetleg?? (nem igazán vágom ezeket :B )

Másik megoldás a külső usb-s wifi adapter beszerzése lenne.

Szerintetek érdemes-e elküldeni a Telemax-hoz ezzel a hibával (attól tartok, hogy ha bekapcsolják és ha akkor éppen jó...akkor nem foglalkoznak vele tovább, hanem visszaküldik, hogy semmi baja.....lehet hogy még 3-4-szer újra kellene indítani hogy előjöjjön a hiba), vagy vegyek usb wifi adaptert ?? :F

[ Szerkesztve ]

(#10759) newwave0507 válasza fireman123 (#10758) üzenetére


newwave0507
tag

Szia !

Igen , szerintem próbáld meg külső wifi-vel . Mondjuk én anno még géphez használtam kicsit.., laptophoz csak annyira amíg feltettem a drivert . Ezt a típust használtam pontosan ->

TP-LINK "WN-322G"

, egy próbát biztosan megér ! A szervizt is meg kellene próbálni, veszteni valód nagyon nincsen vele.

Üdv,
Attila.

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10760) aizen92 válasza newwave0507 (#10756) üzenetére


aizen92
addikt

Nos megnéztem!
CPU és GPU elég jól kihasználja és pörgeti, viszont 75 foknál visszavág egyet és jön a bődületes nagy lag ingame...

Azért 80-ig engedhetné és nem kéne ilyen drasztikusan megvágnia a CPU performance-t.

Gondolom ventit nem lehet sehogy felpörgettetni. Nagyon halk és egyáltalán nem zúg ennek örülök is meg nem is ugye :)) , a játékok pedig nagyon jól futnak, mit nem adnék ha 20-33%-kal menne lassabban mint a portalanítós módban, akkor már örülnék.
Esetleg 75-ről 80-ra felvenni az alap korlátozást.

Bios gondolom halál buta és ne is reménykedjek, hogy ott ilyeneket be tudok állítani.....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10761) newwave0507 válasza aizen92 (#10760) üzenetére


newwave0507
tag

Speedfanal " elvileg " tudod szabályozni a ventit . Gondolom a hőt nem vezeti el , és emiatt kezdesz el laggolni .

Vagy esetleg 75nél van a Throotling ?

[ Szerkesztve ]

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10762) aizen92 válasza newwave0507 (#10761) üzenetére


aizen92
addikt

Hőt tuti elvezeti, laptoptartón van, + kicsit meg van emelve a hátulja, hogy tudjon normálisan szívni és fújni is.

75 foknál megy a throttling, amúgy.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10763) newwave0507 válasza aizen92 (#10762) üzenetére


newwave0507
tag

Dell XPS kollégára írj rá, ő eléggé érti ezeket a dolgokat, és biztosan tud segíteni is !

Gondolataink saját elménk börtönébe zárnak. Félelmeink emelik egyre magasabbra a falat, melyet csak a tudatosság képes lebontani.

(#10764) aizen92


aizen92
addikt

Nos úgy látszik egy szerencsés flótás vagyok! :) Anno Y570-nel kifogtam egy alaplap hibás darabot, amikor is a dedikált kártyára váltáskor BSOD-zott a gép folyamatosan. :)

Ma reggel filmezni akartam, TV-re rádug, átvált puff kékhalál.
Bejelentkezek újra, és eszközkezelőben eltűnik az NVIDIA kártya, csak az intel hd van ott. Ugyanezt csinálta az Y570-nél is anno, csak a 2. újraindíts után jelent meg a másik kártya.

Még reménykedek abban, hogy a tegnap intel hd driver frissítés akasztotta ki, és egy driver pucolás segít a dolgon.....
:))

Y570-nél volt mondjuk gáz, mert akkor Lengyelországba kellett küldözgetni a gépet.... Legalább már ez nincs. :K

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10765) 426os válasza aizen92 (#10764) üzenetére


426os
őstag

Nyugi, a MO.-i szerviz sem jobb, sőt...:)

.

(#10766) aizen92 válasza 426os (#10765) üzenetére


aizen92
addikt

Sok helyen olvastam, hogy nem a legjobb a MO-i, de példákat még nem találtam rá. Miért ennyire rossz a szervizük és a gari ügyintézés?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10767) fireman123 válasza aizen92 (#10766) üzenetére


fireman123
őstag

Engem is érdekelne, hogy van-e valakinek konkrét személyes tapasztalata a magyar szervízzel (Telemax) kapcsolatban.....gondolkodom, hogy elküldjem-e ezzel a hibával a G580-at garis szervízbe..... :F

(#10768) 426os válasza fireman123 (#10767) üzenetére


426os
őstag

Hát én eddig még csak negatív tapasztalatokkal találkoztam, pozitívval nem.
Mondjuk ehhez hozzátartozik az is, hogy többnyire csak a negatív dolgoknak van visszhangja, úgyhogy a fene tudja valójában mi a helyzet. Én minden esetre többszörösen biztosítanám magam, ha gariztatni kellene a gépem.

.

(#10769) aizen92 válasza fireman123 (#10767) üzenetére


aizen92
addikt

obmeg. Telemax-hoz megy??? Killme. Ezt nem tudtam.... :(
Akkor inkább tényleg lengyelo-ba vitetném és várnék rá 1-2 heteket ....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10770) 426os válasza aizen92 (#10769) üzenetére


426os
őstag

Futárt hívni, minden adatot lementeni, gépet körbefotózni/videózni a háttérben egy aznapi újsággal, cetlire a hibát pontosan leírni és ráragasztani a gépre, a csomagolásról szintén videót készíteni majd elmondani egy-két imát, biztos, ami biztos. Ha kihagytam volna valamit, szóljatok :D
Sajnos muszáj bebiztosítani magad, mert sok rémtörténetet hallani. Inkább ez a kis plusz macera, mint később több hónapnyi huzavona és anyagi kár.

[ Szerkesztve ]

.

(#10771) fireman123 válasza 426os (#10770) üzenetére


fireman123
őstag

...ajajjj...akkor lehet hogy inkább veszek egy usb wifi adaptert :( , minthogy szétbarmolják a laptopot és lehet ki sem cserélnék a wifi kártyát, mert nem mindig jelentkezik a wifi probléma :W

(#10772) aizen92 válasza 426os (#10770) üzenetére


aizen92
addikt

Kb. ugyanezt csináljuk , mióta párom samsungját ( np300e5z ) szó szerint szétbarmolták. 1 centi széles 5 milliméter vastagon feltépték a fém burkolatot valahogy, és csak 2 nap után vettük észre, mert csak akkor tudtuk felbontani :) persze visszaragasztgatták és valahogy összetákolták, de undorítóan néz ki és ebayről rendelhettem új fedél burkolatot..... :(((

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10773) fireman123 válasza aizen92 (#10772) üzenetére


fireman123
őstag

mit találtam ........ néhány további konkrét tapasztalat a Telemaxról :Y ......asszem usb wifi adapter lesz...vagy 10-15 m-es utp kábel bedug ha net kell....

(#10774) 426os válasza fireman123 (#10771) üzenetére


426os
őstag

Azért ez nem törvényszerű dolog, azt tegyük hozzá. Mármint, hogy szétbarmolják a gépet. De mivel történt már ilyen (még a lengyelországi szerviz is csinált ilyet, lsd. homáron), így nem árt az óvatosság. Nyilván emellett rengeteg javítást elvégeznek korrekt módon, csak azoknak nincs visszhangja, mert egy elégedett ember ritkán kezd ódákat zengeni, egy csalódott viszont annál inkább hangot ad a véleményének.

.

(#10775) aizen92 válasza 426os (#10774) üzenetére


aizen92
addikt

Igen azért ez a nagyon kevés példa egyike, csak úgye a negatív tapasztalatoknak jobban híre megy, és a pozitívat nem nagyon írják le.

Lényeg (#10773) fireman123:, hogy jól "dokumentáld" le kép és esetleg videó anyaggal a géped állapotát és csinálj backupot. Küldd be nyugodtan, kicsi rá az esély tényleg, hogy szétkarcolják, beleturnak fölöslegesen valamibe stb...
Pár rossz élmény és tapasztalat miatt, ne költs fölösleges ezreket + kényelmetlen az adapter nagyon! :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#10776) fireman123 válasza 426os (#10774) üzenetére


fireman123
őstag

hát igen, csak valszeg engem nem vígasztalna ha 100 jó javítás után pont az én laptopom lenne a szenvedő fél....persze nyilván ez más szervíznél is előjöhet.

Mivel ismerős volt a cég neve valahonnan....utána néztem...és a lányom Samsung S2 telójának helyszíni garis javítását is a Telemax csinálta (legalábbis a garis papíron az ő bélyegzőjük szerepel....persze lehet, hogy kiadták egy alvállalkozónak a kiszállást) . Ez a javítás a lakásomon történt (prémium garis volt), korrekt volt....igaz nem nagy baja volt, csak szoftvert kellett frissíteni rajta....és ott álltam felette :K .

(#10777) 426os válasza aizen92 (#10775) üzenetére


426os
őstag

USB-s nano wifi adapter ebay-ről max 1-2e Ft, és csak egy usb-ről kell lemondani. De igen, érdemes megpróbálni a gariztatást mindenképpen.
De egyébként cserélhető a wifi modul, csak nagyon nem mindegy, hogy milyet rak bele az ember.

.

(#10778) fireman123 válasza 426os (#10777) üzenetére


fireman123
őstag

Igaz, hogy pici, de nekem nem ajánlották másik topicban a nano vagy mini usb wifi adaptereket a pici belső antenna miatt ....csak ott jó ahol nagyon közel van a router.....külső antennásat javasoltak, igaz ez eléggé nagy méretű már, de többek szerint az ilyenek alkalmasak megfelelő vételre.

[ Szerkesztve ]

(#10779) 426os válasza fireman123 (#10778) üzenetére


426os
őstag

Ez sajnos igaz. Neked kell mérlegelni, attól függően hogy milyen környezetben használod a gépet.

.

(#10780) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Nekem olyan gondom van, régebben már írtam ide. A gond az hogy időnként eltűnik az ODD. Sem az eszközkezelőben, sem abiosban nem látható ilyenkor. És pár nap múlva visszajön. De van mikor megakasztja a bootolást, és még a boot menübe sem lehet belépni. Ki kell venni, hogy el lehessen indítani a gépet.
Azt az elején nem irtam, hogy Lenovo G500 as gépem van. Gondolkodom rajta hogy elküldjem e a szervízbe, mert még garis, vagy szerezzek egy másikat. Ha valaki tud linkeljen.

(#10781) hardverhudi


hardverhudi
tag

Nos srácok az én Z510-esem már 4 hete vitte el a garifutár és még nem került vissza hozzám.
Ha jól emlékszem van valami olyan ha 30 napon belül nem sikerül megjavítaniuk akkor kérhetek új gépet vagy pénzvisszafizetést ? Erősítsetek meg hogy ez így van :)

Egyébként a szerviz azt mondja hogy alkatrészre várnak, 3 hete :D annyi idő alatt az ebay-es freeshippinges cuccok is megérkeznek :D

Ez eddig elég negatív tapasztalat hogy képtelenek megjavítani.

(#10782) bul07 válasza hardverhudi (#10781) üzenetére


bul07
nagyúr

Rég nincs ilyen 30nap, csak törekedniük kell a miharabbi javításra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10783) hardverhudi válasza bul07 (#10782) üzenetére


hardverhudi
tag

Ezt nagyon sajnálom :(
A jogszabályt olvasva : úgy kell törekedniük hogy a fogyasztónak ne okozzanak kellemetlenséget.
Nekem elég kellemetlen 1 hónap laptop nélkül, úgy hogy munkára is használom.

(#10784) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Én ma kaptam levelet tőlük. Írtam nekik, hogy azzal tudnak e mit kezdeni, megtudják e javítani, hogy a touchpad billentyűzet használat után csak második érintésre kattint. Ha nincs fent a gyári driver akkor elsőre tudok kattintani vele, csak így nem használható a többi funkciója amit még tud.
Azt írták hogy nem adnak technikai felvilágosítást. Ha akarom küldjem el a gépet, de azt nem írták hogy megtudják e javítani. ha valakinek van lenovoja vagy G500-asa kérem írja meg hogy neki is így működik e a touchpad!
Köszönöm szépen!

(#10785) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Üdv! Én is szervizbe vagyok kénytelen küldeni a Lenovo Z510-emet. Olyan problémám van, hogy a ventilátor kénye-kedvére bekapcsol még akkor is, ha nem csinálok semmit, tehát egyáltalán nem melegedett fel semmilyen hardver. Megy 1-2 percig, majd leáll a ventilátor. Amikor bekapcsol, akkor nem maximálisan pörög, hanem idegesítő "porszívó" hangot ad. Régen csak akkor kapcsolt be, ha elindítottam valami játékot, programot, de akkor - ahogyan elvárható is - maximálisan pörgött.

A másik a HDD. Az is egyre hangosabb...Bekapcsolásnál a feladatkezelő szerint 100%-on pörög és elég lassú, után normalizálódik, de hangos, mintha a fej összevissza olvass.

Összefoglalva: egy csendes kis notiból félév után hangos noti lett.

Tippek?

köszi!

(#10786) 426os válasza vincenthanna (#10785) üzenetére


426os
őstag

1. Sajnos normális, hogy néh felpörög a venti, mondjuk nem szabadna max rpm-el pörögnie (hogy ez mit jelent ki tudod próbálni az Energy Manager portalanítás funkciójával). Ha még nem tetted, érdemes lehet csinálni egy bios frissítést.
2. Nézz rá a HDD-re HDSentinellel, hogy mit mond. Az teljesen normális dolog, hogy induláskor 100%-on van kihasználva, hiszen ilyenkor rengeteg adatot, programot tölt be a Win. Ez pedig kerregéssel jár. Idővel egyre több program, frissítés települ fel, amik mind inkább lassítják az indítást. Ezért is számít olyan sokat, hogy SSD vagy HDD van a gépben.

.

(#10787) vincenthanna válasza 426os (#10786) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Csak akkor pörög maxon, ha játszom. Ha nem játszom, vagyis nem csinálok semmit, akkor kb. ilyen médiumra pörög fel. Nyomtam HD sentinellel egy scant és mindent 100%-ra ír, csak folyton kerreg ez a szar HDD. Tervezem én is lecserelni egy SSD-re, és akkor végleg nem lesz már benne.

Granciában javítják/cserélik az olyan problémákat, mint pl. hogy a fedlap jobbszélen kiugrik a képernyőt körülvevő, szürke keretből?

(#10788) 426os válasza vincenthanna (#10787) üzenetére


426os
őstag

Illene nekik. Bár necces, mert ilyen problémára rá lehet fogni, hogy te rontottad el.

[ Szerkesztve ]

.

(#10789) vincenthanna válasza 426os (#10788) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Egy másik kérdés: frissebb intelchipset utility drivert érdemes leszedni hozzá? tudom, hogy hülye kérdés, de manapság a Lenovoknál ez a driver téma nagyon kiszámíthatatlan.

(#10790) 426os válasza vincenthanna (#10789) üzenetére


426os
őstag

Azt nem frissítettem, amit a Lenovo.com-ról leszedtem működik rendesen.

.

(#10791) vincenthanna válasza 426os (#10788) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Szia. Leszedtem a kijelző körüli szürke védőt, és megdöbbenésemre azzal szembesültem, hogy mindkét oldalt egy-egy patent elvan törve, ami a külső fedlapon belül található. Ezért ugrott ki a helyéről a szürke védő keret. Mennyi az esélye, hogy ezt cserélik, mivel nem az én hibám miatt törtek azok el...

(#10792) 426os válasza vincenthanna (#10791) üzenetére


426os
őstag

Hát így, hogy szétszedted (kérdés, hogy mennyire látszik) nem sok szerintem, de nem vagyok jós (a mostani szerviznél semmi sem biztos)

[ Szerkesztve ]

.

(#10793) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!
Kinek van Lenovo G500-as gépe, vagy Elan touchpaddal tapasztalata? Lenne pár kérdésem!
Köszi

(#10794) kengyel válasza Pinocchio23 (#10793) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem G500-om van, az alap :)

kengyel

(#10795) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Nem tudjátok a következő mitől lehet? Már egy fél éve kb. eljátszotta egyszer, ma délután pedig újra.
Lenovo G580AH

Bekapcsolom és nem megy tovább a Lenovo logonál. Akármit csinálok (pl kiveszem az akksit is,
úgyhagyom pár percre) nem javul meg, csak ha kiveszem az egyik RAM-ot és úgy elindul. Kipróbáltam, tök mindegy melyiket veszem ki. A RAM-ok nem hinném hogy rosszak lennének, mert amikor egyszer elindult utána visszarakom egyből a másikat is és működik minden szépen tovább.

(#10796) Pinocchio23 válasza SFAkos (#10795) üzenetére


Pinocchio23
tag

Probáld ki (ha van benne ODD). Nekem is ez volt a tünet. Kivettem és utána többet nem produkálta. Hibás volta DVD író.

(#10797) SFAkos válasza Pinocchio23 (#10796) üzenetére


SFAkos
aktív tag

SSD van benne a vinyó helyén, és az ODD helyén pedig a vinyó. Igazából eddig a másfél év alatt másodszor jött elő, csak érdekelne azért mégis miért csinálja ezt.

(#10798) SFAkos válasza SFAkos (#10797) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Aha. Ma bekapcsoltam és a D: meghajtót ( ami a vinyó ) nem látja. Látja a vinyót, de nincs rajta semmi, megnyitni se lehet. :S Most akkor szarni ment a vinyóm, vagy a sata port lehet rossz? ( A rossz odd miatt kérdezem, lehet akkr az se halt meg)

(#10799) 426os válasza SFAkos (#10798) üzenetére


426os
őstag

HDSentinel-el nézz rá a vinyóra. Ha az jónak látja, akkor valami live Linux-al bootolj be pendrive-ról és nézz rá a hdd-re, hogy látszik-e a tartalma. Ha igen, akkor lehet szoftveres galiba is. Ez nem sok idő, egy próbát megér.

.

(#10800) SFAkos válasza 426os (#10799) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Közben megoldottam. Valamiért csak "lezárta". Chckdsk-et végigfutattva visszajött minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.