Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) jotzo01


jotzo01
tag

Van valakinek tapasztalata külföldi ügyintzézéssel kapcsolatban?
Külföldön okoztam kárt egy másik kocsiban, még július elején, de még nem történt semmi. Rendőrségi jegyzőkönyv készült, itthon is bejelentettem, és azóta csönd van.

(#2952) Qru válasza jotzo01 (#2951) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyenkor szivessegi karfelvetel van, a kinti karosultnak fizet a sajat (kinti) biztositoja, aki majd benyujtja a szamlat a te biztositodnak es lerendezik egymas kozott.

#nincsbennetarcsi

(#2953) jotzo01 válasza Qru (#2952) üzenetére


jotzo01
tag

Az rendben, de fél évig még semmi?

(#2954) Qru válasza jotzo01 (#2953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt passzolom mennyi az atfutasi ido. Ha mazlid van, akkor cascos javitast valasztott a kinti fel es akkor megusztad.

#nincsbennetarcsi

(#2955) jotzo01 válasza Qru (#2954) üzenetére


jotzo01
tag

Erre én is gondoltam, főleg, amikor láttam, hogy az olasz rendőrök milyen jegyzőkönyvet írtak :) . Így, hogy tudtam hogy történt, még én sem értettem.

(#2956) Qru válasza jotzo01 (#2955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remeljuk ennyiben marad. Kinti biztositok cerkaja vastagon fog...

#nincsbennetarcsi

(#2957) Speederer


Speederer
senior tag

Én kis tudatlan a KGFB váltás során nem mondtam le a régit, csak simán kötöttem egy újat. Erre ma jött is a levél a régi biztosítótól (Allianz), hogy tartozásom van, fizessem be. Felhívtam őket, elvileg nem lehet most már erre az évre lemondani, tehát ki kellene fizetnem és az új szerződést visszamondani. Nem örülök, mert nem hiába váltottam (16k vs 39k).
Azt elfelejtettem megkérdezni az ügyfélszolgálattól, hogy vajon mi van ha nem fizetem be? Vagy akkor még rosszabbul járnék vajon?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2958) Qru válasza Speederer (#2957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor beperelnek es kamatostul kell visszafizetned a tartozast.

#nincsbennetarcsi

(#2959) Lauda válasza Speederer (#2957) üzenetére


Lauda
félisten

Jelenleg semmit sem tudsz tenni, mivel a régi biztosításod maradt aktív. Illetve annyit tehetsz, hogy tanulsz az esetből.

-----------------------------------------

Ha már itt járok, nekem összesen annyi teendőm volt, miután elindítottam a megbízást a netrisknél, hogy beállítottam a netbankban a csoportos beszedési megbízást a genertel részére, ehhez minden infót megküldtek, egy perc volt az egész. Felmondták a régit, megkötötték az újat, tegnap le is vonták az összeget. ;) :R Legközelebb is így fogom intézni. :K

Speederer#2957 Amúgy ha például te is így intézed, akkor nem futsz bele ilyesmibe, mert helyetted elintéznek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#2960) patomi válasza Speederer (#2957) üzenetére


patomi
őstag

Ha díjnemfizetés miatt törlik a biztosításod, akkor csak ugyan oda köthetsz vissza. Gondolom nem túl jó feltételekkel.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2961) Speederer válasza patomi (#2960) üzenetére


Speederer
senior tag

Ok, meggyőztetek, megvolt a tanulópénz, jól indul ez az év is... :D Sőt most a már befizetett új biztosítás árát is vissza kellene még szereznem... nem örülök, de hát ugye ez van.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2962) patomi válasza Speederer (#2961) üzenetére


patomi
őstag

Sajna ez már szivacs. Online alkusszal célszerűbb lett volna intézni.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2963) Speederer válasza patomi (#2962) üzenetére


Speederer
senior tag

Igen, utólag én is így gondolom, vagy legalább jobban tájékozódni előre.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#2964) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy költői kérdésem lenne, ill. a véleményetekre lennék kíváncsi...
Jellemzően Netrisken szoktam megkötni a KGFB-t, mert általában úgy jobban jövök ki. Nem nagyon izgat milyen biztosító, és mi van benne, hiszen ez a "kötelező fájdalom pénz", kvázi egy sarc, ezért általában a legolcsóbbat választom. Természetesen azért nagyon no name, gagyi biztosítókat nem szoktam választani.
Tavaly az Uniqa-ra esett a választásom, és 30.499 Ft volt az éves díjam. Most jött az értesítő, hogy az idei díj 60.998 Ft lesz. Vagyis gyakorlatilag megduplázták, 100%-ot dobtak a tarifán. Úgy hogy balesetem természetesen nem volt (éve óta semmi nincs, B9-ben vagyok), tehát elvileg még csökkennie kellett volna.
Természetesen fogok kalkuláltatni - bízom benne, hogy lesz jobb ajánlat - , de nem értem a biztosítókat. Nekik nem érdekük megtartani az ügyfeleiket? Ha dobott volna rajta 10-15%-ot valószínűleg nem szólok egy szót se, befizetem, és had' maradjon. De úgy hogy nem volt kifizetésük, nem volt balesetem, megduplázzák a díjat? Mit gondolnak ezek, hogy így ezt szó nélkül hagyja az ember, és marad náluk? Mi a tapasztalatotok ez ügyben? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2965) Qru válasza Spec (#2964) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, ha nem mondod fel idoben a biztositast akkor maradnod kell naluk a 100%-al emelt aron is. Erre mennek mert sokan elfelejtik, vagy nem foglalkoznak vele.

#nincsbennetarcsi

(#2966) robag93


robag93
tag

Ha üzembentartót váltok van bejelentési kötelezettségem a régi biztosítóhoz?
Írtam nekik email a saját nevemben (én vagyok az új üzembentartó), erre itt fárasztanak, hogy ez az email cím nincs az adatbázisukban, ezért nem adhatnak felvilágosítást. Egyébként van az email az adatbázisukban, csak eddig édesanyám volt az üzembentartó és nem az ő nevével írtam alá. Mondanom se kell, hogy egyáltalán nem kéne semmilyen felvilágosítás, csak ne küldözgessék a fizetési felszólításokat, ami egyébként a legutolsó emailjük után megint küldtek, amikor már nyilvánvalóan tudtak az új üzembentartóról..

(#2967) Spec válasza Qru (#2965) üzenetére


Spec
őstag

Ennyire hülyének nézik az embereket? Van pofájukon bőr kiküldeni egy megduplázott tarifa értesítőt, és arra várnak hátha letelik az idő, hogy 30 napon belülre kerülj a forduló naphoz, hogy már ne tudd lemondani? Ez egyben vérlázító, és teljes mértékben etikátlan hozzáállás. Megérne egy misét a GVH-nak. :(((

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2968) Lauda válasza Spec (#2964) üzenetére


Lauda
félisten

ez a "kötelező fájdalom pénz", kvázi egy sarc

A biztosító fizeti ki, ha kárt okozol. Egyébként járkálhatnánk bíróságra évekig. Szerintem nagyon jó dolog a kötelező biztosítás.

(#2969) Lauda válasza Spec (#2967) üzenetére


Lauda
félisten

Mit kezdene vele a gvh? Az értesítőt megkaptad, ha a címzett nem foglalkozik vele, az egyedül az ő problémája.

(#2970) Spec válasza Lauda (#2968) üzenetére


Spec
őstag

Azért sarc, mert egy olyan kvázi szabadáras biztosítási termékről van szó, amit amúgy törvényben ír elő neked kötelező érvénnyel a jogalkotó. Nincs választásod, hogy akarod-e, vagy sem. Ha nem kötöd meg, akkor meg jön a büntető tarifa (fedezetlenségi díj), amire a gatyád is rámegy pár nap alatt. Érdekes ennek a mértékét a MABISZ meg tudja mondani fix díjon hogy mennyi az annyi. És akkor is ki kell fizetned utólag, ha abban az időszakban ténylegesen nem is volt káresemény, tehát nem volt tétje, hogy van-e kgfb-d, vagy sem.
Én amondó vagyok, ha valami kötelező, törvény/rendelet írja elő, és választásod sincs, akkor annak a tarifája is törvényileg szabályozott kellene legyen. Ha meg szabad piaciáras, akkor meg ne legyen kötelező. Ez nekem ellentmondás. :U

"Mit kezdene vele a gvh? Az értesítőt megkaptad, ha a címzett nem foglalkozik vele, az egyedül az ő problémája."

Szerintem érdekelné őket az indokolatlan 100%-os mértékű díjemelés. Mi értelme így a bonus malus rendszernek, ha nem csökken a díjad, hanem megduplázódik? Arról nem beszélve, hogy mi az hogy automatikusan meghosszabbodik, és nem tudsz lemondani egy szolgáltatást, ha akarsz, akár a kezdő dátum előtt 1 nappal is?

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2971) Qru válasza robag93 (#2966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha valtas volt a reginek visszajar a mar befizetett kgfb love idoaranyosan.

#nincsbennetarcsi

(#2972) robag93 válasza Qru (#2971) üzenetére


robag93
tag

Igen ez megvan, csak a cascot nem fizettem be (60 napon belül voltam bőven) szóval még azt várnám, hogy kiszámlázzák időarányosan és lezárjuk az ügyet, de nem nagyon akaródzik.

(#2973) Qru válasza Spec (#2970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem cseszegetik oket, mert ha kivonulnak akkor nagyobb bajban lenne a rendszer.

#nincsbennetarcsi

(#2974) Qru válasza robag93 (#2972) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kotestol szamitottan 60 napon belul nem fizeted be akkor automatice megszunik nem kell csinalnod semmit.

#nincsbennetarcsi

(#2975) sunavlys válasza Spec (#2964) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nekem tavaly óta 60%-ot emelkedett a dijam, no baleset.

Hiába az a háborús infláció, meg a prüsszeli szankciók

Egyébként nem fogsz találni olcsóbbat, nekem a Netrisken is 60%-ot emelkedett

[ Szerkesztve ]

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2976) Spec válasza sunavlys (#2975) üzenetére


Spec
őstag

Jól hangzik. :U
Mondjuk a 60% is jobb, mint a 100%. Majd megírom a választott tarifát, csak egyelőre nem enged kalkulálni, mert még több mint 60 nap van a fordulóig.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2977) Lauda válasza Spec (#2970) üzenetére


Lauda
félisten

Azért sarc, mert egy olyan kvázi szabadáras biztosítási termékről van szó, amit amúgy törvényben ír elő neked kötelező érvénnyel a jogalkotó. Nincs választásod, hogy akarod-e, vagy sem.

Az előbb erre reagáltam. Az a jó, hogy előírja és káreseménykor nem kell pereskedni és a károkozót sem perelik, hanem a biztosító rendezi a kárt. Ez egy teljesen jó intézkedés. Bármikor okozhat az ember balesetet, szóval ez mindenkit véd.

Én amondó vagyok, ha valami kötelező, törvény/rendelet írja elő, és választásod sincs, akkor annak a tarifája is törvényileg szabályozott kellene legyen.

Már csak épp az hiányozna. Egyenes út vezetne a horror árakhoz. Addig jó, míg a biztosítók harcolnak az ügyfelekért és nem szól ebbe bele az állam. Persze még megérhetjük.

Szerintem érdekelné őket az indokolatlan 100%-os mértékű díjemelés

Ezt mi alapján írod, hogy indokolatlan a díjemelés? Szerintem nem látod a biztosító könyvelését.

Mi értelme így a bonus malus rendszernek, ha nem csökken a díjad, hanem megduplázódik?

Semmi összefüggés. A bonus-malus rendszer az alapdíjhoz viszonyított kedvezményeket/drágító tényezőket jelenti.

Arról nem beszélve, hogy mi az hogy automatikusan meghosszabbodik, és nem tudsz lemondani egy szolgáltatást, ha akarsz, akár a kezdő dátum előtt 1 nappal is?

Ehhez semmi köze a biztosítólnak, ők csak a törvényt tartják be.

(#2978) chungee


chungee
addikt

Napot! Amatőr kérdésem lenne. 2024. március. 11 van az évforduló akkor legkésőbb mikor kell váltani :F Illetve legkésőbb mikor kellene megérkeznie a jelenlegi biztosítótól a következő évi ajánlat :F

[ Szerkesztve ]

(#2979) Spec válasza chungee (#2978) üzenetére


Spec
őstag

Legkorábban az évforduló előtt 60 nappal tudsz váltani, eddig ki is szokták küldeni az új tarifát. Ennyivel előtte tudsz kalkuláltatni is valamelyik biztosítónaál, vagy alkuszi oldalon. Legkésőbb évforduló előtt 30 napig tudod felmondani írásban, utána bukod a felmondás lehetőségét. Ez esetben automatikusan hatálybalép a biztosító tarifa közlése.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2980) chungee válasza Spec (#2979) üzenetére


chungee
addikt

:R :C

(#2981) chungee


chungee
addikt

Na megerkezett a kotelezo kovetkezo evi tarifaja. Ilyet sem pipaltam még, hogy a kikuldott tarifa jobbat ajanl mint a kalkulalt :Y Ultoljara asszem 7-8eve volt olyan hogy maradtam azert mert nem volt nagy kulonbseg az ajanlat es a kalkulalt kozott. Most meg azrt maradok mert nagy a kulonbseg :C Kikuldott tarifa +9k novekedes Allianz, netrisk kalkulator +17k novekedes Allianz

[ Szerkesztve ]

(#2982) Qru válasza chungee (#2981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt, mert sokat emeltek mindenhol.

#nincsbennetarcsi

(#2983) Spec válasza chungee (#2981) üzenetére


Spec
őstag

Az tényleg korrekt. Mennyi volt a tavalyi alap, amin 9-et emeltek, ha megkérdezhetem? Nekem sajna nem volt ilyen szerencsém az Uniqával. Nemes egyszerűséggel megduplázták a díjat, úgy hogy balesetem nem volt. A tavalyi 30.499 Ft-ból csináltak 60.998-ast, B8-as bonus fokozatban. :(((

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2984) chungee válasza Spec (#2983) üzenetére


chungee
addikt

Ajanlat: 31.490 -> 40.920, elenezest ez 10k emeles
Netrisk kalkulator: 48.550
Atutalasos, feleves gyakorisag, B5, videk (550 lelekszamu kozseg), 23 eves golf

[ Szerkesztve ]

(#2985) Qru válasza chungee (#2984) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Netrisk nekem is 5k-val többért kötött volna mint ha dierktben a biztostónál kötöm. Gondolom rádverik a jutalékukat is...

#nincsbennetarcsi

(#2986) Spec válasza Qru (#2985) üzenetére


Spec
őstag

Én mindig azt szoktam csinálni, hogy először kalkuláltatok a Netriskkel egyet, megnézem, hogy ott melyik a legolcsóbb 1-2 ajánlat, aztán arra direktben rákalkuláltatok magánál a biztosítónál is.
Még sosem volt olyan, hogy közvetlenül a biztosítónál olcsóbb lett volna. Vagy jóval több volt, vagy azonos ár. Az is nagyon fontos a Netrisk esetében, hogy a kedvezményeket jól add meg, pl. online kedvezmény, elektronikus ügyintézés kedvezménye, családi kedvezmény, stb. Mindegyik biztosító másra ad kedvezményt.
Ha ezeket nem állítod be akkor nem is veszi figyelembe, és akkor sokszor kvázi listaáras ajánlatokat kapsz, ami nem túl baráti általában.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2987) chungee válasza Qru (#2985) üzenetére


chungee
addikt

Ennek hatasara elvegeztem az Allianz oldalan a szamitast, 60k-ra jott ki :( :((( :W

(#2988) Spec válasza chungee (#2987) üzenetére


Spec
őstag

Kíváncsiságból én is csináltam egy számítást az Allianz oldalán és nekem 68k adott ki B8-as bonus malussal (2005-ös évjáratú családi egyterűre). Ki érti ezt? :U

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2989) Qru válasza chungee (#2987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pff, akkor random generál árat kb?! :((

#nincsbennetarcsi

(#2990) Spec válasza Qru (#2989) üzenetére


Spec
őstag

El nem tudom képzelni, hogy egyes biztosítók kalkulátora mit és mi alapján számol, és mit tekint kockázati tényezőnek és mit nem.
Próbaképpen az Allianz kalkulátorában az irányítószámot megyeszékhelyről (Pécs), átírtam a szomszédos község irányító számára és kapásból 11.000 Ft-tal lett olcsóbb az éves díj.
Próbaképpen beírtam ugyanezen adatokat a Generali kalkulátorába is, ott meg pont fordítva számolt. Ha a megyeszékhely irányítószámát írtam be, akkor 9000-el olcsóbbat hozott ki.
Kérdezem én mitől függ valakinek az autóvezetési szempontú kockázata, attól hogy hol lakik, és mi az irányítószáma? Ugyanarra az autóra, ugyanarra a sofőrre, és ugyanannyi éves futásteljesítményre.
Ráadásul külön érthetetlen, hogy a biztosítók szöges ellentétben értelmezik ennek a hatását. Egyiknél díj emelő, másiknál csökkentő tényező a falu/város. Tiszta vicc az egész :U :(((

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2991) Qru válasza Spec (#2990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baleseti statisztikát néznek, ahol olyanokra is szűrnek mint az autó színe, kora, az okozó lakhelye stb. Azokból meg kb bármit kihozol, akár ugyanannak az ellenkezőjét is. :D

#nincsbennetarcsi

(#2992) Spec válasza Qru (#2991) üzenetére


Spec
őstag

Én azt értem, hogy baleseti statisztikákat néznek, de ezeket hogy lehet pontosan ellentétesen értelmezni? Az egyik biztosító szerint ha városban lakom az nagyobb kockázat, a másik szerint meg éppen ellenkezőleg, az a nagyobb kockázat ha falun lakom. Érthetetlen, és egyben bosszantó is, mert ez súlyos ezrekbe fáj az embernek. :W

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2993) Qru válasza Spec (#2992) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a saját statisztikájukat ismerik gondolom de biztosítási matematikus az egy külön állatfaj szakma.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2994) 8th


8th
addikt

Elvileg nem úgy van hogy ha nem okoztál kárt nem vagy részese balesetnek és maradsz adott biztosítónál akkor nem lehet magasabb az új köteleződ az előző évinél? Generetelnél van a csapásmérőm. A jelenlegi biztosításom 33,3k minicascóval együtt. Az ajánlatuk a következő évre 37,2k. Netrisk viszont őket hozta ki legolcsóbbnak: 29,7k kötelező + 4,5k rá a minicasco. Nem akarok váltani ezzel a kocsival maradok generteles csak nem értem a dolgot.

(#2995) Qru válasza 8th (#2994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de csak akkor ha minden mas kondicio valtozatlan. Tehat a futasteljesitmenyt lejekentetted pl. Illetve csomo biztosito ad kedveznenyt a 180 napnal nem regebbi muszakira. Na azt csak minden masodik evben huzhatod be meg egy oregebb autoval is...

#nincsbennetarcsi

(#2996) Lauda válasza 8th (#2994) üzenetére


Lauda
félisten

Tudomásom szerint nincs ilyen szabály. Újrakötéskor nem lehet kedvezőbb a díjad, mintha nem kötnéd újra. Kb ennyi. :)

(#2997) Spec válasza 8th (#2994) üzenetére


Spec
őstag

Jó is lenne, ha lenne ilyen szabály, de nincs. Az én mostani "mélyen tisztelt" biztosítóm (Uniqa) pl. nemes egyszerűséggel egy +100%-os tarifát akar letolni a torkomon. Balesetem nem volt természetesen.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#2998) robag93 válasza Spec (#2997) üzenetére


robag93
tag

Remélem csak akarna:DD

(#2999) Qru válasza 8th (#2994) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szabaly ugy szol, hogy azonos feltetelek mellett nem adhat magasabb arat uj ugyfelnek mint meglevonek.

#nincsbennetarcsi

(#3000) Lauda válasza Qru (#2999) üzenetére


Lauda
félisten

Kedvezőbb árat nem adhat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.