Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) TotaQrush


TotaQrush
újonc

Hello!

Következő lenne a problémám.. Adott egy Lenovo G500-as notebook, amiben elvileg ugye az Intel HD 4000es GPU mellett, van egy a Radeon HD8750m! Na most ezt a AMD karit nem tudom életre kelteni, a gép sehol nem látja, és a catalyst-ot (lenovo oldaláról) - egyszerűen képtelenség felpakolni... Olvastam olyat is, hogy lehet BIOS-ban is tiltani - engedélyezni, de ilyen lehetőségem sincs!

Mi lehet a probléma?? Segítsetek :)

(#10852) bul07


bul07
nagyúr

Nesze neked Telemax
2 hónap, 30 levél, 0 megoldás a Telemax-Lenovo duóval(homár)

Csak sose romoljon el a gépem tuti kifognék én is egy ilyen ügyintézést

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10853) 426os válasza bul07 (#10852) üzenetére


426os
őstag

Mindenesetre érdemes feljegyezni azt a 2 email címet.

Egyik előző Lenovo-s homár poszt alatt olvastam múltkor:
"Haverom, tényleg prémium kategóriás gépét már másnap elvitte a szerviz, de (nem ez, másik) és 3 hét után visszaküldték törötten a csomagban egy fél kővé száradt zsemlével és egy rothadó naranccsal. Mivel munkahelyre kérte a csomagot mindennyin láttuk. Nem hittünk a szemünknek...
De a haverom sem. :D
Mondjuk egyből eleresztett egy olyan telefont, hogy már délután ott volt egy futár a zsemlés, narancsos törött gépével és a hétvégére a lenovo eredeti teljes összege a számláján volt. Lett is belőle egy használt retina almás gép. "

Azért más szervizek is tudnak alkotni.

.

(#10854) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Amikor vettem a G500-as gépet, volt rajta Win 8. Áruházon keresztül frissítettem a 8.1-re, ez ugye nem jár garanciavesztéssel ?

Mert olyat olvastam, amivel szállította a gyártó, csak arra vállal garanciát.

Ez így igaz lenne ?

kengyel

(#10855) SFAkos válasza kengyel (#10854) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Nem.

(#10856) kengyel válasza SFAkos (#10855) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi a megerősítést :)

kengyel

(#10857) skatebab


skatebab
tag

sziasztok!

Nekem Lenovo G580ah van és mint sok Lenovo-nak bal oldalt van a bordázata!
Kérdésem hogy ti milyen hűtőpadot használtok?
Mert baj hogy pont ott nem éri a venti (annyira) ahol bal oldalt melegszik. (80-87 fok is akár)
Van olyan alternatív pad ami teljes felületén tud hűteni? kössze a véleményeket is! :U

Ill. másik kérdésem hogy van olyan parancs vagy valami ahol pixel/benyomódást lehet csekkolni új freedos-os gépeken?

Köszönöm!

Igyunk barátaim yo-ho!

(#10858) SFAkos válasza skatebab (#10857) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Hát vannak olyan hütőpadok, amelyeken mozgathatóak a ventik. Keress olyat. Hozzáteszem nem a legolcsóbb kategória. De egy újrapasztázás is tud azért segíteni pár fokot!

[ Szerkesztve ]

(#10859) 426os válasza skatebab (#10857) üzenetére


426os
őstag

Alapvetően ha normális hűtés van egy gépben, akkor nem is kell hűtőpad. Kezdetnek csináld azt, hogy a lábai alá teszel pl 4 üdítős kupakot, hogy alul legyen helye a levegőnek járni. Ha ekkor is is nagyon meleg marad (procitól, vga-tól függően terhelés alatt 80-90 fok "normális" lehet), akkor még egy újrapasztázást meglehet ejteni. De benézhetsz ide, itt fognak ajánlani a géphez való hűtőpadot.

.

(#10860) skatebab válasza 426os (#10859) üzenetére


skatebab
tag

kösz srácok ;) de épp hogy van alatta egy notepal e1 pad és most pasztáztam újra -5 fokot ért így lett 90 ről ennyi,i5ös van benne.

A másik kérdésemre esetleg tipp? :)

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#10861) mettek


mettek
addikt

sziasztok. van egy lenovo G580 laptopom i3 proci, 4 gb ram, 635m vga és egy win 8.1 64bit van rajta ami dúrván 50 mp alatt bootol be kikapcsolt állapotból...ezt egy pöppet erősnek érzem és netem láttam videókat ahol 10 mp alatt bebootol. Tudna valaki segíteni mit lehetne tenni?
(az automatikus belépést már beállítottam, nem kér jelszót)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#10862) 426os válasza mettek (#10861) üzenetére


426os
őstag

HDD -> SSD csere. Sima HDD-vel sohasem fog 10mp alatt bootolni. Fél perc, de még az 1 perc is teljesen jó belakott rendszerrel.

.

(#10863) mettek válasza 426os (#10862) üzenetére


mettek
addikt

ez most egy tegnapi friss telepítés, kilőve a legtöbb progi induláskor. Igen, az ssd tervben van. Szóval nincs olyan bios program, beállítás amivel ez gyórsítható normál vinyó esetén?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#10864) 426os válasza mettek (#10863) üzenetére


426os
őstag

Nincs. A HDD ennyire képes.

.

(#10865) soman@


soman@
újonc

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Nemrég vettem egy B590-est (20208). Feltettem rá W7-et, leszedtem, felraktam a drivereket.
Frankón működik minden, fut az otthoni wifi, könnyedén rácsatlakozok bármilyen wlan-ra, egy dologban viszont elakadtam.
Mivel időm nagy részét németben töltöm, vettem egy aldis USB stickes modemmel működő netet, amelyet a lenovo nem ismer fel. Látja a modemet eszközként, a szoftvert fel tudom installálni, de ennyi. Próbálkoztam többféle módszerrel, de nem jutottam előbbre: Letiltottam a tűzfalat, újratöltöttem pár drivert, átállítottam kiegyensúlyozottra az energiagazdálkodást (valahol olvastam, hogy ez is okozhatja (?).
Az Intel PROSet/Wireless eszközöknél, ha futtatok egy diagnosztizálást, akkor hibát mutat a hozzárendelés-, hitelesítési tesztnél, a jelvizsgálatnál, és a ping-tesztnél.

Kihoztam magammal egy másik laptopot, azzal kifogástalanul működik az USB stickes modem.

Van valakinek valamilyen ötlete? Nagyon megköszönök minden segítséget!

(#10866) rabbit87


rabbit87
tag

Sziasztok!
Segítség kéne!

Adott egy Lenovo Ideapad G570GL. 2012.09.17-én vásárolva. 2 év garival.
Tönkrement benne az előlapi WIFI kapcsoló, gariban javitotta a Lenovo, arra most nem térnék ki, 1 hónapig várattak rá, telefonon elérni lehetetlen őket...
Mindegy alaplapot meg wifi modult cseréltek, most meg hogy visszakaptam, recseg a hangszórója... :O

Beszéltem a bolttal és szervízzel is, a gépet a bolt csak a szerviz jóváhagyásával cserélheti, a szerviz meg a gyártó beleegyezésével adhat ilyen papírt, ha "sok" ideig nincs hozzá alkatrész vagy nem javítható..

Valahogy nincs kedvem még 1 hónapot vagy akár többet gép nélkül lenni, mivel cseregépet sem adnak... :(

Mi lehet a baja a hangomnak?
Olyan sistergés van alapban a hangszóróból, mint egy régi asztali pc 1000 éves Sound Blaster-éből..
Illetve bármilyen médiánál recseg mint a fene.
Viszont van, hogy egy ideig, 1 napig mondjuk hibátlan és csendes.

Gyári hangkártya driverrel és korábbi rendszer-visszaállítási pont-on is csinálja. :W
Fel van teljesen szabályosan telepítve a hang, mégsem működik az oldalán levő hang és mikrofon bemenet...
Ha bedugok valamit, a hangszóró elnémul, de a csatlakoztatott füles néma..

Próbáltam már Wifi-n, kábelen, egér nélkül, akksi nélkül, hátha valami bezavar, de egyikre sincs érdemi változás...
Mit tudtok javasolni még?
köszi!

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#10867) 426os válasza rabbit87 (#10866) üzenetére


426os
őstag

Lehet, hogy valamit összebarmoltak hardveresen mikor a wifit javították. Lecsúszott vagy félig rádugott csatlakozó, megsértett panel, bent felejtett recepciós, bármi lehet.
Vagy cseszteted őket, hogy javítsák meg, vagy szétkapod te magad és megnézed mi a helyzet, bár ez utóbbi estében valószínűleg lemondhatsz maradék gariról.

Próbálgasd kicsit mozgatni, nyomogatni a csatlakozó környékét, ha ilyenkor megjavul, akkor kontakthiba lesz.

[ Szerkesztve ]

.

(#10868) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok van egy g500-am de nem tudom életre kelteni benne e bluetooth-t. Az eszközkezelőben sem látom, felraktam a legfrissebb biost de semmi. Valakinek van ötlete? Googliba beírva sok ilyen kérdést láttam.

(#10869) SFAkos


SFAkos
aktív tag

Nem tudjátok honnan lehetne alkatrészt szerezni Lenovohoz? Egyik ismerősöm vett egyet használtan, ami proci cserés volt, újra akartuk pasztázni és konkrétan 3-ból 2 csavar bele van törve a proci hütő tartójába....
(a rugós csavarok)

[ Szerkesztve ]

(#10870) bul07 válasza andras888 (#10868) üzenetére


bul07
nagyúr

Driver telepítve van , innen le tudod szedni, kettő fajta is van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10871) 426os válasza SFAkos (#10869) üzenetére


426os
őstag

Csavar kell, vagy hűtő? Nekem, amikor csavar kellett, beballagtam egy szervizbe, mondtam, hogy szeretnék venni, és adtak ingyen. De szokott lenni ebay-en is.

andras888: Biztos van benne BT? Milyen Wlan kártya van benne? (Aida64 megmondja pontosan).

.

(#10872) andras888 válasza 426os (#10871) üzenetére


andras888
aktív tag

Felraktam mind a kettőt.
Most letöröltem mindent drivert és indításkor, felismerte a bluetoot-t, telepítette is de továbra se látom. Valami nem kóser, a boltban azt mondták van benne, tesóm gépe amúgy ő is vette rákerestem a cikk számra találtam azonost iponon és ott is irják hogy bluetooth-os.
Atheros wifi van benne aida szerint, de bt-t nem látja.

(#10873) SFAkos válasza 426os (#10871) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Csavar, meg amibe belecsavarod. Ha jol lattam az alaplap másik felében ragasztva van, de le lehet szedni. Vagy ha van valami módszer amivel ki lehet szedni a menetből a beletört csavart, akkor elég a csavar :) Csak érdekesség képpen amugy hütőt honnan lehet szerezni?

(#10874) 426os


426os
őstag

Ebay, vagy itthon szervizekből, alkatrész kereskedésből horror áron. A legjobban bontott gépből éri meg.
Hp 625-höz kerestem anno heatsink-et, újonnan 12k-s ajánlatokat kaptam, ebay-en 8-9k volt, végül találtam bontottat 3,5k-ért.

.

(#10875) SFAkos válasza 426os (#10874) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Értem. Igazából maga a hűtés működik, csak nem lehet túl egészséges, hogy csak 1 csavar "húzza rá" a procira a 3 helyett.. Aztán gondoltam ahhoz adják azt is amibe belecsavarod, de ahogy nézem nem :)

(#10876) Hofeher


Hofeher
aktív tag

G505S v. G50 laptopot néztem ki AMD A8 v. A10 cpuval akinek van írja meg a tapasztalatát vele.
A válaszokat előre is köszönőm Zsolt.

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#10877) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. A héten vettem egy új Lenovo G505s típusú laptopot. Az a gondom, hogy a 2db USB 3.0-ás csatlakozóban se az egér, se a billentyűzet nem működik, és a telefonom tárhelye sem csatlakozik. Van 1db USB 2.0 csatlakozó, abban mindegyiket felismeri, és működik is. Hogyan tudnám működésre bírni az USB 3.0 csatlakozót? Lehet, hogy valami kompatibilitási probléma, de nem tudom. Elvileg visszafelé kompatiblisinek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#10878) EnterR válasza EnterR (#10877) üzenetére


EnterR
veterán

Közben megoldódott, egy 53MB-os AMD chipset drivert kellett letölteni, amiben volt USB Host Controller.

PSN ID: marquuard

(#10879) szomgab


szomgab
csendes tag

Szevasztok!
Hozzáértőktől, tulajoktól kérdezném, hogy a z510-es Lenovo-ra (I3-4000M proci, Win8.1) végül is melyik BIOS verzió vált be, érdemes-e frissíteni a legújabb V39-re (most V36 van rajta), és ha igen, honnan tudnám letölteni, ugyanis a hivatalos oldalon lévő letöltési linken nem elérhető ("File not found!").
Köszönöm!

(#10880) flash-


flash-
veterán

sziasztok

asszonynak kinéztem az alábbi notebookot:

Lenovo ideapad-b590 Intel Celeron 1005M cpu-val,4gb rammal,15.6 os kijelzövel 85.690 forintért néztem.

szeretnék érdeklődni, hogy ezért az árért ez jó vétel e?most gondolok itt a megbízhatóságra, anyagminőségre, kijelző minőségére(tehát nem a gép teljesítményére)

mi a vélemény erről a notebookról?mennyire minőségi?
kijelzője külön érdekelne!betekintési szög?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10881) 426os válasza flash- (#10880) üzenetére


426os
őstag

Ennyi pénzért nincs jobb újonnan, felesleges is bármiről beszélni. Viszont érdemesebb lenne a Pentium 2020m-es változatát venni egy kicsit kitolva a rászánt keretet.

Kijelző-igényeket felejtsd el 200e Ft alatt.

.

(#10882) szomgab válasza 426os (#10881) üzenetére


szomgab
csendes tag

Szeva!
Látom, neked is Z510-esed van. Nem tudnál segíteni BIOS ügyben? (#10879-es hozzászólás)
Vagy bárki, aki tudna linkelni egy működő BIOS verziót Lenovo Z510-re, kérem segítsen!
Sajnos, nekem szinte minden bekapcsolásnál előjön a hiba, leragad a proci 0,77 GHz-en.

(#10883) 426os válasza szomgab (#10882) üzenetére


426os
őstag

Esetleg itt kérj meg valakit, hogy töltse fel. De amúgy szerintem pár napon belül megjavul a link. Amikor korábban töltöttek fel új BIOS-t, akkor is napokig nem ment a link.

.

(#10884) Biggieboy


Biggieboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Ideapad g510-em 4gb ram, core i5 4200M, Rad 8750el. Win 7 64bit van rajta.
Na a problémám az vele hogy néha rendesen belassul (winamp indítás 3-4 sec,általánosságban néha tovább gondolkodik programindításoknál)lassabb mint a régi core2duo t5800processzoros gépem.
Ráadásul firefoxot használok és a rohadt flashplayer plugin sokszor lefagy. Néhányszor volt olyan is hogy firefox meg flashplayerplugin beakadt aztán windows kiírta rá hogy kevés a memória(4gb) zárjam be firefoxot.
Hiba volt erre a gépre win7etet rakni? Az lehet a probléma forrás? Nem, érzem az erőt a gépben.:)Tudom hogy nem mai op. rendszer. Win 8.1el gyorsabb lenne?
Veszek majd bele mégegy 4gbos ramot hogy menjen duálban.

Köszönöm segítséget előre is, nagyon zavar ez a helyzet.

Lenovo Ideapad G510

(#10885) DonMaster válasza andras888 (#10868) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
ha win8 vagy win8.1 akkor azt kb felejsd el, max ujra telepoited a entröl a driverét és ujra inditás után megy ez 100% de utána amint kikapscsoltad megint enm megy kivéve ha megint ujr telepited, win7 nél megy viszon-t tökéletesen

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10886) 426os válasza Biggieboy (#10884) üzenetére


426os
őstag

SSD+Win8.1 Bár a flash-nek nem szabadna Firefox-al szenvedni. Nekem Chrome-al mindig szar volt, de Firefox alatt még egyszer sem volt gondom a flash-el. A lassú programindítás a HDD hibája, az nem lesz gyorsabb, csak SSD-vel. Szerintem megéri a befektetést, én is most raktam egyet a Z510-be és bizony nagyon érződik (Összehasonlításnak: Winamp indítás Bento skin-el kb 1mp)

.

(#10887) DonMaster válasza Biggieboy (#10884) üzenetére


DonMaster
addikt

a 8gb ram az sokat dob , win7 lassabb a win8 hoz képest , de személy szerint a 8gb ram nállam sokat dobott a 4gb ram hoz képest azota nincs akadás
batonyo
flash + firefox :d ez jo 4g rammal kevés hidd el nekem flash game és melete youtube és akad 4gb rammal amiota vettem még 4gb ramot azota nincs akadás és lasulás , amuyg a flash amikor eléri a 800-1000mb ram használatott akkortol lassulbe 4gb rammal ekkor érdemes kilöni a ctrl+shift+esc gomb után a flast-majd ujra beinditani a flas-t firefoxnál ekkor nagoyn gyors lesz

ui: elfelejtetem a szerkeszté gombot sorry

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10888) 426os válasza DonMaster (#10887) üzenetére


426os
őstag

Az SSD többet dob. Lehet akármennyi memóriád, ha a HDD lassú, amiről be kell olvasni az adatokat. De az igazi jóság az SSD+8GB ram. Nekem most már csak a lassú internet az egyetlen bajom, de ezzel nem tudok mit csinálni.

Amikor beletettem a +4Gb ramot, akkor netezés, alap dolgok közben semmi különbséget nem vettem észre. Akkor jött elő az előnye, amikor több Cad modell, összeszerelés, rengeteg PDF és képek voltak megnyitva. Hidd el egy SSD+4Gb kombó netezésnél, alapvető felhasználásnál sokkal jobb, mint egy sima 5200-as HDD+8Gb ram.

[ Szerkesztve ]

.

(#10889) DonMaster válasza 426os (#10888) üzenetére


DonMaster
addikt

igen ez igaz de 4gb ram hdd-vel probálj meg egy videot flash youtube és egy netes flash játékot egy szere csinálni 1ora és meg eszi a 4gb rammot és belassul mint a tetü még ssd-vel is .
emiat böngészésre föleg flash nél a 8gb ram sokat dobb ez 100% , ssd nem dobb annyi-t csak gyorsabban indulnak a progik oldaltöltések , de persze nem 32kbps-es nettel kell probálni, én 80/25-ös diginél néztem , mos tmár 200/50-es ez a net de 8gb ramom van,
viszon-t nekem 1 éven belül a g500-nak a vinyoja beadta a derekát és kelelt ujjat vegyek elég drága :) csak mert a gari papriját jo messze hagytam xD . de elvileg kikel cseréljék bár a matrica paráztat kicsit a csavaron amit rambövités miatt kitekertem .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10890) 426os válasza DonMaster (#10889) üzenetére


426os
őstag

Van matricám, ha érdekel, PÜ. WD volt a HDD?

.

(#10891) DonMaster válasza 426os (#10890) üzenetére


DonMaster
addikt

érdekel persze
nem wd hanem seg. 1tb+8gb sshd volt és u.ilyet vettem csak máskép nézki és más a gyártása is :) de elvileg csak a vezérlö ment gajra , mert bios nem látja nem pörög fel , nagy gépbe betettem ott is semmi .
jo drága vinyo kb ott voltam hoyg vagy veszek egy u.ilyet vagy egy ssd-t mert ugye ssd-t akrtam , mellé csak kell valmi adat tárolo is vna külsö 2tb vinyom még 18ezer ért vettem az wd most az kerül 38ezerbe jo adok meg hasonlok miatt felment az ára :) csak vonaton nem tudnám használni, és suli miatt sok program van amiket kell használnom , ami helyben sok lenen plusz kel pár játék az nem mehetne külsö vinyorol , meg film vonaton emiat vettem meingt iylet bár 15ezerel olcsobban lehetett volan nem sshd hanem sima 1tb hdd vagy akár eniyért 2tb hdd ,

novemberben vettem és juli elején adta meg magát a vinyo , lehet hoyg a voantozás is segitettneki meg az hoyg vonaton is volt hasznáélva emiat is lehetett az hoyg rázkodot és valami, ugy történ-t hoyg befagyot a gép win8 ekkor semire feldat kezelöre semire nem reagált csak egér mozgot még felhasználo váltásra sem, ekkor nyomta neki a kikapcs gombo-t és bekapcsoláskor már nem ment a vinyo vezérlöje , a vinyo meg van természetesne, de akkor matrica után max gariztatom és adjanak egy ujajt bár akkor nem tudom mit csináljak 2 darab ilyen vinyoval :Dmax eladom vagy betesezm a másik laposba .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10892) 426os válasza DonMaster (#10891) üzenetére


426os
őstag

Nekem most az SSD-re váltáskor derült ki, hogy az én WD-m is szenved ettől a hibától. Annyi a különbség, hogy nekem nem a fejet csapkodja, hanem folyton leáll, majd újraindul, csak amíg rajta volt a rendszer kevesebbszer állt le, nem is tűnt fel igazán.
Akinek szintén WD-je van nem árt kicsit odafigyelni, mert a linken taglalt jelenség jelentősen le tudja rövidíteni a HDD élettartamát.

.

(#10893) szomgab válasza 426os (#10883) üzenetére


szomgab
csendes tag

@batonyo
@bul07
Köszönöm mindkettőtöknek!
Azért csak kiderült a turpisság! Hihetetlen, de a Lenovo hivatalos oldalán lévő utalás linkjében elírtak egy betűt.

Ez a Lenovon lévő link kiírva:
http://download.lenovo.com/comsumer/mobiles/8DCN39WW.exe

ez pedig a helyes:
http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/8DCN39WW.exe

A megfejtést @zonee-nak köszönhetjük a DirtyWindows-ról.

[ Szerkesztve ]

(#10894) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Az alábbi gépet néztem ma ki magamnak, vagyis valójában az asszonynak: Lenovo Ideapad Z510. Nem lesz nagyon megterhelve a gép, az unalomig ismételt felhasználások fognak nála is szerepet kapni :), úgymint internet (email, böngészés, hírek, stb.), film és nem túl sok szövegszerkesztés (Word, Excel). Szerintetek úgy 2-3 évig elfog futni ezeken a hardvereken komolyabb lassulás nélkül a gép? Nem tudunk előbb váltani, ebben biztos vagyok, lehet hogy még rá is húzunk egy-két évet, ahogy a gyerekek nőnek és egyre többet kérnek enni! ;] :DDD :K És még egy (nem) mellékes kérdés: SSD-t gond nélkül betehetek, vagy komolyabb bontást igényel a beavatkozás? Köszönöm előre is a fáradozásotokat! :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10895) bul07 válasza dauphin (#10894) üzenetére


bul07
nagyúr

SSD-hez komoly bontás kell , egész hátlapot le kell szedni
És még egy lenovo matrica is sérül ami garanciáztatásnál problémás lehet , bár be lehet szerezni ilyen matricát kicsit visszaolvasol és meg is van
Itt egy videó a szétszedésről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10896) dauphin


dauphin
aktív tag

Köszönöm a választ és a belinkelt videót. És a kérdésem első feléről mit gondolsz: hogy el fog-e futni a gép 2-3-4 évet komolyabb lassulás nélkül (ahogy írtam nem lesz nagyon megterhelve, de az idő vasfoga és Murphy még beleszólhatnak a terveimbe :DDD )? Jó ez a konfig arra, amire használni fogja a feleségem, vagy lenne más és jobb alternatíva? Igazából nem akarom annyira megbontani a gépet, hogy az garanciavesztéssel járjon. Akkor inkább újra nyakamba veszem a netet és egy másik lapost nézek, aminél az SSD vagy a RAM csere nem ennyire babrás és problémás a jövőre nézve. Lenne ötleted, hogy merre keresgéljek? :R

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10897) dauphin válasza bul07 (#10895) üzenetére


dauphin
aktív tag

A videó nagyon komoly! :((( Ahogy néztem nem tudtam másra gondolni, hogy atyám! mindjárt széttöri a gépet a srác! Egy komoly szívműtét nem ennyire macerás! Az lesz a legjobb, ha nézek egy másik gépet, ahol megvannak a klasszikus szerelőablakok (még mindig izgatottan ver a szívem a látottak után!). :K

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10898) 426os válasza dauphin (#10897) üzenetére


426os
őstag

Lenovo B590. Jóval könnyebben is szerelhető és erre a felhasználásra bőven elég amit tud. Minőségre és küllemre kicsit rosszabb, mint a z510, de ennyi pénzért nem nagyon van alternatíva (valójában igen: használt üzleti).
egyik - másik. Az utóbbi talán időtállóbb és picit erősebb benne az integrált vga is a cpu mellett, szerintem jobb választás, de nem biztos, hogy megéri a felárat. Az általad említett felhasználáshoz elég a Pentiumos változat is pár évig. A maradék pénzből inkább egy SSD-t és később esetleg plusz ramot érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

.

(#10899) dauphin válasza 426os (#10898) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a részletes s kimerítő választ. Ránézek a javaslataidra és jelentkezem, amint kikristályosodik egy alternatíva. ;)

[ Szerkesztve ]

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#10900) flash-


flash-
veterán

sziasztok

segítsetek légyszives

új lenovo notebookot keresek minél jobb áron,

36 hó ha lehet(ha nem akkor 24 hó gari), G2020-as cpu és SSHD.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.