Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Casoli válasza bul07 (#11899) üzenetére


Casoli
őstag

Most őszintén, mit vártál? Kártérítést? Pénzt? Egyébként mozgássérült vagy, tolókocsival közlekedsz? Vagy miért volt olyan hatalmas probléma, hogy el kellett sétálnod a postára?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11902) DonMaster válasza Casoli (#11901) üzenetére


DonMaster
addikt

válaszolok helyete is, a futár az azt jelenti hogy háéztol házig, plusz a garira is az van riva ugy árulják a lenovokat is hogy háztol ház ig gari, ami nem postátol postáig hanem háztol hzig, kijön a futár átadod , elviszi amikor kész a futár vissza hozza. ezt jelenti az ami a háztol házig, itt nem történt ez igy.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11903) Casoli válasza DonMaster (#11902) üzenetére


Casoli
őstag

Tudom, hogy kellene történnie. Most akkor robbantsa fel magát a posta? :DDD Postán is emberek dolgoznak, biztos vagyok benne, hogy kéthavonta cserélődnek ott is a dolgozók. Nem tudhat mindenki mindent. A friss levegő továbbra is jót tesz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11904) DonMaster válasza Casoli (#11903) üzenetére


DonMaster
addikt

persze aval nincs gond, hoyg ott is ember bár ah azt irja hoyg futár akkor az egyértelmü a postán is külön van posta futár, de mindegy is, ne robbanjon fel, csak valmi nem mondom hoyg adjon kártéritést de egy bocs elcsesztük levél kb elvárt lenne szerintem.

ugy ahoyg meg tették a levélben, legalább beismerték.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11905) Casoli válasza DonMaster (#11904) üzenetére


Casoli
őstag

Így van, ezt meg is tették levélben. Nade a fórumos társunk ezzel "nincsen előrébb", ezért lennék kíváncsi, mit szeretne, mi történjen még? Nyilvánosan égessük meg a postavezetőt?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11906) bul07 válasza Casoli (#11905) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát egy kupont elfogadtam volna , mondjuk egy ingyenes csomagküldést
Nekik nem került volna semmibe nekem meg mindjárt jobb kedvem lett volna

És megsúgom igen is kellemetlen volt hogy munka közben hívott a postás ugyan most/ma vigyem már be és így el kellet magamat kérnem egy órára

És nem a helyi postások hibáztak, hanem a központban, és nem is a kis emberek mert központi email címről jött nekik az utasítás hogy nem futár jön hanem ők intézzék el

Amúgy meg ha csöndben tűr mindenki sose fognak észbe kapni hogy változtatni kellene mert nem jól csinálnak valamit
Ha már egy emberrel nem játsszák el a jövőben már megérte

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11907) OnlineWolf válasza bul07 (#11906) üzenetére


OnlineWolf
tag

Itt nem arról van szó, hogy mi történt hanem hogy mi nem történt, megígérték, akkor tegyék, különben ne ígérgessenek.

MCU vagy MiniPC az én asztalom (TivaC, Raspberry...)

(#11908) milestone válasza 426os (#11900) üzenetére


milestone
tag

Ha a Novo gomb alatt a Recovery (vagy a Thinkpadeken a Thinkvantage) gombot érted, azt is próbáltam. Ugyanaz az eredmény...

(#11909) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

van egy Lenovo U510-s laptopom, amibe szeretnék 5 Ghz-s AC-s wifikártyát tenni. Eddig külső sticket használtam, de most lejár a garancia 1 hónapon belül és úgy gondoltam, akkor a whitelist-s dolgot kiütöm belőle egy BIOS frissítéssel.

Mivel még nem nagyon csináltam eddig ilyeneket előtte be fogom gyakorolni más gépeken.

A kérdésem az lenne, hogy tudtok-e leírást, vagy valami korrekt BIOS-t/linket adni, ahonnan leszedhetem azt ami nekem kell? :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#11910) 426os válasza milestone (#11908) üzenetére


426os
őstag

A gép kikapcsolt állapotában nyomogattad?

McSzaby: Google-ben keresgélj, nem tudok róla, hogy az itteni aktív topiclátogatók között van olyan, aki ismeri ennek a módját (persze, ha mégis, akkor jelentkezzen).

.

(#11911) anorche1


anorche1
őstag

A winyó meghalt a gépemben, miután ráütöttem egy picit.
Ha ezt szervizbe vissza küldöm, és ott a winyóból kiszedik azt, hogy külső hatás miatt ment tönkre, akkor bukom az egész gép garanciáját, vagy csak a hdd -ét?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11912) 426os válasza anorche1 (#11911) üzenetére


426os
őstag

Az egészet megvonják, de nem valószínű, hogy kiderül. Ha a gépen nem látszik külsérelmi nyom, akkor nem fogják tudni megmondani utólag, hogy mitől ment tönkre (vagyis inkább nem fognak vele annyit foglalkozni - feltételezem nincs gyorsulásérzékelő a gépben). Mondjuk ahhoz elég nagyot rá kellett ütnöd, hogy meghaljon. Vagy eleve szar volt a HDD, vagy látszik kívülről is az ütés...

[ Szerkesztve ]

.

(#11913) anorche1 válasza 426os (#11912) üzenetére


anorche1
őstag

Nem ütöttem erőset, szinte csak megnyomtam. De ahogy korábban videón is mutattam, ezt z50-70 -es gépet 2 ujjammal is ketté tudnám törni. A hdd meg az odd helyén volt a numerikus alatt, ott meg még kevésbé védett (szerintem).
Külső sérülés sehol sincs, mint mondtam szinte csak megnyomtam.
A seagate oldalán néztem tudom e külön garanciáztatni, de oem termék, ezért nem.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11914) anorche1 válasza anorche1 (#11913) üzenetére


anorche1
őstag

Csütörtökön vissza kaptam a gépet, de valami fos hgst márkájú hdd -t raktak bele, aminek valami iszonyú idegesítő, pattogó hangja van.
Életem egyik legnagyobb hibája volt ez a laptop :W :O

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11915) 426os válasza anorche1 (#11914) üzenetére


426os
őstag

HGST = Hitachi. Mondjuk régen az is jobb volt.

.

(#11916) Casoli válasza 426os (#11915) üzenetére


Casoli
őstag

Mondhatnánk azt is, hogy WD, hiszen az ő markában a HGST. A pattogó hang az olvasófej mozgása. Az sajnos minden merevlemezben ugyanúgy mozog.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11917) anorche1 válasza Casoli (#11916) üzenetére


anorche1
őstag

Ezelőtt egy Samsung, azelőtt pedig egy seagate hdd volt benne. Egyiknek sem volt ilyen idegesítő hangja.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11918) 426os válasza Casoli (#11916) üzenetére


426os
őstag

Nekem eddig csak WD HDD-im voltak a laptopjaimban. Most is van kettő, egy Blue a gépben és egy Red külső házban, mindkettő teljesen csendben van, nem hallani a fej mozgását, csak síri csendben vagy nagyon közel hajolva. Egy ismerősömnek van HGST-je usb-s házban, az valóban hangosabb, normál körülmények között is hallatszik a kerregése.

.

(#11919) Casoli


Casoli
őstag

Lenovo G50-70 gépemben eltörtem az optikai meghajtó előlapját. Valaki tudja esetleg ilyen darab honnan szerezhető be, vagy melyik egyéb más típussal kompatibilis?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11920) 426os válasza Casoli (#11919) üzenetére


426os
őstag

Technikailag bármilyen másik előlap rámegy, csak nem fog illeszkedni a gép kinézetéhez. eBay-en nézelődnék, esetleg aprón keresnék bontódó gépet.
Ja, meg a gomb elhelyezkedése is változhat a különböző típusokon, de a felfogatás elvileg megegyezik.

[ Szerkesztve ]

.

(#11921) Casoli válasza 426os (#11920) üzenetére


Casoli
őstag

Szerintem egyértelmű, nem olyan előlapot keresek ami csámpásan fog állni. Keresgéltem már, de nem jártam sikerrel.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11922) fanti


fanti
addikt

Lenovo G580-amba szereltem egy közel öt éves Kingston SSDnow SV100-128GB SSD-t.
A kiszerelt terás vinyó megy egy USB 3-as házba.

Hogy is mondja csak.....egyszerűen megtáltosodott a gép az SSD-től, iszonyú nagyot lökött rajta még ez az öregecske SATA2-es Kingston V100-as is, csak ámulok rajta!

Gondolkoztam nagyobb SSD-n, de így utólag belátom, hogy minek?

Win10Pro x64 és a programjaim szépen elférnek rajta, filmnézésre meg adattárolásra meg ott lesz a kiszerelt terás HDD mobilrack házban. És így maradhat a DVD író is.

Nagyon örülök, hogy megléptem ezt!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#11923) Casoli válasza fanti (#11922) üzenetére


Casoli
őstag

Örülünk mi is, hogy örülsz :DDD

Nemrég cseréltem gépet egy i5-ös Lenovora. Újan az aksi 15%-ra el volt használódva. Most volt csak időm lemerítgetni és töltögetni (kalibrálás). Már kb. negyed órája 0%-on az aksi a winben, meg az aksi programokban, de a gép még mindig játssza a fullHD-s videóanyagot. Kíváncsi leszek ebből mi fog kisülni. Kíváncsi leszek mennyi fog így beleférni az aksiba feltöltés után.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11924) Casoli


Casoli
őstag

Az eltűnt kapacitás nagy része vissza is jött. Néha érdemes kalibrálni az aksit.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11925) dh66e válasza Casoli (#11924) üzenetére


dh66e
veterán

Anno még HP-nál csináltam kalibrálást,de a lenovon még nem.Milyen progi kell ehhez?

(#11926) DonMaster válasza dh66e (#11925) üzenetére


DonMaster
addikt

lenovo energie manegement
lenovo oldalán megtalálod, az kell ameliykben leeht álitani az akksin azt hogy ne fullra töltse hanem csak 60%-ra ... külön van tipusukhoz, saját tipusu lenovodhoz valot tölsd le.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#11927) dh66e válasza DonMaster (#11926) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyon köszönöm! :R

(#11928) Casoli válasza dh66e (#11925) üzenetére


Casoli
őstag

Én úgy szoktam, hogy feltöltöd csontra, raksz a gépre MPCHC videólejátszót, felmásolsz egy fullHD-s mkv-t a gépre. MPC-n belül beállítod, hogy indulás teljes képernyővel, a lejátszást pedig végtelenítse. Passmark Battery programot feltelepíted, ez írni fogja az aksi %-ot. Elindítod a videót, és megvárod amíg lemerül a gép. Ezek után pedig teljesen fel kell tölteni. Ezt a módszert pedig többször is el lehet játszani.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11929) dh66e válasza Casoli (#11928) üzenetére


dh66e
veterán

Köszi neked is!

(#11930) kecz válasza bul07 (#11888) üzenetére


kecz
aktív tag

Na hát úgy fest, hogy nekem sem lesz kicserélve az aksim.
Ma kaptam meg az árajánlatot: 50ezer forint. :(

(#11931) Dhampir válasza kecz (#11930) üzenetére


Dhampir
félisten

15.000-ből kijön szállítással együtt.

Lenovo L12L4K01 Original, 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#11932) kecz válasza Dhampir (#11931) üzenetére


kecz
aktív tag

Ez jó, akkor már csak a billentyűzetet kell levakarnom a gépről valahogy. A baj az, hogy már próbáltam, de nem ment, erőltetni meg nem akartam. :(
A használati útmutatóban az van, hogy egy csavarhúzóval kell kinyomni a hátlap felől, viszont youtube-on aki bontja az alányúl valamivel.

Ti mivel vettétek ki a billentyűzetet?

(#11933) Dhampir válasza kecz (#11932) üzenetére


Dhampir
félisten

Passz, jobb szerelőre bízni, ha bizonytalan vagy a szétszedésben, nehogy elkefélődjön.

Nincs ilyen gépem, csak erre jártam, nézelődtem. :)

(#11934) bul07 válasza kecz (#11932) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen a hátlap felől szoktam
Kiszedem a csavarokat 3-at, majd egy olyan csavarhúzóval ami átfér a műanyag lyukon megnyomom míg ki nem pattan, felsőkét lyuk közül ez egyiket, majd utána kézzel kipattintom körbe
Nem olyan könnyen törik nagyon hajlékony

Ha a billentyűzet se sikeredik akkor a burkolattal még nagyobb bajaid lesznek , mert én mikkor szedtem széjjel jó pár patentot eltörtem, és azóta még pár megadta magát a legutóbbi szétszedésnél , már szinte egy se tart
Ebben a hozzászólásomba pár kép

Esetleg egy ilyent ha rendelsz megkönnyítheti a szétszedést

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11935) 426os válasza kecz (#11932) üzenetére


426os
őstag

Ahogy mondják, a billentyűzetet alulról a csavarlyukon picit megnyomod, hogy felül alá tudj nyúlni. Ezután már szépen ki lehet pattintani sorban, körben, nincs vele gond. Visszarakásnál érdemes úgy visszarakni, hogy picit meghajlítva a két szélét illeszted a helyére és utána a közepét pattintod be, mert különben a széle nehezen fog bepattanni.
Az alsó borítását célszerűbb a gép elejénél megkezdeni, de patent törésre sajnos fel kell készülni. Amikor legelőször szedtem szét, nekem is sikerült letörnöm 1-2-t, amik közül egy a szellőző rácsnál volt baloldalt. Azóta ott sajnos nem illeszkedik rendesen a gép alja, van egy pici rés. Ha máshol törik az nem olyan katasztrófa, mert a csavarok a helyén tartják de ezen az egy helyen csak a kis patentek húzzák össze a házat.
Gitárpengető, műanyag feszítő cuccos javallott a szereléshez. A billentyűzet alatt pedig az egyik csavar felett találkozni fogsz egy garancia matricával.

.

(#11936) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok!

A lenovo garanicája még mindig olyan gyenge mint kb 2 éve?

Januárban fog lejárni a garanciája a laptopomnak és szeretném kihasználni. Összegyűlt pár apró probléma.

(#11937) anorche1 válasza tibbike01 (#11936) üzenetére


anorche1
őstag

2x küldtem vissza a gépet, semmi gond nem volt.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#11938) Dhampir válasza tibbike01 (#11936) üzenetére


Dhampir
félisten

Ne várd meg vele az esztendő végét, vagy a következő elejét, hanem mielőbb juttasd el a szervizbe.

(#11939) KisXaraX


KisXaraX
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok, a "Milyen notebookot vegyek?" topicban sajnos átnéztek a hozzászólásomon. :((
Lenovo Z50-75 80EC00FAHV

Erről a gépről szeretnék érdeklődni, hogy ismeri-e valaki konkrétan, vannak-e tapasztalatok vele kapcsoaltban, megéri-e megvenni.
Irodai munkára, filmnézésre, némi játékra (főleg FIFA) lenne használva, ezekre mennyire lenne elég?
Sajnos a laptopokban nem vagyok annyira jártas, a videókártyát konkrétan nem is találtam meg (csak 260-at és 260X-et, ezt a DX jelzésűt egyáltalán nem)

Nem vagyok tipikus újonc!!

(#11940) Plazmacucci válasza KisXaraX (#11939) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia! Ha hosszú távra szeretnél kompromisszum mentes gépet, akkor a Z50-70 változatot ajánlom. Minden tekintetben megéri a felárat, a vas is sokkal erősebb!
Üdv,
P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11941) Casoli válasza KisXaraX (#11939) üzenetére


Casoli
őstag

FIFA 10 szerintem elfutkos rajta. Egyébként nem egy komoly cucc, olyan intel i3 szint CPU ügyileg.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#11942) Dhampir válasza KisXaraX (#11939) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, ott nem ajánlják a konzumer Lenovo notikat az egyes esetekben előforduló magyarországi garanciáztatás-mizériák miatt.

Ha AMD-fan vagy, akkor a szíved oda fog húzni a gyengébb teljesítmény ellenére. :D

Itt néhány egyéb játékot tesztelnek; APU FX-7500 von AMD in Verbindung mit einer Radeon R7 265M mit 8GB Ram auf Windows 7.

Mondjuk egyre több z50-75 és z50-70 konfigot is árulnak a Hardveraprón, eszerint elég gyorsan csökken az értéke a felhasználók döntése alapján.

Véleményem szerint akkor éri meg megvenni az AMD konfigurációval, ha jóval olcsóbb az Intel+Nvidia párosnál.

Amúgy, ha 30 centiméterről leesik, akkor így sérül a háza:
Kép 1
Kép 2
(Képek forrása)

[ Szerkesztve ]

(#11943) Dhampir válasza KisXaraX (#11939) üzenetére


Dhampir
félisten

Ötlet Z50-75-re a játékok jobb futtatására:

1. go in amd catalyst center Preferences and click advanced view
2. go in power'
3. Cpu power and drag everything to right on the plugged in option
4. Go in Switchable graphics application settings and choose a .exe game then click on the not assigned button and choose high performance
5. Every game runs better

Forrás "NodeCode" 1 héttel ezelőtti hozzászólása a videó alatt.

(#11944) KisXaraX válasza Dhampir (#11942) üzenetére


KisXaraX
csendes tag

Köszi a válaszokat. :)
Azzal együtt tudok élni, hogy nem ajánlják a gépet, mert bevallottan kevésbé értek a laptopokhoz; azt nem tudom mire vélni, hogy válaszra sem méltattak a kérdésben, főleg mert a kommentjeik stílusából ítélve az ottani kollégák elég nagyra vannak magukkal. De mindegy, nem akarok feszültséget generálni meg semmi ilyesmi, részemről befejeztem, csak egy észrevétel volt.

Témába vágóan: AMD-fan vagyok / voltam régebben, de nem annyira, hogy ennek az oltárán feláldozzam a teljesítményt, szóval ha azt mondjátok, hogy az i3-as / GF-os verzió megéri a +5k-t, akkor az lesz a nyertes.
Még egy gépet linkelnék, egy árkategóriával feljebb; ez ár/érték arányban mennyire nyerő?

[Lenovo Ideapad Z51-70 80K600G9HV]

Nem vagyok tipikus újonc!!

(#11945) Plazmacucci válasza KisXaraX (#11944) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az új 51-70 i5 processzorral nagyon jó választás lehet. Ráadásul az Inteles változatba SSHD-t szoktak szerelni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11946) 426os


426os
őstag

Attól tartok, hogy az én Z510-emet is elérte az akksi hiba.
Múlt héten használtam akksiról kicsit és egyszer csak teljesen random kikapcsolt, minden előjel nélkül, miközben még kb 50%-ot mutatott (mikor levettem a töltőről úgy emlékszem, hogy akksi kímélő módban volt). Utána se kép se hang, csak mikor hazaértem és rádugtam a töltőre, akkor kelt életre és 0%-osnak mutatta az akksit. Gondoltam, akkor most már ideje lesz kicsit formázni, hátha az a baja, de nem segített, tegnap megint eljátszotta ezt. Ráadásul most már totál hülyén jelzi a töltöttséget, tegnap töltőről levétel után ali-alig merült látszólag és 7-8 órákat mondott hátra lévő időnek. Aztán egyszer csak kikapcsolt. Ma éjjel megint ráeresztettem egy formázást, de most nekem úgy tűnik, hogy már egyáltalán nem mutatja a töltöttséget (folyamatosan 100%).

Az Aida64 eddig egész jól mutatta az akksi adatait, a 18%-os elhasználódás is reálisnak tűnt, amit mondott, viszont már az is hülyeségeket mond.

Nem örülök :(

.

(#11947) kecz válasza Dhampir (#11931) üzenetére


kecz
aktív tag

Úgy látom ez az akksi típus nincs a támogatottak listájána maintenance manualban.
Ott ezek vannak:

- L12S4K01
- L12M4F02
- L12S4E21
- L12M4E21

Lehet, hogy az eladó odaírja, hogy jó ehhez a Z510-hez is, de a gyártó javasolt listájában nincs benne.

(#11948) bul07 válasza 426os (#11946) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nem akarod szervizeltetni akkor érdemes szétszedni és lekötni az akkumulátort
Mert lehet tönkreteszi nálad is az alaplapot is mint ahogy én jártam

Azért jól megtervezték ezt a elhasználódást nem lehet véletlen hogy sora mennek ki ezek az aksik

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#11949) Dhampir válasza kecz (#11947) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs más hátra, mint a gyártó által javasoltat választani. :K

(#11950) 426os válasza bul07 (#11948) üzenetére


426os
őstag

Nem tudom mi tévő legyek. Kb nélkülözhetetlen most nekem a gép, ha elküldöm gariztatni, akkor is kellene vennem valamit arra az időre. Viszont tartok a gariztatástól, mert ha ez akksi hiba, akkor úgysem foglalkoznak vele (több, mint 1 éves a gép).

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.