Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10651) DonMaster válasza 426os (#10650) üzenetére


DonMaster
addikt

tudom, de tény az , hogy win8-al joban jár . tezsem hozá ugy mondom irom ajánlom a win8_at hoyg utálom.és inkább win7-et használnák helyete, csak vkamivel jobb nem tudom mivel de vlaamivel. és start8-al elfogadhato , kb :) meg akis teljesitmány miatt amivel jobban kihasználja a vasat kb ennyi.

nem tudod lehet valahonna vneni ilyen matricát? lenovos kis kör nagyon szakadosat?

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10652) 426os válasza DonMaster (#10651) üzenetére


426os
őstag

Noname (értsd itthon totál ismeretlen, nem is ajánlották a külföldi rendelős topicban, hogy rendeljek onnan), egyébként tök egyforma webshopokban elvétve akad matrica. Az egyikből, ahol lehetett PP-el fizetni rendeltem próbaképpen, de úgy néz ki, hogy inkább csak a pénzt nyelték be. Ma nyitottam meg a PP Claim-et, remélem nemsoká visszakapom a pénzt.

.

(#10653) bul07


bul07
nagyúr

Csak nem működik a USB3.0 portom , most is csak 2.0-ás sebességet mérek
Driver újratelepítve , megnéztem Eszközkezelőben is ott is próbáltam a frissítést az írja hogy naprakész

Mi lehet a hiba?
Mit tehetek még?
W7 miatt lenne? Bár a múltkor valaki említette hogy neki jó W7-el.

:F

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10654) cixis


cixis
újonc

Sziasztok

Szeretnék segítséget kérni az alábbi hibajelenség megoldásával kapcsoltban. Persze ha meg lehet oldani :DD
Van a családban egy Lenovo N200 amit ha bekapcsolok, akkor megakad a boot képernyőnél ( néha csipog egyet de töbnyire nem ) és nem csinál semmit. Ha nyomok egy billentyűt ilyenkor akkor szépen betölti a windowst, normál idő alatt , ezután probléma fagyás nélkül fut órákat.
Legfrissebb bios van fent, az is alapbeállításon. Kipróbáltam, hogy kikapcsolom quick boot funkciót ( ilyenkor nem jelenik meg a boot képernyő hanem kiirja a folyamatot ( szerintem :) ) de egyfolytában sípoló hangot ad :) majd kb 2 percig tart, hogy a ramot beolvassa vagy mi a szöszt csinál :) nem értek hozzá annyira bocsi, a végén jó sok idő elteltével elindul a windows. Aksiról és hálózatról is ugyanezt csinálja.
Alaplaphibás lett szegény? másik rammal és másik merevlemezzel is dettó ugyanez. Kb fél évet állt a gép nem tudom hogy ez számít -e :)
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#10655) bul07 válasza bul07 (#10653) üzenetére


bul07
nagyúr

Sikerült megoldani a gondot
Eltávolítottam a Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller majd az innen letöltött drivert telepítettem fel és meg is oldódott a gond

Ugyan azon a porton
előtte[link] , utána [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10656) bbabri


bbabri
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Lenovo G505-s laptopot. Egy alap Windows 7 volt rajta, de mivel csak 8.1-el garanciás, muszáj vagyok rátenni.
1 Terrás a winchester, így szerettem volna több partíciót létrehozni. Csak az a gond, hogy nem engedi a rendszer, és telepíteni sem tudok.
Ezt a hibaüzenetet kapom meg, amikor telepíteni próbálom a 8.1-es Windows-t:
" A Windows nem telepíthető. A kijelölt lemez MBR partícióstáblat tartalmaz. Az EFI alapú rendszerben a Windows csak GPT lemezen telepíthető. "

Nem nagyon értek hozzá, de több fórumon olvastam, hogy UEFI-ben lehet telepíteni a 8.1-es W-t. Csak ez sem működik, mivel amikor a BIOS-ban átállítom a Legacy support-ot UEFI-re, és újraindítom a gépet ez a hibaüzenet jelentkezik:

EFI Network 0 for IPv4 (28-D2- 44-50-CE-79)

De így is beraktam a telepítő CD-t, újraindítottam és ugyan az a probléma megmaradt, mint a Legacy Support-ban. Vagyis. Se particionálás, se telepítés.

Valaki esetleg tudja, hogyan orvosolhatnám a problémát?

(#10657) DonMaster válasza bbabri (#10656) üzenetére


DonMaster
addikt

uefiben indisd a telepitést ahol azt irja hoyg gpt kell és enm mbr ott azt kell csinálni, hoyg miden létezö particiot töröltni kell és uajt kell látrehozni és akkro menni og mivel mbr particios táblában vana win7 miatt és awin8.1 meg gpt particios táblá és uefis , eufinek emg gpt kell emiat totél törtölni kella viynot mdien particiot mága gyáriakt is sajnos és akkro tudod feltenni a win8.1-et

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10658) bbabri válasza DonMaster (#10657) üzenetére


bbabri
csendes tag

Köszönöm.

Azóta már valahogy sikerült feltenni, bár partíciót nem engedett csinálni.
Amint felrakta a 8.1-et, a Lemezkezelőben megpróbáltam particionálni, és sikerült is. Bár amikor ismét betettem a telepítőt - csak kíváncsiságból - ismételten nem lehetett telepíteni.... :-D

(#10659) bul07


bul07
nagyúr

z510 bios frissítéséhez

ipon fórumáról idézve :

új hibákat generált:

1. Véletlenszerűnek tűnő időközönként a Core i5, vagy i7-tel szerelt példányok esetén a Turbo Boost nem működik és nem emeli meg a processzor órajelét.
2. Az eddigiekkel ellentétben, a processzor nem 0.77GHz-n ragad, amikor a gép felébred, hanem maximum órajelen!
3. Bizonyos gépek esetén a boot során a "Lenovo" felirat 30-40mp-ig áll, majd csak ezt követően adja át a BIOS a vezérlést az OS-nek.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10660) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

SZiasztok!
Van egy Lenovo G500-asom. A touchpad driver-ét szerettem volna frissíteni. De frissítés után egy sárga háromszög jelent meg a touchpad ikonjában, és nem lehet elérni a beállításait. Hiába törlöm le, majd telepítem vissza az eredetit a CD-ről, semmi. A rendszer visszaállítás sem oldotta meg a gondot.
Tud valaki segíteni? Megköszönném!

(#10661) Pinocchio23 válasza Pinocchio23 (#10660) üzenetére


Pinocchio23
tag

Ez a kép lemaradt

(#10662) soultrapp


soultrapp
senior tag

hello!
lenovo g500-on,hogy lehet a bluetooth,wifit kikapcsolni?
melyik gombbal?

(#10663) 426os válasza soultrapp (#10662) üzenetére


426os
őstag

Ha Win8/8.1-et használsz, akkor a repcsis gombbal (F7).

.

(#10664) soultrapp válasza 426os (#10663) üzenetére


soultrapp
senior tag

win7 van rajta és próbáltam a repcsissel....
egyéb?

De mekkora sz..,hogy alapból nem lehet kikapcsolni meg be.....

[ Szerkesztve ]

(#10665) 426os válasza soultrapp (#10664) üzenetére


426os
őstag

Keresel egy programot, amivel be tudsz magadnak állítani egyéni billentyűzet kombinációkat.

.

(#10666) soultrapp válasza 426os (#10665) üzenetére


soultrapp
senior tag

hy!
na felidegesîtett rendesen a g500....
nem tudom valamièrt a 8570drivert feltenni.
volt már kèkhalál stb...
fel sem akarja ismerni...
nincs valami ötleted mi lehet a baj??
egyèbkènt,hogy tudok belèpni a biosba,mert leakartam formázni,újrarakni a windowst,de vèletlenül sem tudok belèpni semmivel sem....

jah ès az a legidegesîtőbb,hogy ennyi idő alatt hat asztali pc-t megcsinálok.

[ Szerkesztve ]

(#10667) bul07 válasza soultrapp (#10666) üzenetére


bul07
nagyúr

Úgy próbáltad hogy először az Intel vga drieverét tetted fel majd a 8750-ét

Biosba F2, vagy Fn+F2 (Fn lent a Ctrl mellet)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10668) 426os válasza soultrapp (#10666) üzenetére


426os
őstag

Ha van a gépen one key recovery gomb, akkor kikapcsolt állapotban nyomd meg, így a legegyszerűbb belépni a biosba. Ha nincs, akkor az előbb leírt módszer a nyerő.
Vga driver telepítéséhez szintén csak azt tudom mondani, amit előttem is írnak, hogy először intel, majd amd drivert kell feltenni és csak azt, amit a Lenovo honlapjáról szedtél le. Törölj minden eddig feltett vga drivert és próbálkozz újra.

.

(#10669) saby97


saby97
tag

Sziasztok!

Tervben van a laptopvásárlás és egy Lenovo Y510p-t néztem ki magamnak.

A baj csak az, hogy Magyarországon nem örvend a legjobb ár-érték kategóriának szerintem, viszont ha a külföldi árát nézem, igen.

Ipon-on i5-4200M és GT 750M-mel 230.000 Ft, a lenovo hivatalos (amerikai) oldalán pedig i7-4700MQ és GT 755M-mel 203.000 Ft.

A weboldaluknak van magyar verziója is, de ott nem lehet rendelni.

A kérdésem tehát az, hogy ha leadom a rendelést a lenovo.com-on, vajon mennyibe fog nekem kerülni mire ideér, ha egyátalán ideér :D
Egyébként ingyenes szállítást vállalnak UPS-sel.

Válaszokat előre is köszi! :D

(#10670) soultrapp válasza bul07 (#10667) üzenetére


soultrapp
senior tag

hello!
a bios dolog megoldódott meg az integrált vga is feltelepült simán,de a dvga telepîtèsènèl kèkhalál.......
lenovo oldaláról van a driver.
mi lehet a baj???
ötleteket várom ;)

már megbántam,hogy dvga-val vettem......

(#10671) saby97 válasza saby97 (#10669) üzenetére


saby97
tag

Ráadásul ipon-on nincs rajta OS, a lenovo meg 8.1 ad hozzá az árba számítva. :F

(#10672) bul07 válasza soultrapp (#10670) üzenetére


bul07
nagyúr

Szegy le minden vga drivert, indítsd újra a gépet is, majd intel vga driver és utána a 8750-ét

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10673) soultrapp válasza bul07 (#10672) üzenetére


soultrapp
senior tag

format volt:
utánna intelvga utánna meg amd vga lett volna,de kèkhalál.......
win8at meg nem akarok rátenni,mert ahoz adtak drivert.

[ Szerkesztve ]

(#10674) 426os válasza saby97 (#10669) üzenetére


426os
őstag

Kb 300k lenne cakkumpakk (alsó hangon) és szinte biztos, hogy nem lenne garanciád, illetve a billentyűzet is angol lesz (bár ez a legkisebb gond). Valószínűleg egyébként sem szállítanák ki, szépen átirányítanának az itthoni Lenovo webshop-ba (alias Laptopszalon.hu)
Egyébként nézd meg az Asus N550-et is, jobb ár-érték aránnyal bír, mint az y510p és minőségre is jobb a beszámolók alapján.

.

(#10675) Terkk


Terkk
tag

Sziasztok
Lenovo G580-on szeretném kitakaritani a billentyüzetet lehetséges? El lehet távolitani a gombokat és utána ujra vissza rakni? feszegetni nem akartam..

~~~~~~ UK

(#10676) piRate_nEx válasza 426os (#10674) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

És hardveresen is jobb az Asus.

The glass is already broken.

(#10677) saby97 válasza 426os (#10674) üzenetére


saby97
tag

Igen, tűl szépnek tűnt a 200e ft körüli ár egy ilyen konfighoz... :D

Megnéztem az ASUS N550JV-t, hardverileg főbb jellemzőiben megegyezik a lenovo-val, de sajnos Magyarországon az is 300e körül van. :(

Esetleg tudnátok ajánlani egy olyan magyar oldalt, ami laptopokra szakosodott és jók az árai? (eléggé PC párti vagyok, ezért nem nagyon ismerem a laptopos oldalakat)

A cél az lenne, hogy a laptop minél erősebb legyen, de az ár legteteje leginkább 200e. :R

Ja és leginkább Intel - nVidia páros érdekelne :D

(#10678) saby97 válasza saby97 (#10677) üzenetére


saby97
tag

Laptopszalon.hu-n szétnéztem és a Lenovo Z510 i5-4200M és 740M társaságában nem is rossz 200e alatt. Van negatívuma esetleg? (láttam, hogy előfordul az Z510 nálatok is)

(#10679) piRate_nEx válasza saby97 (#10677) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Te rossz Asus laptopot néztél. Az N550JV még 2013-as kiadás, és tényleg nem éri meg. Viszont van belőle 2014-es, N550JK (i5+850M): [link]

Na ez, most a best buy.
Vagy pedig egy Y510, i5+750M, olcsóbban: [link]

Z510 még egy fél éve ajánlott volt, de a 740M nagyon butított benne, szóval most már nem éri meg, főleg, hogy pár ezer és ott az Y510.

The glass is already broken.

(#10680) 426os válasza saby97 (#10678) üzenetére


426os
őstag

Ha játék a fő cél, akkor az Asus-t (vagy esetleg y510p-t) vedd. Nem rossz a z510, de a mai játékok túlnyomó többségéhez kevés lesz a gt740m. A z510 inkább a <150k kategóriában jó vétel (130-140k Pentium cpu-val)

[ Szerkesztve ]

.

(#10681) bul07 válasza saby97 (#10678) üzenetére


bul07
nagyúr

Z510-nek a biosáva vannak gondok , de nem mindenkinél és kiszámíthatatlan

Alap bios :
Processzora 0.77GHz-n marad akkumulátoros üzemen, függetlenül az energiatakarékossági módtól, operációs rendszertől, driver-től, stb..

Most jött a friss bios , viszont más hibát okoz
1. Véletlenszerűnek tűnő időközönként a Core i5, vagy i7-tel szerelt példányok esetén a Turbo Boost nem működik és nem emeli meg a processzor órajelét.
2. Az eddigiekkel ellentétben, a processzor nem 0.77GHz-n ragad, amikor a gép felébred, hanem maximum órajelen!
3. Bizonyos gépek esetén a boot során a "Lenovo" felirat 30-40mp-ig áll, majd csak ezt követően adja át a BIOS a vezérlést az OS-nek.

De ez időnként előforduló hiba és nem is minden gépnél jelentkezik

Még egy dolog a bővíthetőség , elég nehéz szét szedni és van is egy matrica ami eltávolítása esetleges garanciavesztéssel járhat

Ezeket azért vedd figyelembe

Ennek ellenére én nem bántam meg hogy ezt vettem igaz a 3550M processzorral szerelt van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10682) saby97 válasza bul07 (#10681) üzenetére


saby97
tag

Köszönöm, hogy szóltál :)

Ezek alapján viszont kicsit leírtam a Lenovo-t, hasonló konfigurációk vannak ASUS háztájon is. Lehet hogy megbízhatóbbak?

(Egyébként Samsung, Asus, Acer, Toshiba és Lenovo gyártó termékei érdekelnek elsősorban, ezek közül melyik a legmegbízhatóbb?)

(#10683) 426os válasza saby97 (#10682) üzenetére


426os
őstag

Így nem lehet általánosítani. Minden gyártónál vannak jól és rosszul sikerült modellek.
De ez már egy másik téma.
Amúgy a Lenovonak jelenleg a legnagyobb baja a csapnivaló (értsd: kritikán aluli) garanciális ügyintézése.

.

(#10684) saby97 válasza piRate_nEx (#10679) üzenetére


saby97
tag

Az ASUS tényleg az egyik legjobb ár-érték nyertes, meglehet, hogy az lesz a befutó :D

batonyo, az a baj, hogy gyártó oldalon is 1 évet ad csak ha jól emlékszem (bár a laptopszalon 2 évet vállal +extrák nélkül), ismerőseim is mondták, hogy az asusnál nincs baj a garanciával.

Végülis off téma lett és boccs mindenkitől, mert nálam az ASUS nyert a Lenovo topicban, de köszönöm a segítséget!

További jó fórumozást! :D

(#10685) 426os válasza saby97 (#10684) üzenetére


426os
őstag

Minden új laptopra MINIMUM 2 év gari van, ha kevesebb, akkor ott elírás vagy mukizás van a bolt részéről.
Laptopszalon pont, hogy +1 évet (tehát Lenovo-k többségénél 3) évet ad, igaz ennek van némi díja, de többnyire megéri.

[ Szerkesztve ]

.

(#10686) saby97 válasza 426os (#10685) üzenetére


saby97
tag

Értem, akkor valószínűleg elnéztem.

(#10687) soultrapp


soultrapp
senior tag

g500ra van olyan program amivel belehet állîtani az f1,f2 f3 stb billentyűket??pl,hogy a wifit kitudjam kapcsolni win7alatt...

mondjuk mèg a dvga sem oldódott meg :(

(#10688) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Üdv! Az a problémám, hogy a Lenovo energy managmentet nem tudom megnyitni, tehát nincsen semmiféle interfecem, hogy kezelni tudjam. Mi a teendő?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#10689) 426os válasza vincenthanna (#10688) üzenetére


426os
őstag

Töltsd le, telepítsd (valszeg úgyis van újabb, ha már régen nem frissítetted)

.

(#10690) Sordoran


Sordoran
addikt

Üdv!
Egyik ismerős megkért, hogy 130k keretből szerezzek neki egy új laptopot, otthoni átlagos használatra. A kinézett gép egy Lenovo IdeaPad B590 lenne, és hozzá egy 120 GB-os Samsung EVO 840 SSD, így benne maradna a keretben, talán még táskára is maradna. Lenne viszont egy probléma, hogy az SSD-t hogy rendezzem el. Ahogy olvastam van mSATA benne (legalábbis egyes verziókban, ez se tiszta), de ez csak cache-hez ajánlott, nem találtam egyértelmű választ arra, hogy rendszer meghajtóként használható-e. Egyik kérdés tehát ez lenne, de ha nem megoldható ez, akkor ugye beszerelném az SSD-t, és a HDD-t ki, és itt a másik kérdés, melyik a jobb megoldás:
- Külső házba tenni, és USB 3-as kapcsolaton keresztül csatlakoztatnia,
- vagy az optikai meghajtó helyére beszerelni valahogy?

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10691) 426os válasza Sordoran (#10690) üzenetére


426os
őstag

Korábban a Laptopszalonban kérdeztem rá erre, az i3+Gt720m változatban van mSata. Ez esetben egy mSata SSD-vel megmarad a HDD és az ODD is, SSD-re telepíthető a rendszer.
Ha mSata nélküli változatot veszel, akkor két lehetőség marad:
1. SSD a HDD helyére, HDD meg egy optibay keretbe (boltban 5-10k, aprón 2-5k, ebay-ről 1-2k) az ODD helyére. Ekkor lesz gyors rendszered és mellette nagy tárhely, viszont nem lesz optikai meghajtó. Ha az utóbbira nincs szükség, akkor ez a legjobb megoldás. 1-2-3 párezer Ft-ért lehet a DVD-írónak is külső usb-s tokot venni.
2. SSD a HDD helyére, HDD pedig megy egy külső usb-s tokba. Ha nincs szükséged állandóan nagy tárhelyre, viszont kell a DVD-író, akkor ez a megoldás.
Azt kell eldönteni, hogy az állandó nagy tárhely, vagy az ODD kell neki inkább. Windows-t telepíteni pendrive-ról is lehet.

.

(#10692) Sordoran válasza 426os (#10691) üzenetére


Sordoran
addikt

Köszönöm a választ, akkor megkérdem melyik szimpatikusabb neki. Szerintem az optikai meghajtó helyére szerelni logikusabb, havonta ha egyszer használja majd sokat mondok. Ezt néztem ki, már csak az optikai meghajtónak kellene egy külső házat találni, de egyszerűen nem tudok rákeresni magyar oldalakon. :U Persze eBay-en rögtön találtam 1200 Ft-ért is, csak arra váni kell majd.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10693) 426os válasza Sordoran (#10692) üzenetére


426os
őstag

A legegyszerűbb, ha ahol veszed megkéred, hogy csinálják meg a bővítést is. Nem hinném, hogy sokkal drágább lenne, mintha te csinálnád, viszont nem kell vele foglalkoznod. Ha meg mégsem tetszik az ár, amit mondanak, akkor nézz szét hardveraprón az obtibay szóra keresve és találni fogsz szerintem jó áron is olyat, amire nem kell várni. Arra figyelj, hogy 12,7 vagy 9,5mm-es (ez az esélyesebb) a gépben lévő ODD, mert ilyen méretű keretet is kell venned a helyére.

Szerk: Itt van pl a dvd-hez Sata-usb kábel, vagy külső ház is.

[ Szerkesztve ]

.

(#10694) Sordoran válasza 426os (#10693) üzenetére


Sordoran
addikt

Értem, a beszerelést megoldom én is, csak jól utánanézek, hogy ne legyen probléma. Egy ilyen beépítő keret szerintem elég lesz, és az ODD-nek ez a ház. De még konzultálok majd a leendő tulajjal is jó lesz-e, és kutatok még a témában, nehogy elnézzek valamit. Viszont csak 600 Ft-al lépem túl a keretet, szóval büszke vagyok magamra! :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#10695) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

Sziasztok!
Szerintetek miért nem tudok bebootolni USB-ről? Ha bedugom az usb-t a gépbe és elindítom, a Lenovo feliratnál leragad és nem lét tovább, ha a novo gombal probálom elindítani a biost ugyan ez a szitu.
A gép egy Lenovo 500-as. Biosban engedélyezve az usb boot.
A pendrive EMTEC 8Gb, a telepítő rufussal kiirva rá. Más gépek elindulnak vele, de ez sehogy.

(#10696) dlor válasza dlor (#10557) üzenetére


dlor
tag

Hátha lesz itt olyan ember aki ugyanezzel a problémákkal fog találkozni

én az alábbira jutottam Lenovo 3000 n 200 Win 7

touchpad hiba megoldása nálam illesztöprogram törlése majd fel

Synaptics_v14_0_3_C_XP32_Vista32_Win7-32_Signed_default

Vga hiba megoldása nálam

Intel® Graphics Media Accelerator Driver for Windows* 7(exe)
win7_1512754.exe Version:
15.12.75.4.1930

(#10697) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

u430p-vel van valakinek tapasztalata? Üzemidő, melegedés, játékok alatt mennyire használható, driver gondok, szervíz?
(Személyes vélemények érdekelnének nem tesztoldalak)

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#10698) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hy!
Valakinek nincs ötlete arra,hogy honnan kellene leszednem egy dvga drivert g500hoz??
A Lenovo oldaláról leszedem azzal kekhalalt kap telepítéskor.
Pedig eloszor felrakom a integraltat restart majd dvga es utanna telepítéskor kekhalal.
Ötlet?
Mar kezdem megunni.

(#10699) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

LOL
Írtam, hogy pár hete szétkaptam a laptopot, pasztáztam, garanciát vesztettem, de ment minden flottul. Most 1 hétig nem használtam. Bekapcsolom, minden fasza, kékhalál. Aztán megint, megint. A víz kivert, na most még garanciám sincs.
Murphy...
Megnéztem a memóriákat külön, úgy néz ki az egyik adta meg magát.
Kop kop...

Ilyen esetben a garancia hogy megy? Cseréli külön a memóriát a Laptopszalon?

The glass is already broken.

(#10700) 426os válasza piRate_nEx (#10699) üzenetére


426os
őstag

Az attól függ, hogy a ram gyárilag a gépben volt, vagy vásárláskor a LSZ-al rakattad bele. Első esetben egyből a Lenovo-hoz fognak irányítani, mert ők nem gariztatnak (futárt hívsz, gépet elviszik). Második esetben meg valószínűleg letesztelik a ramot és ha tényleg rossz, akkor gariztatják (gondolom cserélik).

soultrapp: Lenovo honlapja. Amit onnan töltesz le, annak jónak kell lennie. Távolíts el minden eddig feltelepített vga drivert, majd rakd fel őket sorrendben: 1. Intel, 2. dvga driver.
Ha így sem sikerül, akkor Windows újratelepítés és elölről az egész. Ha ekkor is kékhalált kapsz, akkor ott valami gond lesz a géppel. Ha nem eredeti Windows-t használnál, akkor próbáld ki egy másik változattal is, ha azzal is megdöglik, akkor passz. Mehet gariba, ha még lehet.

[ Szerkesztve ]

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.