Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4564) A-hole válasza King Unique (#4559) üzenetére


A-hole
csendes tag

Korrekt. ASM1153, a leírt PID-vel. Azért ez a Gembird EE2-U3S-2 megvan évek óta, eddig semmi gond nem volt vele, manapság ez szinte meglepő, ennél drágább, többszörös árú cuccok okoztak esetenként súlyos csalódásokat. Pedig a piros LED-től, és a Type-A csatlakozótól eltekintve olyan nagyon nem a kedvencem, de el kell ismerni az érdemeit, néha már csaknem kezdem megkedvelni (a vastag, bikacsök jellegű kábel sem a könnyen zsebre vágós eset). Hát, UASP támogatás az nincs. Viszont a Trimcheck szerint a TRIM működik W 10 alatt, nem működik W 7 alatt. Már az is előny, h W10 alatt működik (meglepő, nem gondoltam), jó tudni. Gondolom, elég azt észben tartani, hogy időnként nem árt neki, ha hagyja az ember egy időre W10-es gépen. De ha nem menne a TRIM, és belassul (?), amikor belassul (gondolom használattól függő, hogy mikor) ki kell venni a házból, és belső PCIE-re kötni egy időre, ha jól gondolom. Sebességileg hozza a kötelezőt egy Kingston SSD-vel (220 MB/s). Persze ennél a sebességnél már igen ritka esetben érdemes foglalkozni sebesség jellegű kérdésekkel, így az UASP hiány sem említésre méltó. A ház LED-je pirosan világít, nem kéken.

HDD-vel már inkább nem használok hordozásra külső házat. Mondjuk nem igazán értem, hogy miért nem Type-A csatlakozósak a házak úgy általában, azért a hordozás sokszor jár fizikai behatásokkal, talán az sem használ a csatlakozóknak, de nem tudom. Egyéb csatlakozósak minden esetben produkáltak érdekes (bosszantó) jelenségeket, ez a Type-A még semmit, és hát nem annyira kellemes, amikor valami lényeges dologra használnánk, aztán csak az ideg... Az USB C sem hibamentes, egy kábelem tönkrement, és egy minőségi darab 4 ezerbe került, de mivel M.2 SSD-s külső ház, így rászántam. Valahol ebben a témában nincsenek túl tökéletes megoldások, talán egy-egy darabot adott célra érdemes használni. M.2 házak, M-key SSD-vel alig vannak. Nem tudom, h az M.2 külső háznak van-e külön topikja, korábban, egy STARTECH SM2NGFFMBU33 - M.2 házat vettem, ami folyamatosan szakadozott, a Windows teljesen megbolondult, az elektronika eltávolítva az alumínium házból viszont kifogástalanul működött. Valami zárlat jellegű hiba. Úgyhogy garancia lett a vége. A boltban "letesztelték", erősen kételkedve, h hibás lehet, bedugták egy működő gépbe, ami azonnal kikapcsolt, hát eléggé bosszúsak lettek hirtelen (email-ben jelezve az eljárás furcsaságát, biztosítottak arról, hogy az üzletben tesztelés nincs, csak átvétel garanciás ügyintézésre...). Az új csere darab ugyanazt a hibát produkálta, úgyhogy feladtam, ilyet ne vegyen senki.

All we have to decide is what to do with the time that is given us.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.