Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) Misi1980 válasza 426os (#10450) üzenetére


Misi1980
senior tag

Így elsőre nem sokat értek belöle.És hogy tudom megváltoztatni a HDD-t hogy MBR formátumú legyen?

[ Szerkesztve ]

(#10452) DonMaster válasza Misi1980 (#10451) üzenetére


DonMaster
addikt

ha win8 volt rajta akor gpt partio van amit a win7 nem igazán komál, a win7-et uefi kompatibilisen ird ki és uefi ként indisd pendrive rol van rá google-n progi hoyg win7 uefi pendrive rákeresve fogsz találki ráteszed és ugy fogja engedni telepiteni, más aparticios tábla a gpt-nek a mbr-el szemben , win8-tol ez van , és gyárilag is gpt-ben adják el mert win8 kompatibilis , annyi hoyg ha mbr-ben akarzs telepiteni akkor full formázás minde gyári cuot törölni kell, hogy okáés legyen.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10453) Misi1980 válasza DonMaster (#10452) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm hogy segítettél!Rákeresek erre a telepítési módszerre.

(#10454) domojko válasza domojko (#10434) üzenetére


domojko
senior tag

Erre senki nem tud semmit?

(#10455) 426os válasza domojko (#10454) üzenetére


426os
őstag

Ha a rendszer javítás ideiglenesen megoldotta, akkor valszeg szoftveres gond lesz. Daemon-tools-t és hasonló virtuális meghajtó-kezelő programokat töröljetek róla. Ha a hiba továbbra is jelentkezik, akkor Windows reinstall. Nekem más ötletem nincs.

.

(#10456) DonMaster válasza domojko (#10454) üzenetére


DonMaster
addikt

volthasonlo nem rég olvastam lehet pont itt , nem g500-al más tipusuval , bevitte a srác a boltba és egy segithetek emberke modneta neki, de daemoontols lelet pucolva rolla és azota müxik,. max 100hsz-re van a hozászolása

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10457) sulaco79


sulaco79
tag

Szia Batonyo!

Két hete vettem egy g500-ast és most felpördült az egyik billentyű az (y). Visszanyomogattam, de egy kicsit ferde. Ezért nincs kedvem 2-3 hétig garanciázni a lapit. Van más megoldás? Billentyűgombot venni, visszaragasztani akár, vagy bármi?

Válaszodat előre is köszönöm! :R

(#10458) 426os válasza sulaco79 (#10457) üzenetére


426os
őstag

Megtisztelő, hogy rögtön nekem címezted kérdésed, de sajnos sokat nem tudok segíteni, Lenovo billentyűt még nem szedtem ki, nem tudom hogy néz ki a mechanikája.
Ha roncsolódott, és a garit nem akarod bejátszani, akkor esetleg rendelhetsz külön gombot, de annyira nem olcsó dolog és az sem 1 nap lesz mire ideér. Pl. Itt megteheted, de van több ilyen oldal is.
A helyedben kiszedném még egyszer a gombot és jól körbenézegetném, hogy nem-e szorult alá valami kis morzsa vagy akármi, illetve ha van benne pici tengely, akkor az is elhajolhatott, vagy a műanyag is elgörbülhetett. Óvatos egyengetéssel talán lehet orvosolni a bajt.

.

(#10459) sulaco79 válasza 426os (#10458) üzenetére


sulaco79
tag

Köszi szépen a választ! :R Segítőkész feketeöves Lenovo szaki vagy, ezért kérdeztelek egyből téged :D

Ha nagyon baszakszik velem ez a gomb isten bizony beragasztom ;]

(#10460) capaszaju


capaszaju
csendes tag

Sziasztok!

Remélem, hogy jó helyen keresem a választ, ha nem akkor elnézést a rossz topikért.
Lenovo G770-em van, corei3 + Radeon HD 6550 kombóval, és sajnos újratelepítés után nem sikerült a dedikált kártyához feltelepíteni a drivert, mindig valami hibát ír ki.(lenovo oldaláról letöltöttem a legújabb drivert mindenhez)
Több külföldi oldalon is olvastam már, hogy mások is ezzel a problémával bajlódnak, de megoldást nem sikerült találnom.

Köszi, és remélem, hogy valaki tud rá megoldást.

Üdv

(#10461) 426os válasza capaszaju (#10460) üzenetére


426os
őstag

Felraktad előtte az Intel vga drivert?

.

(#10462) capaszaju válasza 426os (#10461) üzenetére


capaszaju
csendes tag

igen fel, azzal nem volt gond.

(#10463) 426os válasza capaszaju (#10462) üzenetére


426os
őstag

Pedig úgy mennie kell, ha előtte nem kavartál be a driverekkel és a rendszerhez valót raktad fel.
A sorrend nagyon fontos, előbb Intel, aztán AMD driver és csakis a Lenovo-tól származót.
Nézd meg, hogy a Bios-ban nincs-e letiltva a Radeon. Ha nincs, akkor valamit nem jól csináltál, mert ennek működnie kell. 99%-ban mindig az a gond, hogy a felhasználó rossz drivert tesz fel, nem megfelelő sorrendben, stb. Ha sehogy sem sikerül, akkor ha még nem nagyon laktad be a gépet, akkor telepítsd újra a Windowst és próbálkozz újra, tiszta lappal.

.

(#10464) capaszaju válasza 426os (#10463) üzenetére


capaszaju
csendes tag

Értem. Tehát a sorrenddel csak ez kavarhat be, tehát más hardverhez tartozó driver-t mindegy, hogy előtte vagy utána telepítem? Nyilván igen, de azért megkérdezem.
Ha eltávolítom a vga drivereket, és utána telepítem az Intel-ét majd az AMD-ét, az így működhet, vagy mindenképp win reinstall kéne?Egy próbát talán megér.
A kártya egyébként nincs letiltva, és a hozzá való lenovos cuccokat töltöttem le, szóval valószínűleg a sorrend volt elrontva.

(#10465) 426os válasza capaszaju (#10464) üzenetére


426os
őstag

Persze, egy próbát mindenképpen megér, hogy letörlöd őket és újra felrakod, azt hittem ez magától értetődő :).
Elvileg mindegy, hogy a vga-t a többi driver előtt vagy után teszed fel, de én ezt tenném fel (előtte esetleg a chipset driverét) és utána a többit.

[ Szerkesztve ]

.

(#10466) capaszaju válasza 426os (#10465) üzenetére


capaszaju
csendes tag

Végül elég volt neki, hogy a 2 drivert újraraktam, így már megy frankón. Köszöntem a gyors segítséget :R

(#10467) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Van egy Lenovo U510-em és a gondom az hogy egyik windows telepítő sem ajánl fel telepítés elött partíció formázást.Próbáltam w7-el és w8.1-el is és egyiknél sincs ilyem opció.Mostmár van két windows old mappám amit nem tudok törölni.Valaki találkozott már ilyennel?Tudom valahogy formázni a partíciót windows telepítés elött?

(#10468) bul07 válasza Misi1980 (#10467) üzenetére


bul07
nagyúr

Partíció törlését próbáltad már, de figyelj hogy melyik partíciót törlöd

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10469) 426os válasza Misi1980 (#10467) üzenetére


426os
őstag

Én azt csinálnám, hogy egy live Linux-al bebootolnék pendrive-ról és törölném az összes partíciót a fenébe. Utána Win telepítés közben olyanra lehet formázni, amilyet nem szégyellsz. Elég radiális, működőképes dolog.
Persze kérdés, hogy megakarod-e tartani a rajtalévő adatokat. Ha van most fent működő Win, akkor az alól is megtudod csinálni elvileg, van 1000+1 program, csak rá kell keresni, hogy convert GPT vagy remove GPT partitions stb.

.

(#10470) bul07 válasza 426os (#10469) üzenetére


bul07
nagyúr

A te Z510-en nem púposodik ki kicsit a billentyűzet
Úgy értem hogy bal oldalt a A,S,D billentyűket lenyomom a szürke rész is benyomódik kicsit mintha nem lenne alátámasztása

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10471) sulaco79 válasza bul07 (#10470) üzenetére


sulaco79
tag

óóó a G500-as is ilyen, csak túloldalon, ha nyomogatom a pgdn-t behajlik az egész billentyűzetpanel. :Y

Én el vagyok vele, csak furcsa...a jó öreg XPS-emnek 6 év után döglött be az F8 billentyűje, Lenovo századosról 3 hét után felpördült az (y). Kíváncsi leszek ki lesz a következő... :DD

(#10472) kengyel válasza sulaco79 (#10471) üzenetére


kengyel
nagyúr

Most hogy írod én is megnéztem. Nekem is G500-as van, és kicsit tényleg behajlik a billentyűzetpanel .
De nálam még nem ugrálnak a gombok :D

kengyel

(#10473) Misi1980 válasza 426os (#10469) üzenetére


Misi1980
senior tag

Igen van müködő windows a gépen ami alól ha lehetsé ges megcsinálnám a partíció formázást.Tudnál egy ilyen megbízható progit nekem linkelni?Az adatokat ha kell eltudom menteni külső merevlemezre.

[ Szerkesztve ]

(#10474) Misi1980 válasza bul07 (#10468) üzenetére


Misi1980
senior tag

Pont az a bajom hogy ezt eddig nem tudtam megcsinálni mivel a windows telepítővel nem müködik.

(#10475) bul07 válasza Misi1980 (#10473) üzenetére


bul07
nagyúr

W7 telepítővel is lehet partíciót törölni, én mindig ott szoktam

(#10474) Misi1980
Ott mikor ki kell választani hogy hova telepítse, vagy addig se jut el

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10476) 426os válasza bul07 (#10470) üzenetére


426os
őstag

Azért nyomódik be, mert ott van a ventillátor, ami a hatalmas vákuumával beszippantja a billentyűzetet. Na jó, nem, de a venti tényleg ott van, így nincs mint támaszkodjon az a rész.

Misi: Most gyorsan megnéztem egy-két leírást, de ahogy látom mindegyik azzal kezdi, hogy "delete all volumes from disk". Sosem csináltam még ilyet, most nem is szeretném megtanulni. Kérdezz rá az azonnali kérdések topicban, hátha ott tudnak gyors megoldást mondani.
Végső esetben a Live Linuxos megoldás szinte biztosan működik, csak akkor ugye minden törlődik.

.

(#10477) Misi1980 válasza bul07 (#10475) üzenetére


Misi1980
senior tag

Addig eljut hogy hova telepítsem csak a kiválasztott partíciót nem tudom formázni vagy törölni.[Így néz ki.]

botonyo:Fontolóra veszem a linuxos dolgot.Ha tudom lehet hogy megcsinálom.Köszönöm hogy eddig is segítettél! :R

[ Szerkesztve ]

(#10478) bul07 válasza Misi1980 (#10477) üzenetére


bul07
nagyúr

Dob először két választási ehetőséget
Frissítés(A fájlok, beállítások és programok megőrzése és a Windows frissítése.)
Egyéni (haladó) - A Windows új példányának telepítése.

Egyénit választod ott ablak felsorolva a partíciók , kell lenni három menünek lent, Frissítés , Illesztőprogram, és a harmadik Meghajtó beállításai(haladó), na ez a harmadik kell, arra kat és ott lehet törölni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10479) Misi1980 válasza bul07 (#10478) üzenetére


Misi1980
senior tag

Az haladót szoktam választani és ott elöbb linkel kép fogad.Nem tudom mi lehet az az illesztőprogram ami kellene.

(#10480) DonMaster válasza Misi1980 (#10479) üzenetére


DonMaster
addikt

ha feltedted a win-t akkor az old mapákat miért nem törlöd le simán?
vagy amit már irtunk jo pár szor usb linux és avval formázod a gépet és utána win install

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10481) Misi1980 válasza DonMaster (#10480) üzenetére


Misi1980
senior tag

Most csinálom a linuxos módszert.A creator ebben a pillanatban tölti le valamelyik linux rendszert.Nekem elég ha a particiók formázásáig eljutok és kilépek a telepítésből vagy végig kell csinálnom a telepítést?

(#10482) 426os válasza Misi1980 (#10481) üzenetére


426os
őstag

Nem kell telepíteni semmit, csak elindítod a gépet a pendrive-ról (Linux fut így is, nem kell feltelepíteni hozzá) aztán keresel a programok között valami lemezkezelő vagy partíciókezelő programot. Ha nem találsz, akkor tölts le egyet, telepítsd fel és utána azzal gyaluld le a vinyót.

.

(#10483) capaszaju


capaszaju
csendes tag

Üdv.

Adott lenne egy Lenovo B590 és egy Lenovo G500.
Szeretnék kérni véleményeket, tapasztalatokat, a 2 laptoppal kapcsolatban, előnyök/hátrányok stb.
Ha választani kéne a 2 a közül, akkor melyik?

Köszi!

(#10484) Misi1980 válasza 426os (#10482) üzenetére


Misi1980
senior tag

Kész van a pendrive.Hogy tudom bootolni a linuxot.Azt tudomhogy a biosban kell valamit állítanom.Tudnál segíteni?Még soha nem csináltam ilyeneket remélem összejön.

(#10485) 426os válasza Misi1980 (#10484) üzenetére


426os
őstag

Lehet állítgatni a Biosban is a Boot sorrendet, érdemes is egyszer megcsinálni (USB>ODD>HDD a legcélszerűbb), de most egyszerűbb a következő módon eljárni:
Kikapcsolod a gépet, megnyomod a recovery gombot (kis gomb vagy a szellőző rács, vagy a bekapcsoló gomb mellett). Ekkor a gép bekapcsol, elődob egy ablakot, itt kiválasztod, hogy "boot selection menu" (vagy hasonló), utána a megjelenő menüben meg a pendrive-ot. Ezután elindul a Linux. Ha annak is előugrik egy menüje, akkor válaszd a "Live" módot, a lényeg, hogy ne a telepítésre menj.

.

(#10486) Misi1980 válasza 426os (#10485) üzenetére


Misi1980
senior tag

Bent vagyok a linuxban.Most kellene egy progi amivel tudom fórmázni vagy törőlni a partíciót.Tudsz egy ilyen programot?

(#10487) Dell XPS válasza Misi1980 (#10486) üzenetére


Dell XPS
veterán

GParted

Üdv, Dell XPS

(#10488) Misi1980 válasza Dell XPS (#10487) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi!Most írom lemezre.

(#10489) Misi1980 válasza 426os (#10485) üzenetére


Misi1980
senior tag

Sikerült most megy fel a windows 7 :)) .Nagyon köszönöm a segítséget neked és mindenkinek! :R Esetleg egy driver telepítési sorrendet tudnál írni?Nem tudom hogy mennyre fontos ez a driver telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#10490) 426os válasza Misi1980 (#10489) üzenetére


426os
őstag

Arra figyelj, hogy a vga driverek telepítésénél először az Intelt és utána (ha van), akkor az nVidiát tedd fel.
A többinél annyira nem lényeges a sorrend, de én így szoktam: chipset, vga, hálózat, audio, a végén pedig a többi sallang, mint pl touchpad, kamera, kártyaolvasó.

.

(#10491) blau24


blau24
tag

Sziasztok!
Lenovo G580-ra szeretném telepíteni a Dolby Advance Audio-t és a Dolby Home Theatre-t de az alábbi hibaüzenet jelenik meg:
"PCEE need to be installed"

Audio drivert már többször leszedtem és újratelepítettem de akkor sem engedi. Windows 8.1 van a gépen.

Köszönöm, üdv

(#10492) DonMaster válasza blau24 (#10491) üzenetére


DonMaster
addikt

töröld az audio drivert és programot is , utána töröld ahangkárytád az eszközkezelöben és indisd ujra gépet ekkor telepisd a lenovo oldalárol a hangkártyát és akkor menni fog a dolby is nekem is hasonlo volt és csak igy oldott meg külön telepitve nem ment a dolby

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10493) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Van egy G510 noti, amiben az optika ki van cserélve egy második vinyóra. Pontosabban a gyári 1TB-s ment bele, amin egy Ubuntu van, a helyére meg egy 120-as SSD ment, win7-tel. Most már úgy néz ki, hogy bootol így is, viszont most a linuxot nem tudom indítani. Most vagy indul a win, vagy ha az 1TB-s vinyóról indul, akkor egy read errorral meg is áll.

Hogyan tudnám rávenni a rendszert, hogy dual bootosként induljon?

(#10494) 426os válasza ngabor2 (#10493) üzenetére


426os
őstag

A Linuxot kell utoljára feltelepíteni és az majd megcsinálja az indítómenüt (Fordítva nem működik, mert a Win nem ismeri a Linuxot és nem fog létrehozni indító menüt). Viszont ehhez célszerű lenne az SSD-n létrehozni egy kisebb partíciót a Grub-nak (ez egyfajta bootloader, ebben van a rendszer-választó menü is). Ehhez valamelyik Linux topicban fognak tudni segítséget adni én annyira nem vagyok otthon ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

.

(#10495) DonMaster válasza 426os (#10494) üzenetére


DonMaster
addikt

ez tévedés
ha a win7 elindul akkor a easy bcd nevü progival meg lehet csinálni , hoyg lehesen választani a rendszerek között inditáskor [link]

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10496) 426os válasza DonMaster (#10495) üzenetére


426os
őstag

Oh, akkor nem szóltam, Régen foglalkoztam már Linux+Win dual boot-al, akkor még nem volt BCD.

.

(#10497) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok,

Lenovo G580AH-m van, I3 3110-zel, a CPU játék alatt 75-80C , alaplap 61C.

Nem sok, ez? Nem fog megsülni? Van ugye túlmelegedés elleni védelem?

Köszi a válaszokat

(#10498) 426os válasza zoleee24 (#10497) üzenetére


426os
őstag

Túlmelegedni nem tud, mert olyankor lekapcsol (100 fok környékén). 75-80 fok az még az elmegy kategória, lehetne hűvösebb, de annyira még nem para. Egy takarítás sosem árthat azért.

.

(#10499) ngabor2 válasza DonMaster (#10495) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi, utánanézek otthon.

A nehezítés épp az lett volna az egészben, hogy mindkét rendszer többé-kevésbé belakott, tehát nem szeretném újratelepíteni egyiket se.

(#10500) DonMaster válasza ngabor2 (#10499) üzenetére


DonMaster
addikt

azért irtam , hoyg ha megy mind kettö akor indisd ela win7-et és easy bcd-vel dual bootos lesz,
másik meg ha legközeleb ujra huzod akor win7 elsönek utána linux mert akkor váalszthatos lezs és nem kell külön progival emg oldani

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.