Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nagyon töröm most a fejem egy Lenevo U530 notebook vásárlásán.
Szeretnék kérdezni pár dolgot.
-Mindegyik 530 asba van bill világítás? ezt a típust néztem ki: Lenovo IdeaPad U530 59427145
-Mi a véleményetek erről a szériáról? olyan filmnézésnél kb hány filmet bir végig? (ha tegyük fel egy divx film 120 perces)
-Kijelzőjéről nem sok jót hallottam, tényleg nagyon szegény? kontraszt ban fényerőben is?
-Érdemesebb lenne venni egy U430 matt ot?

És néhány felhasználói véleméynt szivesen hallgatnék meg. Köszönöm.

(#11352) skatebab


skatebab
tag

értem már teszem is fel próbaképp a 8.1-et,de visszatérve a z50-70 tulajok meg vannak elégedve a géppel?
garanciáról szólnátok pár szót hogy mennyire megbízható amióta telemaxos (ha jól hallotttam)?!
:)

[ Szerkesztve ]

Igyunk barátaim yo-ho!

(#11353) fulton válasza skatebab (#11352) üzenetére


fulton
addikt

Ez engem is érdekelne, mennyire jó immár a lenavo garancia támogatás Mo-on manapság.?

[ Szerkesztve ]

(#11354) 426os válasza fulton (#11353) üzenetére


426os
őstag

Rosszabb, mint a lengyel volt.

.

(#11355) SFAkos válasza 426os (#11354) üzenetére


SFAkos
aktív tag

Mondjuk speciel nekem a lengyelek 1 hét alatt hozták vitték megcsinálták, szóval az nem volt rossz :) (legalábbis nekem pozitív tapasztalatom volt vele)

(#11356) fireman123 válasza fulton (#11353) üzenetére


fireman123
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#11357) szekra


szekra
őstag

Sziasztok! Az normális, hogy a CPU használat folyamatosan 50-70% között mozog, még akkor is ha csak netezek? De néha 100%-on is pörög sokáig. Lenovo G580AH.

(#11358) 426os válasza szekra (#11357) üzenetére


426os
őstag

Nem nem lenne az, de ha sok flash elem van a weboldalakon, amiket nézel, akkor azok terhelik rendesen a gépet. Mindenesetre ez szoftveres probléma, attól is függ, hogy közben milyen programok futnak.

.

(#11359) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! A Lenovo B590-emen beragadt a space billentyű. Ez a fajta billentyűzet van rajta. A többi billentyűt sikerül úgy eltávolítanom, hogy a tetejét lenyomom és az alját felpattintom. A space viszont sehogy sem akar lejönni, eltörni pedig nem szeretném. Arra más módszer van? Két ponton próbálom fent lenyomni, alulról pedig felpattintani, de nem sikerül. Valami tanácsotok van? Köszi előre is!

(#11360) szekra válasza 426os (#11358) üzenetére


szekra
őstag

Nem fut semmi. Svchost zabálja nagyon a ramot. Amúgy most raktam újra a windows-t, lehet, hogy a sok frissítés pörgeti fel mindig a processzort? Semmi új programot nem raktam fel amit eddig nem használtam.

(#11361) 426os válasza szekra (#11360) üzenetére


426os
őstag

Ha háttérben települnek a frissítések, akkor simán lehet ez az ok.

.

(#11362) bul07 válasza szekra (#11360) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha Avast van az is pörgetheti mert van már benne frissítés kereső

Hardware Interrupts is lehet [link]
Idézett:
2 éve hoztak 1 notit,(P4 2.53 GHz) hogy 1 idő után teljesen belassul. Vírus kizárva, nem lóg a neten. Nyáron kezdödtek a gondok. Szerízben tesztelve jó. Elkezdtem kinozni a gépet, 10 perc múlva belassul. Services.exe 10-15% proci használat. Normál esetben ez csak 0.99-1.15%. A Services.exenek, ez a müködése majdnem a duplájára emelete az összes indított progi processzor használatát. Miért?
Véletlenül jöttem rá, pedig szívatott jó ideig.
Lehoztam a nappaliba, ahol az asztal kb 1.3 m-re van a kandallótól, amibe aznap jól be sikerül fűtenem, a gondok meg nyáron kezdődtek a tetőtéri szobában. Heuréka, meg van, melege van a notesznak.
Notit szétkap, irány a pince kompresszort felnyom 8 bar-ra, ventik kitámaszt, port ki fuj . Azóta minden évben 1x takarítás, és müxik rendesen.
Na így függ össze a services.exe a 8 barral.

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11363) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok! :)

Beléptem a klubba egy i3 -as z50-70 -essel. Majd valamikor megpróbálok egy rövidke írást össze dobni róla.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11364) anorche1 válasza anorche1 (#11363) üzenetére


anorche1
őstag

Első kérdesem: milyen olcsó optibay -t ajánlotok a géphez?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11365) sarkanyolo2 válasza anorche1 (#11363) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Welcome to the club! :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11366) Drughi


Drughi
addikt

Üdv, kaptam egy gépet (Z510)újratelepítésre, mert elbarmolták...
De sehogysem tudok még biosba se belépni, ez fogad:

Hogy tudok biosba bejutni? Fn+F4 kombó nem megy, már végigzongoráztam mindent.
Az a telepîtő ami nekem van pedig meg sem jelenik.

[ Szerkesztve ]

(#11367) 426os válasza Drughi (#11366) üzenetére


426os
őstag

Kapcsold ki a gépet, majd a jobb oldalán (tápcsatlakozó mellett) nyomd meg a Novo-gombot.

.

(#11368) Drughi válasza 426os (#11367) üzenetére


Drughi
addikt

:R

Így már gyalulhatok!

(#11369) skatebab válasza anorche1 (#11363) üzenetére


skatebab
tag

hali engem érdekel majd a cikk :)
eddig jók a benyomások?

Igyunk barátaim yo-ho!

(#11370) Batman2


Batman2
őstag

Itt is fel teszem a kérdést.

Adott egy Lnovo IdeaPad G5-30-as masina.
A Bluetooth-szával nem boldogulok, hiába telepítem fel a vezérlő programját, nem lát semmit és nem is látja semmi ! :(

Mit lehetne tenni, netán szoftver, vagy hardver (széria) hiba ?? :F

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11371) anorche1 válasza skatebab (#11369) üzenetére


anorche1
őstag

Okés, megpróbálom minnél hamarabb, csak a fogalmazás nem az erősségem:)

Első benyomások jók, de azért érzem hol spóroltak, főleg a billentyűzet benyomódása, hajlása zavar.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11372) DonMaster válasza Batman2 (#11370) üzenetére


DonMaster
addikt

2 dolgo eleht
1 nicns benen bluetooh
2 ha van és feltepited lehet win8 vagy ujjab vna rajta akkor az okozza a hibát ezt a gyors inditás kikapcsolásával kilehet küszöbölni

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11373) Batman2 válasza DonMaster (#11372) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Bluetooth hardverileg valóban kell benne legyen, mert először win 8.0-ásat tettem fel rá, hogy kipróbáljam, mert nem volt 8.1-esem és ott legalább valamit csinált !
A telefon is megtalálta, a gép is megtalálta a telefont, a gépről hosszas próbálgatás után sikerült egy fájlt átvinni a telefonra.
A telefonról viszont már nem tudtam fájlt átvinni a gépre, mert ugyan a könyvtárakat még kijelezte a teleofn memória kártyáján, de mindegyiket üresnek jelezte ! :U

Ez szerintem valami szoftvere hülyeség lehet inkább.
Arra gondoltam, hogy biztos azért nem megy rendesen, mert a vezérlő telepítő lemezen az van írva, hogy 8.1-eshez vannak a progik, ezért 8.0-án nem fut rendesen.

Aztán feltettem a 8.1-eset és azon meg már semmi, se kép-se hang, ahogy írtam ! :Y

Az eszközkezelőben a Bluetooth-t megkeresve azt írja, hogy az eszköz telepítve és rendesen működik ! :U

Ezek után nincs igazán ötletem, mi a fene van. :F

Van ötleted ?
Mi ez a gyors indítás kikapcsolás, kifejtenéd bővebben ? :F

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11374) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Én is Lenovo Z50-70 típusjelzésű gépet szeretnék venni. Egyedül az elmúlt időkben olvasott garanciaérvényesítéssel, szervízeléssel kapcsolatos problémák tartanak vissza.

Valaki tudna írni néhány mondatot a gépről szerzett tapasztalatokról, illetve esetleg a szervizről is?!

Előre is köszönöm.

(#11375) DonMaster válasza Batman2 (#11373) üzenetére


DonMaster
addikt

win8 -8.1 nél a gyors inditás az hogy valojában a gép nem kapcsolki amikor leálitod hanem egy afféle hibernált modba kerül a rendszer elemeket elmenti vinyora és onnan tölti be ujra ,ezért indul el gyorsan mert nem kell inicializálja ahardvereket, viszotn a bluetooth igy nem müködik csak ujrainditáskor, ha ezt a funkciot kikapcsolod akkro müködni fog a bluetooth, nállam ez oldotta meg a problémát ez win8-8.1 hiba szerintem,
telepisd fel a driverét ujra indisd ujra a gépet restartal és akkor nézdmeg a a vezuárlöpultban a bluetooth nál ha nem ir hibát akkor probáld ki gépen bekel löni hogy tudjon fogadni fáljt küldeni meg jobb klik küldés bluetooth eszköz és megy,

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11376) 426os válasza DonMaster (#11375) üzenetére


426os
őstag

Szerintem ez egyébként csak W8-at érinti, 8.1-ben már alapértelmezettként teljesen kikapcsol emlékeim szerint, de azért érdemes ellenőrizni. Vezérlőpult>Energiagazdálkodási lehetőségek> baloldalt A főkapcsoló funkciójának megadása.

.

(#11377) DonMaster válasza 426os (#11376) üzenetére


DonMaster
addikt

én külön klelet beálitanom a leálitűsnál a gyorstol kikel venni a pipát és akkor mindig inicializálja a hardvereket igy megy mindig a bluetooth ha bevan pipálva akkor nekem sme müködik,kivéve ujrainditásra katinva , de annak emg értelme nincs inkább análkül igy is jo és gyors , és megy minden

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11378) 426os válasza DonMaster (#11377) üzenetére


426os
őstag

Akkor csak nem emlékeztem, hogy telepítés után kikapcsoltam én is. Igazából így SSD-vel engem annyira nem tud megérinteni a "gyors indítás", elég gyors nélküle is. :)

.

(#11379) DonMaster válasza 426os (#11378) üzenetére


DonMaster
addikt

persze bár nekme sshd-m van , viszotn léyneg telen a lényeg az hoyg ha az bevan kapcsolva akkro okz bluetooth nem inicializálási problémtá pl: telepitve van és kiirja hogy nincs csatlakoztatva mikor meg pont hoyg csatlakoztatva van ami tök poén :D föleg hoyg a wifi megy ami egy kártyánv an vele , nahy min degy

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11380) anorche1 válasza DonMaster (#11379) üzenetére


anorche1
őstag

Te direkt írsz így :F

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11381) sarkanyolo2 válasza Gaba#10 (#11374) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Egy király gép, olvass vissza egy kicsit, mindenhol csak dicsérem. :D Garanciáztatott Z50 70 még nem járt a fórumon asszem.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#11382) Batman2 válasza DonMaster (#11375) üzenetére


Batman2
őstag

Telepítés után a telepítő újra indította a rendszert, akkor nem töltődik be ? :U

Illetve volt többszőr leállítva a gép rendesen, de akkor az még nem elég, ha jól értem.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11383) DonMaster válasza Batman2 (#11382) üzenetére


DonMaster
addikt

normális leálitással müködik sima win8-8.1-es leálitással gyorsal nem jo, ujra inditás után jo kell legyen

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11384) Batman2 válasza DonMaster (#11383) üzenetére


Batman2
őstag

No meg nézem még egyszer, megkeresem, kikapcsolom a gyors indítást, illetve még előtte újra indítom , hátha mégis attól helyrejön.

A win 8.1-ben nem tudod, hol kell átváltani, hogy legyen start menü, hogy a régebbiekhez hasonló kinézetű legyen ?

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11385) medwe27


medwe27
csendes tag

Sziasztok!

Egy Flex 14 i5@4210u, 1Tb, 4Gb, GT840m, FHD 1080p büszke tulajdonosa vagyok.

Először szeretnék leírni pár véleményt a gépről, pár nap használat után:
* Kijelző szép, de nagyon tükröződik és a sarkaiban sötét képnél durván látszi ka bevilágítás. Szögek rendben vannak, minden irányból jól látszik. Az érintőpanel elég érzékeny, jó használni.
* Hang okés, semmi különös, bár nagyon hangos és mély persze semmi
* Billentyűzet számomra még szokni való, nem olyan jó az érzete mint arra számítottam. A T ráadásul pár óra használat után kitörött a helyéről, emiatt cserélik a készüléket. A billentyűvilágítás nagyon menő, az F gombok biosból beállíthatók, hogy ne Fn-nel mennyenek (az F4 helyén lévő ALT-F4 miatt különösen ajánlom!)
* Ház egyben van, csak a zsanér borítása lötyög, nyikorog, az gagyi. Az egész nagyon vékony, elegáns. A szálcsitolt alumínium felület csak akkor kellemes tapintású, ha hideg.
* Teljesítmény rendben van. Nagy hátrány, hogy az SSD nélküli HDD iszonyatosan lassú, teljesen megöli a használhatóságot. Pár játékot próbáltam: Alien:Isolation ultra, BF3 medium, BF4 medium, NFS Rivals low. Valszeg SSD-vel gyönyörűen muzsikál és kéne neki több RAM is.
* Ventilátor halk, fura magas susogó hangja van és mindig megy, nem tapasztaltam leállást. Teljes töltöttség elérése után fura zizegő hangot ad, ez remélem csak a rossz áramhálózat miatt van (kollégium).
* Akku normálban (netezés, zene, videók) 3 óra körüli, inkább 2,5. Nagyon low használattal ki lehet tolni 4,5-re. Terheléssel inkább 1,5. Töltés lassú.
* Szerelés közepes. Teljesen még nem tudtam szétkapni, csak a billentyűzetet vettem ki és azt nagyon macera volt visszarakni a rövid, kesekny szalagkábel miatt (csipeszes kínlódás hosszú percekig...). Van a yt-on egy német szerelési útmutató, ahol a csávó a billentyűtartó csavar menetén keresztül pattintja ki a billentyűzetet: WRONG! Bármit betolsz, csak kitépi a K billentyűt! A billentyűzet jobb felső sarkánál kell elkezdeni felfeszegetni!

Összességében pozítiv a mérleg (főleg egy samsung np300 után), de lehetne jobb is.

Kérdések:
* Van-e M.2 vagy mSata az alaplapon? Nincs róla info sehol, aki már szedte szét megnézhetné. Jó lenne ha beférne a HDD mellé egy SSD
* Meddig tart a garancia? Értem ez alatt azt, hogy mennyire lehet szétbontani, miket lehet cserélni? Látom, hogy van egy matrica az egyik csavaron a billentyűzet alatt, amit ki kéne venni, hogy le lehessen szedni a hátulját.

(#11386) medwe27 válasza medwe27 (#11385) üzenetére


medwe27
csendes tag

Elkúrtam: Flex 2 14

(#11387) DonMaster válasza Batman2 (#11384) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]
mondjuk evvel a programmal
win8 és win8.1-el is megy és ha kell az oldalso menüket is kilehet kapcsolni vele

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11388) bul07 válasza medwe27 (#11385) üzenetére


bul07
nagyúr

Matrica eltávolítása garancia vesztéssel is járhat(inkább igen mint nem) , már ha nem tudod pótolni és majd leragasztani ha kell

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11389) vomir1


vomir1
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni nekem? Bios updateltem, de így felcserélődtek az FN gombok és az F1,F2 stb gombok(Most az F billentyűk az elsődlegesek, nem a funkciógombok), van ezeknek a visszaállítására mód? vagy lehet valahogy Bios Downgradelni? (Lenovo G505)
Illetve édesanyámnak vettünk egy g585ös lenovot, azon pedig mintha feszülne a zsanér, (lecsukott állapotba nem csukható le teljesen, lötyög ha hozzáérünk) ilyet tapasztalt valaki?
Köszi :)

(#11390) 426os válasza vomir1 (#11389) üzenetére


426os
őstag

BIOS-ban állítható az F billentyűk elsődleges funkciója.
A zsanéros gépet, ha most vettétek akkor vigyétek vissza. (Netes rendelés esetén 14, boltból vásárolva 3 napon belül).

.

(#11391) Batman2 válasza Batman2 (#11384) üzenetére


Batman2
őstag

Sajnos egyik lehetőség sem oldotta meg a Bluetooth problémáját.
Mindegy, már vissza adtam a gépet a tulajdonosának.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11392) bul07


bul07
nagyúr

Ebben a hozzászólásomba linkelt drivert nem próbáltad ?
(bár nem egy típusú a gép)

Ha már nincs nálad a gép akkor mindegy is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11393) Batman2 válasza bul07 (#11392) üzenetére


Batman2
őstag

Nem próbáltam de szerintem nem menne fel az eltérő gyártó miatt.
Mi ilyen nagy ebben a bluetooth driverben, hogy 250Mb-os a tepeítő ? :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#11394) anorche1


anorche1
őstag

Hogy tudom azt megcsinálni, hogy ha 2 ujjal megérintem a touchpad-et, akkor a jobb klikkes menü jöjjön elő? A synaptics beállításaiban nem találom :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11395) bul07 válasza Batman2 (#11393) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor nem Atheros Bluetooth volt benne?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11396) anorche1


anorche1
őstag

Pár videó a z50-70 összeszerelése és strapabíróságáról: [link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11397) bul07 válasza anorche1 (#11396) üzenetére


bul07
nagyúr

:Y

Ennyire gáz lenne , fú
A Z510 ehhez képest egy tégla szilárdságával bír

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11398) 426os válasza bul07 (#11397) üzenetére


426os
őstag

Lehet, hogy ennyit számít az egybe alsó rész. De azért a tapizó emberke elég erőteljesen nyomkodja a videóban, legalábbis nekem úgy tűnik.

.

(#11399) bul07 válasza 426os (#11398) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem hiszem hogy olyan erősen nyomná mert nem fehéredik ki az úja a vér nem szál ki belőle

Főleg a 1-3-4-es a durva

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11400) anorche1 válasza 426os (#11398) üzenetére


anorche1
őstag

Csak a 6 -os videóban nyomtam erősebben, a többihez tényleg nem kell nagy erő. Főleg a billenyűzet zavar, meg a kijelző. Még szombatig benne vagyok a 14napban, lehet hogy egy fujitsu a544 lesz belőle :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.