Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) mickemoto


mickemoto
őstag

Waberers és Union biztosítókról mik a vélemények? Nem találtam online ügyintézési lehetőséget az oldalukon.

(#2902) Qru válasza mickemoto (#2901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendben vannak. Uninonhoz: [link] Wáberer: [link]

#nincsbennetarcsi

(#2903) sunavlys válasza mickemoto (#2900) üzenetére


sunavlys
senior tag

Évek óta náluk vagyok, kifizetés meg nem történt.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2904) mickemoto válasza sunavlys (#2903) üzenetére


mickemoto
őstag

Melyiknél?

(#2905) Lauda válasza Qru (#2888) üzenetére


Lauda
félisten

:R Kiegészítésnek szánom:

Nem kötelező az adott évszaknak megfelelő gumik használata, azonban például havas úton nyári gumival ha az ember belecsattan hátulról (vagy oldalról egy kanyarban valakibe stb.), akkor a helyszínelő elég valószínű bele fogja írni a jegyzőkönyvbe, hogy nem a megfelelő gumikkal volt felszerelve a jármű és ez közrehatott a baleset bekövetkeztében. Nyilván ezen lehet pereskedni, leginkább nem érdemes. Na ilyenkor simán kivághatja magát a biztosító a kárkifizetés alól, hiszen a biztosítási szerződésben foglaltakat elfogadta az ügyfél. :)

Felhívom majd az alfa-t, aztán ha adnak olyan tarifát, mint a genertel, akkor maradok, ha nem, megyek. Semmivel nem vagyok előrébb az alfa-val és majdnem duplája lenne az éve díj.

[ Szerkesztve ]

(#2906) Lauda válasza mickemoto (#2904) üzenetére


Lauda
félisten

A waberers hungária biztosítóról

(#2907) Qru válasza Lauda (#2905) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen erdemes az olcsobbat valasztani, csak magaddal szursz ki ha a dragabbat valasztod.

Ja es vegyel.4evszakos gumit az minden evszaknak megfelel (papiron). :D

#nincsbennetarcsi

(#2908) sunavlys válasza mickemoto (#2904) üzenetére


sunavlys
senior tag

váberer

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#2909) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok. Lemondtam a Postánál lévő biztosítást. Bementem a postára, vártam egy csomót, rögzítették a számítógépben, kaptam egy cetlit arról, hogy lemondtam.
A cetlin kívül kell még valamilyen egyéb visszaigazolást kapnom, hogy sikerült / elfogadták stb. a lemondásom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2910) Qru válasza VGYke (#2909) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mas nem kell.

#nincsbennetarcsi

(#2911) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok!

K&H-nál az online felületen felmondtam a kötelező biztosítást 30 nappal évforduló előtt.
Ezt elfogadják vagy kell valamit külön papíron is küldeni?
Jelenleg törlésre előjegyezett állapotban a szerződésem.

(#2912) Qru válasza Fooler89 (#2911) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az elvileg eleg. Hivd fel oket, lehet csak evfordulokor torlik tenylegesen.

#nincsbennetarcsi

(#2913) Lauda válasza Qru (#2907) üzenetére


Lauda
félisten

Hívtam a héten az alfa biztosítót, 2 ezer forint körüli kedvezményt tudtak még pluszban adni, szóval megyek át a genertelhez. Beszéltem velük is, nem kell igazolni sem a gumikat, sem a home office-t, csak vállalod a szerződés megkötésével és kész. :)

(#2914) Qru válasza Lauda (#2913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor tiszta sor. :K

#nincsbennetarcsi

(#2915) Fooler89 válasza Qru (#2912) üzenetére


Fooler89
őstag

Utána kérdeztem telefonon és elég, ha az online felületen bejelentem a szerződés felmondását határidő előtt.

(#2916) Qru válasza Fooler89 (#2915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor rugalmasak, azt jó tudni. :K

#nincsbennetarcsi

(#2917) Lauda válasza Lauda (#2913) üzenetére


Lauda
félisten

A netrisknél számoltattam és kihozta a genertelt 13429 ft-ra, meg is kötöttem. Nem egészen értem ez hogy jött ki. :DDD

A netrisk azt írja, hogy fel is mondják a biztosításomat, ez valid? Nem emlékszem már, hogy régebben a netriskkel intézett biztosításváltásom hogy zajlott.

[ Szerkesztve ]

(#2918) Lauda válasza Lauda (#2917) üzenetére


Lauda
félisten

Téves! :D A hengerűrtartalomnál 1cm3-t írt be és olyan buta a rendszer, hogy nem dobja ki hibának.

(#2919) karlkani válasza Lauda (#2917) üzenetére


karlkani
aktív tag

Amennyiben a Netrisk.hu-t választjuk a biztosítóváltásra és felmondási igényünk az évforduló előtt legkésőbb 33 nappal beérkezik, a papírmunkával sem kell törődnünk, ugyanis az előzményszerződés felmondását, valamint az új szerződéssel járó adminisztrációt a Netrisk.hu munkatársai elintézik helyettünk.

Sosem volt még gondom, mindent elintéznek helyettem. :K

(#2920) Lauda válasza karlkani (#2919) üzenetére


Lauda
félisten

Szuper, köszönöm szépen! :)

(#2921) robag93


robag93
tag

Pénteken fogok menni üzembentartót váltani az okmányirodába. Az új KGFB-ről még nincs kötvényem, csak egy visszaigazolás a KGFB megrendelésről. Az alkusz azt mondta nekem, hogy ezt elfogadják az okmányirodában. Ez tényleg így van? Valakinek van erről tapasztalata? Félek, hogy péntekig nem küldi meg az Allianz a kötvényt.

(#2922) Qru válasza robag93 (#2921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleg az ajanlatot bemutatni. :K

#nincsbennetarcsi

(#2923) karlkani válasza robag93 (#2921) üzenetére


karlkani
aktív tag

Én 2021 augusztus 23-án vásároltam egy személyautót, Netrisken keresztül kötöttem biztosítást az Allianz biztosítónál. 27-én megküldték a kötvényt, 31-én eredetiségvizsgálat, onnan okmányiroda. Közöltem az ügyintéző hölggyel, hogy papíron nálam csak az alkusztól van egy visszaigazolás KGFB megrendelésről (kötvényt megküldte már a biztosító, de nincs kinyomtatva). Azt mondta, nem baj, úgy is meg kell néznie a gépben, hogy van-e élő biztosítás az autóra. Rögtön mondta, van, az Allianznál. Ha nem látta volna, nem tudtam volna elintézni az átírást (a megrendelés visszaigazolás nem elég, azt mondta).

Volt kollégám ~2 hónapja lett üzembentartója húga kocsijának. Ők először az okmányirodába mentek, majd onnan az ismerős alkuszhoz (ezt mondta). Ebben a sorrendben hogyan sikerült elintézni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2924) karlkani válasza karlkani (#2923) üzenetére


karlkani
aktív tag

Épp most beszéltem a sráccal, pontosított. A kormányablakból elküldték, hogy kössön először biztosítást. Az alkusztól vitte a megrendelés visszaigazolást, azzal simán ment a buli. Nálam, mint írtam ez nem lett volna elég az ügyintéző szerint ~2 éve. Ő Komlón intézte, én Pécsett.

(#2925) robag93 válasza karlkani (#2924) üzenetére


robag93
tag

Köszi, szép kilátások:C

(#2926) Lauda válasza karlkani (#2919) üzenetére


Lauda
félisten

Netrisken elindítottam a dolgot, intézik a felmondást, a megkötést, már meg is jött a kötvény a generteltől. :R

Évfordulókor szerintem átviszem oda a lakást is. Ugyanazokkal a feltételekkel 15 ezer forinttal kedvezőbb az éves biztosítás. :U

(#2927) Qru válasza Lauda (#2926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vidd at ne is filozz rajta. :K

#nincsbennetarcsi

(#2928) karlkani válasza Lauda (#2926) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szuper! Szinte mindig náluk volt biztosításom, nagyon ritka, hogy más biztosító jobb ajánlatot adott. Sajnos ~3 héttel kicsúsztam 2021-ben a két évből, hogy nem volt autóm (ugrott a B10), A0-ból indultam. Ez idő alatt egyszer voltam csak náluk, kétszer jobb ajánlatot adott az Allianz, igaz csak pár ezer forinttal. Ki a kicsit nem becsüli... :DDD

Jól teszed! :C

(#2929) Lauda válasza Qru (#2927) üzenetére


Lauda
félisten

#2927Qru, #2928karlkani

:R ;) Át is fogom vinni szerintem. Még lehet nagyobb is a különbség éves díjban, át kellene néznem az alfa biztosítós kötvényben pontosan mire is szól a biztosításom. Jelenleg 41 ezer forint az éves lakásbiztosításom. A genertel valamivel alacsonyabb lakásfedezettel kalkulált, még ezt is átállítottam arra az összegre, ami az alfánál van, hogy jobban össze tudjam hasonlítani és még így is 25-26 ezer forint körül számolt. Amit biztosan látok, a genertelesben még így is van balesetbiztosítás, az alfánál nincs. Jelenleg még nem tudom átvinni, csak majd nyáron, évfordulókor. Akkor majd újra átnézem őket. ;)

Ez idő alatt egyszer voltam csak náluk, kétszer jobb ajánlatot adott az Allianz, igaz csak pár ezer forinttal. Ki a kicsit nem becsüli...

:D Nekem már tavaly is 5-6 ezer forinttal kedvezőbb ajánlatot számolt a genertel a kötelezőre, csak nem foglalkoztam a dologgal. Kellett volna, mert az alfa most még jobban elszállt és nem igazán küzdöttek, hogy maradjak. A netrisk pedig elrendez mindent, szóval pikk-pakk lehet váltani. :K

[ Szerkesztve ]

(#2930) robag93 válasza Lauda (#2929) üzenetére


robag93
tag

Arra azért vigyázz, hogy a Netrisk csak akkor rendez el mindent, ha az előzményt is rajtuk keresztül kötötted. Nem olvastam részletesen az előzményeid, szóval ha ez így van, akkor tárgytalan :)

(#2931) Lauda válasza robag93 (#2930) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt hogy érted? A jelenlegi biztosításomat nem ők intézték. Hétfőn adtam nekik az alkuszi megbízást és azonnal intézték a felmondást és a megkötést. Ezen kívül mást szerintem nem kell intézniük. :)

(#2932) karlkani válasza robag93 (#2930) üzenetére


karlkani
aktív tag

Az évek során volt több olyan biztosításom, mely nem rajtuk keresztül lett megkötve, mégis elintézték a felmondást, valamint az új megkötését.

#2931 Lauda
Jövőre könnyebb lesz, kalkulációnál csak végigkattintgatod, egy-két dolgod bejelölsz, és már köpi is ki a listát, a jobbnál-jobb ajánlatokkal... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2933) robag93 válasza Lauda (#2931) üzenetére


robag93
tag

Akkor úgy tűnik az én ügyintézőm volt tudatlan. De ő direkt kihangsúlyozta, hogy mivel az előzőt nem velük kötöttem, nekem kell a felmondólevelet elküldeni. Úgyhogy meg is tettem 1 perc alatt. Egyébként leírva is láttam ezt náluk, de akkor nem keresem ki :)

(#2934) Lauda válasza robag93 (#2933) üzenetére


Lauda
félisten

Az alkuszi megbízásom visszaigazolása után bő egy órával jött a genertel kötelező biztosítás visszaigazolása, kb 2 órával később a felmondás indításáról az email [kép] , másnap dél körül pedig a biztosítási kötvény. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2935) Lauda válasza karlkani (#2932) üzenetére


Lauda
félisten

Úgy legyen! :DD Nyáron intézem a lakást is, alfa biztosítónál elszaladt a ló ahogy nézem. :D

(#2936) robag93 válasza Lauda (#2935) üzenetére


robag93
tag

Elvileg márciusban lesz újrakötési lehetőség minden lakásbiztosításnál. Akciókkal együtt (alkusz infoja, nem néztem utána).

(#2937) Lauda válasza robag93 (#2936) üzenetére


Lauda
félisten

:R Éves díjfizetésen vagyok, megvárom a fordulót. ;)

(#2938) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Sziasztok! Van két parkolási horzsolàs, valamint egy kőfelverődés a kocsimon, van esély ezeket egy füst alatt megcsináltatni cascóra, vagy mindegyik külön káreseménynek minősül? Allianznál vagyok.

Köszönöm.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#2939) Qru válasza LilProphet90 (#2938) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Külön, erre eléggé figyel a biztosító az önrész miatt. Talán a horzsolás ha közel van egymáshoz akkor elsüthető, hogy egyszerre sérült egy ütközésben...

#nincsbennetarcsi

(#2940) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Magyar Posta Biztosító Zrt-nél volt Kgfb-om, 2024.01.01. fordulónappal, amit a postán személyesen mondtam fel, 11.06-án.
Erre fel tegnap kapok egy levelet a CIB Biztosítási Alkusz Kft-től, hogy az alkuszi szerződés, 2024.02.29-el szűnik meg.

Eddig egyébként azt sem tudtam hogy van ilyenem, 100 éve úgy kerültem a Posta Biztosítóhoz, hogy egyik ismerősöm valahogy elintézte. Úgy látszik így.

Ez most mit jelent számomra? Nem köthetek önállóan addig máshol, mással biztosítást?
Vagy mi jelentősége van ennek a levélnek, a szerződésnek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2941) Qru válasza VGYke (#2940) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem befolyásolja. Csak megbízott cégen keresztül nem köthetsz KGFB-t a szerződésetek lejárta után.

#nincsbennetarcsi

(#2942) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha a KGFB-nak 01.01. (12.31.?) a fordulónapja, és időben lemondtam a jelenlegi biztosítást, van arra valamilyen szabály, hogy az új biztosítást 01.01. előtt meddig kell megkötnöm? Magyarul, megköthetem még mondjuk 12.30-án is?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2943) Qru válasza VGYke (#2942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, megkötheted előre is jövőbeli dátummal. Sőt célszerű is előre megkötni az a tuti.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2944) Lauda válasza VGYke (#2942) üzenetére


Lauda
félisten

Arra gondolsz, hogy minimum mennyi idővel előtte kell megkötni? Nincs erre szabály, megkötheted akkor is.

(#2945) VGYke válasza Lauda (#2944) üzenetére


VGYke
addikt

Qru, Lauda köszönöm! Igen, a minimum időre gondoltam, mert online intézve nem szerettem volna elrontani és személyesen ügyintézés meg szinte lehetetlen a lakhelyemen az egyetlen ügyintézőnél.

Kérdés: ha mégis online intézném, a K&H biztosítónál (nekem ezt dobták legolcsóbbra a kalkulátorok), el tudok olyan dolgot rontani, amiből később bajom lesz? Pl. rossz B besorolást írok be, a marha meg elfogadja, vagy vannak az okozott kárra vonatkozó kérdések, amit nem nagyon értek így nem nagyon tudom mi a helyes válasz (20 év alatt okoztam kárt, 1db-ot, 2023.01. hóban), stb.
Szóval online el tudom rontani a kötést, mire figyeljek?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2946) Qru válasza VGYke (#2945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El tudod. Nekem pl a bonusz besorolasom lett elirva, igy dragabb lett volna a biztositas ha nem javitom.

#nincsbennetarcsi

(#2947) Lauda válasza VGYke (#2945) üzenetére


Lauda
félisten

Szívesen! El tudod rontani, érdemes átnézni többször a véglegesítés előtt. Bár szerintem nem kellene ezt a végtelenségig húzni, ha bármi rontás van, még időben lehet az ügyfélszolgálattal korrigáltatni, vagy új szerződést kötni.

(#2948) Qru válasza VGYke (#2945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem vagy biztos akkor kosd meg telefonon a KH-nal.

#nincsbennetarcsi

(#2949) VGYke válasza Qru (#2948) üzenetére


VGYke
addikt

Nem akartam tovább húzni, megkötöttem, kifizettem online.
De azért majd egyszer 2024-ben menjek be valamikor egy olyan helyre ahol ember van , ért is hozzá és tudja mi újság, hogy leellenőrizze az adatokat, vagy innentől ne foglalkozzam vele :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#2950) Qru válasza VGYke (#2949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Innentol nem kell. Ha valami nem stinmel szolnak ugyis.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.