Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) ronTom válasza Cifu (#17347) üzenetére


ronTom
csendes tag

Cifu kösz a választ, a Philips 32pfl9603 a nyerő.
Csak egy dilemmám van, nevezetesen az hogy ennél a tv-nél, a 100 hz hiánya okoz-e érzékelhető elmosódást gyors mozgásu jeleneteknél (nem játék), vagy ezek a beépitett tehnológiák valóban folyamatos és éles képet eredményeznek 100 hz nélkül is.

(#17402) Termi16 válasza ronTom (#17401) üzenetére


Termi16
őstag

A 100hz szvsz nem fogja neked ''élesíteni'' a képet. Ahogy írtad, arra való, hogy folyamatosabbá tegye a mozgást.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17403) bigdigit válasza ronTom (#17401) üzenetére


bigdigit
addikt

nyugodtan veheted 100hz nélkül is.nekem 47pfl9703 van és sosincs bekapcsolva a 100hz.

(#17404) borsi


borsi
tag

HELLOHD

Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Vagy húzzak innen, van neki topikja? :DDD

Azért beírom, szerintem mást is érdekelhet. Ha valaki LCD tv-t vesz tévézni, nem árt nagyfelbontású jellel hajtani, ha nem akar állandóan holdvilág fejű embereket nézni.

Van nekik egy bemutató pontjuk a XI. Budafoki -Hengermalom sarkán az Euronics-ban. Bementem, megnéztem, elégedett voltam. Eurosport HD ment, tenisz, a szembelévő játékos szeme is látszott. SD-n ez otthon úgy néz ki, hogy van egy fehér karika, rajta egy baseball sapka. Ugyanilyen a kisebb tv-n is, csak ott az embernek nem szúrja ki a szemét. Megkértem az eladót kapcsolgasson egy kicsit, HD adások szuperek, SD minősége az UPC tányéroséval egyenértékű, talán picit jobb.(otthon, vidéken ez van, tányéros). A lényeg az, megtetszett, megmutattam apámnak, neki is. UPC le lesz cserélve, sőt én is Bp-n gondolkodom rajta, hiszen jobb áron kijövök, mint az UPC kábeles HD csomagjával.

De persze lett volna egy pár kérdésem, így megrendelés előtt. Az Euronics-ban, azt sem tudták hol a távirányító, úgy mászott fel a srác kapcsolgatni 3m magasra.. Bármit kérdeztem, nem tudták. Ezen felbuzdulva írtam egy levelet a Hellohd ÜSZ-nek, biztos kapok majd választ. De ezt inkább nem vártam meg, ki tudja meddig élek, felhívtam inkább őket, és beolvastam a kérdéseket:

1.,A beltéri egységre mennyi ideig van garancia?
2.,Ha esetleg elromlik, a javítás idejére jár cserekészülék?
3.,Mekkora merevlemez van benne, illetve hány órányi műsor rögzíthető hd vagy sd minőségben?
4.,Felvétel közben csak a "felvett" csatornát lehet nézni, vagy kapcsolgatni is lehet?
5.,Tervezik-e a programcsomagok bővítését, esetleg egy "nagyobb" csomag indítását?(kicsit több magyar nyelvű csatornával, sport1-2 stb..)
6.,A 2éves hűségnyilatkozat leteltekor a beltéri és az antenna a tulajdonomba kerül?
7.,A 2éves hűségnyilatkozatos konstrukció is "szereld magad"?

És ezeket a válaszokat kaptam, szóban, és általam szerkesztve:

1.,2 év garancia biztos, utána nem tudja, de ameddig előfizető vagyok, biztos megjavítják ingyen(aha, azért szívesebben látnám ezt leírva :DDD)
2.,nem tudja, nem volt még precedens
3.,80 GB, kb 32óra hd, 80 óra sd
4.,ha előre beprogrammozzuk a felvételt, lehet mást is nézni( ezt is szívesebben látnám leírva)
5.,ügyféligényektől függ, de már többen jelezték, valószínűleg igen
6.,igen
7.,felszerelik díjmentesen

Ha valakinek lenne tapasztalata, szívesen fogadnám, mennyire helytállóak a válaszok. 2 év hűség azért csak 2 év.

[ Szerkesztve ]

nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

(#17405) ronTom válasza #92888064 (#17390) üzenetére


ronTom
csendes tag

Szia Ad-m!
Én is Philips 32PFL9603 vásárlásán agyalok. Leköteleznél ha irnál pár sort a tv-ről.
Te vettél észre elmosódást/húzást gyors mozgásnál? Milyenek a BD filmek rajta?
Milyen távolságról használod monitorként és milyen netezésre (szöveg)?

(#17406) bwoay válasza Termi16 (#17402) üzenetére


bwoay
nagyúr

link[link]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17407) gellei válasza Cifu (#17372) üzenetére


gellei
aktív tag

Nem rossz! Ezen a tv-n az 1080p silmek ha számítógépről nézném nem szaggatnának? Ez nem 100hz-es, igaz?

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#17408) Termi16 válasza bwoay (#17406) üzenetére


Termi16
őstag

Én kérek elnézést, köszi :)

Lenne is egy gyors kérdésem, hátha vkinek van ötlete...

Miért lehet az, hogy 60hz-en nem tudom állítani a képbeállítások nagyrészét? (pc-ről történő filmlejátszásról van szó)

50hz-en tökéletes, mindent be tudok lőni, csakhogy itt sokkal rondább a kép, kevésbé éles és mintha kicsit elmosódott lenne, sötétebb is. (ugyanazon beállíátsokkal...)

Eléggé zavar a dolog, mert 60hz-en szép minden, csak épp nincs 100hz, fekete-szint állítás, gamma, stb...

mod: Monitoron annó ezt soha nem tapasztaltam...
Drivert már frissítettem, nem segített.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17409) gellei válasza ronTom (#17405) üzenetére


gellei
aktív tag

Szia!

Szerintem a gyengébb modellben benne van a 100hz.
32PFL7403D akkor valószínűnek tartom, hogy a 32PFL9603D-es is van olyan jó, ha nincs is 100hz benne. Azt olvastam, mintha ennél már Perfect Pixel HD rendszer tudná a folyamatosabb képet előállítani .... Igaz, legjobb, ha valaki olyan ír, akinek van ilyen tv-je, mert írni bármit lehet. Lehet nem jól gondolom, még most ismerkedek a témával. De én is ezt a tv-t szemeltem ki.

[ Szerkesztve ]

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#17410) Sakál8


Sakál8
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a tévéről Panasonic TX-32LX85P?

[ Szerkesztve ]

(#17411) #92888064 válasza ronTom (#17405) üzenetére


#92888064
törölt tag

hi

igazából monitornak vettem, de a közelmúltban rákötöttem a upc analóg adást.
van egy hd natural motion nevű fícsör ami folyamatossá teszi a sima tv adást. olyan mintha "élne". gyakorlatilag 0 húzás ennek köszönhetően. megnézném mit tud hd adással de analógot is eléggé megtuningolja. bd filmet nem nézek, hanem mkv formátumú hd és fullhd filmeket szoktam rajta nézni pc-n keresztül. ódákat lehet róla zengeni, nagyon ott van.
amúgy 2 méterről használom. a dpi-t átállítottam 133-ra, windows megjelenésnél nagy betűre állítottam+nagy ikonok, total commanderben átállítottam 11esre a betűméretet(félkövér), így mindent látok . böngészni 3.0.1es firefoxot használok crtl+srcoll-al állítottam be olvashatóra a betűket, gyakorlatilag az egész weboldalt kinagyítja akkorára amekkorára akarom. weboldalanként kell belőni, és megtartja a beállítást. még windowsban állítottam be a cleartype-ot, így sokkal szebbek a betűk, de lehet h alapbeállítás, és csak nálam kellett külön beállítani.

játszani nagyon jó rajta, most jöttem rá, hogy az előző tv-mmel volt a gáz, és azért nem használtam vsyncet a vízszintes csíkok elkerülés miatt. fél órája teszteltem egy kis cod4 multival. nem vettem észre, h késett volna a célkereszt, és a csíkok is megszűntek.
szóval monitornak bőven jó.

egy szó mint száz, nyugodt szívvel ajánlom.
bár lehet h elfogult vagyok, mert a gyártónál dolgozok :B

(#17412) Atter válasza Produkció (#17351) üzenetére


Atter
csendes tag

Szia!

Hol láttál te 15%-al drágábban A756-ot, mert az érdekelne :)
A656 250e körül mozog, A756 pedig 370e az AVPlanetnél...

@Cifu
250ezres árkategóriában milyen LCD ajánlasz? 40"-os kellene, FullHD, az sem baj, ha MPEG4-es tuner, de ez különösebben nem számít...
Filmnézésre és játékra lenne használva...
Segítséged előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17413) Digitalis válasza gellei (#17409) üzenetére


Digitalis
senior tag

Nekem 7603H van no 100Hz. Én 24Hz-en használom fixen, hardveres medialejátszóval. PP/NaturalMotion3HD bekapcsolva. Ezek az eljárások is mozgásokat, színeket, vektorokat elemeznek és képet szúrnak be. A leggyorsabb mozgásoknál is tökéletes, folyamatos, gördülékeny semmi szaggatás. (99%-ban csak1080p (mkv) fullHD-t nézek) Számítógép azonnal felismerte, monitorként szebb/jobb mint a Sony G500-am... TV tunere is veri a konkurenciát, habár a digi-TV sz@r. de 3 méterről már az is jó.
Keress rá, tesztekben több 100Hz -est is lenyomott, képminősége 40a656-al minimum egál.
Ha nem tudsz dönteni a teszteket nézd, ne az agyon csépelt (hypolt) 100Hz-t, hogy tudja-e...

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17414) casenoid


casenoid
tag

van vmi tapasztalat erről az lcd-tv-ről? Samsung LE-40M87
pl: http://www.argep.hu/product_434130.html

PS3 vagy más HDMI kimenetről milyen konverzión megy át a jel hogy 1080-as lesz?
interpoláció? torzul vagy pixelesedik? vagy van vmi 720-as üzemmódja ezeknek a tv-knek?
nemtom elképzelni, hogy egy 720-as game jól néz ki 1080-ra kihúzva...
tapasztalat van rá?

PR telekomnál vannak rokonaim, ott megkérdeztem személyesen, hogy milyen a digitális adásuk, ami HD-re is jó: azt válaszolták hogy SCART, esetleg RCA kimeneten adják.
ez elég reménytelen hd-nak, nem?

megjegyzés, offtopic:
Euronics? viccesen max XENUról tudnak infót adni.
(mivel Szcientológus a cégtulaj család, főtámogatók)

(#17415) casenoid válasza casenoid (#17414) üzenetére


casenoid
tag

előbbiekre általánosabban: LE40x87 :) nemtom az M és N között van-e érdemi különbség.

mások hozzászólása alapján jól értem, hogy LE40 A egy újabb sorozat és nem az M vagy N az újabb?

(#17416) gergo19 válasza Digitalis (#17413) üzenetére


gergo19
aktív tag

Mi különbség a 7603H és a 7603D között (40")? Mindkettő Ambilight-os? És milyen Tuner van benne Mpeg2 v. Mpeg4? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17417) Digitalis válasza gergo19 (#17416) üzenetére


Digitalis
senior tag

Először is 42" és a "D" csak mpeg2 a "H" az mpeg2/mpeg4 is.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#17418) headhunter


headhunter
addikt

Full HD-és filmekhez is alternatíva lehet : [link]

(#17419) Kobe


Kobe
veterán

Sziasztok

kerestem neten, de nem igazán találtam minőségi különbséget összehasonlító oldalt - bejegyzést SD és HD re felskálázott tv adások között. Szeretnék emgnézni pár összehasonlító képet, hogy lássam is mi a difi. Szeretnék előfizetni IPTV szolgáltatásra, amihez társulna az STB vel együtt felskálázási funkció, cska nem tudom hogy ez parasztvakítás e vagy valós előrelépés.

(#17420) gellei válasza Digitalis (#17413) üzenetére


gellei
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! Egyre jobban tetszik ez a készülék. :)

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#17421) ronTom


ronTom
csendes tag

Ad-m, Termi16, bigdigit, gellei, kösz a válaszokat! :R

(#17422) wassermann válasza Kobe (#17419) üzenetére


wassermann
addikt

Jól gondodlod, parasztvakítás: attól, hogy az IPTV STB-je felskálázza a normál adás (SD) képét HD-re, abban nem lesz több finomabb részlet, képi információ.

[ Szerkesztve ]

(#17423) Alex91


Alex91
félisten

LG 32LG4000

Errol mit tudni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#17424) Kobe válasza wassermann (#17422) üzenetére


Kobe
veterán

ennél kicsivel részletesebb információra - vagy minőségi összehasonlítást bemutató JPG re lenne szükségem, ez utóbbit nem találtam. Tisztában vagyok a szimpla nagyítás és az interpolálás közötti különbséggel, és mivel a jelenlegi SD adás minősége ramaty, érdekelne, hogy egy upscaling funkcióval rendelkező berendezés képes e "becsapni" a szemem, és ha igen, milyen mértékben

(#17425) wassermann válasza Kobe (#17424) üzenetére


wassermann
addikt

Valahol asszem van egy IPTV topik, lehet szerencsésebb lennél ott ...

... de, nem járnál jobban egy DVB-T-s STB-vel? - ami hamarosan 3 csatornát FullHD-ben behoz neked a TV-re ingyen (M1, M2, DUNA)

[ Szerkesztve ]

(#17426) Kobe válasza wassermann (#17425) üzenetére


Kobe
veterán

nem hiszem h a közeljövőben olyan csatornakínálat lenne HD ből h külön STB vel kellene operálnom. Októberben indul a VDSL szolgáltatás, vagyis elvileg még idén ugyanezzel az STB vel és firmware frissítéssel lehet majd HD adásokat fogni.(ehhez persze a csatornakínálat növeléseis kellene) Így nem látom értelmét variálni az STB vel magával, főleg hogy a 3 csatornát amit említesz, nem is nézem, a többinél viszont fontos lenne a jobb minőség már most akár :) Csak érdekelne h mennyivel jobb minőség is amiről beszélünk....

(#17427) Bone09 válasza Digitalis (#17413) üzenetére


Bone09
csendes tag

Sziasztok!

A két TV, amin agyalok még mindig:
- Philips 37PFL7603D
- Samsung LE-37A656

A gyors mozgásoknál semmi különbséget nem láttam, a képminőség is teljesen egyforma.
Ami nem tetszett a Samsungnál az a túl rikító, már szinte természetellenes színek, de gondolom ezen talán lehet állítani.
A Philipsnél a színek rendben voltak, ami viszont furcsa volt, hogy a fekete háttér szürkés kékes volt (ez a Samsungnál ténylegesen feketének látszott).
A Philipsnél hiába vettem le a fényerőt, a szürkés-kékes háttér megmaradt.

A Philips tulajok írják már meg, hogy mit kell állítani ahhoz, hogy meg tudjam nézni még vásárlás előtt Philips feketéjét.
Vagy lehet, hogy ez a normális és a fekete helyett minden esetben kékes háttért ad?
(Emiatt van Ambilight?)

Előre is köszönöm.

(#17428) Cifu


Cifu
nagyúr

aksi:

Sajnos a bevásárlóközpontokban kiállított TV-k képe nem igazán alkalmas a minőség eldöntésére. Sok esetben gány módon vannak összekötve, és a beállításaik sem igazán korrektek, arról nem is beszélve, hogy a fényviszonyok a legritkább esetben hasonlítanak egy nappaliéhoz.

Lalika85:

Mint minden, ez is pénztárcafüggő dolog. Ha az ár a fontosabb, akkor az N87 a választottad. Ha megengedheted magadnak, akkor az A55x széria jobb, de nem 2x annyira azért.

gellei:

Sajnos ez erősen szubjektív dolog, két lehetőség van:
1.: 24Hz-re állítod a PC képfrissitését, VSync On (Vistán alapból így megy).
2.: Marad 60Hz-en, és a videólejátszó szoftverre bízod magad, tökéletes nem lesz, de ettől még lehet, hogy észre sem veszed.

Termi16

Anno javasoltam, hogy nevezd el a bemeneti eszközt (HDMI1 / 2 / 3 / 4) valami mássá, és úgy változik-e. Kipróbáltad?

Atter:

A Samsung LE-40A55x széria, a Philips 42PFL5603 és a Sony KDL-40S4000-eseket nézd meg szerintem. Személyesen csak a Samut láttam / próbáltam, de HDMI-n a másik kettőnek sincs gondja a PC-re kötéssel az információim szerint.

casenoid:

Az M87 a Samsung tavalyi közép kategóriás FullHD TV-je, az akkori viszonyok között nagyon korrekt volt, a mai viszonyok között már inkább alsó-közepes kategória. Az N87 egy olcsóbb LCD panellel szerelt kistesó. Az idei Samu jelölés az Axxx, az A3xx a HDReady belépő szint, az A4xx a HDReady alsó kategória, az A5xx a FullHD középkategória, az A6xx a FullHD közép-felső kategória, az A7xx és A8xx felső kategória és az A9xx a csúcs kategória.

Egy RCA (kompozit) és SCART csatin tuti nem lesz HD adás.

Az átméretezést minden esetben egy skálázó chip végzi, ez lehet a TV-ben, de lehet a forrásban is (PS3). A skálázó chiptől függ, hogy milyen lesz a végeredmény, de a 100%-os mindig a natív (1080p -> 1080p).
A PS3 esetében a kimeneti felbontást állísd 1080p-re, a többi a konzol dolga. Hogy hogy fog kinézni ez esetben, az tisztán a játéktól függ.

Alex91:

A kérdés jó, még a német LG oldalon se találok LG4000-es szériát...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17429) Termi16 válasza Cifu (#17428) üzenetére


Termi16
őstag

Ezt el is felejtettem :B

Elneveztem HD-DVD-nek, így még rosszabb lett a kép, pl most is a weblap háttere..cserébe viszont 60hz-en is tudok állítani mindent. Még próbálkozom. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17430) Cifu válasza Termi16 (#17429) üzenetére


Cifu
nagyúr

Vedd le az Élességet a menüben, az segít a betűk körüli aurákon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17431) Termi16 válasza Cifu (#17430) üzenetére


Termi16
őstag

Csináltam két képet (sajnos csak telefonnal), hogy lásd mire gondolok.

Nem látszik tökéletesen, de azért talán...

Az első képen a fehér rész csíkos, a másodikon (pc) tökéletesen homogén, fehér.

HD-DVD

PC

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17432) Cifu válasza Termi16 (#17431) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbálj ki más elnevezést is, illetve jöhet a menüben a különféle opciók végigpróbálgatása. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17433) Szatesz válasza Termi16 (#17431) üzenetére


Szatesz
őstag

huh én is ilyen lg6000 et neztem ki.......lehet akkor nem a legjobb választás?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17434) Termi16 válasza Cifu (#17432) üzenetére


Termi16
őstag

A többinél is ilyen, kivéve a PC-nél.

A csíkozódást megoldotta az ''élénk kontraszt'' magasról alacsonyra való állítása.

Viszont ahogy elkezdtem lejátszani egy filmet (Ice Age 2 1080p-s rip, a legjobb minőségű filmem) a betűék elmosódtak és minha egy-két képhiba is lett volna. Beletekertem a filmbe, a képhibák eltűntek (de már véginéztem egyszer és annó az eleje is jó volt), és ahogy kiléptem, a betűk is helyreálltak(viszont amíg ment a km-player, addig mindenhol elmosódtak a betűk, asztal, böngésző stb..:( ).

Még annyit, hogy 24p-től, 100hz-től függetlenül úgy érzem, hogy akadnak a filmek, az összes. Nem feltűnően, csak megröccen picit, de nagyon zavaró, mert gyakran csinálja. Én már arra gyanakszom, hogy codec gond lehet. Kmplayert használok, illetve K-lite codec pack van fent.

Szatesz: Nem tudom...95%-ig elégdett lennék vele, ha nem lenne ez a lagos dolog, illetve pc-s cimkén is működne 60hz-en az összes fícsör.
Egyetlen problémám a tv-vel, hogy a bevilágítása kicsit durva, ami fekete vagy nagyon sötét háttérnél filmnézés közben sajnos észrevehető. De egyébként nagyon pöpec a cucc, és ha a fenti dolgokat sikerülne kiküszöbölni, akkor tökéletes lenne :) (a bevilágítást megszoknám:DDD)

Egyébként pl játékra, konzolhoz meg netezni tökéletes, és nem egy filmet is megnéztem már, nem rossz, csak a fenti hibák...(amelyek szvsz nem a tv miatt vannak)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17435) Cifu válasza Termi16 (#17434) üzenetére


Cifu
nagyúr

24Hz-es képfrissités van beállítva vagy 60Hz?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17436) Termi16 válasza Cifu (#17435) üzenetére


Termi16
őstag

60hz volt belőve, de 24hz-en is néztem annó, minden variációban (24p-ki 100hzbe, fordítva meg stb..) és nem segített. Bár az pc-s cimkén volt, megnlesem gyorsan Blue-Ray-en 24hz-en. :R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17437) Szatesz


Szatesz
őstag

Haveromnak meg elég homályos a SAMU 40a656 osa és nem szeret igy vele jatszani azt mondja nah akkor milyen tvt is vegyek?:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17438) Termi16 válasza Szatesz (#17437) üzenetére


Termi16
őstag

Ez minden, csak nem homályos :) Olyan éles, hogy mikor először megláttam....:)

Haverok voltak nálam bulizni szombaton, a nagy party helyett éjjel majdnem filmnézés lett a doloból, annyira bejött nekik a tv :)(csak két hölgy rosszul lett, és itt feküdtek le, nem akartuk őket zavarni) Egyik ökör 30cm-ről nézte a Jégkorszak 2-t (mármint azt a kis részt, amit látott belőle ilyen távolságból :)) ) és még onnan is teljesen éles volt.

Mondom, játékok alatt semmi panaszom a cuccra.

Cifunak köszönhetően pedig talán a lag is kezd megoldódni, bár lehet, hogy ezt most csak bemesélem magamnak :DDD De mintha az eddig 10 másodpercenként bekadó Star Wars film nem remegne többé....:)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17439) Szatesz válasza Termi16 (#17438) üzenetére


Szatesz
őstag

Ezt örömmel hallom mert én is 42lg6000 et neztem ki....Milyen videokarid van hozzá mert én akarok hozzá venni egy 4870x2 t vagy megtartom a 9800gx2 met.....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#17440) Termi16 válasza Szatesz (#17439) üzenetére


Termi16
őstag

Nekem egyelőre csak egy 4850-em van, de tervezek egy x2-t venni mellé. Bár sok játék még így is szépen megy fullhd-ban. :)

Az atik nagy előnye a hdmi-s hang, persze ez csak annak számít, aki rendelkezik a megfelelő cuccokkal is. Meg persze most teljesítményben is sokkal jobbak a pirosak.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17441) Termi16


Termi16
őstag

Nem tudom mitől, de most megint iszonyatosan akadozik a film :(:(

Olyan előfordulhat esetleg, hogy egy hd-s rip akad? Tehát nem a szoftverek/megjelenítő hibája, hanem a filmé? Megnézem még 3-4 másikkal is, de már csak erre tudok gondolni, mert az kegyetlen durva, ami most folyik...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17442) bigdigit válasza Termi16 (#17441) üzenetére


bigdigit
addikt

nálam is járt olyan mkv bármit csináltam szar volt.de én inkább hangcsúszásban tapasztaltam.
szedj le minden codek csomagot.ne legyen fent csak kmplayer.
most minden tökéletesen megy 100hz és hd natural motion nélkül is.pedig 60hz-re van rakva a tv 24p-s filmeknél is.

(#17443) Termi16 válasza bigdigit (#17442) üzenetére


Termi16
őstag

Sajnos így sem jó...:(

Remélem egyedi hiba, kipróbálom mással is.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17444) Capella válasza Termi16 (#17434) üzenetére


Capella
senior tag

A codec pakkok tudnak nagy problémákat okozni.
Talán a legveszélyesebb ebből a szempontból az Ace volt, még a rendszert is taccsra tudta tenni.
A K-lite-et nem tudom mennyivel jobb, talán igen, de lehetőleg ne használj kodek pakkokat, csak azt a kodeket telepítsd, ami nagyon muszáj a lejátszáshoz.
Ahogyan bigdigit is írta.

(#17445) Termi16 válasza Capella (#17444) üzenetére


Termi16
őstag

Az Ace tényleg gáz, de a K-lite-al soha semmi problémám nem volt, és bármit lejátszik.

Meg mint írtam is korábban, monitoron nem akadoznak a filmek, csak a tv-n. Bár ezt a Star Wars-t meg kell nénzem külön...

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17446) bigdigit válasza Termi16 (#17445) üzenetére


bigdigit
addikt

milyen tv is ez?lemaradtam...

(#17447) Termi16 válasza bigdigit (#17446) üzenetére


Termi16
őstag

47LG6000

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#17448) Atter válasza Cifu (#17428) üzenetére


Atter
csendes tag

A Samu LE-40A656nál jobb az A55x? Mert szvsz a 6os széria is beletartozik a 250ezres árkategóriába :B
És akkor a három közül melyiket ajánlanád:
LE-40A656 / 42PFL5603 / KDL-40S4000?

Előre is köszönöm!

(#17449) bigdigit válasza Termi16 (#17447) üzenetére


bigdigit
addikt

érdekes pedig úgy tudtam az már real 24p-s.valahol keress 25hz-es anyagot és azzal is nézd meg.de HD maradjon.volt valahol linkelve egy oldal ilyen anyagokról de ne kérdezd meg hol.

[ Szerkesztve ]

(#17450) Cifu válasza Atter (#17448) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha az A656-os belefér, akkor az - egyértelműen jobb, mint az A55x.

A felsorolt háromból egyértelműen az A656-os, minden téren veri a másik kettőt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.