Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41501) joshua7 válasza Levin01 (#41500) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor csak nem cserélted ki. Utánhúzást megszoktad vagy mi?

Semper Fi

(#41502) SpeedR válasza anrab (#41497) üzenetére


SpeedR
őstag

A nyílt forráskód annyit tesz, hogy a programkódot nem kell megvásárolnod, licenszelned, hanem szabadon felhasználhatod. Tudtommal a Samsung tv-ken is linux alapú rendszer van, valószínű éppen ez miatt. Magával a kóddal azt csinálsz amit akarsz, de ennek semmi köze ahhoz, hogy egy ilyen buhera szoftver tv-re feltöltése nem tartozik bele a rendeltetésszerű használat fogalmába. Ha saját hibából tökreteszed a készüléket akkor a gyártó mi alapján lenne köteles garanciális javításra?

(#41503) Levin01 válasza joshua7 (#41501) üzenetére


Levin01
őstag

Hát, GRID alatt speciel egyáltalán nem tűnik fel, filmek alatt meg hol meglátom, hol nem.
Még van pár napom, hogy eldöntsem, hogy akarok e mást.
Egyébként tény, hogy nagyon egyben van a tv (made is Japan). :)
DVD filmeknél van egy olyan jelenség, hogy már-már túl folyamatos a kép, mint ha gyorsított felvételt néznék, pedig nem. Sima analóg tv msornál és HD anyagnál ez egyáltalán nincs.

Azért b...ssza a csőröm, hogy 50-es plazmár cseréljem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41504) SpeedR válasza Levin01 (#41503) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha zavar, akkor kapcsold ki a 100Hz-et.

(#41505) woodpaul


woodpaul
őstag

Nos, ma rendeltem meg a B651-et a Digitalko-tól. Most jött a válasz, hogy tegnap jött belőle, de még aznap elfogyott, szóval, nem tudom, mi tévő legyek.

Van tuti tippetek, melyik megbízható webshopban van még LE40B65x típusú TV?
Esetleg hasonló tudású készülék, más gyártótól?

Köszi.

Androidő

(#41506) Levin01 válasza SpeedR (#41504) üzenetére


Levin01
őstag

Akkor is ugyan az a jelenség. Az égvilágon semmit nem befolyásol a 100Hz.

(#41507) SpeedR válasza Levin01 (#41506) üzenetére


SpeedR
őstag

Akkor passz... Esetleg vmi más "képjavító" nincs bekapcsolva?

(#41508) snipr válasza guriga1234 (#41484) üzenetére


snipr
aktív tag

Hát... tegnap vasaroltunk ott mi is párommal, osszvissz 2db B650-es volt kiallitva a samu pulton... meglepne ha hirtelen ekkora valasztek lenne... az meg foleg ha 37b650-ben sq jelzesuek is megjelentek volna...

(#41509) Levin01 válasza SpeedR (#41507) üzenetére


Levin01
őstag

Már végigpróbáltam mindent.

(#41510) TothMG válasza TothMG (#41476) üzenetére


TothMG
aktív tag

Több fórumban azt olvastam, hogy az ue46b6000 és 7000 type:46P1UF0E ez alapján nem tudtam beazonosítani a panel tipust. a tv hátoldalán a version: BN02.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#41511) ORCA58 válasza TothMG (#41510) üzenetére


ORCA58
addikt

Itt az található, hogy S MVA azaz CMO panel
[link]

(#41512) MPowerPH válasza headhunter (#41466) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kösz a választ. :R És magáról az LG -ről mi a vélemény. Amit olvasgattam, nagyon jó osztályzatokat kapott, ezért is kezdtem LG -t nézegetni.

Don't Tread On Me

(#41513) anrab válasza SpeedR (#41502) üzenetére


anrab
addikt

nem tudom, csak felvetettem a kérdést. de nem buhera szoft-ra gondoltam hanem egy normálisan megírt szoft-ra. mint mondjuk fejlesztő, csak éppen rosszul sült el valami.
az utolsó frissítésnél is b@sztak el dolgokat. pl.: nem lehet nagyítani vagy kicsinyíteni a weblapokat. ezt most vettem észre. ez előtt lehetett. meg az epg is szórakozik.
na mindegy, csak elvi kérdés volt mert halvány fingom nincs a programozáshoz.

(#41514) SpeedR válasza anrab (#41513) üzenetére


SpeedR
őstag

Szvsz egy esetben használhatsz büntetlenül custom firmwaret: ha előzetesen elküldöd a gyártónak, és ők hivatalosan jóváhagyják.

(#41515) Tyca válasza anrab (#41513) üzenetére


Tyca
senior tag

a firmware frissítő doksiban ezt írják a végén:

"Note: Only use software upgrades that can be found on the www.philips.com/support web site."

Nem olyan szigorú az üzenet, mint a szervízmenübe belépés előtt. Semmi garvesztésre utaló szöveg. Szvsz azért, mert egy hibás firmware-rel nem hiszem, hogy nagyon el lehet kúrni a tv-t, max újra feltolod a gyári firmware-t, ha gebasz van. Ez a rész nyilván bolondbiztosra készült, ha már egyszer engedik a mezei user-t frissítgetni.

(#41516) anrab


anrab
addikt

igen, mindkettőtők mondandójában van valami. ez így szimpi!

(#41517) mlala


mlala
csendes tag

Segitség kellene van egy LE32B650 mikor bekapcsolás után 2-3 perc torz lezs a kép ujra indul utánna egésznap jól müködik ?

(#41518) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Itt is felteszem a kérdésem, mert ez a topik jobban pörög :)

Ami adott:
-Asus M3A78-EM alaplap, integrált HD3200-s videokarival
-Panasonic TX-32LE8P Lcd TV
-WIN 7 oprendszer
-összekötés HDMI-HDMI kábellal

Kérdésem a következő. XP alatt a a felbontás 1024/768 volt de teljes képernyőn. Most ugyanezen felbontásnál, van fekete csík alul felül. A TV 1366/768-at tud, de ezt a felbontást nem tudom előhozni a beállításokból(Catalyst).
Hogy tudnám a fekete "keretet" eltüntetni, hogy teljes képernyős legyen??????????
Köszi

(#41519) anrab válasza urbanjozsi (#41518) üzenetére


anrab
addikt

option scalingot 0-ra húzod a catalystban.

(#41520) timewriter24


timewriter24
csendes tag

Sziasztok!

Samsung B530-as TV-nél amikor 1080i-ben jön egy 4:3-as adás, akkor ugye van két vastag fekete csík a kép két szélén. Szét lehet valahogyan húzni ezeket az adásokat 16:9-re, hogy ne legyen csík?

(#41521) anrab válasza timewriter24 (#41520) üzenetére


anrab
addikt

1080 a függőleges felbontás.
1920 a visszintes. ez szokott kissebb lenni, mondjuk 1440x1080.
nekem automatikusan széthúzza, bár a duna néha szórakozik.
de van olyan is hogy nem húzza szét hanem nem méretezettre vált magától és ott a két sáv.
ezek attól függenek hogy mit küld a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#41522) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok!

A Digitalko-nál a jövő hét második felére ígérnek B653-at. Nos, én megnéztem a képet a termékről a honlapon, de nem csak a V-alakú alsó részt és a gombok jobbra helyezését látom eltérőnek, hanem mintha a B653-as esetén jelentősebb lenne a bordós kontúr. Nekem ez a színezés már túl sok: [link]

Ezzel szemben a B651-es még pont jó, csak érdekesebbé teszi a látványt: [link]

Van itt a fórumon valakinek B653-asa, és meg tudná nekem erősíteni, hogy tényleg ennyire látható a bordó?

Előre is köszönöm! :R

Androidő

(#41523) anrab válasza timewriter24 (#41520) üzenetére


anrab
addikt

most hogy ujra olvastam a kérdést hát teljesen másra válaszoltam. :DD
de szétlehet egyébként, csak lehet hogy laposak lesznek. bár már az uj samuk is elég jól tudják igazítani a képernyőhöz.
lassan csak felébrednek :D

(#41524) zsolt501 válasza woodpaul (#41522) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nyugi nekem is ez van és a kép a hibás amit az oldalon látsz, mivel a készülék sokkal sötétebb szinte fekete szóval nem is látható vagy inkább alig ez a bordós kontúr.
Megjegyzem én is féltem hogy olyan lesz de szerencsére nem. :D

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41525) Istyu74


Istyu74
aktív tag

Látom hogy eléggé belementetek a HDM DVI audió supportba,még annyi kérdésem lenne ehez hogy stereo vagy többcsatornás jelet is képes átküldeni a TV re ?

Storno,megtaláltam a választ: "A HD 2000-es és 3000-es széria ugyanazon tulajdonságokkal rendelkezett, a HD 4000-es széria audio része azonban jelentős fejlesztésen esett át. Az AC3 mellett AAC, DTS, DTS-HD & Dolby TrueHD tömörítést is támogatott, illetve 7.1-es LPCM, vagyis tömörítettlen digitális hangot is képes kiengedni. Az én figyelmemet itt ragadta meg a kártya, hiszen úgy tűnt, hogy a házimozi rendszerem rendes kihasználásra adódik lehetőség."

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#41526) woodpaul válasza zsolt501 (#41524) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszönöm, ez megnyugtató! :)

Milyen panellal kaptad amúgy?

Big THX!

Szerk:
Utánaolvastam, hogy a Digitalko-tól vetted. :) Kereső rulez!

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#41527) timewriter24 válasza anrab (#41523) üzenetére


timewriter24
csendes tag

Analógon nézve ugyanazt a csatornát szét is húzza rendesen. De ha digitálisan nézem ugyanazt a műsort, akkor nem. A képet meg manuálisan csak függőleges irányba tudom nyújtani. Az lehet a gond, hogy 1920 sorban küldik át a 4:3-as képet is, tehát a fekete csíkokat is küldik.

(#41528) ladlac válasza ladlac (#41409) üzenetére


ladlac
tag

Senki nem tud segíteni? Vagy ennyire nem ajánlott?

(#41529) urbanjozsi válasza anrab (#41519) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszönöm :R :R :R
Küldök egy virtuális sörikét hálám jeléül:

Köszi mégegyszer :C

(#41530) guriga1234 válasza timewriter24 (#41527) üzenetére


guriga1234
addikt

1920 sorban biztosan nem. Max 1920 "oszlopban".
A sorok száma 1080, 720, 576 lehet.

(#41531) zsolt501 válasza woodpaul (#41526) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom pontosan milyen panellel kaptam, de rossz nem lehet mert nyugat európai piacra készült eredetileg ez a széria, és ahogy összehasonlítottam a sima 650-es típussal azt kell hogy mondjam hogy talán még a képe is picit szebb (nem kékül egy picit sem).

Egyébként ezt a panel típust hol is kell megnézni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41532) TothMG válasza ORCA58 (#41511) üzenetére


TothMG
aktív tag

Ebből nekem ez nem jön le, egymással ellentmondó dolgok vannak.

Van ahol az írja, hogy a P az CPT. 46P1UF0E vagy mi?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#41533) gabo01 válasza snipr (#41508) üzenetére


gabo01
senior tag

Ha tegnap Te is ott vásároltál akkor vagy jobban ki kéne nyitnod a szemedet vagy feltenni a szemüvegedet mert legalább 8-10 Samu tv volt kiállítva!:-)) Lehet, hogy a 37"-os valóban nem SQ.. feliratos volt bár én így emlékszem de fel nem írtam! Csak a Samu állványon volt egy 40B530és egy 550, egy 32B650 egy 37b... meg egy 46b750! Aztán a polcokon volt egy 46B650 és egy 46B6000 egy 37B650....! Szóval legközelebb válj szét az asszonytól mert úgy jobban körül tudsz nézni!! :D

(#41534) ORCA58 válasza zsolt501 (#41531) üzenetére


ORCA58
addikt

A tv jobb oldalán van 3 sor. Az alsó VERZIO sor jelöli. SQ-val, AA-val stb kezdődok és 01 től - 04-ig számozzák. Ha minden Igaz az SQ a Samsung panel.

2 db SCART van ezen a készüléken is? A legtöbb nyugat európai SAMSUNG oldal csak egyet ír, a Digtal-ko 2 db-ot.

(#41535) GeryPc


GeryPc
senior tag

Sziasztok

Le tudná nekem vki írni "magyarul" hogy mit fed az pontosan hogy a földi adások vételéhez digitális dekóderre van szükség?

Tehát ha én veszek egy ilyen lcd tv-t és itthon bedugom a upc kábelt,akkor mit fogok vele fogni és mit nem? :DDD

olvasgattam a topicot de nem találtam meg a választ!
előre is köszönöm

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#41536) ORCA58 válasza GeryPc (#41535) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha antennával fogod a TV adást (nem kábelszolgltatótól).
Ha a készülékbe van DVB-T tuner és MPEG4 -es akkor közvetlenül foghatók a földi sugárzású adók. Ha jó a jel még szobaantenna is elég. Ha a készülékbe nincs DVB-T tuner vagy van de MPEG2 -es akkor egy SET-TOP BOX kell amibe az antenna van dugva. Ehez SCART kábelen kapcsolod a tv-t azaz úgy mőködik, mont a DVD. A csatornát nem tv-n, hanem a BOX-on váltod
m1, m2, (HD-ben is) RTL, TV2 stb.

Ha nem digitális a UPC-d akkor ugyan úgy működik mint a hagyományos TV-vel. Ha digitális akkor úgyis van SET-TOP BOX-od és azzal nézhető.

[ Szerkesztve ]

(#41537) koliz1 válasza GeryPc (#41535) üzenetére


koliz1
tag

Szia

Ez az opció akkor érdekes ha szeretnéd fogni a éterben sugárzott szabadon fogható csatornákat /m1hd,m2hd,dunatvhd,rtl,tv2/ ergo ha kábeltv-d van és továbbra is elö fizetsz
a kábel tv-re rá semmi szükséged erre a sallangra de ha benne van a tv-ben nem árt , azt viszont nem tudod megcsinálni ,hogy egyszerre használd a két antennát egész egyszerűen nem lehet közösíteni őket .

Ha valami nem világos kérdezz.

(#41538) ORCA58 válasza TothMG (#41532) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezek a betűk nem a panel típusszámaiban szerepelnek, hanem a készülék oldalán található verzió szám kezdő betűi.

(#41539) ORCA58 válasza zsolt501 (#41531) üzenetére


ORCA58
addikt

Most néztem utána, neked 37"-os van, abban nincs SAMU panel. A VERZIÓ száma nagy valószínűséggel AAxy. Neked mi van ráírva?

(#41540) woodpaul válasza zsolt501 (#41531) üzenetére


woodpaul
őstag

Más már megválaszolta helyettem közben.

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#41541) zsolt501 válasza ORCA58 (#41534) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nos akkor nálam érdekesebb a helyzet mert nálam AQ-06 a verziószám.
És igen ezen a modellen 2 SCART.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41542) ORCA58 válasza zsolt501 (#41541) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi! Ezek szerint van új a napa alatt.
A nagy okosok (külföldi fórum) szerint az első betű jelöli a gyártót azaz A = AUO.
A legfontosabb az, hogy szép a képe.

[ Szerkesztve ]

(#41543) zsolt501 válasza ORCA58 (#41542) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az AUO mit jelent?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41544) tupacamaru válasza zsolt501 (#41543) üzenetére


tupacamaru
veterán

AU Optronics a TV-ben lévő LCD panel gyártója.
De lehet benne még Chi Me Optoelektronics és Chunghwa Picture Tubes is.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#41545) adriankoooo válasza adriankoooo (#41482) üzenetére


adriankoooo
senior tag

"Holnap megyek pestre, aki mar volt megnezni irja mar meg, hogy hol latott kiallitva 55B650-et, koszi."

Erre valaki? EW-ben nem volt. Mit nezzek meg meg Saturn, MM? Ugy veszem eszre, hogy 46"-ig van kirakva. Szlovakiaban ez most 410 ezerre jon ki megvennem itt, csak nekik sincs kirakva :W

[ Szerkesztve ]

(#41546) GeryPc válasza ORCA58 (#41536) üzenetére


GeryPc
senior tag

köszi a gyors választ mindkettőtöknek :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#41547) nickwaren válasza adriankoooo (#41545) üzenetére


nickwaren
tag

A Westend aljában a 220Volt-ban van kitéve 55B650-es tv, tegnap azon ment az Avatar előzetese.

(#41548) TothMG válasza ORCA58 (#41538) üzenetére


TothMG
aktív tag

Az BN-02.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#41549) akos_1984


akos_1984
tag

37B650-esnel mi az, amit erdemes lecsekkolni, mielott lejar a 3 nap cseregarancia?

(#41550) guriga1234 válasza akos_1984 (#41549) üzenetére


guriga1234
addikt

Mindent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.