Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4791) noezmegmi válasza King Unique (#4770) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm! Ha hamarabb találom meg ezt a fórumot, nem veszek feleslegesen [Gembird EE2-U3S-2 külső ház]. Mondjuk amit linkeltél az nagyon érdekes [#4564 A-hole]
Nem igazán vagyok fórumos, ha elrontom a linkelést akkor elnézést kérek.
Két kingstone UV500/240 most [EE25-XA6 USB 3.0 ALINE BOX] ilyet rendeltem.
Igazából az átlag emberek nem tudják, nem is ismerik mire kell figyelni mitől jó egy külső ház amiben SSD-t pakolunk. Amiről kevés információ van az egy [ADSA-1S6 USB 3.0 - 2.5" HDD SATA] Hozzá nem értők csendes nyugalmával rendeltem egyet :C Valamire csak jó lesz alapon :) amint kibogarászom mivel kell tesztelni akkor megosztom a tapasztalatot.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4797) noezmegmi válasza King Unique (#4794) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm és igazad van egy újraindítás pár dolgot megoldott. Amit nem értek a AXAGON EE25-XA6 kingstone UV500/240 nem látja a gyári Kingstone Manager program igaz exFat volt rajta a mobil miatt. Most NTSF van rajta és Kingstone Manager nem látja és a mobil sem látja. ;) [kép]
AXAGON ADSA-1S6 házba átrakva a UV500-as már látja a kingston Manager [kép]
Most fel van adva a kérdés tegyem vissza exFat-ra?
[#4796 Brogyi] Milyen programmal tesztelted ? fut win10 alatt? Nem akarok turkálni senki zsebében, de miben jobb kintről rendelni? Itthon talán 2-3usd több és kapsz rá 24 hónap garanciát.
Tévedtem kintről drágább! most néztem az árakat [Ugreen HDD Case 2.5 SATA to USB 3.0]
az [AXAGON EE25-XA6]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4802) noezmegmi


noezmegmi
tag

Pár napos kínlódás eredménye aki közvetlenül szeretne adatokat menteni androidos telefo- tablet annak exFAT a megoldás. [link]
[ADSA-1S6 USB 3.0 - 2.5] ebbe Kingstone UV500/240 NTFS formázva, nem látja a telefon. Kingstone Manager szépen fut rajta, TRIM és USAP támogatva. [kép]
exFAT esetén nagy kérdés USAP és a TRIM fut-e? Akinek van tapasztalata annak köszönöm előre is.
Köszönöm a segítséget [(#4794) King Unique] :R
[(#4801) King Unique] Válasz közben jött és sok kérdésre kaptam választ.
Ami nem világos USAP és TRIM ezek hogy viselkednek exFAT esetén, kellenek-e? TRIM hiánya miatt idő előtt romlik a sebesség? Három ház van nálam:
1, [ADSA-1S6 USB 3.0] burkolat műanyag?! hőelvezetés az nagy kérdés :)
2, [EE25-XA6 USB 3.0] burkolat aluminium, minőségi kidolgozás, minden része minőség.
3, [Gembird EE2-U3S-2] burkolat valami nagyon vékony fém a két vége műanyag, ház rögzítés csavaros de nagyon gyenge a csavarok minősége, kábel az nagyon vastag, USB csatlakozása viszont minőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4803) noezmegmi


noezmegmi
tag

Nem tudtam a másikhoz szerkeszteni, elnézést! Csináltam tesztet ami biztos pár embernek jelent is valamit. [ADSA-1S6] és CDI [ADSA-1S6]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4804) King Unique válasza noezmegmi (#4802) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a mellékelt screenshoton az látszik, hogy a Kingston szoftvere kezeli a külső SSD-t, ellenben az UASP és a TRIM (UNMAP) támogatása, működése nem. Az előbbit Windowson ezen leírás, míg az utóbbit a már említett másik válaszban lévő leírások alapján lehet ellenőrizni. Az UASP-t magának a külső háznak és az operációs rendszernek is támogatnia kell, akkor fog működni. A TRIM, pontosabban az UNMAP működésnél szintén ez a helyzet, valamint annak SATA SSD-k USB-s használatánál feltétele az UASP működése is. A fájlrendszer max. az utóbbi, a TRIM / UNMAP működésénél számíthat. Windowson a TRIM elvileg NTFS és ReFS fájlrendszereknél támogatott, ellenben exFAT fájlrendszernél nem. Az utóbbira pl. ebben a cikkben is utalnak, valamint arra is, hogy Windowson használva célszerű NTFS-re formázni a külső SSD-t, ha cél a TRIM / UNMAP megfelelő működése. De amúgy ha annyira érdekel, akkor a lehetőség adott, ki tudod próbálni exFAT és NTFS fájlrendszerrel is, aztán kiderül.

Ha nem működik az ATA TRIM, illetve USB-n az SCSI UNMAP, akkor igen, előbb-utóbb be fog lassulni a külső SSD, drasztikusan csökkenhet az írási sebessége. Viszont hogy ez mikor és milyen mértékben következik be, az egyrészt függ a használattól, annak intenzitásától is. Másrészt ha magánál az SSD-nél pl. a Garbage Collection kellően hatékony, akkor az eleve valamelyest kompenzálhatja a TRIM hiányát és ezzel lassíthatja az előbbi bekövetkezését.

Az ADSA-1S6 külső háznál a CDM eredménye jónak mondható, egy SATA3-as SSD-vel UASP módban ennyit kell tudnia USB 3.0-n. A CDI is támogatja, meg gondolom a HDS is, tehát az is oké. Bár az utóbbiak inkább az EE25-XA6 külső háznál lettek volna érdekesebbek, azt nem kezelte valamiért a Kingston szoftvere.

[ Szerkesztve ]

(#4805) noezmegmi válasza King Unique (#4804) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm! Nem a te hibád egy őszinte vallomás nem beszélek annyira angol nyelven és nem értek a gépekhez annyira, parancssoros valamit nem tudom megcsinálni. Minden más amiben teszt kell abban jó vagyok. Őszintén egy hete eltűnt a kettőskereszt, van de amikor arra katt akkor egy képernyő képem lesz.
[CDI EE25-XA6] és a CDM [CDM EE25-XA6] ami érdekes kiadás után ez jelenik meg [Kiadas] EE25-XA6 esetében nem alszik el a kék led!? [Kiadas ADSA-1S6] kikapcsolja a házat! [Eszkozkezelo EE25-XA6] ez biztos hasznos. Végeztem még gyári kábellel is tesztet [CDM EE25-XA6 1m] kb 1m kábel ez a gyári. Azt hittem kábel hiba ezért csináltam a másik rövid kábelével és azzal szerintem gyorsabb.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4808) noezmegmi


noezmegmi
tag

Nagyon szépen köszönöm! Volt valahol egy linked abban volt "cmd" na azt végül megcsináltam. [kép]
Másik nagyon érdekes dolog a EE25-XA6 házakban file másolás sikertelen, nem lehet rá másolni. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
ADSA-1S6 házba helyezve viszont működik. [kép] Írtam az alza-nak hogy szerintem megy vissza nekik a két Axagon ház.
Annyi link volt már nem tudom követni, de a " TrimCheck " megcsinálom és amint kész felrakom a képet.

ADSA-1S6 ház a leválasztás után jön az üzenet " biztonságosan eltávolítható" és utána a kék led kialszik. USB kihúzása nincs hangjelzés.
EE25-XA6 leválasztás után jön egy üzenet a biztonságosan eltávolítható, de kéken világít és amikor lehúzod akkor van egy hangjelzés.

ADSA-1S6 na még egy érdekes dolog, válszolás alatt a ház kikapcsolt magától :) nem mértem mennyi idő után a ház kikapcsol!
EE25-XA6 ház nem kapcsol ki magától a ha nincs használva a boltot megjártam és akkor is ment.
Nem tudom ezek mennyire fontos információ.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4809) King Unique válasza noezmegmi (#4808) üzenetére


King Unique
titán

Ami ebben a leírásban van, ott az fsutil behavior query disabledeletenotify parancs csak azt mutatja meg, hogy a Windowsban be van-e kapcsolva az adott fájlrendszereknél a TRIM, kiküldi-e a parancsot a Windows kernele. Ellenben a tényeges működését nem, vagyis hogy továbbítja-e a driver az eszköz felé. Meg ebből azt sem lehet megmondani, hogy USB-n működik-e. Azt a korábbi válaszban levő leírások alapján lehet letesztelni, azaz pl. a többször említett TrimCheck programmal.

A jogosultsági / írásvédettségi problémádra továbbra is azt tudom mondani, amit az egyik előző válaszban. Viszont nemrég még azt írtad, hogy a Windows újraindítása állítólag megoldotta ezeket. Most akkor mégsem? :F Az I/O eszközhiba meg lehet a külső ház / USB-kábel / SSD hibája miatt is. Ahhoz, hogy egyiket-másikat ki lehessen zárni, nyilván ki kellene próbálni másik kábellel, másik HDD / SSD meghajtóval, a meglévő SSD-t másik külső házban stb. De az is lehet, hogy az EE25-XA6 külső háznál a gyári kábel nem jó, meg az 1 méteres hossz amúgy is kicsit sok egy 2,5"-os modellnél. Ha másik, illetve rövidebb kábel használatánál nincsen eszközhiba, akkor meg egyértelmű az előbbi az oka. Az viszont nem világos, hogy miért akarod visszaküldeni mind a kettő AXAGON külső házat, amikor az ADSA-1S6 modellel a leírtak alapján nem volt különösebb gondod. Az EE25-XA6-nál meg lehet csak a gyári kábel hibás, vagy túl hosszú, valamint Windowson belül a fájlrendszernél a megfelelő felhasználói jogosultság beállításának elmulasztása miatt is lehet hozzáférési probléma. Továbbá ha asztali PC a gazda hardver, akkor annál elsődlegesen a hátlapi (alaplapi) USB-portok használata javasolt, mivel azok stabilabbak lehetnek működés és tápellátás terén is az előlapon lévő portoknál.

A Windowson belüli szoftveres leválasztással kapcsolatos dolgok az előző válaszban már ki lettek fejtve. Ha az EE25-XA6 külső ház ilyenkor nem (?) támogatja firmware szinten a LED kialvását és / vagy a HDD / SSD leállítását, akkor az előbbinél nem meglepő a tapasztalt jelenség.
Az automatikus kikapcsolásnak viszont működnie kellene, sőt a gyártó weboldalán is fel van tüntetve, hogy 10 perc inaktív állapot után automatikusan leállítja a benne lévő merevlemezt. Viszont arról ebben a topikban is volt szó, hogy ehhez jelen esetben 10 percig teljesen inaktív állapot kell, amit az egyes diagnosztikai programok, vagy akár maga a Windows rendszerfolyamatai is meggátolhatnak, ha 10 percen belül hozzáférést intéznek a külső meghajtóhoz (bővebben).

[ Szerkesztve ]

(#4810) noezmegmi válasza King Unique (#4806) üzenetére


noezmegmi
tag

Köszönöm a Trimcheck sikerült leszedni és sikerült a SSD-re tenni :) tesztelés az nem úgy sikerült ahogy gondoltam, de megoldottam minden enter előtt vártam egy percet. Minden képet felrakok amit csináltam! ház tipus ADSA-1S6:- [link] , 2-es [link] , 3-as [link] , 4-es [link] , 5-ös [link] , 6-os [link]
Tévedtem illetve belekavarodtam amikor azt írtam hogy az újraindítás megoldotta, nem oldotta én raktam át ADSA-1S6 házba és azt hittem a most minden jó!
Természetesen vissza palolva EE25-XA6 házba futnak a tesztek, nem fut a Kingstone Manager, és nem lehet rá másolni. Most visszarakom EE25-XA6 házba a SSD-t és azon is futtatom, de ez kicsit csalás mert már rajta van a Trimcheck.
Folytatom a tesztet és rakok fel képeket at eredményről. Mindent köszönök

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4811) noezmegmi


noezmegmi
tag

Axagon ház teszt nekem lezárult, én kábel vagy házban lévő hibára gondolok. Két axagon EE25-XA6 rendeltem és mindkettő tesztelve lett, ami érdekes a kábelhiba, de ellentmond ennek a másik kábel is hibás lenne és a harmadik ház kábele is? Kábel hossza itt én tévedtem ez kb 60 cm-es nem egy méteres! Harmadik ház a Axagon [ADSA-1S6 USB 3.0] ennek 10 cm kábele van.
Axagon [EE25-XA6 USB 3.0 ALINE BOX] két háza két UV500/240 Kingstone SSD-vel teszteltem és érdekes amikor működtek akkor minden jó volt és amikor nem mentek akkor érdekes írás/olvasás hibát hoztak. Trimcheck futot rajtuk [EE25-XA6 USB 3.0] Trimcheck [EE25-XA6 USB 3.0] , Megtelt a lemez érdekes hiba [EE25-XA6 USB 3.0], Szintén megtelt a lemez [EE25-XA6 USB 3.0] , kiadás/ leválasztási hiba [EE25-XA6 USB 3.0] , Trimcheck teszt [EE25-XA6 USB 3.0] , [EE25-XA6 USB 3.0] ,
Másik Axagon EE25-XA6 ház Trimcheck [link] , aminek lemaradt a vége :(.
Gembird EE2-U3S-2 ház trimchack [Gembird EE2-U3S-2] , [Gembird EE2-U3S-2] , CDI [CDI] , [Kingston ssd Manager] .
Engem Gembird ház lepett meg ez ha jól látom tudja a TRIM funkciót és CDI szerint tudja UASP csatlakozást? Ebben kérek segítséget! Ha tudja akkor a [EE2-U3S-2] nagyon jó ház és ami fontos USB 3.0 A kábele van ami nagyon stabil, kellően vastag is.
Amennyiben hiba lenne akkor elnézést kérek kezdő vagyok.
[King Unique] köszönöm a türelmet és azt külön köszönöm hogy foglalkozott a problémával. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4816) noezmegmi válasza King Unique (#4815) üzenetére


noezmegmi
tag

Nem tudom mi lehet az oka, de lehet kaptam két mások által visszaküldött EE25-XA6 házat.
Igen tudom általad felsorolt dolgokból amit tudtam vagy mertem azt megcsináltam, van ami nekem bonyolult és nem mertem megcsinálni. Gondolok itt angol nyelvű oldalakra ahol elég egy dolgot benézni és nagy szívás lehet belőle.
win 10 van nekem 32bit, most amit használok Gembird EE2-U3S-2 [Winaero] teszt, [CDM], [CDI] , [HDS1] , [HDS2] , [HDS3],
Gondolkodtam amit mondasz a jogosultság, írásvédelem, stb. [ADSA-1S6] nála nem volt ilyen probléma vagy én nem vettem észre ( hiányos tudásom miatt). Gembird [EE2-U3S-2] nála sem vettem észre, de elmondod ha látsz olyat.
Ez egy érdekes és nem látom bonyolultnak, de előtte kérek majd tanácsot nagyon kezdőnek mire kell figyelni [Allitsd alapertelmezettre a biztonsagi engedelyeket a kulso meghajton] ,
Ez angol és itt elég egy rossz valami és nem biztos hogy helyre tudom rakni.. [Hogyan viselkedni kell a Windows 10 fájlok és mappák tulajdonjogával] ,
Lehet kérek egy általad jónak és számomra elvégezhető listás vagy sorrendet ha nem veszem el az idődet.
Igen a gépem egy 2013-as és nem használok előlapi USB 3.0 mert ninhcs de annyi eszem még van hogy csak hátlapi, de oda egy USB elosztó van bedugva, lehet ez hiba vagy nem az?? [Gépem] , [I-TEC USB 3.0 Metal U3HUBMETAL403] USB elosztó
Nagyon szépen köszönöm az idődet és a türelmedet :R .

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4819) noezmegmi válasza King Unique (#4818) üzenetére


noezmegmi
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! EE25-XA6 külső ház vissza lett küldve.
Egyetlen észrevétel amit nem értek AXAGON ADSA-1S6 és a Gembird EE2-U3S-2 házak nem hozták ezt a hibát. Minden írás vagy más beállítás akkor erre a kettőre is igaz lenne, hibát hozná. Amit észrevettem a csomag esetében AXAGON ADSA-1S6 le volt ragasztva, én bontottam fel! EE25-XA6 nem volt lezárva nem volt .. khm ;) nem rakok fel képeket, minden kibontást rögzítek, tudom fura szokás.
AXAGON EE25-F6B ilyet rendelek, hát ha alapon és remélem hiba mentesen tudom használni és minden igért funkció fut majd rajta.
Aktív USB HUB ebben kérem a tanácsod, [I-TEC USB 3.0 töltő HUB 7 ] , vagy [AXAGON HUE-SA7BP 7] . Vagy amit jónak tartasz és megosztod.
Köszönöm és amint megvan az új ház megosztom mire képes.

King Unique nagyon szépen köszönöm a segítséget és támogatást. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4830) King Unique válasza Kroni1 (#4828) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt az adatátviteli sebesség szempontjából az USB 3.1 Gen 2-es külső ház akkor indokolt, ha teljesen ki akarunk hajtani USB-n egy SATA3-as SSD-t, elérni annak szekvenciális maximumát, amit kb. SATA3-as csatlakozásnál tudna (példa). Viszont ehhez akkor nyilván a gazda hardveren is USB 3.1 Gen 2 portnak kell lennie, máskülönben nincs értelme. Egyébként meg itt maga a SATA3 szabvány, az arra épülő SSD és USB-chip is limitál, ellenben maga az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) nyilván többet tud. Viszont a szabvány maximumának eléréséhez SATA RAID 0 (példa), vagy M.2 PCI NVMe (példa) megoldás kell.
Másrészt OS, illetve jelen esetben virtuális gépek futtatásánál a rendszer gyors működése szempontjából amúgy sem a szekvenciális maximumok az igazán lényegesek, hanem a 4K értékek, valamint az elérési idők. Az utóbbi kettőben (is) meg eleve jók az SSD-k és megfelel, elegendő a gyors működés biztosításához USB-s oldalról egy USB 3.0-s külső ház is, nem feltétlen létszükséglet az USB 3.1 Gen 2, pláne csak SATA3 alapon. Meg UASP módban az USB 3.0 szabvány maximuma is ~ 450 MB/s körül van, ami bőven elég lehet ilyen célra.

Ha olvastad az összefoglalóban a külső SSD-s fejezetet, akkor ott le van írva az is, hogy tartós és pláne intenzív használatra célszerű az SSD-hez olyan külső házat venni, aminél működik a TRIM, pontosabban USB-n az SCSI UNMAP. Ha gyakran lesznek virtuális gépek futtatva a külső SSD-ről, akkor az eleve nagyobb írásterhelést jelenthet az átlagosnál, aminél TRIM / UNMAP nélkül még hamarabb belassulhat USB-n az SSD, hacsak a Garbage Collection nem elég hatékony ahhoz, hogy ellensúlyozza ezt. De ha van olyan USB 3.0/3.1 külső ház, ami támogatja USB-n a TRIM / UNMAP funkciót, akkor nyilván célszerűbb biztosra menni és eleve olyat venni. A topikban is volt szó ilyenekről, sőt akár USB 3.0 alapon is vannak, mint pl. az AXAGON EE25-XA6, EE25-F6B és az ADSA-1S6. Az SP Armor A30 esetében viszont nincsen arról konkrét információ és tapasztalat, hogy támogatja-e, vagy sem, de tippre inkább az utóbbi valószínűbb.

[ Szerkesztve ]

(#4833) noezmegmi válasza Kroni1 (#4832) üzenetére


noezmegmi
tag

Saját szenvedésem olvashatod itt, Axagon azért feltételesen ajánlott ! Ami reményre adhat okot az a [ADSA-1S6 USB 3.0] ebben inkább működnek a fenti dolgok. USAP és a TRIM ami létszükséglet SSD-hez. Nekem Kingston UV500/240 van.
ADSA-1S6 USB 3.0 chip JMS578,
EE25-F6B és a EE25-XA6 chip ASM1153E amivel nekem konkrétan gondjaim voltak és nem született megnyugtató válasz a hibákra.
Hatalmas köszönet King Unique aki segített :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4843) noezmegmi válasza Kroni1 (#4842) üzenetére


noezmegmi
tag

Ez egy végtelen történet lesz és ezért is jobb olyat venni ami eleve jól vagy saját érzetre jól működik. Sok helyen rosszat írnak a gembird házakról, nekem jó véleményem van és régi gyártók. [EE2-U3S-2], Chipset:ASM1153, [Eszközkezelő], [Gembird EE2-U3S-2 CDI] , [Gembird EE2-U3S-2 CDM],
Axagon [ADSA-1S6] chipset: JMS578
Végső esetben írni kell a gyártó oldalán és azért válaszolnak :)

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4917) noezmegmi válasza finest (#4894) üzenetére


noezmegmi
tag

Szia! soha nem értem külföldi rendeléseket, amikor hazai 24 hónapos garival közel ennyiért tudsz venni. Zöld emberkés aruházból rendeltem [ADSA-1S6 USB 3.0] tökéletesen működik és 24 hónap gari van, ha elromlik futárt küldenek érte. :R

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#4962) King Unique válasza Czimby (#4961) üzenetére


King Unique
titán

Az összefoglalóban az információs táblázat végén nem rémlik, hogy bármelyik, az eBay kínálatában megtalálható külső háznál kifejezetten fel lett volna tüntetve a TRIM, pontosabban USB-n az SCSI UNMAP támogatása. Max. volt olyanra példa, hogy némelyik ilyen noname külső háznál a TrimCheck program alapján működött. A legutolsó külső ház az előbbi listából elvileg az az IS621 chipes modell, amiről beszámoló is készült itt. Annál pedig még az UASP sem működik, ami viszont eleve feltétele az UNMAP-nak.

Ha SSD-hez kell olyan 2,5"-os, USB 3.0-s külső ház, amelynél biztosan működik USB-n az UNMAP (TRIM), akkor legjobb biztosra menni. Vagyis pl. az AXAGON kínálatából választani, ahol az EE25-XA6, EE25-F6B/EE25-F6G/EE25-F6S, ADSA-1S6 modelleknél eleve adott a támogatás, a gyártó is egyértelműen feltünteti.

(#5011) King Unique válasza TXT (#5010) üzenetére


King Unique
titán

Ha megnézed a tool-free változatokat, akkor az EE25-F6B | EE25-F6G | EE25-F6S modellek eleve kb. ugyanazok, csak a színük más. Az ADSA-1S6 az, ami már kissé eltérő, mármint pl. a külső ház fizikai kialakítása, + akár külön is használható a benne lévő adapter, ami az alábbi képen is látszik. Az egyéb jellemzők meg világosan le vannak írva magyarul a gyártó weboldalán, ahol pl. a SATA 6 Gbps | USB 3.0 | UASP | TRIM (UNMAP) | eleve adott mindegyiknél, ahogyan a gazda és az eszköz felőli oldalon a Type-A és Micro-B fizikai csatlakozók szintén

Az EE25-XA6 külső háznál USB 3.2 Gen 1 van feltüntetve, ami (Gen 1x1) = USB 3.0. Ugyanilyen alapon az USB 3.1 Gen 1 / Gen 2 között is van különbség, ahol a Gen 1 = USB 3.0. Vagyis nem, nem lesz gyorsabb ezen külső ház, mivel ténylegesen (Gen 2x2) nyilván semmi köze nincsen az USB 3.2 szabványhoz, max. névlegesen lehet ráfogni Gen 1x1 (= USB 3.0) alapon, amit általában szeretnek is kihasználni a gyártók. :)) Na meg egy SATA3-as (6 Gbps) külső háznál, illetve SSD-nél adatátviteli sebesség szempontjából nyilván értelme sem lenne az USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gbps) szabványnak, sőt még az USB 3.1 Gen 2 (10 Gbps) esetében is egylemezes kivitelben csak NVMe SSD-vel lehet kihasználni a szabvány max. sebességét (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5014) TXT válasza King Unique (#5013) üzenetére


TXT
őstag

Koszonom az ujabb segitseget, ezaltal sikerult is dulore jutnom es berendeltem egy ADSA-1S6 es egy EE25-F6B hazat. Nagyon kivancsi vagyok rajuk.
Meg 1x koszonom! :R :R

(#5271) King Unique válasza DrGonzo22 (#5268) üzenetére


King Unique
titán

Egy SATA3-as (6 Gb/s) SSD max. az USB 3.1 Gen 2 (10 Gb/s) szabvány adta adatátviteli sebességből tud profitálni, az USB 3.2 Gen 2x2 (20 Gb/s) totál felesleges oda, azt M.2 PCIe NVMe SSD-k tudják kihasználni. Na meg az USB 3.1 Gen 2 is PCIe NVMe helyett SATA3 alapon nem sokkal gyorsabb annál, mint amit USB 3.0-n tud egy SATA3-as SSD. + Például USB 3.1 Gen 2 Type-C külső házat is akkor érdemes venni, ha van a gazda hardveren (pl. PC, Mac) is legalább olyan port, vagy akár USB 3.2 Gen 2x2 / USB4, vagy Thunderbolt 3 / 4, ellenkező esetben, illetve csak USB 3.0 portoknál viszont nyilván felesleges.

Tehát ha SSD-hez kell külső ház, akkor lásd egyrészt a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetét. Másrészt imént a másik válasz végén linkelt modelleket, ha nem elég az USB 3.0 és mindenképpen USB 3.1 Gen 2 Type-C külső ház kell. Ha elég az USB 3.0 és szempont USB-n az SCSI UNMAP (ATA TRIM) biztos működése is, akkor pedig az AXAGON külső házai és adapterei, illetve pl. az EE25-XA6, EE25-F6B, ADSA-1S6 modellek lehetnek jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#5442) King Unique válasza GoodSpeed (#5440) üzenetére


King Unique
titán

Oké, de azt értelemszerűen fixen el kellene dönteni - nem véletlenül volt megemlítve az előző válaszban - , hogy elég-e az USB 3.0-s külső ház és a Micro-B - Type-A csatlakozási lehetőség, vagy inkább USB 3.1 Gen 2 és Type-C - Type-C típus kell-e.
Ha az előbbi, akkor ott van pl. az AXAGON kínálata, ahol az EE25-XA6, EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S, EE25-SL (vagy USB-C alapon az EE25-SLC), ADSA-1S6 modelleknél eleve adott az UNMAP (TRIM) biztos támogatása, a gyártó is egyértelműen feltünteti.
Ha az utóbbi, akkor akár az iménti hozzászólásokban említett modellek is megfelelhetnek a célra, + vannak itt egyéb ilyen külső házakkal is tapasztalatok (példa), bár az utóbbinál az UNMAP (TRIM) pont nem működött a beszámoló alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5531) King Unique válasza Amilo02 (#5530) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a topik téma összefoglalójának "Milyen külső házat SSD-hez?" fejezetében leírtakat, az ott lévő konkrét példákat.

Ha a 2,5"-os és SATA3-as Samsung 870 EVO SSD-ről van szó, akkor annak USB-n az adatátviteli sebessége egy USB 3.1 Gen 2 (USB 3.2 Gen 2) külső házzal maxolható ki (példa), sőt egy USB 3.0-ssal is majdnem (1. példa | 2. példa).

Ha USB 3.1 Gen 2 interfészes külső ház kell Type-C fizikai csatlakozással, akkor pl. az ICY BOX IB-245-C31-B és az ORICO 2518C3-G2 jöhet szóba, mindkettővel van itt a topikban tapasztalat (előbbi | utóbbi), mindkettő kapható a hazai webáruházakban (előbbi | utóbbi) is, stb. Az olcsóbb kategóriában meg pl. az LC-Power kínálata és ott az LC-25U3-Becrux-C1 és LC-25U3-C2 modellek jöhetnek szóba, ahol az előbbi és főleg az utóbbi is kapható a hazai webáruházakban.
Ha elég egy USB 3.0-s külső ház és feltétel a SATA SSD miatt az UNMAP (TRIM) funkció biztos támogatása és működése, akkor adott pl. az AXAGON kínálata, 2,5"-os SATA SSD-khez az EE25-XA6, EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S, EE25-SL, EE25-SLC (USB-C), ADSA-1S6 modellek, amelyek közül többel szintén van itt tapasztalat ha rákeresel és a hazai webáruházak kínálatában (EE25-XA6 | EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S | EE25-SL | EE25-SLC | ADSA-1S6) is megtalálhatók.

[ Szerkesztve ]

(#5536) pinnacle válasza King Unique (#5535) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! USB 3.0 elég, illetve a TRIM fontos ugye SSD-nél. Akkor ezek közül válasszak?
Ha elég egy USB 3.0-s külső ház és feltétel a SATA SSD miatt az UNMAP (TRIM) funkció biztos támogatása és működése, akkor adott pl. az AXAGON kínálata, 2,5"-os SATA SSD-khez az EE25-XA6, EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S, EE25-SL, EE25-SLC (USB-C), ADSA-1S6 modellek, amelyek közül többel szintén van itt tapasztalat ha rákeresel és a hazai webáruházak kínálatában (EE25-XA6 | EE25-F6B / EE25-F6G / EE25-F6S | EE25-SL | EE25-SLC | ADSA-1S6) is megtalálhatók.
Ki tudnál egyet emelni? :)

[ Szerkesztve ]

(#5654) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Akkor sorban:
1. Plextor M8PeG SSD meghajtó (PX-256M8PeG) - Axagon EEM2-UG2 Külső SSD ház, USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 TRIM Működik!

2. Samsung 500GB 860 EVO MZ-76E500B/EU - AXAGON EE25-XA6 USB 3.2 GEN 1 ALINE BOX TRIM Működik!

3. SAMSUNG 500GB SSD Series 850 Evo (MZ-75E500B) - AXAGON ADSA-1S6 USB 3.0
TRIM Működik!

4. Corsair 60GB Force GT - ORICO 2521U3-BK 2.5 TRIM Működik!

5. Kingston SSD Now! 64 GB - Orico 2588US3-V1-BK-BP 2.5 inch USB3.0 Hard Drive Enclosure (2588US3) TRIM NEM működik!

Ebből fakadóan jó ötlet volt átköltöztetni a 860-ast az Axagonba. Egyébként is a kialakítása is elitebb hatást kelt.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5773) limpi


limpi
aktív tag

Sziasztok!
Tudja-e valaki, hogy az Axagon ADSA-1S6 pontosan hogyan nevezi magát?
Ő is "AXAGON USB3.0 External HDD"-nek vagy esetleg picit máshogyan?
(Azért kérdezem, mert van több darab Axagon EE25-XA6-m, amikkel egyébként elégedett vagyok, de mind "AXAGON USB3.0 External HDD"-nek nevezi magát és új router-t tervezek venni (Asus RT-AX86U), amin 2 db USB 3.0 port van és igazából nem tudom hogyan fogom tudni megkülönböztetni őket... :))
A jelenlegi router-emen 1 db USB 3.0 és 1 db USB 2.0 van, szóval az jól kezel két ugyanolyat. Bár mondjuk az "eject USB disk" funkciónál már nem nagyon lehet megkülönböztetni őket:
Továbbá tartok attól, hogy esetleg az új router nem fogja mount-olni a második ugyanolyan nevű eszközt. Ezt amiatt gondolom, hogy a mostanin kipróbáltam, hogy az egyetlen USB 3.0 portjára USB 3.0 hub-bal csatlakoztassak kettőt, de a másodikat már nem sikerült neki (enumeration failed), aminek az okát egyelőre nem derítettem ki.
(SSD van mindkettőben, szóval elvileg nem az a baj, hogy nem aktív USB 3.0 hub-bal próbáltam.))
Szóval szeretnék egy másik megnevezésű, de szintén UASP-ot és TRIM-et biztosan támogató 2,5"-os HDD rack-et!
Erre jó lehet az ADSA-1S6 (amiben másfajta chip van, mint az EE25-XA6-ban és így talán picit más nevet is adtak neki)?
Vagy tudtok ajánlani más gyártótól hasonló ár/érték arány UASP és TRIM képes rack-et (mert annak tuti más lenne a neve)?

[ Szerkesztve ]

<:v)

(#5897) apeelme


apeelme
addikt

Sziasztok!

Összefoglaló átnyálazása után keresek egy illetékest aki tudna ajánlani egy USB3.0-s külső házat ami garantáltan működik Linux alatt (raspbian) UASP-vel. Egy Verbatim Vi550 S3 1TB menne bele. A jelenlegivel (AXAGON ADSA-1S6) szívok mert csak usb-storage-ben hajlandó működni.
Kösziiii!

[ Szerkesztve ]

(#5898) King Unique válasza apeelme (#5897) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os SATA SSD-hez kell UASP és UNMAP (TRIM) támogatással rendelkező USB 3.0-s külső ház, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.
Az AXAGON ADSA-1S6 külső ház eleve támogatja a gyártó leírása alapján az UASP és UNMAP (TRIM) funkciókat, ami pl. egy fórumtag által készített videóban és hozzászólásban is jól látszik Windowson tesztelve. Az, hogy esetedben valamiért nem működött az UASP (és UNMAP) egy adott Linuxnál vagy Linux-alapú rendszernél, az már egyéni probléma. Meg pont ezért ha az adott Linuxnál / Linux-alapú rendszernél nem stimmel valami, vagy nem lett utólag megfelelően beállítva - lásd más esetét ugyancsak Linuxon egy AXAGON EE25-XA6 külső háznál az UNMAP (TRIM) működése kapcsán - , akkor ilyenkor ajánlani sem feltétlen lehet olyan külső házat, aminél az előbbiek biztosan kapásból működni fognak abban a szoftverkörnyezetben.
Van Raspberry Pi topik, az azzal kapcsolatos Raspbian operációs rendszer beállítási lehetőségei, UASP (és UNMAP) működésre bírása, stb. felől értelemszerűen ott javasolt érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#5962) King Unique válasza coco2 (#5961) üzenetére


King Unique
titán

A leírtakból nem derült ki, hogy pontosan milyen 2,5"-os HDD-ről van szó, meg hogy 7 / 9,5 / 15 mm magas-e, 5400 / 7200 RPM-es, stb.
Egy 2,5"-os, USB-s tápellátású külső merevlemez működéséhez normál esetben nem szükséges külső tápellátás, alapesetben ezért sem szoktak mellékelni a különálló 2,5"-os külső házakhoz, adapterekhez sem külső áramforrást a gyártók. Megfelelő gazda hardver (pl. PC, Mac) használatánál max. kiegészítő tápellátásra lehet szükség Y-kábellel és arra is leginkább csak akkor, ha csak USB 2.0 portok vannak a gazda hardveren. Ellenben USB 3.X portoknál rendszerint nem szükséges, sőt akár egy 2,5" 7200 RPM külső HDD megfelelő működéséhez is elég lehet 1 db USB 3.X port.
Egy 2,5"-os külső merevlemezhez külső tápadapter használata max. akkor indokolt, ha a gazda hardver 1-2 db USB-portja nem képes megfelelő tápellátást biztosítani az eszköznek. Ami pl. router, Raspberry Pi, okostelefon, tablet, tévé esetén lehet reális, ellenben egy laptopnál és asztali PC-nél kevésbé, nem igazán. Vagyis egy laptopnál normál esetben felesleges a külső tápellátással bajlódni, sőt ha csak USB 2.0 port van rajta, még az sem feltétlen gond, mivel ha több darab USB 2.0 port van a készüléken, akkor eleve adott 2 darab port használatának lehetősége Y-kábellel.
Ha kiegészítő tápellátásra lehet szükség, akkor SATA-USB adapterből értelemszerűen olyat célszerű vásárolni, aminek Y-kábeles végződése van, azaz 2 db USB-portól történik a 2,5"-os külső merevlemez tápellátása (példa).
Ha nem kell okvetlenül egy hagyományos 2,5" SATA-USB külső ház, akkor köztes megoldásként pl. az AXAGON ADSA-1S6 jó választás lehet, ami használható különálló SATA-USB adapterként és (9,5 mm-es meghajtómagasságig) külső házként egyaránt. Igaz ahhoz nem Y-kábelt mellékelnek, de ha USB 3.X portok vannak a laptopon, akkor normál esetben nincs is szükség Y-kábellel 2 db USB-portra egy 2,5"-os külső merevlemez megfelelő tápellátásához.
Ez a "mert nem szeretném a laptop usb-jét terhelni. Egy laptop alaplapot már megsütöttem áram túlterheléssel, és nem olcsó mulatság." elsőre kissé abszurd, normál esetben nem nagyon van olyan, hogy egy 2,5"-os külső merevlemez csatlakoztatása ilyet okozna.
Ha mindenképpen olyan megoldás kell, amihez van külső tápellátás, külső tápegység, akkor ez a 2,5"-os SATA-USB külső házaknál és SATA-USB adaptereknél max. olyan formában valósítható meg, ha pl. van a külső házon DC tápbemenet (példák) és ahhoz külön vásárolunk egy 5 V-os külső tápegységet.
Ha mindenképpen olyan megoldás kell, amihez van külső tápellátás, külső tápadapter, akkor másik lehetőség külső tápellátással rendelkező aktív USB-elosztó (hub) vagy HDD dokkoló (+ példa) használata. Vagy olyan IDE/SATA-USB adapter használata, amelyhez eleve mellékel a gyártó külső tápegységet (példa).

[ Szerkesztve ]

(#5968) werszomjas válasza werszomjas (#5966) üzenetére


werszomjas
őstag

Kicsit szűkítettem a kört közben, viszont technikailag nem látok már ezek között különbséget. Nem értem, minek ennyi féle teljesen egyforma eszköz :DDD
Mi alapján döntsek ezek közül? Ársorrendben:

EE25-XA6
EE25-SL
EE25-F6B
EE25-A6M
ADSA-1S6

üdv

(#5970) King Unique válasza werszomjas (#5966) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2,5"-os SATA SSD-hez kell USB 3.X külső ház, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat, az ott linkelt példákat.

Ha az AXAGON kínálatából kell USB 3.0-s és TRIM (UNMAP) képes külső ház 2,5"-os SATA SSD-hez, akkor onnan értelemszerűen úgy lehet célirányosan választani, ha fixen meg van határozva, hogy pontosan milyen jellemzőknek - amik eleve fel vannak tüntetve a termékek weboldalán - megfelelő külső ház kell.

Csavaros rögzítésű, Micro-B fizikai csatlakozós (a külső ház felől), részben fémházas: EE25-XA6
Csavarmentes rögzítésű (tool-free), Micro-B fizikai csatlakozós (a külső ház felől), részben fémházas: EE25-A6M, EE25-F6B
Csavarmentes rögzítésű (tool-free), Micro-B fizikai csatlakozós (a külső ház felől), teljesen fémházas: EE25-F6B (fekete színű) / EE25-F6G (szürke színű) / EE25-F6S (ezüst színű)
Csavarmentes rögzítésű (tool-free), Micro-B fizikai csatlakozós (a külső ház felől), műanyag házas: EE25-SL, ADSA-1S6
Használható különálló adapterként és külső házként egyaránt, csavarmentes rögzítésű (tool-free), Micro-B fizikai csatlakozós (a külső ház felől), műanyag házas: ADSA-1S6
USB-C (Type-C) fizikai csatlakozós (a külső ház felől), csavarmentes rögzítésű (tool-free), részben fémházas / műanyag házas: EE25-SLC, EE25-A6C

"ne tegye alvó üzemmódba az SSD-t, ha épp úgy érzi, nincs használatban."

A felsorolt AXAGON külső házak mind támogatják a készenléti (alvó) módot 10 perc inaktivitás után, sőt általában a többi hasonló külső ház is szokta, mivel alapesetben az energiatakarékos működés az elvárt. Ahol a készenléti mód normál esetben csak átmeneti állapot, abból felébred és újra használatra kész lesz a külső meghajtó, amint az operációs rendszer vagy egy program hozzáférést intéz a külső meghajtóhoz.
Ha az a cél, hogy egyáltalán ne váltson készenléti módba a külső ház és benne az SSD, akkor az könnyen beállítható (tiltható) szoftveresen pl. a HDS programban a lemezek leállásának akadályozása funkció használatával. De akár úgy is megoldható a tiltás, hogy mindig van valamilyen olvasási / írási művelet (pl. torrent feltöltés / letöltés, film / zene folyamatos lejátszása) a külső meghajtón, ami ezáltal meggátolja a 10 perces teljesen inaktív állapotot a készenléti módba váltáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#5974) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Üdv. Melyik most a legjobb ár-érték arányú USB 3.X, 2,5", csavar nélküli ház, amiben nem melegszik az SSD? Trim is jó lenne, bár úgy olvastam Win 10 óta a rendszer is tudja optimalizálni. Vagy az nem elég?
A napokban sokfélét átnéztem, olvastam véleményeket és elég gyakori volt még ismertebbeknél is, hogy nem stabil, ledobálja a gép az eszközt, vagy nagyon melegszik. Orico volt a kiszemelt, de arról is sok a negatív, lebodálja, melegszik és hamar meghibásodik. Az itt korábban ajánlott Axagon ADSA-1S6 na ez pont nem nekem való, körömtörő kinyitás (sokaknak a pöcök törött le) és túl rövid a kábele. Pedig jó ár és van trim.
Érdekes, de ami nekem van Ewent EW7044 nagyon jó véleményeket kapott mindenhol, paraméterek, kialakítás is ok, de nálam lassabb, mint az USB 2.0 Logilinkem. Több gépen és rendszeren használom őket évek óta. Másolásnál gyorsabb, de pl ua a HDD-re Macriummal a klónozás olyan lassú volt, hogy inkább leállítottam és átraktam az USB 2 házba. Aztán vissza és megnéztem egy rendszerbetöltést róla, ami nem volt gyorsabb, mint az USB 2 Logiling házban. :F
TC-vel 800 Mb-os fájl másolás:
Ewent usb3 sebesség: 78-80 kbyte/mp
Logiling usb 2 : ki sem írta olyan gyorsan átmásolta.
TC-vel 15 GB fájl másolás:
Ewent usb3: 30-40-ről kezdi és beáll 78-80 kbyte/mp-re
Logilink usb2: 1000-ről kezdi, de lassul és beáll 39 kbyte/mp-re
Fájlok törlése gyorsabb a Logilink házban... szóval fura, mert mérésnél lassabb, de mégis gyorsabban végez bizonyos műveleteket.

[ Szerkesztve ]

(#5977) King Unique válasza Krystal_s (#5974) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen lehet kiemelni a sok közül egy külső házat ami a legjobb, meg az eleve attól is függ, hogy a felsoroltakon kívül még milyen egyéb jellemzőknek kell megfeleljen. Ahol nemrég egy másik válaszban a TRIM (UNMAP) támogatással rendelkező USB 3.X interfészes és 2,5" méretformátumú AXAGON külső házaknál szemléltetve lett, hogy pl. a csavarmentes rögzítés (tool-free) mellett a műanyag / részben fém / teljesen fém kivitel, valamint Micro-B / USB-C fizikai csatlakozó szerint is lehet csoportosítani.

Az ATA TRIM illetve USB-s csatlakozásnál az SCSI UNMAP funkció működéséhez a külső ház és az operációs rendszer felől egyaránt szükséges a támogatás, önmagában az utóbbi nyilván nem elég, meg hogy Windowsoknál Windows 8 óta a meghajtóoptimalizálás = trimmelés SATA SSD-knél és SMR HDD-knél. Valamint az UASP támogatása és működése is feltétele a TRIM illetve UNMAP működésének, ami Windowsoknál Windows 8 óta támogatott natívan.

Azért az ilyen árukeresős és hasonló weboldalakon található pár soros "véleményeket" nem feltétlen kell minden esetben készpénznek venni, meg nem mindegy, hogy egy adott külső ház eleve rossz sorozat, vagy csak a vásárló fogott ki hibás terméket, vagy a saját a hardver- és szoftverkörnyezetében nem stimmel valami és azért nem megfelelő a működés, vagy akár a nem megfelelő használat miatt ment idő előtt tönkre. Ahol pl. az adatkapcsolat megszakadásának eleve több oka is lehet (példa), korántsem csak a külső ház hibája.

Az AXAGON ADSA-1S6 külső ház extrája a TRIM (UNMAP) támogatása mellett az, hogy különálló adapterként és külső házként egyaránt használható, viszont maga a külső ház része gagyi, egy egyszerű kis műanyag doboz. Ellenben annyira azért nem feltétlen, hogy a műanyag zárópatentok csak úgy letörjenek a nyitásnál - zárásnál, az utóbbihoz általában erősebb feszegetés szükséges, ami ez esetben inkább felhasználói hiba (user error), vagy nagyrészt annak eredménye is...
A kb. 20 cm-es USB-kábel valóban elég rövid és lehetne valamivel hosszabb is. De ez amúgy nem véletlen, mivel 2,5"-os külső HDD / SSD meghajtóknál a túl hosszú USB-kábel tápellátási és adatkapcsolati problémákat okozhat, ezért is ritkán szoktak pl. 50-60 cm-nél hosszabb kábeleket mellékelni a gyártók.

Az Ewent EW7044 eleve USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1 = USB 3.0 | 5 Gb/s) interfészes külső ház, az egy USB 2.0-s (480 Mb/s) modellnél nyilván nem lehet lassabb. Az hogy egyik-másik külső házban maga a HDD / SSD mit tud olvasásnál és írásnál, vagy éppen a gyári / másik / rövid / hosszú USB-kábel mennyire biztosít stabil adatkapcsolatot és működést, az nem keverendő azzal, hogy maga a külső ház, az abban lévő USB 3.X (5 Gb/s) - SATA 6 Gb/s chip milyen adatátviteli sebességre képes. + Az is számíthat az adatátviteli sebességnél, hogy Windowson az adott eszköznél, külső háznál engedélyezve van-e az írási gyorsítótárazás vagy sem. Mérni az adatátviteli sebességet pedig alapesetben először szintetikus teszttel szokás (pl. ATTO, CDM, WinSAT), mivel a fájlkezelős fájlmásolás értékét eleve több tényező befolyásolhatja.

[ Szerkesztve ]

(#5979) King Unique válasza Krystal_s (#5978) üzenetére


King Unique
titán

Nem, az AXAGON ADSA-1S6 külső háznál kb. 20 cm hosszú a gyárilag mellékelt USB-kábel, ami a nemrég linkelt termékbemutató videóban is látható a termék dobozán és magán a kábelen egyaránt, a termék hivatalos weboldalán feltüntetett 10 cm-es kábelhossz elírás lehet. Na meg van ilyen külső házam, onnan is a pontos méret ismerete.
Ha olyan csavarmentes rögzítésű (tool-free) és TRIM (UNMAP) képes 2,5" | USB 3.0 külső ház kell, amihez gyárilag az előbbinél hosszabb USB-kábelt mellékelnek, akkor ott van pl. az AXAGON EE25-F6B, annál 60 cm a kábel hossza.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.