Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34701) murdoc24


murdoc24
csendes tag

Üdv mindenki!

A barátosném kinézett magának egy kis monitor-tv szerűséget.Elég friss darab.Kicsi,lányos,max 2 méterről nézve.

LG-M2294d

Azt olvastam dvb-t tuner van benne.
Egyetlen kérdésem az lenne,hogy ez azt takarja,hogy a sima kábeles tv-s adás megy rajta és ennyi?A legalapabb antenna kábelt rádugom és kész is?Ezt akarom tenni,csak biztos szeretnék lenni.
Nem set top boxos,semmi,csak a sima 20 csatornás alap előfizetés 10 éve már.

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sziasztok

(#34702) anrab válasza murdoc24 (#34701) üzenetére


anrab
addikt

igen

(#34703) toeki válasza murdoc24 (#34701) üzenetére


toeki
senior tag

a dvb-t a Digitális-Földfelszini vételre teszi alkalmassá!

attól még persze a sima analóg kábeles adás megy rajta meg a sima analóg szobaantennás is DE képes lesz majd venni a digitális földfelszini(szobaantennás:)) adást is

(#34704) toeki válasza Dzsano (#34698) üzenetére


toeki
senior tag

ird be itt a PH-n a keresőbe sokan irtak már róla.
am sima analóg adásnál is profi képe van + szép dizájn + 100 hz + sok minden

(#34705) Reinhardt válasza Reinhardt (#34607) üzenetére


Reinhardt
őstag

LE40B620 csak annyiban kulonbozik a LE40B650-tol, hogy nincs benne a halozati bemenet?
Wifi modullal meg el lehet azert erni az Internet@TV-t?
Es panelkulonbseg van -e a ketto kozott?

UE32B6000, nem tud lejatszani filmet, csak a kep meg az mp3 lejatszas mukodik rajta, meg lehet ugy hackelni mint az B550-es LCD-ket, hogy mukodjon a video is?

(#34706) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Ebbe a boltba mi lehet az átverés? Mindenhol 290k körül mozog a 46a656-os tv, de itt csak 234k :F sehol nincs kiírva, hogy ezek nettó árak lennének...

Vki, vmit?

:R

(#34707) anrab válasza RockHaRD (#34706) üzenetére


anrab
addikt

outlet áruház!
refurbised készülékek!

(#34708) anrab válasza toeki (#34703) üzenetére


anrab
addikt

"a dvb-t a Digitális-Földfelszini vételre teszi alkalmassá!"
de csak ha MPEG4-es, ami nem valószínű mert akkor írta volna. set top box-al viszont alkalmas ha csak MPEG2 akkor is.
viszont egy sima kábel tv adás vételére, amire neki kell tökéletes. mármint a tuner. hogy a kép milyen lessz azt nem tudom!

[ Szerkesztve ]

(#34709) RockHaRD válasza anrab (#34707) üzenetére


RockHaRD
addikt

ha ezt leírnád érthetően, azt megköszönném ;)

(#34710) n@p@lm


n@p@lm
őstag

a b650 és a b651-es samuk között mi a különbség?

(#34711) elszszu


elszszu
csendes tag

Hali,

A B650 es a B651 kozott csak a káva színe a különbség.

Szuszu...

(#34712) n@p@lm válasza elszszu (#34711) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi.

(#34713) elszszu


elszszu
csendes tag

Hali,

Hasznal valaki DLNA -t B650 -hez? Hogy kell beallitani? Feltelepitettem a PC Share Manager -t de nem latja a TV szamitogepet.

Elore is koszonom

Szuszu...

(#34714) Mike Ohotski válasza RockHaRD (#34709) üzenetére


Mike Ohotski
csendes tag

Az olyan termékeket hívják refurbished-nek amiket pl. visszavittek szervizbe, és rögtön cserélték az illetőnek egy újra, de a régi terméknek pl. ki kellett cserélni a kijelzőjét vagy vmijét. Azt kicserélik, esetleg a burkolatot is, hogy újnak tűnjön és ezután visszacsomagolták a terméket, mintha új lenne, csak REFURBISHED-ként árulják. Tehát így sokkal olcsóbb. Szerintem érdemes vigyázni az ilyenekkel.

(#34715) luciferk válasza elszszu (#34713) üzenetére


luciferk
senior tag

A progiban engedélyezted a TV-t? ;)

(#34716) n@p@lm válasza Mike Ohotski (#34714) üzenetére


n@p@lm
őstag

de azt te honnan tudod meg?
és mi van akkor ha a valós árhoz közeli, de alacsonyabb árat adnak meg?
az már nem lesz annyira gyanús az átlagembernek a vételhez.
gondolok itt például az edigitálnál [link] 262e, míg itt: [link] már "csak" 230e.

(#34717) RockHaRD


RockHaRD
addikt

embörök :D nagy gondban vagyok... a samsungnál a B sorozatban az 5-6-os széria között a 100hz-en kivül van komoly különbség?

számitógépre lenne kötve a tv, rendes adás abszolut nem lenne rajta, csak gépről filmek, játék, netezés, stb... kell akkor nekem a 6-os sorozat 300 fölött, vagy elég az 5-ös? :F

ezt nemtom eldönteni :-/

(#34718) elszszu


elszszu
csendes tag

Koszi,

ezt nem talaltam, azt hittem, hogy a TV -n van ez az eszközházirend, ott meg ugyen nem talaltam. Megprobalom este.

Meg 1x kosz

Szuszu...

(#34719) VGYke válasza c41r0^ (#34677) üzenetére


VGYke
addikt

"TruMotion" = interpolált képkocka ami a jelen, az ugye a múlt és jövő között van.
Lehet hogy butának hangzik a kérdés, de hogy lehet olyan képkocka adatait tudni és arra interpolálni, ami a jövőben lesz? Vagy a film min. 2 képkockája tárolódik és mi (24Hz esetén) 2/24 sec-el később látjuk és halljuk? :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#34720) johnny82


johnny82
őstag

Hali! Philips 42pfl5604h-ról tudja valaki, hogy lejátszik-e az oldalsó USB-ről divx-et vagy mkv-t? Philipseknek milyen a feketéje?

Honlapján néztem, elvileg lejátssza, de hátha van személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#34721) szabi__memo válasza n@p@lm (#34716) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez egy jó kérdés!!!!
Amógy pedig sok terméknél ot van hogy gyári garanciával (de attól, hogy nincs mindhez odairva, még lehet, hogy mindre vonatkozik.., nem tudom). Mindenesetre ha gyári garit kapsz, akkor mi lehezne probléma?????

(#34722) n@p@lm válasza szabi__memo (#34721) üzenetére


n@p@lm
őstag

természetesen a gyári garival nincs gond, de ha én kiadok egy valag pénzt akkor szeretném tudni hogy én vettem meg először, vagy valaki használta már előttem.
hadd döntsem el megér-e nekem +30e-t az újdonság varázsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#34723) vlaho válasza n@p@lm (#34722) üzenetére


vlaho
aktív tag

Digitálko-ról eddig csak jókat olvastam,amúgy kb két hete még az edigitálnál is 230 volt a 40b650.

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#34724) Mozso26


Mozso26
senior tag

Philips 7404 leirásában találtam ezt: Multimédia: USB
Multimédiás kapcsolatok: USB
Multimédiás formátumok (lejátszás): MP3 , LPCM , JPEG állóképek , MPEG1 , MPEG2 , H.264/MPEG-4 AVC
Most akkor ez mit játszik le és mit nem??????????? :W És miröl? Csak USB-s kulcsrol?

(#34725) luciferk válasza elszszu (#34718) üzenetére


luciferk
senior tag

A TV engedélyezés alatt azt értettem, hogy a progiban (jobb oldalt fent) be van e kapcsolva a kiszolgáló opció, mert ha be van kapcsolva akkor a TV-n a forráslistában meg kell, hogy jelenjen a DLNA funkció.

(#34726) szabi__memo válasza n@p@lm (#34722) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez már pszichológia, mert sok ész érv nem szól ellene... De kinek, hogy izlik

(#34727) n@p@lm válasza vlaho (#34723) üzenetére


n@p@lm
őstag

akkor viszont érdekes ez az áremelkedés náluk.

(#34728) n@p@lm válasza szabi__memo (#34726) üzenetére


n@p@lm
őstag

igaz, de neked miként esne ha kiderülne hogy "buherált" tv-d van?
nem kötözködésképp, csak kíváncsiságból.

(#34729) c41r0^ válasza VGYke (#34719) üzenetére


c41r0^
őstag

nem tudom, nem ismerem az elektronika működését, de az a valószínű, amit írsz, hogy van valami átmeneti "buffer", memória a TV-ben, ahová a kép + hanginformáció betöltődik, és a kép+hang a számolástól függően késve jelenik meg, ez a késedelmi idő logikusan minimum 2 valós frame+ a köztes fram(ek) kiszámítási ideje

(#34730) Yany


Yany
addikt

A digit földfelszíni sugárzásról hol lehet adatokat megtudni? Ilyesmire gondolok, hogy felbontás, fps, csatornák, stb. Thx.

Egy másik kérdés: egyre divatosabb figyelni a 3D-re. Namost azt tudom, hogy egy "shutter" elvű 3D-s megjelenítéshez minimum 200 fps ajánlott, hogy a feleződő fps-ek miatt ne legyen szembántó a villogás, amit a szemüveg okoz. A kérdésem csak az, hogy vajon ezek a 200 Hz-esnek kikiáltott TV-k alkalmasak lehetnek a jövőben egy ilyen szemüveg társaságában a szemenkénti 100 fps megjelenítésére, vagy felejtsem el? Ha ez a 200-as érték csupán az interpolációnak köszönhetően érhető el, akkor nyilván bukta, de ha az elektronika képes képtartalomtól függetlenül odabiggyeszteni 1/200-ad sec alatt bármilyen színű pixelt, akkor jó lehet.

Szóval nagy baromságo(ka)t kérdeztem?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#34731) murdoc24 válasza anrab (#34702) üzenetére


murdoc24
csendes tag

Hali!

Köszönöm a válaszokat.Akkor megvesszük,hagy örüljön :C

(#34732) szabi__memo válasza n@p@lm (#34728) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem veszem kötözködésnek :-D
De szóval pont ezért pszichológia, mert ha nem tudod akkor nem fáj, különbség pedig elvileg (!) nincs. Mivel arról amit újként kapsz sem tudhatod, hogy nem pont igy lett-e összerakva. És hát erre igencsak van esély. Csak nem is gondolsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#34733) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Érintőképernyős LCD-t szeretnék vásárolni, lehetőleg olyat, ami beépített PC-vel rendelkezik.Egyelőre csak a Samsung kínálatában találtam efféle készüléket, nem tudtok esetleg valami mást javasolni, mert sajnos a Samsung-hoz elég nehéz hozzájutni. :(

(#34734) n@p@lm válasza szabi__memo (#34732) üzenetére


n@p@lm
őstag

ja-ja, végül is igaz.
akkor nem is veszek tv-t karácsonyra, marad a 8 éves crt :))

(#34735) elszszu


elszszu
csendes tag

En a pcdream kft -t tudnam ajanlani TV vetelre. Toluk vettem a mienket LE40B650. Korrektek, osszeszerelik neked otthon, beallitjak es ingyen adnak egy falitartot is hozza. Ja ha az ara esik a TV -nek a szallitasig, akkor a csokkentett aron viszik ki. Ha netalantan felmegy, akkor meg a foglalasi aron adjak. Samsung, Sony es mostmar Philips is van naluk.

Szuszu...

PS: most 229 naluk a B650

(#34736) szabi__memo válasza n@p@lm (#34734) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azért ennyire nem akartam elvenni a kedvedet ;)

(#34737) n@p@lm válasza elszszu (#34735) üzenetére


n@p@lm
őstag

gondolod hogy eljönnek fejér megyébe is? :)

(#34738) n@p@lm válasza szabi__memo (#34736) üzenetére


n@p@lm
őstag

meglátom, majd csak túlteszem magam eme kérdésen és mégis csak vásárlás lesz belőle. :D

(#34739) emre33 válasza Yany (#34730) üzenetére


emre33
addikt

200Hz és a 100Hz LCD tévék maximum 60fps tudnak megjeleníteni.

100hz és 200Hz azt jelenti hogy pl: 50Hz tv adás 50fps-e mellé kitalál még 50 vagy 150 képet.

Én 40B650 esetén teszteltem, egyenlőre ugy vagyok vele hogy teljesen mindegy, inkább rosszabb lesz tőle a kép mint jobb

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#34740) anrab válasza n@p@lm (#34716) üzenetére


anrab
addikt

az outlet áruház csak ilyeneket árul. láttam olyan készülékeket ujpesten amelyeknek a hátuljára ráragasztották hogy mivel volt javítva vagy hol a pixel hiba. lehet hogy még mindig így csinálják.
ez rendes üzlet, beméssz és vásárolsz.
amit linkeltél üzleteket azok pedig netes áruházak. ők beszerzik amit te megrendelsz. ezeknél még alkudni is lehet. én a 42"PFL8694-et így vettem 320 helyett 290-ért. nem írom le mert hosszú, hogy sikerült.
lehet hogy ugyan onnan? :Y

(#34741) alien_


alien_
őstag

Most voltam a Richer Sounds-ban, mert Sony Bravia 40S5500-et átszámolva 150k-ért osztogatják. Sajnos már csak kettő volt, az is lefoglalva, viszont találtam egy LG-t, amiről elég kevés infot találtam a neten. A típus 37LH3010, Full HD, 80:000 kontraszt, 500:1 pilács, stb. Nagyon szép képe van, szintén 150k-ért (+10% az 5 év garancia). Valaki ha belebotlik egy tesztbe, esetleg saját tapasztalattal rendelkezik a TV-ről (Vagy az LG-kről általában, bármi info jól jön, mivel tök új vagyok a témában), nagyon megköszönném. Ami kifejezetten érdekel, hogy vajon tud-e 1:1 pixel mapping-et?

Másik nagy esélyes egy Toshiba 37RV635DB, de azt sajnos nem tudtam még élőben megnézni (illetve de, csak olyan kásás, rosszul beállított SD jel ment rajta, hogy tök használhatatlan volt...). Valakinek van közelebbi tapasztalata ezzel?

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#34742) eax1650 válasza Memora (#34581) üzenetére


eax1650
aktív tag

Hali! Én 1 TB-os USB tokos külső HDD-t használok adatmentésre és hurcolásra(Coolink ház Samu SATA HDD).
Készítettem az elejére egy 100GB méretű FAT 32-es partíciót. A tőbbi NTFS, mert ez kell a PC-hez. A FAT 32 cluster (felosztás) van a pendrájvokon is. A gépek (LCD/plazma TV, házimozi, műholdvevő) ezt ismerik fel. Az NTFS formátumot nem is látják! És ez a fontos! 120 GB fölött csak trükkösen lehet FAT 32-t csinálni! Egy 2 órás HD film kb. 1,3 GB csak. Úgyhogy van hely bőven. Műholdvevővel szoktam HD adásokat felvenni, vagy a PC-n lévő filmet rámásolni.
Itt egy jól működő, ingyenes particionáló:http://szoftverbazis.hu/szoftver/easeus-partition-manager-home-edition-v3-5-WC14.html
Felesleges elnevezni, mert a véndóz adja neki a soron következő betűt. Persze elnevezheted a maradék betűk bármelyikére. Ez az operációs rendszer alatt érdekes csak. Mondjuk "M" = Mozi. A TV vagy házimozi, stb. úgy is "C"-nek látja. A PC-n is lehet már előre mappákat készíteni, hogy legyen áttekinthető rendszere a dolognak: Rajzfilm, Akció, XXX, Zene

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#34743) eax1650 válasza alien_ (#34741) üzenetére


eax1650
aktív tag

http://www.geeks.hu/tesztek/090731_lg_42lh5000_teszt

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#34744) AMATŐR válasza n@p@lm (#34737) üzenetére


AMATŐR
őstag

Most beszéltem velük, az egész ország területére szállítanak. Ha valaki most rendel tőlük TV-t, ajándékba adnak :

-1db 2.5m-es aranyozott HDMI kábelt
-1db 1.5m-es Scart kábelt
-1db 3m-es usb kábelt.

[link]

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#34745) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Gyerekek ma megnéztem magamnak a Samsung led-es TV-t. Hát nem rossz szép képe volt csak egy valami riaszt el a megvételétől az ára. 399.999 Ft az egyik áruházban igaz adnak ajándékba mellé 70k értékben ajándék utalványt is ;] De akkor is sokallom az árát még is "csak" 40" :U Na majd egy év múlva fele ennyiért :))

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34746) VGYke válasza emre33 (#34739) üzenetére


VGYke
addikt

Akkor a B750-nél (200HZ) még rosszabb lenne mint a B650-nél? :F
Már kezdtem 750-en gondolkodni...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#34747) n@p@lm válasza AMATŐR (#34744) üzenetére


n@p@lm
őstag

nagyon korrekt ajánlat!
ha decemberig kitartanak ezzel az akciójukkal fontolóra veszem hogy náluk shoppingolok.

[ Szerkesztve ]

(#34748) VGYke válasza Yany (#34730) üzenetére


VGYke
addikt

Túlzás hogy egyre divatosabb a 3D, nekem kb. 10 éve lett az első PC-s Nvidia kártyám 3D szemüveggel, azóta lóf@sz nem történt a technológiában.
Szerintem a TV-knél (TV-adás, külső forrásból film lejátszás) nem is fog valami hasonló 3D élmény lenni. Ezt arra alapozom, hogy PC-n a játéknak és VGA drivernek kellett tudni a 3D-t, pl. az asztal soha nem volt 3D-ben, csak a megfelelő alkalmazás: Nvidia demo, néhány speciálisan elkíszített állókép és megfelelő játékok = pl. Duke Nukem 3D-t hiába nyomtam 3D-ben, nem volt az, ellenben az Unreal első része már az volt :) És Király volt, csak 30 perc után kifolyt a szemem!
3D egyik működése:
-Kell hozzá egy LCD szemüveg, ami a kép szinkronjában eltakarja a jobb vagy bal szemet
-Kell hozzá egy megjelenítő, ami hol a bal szemednek, hol a jobb szemednek látható képet jeleníti meg (PC esetén azért kell 120Hz-es monitor, mert amit zavarmentesen látsz 60Hz, jobb szem+bal szem = 120Hz, igaz ez i)
-Aztán kell hozzá egy eszköz, ami a megjelenítőt meg szemüveget szinkronizálja (a szemüveg mikor melyik szemedet takarja el),
Magyarul a szemüveget össze kell dugni valamivel.
PC esetén a VGA-val, TV esetén a TV-vel.
Amég nem lesznek olyan TV-k, amihez 3D szemüveget adnak (lesz hely hová bedugni), addig felesleges ezt a 3D témát feszegetni, meg ebben a vonatkozásban hz-ről beszélgetni!
Tanulságként: PC-hez, az Nvidiának van 3D szemüveg megoldása, hozzávaló PC monitorból meg 1db Samsung létezik.
LCD TV választásnál nem szempont a 3D

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#34749) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Most, vásárolni tervezek Xboxot és hozzá TV-t lenne pár kérdésem:

1. LCD vagy Plazma

2. 150-160ezer FT ig melyik lenne a megfelelő választás?

3. Hol érdemes venni?

és így összegezve, leginkább játékra lenne használva, meg persze DVD zni

Szeretném kikérni a véleményeteket hogy ne pazaroljam el a pénzem valami vacakra, remélem tudtok segíteni.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#34750) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv! egy 15négyzetméteres szobába mekkora tv-t ajánlanátok?

én 82-est gondoltam! a 107es túl nagy lenne érzésem szerint, vagy tévedek?
kb 4méter a szoba hossza, és kb 3-3,,5 méterről nézném a TV-t

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.