Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208) lapa válasza xylacc (#207) üzenetére


lapa
veterán

értem, a postból gondoltam kiegészítőkkel is foglalkozol.

de nagyon rövid ideig lehet csak vagizni vele...

ezek gyakorlati tapasztalatok? ha igen milyen ledek voltak? milyen körülmények között üzemeltek?

"Hatalmas hűtés miatt nincs sok értelme."

azért a számítógépeknél is túltettük magunkat rajta... alaposan kell megtervezni. azt nem mondom, hogy ventilátort szerelnék rá, mert az idegesít. de hűtöttem már 60-80w-ot disszipáló PC cuccokat passzívan, szóval megoldható a dolog.

a betáp kérdésében egyetértünk, nálam csak 12v egyenáram lesz bekötve. ahol kicsi a teljesítménye a lednek, ott nem is akarsz világítani. nekem elsősorban a fényerő a fontos, ha pár évig húzza passzív hűtéssel már megérte. ha a kis teljesítmény nem alkalmas a feladatra, akkor tök mindegy milyen élettartama van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.