Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) DonMaster válasza zoleee24 (#10289) üzenetére


DonMaster
addikt

szia
nekem megy
a lenovo oldalárol tölsd le a hangkártya driverét és tlepisd és akro meni fog , de ajénlot elöte letörölni a hangkártyát és akor tuti , nekem is volt az hoyg semire nem volt jo lehete ketintani de smei és ujra huztam aa hangot és jo let lenovo oldal hang driver és az install

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10302) szekra


szekra
őstag

Bekuldtem szerviz be a laptopot cpu thermal throttling miatt, semmit se csináltak vele, konkrétan a HDD-t tesztelték. Viszem is vissza. 2 hét alatt megjött amúgy..

(#10303) 426os válasza szekra (#10302) üzenetére


426os
őstag

Na, legalább már utolérték magukat. Már csak fel kéne venniük pár hozzáértő embert :D

.

(#10304) szekra válasza 426os (#10303) üzenetére


szekra
őstag

Gyanúsan gyorsak voltak..:D

(#10305) myke01 válasza szekra (#10302) üzenetére


myke01
senior tag

Gondolod ,másodszor csinálnak vele valamit ,ha először sem nyúltak hozzá komolyabban? :)
"Házi szerviz" nem nyerő ? (gondolom a gari miatt nem)

(#10306) kecz válasza fravik (#10284) üzenetére


kecz
aktív tag

Miért kell pengető hozzá? A szerelési útmutató szerint csak meg kell bökni a csavarhúzóval hátulról a billentyűzetet és kijön.

[ Szerkesztve ]

(#10307) szekra válasza myke01 (#10305) üzenetére


szekra
őstag

Igen gondolom, mivel le lettek baszarintva, és megmutattam nekik mi is a hiba..

(#10308) 426os válasza kecz (#10306) üzenetére


426os
őstag

A billentyűzet még csak-csak kijön könnyen, de burkolathoz igencsak javallott a pengető. Az útmutató elég optimista a szétszedést illetően..

Szekra: Személyesen vitted be? Vagy futárral küldted?

[ Szerkesztve ]

.

(#10309) szekra válasza 426os (#10308) üzenetére


szekra
őstag

Személyesen, de hazahoztam mert kell, futarral küldöm majd megint.

[ Szerkesztve ]

(#10310) fravik válasza kecz (#10306) üzenetére


fravik
tag

A billentyűzet kijön, ha a megfelelő csavart/csavarokat kicsavarod - a burkolat ekkor még fent van - és "megbököd" ezen lyukakon keresztül. Viszont, ha már a burkolatot is le akarod szedni, ahhoz a törések/repedések elkerülése végett ajánlott valami eszköz használata. Szerintem is elég optimálisan álltak hozzá a szerelési útmutatóban a szétszedéshez. De ha Neked könnyebb anélkül, akkor tedd azt. ;)

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#10311) vincenthanna


vincenthanna
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem egy z510-em van. Arra lettem figyelmes, hogy amikor nem csinálok semmi megterhelőt a gépen, tehát csak netezem (facebook, youtube stb.), akkor is felpörög a ventilátor, de nem maximálisan pörög fel, mint amikor játszom, hanem csak éppen hallhatóan. Pörög 1 percig, majd 1 percre leáll és 1 perc múlva megint felpörög, de ahogyan előbb írtam, csak kicsi fordulatra.

Ez természetes?

A gép kb 4 hónapos és eddig csak íróasztalomon használtam.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#10312) 426os válasza vincenthanna (#10311) üzenetére


426os
őstag

Melyik proci van a gépben? Nekem Pentium, alapvetően netezés közben áll vagy nagyon alacsony fordulatszámon pörög (a HDD hangosabb nála) a venti, egy-egy nagyobb flash animációnál, vagy "erőforrásigényesebb" weboldalnál, esetleg Youtube-nál felszokott picit pörögni, de nem megy ilyenkor sem fél percnél tovább.
Mindenesetre én azt mondanám a te esetedre is, hogy ez normális, esetleg az energiagazdálkodási lehetőségeknél állítsd passzívra a hűtést, de nem hiszem, hogy bármit is számít.

.

(#10313) vincenthanna válasza 426os (#10312) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Köszi a válaszod!

Megkérdezhetem, hogy te milyen oprendszert használsz? Ezt más miatt kérdezem.

(#10314) 426os válasza vincenthanna (#10313) üzenetére


426os
őstag

Win8.1, de a Windows-nak nem sok köze van ehhez.

.

(#10315) vincenthanna válasza 426os (#10314) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Tudom, hogy nincs. Csak eddig win7 volt nekem rajta, amivel az az egyetlen gond volt, hogy mindig a napi első bekapcsolásnál újra kellett indítanom, mert elment a net, de írták, hogy ez csak win7en van. Most felraktam awin8.1-et és azon valóban nem jelentkezett ez a probléma, viszont az fps játékokban kevesebb lett az fpsem. Úgyhogy, most tervezem inkább visszarakni a win7-et. :)

(#10316) 426os válasza vincenthanna (#10315) üzenetére


426os
őstag

Win7 az másoknál is problémás volt (már nem emlékszem mi volt a gond). Sajnos az új (konzumer) gépek többségénél már csak elméletileg van támogatás Win7 mellé, mert a 8/8.1-et nyomják.
Az fps kérdés érdekes, általában pont az ellenkezője szokott lenni. Mondjuk én nem játszom, de a beszámolók alapján Win8/8.1 alatt több fps-t ki lehet csikarni ugyanabból a gépből. Szóval érdekes. Driverek fent vannak rendesen?

.

(#10317) vincenthanna válasza 426os (#10316) üzenetére


vincenthanna
csendes tag

Hát, a driverekkel óvatos voltam, mert anno azért tettem 8.1 helyett win7-et, mert a driverek miatt ilyen hibák voltak:
video_dxgkrnl_fatal_error
DRIVER POWER STATE FAILURE ERROR.

Ezért most össze-vissza szedtem a drivereket Az inteleseket nem a Lenovo, hanem az intel honlapjáról szedtem.

(#10318) 426os válasza vincenthanna (#10317) üzenetére


426os
őstag

Nekem semmi driver problémám nem volt még a géppel.
Intel VGA és nVidia drivereket a gyártó honlapjáról, a többi mind a Lenovo-tól és így nincs probléma (később a Wifi-t is az Inteltől frissítettem, amikor megjelent újabb driver)...

.

(#10319) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !

Nagyon elgondolkoztam ezen a G500-as gépen. Jó árban hozzá tudnék jutni, még több mint egy év garival.
Szerintem a célnak megfelelne, netezés, filmezés, néha egy kis Office használat.
Nektek mi a véleményetek erről a gépről ?

kengyel

(#10320) blau24


blau24
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Vásároltam egy Lenovo G580 típusú laptopot ( Intel Dual Core B960, 2,2GHz, 4Gb RAM, Intel HD + GT635M 2GB videókártya) melyet HDMI kábellel összekötöttem egy LG42LM620S tv-vel.
Szeretnék BD ISO illetve 3D ISO filmeket nézni, a sima BD ISO-val nem volt gond, mondjuk néha mintha akadozott volna, viszont a 3D teljesen nézhetetlen, a kép is és a színek is botrányosak, PowerDVD 13-al és TotalMedia Theatre 6-al is próbáltam, elindítom a filmet majd bekapcsolom a lejátszó programba a 3D-t aztán pedig a tv-n és olyan a kép szemüveggel mint nélküle...

Köszönöm,üdv

(#10321) sulaco79 válasza kengyel (#10319) üzenetére


sulaco79
tag

Hahó!

Pont ilyet vettem tegnap, nagyon jó kis gépnek tűnik, pláne ha nem akarod játékra használni, mert az nem fog menni, nem is proci, hanem a GPU hiánya miatt.

Mondjuk az enyémbe ma beleröppent egy négy magos i7 3632qm és egy SSD + kap majd még egy 8GB RAM modult.

Jó ha tudod, hogy ebben a típusban 59-390048 HM76-os chipset-es alaplap van, gyakorlatilag ezekkel a procikkal [link] bármikor bővíthető (a Wattot vedd figyelembe), amikben már HD 4000 es Intel GPU van, ami kompromisszumokkal de játékra is jó.

Szóval jó választás! Ennyi pénzért ajándék!

[ Szerkesztve ]

(#10322) kengyel válasza sulaco79 (#10321) üzenetére


kengyel
nagyúr

És huzamosabb ideig való használatkor, persze itt a netezést, filmezést értem, nem melegszik nagyon a gép ?
Játékra semmi esetben nem lesz használva. A nejemnek veszem, ő mással játszik :D

Köszi szépen a választ !

De ebben nem Intel HD Graphics 2500 vezérlő van ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#10323) sulaco79 válasza kengyel (#10322) üzenetére


sulaco79
tag

perverz! :D

nem, túlmelegedési problémák egyébként sem jellemzőek erre a gépre, pláne hogy nincs benne külön GPU ami fűtené a házat.

De sima HD Graphics, ami a 2500-assal eqvivalent és ez 2020M-es prociban van. Az I-s procik jönnek HD 4000-el

Netezésre, videónézésre tökéletes!

Arra figyeljetek oda, hogy ha Win7-est raktok rá, akkor a Biosba (Lenovo feliratnál fn+f2) UEFI-ről állítástok át legacy módba a boot opciót. Utána úgy röppen fel rá, mint a kisangyal. A drivereket a lenovo honlapról szedjétek le, mert a CD amit adnak hozzá az a Win8-as drivereket tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#10324) kengyel válasza sulaco79 (#10323) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nem igazán szeretnénk a hetessel használni, már megszoktam az asztalin is a nyolc pont egyet :D
De jó hogy szóltál ha esetleg a 7-est szeretnénk feltenni.
Nagyon bízom benne hogy nem csalódunk. még nem volt Lenovo gépem semmilyen formában.
Azért a proci tetszik benne ha valóban a dual core 2.40 GHz sebességre képes.

A hangszórók filmezésnél viszonylag jók ?

És egy fontos dolog, akkumulátor idő átlagosan hogy alakul ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#10325) sulaco79 válasza kengyel (#10324) üzenetére


sulaco79
tag

Jók a hangszórói, filmnézésre perfekt, mondjuk a Slayertől a Raining Blood-ot fülessel érdemes rajta hallgatni :)

A proci is erős a maga nemében.

Az aksiról nem tudok véleményt mondani, még bele sem raktam, de a tesztek szerint jó.

Nekem is ez az első Lenovo, majd látjuk hogy jövünk ki egymással :)

[ Szerkesztve ]

(#10326) kengyel válasza sulaco79 (#10325) üzenetére


kengyel
nagyúr

Na majd akkor én tesztelem az aksit, mert bizony elég sokat lesz ide-oda cipelgetve :) Teljesen tisztában vagyok vele hogy ez egy belépő szintű laptop, de pont arra a célra kell.
Gondolom anyaghasználatban sem a legkiemelkedőbb, de a nők általában szoktak rá vigyázni.

Nagyon köszi az összes tájékoztatást a géppel kapcsolatban.

Azért gondolom a Win 8-al is a net pörgött rendesen .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#10327) sulaco79 válasza kengyel (#10326) üzenetére


sulaco79
tag

Szép a lapi, fekete szálhúzott alumínium a palmrest, bordás műanyag a ház, sokan dicsérik a billentyűzetét.

Nagyon szívesen!

(#10328) DonMaster válasza kengyel (#10326) üzenetére


DonMaster
addikt

akksi nagyon jo
3-és félora filmezés meg vna vele , igaz nekemn i7-es 8750m -el szerelt van a gynegébb procis gpu nélküli valoszinüleg kevesebbet is ezsik ergö nö az aksis idő
3ora max féynerövel meg van nekem , 3,5-4,5 meg fényerö levételével nem minimumra oylan közép tályra kb 50%-ra perzse wifi bluetotth offon , azokkal sokkal kevesebb ,
drivereknél a win8 nem ismeri fel a wifi-t és al an-t sem ahhoz kell a cd

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10329) kengyel válasza DonMaster (#10328) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi neked is az összefoglalót.
De ha nem ismeri fel a Wifit a win 8 , akkor milyen driverrel lehet használni ? Mert itthon többnyire Wifiről menne a gép.

A hivatalos oldalon pedig van minden Win-hez Wifi driver .

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#10330) 426os válasza kengyel (#10329) üzenetére


426os
őstag

Lenovo honlapjáról szedd le a drivereket és azokat rakd fel. DonMaster szerintem azt akarta mondani, hogy a Win8 alapból, magától ezekhez nem tud drivert telepíteni. De azért a többi eszközhöz is célszerű a Lenovo-féle drivert felrakni a Win sajátja helyett.

.

(#10331) DonMaster válasza 426os (#10330) üzenetére


DonMaster
addikt

igen azt irtam , hogy a win8 nak nincs ehez alap drivere de nem ment a ph és nem irta ki , pm-ben megbeszéltük

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#10332) kengyel válasza 426os (#10330) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen minden oké ezzel kapcsolatban. :)
Egy a szerencse, a honlapon a driverek elérhetőek szinte minden Win-re.

kengyel

(#10333) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Van egy Lenovo V460-as notebookom ami rendelkezik 2db PCIE mini csatlakozóval, ezek elvileg WLAN és WWAN kártyáknak vannak fenntartva. A kérdés az hogy be tudok-e illeszteni a foglalatba mini PCIE PATA SSD-t vagy mSata SSD-t? A lapozófile-t szeretném kitenni rá.

[ Szerkesztve ]

(#10334) EasyKnight


EasyKnight
tag

Ahoy!
Mostanában érdekes dolgokat produkál a laptopom....
Kikapcsolás után (bekapcsolásnál) eljut a Lenovo feliratig és megáll a boot. Teljesen véletlenszerű, hogy mikor teszi ezt velem. Néha jó, néha nem.
Az ODD megsérül. Konkrétan sikerült belerúgnom a laptoptáskába, amitől az elhalálozott. Cserére szorul, de még nem volt "kedvem" megtenni a dolgot. Annak ellenére, hogy nem működőképes, be van kötve, nem szeretnék egy tátongó lyukat a gép oldalára. Okozhatja a ő a problémát?
A választ előre is köszi :)

(#10335) 426os válasza EasyKnight (#10334) üzenetére


426os
őstag

Igen. Próbálna szerencsétlen bootolni róla, de hülyeségeket közöl a bios felé. Szóval elméletben lehetséges. A bios beállításokban tiltsd le az odd-ről bootolást, hátha megjavul..

.

(#10336) EasyKnight válasza 426os (#10335) üzenetére


EasyKnight
tag

Meg fogom próbálni. Majd leírom pár nap múlva, hogy megoldás volt-e. Ha igen, akkor másnak is jó lehet. :)

(#10337) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok..
Szemezgetek egy G580-al. És mint köztudott ezeken AccuType billentyűzet van.
Ezzel kapcsolatban szertnék kérdezni.
Milyen a használata, a magyar ékezetes betűket hogy lehet vele kezelni.
És úgy álltalában a vélemény érdekelne, a billentyűzetről.

[ Szerkesztve ]

(#10338) dave0825 válasza Tidus (#10337) üzenetére


dave0825
őstag

Nekem is ilyenem van, én gépírással írok, arra is tökéletes :) Én szeretem.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#10339) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok használt notikat nézegetek magamnak.2 jelölt is van akivel már eggyeztettem.az eggyik.LENOVO IdePad G580[link] Mennyire jó ennek a notinak az összeszerelése,és nem e melgszik túlságosan?Jó vétel lenne e ez,sajnos nem találom hogy boltban evvel a kiépítéssel menyibe kerül.Másik jelölHP Probooks 4530s[link] ugyan annyiért.és végül Lenovo T410s [link] timelyiket választanátok?mondjuk eddig ugy néz ki hogy csak a g850 re van gari.a gépet keveset hordonám,internet,zene halgatás,film nézés,én némi játékra lenne használva.előre is köszi.

(#10340) 426os válasza kromatika (#10339) üzenetére


426os
őstag

Milyen notebookot vegyek?
Egyébként ha játszani is szeretnél (mondjuk kérdés, hogy mivel), akkor a HP eleve kiesik a HD3000 miatt, de a T410-ben lévő vga sem játékra való első sorban. De a linkelt topicban kérdezz, ott többet fognak mondani.

.

(#10341) Tidus válasza dave0825 (#10338) üzenetére


Tidus
addikt

Az ékezeteket, és a hosszú magánhangzókat hogyan kezeled?

(#10342) dave0825 válasza Tidus (#10341) üzenetére


dave0825
őstag

Bocs, most nézem, hogy nem magyar a billentyű azon amit linkeltél :/ Amúgy az otthoni billentyűzetem az asztali géphez (az is ugyanígy nem magyar), simán asdfghjkléá-ig vannak pl. a középső sorban, szóval magyarnak kezeli a win, viszont az ű betű ugye nem az enter mellett van, hanem máshol. De a lényeg, hogy mindegy mi van a billentyűre írva, ugyanúgy kezeli az ékezeteket, mintha magyar lenne :)

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#10343) kromatika válasza 426os (#10340) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#10346) bul07


bul07
nagyúr

Most jött meg egy Lenovo Z510-es , pontosan ez

A honlapról leszedtem a drivereket viszont lenne egy kérdésem
Van két Video Driver (Intel Video Driver for 64-bit Windows és NVIDIA Video Driver for 64-bit Windows)
Mindkettőt telepíteni kell?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10347) 426os válasza bul07 (#10346) üzenetére


426os
őstag

Ebben a sorrendben.
Viszont ezeket leszedheted az Intel, illetve az Nvidia honlapjáról is, azok frissebbek.

.

(#10348) mg105 válasza 426os (#10347) üzenetére


mg105
senior tag

Z500-nál az Intel oldaláról nem jó frissíteni, mert bugos lesz, például nem tudsz fényerőt állítani.

(#10349) 426os válasza mg105 (#10348) üzenetére


426os
őstag

z510-nél nálam nincs vele probléma.

.

(#10350) footy válasza footy (#10333) üzenetére


footy
addikt

Erre valaki?

Sziasztok!

Van egy Lenovo V460-as notebookom ami rendelkezik 2db PCIE mini csatlakozóval, ezek elvileg WLAN és WWAN kártyáknak vannak fenntartva. A kérdés az hogy be tudok-e illeszteni a foglalatba mini PCIE PATA SSD-t vagy mSata SSD-t? A lapozófile-t szeretném kitenni rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.