Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) Produkció


Produkció
senior tag

cifu mester és mit tudsz az A756ról?....nem ledes viszont csak 15%al drábább mint a 656....és nekem külsőre tetszetősebb ;)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17352) Produkció válasza gellei (#17350) üzenetére


Produkció
senior tag

samsung 32A656-t ajánlanám de az nem 100Hz-es....vagy a régebbi 32M87est az 100Hz viszont nem full hd:D....van valami philips vagy iylesmi ami mind a 2-t tudja de nagyon drága emlékeim szerint...annyi mint egy 40"os full hd-s 100hz-es :DDD

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17353) Mercutio_


Mercutio_
félisten

félOFF: Galvanius leválasztót pesten jó árban hol lehet beszerezni? (UPC SD adás kábelére tenném)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17354) lord40 válasza gellei (#17342) üzenetére


lord40
tag

Itt a megoldás amit keresel;)anasonic TX-32 LZD 85 :)

(#17355) gellei válasza Produkció (#17352) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszi!

Azzal szemeztem én is. Szerinted 1,8 vagy 2 méterről közel lenne egy 37"-es 656?
Abban van minden, mi kell nekem. Nem túl nagy egy hálóba?

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#17356) gellei válasza lord40 (#17354) üzenetére


gellei
aktív tag

Erre a tv-re Lúzer azt írta, hogy 1920-ban nem olyan szép a képe, bár lehet a vga-ja nem a legjobb hozzá. Mindenesetre meggondolandó úgy hallottam a Pana nem rossz tv-k terén.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#17357) Produkció válasza gellei (#17355) üzenetére


Produkció
senior tag

én a 37M87esem kb félméterről nézem....meglehet szokni hidd el, eleinte én is pesszimista voltam, most meg vakoskodok a munkahelyi 17"os előtt néha :((( ...mellesleg épp 40"ra fogom cserélni tehát igen, jó választás a 40" is ;]

amúgy CIFU, miért kell kinyomni játék alatt a 100Hz-t? kicsit bővebben plz hogy miért okoz input lagget...
jesszusom létezik 856 is?:D

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17358) Szatesz


Szatesz
őstag

Most nezem az uj lg 42lg7000 et és az uj SAMU 40A756 ot de ugynézem tulsok minden adat nem változott....csak pár aprosag....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17359) Cyrin válasza Produkció (#17357) üzenetére


Cyrin
addikt

Sőt 956 is.

(#17360) Spenc


Spenc
csendes tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és a sok információ már kezd bennem káosszá alakulni.
82 cm-es képátlóban gondolkodom a szoba méretei miatt. Eredetileg Samsungot akartam de a hétvégén megláttam két lg-t(32lg3000, 32lg5000) és az ár-tudás arányuk miatt inkább ezek felé húzok. Valaki használ ilyen lg tv-t, szerintetek érdemes a kettő közül valamelyikre beruházni?
Másik kérdésem pc összekötéssel kapcsolatos lenne. Felbontásnál azt írják hogy 1366X768, de a videokártyám viszont az 1360X768-at tudja. Akkor ez most gáz? :U ja és persze azt sem tudom igazán hogy DVI-HDMI vagy pedig D-SUB-D-SUB kábellel kéne összekötni. Az eladó úriember azt mondta hogy az első megoldást is támogatja a tv, csak előtte menüben ki kell választani a forrás jelet vagy mit.
előre is köszi a helpet :R

(#17361) Szatesz válasza Cyrin (#17359) üzenetére


Szatesz
őstag

ugy latom az mar ledes és nemsemmi a 2 000 000:1 es kontraszt sem:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17362) tupacamaru válasza Produkció (#17357) üzenetére


tupacamaru
veterán

Játéknál (főleg FPS-esnél vagy szimulátornál, ahol gyors reakciók kellenek) a 100Hz-et kikapcsolni szigorúan, mivel input lagot okoz (ie.: a képkockák pár század, de akár egy tized másodpercel is később jelennek meg a képernyőn). by Cifu Azért mert az elektronikának idő kell hogy a plusszban betett képkockákat kiszámolja. Ha jól értettem az eddigieket. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#17363) Produkció válasza tupacamaru (#17362) üzenetére


Produkció
senior tag

na de ez nem függ attól hogy a játékban mennyire állítom a frissítést?....nem értem a lényegét, 1 monitort is lehetett 100hz-re állítani még se okozott lagget...valami szájbarágósabban elmagyarázná vki?:D
akkor a 100Hz csak 1080p-nél jön igazán jól?

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17364) Capella


Capella
senior tag

Nem tudom, ismeritek-e [ezt] az oldalt.
Az .nrg-t DVD-re lehet írni, így TV-n is viszonylag egyszerű lenne megoldani.
De nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni, elég homályos és kis felbontással készült valami. Tök homály a Media Playerrel lejátszva és teljes képernyőre téve a monitoron, ahogy mountoltam.
A hang beállítás sem egy nagy durranás, ahogy a rózsaszín zaj körbesétál szerintem.
A .jpg képek viszont használhatók és jók lehetnek, amelyik TV lejátszik ilyen képet.
Ezek 1920x1080 felbontásúak.

[ Szerkesztve ]

(#17365) mustad1


mustad1
tag

Sziasztok!
Valaki segítsen!
Szeretnék venni egy lcd tévét.
amikoet szretném hogy tudjon:
-82 cm nél nagyobb legyen(tehát a 82 cmesek nem jók)
full hd felbontást tudjon..4
kb ennyi.

A lényeg h ami ár /érték arányban a legjobb azt szeretném
és szeretnék róla linket ha lehetséges!
és még kiváncsi lennék a legolcsóbb ilyen tévére is
előre is köszönöm a segítséget!
Joci

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#17366) Symbio válasza Produkció (#17363) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem igazán értem, hogy mit nem értesz :F
Az LCD tv-nél a 100Hz azt jelenti, hogy az elektronika előállít köztes képkockákat, ez pedig időbe kerül. Tehát ott, ahol fontos a nagyon gyors reakció, ott "későn" kapod a képet, tehát lemaradhatsz. Szerintem.

(#17367) gergo19 válasza Symbio (#17366) üzenetére


gergo19
aktív tag

Így van jól mondod. Mondok egy jól érthető hétköznapi példát Produkciónak. FPS-el játszol. Egy ember kidugja a fejét a fedezékből és gyorsan visszahúzza, Te rálősz. Mi történik? A számítógép kiküldi a valós idejű jelet a monitorra (ekkor van kidugva a célpont fej) a monitor(LCD TV) viszont még azt számolja, hogy milyen pontokkal töltse ki a fej mozgását. Mikorra ezt kiszámolja a célpont a fejét már "rég" visszahúzta, de Te ekkor lősz(jogosan mert látod a fejet), de a számítógép azt nem tudja, hogy a monitorod kicsit babrál a képpel és így elhibázottnak veszi a lövést, annak ellenére, hogy Te időben és pontosan lőttél.
Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

(#17368) Symbio válasza gergo19 (#17367) üzenetére


Symbio
senior tag

Én lusta voltam ennyit gépelni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17369) norti


norti
addikt

Cifu: köszi!

Látom vannak új versenyzők, mivel úgyis elment a pénzem bútorokra, megint kivárok. :)

(#17370) wassermann válasza mustad1 (#17365) üzenetére


wassermann
addikt

mustad

Nézzd csak itt, már szűrtem is neked: [link] (82cm-nél nagyobb FullHD-k szépen sorban).

Most nézem, hogy linkelve a szűrés sajnos törlődik. Állítsd a képméretet 37"-ra, a felbontást 1920x1080-ra, nyomd meg a Szűrés-gombot, majd alatta az eladási árat, hogy sorba tegye : )

[ Szerkesztve ]

(#17371) mustad1 válasza wassermann (#17370) üzenetére


mustad1
tag

köszönöm szépen! és 94 cm ben valami ajánlat? mert nekem a szurésedet nem töltötte be

pana fz 28. abszólúte kezdő, de! lelkes!

(#17372) Cifu


Cifu
nagyúr

gellei

Nézd meg a Philips 32PFL9603-ast.

Produkció

cifu mester és mit tudsz az A756ról?

Csak annyit, amennyit írnak róla. Egy kissé feltupirozott 656-os (ha jól látom, talán annak a panelje is van benne).

amúgy CIFU, miért kell kinyomni játék alatt a 100Hz-t? kicsit bővebben plz hogy miért okoz input lagget...

Mi olyan bonyolult ebben? :)
60Hz-en rákötöd a PC-t. A videókártyáról kap 60Hz-es jelet, és abból csinál 96 vagy 120Hz-et mozgás-interpolációval. A plusz képkockák megalkotásához várnia kell a "következő" képkockát. Tehát a számítógép már az X+2 képkockát számolta ki, de a TV még csak az X képkocka és az X-1 képkocka közötti képeket rakja ki.

CRT monitornál a 100Hz valós 100Hz-et jelent. HDMI-n max. 60Hz, LCD monitoroknál is max. 75Hz.

Spenc:

1360x768 = szabvány pc felbontás
1366x768 = szabvány HD felbontás -> PC-ről meghajtva két oldalt 3-3 oszlopban fekete pixel lesz, mert nem kap jelet.
Én mindenképpen a DVI-HDMI vagy Ati esetében HDMI-HDMI kábelt támogatom.

Szatesz:

A 2.000.000:1 dinamikus kontraszt az kb. olyan, mint az 1.000.000:1 dinamikus kontraszt plazmán. Mese, az életben nem fogod meglátni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17373) bwoay válasza gergo19 (#17367) üzenetére


bwoay
nagyúr

kicsit sántít a példa, illetve a megfogalmazás, mert azt sugallja
(számomra legalábbis), hogy te ugyan eltalálod (azt látod, hogy eltaláltad),
de valójában nem.
holott a gond ott van, hogy te látni fogod, hogy nem találtad el,
mivel pont akkora késéssel fog lőni a karaktered,
hogy éppen lecsúszik a találatról.
tehát a lag miatt eleve nem fogsz tudni pontosan lőni,
hiszen az a reakcióidődet növeli,
és amikor te meghúzod a ravaszt, akkor a gép még rászámolja
az ennek megfelelő animáció képkockáit.

ettől függetlenül én kurvajó erdeménnyel nyomtam végig
az A656-on az Uncharted-ot, rengeteg fejlövéssel,
tehát hálát adok az Úrnak, hogy nem kedveltette meg velem az FPS-eket,
és nem tett klántaggá sem :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17374) Produkció válasza gergo19 (#17367) üzenetére


Produkció
senior tag

azért nem ennyire vok noob, fizikai magyarázatot vártam:D

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17375) Produkció válasza Cifu (#17372) üzenetére


Produkció
senior tag

köszi, így már érthetőbb, szal max 75Hz megy HDMI-n?:F....és ha a videokártyáról kaphatna 100Hz-es jelet( amit tudom hogy nem:D)...akkor stimmelne minden nem?....de pl ha 100 helyett 120Hzet tudna az lcd tv akkor már az is jó lenne nem?....ha most is hülyeséget írtam akkor befejezem ezta témát és nem égetem magam tovább ;]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17376) Rick4


Rick4
félisten

kérdés, mivel járnál jobban: jelenleg egy 22"-os samsung tn+film-es lcdmonitorom van, semmi baja, kb fél éves. gondolkodom a cseréjén, 26"-os 1920X1080-as felbontású monitort tudnék venni 90K körül, vagy 32"-os 1366-os felbontású jobb paneles tévét 130K körül. van pozitív érv a tévé mellett? Nem játékra kell, hanem több ablakot kitenni egymás mellé, böngésző, tvtuner, msn, skype, az 1680 az bőven kényelmes... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17377) Forrest Gump válasza bwoay (#17373) üzenetére


Forrest Gump
tag

PC-és fps-ről volt szó, nem PS3-ról.

(vagy mindegy? :) )

[ Szerkesztve ]

(#17378) Produkció válasza Rick4 (#17376) üzenetére


Produkció
senior tag

sztem evidenes hogy az 1920ason több ablakot tudsz kitenni mint az 1366oson, persze nem fogod olyan nagyba látni de tény hogy több lesz....

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#17379) Lalika85


Lalika85
csendes tag

Sziasztok!
1-2 héten belül tervezek egy Nagyobb LCD tv vásárlást.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Olvasgattam itt a fórumon,már egy két írást,meg elolvastam a logout-ban is a cikket,de inkább megkérdezem a véleményeteket,mint hogy valami kevésbé jó készüléket vegyek meg.
Nem igazán értettem eddig hozzá. A cikkek azért segítettek.

Szempontjaim:
Minimum 100cm-es méretben gondolkozom.
Hosszabb ideig nem szeretnék utána másik tvt venni. Kb 2-3 évig,ezért szeretnék valami nagyon jót venni.
Tv-nézésre,számítógépről való filmnézésre,dvd-zésre és néha számítógépes játszásra is használnám.

179e ft-ért találtam egyet ami tetszik.
Samsung LE40N87BD
[link]

Szerintetek ez jó választás?
Ár érték arányban tud valaki jobb alternatívát?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget! :R

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#17380) Cifu


Cifu
nagyúr

Produkció:

A HDMI max. 60Hz-es jelet fogad.
Hiába 120Hz-es a TV, az input lagon nem segít, a késedelem ugyanúgy meglesz, hiszen az elektronikának időre van szüksége a mozgás-interpolációra. Tehát PC mode, 100Hz kikapcsolva, natív 60Hz. Ha gyors játékokkal játszol, akkor ez az ideális. Kalandjátékokhoz, stratégiai játékokhoz akár be is kapcsolhatod a 100Hz-et, hiszen a pár század másodperces késedelem ott nem feltünő.

Forrest Gump
:

PS3 esetén is megvan az input lag, gyors játékoknál ott is feltünhet a 100Hz esetén. A Samunál konzolok esetén a "játék" üzemmód ajánlott.

Lalika85

Olcsó, nagy méretű és nagyon jó LCD TV csak a mesében létezik. Ha 180e FT fölé nem akarsz menni, akkor a kinézett TV nem rossz. De az utód Samu LE-40A550-as széria egy nagyságrendel jobb elektronikával és tunerrel bír. Ha belefér, inkább az utóbbit válaszd.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17381) Demolator


Demolator
tag

Lényeges kérdésem lenne: ASUS EAX1650PRO Gamer Edition/HTD/256M -vga karim van jelenleg aminek van hdtv kimenete de nem hdmi hanem 7 tűs 3 szines rca megoldás van rajta kérdésem az hogy ezen a kábelen ha én 3 rca-val kötöm rá a tv-re akor most digitális jelet küldök majd vagy analógot? vagyis működök így is a full HD vagy az csak hdmi kábellel lehetséges?

A reklám helye

(#17382) Cobra. válasza Lalika85 (#17379) üzenetére


Cobra.
őstag

180-ért nem tudom hol láttad, én 220e-t találtam rá legjobb árnak most. Egyébként 180-ért jó vétel lenne szerintem, de a digitális tunere pl itthon nem használható, mert csak mpeg2-es.

FullHD-t 200 alatt csak olyat kapsz, ami tavalyi modell és megmaradt valahol, így beszerzési ár körül el akarják adni, hogy ne foglalja a helyet. Így vettük mi is a 37"-os Grundigot 3 hete 170-ért a MediaMarktban, persze utolsó darab volt.

Demolator: a 3 színű kimenet az komponens, az is jó minőség, igaz csak analóg, viszont egy sima Dvi-Hdmi kábellel is össze tudod kötni a gépet meg a tv-t és azzal ténylegesen tudja a digitálisan átvitt 1920*1080-at.

[ Szerkesztve ]

(#17383) Demolator


Demolator
tag

TV-be meg az LG 37LG5000-et néztem ki .. szerintetek? [199 900] vett már innen valaki hitelre valamit is?

[ Szerkesztve ]

A reklám helye

(#17384) bwoay válasza Forrest Gump (#17377) üzenetére


bwoay
nagyúr

persze, teljesen mindegy, a lag nem diszkriminál,
a jel ugyanannyit késik, forrástól függetlenül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17385) einstein válasza Rick4 (#17376) üzenetére


einstein
senior tag

Az egyetlen érv a TV mellett, hogy nem TN-es, 90k-ért meg valszeg csak TN-es monitort kapsz (26"-ban).

(#17386) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Mik a tapasztalatok 106cm-es LCD TV-kről játék terén. Tehát ha nem full HD-és, hanem 1366x768-as felbontást tud csak, akkor azon hogy néz ki egy játék natív felbontáson?

Haver akar venni egy ilyet, de én próbálom lebeszélni róla, inkább vegyen kisebb Full HD-s TV-ét, amin még játszani is lehet. Már virtuálisan a gépet is összerakatta velem, amiben egy 4850-es lesz. De ha nem full HD-s TV-ét vesz, akkor igen csak elég lesz neki egy 9600GT, vagy egy 3850. Mit tanácsoljak neki? :F

nem akarom hogy nagy csalódás legyen a vége, mert nagyon csúnya lesz véleményem szerint a látvány 1366-ban, egy akkora felületen(106cm).

[ Szerkesztve ]

(#17387) Szatesz válasza tzsolesz (#17386) üzenetére


Szatesz
őstag

Hát igen az elég csunyan fog kinezni....ha nem 5 méterrol fog jatszani vele:D
Inkabb vegyen egy 82 cm es full hd-t...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17388) Cifu


Cifu
nagyúr

Demolator:

Az komponens összekötettés lesz, analóg. Digitálisan a DVI-D, HDMI és Displayport megoldások vannak jelenleg.

tzsolesz:

Lehet használni, de legalább 2 méterről nézze, és ne messzebbről, mint 3 méter. Én legalábbis a saját szememmel ilyen távolságokból volt élvezhető még a kép. Ha közelebb mész, a pixelek már túl nagyok, ha távolabb, akkor a kép kisebb és nem látod a betüket rendesen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17389) tzsolesz válasza Cifu (#17388) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.

Ahhoz viszont nem kell 4850. :(

Elég lesz neki egy 3870 is, én úgy gondolom. ha nekem elég 1280x1024-re egy 2600XT is.

Mindenesetre próbálom rábeszélni egy FULL HD Samsungra. :K

(#17390) #92888064


#92888064
törölt tag

hi

gyorskeresőbe beírkáltam pár dolgot, de még nem tiszta minden.

igazából a 100hz és a windows viszonyára lennék kíváncsi.
(szóval érdemes-e leváltanom a jelenlegi philips 32pfl9603as kütyümet 100hz-es tesójára ha monitorként használom)
meg úgy általánosságban a 100hz az most parasztvakítás vagy sem. rengeteg fícsőrt reklámoznak, de hogy ebből nekem mi a jó, azt már nem tudom.

előre is thx

esetleg akinek van kalibrált ilyen kütyüje az elküdhetné a színprofilt :D

(#17391) #92888064 válasza tzsolesz (#17389) üzenetére


#92888064
törölt tag

mindenképpen beszéld rá a fullhd-re. 1 évig használtam hd-t és 3 hónapja cseréltem le fullhd-re. ég és föld. annyira komoly vas se kell alá. én egy 10000ft alatti procival hajtok meg egy 4850est(ami használtan kb 30k) és a ph-s teszből kiderült, h nem is kell jobb. 1-2 fps-sel csinált többet a 4 gigára húzott wolfdale a 3 gigára húzott e2140nél. ezen a felbontáson a videókari a szűk keresztmetszet. de még így is bőven az élvezhető határ fölött van a játékélmény egy ilyen konfiggal.

[ Szerkesztve ]

(#17392) tzsolesz válasza #92888064 (#17391) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, igen tudom. Azért akarok alá rakni egy E5200-at, hiszen a 45nm miatt az alacsonyabb fogyasztás megéri azt a 3-4K-t. Magas felbontáson elenyésző tényező lesz a proci esetleges gyengesége.

A TV része aggaszt inkább, mert azt mondta hogy holnap dől el mit vesz. Utána meg majd szid engem, hogy miért olyan kusza a kép. Ráadásul szörnyű lehet 106cm-en 1366-os felbontás, én biztosan nem játszanék vele. :(

[ Szerkesztve ]

(#17393) aksi


aksi
csendes tag

En is TV vasarlas elott, es teljesen osszezavarodtam. Eloszor sok forumot olvastam aztan ismerosoktol kertem tanacsot, es vegul elmentem megnezni eloben. Na itt romlott el minden.
A Samu 40LE656 volt a kivalasztott, masodik eselyes a Sharp 42X20E harmadik a JVC 42R90.
3 helyen jartam es mindenhol mast tapasztaltam, egyik helyen a Samu FullHD jellel szaggatott, akarmilyen komolyabb mozgasnal, mintha nem birna az adatot attolni, valaki latott mar ilyet? Egy masik boltban 4 azonos meretu TV volt egymas mellett (Pana, JVC, Sony, Samu) es csak a Samu nem szaggatott, illetve reszletegazdagsagban, szinben, feketeben odavert mindenkit. Valakinek van talpasztalata hasonlo akadozassal amikor az egesz kep mozog?
A harmadik helyen a JVC szinten szaggatott analog jelen (RTL klub), ilyen lehet vagy halucinaltunk mindharman?
Eddig a Sharp X20E a nyero, az mindehol a maximumot adta, jo valasztas?
Ha erthetelen akkor bocs. Tomoren: letezik-e hogy LCD tv rohadtul szaggat egy adott musorral, mashol pedig semmi baja?

Aksi

(#17394) Lalika85 válasza Cifu (#17380) üzenetére


Lalika85
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Nekem is szimpatikusabb amit te ajánlottál.
Nem biztos,hogy ezt megengedhetem magamnak...
Azért ez majdnem a duplája....

Ér 2x ennyit ez a tv?

Nekem nem fontos,hogy Samsung legyen.
Esetleg más gyártóknál,valami jó alternatíva?

A korrekt hozzáállásodat, előre is köszönöm!

(#17395) #92888064 válasza tzsolesz (#17392) üzenetére


#92888064
törölt tag

32",37",42"-os hdtv-ket tesztelgettem anno. a 42es 3 méterről már nem volt annyira pixeles. ha baromi nagy szobája van talán akkor lenne értelme, de ha monitornak is használja akkor mindenképpen fullhd. most már a madaras tescóban is 180ért osztogatják a 42es fullhdtv-ket, szal nincs akkor differencia a hd és a fullhd közt. mindenképpen megéri a különbözetet.

(#17396) #92888064 válasza #92888064 (#17390) üzenetére


#92888064
törölt tag

közben visszaolvastam, és az a szomorú tény fogadott, hogy teljesen fölösleges 100hz-es tv-t venni monitornak. pedig szemezgettem 32pfl9613mal... :O

ez a kép alakult ki bennem:

60hz-nél nem lehet magasabbra állítani winfosban a frissítést, mert gyakorlatilag a hdmi-hdmi kábel kevés hozzá :F

valaki homályosítson fel pls, lehet h csak félreértelmezem a dolgokat 2óra alvás után.

(#17397) Cobra. válasza #92888064 (#17396) üzenetére


Cobra.
őstag

A digitális megjelenítők (LCD monitor/Tv) max 75Hz-et tudnak (Tv szerintem csak a 60-at), de mivel itt teljesen más a képmegjelentés, mint a képcsöveseknél, így a képfrissítés Hz-e csak azt adja meg hány fps-t tud megjeleníteni a monitor (60Hz 60 fps). Tehát az LCD 60Hz-en nem vibrál, mivel fix képeket kapsz, csak akkor változik egy pixel, ha változik a megjelenítendő kép. Az LCD-knél reklámozott 100Hz (és följebb) azt jelenti csak, hogy 2 képkocka közé beszúr egy harmadikat (amit ő talál ki, hogy kb minek kell ott lennie), hogy gyors mozgásnál ne legyen darabos a kép (mivel pl a Blu-ray filmek csak 24p-vel, tehát 24 képkocka/sec-cel mennek és a legtöbb digitális adás is csak 25p). Tehát a 100Hz LCD-nél csak gyors mozgású műsornál jó, máshol felesleges, illetve ahogy ma már le lett írva játékoknál még hátrányos is (idő mire a Tv szoftvere kitalálja a beszúrandó képet, így kicsit később jelenik meg az aktuális kép a kijelzőn).

(#17398) #92888064 válasza Cobra. (#17397) üzenetére


#92888064
törölt tag

éééértem.
igazából a vízszintes csíkok zavartak gamelés közben, amin ugye segít a vsync, de olyankor előfurdul(nemtudom h a kevés fps miatt vagy más miatt), hogy késik a kép. millisecekről beszélek, de fps-nél meg minden gyors reakciót kívánó game-nél zavaró jelenség.
sima hdtv-nél éreztem ezt a jelenséget, azóta driverben letiltom ezt a funkciót. lehet h nem kéne, és durvább vas kéne alá?

amúgy thx :R

[ Szerkesztve ]

(#17399) kozi71


kozi71
senior tag

LCD TV tulajok,hátha valaki nem tud róla. A héten a T-HOME nem kódolja egyik adását sem. Így aztán lehet próbálgatni a HD adásokat is. Nálam Sony 40W3000-n elég jól ficeregnek. Filmbox HD eszméletlen szép.

high tech, low life

(#17400) borsi válasza tzsolesz (#17392) üzenetére


borsi
tag

Játékra szerintem nem gond az 1366x768, jól fog mutatni :DDD
Viszont minden másra már elég kevés a 768 sor...
Engem böngészés közben pl idegesít a laptop 900 soros kijelzője is, pedig az csak 124 sorral kevesebb a monitoromnál.. :(

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.