Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Daev


Daev
újonc

Sziasztok!

Lenovo 3000 N100 (0768) -hoz valaki tud elérést az eredeti BIOS-hoz? 1.08-as verzió (63ET62WW)-ra lenne szükségem.
A történet egyszerű. Egy probléma miatt - ami végül megoldódott a Win7 újratelepítésével - frissítve lett a BIOS 2.06 (61ET37WW)-ra. Azóta nincs hang a gépen, és bármely billentyű leütése után eldobja az USB portokat. Újbóli BIOS update nem segített, hangdriver nem oldja meg a problémát, szenvedés viszont van mert a régi BIOS-t nem tudom megtalálni a neten. :(
Hátha tudtok segíteni.
Köszönettel!

(#11452) malisonX válasza bul07 (#11450) üzenetére


malisonX
aktív tag

Felhívtak, nagyon készségesek voltak. Holnap ők küldenek nekem egy futárt a cuccért, nem nekem kell intézkedni (tehát valószínűleg ennek a költségét is ők állják). Azt mondták, nem tudják melyik gépről van szó pontosan, mert nagyon sokat eladnak minden nap, de hétfőn kapok egy teljesen újat. Tehát nem igazán ismerték be, hogy hibáztak, de legalább nem is kötözködtek egy pillanatig sem. Ha minden rendben fog menni, talán még veszek tőlük gépet ebben az életben. :)

(#11453) bul07 válasza malisonX (#11452) üzenetére


bul07
nagyúr

Ez jó hír
Legutóbbi laptop vásárlásom(na jó én intéztem a helyi háziorvosnak) tőlük van

Személyes adataidat nehogy elfelejtsd törölni (böngésző miegymás)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11454) malisonX válasza bul07 (#11453) üzenetére


malisonX
aktív tag

Köszi a tippet! Töröltem az összes partíciót, gondolom ez így elegendő lesz :) DOS-al kellett volna hogy kapjam, de nekem még ez is hiányzott róla.

(#11455) bul07 válasza malisonX (#11454) üzenetére


bul07
nagyúr

Még annyi hogy fényképezd és videózd le a gépet hogy sehol egy sérülés karcolás, videónál jól kivehető legyen a hátoldalán lévő adat tábla is hogy biztosan be lehessen azonosítani
Jobb félni mint megijedni alapon

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11456) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Előttem van ismerős U310-es csodamasinája. Kékhalálozott, 0x0000007E kóddal. Próbálkoztam driverekkel, vírusírtással, mbammal, ccleanerrel, de csinálta tovább. Gondoltam újrahúzom a rendszert, bevált win 7 dvd kép pendrive-ra, jobb oldali usb-ről bootolok, letöröltem a partíciókat (lehet, nem kellett volna, de rengeteg volt).
Lenovo U310: Clean Windows 7 Installation Guide (including Rapid Start and Caching)
Ez alapján próbáltam telepíteni. Win7 telepítés befejezésénél, első újraindulás és a videódriver telepítése után megint dob egy ugyanilyen kékhalált. Nem tudom, mi a töcs legyen, ilyen cache ssd-vel még nem szoptam. Furcsállom, hogy telepítésnél kb. 24gb-osnak látja, ez normális? Természetesen a hdd-re telepítek!

(Legacyra és Raid-re állítottam a dolgokat biosban)

Ötlet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11457) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Z50 70 el rendelkező faszik, csajszik nézzétek már nem hagytatok-e el csavart a gép aljából. Nekem ma esett ki a 2. Az elsőt nem vettem észre. (A jobb oldalon levő első 2)

Nemtom hogy esett ki basszus, mondjuk hordozgatjuk a koleszba rendesen, de akkor is. Amit megtaláltam csavart azon van valami kék cucc gondolom ez lenne a fixebben tartó ragasztó, hát nem jött be. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11458) #93794560 válasza sarkanyolo2 (#11457) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam minden csavar megvan. Melyik első kettőre gondolsz? Az akku felé eső, vagy pedig a felhasználó felé eső oldaltól jobbra?
Az alkatrészek cseréjére szolgáló lapka csavarjai megvannak?
Nem tudom, hogy két csavar hogyan eshet ki. Nálam nagyon jól, erősen tartanak a csavarok. Amikor a vinyó helyett SSD-t tettem a gépbe, a perifériákat védő lapka csavarjait is elég nehezen tudtam meglazítani. Nem lehetséges, hogy a csavar rögzítésére szolgáló menet roppant meg, és elengedte a csavart? Csak úgy nem esik ki.

[ Szerkesztve ]

(#11459) sarkanyolo2 válasza #93794560 (#11458) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jobb kéznél a kártyaolvasó mellett levő 2 az. Nem látok repedést... :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11460) somasz válasza somasz (#11456) üzenetére


somasz
addikt

No, senki nem szívott még ilyennel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11461) sarkanyolo2 válasza somasz (#11456) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nem ez a típus, nekem z 50 70 van, folyamatos kékhalál win 7 alatt, videókártyát, csak csökkentett módban tudtam telepíteni, kb. 1 hétre rá játék indításnál, ahol bekapcsolna a videókártya, egyből kékhalál.

Win 8.1-el már nincs ilyen problémám és sokkal smoothabb a rendszer,

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11462) #93794560 válasza sarkanyolo2 (#11461) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a gép elsősorban 8.1-hez készült, bár Win 7-hez is van hozzá driver. Egy ideig átmenetileg 7-essel is használtam, és ott sem volt vele semmi gond. De az tény, hogy 8.1-gyel sokkal jobban működik.

(#11463) #93794560 válasza sarkanyolo2 (#11459) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam érintetlen az a két csavar. Ha jól be vannak csavarva, nem eshetnek ki.

(#11464) sarkanyolo2 válasza #93794560 (#11463) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Nemtom hogy az istenbe estek ki, és csak az egyik van meg. Szerinted ez sima stock csavar, lehet kapni, vagy lenovo special? :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11465) #93794560 válasza sarkanyolo2 (#11464) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem hinném, hogy Lenovo special csavar lenne. A képen a jobb oldali csavaron látszik is a csavar feje. Már csak az a kérdés, hogy hány mm-es a csavar. Ha meg tudod nézni, talán tudsz szerezni hasonlót.

(#11466) 426os válasza sarkanyolo2 (#11464) üzenetére


426os
őstag

Javaslom nézz be egy notebook szervizbe, vigyél magaddal egy mintadarabot és szerintem kapni fogsz ingyen. Többnyire kilószámra szokott állni az ilyen csavar. Én anno az azóta megszűnt QWERTY-be mentem be, hogy vennék csavart, kihoztak egy dobozzal, hogy akkor válogassak, mi kell aztán viszlát :)
Aztán ugyanígy jártam, amikor asztali géphez vadásztam csavarokat.

.

(#11467) sarkanyolo2 válasza 426os (#11466) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szegeden vagyok, majd nézek valamit, köszi. :D

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11468) #93794560 válasza sarkanyolo2 (#11467) üzenetére


#93794560
törölt tag

Találtam Szegeden egyet.

6720 Szeged, Jókai utca 7-9.
Tel.: 06-20-400-5208

A weboldaluk: [link]

(#11469) slajos2


slajos2
csendes tag

Hello! Lenovo ideapad g580 notebook-omban jelenleg pentium b960 cpu van Sandy Bridge, HM76 foglalat (?).
Az lenne kérdésem, hogy milyen processzor menne bele elvileg? Illetve ha van több lehetőség is, mit lenne érdemes beletenni egy nvidia gt635 2gb videókártya mellé, hogy nagyjából egy szinten legyenek. Tudom, hogy a video nem egy világbajnok, de amennyire tudom a jelenlegi processzorom valami butított i3, aminél elvileg a leggyengébb i3 is jobb.
Lehetséges processzorokat innen néztem: http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Pentium_Dual-Core_Mobile/2020M.html
Köszi.

(#11470) 426os válasza slajos2 (#11469) üzenetére


426os
őstag

Itt fognak tudni leghamarabb segíteni.

Szerintem amúgy az a proci elég a 635-höz, sok javulást nem hozna a csere csak multis játékokban. De majd a tapasztaltak megmondják.

.

(#11471) bs88


bs88
újonc

Lenovo Z710-es notebookom van i7 4700MQ,16GBram, Nvidia Geforce GT740M videókártyával.
Tudja valaki hogy ehhez a géphez tudok csatlakoztatni 4k-s monitort amit rendesen kezel?
Elsősorban az lenne a kérdésem hogy mekkora a max felbontás ezzel a vga-val szerelt ilyen laptopnál és hány hz-en működteti a monitort,HDMI-n és VGA csatlakozáson keresztül.
Egy ilyet szeretnék hozzá csatlakoztatni:
http://www.philips.com.au/c-p/BDM4065UC_75/brilliance-led-backlit-lcd-display
Munkához kellene szóval fontos,hogy normálisan működjön.

(#11472) 426os válasza bs88 (#11471) üzenetére


426os
őstag

Elméletileg a HD4600 és a Gt740m is tudja hdmi-n a 3840x2160-as felbontást 60Hz-en. Mondjuk kérdés, hogy mit dolgozol, mert ha csak nem Excel táblázatokat néznél jó nagyban, akkor lehet kevés lesz már az erő ekkora felbontáshoz.

.

(#11473) malisonX válasza bul07 (#11455) üzenetére


malisonX
aktív tag

Megoldódott a dolog, kedden hozta a futár az új laptopot. Mivel nem kaptak pont ugyanilyen típust, 4GB RAM-osat küldtek (ezt felbővítették ingyen 8GB-ra), illetve Samsung 1TB winyó helyett Seagate 1TB SSHD-t tartalmaz. Úgyhogy még jobban is jártam, ez most végre tényleg tök új gép, venti is korrekt. Ezen még a webkamera fólia is rajta van, amit hiányoltam. :) Egyébként még kedden felkerült pont egy olyan típus az oldalukra amit visszaküldtem, pont abba a boltba ahova küldtem, ráadásul már 206k-ért... Úgyhogy valaki megint örülni fog... :)

Más:
Sajnos a visszaküldött géppel ellentétben az újban nem Synaptics, hanem ELAN touchpad van. Honnan lehet ehhez letölteni olyan drivert, ami támogatja a circular scrollingot? Nagyon megszoktam már a régebbi laptopjaimban ezt a funkciót, nem akarom elhinni hogy nincs olyan driver, ami támogatná... Előre is nagyon köszönöm! :R

(#11474) bs88 válasza 426os (#11472) üzenetére


bs88
újonc

Adatbázisokban dolgozik főleg a gép, PQSL.
Ezzel egy időben pókerezek:).
Ahhoz kéne hogy 8-10 asztal kényelmesen fusson.

(#11475) 426os válasza bs88 (#11474) üzenetére


426os
őstag

Papírforma szerint kéne tudnia kezelni azt a felbontást, aztán, hogy gyakorlatban így van-e azt nem tudom.

.

(#11476) bs88 válasza 426os (#11475) üzenetére


bs88
újonc

Holnap bemegyek a mediamarktba és letesztelem egy 4k-s tv-n.Ha azon jó akkor elvileg a monitoron is jó lesz.

(#11477) 426os


426os
őstag

Korábban írtam, hogy néha sistereg a Z510 jobboldali hangszórója (akkor is, ha külső hangszórót használok). Most feltűnt, ha picit ráütök a palmrest-re a hangszóró fölött, akkor abbahagyja. Aztán egyszer csak megint elkezdi, de újabb ütésre megint leáll. Érdekes.

.

(#11478) 426os


426os
őstag

(#11479) hbalazs92


hbalazs92
újonc

Sziasztok!
Haveromnak van egy Lenovo IdeaPad G565 notebook-ja és a következő a probléma vele: egyszer csak jó pár héttel ezelőtt elkezdett kékhalálozni (eredeti Win 7 Home Premium x64) eleinte ritkábban, majd utána gyakrabban, a végén már naponta többször is. Ennek tetejébe az egyik kékhalál után, amikor újraindítottuk a gépet, akkor nem kapcsolt be a képernyő ... A gép működött, de nem kapcsolt be a képernyő ... Nagyjából 2 óra próbálkozás után az egyik újraindítás után végre bekapcsolt a képernyő és elindult a windows, de kis idő múlva újra lefagyott minden, majd kékhalál ... Már kétszer újratelepítettük a Win-t azóta és az összes drivert is a gépen (az eredeti gyáriakat szedtük le hozzá a lenovo honlapjáról) de megint kékhalálozik naponta többször ... Megpróbáltuk csökkentett módban is futtatni a windowst, abban viszont nem kékhalálozott, szóval elvileg valami a driverek körül nem stimmel, konkrétan a grafikus driver körül, mert amikor kékhalál után bekapcsoljuk azt írja ki hibaüzenetként induláskor, hogy : "A képernyő driver nem válaszolt, majd helyreállt" (dedikált AMD Radeon HD 5470 videókártya van benne) .. Nem tudjuk mi lehet a baja, mert egy programozó ismerősünkhöz is elvittük ő tett rá egy drivert, de azzal is csak ugyanezt csinálta ... Aki esetleg tudna segíteni, vagy lenne valami ötlete azt megköszönnénk!

Üdv, Balázs

(#11480) 426os válasza hbalazs92 (#11479) üzenetére


426os
őstag

Első körben a Bios-ban tiltsátok le a dedikált vga-t. Szerintem az rendetlenkedik, ezzel a lépéssel kiderülhet, hogy így van-e.

.

(#11481) hbalazs92 válasza 426os (#11480) üzenetére


hbalazs92
újonc

Megnézzük, köszi! ;)

(#11482) nyirir


nyirir
csendes tag

Sziasztok nekem van egy lenovo g580-am i3-as procival és GT 635m videokártyával. Azt hallottam, hogy elvileg ki lehet cserélni a procit és a videokártyát is erősebbre. Ha ez igy van akkor mennyire macerás kicseréltetni és mennyire érné meg? Melyik a legerősebb videokártya amit bele tudnék rakni? Köszi!

(#11483) 426os válasza nyirir (#11482) üzenetére


426os
őstag

A videókártyát NEM tudod cserélni. A processzort igen, de nem sok értelme van. Ha játék a cél, akkor a gt635-höz az i3 bőven elég, még erősebb vga-hoz is elég lenne.

.

(#11484) nyirir válasza 426os (#11483) üzenetére


nyirir
csendes tag

köszi szépen!

(#11485) pirosvilamos


pirosvilamos
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo G50-45 80E300GGHV tipusú laptopom.
Windows telepítés után a VGA kimenetére nem ad jelet, hiába dugok rá monitort.
Eszközkezelőben az látszik, hogy van egy általános Microsoft videokártya, és egy AMD Radeon HD8500M.
Az utóbbi felkiáltójeles, és az eszközállapotnál ezt látom:
A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

Leszedtem az AMD Catalyst Auto Detect programot, az pedig azt mondja, hogy a gépben
AMD A8-6410 APU with AMD Radeon R5 Graphics van.
Alapértelmezett videokártya az általános Microsoft-videokártya.

Az lenne a kérdésem, milyen drivert szedjek le hozzá, ha nem a microsoftos videokártyát szeretném használni, és kellene nekem a VGA kimenet is?

Előre is köszönöm :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11486) 426os válasza pirosvilamos (#11485) üzenetére


426os
őstag

Törölj le minden eddig feltett vga drivert és szedd le azt, ami a Lenovo honlapján van. Lehet, hogy a különböző driverek, amiket eddig feltettél összeakadnak, így én tiszta lappal (Windows újratelepítés) kezdenék neki. Ezzel jónak kell lennie.

.

(#11487) pirosvilamos válasza 426os (#11486) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ez egy frissen feltett windows :(
A gépet szerdán vettem...

És a Catalyst sem talál másik monitort, csak a laptopét :(

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11488) 426os válasza pirosvilamos (#11487) üzenetére


426os
őstag

A Lenovo-tól származó driverrel?

.

(#11489) pirosvilamos válasza 426os (#11488) üzenetére


pirosvilamos
tag

gyári CD-ről

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11490) 426os válasza pirosvilamos (#11489) üzenetére


426os
őstag

Akkor további lehetőség: Windows reinstall (lehetőleg 8/8.1 és ne 7!), honlapról a legfrissebb driverekkel. Ha így sem megy, akkor vidd vissza, lehet rossz . Ha neten rendelted, akkor vásárlást követő 14 napon belül mindenféle indok nélkül visszakérheted az árát és vehetsz egy másikat.
De én élek a gyanúval, hogy neked az APU driverrel van csak probléma, amihez valamiért a Win valami alap MS drivert akar használni.

.

(#11491) pirosvilamos válasza 426os (#11490) üzenetére


pirosvilamos
tag

most cibálok le egy win8.1-et, 64 bitest, mert ahhoz van driver a Lenovo oldalán

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11492) kisharo


kisharo
csendes tag

Sziasztok
Egy problémám lenne, hogy van egy zsír új Lenovo B50-70 laptopom, és a fejhallgatót nem érzékeli. Mikor rádugtam akkor kiírta, hogy csatlakoztatva van (Realtek), akár be van dugva akár nincs a hangszóróiból jön a hang, Tegnap még ment, de ma már nem, lehet csak szoftveres hiba. Már megpróbáltam újratelepíteni a drivert, a hiba ugyanúgy fenn áll.

(#11493) kisharo válasza pirosvilamos (#11491) üzenetére


kisharo
csendes tag

nekem is volt ilyen gondom, a gépben két videó kártya van, amd mellé még kell egy intel videó kártya driver is, csak akkor fog működni és teljesítménytől függ, hogy fog váltani a gép kártyát

(#11494) 426os válasza kisharo (#11493) üzenetére


426os
őstag

Az ő gépében nincs Intel videókártya.

.

(#11495) pirosvilamos válasza 426os (#11494) üzenetére


pirosvilamos
tag

Megoldódott, Win8.1 64bit, hozzá driver, éééés, máris van külső monitorom.
Viszont a bekapcsolást meg kellene oldanom, nyitogatás nélkül (a gép csak gép, minden egyéb külső cucc, billentyű-egér-monitor)
Sajna a bios-ban nincs wake on keyboard opció :(

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11496) 426os válasza pirosvilamos (#11495) üzenetére


426os
őstag

Ha más nem, akkor az ott az oldalán (tápcsati mellett) a Novo gomb. Azzal betudod kapcsolni és úgy rémlik van olyan lehetőség is a menüben, hogy continue bootup. Az más kérdés, hogy nem túl könnyű benyomni, de lehet egyszerűbb, mint felnyitogatni.
Illetve ha csak altatod a gépet, akkor egérre is felébred.

[ Szerkesztve ]

.

(#11497) pirosvilamos válasza 426os (#11496) üzenetére


pirosvilamos
tag

Azon már agyaltam, hogy kétoldalassal valami pöcköt ráragasztok :)
Altatni nem akarom, csak tápról megy, akku nélkül.
A régi HP-m az bekapcsolt, amikor a kapcsolós elosztót bekapcsoltam, de ez nem akar az istennek sem :(
Még egy Optibay-t kell szereznem a DVD író helyére, meg egy SSD-t, és kész a gép teljesen :D

[ Szerkesztve ]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11498) 426os válasza pirosvilamos (#11497) üzenetére


426os
őstag

Az SSD a HDD helyére menjen majd mindenképpen. A HDD természetesen mehet majd az ODD helyére.

[ Szerkesztve ]

.

(#11499) pirosvilamos válasza 426os (#11498) üzenetére


pirosvilamos
tag

Ezt már kifórumoztam, de azért köszönöm :R :R

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#11500) 426os válasza pirosvilamos (#11499) üzenetére


426os
őstag

Akkor nem szóltam :)

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.