Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) Qru válasza Bici (#2700) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a bonusz az rendszamhoz kapcsolodik (nem tul logikus, mert az auto nem onmagat vezeti (meg)).

Ha kifizeted a kart a bonuszod nem csokken (az adott autora) kettovel, viszont ha kifizeted akkor is marad a karokozoi potdij.

#nincsbennetarcsi

(#2702) Bici válasza Qru (#2701) üzenetére


Bici
félisten

Köszi szépen!

Ez esetben, nem éri meg kifizetnem, mert kb. 72 ezer volt tavaj májusban egy évre a bizti.
2022-es árfolyamon ez a 4 év alatt 130 ezer Ft felárat jelent, ami ugyebár sehol sincs az 520-hoz.

Nyilván emelkedni fognak az árak idén, de annyival talán nem fog. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2703) noorbertt válasza Qru (#2694) üzenetére


noorbertt
őstag

Felhívtam a KH-t és azt mondták, hogy keressem fel az egyik szélvédővel foglalkozó partnerüket és ők intéznek nekem mindent. Azaz a szélvédőn kívüli hibát is intézik, jelentik.

Pont egy olyan helyet hívtam ami szélvédő és karosszériával foglalkozik. Azt mondtak hogy két külön eset, de elég normálisak voltak és rugalmasnak tűntek. Hétfőn viszem be a kocsit és a papírokat. Kiderül.

(#2704) Qru válasza noorbertt (#2703) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem megoldjak okosba'. Ezek a cegek eleg jol be vannak csatornazva a biztositokhoz. :K

#nincsbennetarcsi

(#2705) Qru válasza Bici (#2702) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem eri meg. Ha nem tul magas a jelenlegi bonuszod akkor meg uzembentartovaltas kell es problema megoldva.

#nincsbennetarcsi

(#2706) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Károkozás esetén van valamilyen mód arra, hogy részletes leírást kapjak a kifizetett összegről? Édesapám volt károkozó és most fizetési felszólítást küldtek neki amin elég magas összeg szerepel. A levélben van kárszám de gondolom ha azzal felhívom a biztosítót nem fognak adatot adni.

Köszönöm

(#2707) Qru válasza tototos (#2706) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Irj nekik (karszamot, rendszamod ird bele es csatold a felszolitast is), hogy a reszeltes kfizetesi szamlat szeretned latni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2708) noorbertt válasza Qru (#2704) üzenetére


noorbertt
őstag

Kicsit ezt kicsit azt a infót adják. Nem tűnik túl profinak idaig, pedig sokan járnak oda.

Esetleg valaki el tudná mondani hogy egy ilyen cég aki mindent is intéz a casco bejelentéssel és pénz felvétellel hogy pontosan hogyan is működik a dolog?

felvették a kárt, biztosító vissza jelzett nekik és most számolgatnak.
Én kinek fogok fizetni?
Mikor fogom látni hogy volt a végösszeg? Mert oké hogy 50ezer pl a motorháztető mert 1 kár esemény, de ők mit csinálnak azért és mennyit kérnek? Pl festésre ki számláznak 500ezret? (Csak mondtam egy számot)

Az önrészt bele lehet alkudni a dologba? Mert ha pl 150 a festés , akkor írjanak 200-at es ott az önerő. Ilyen létezik? Elvileg a héten megyek beszélni velük. :R

(#2710) xEon1337 válasza xEon1337 (#2709) üzenetére


xEon1337
őstag

Közben utánanéztem, biztosítója válogatja. Allianznál például egy nyilatkozattal tovább él a szerződést, máshol meg azonnal megszűnik és csak újraköthető.

"Less but better" - Dieter Rams

(#2711) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Cristo féle CASCO-t próbálta/használja esetleg valaki? Tapasztalat, vélemény róla?
~1,5 hónap múlva évforduló és ez is adott esetben szóba jöhetne. Generali a tavalyi ~280e-ről 325-re emelne kármentesség mellett. (valamit hablatyolnak, hogy megszüntették a BM-et és maradok C0-ban)

Cristo-val 9-10e-es futásra ~180e lenne az éves díj. Tavaly ha jól rémlik azért nem a cristo lett a befutó, mert ők avultatnak (2020-as autónál, Generali/Genertellel ellentétben). Illetve lehet az nem fullos casco.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2712) Qru válasza noorbertt (#2708) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olyankor a javito nyujtja be a szamlat a biztositonak es neki fizet a biztosito. Ha van onresz az mindig lejon, de sok biztositonal az uvegkar az onresz nelkuli.

#nincsbennetarcsi

(#2713) Qru válasza xEon1337 (#2709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnalom. Probald meg minel elobb intezni a biztositoval. Egyelore irass egy meghatalamazast (ha kezzel irott meg 2 tanu sem kell).

#nincsbennetarcsi

(#2714) noorbertt válasza Qru (#2712) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben kihozta úgy hogy nekem 0 Ft költségem lesz.
Utana intézzük a hátsó részt is :DDD

(#2715) Qru válasza noorbertt (#2714) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper. :C

#nincsbennetarcsi

(#2716) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Vettem egy második autót, de az elsőt 1-2 héten belül eladom.
Ilyenkor is csak A0-ról tudom indítani a frissen vásárolt autót?
Van erre valami "trükk", hogy rögtön B10 kössem?

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2717) Qru válasza Tigi (#2716) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudod, csak A0-ra. Ha a régit eladatad akkor annak a bónuszigazolásával átírják a bónuszt az újnál és az árkülönbözetet visszautalják.

#nincsbennetarcsi

(#2718) Tigi válasza Qru (#2717) üzenetére


Tigi
őstag

Köszönöm szépen. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#2719) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Elsőbbségadás táblánál állva belém jöttek (épp a 7. évét betöltő E Corsa). Sérült a lökhárító, a keresztmerevítő, a jobb hátsó lámpa és a csomagtérajtó, illetve a jobb hátsó kerékjárat ív rész is. Szerelő intézte a biztosítón keresztüli javítást, és az alábbi esetet vázolta fel a kárszakértő látogatása után:
1. Hátsó gyári lámpa, többi bontott alkatrész, színre fújva, fényezve (nem kerül semmibe)
2. Minden gyári (+200e saját zsebből)

Nyilván az 1. opciót választottam, bár meglepődtem, hogy gyári alkatrészekkel való javítás nem fér bele a biztosító által ajánlott összegbe (Allianz). A kárszakértő által ajánlott összeget nem ismerem, mert édesapám beszélt nemrég a szerelővel.

Létezhet, hogy egy nem fiatal, de azért öregnek sem nevezhető, kiváló állapotban lévő autó javítása csak ilyen feltételekkel valósulhat meg?

(#2720) Qru válasza bexinho23 (#2719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen lehet. A kfgb-s avultatás az oka, azért nem jön ki az összegből gyári új alkatrészekből összerakva. Káron haszonszerzés nem lehetséges tehát a javítás után nem érhet többet az autód mint a javítás előtt. Ha gyári új alkatrészeket kap a meglévő 7 éves helyett akkor (legalábbis papíron) többet érne az autód mint amennyit ért a károkozás előtt.

#nincsbennetarcsi

(#2721) bexinho23 válasza Qru (#2720) üzenetére


bexinho23
őstag

Érthető, de egyben szomorú helyzet is a károsult szemszögéből. Hiába lesz helyreállítva, az attól még törött marad (eladásnál gondolom nem mindegy). A károkozó meg 2 kategóriát esik csak vissza.

(#2722) Sir Psycho válasza bexinho23 (#2719) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Elméletileg van ilyen (értékcsökkentési kártérítés) is, egy próbát megér hátha.

[ Szerkesztve ]

(#2723) bexinho23 válasza Sir Psycho (#2722) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos 6 évnél fiatalabb gépjármű esetén lehet ezt a kalkulátort kitölteni. De azért köszi a infót, nem hallottam erről.

(#2724) Qru válasza bexinho23 (#2721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, eladásnál nem kapsz érte majd annyit mint egy törésmentes autóért. :(

Ha ez vigasztal nem csak 2 bónuszt esik vissza, hanem károkozói pótdíjat is kell fizetnie az okozónak. Kivéve ha kártérítést megfizeti a biztosítónak, mert akkor nem romlik a bónusza (az okozói pótdijat viszont így sem ússza meg).

#nincsbennetarcsi

(#2725) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

Allianz KGFB-m egy laza 50%-kal fog emelkedni (éves 51e->78e), kétlem, hogy tudnám ezt jelentősen csökkenteni, ha beszélnék velük. Tavaly az emelés felét elengedték, de az idei már röhejes. Ráadásul a Casco ajánlat még meg se jött, ezek után ott is horribilis drágulásra számítok. Káresemény nem történt.

Netrisk-en fele ennyiért tudnék most váltani, a Groupama, Union, Generali, Aegon dobja a legjobb számokat, 40ezer körül. Gondolom ez még kedvezőbb, ha helyben kötöm, nem Netrisk-en keresztül.
A felsorolt biztosítók közt van olyan, ami melegen nem ajánlott, vagy egykutya és csak a díjszabással törődjek?

[ Szerkesztve ]

(#2726) Qru válasza mvkly (#2725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Generali ea Aegon is ok. Egyedul a Kobe ami velemenyes a tobbi biztosito ok.

#nincsbennetarcsi

(#2727) mvkly válasza Qru (#2726) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszönöm a választ :R
A Groupama magasan a legjobb, KGFB+Casco ~100e Ft. Csak az Allianz Casco-m 94e, az idei emelés előtt. Azt hiszem ideje váltani.
Ha frissen kötném 58ezer lenne az Allianz KGFB a most ajánlott 78e helyett, ugyanolyan feltételekkel :U

(#2728) Qru válasza mvkly (#2727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra jatszanak hogy lusta lesz valtani az ember vagy elfelejti.

#nincsbennetarcsi

(#2729) mvkly válasza Qru (#2728) üzenetére


mvkly
senior tag

A KÖBÉhez volt szerencsém, mint első KGFB. A 2. évre duplázták volna a díjat, mert csak. Akkor váltottam.
Az jól tudom, ha online megkötöm a váltást a Netrisket kihagyva, a biztosítók egymást közt letudják azt, én meg kapom a végén az új szerződést, a díjbekérőt és ennyi a teendőm?

(#2730) Qru válasza mvkly (#2729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, Netrisk intez mindent.

#nincsbennetarcsi

(#2731) mvkly válasza Qru (#2730) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszi a segítséget, szép hétvégét!

(#2732) Qru válasza mvkly (#2731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

#nincsbennetarcsi

(#2733) #214


#214
tag

Sziasztok!
Sajnos volt egy balesetem autópályán, amiben én vétlen voltam. A baleset helyszínén egy autómentős segédkezett és rögtön vállalta is az autó elszállítását, mivel az mozgásképtelen volt. Szigorúan a legközelebbi benzinkútig kértem a szállítást, ami így is egy szép nagy összeg lett, innen saját magam intéztem trélert.
Ebben az esetben el tudom számolni a KGFB ügyintézésnél a második, szerelő telephelyéig történő szállítást (ami a távolság miatt szintén egy számottevő összeg) vagy csak az első, autópályáról (sürgős) leszállítást?

(#2734) Qru válasza #214 (#2733) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jol tudom a kgfb nem terit trelerezest csak a casco.

Esetelg ha volt kulon assitance biztositasod kulon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2735) patomi válasza Qru (#2734) üzenetére


patomi
őstag

Számla ellenében fizetik, bár a második szállítást már nem tudom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2736) Qru válasza patomi (#2735) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt jo tudni. Bar remeljuk nem lesz ra szuksegem soha.

#nincsbennetarcsi

(#2737) patomi válasza Qru (#2736) üzenetére


patomi
őstag

Én is azt hittem, míg nem 2 éve felborítottak. [kép] GTK lett a vége. ( persze az más ha házon belül van megoldás a szállításra)

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#2738) #214 válasza Qru (#2734) üzenetére


#214
tag

Az első autómentős azt mondta, hogy el tudom számolni a költséget, és több helyen is ezt olvasom: [link], [link]. Sőt, szerinte a 2. szállítás költségét is el fogom tudni számolni.

Kérdés, hogy az "egyszeri és indokolt" hogy értelmezendő, mert nyilván a szerelőhöz történő szállítás már nem "egyszeri" volt, azonban autópálya benzinkúton aligha javítható a mozgásképtelen autó, így azért "indokolt".

Nem lesz egyszerű a sztori többi része sem, már látom, jogásszal felveszem a kapcsolatot. :(

(#2739) Qru válasza patomi (#2737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óóó. :o

#nincsbennetarcsi

(#2740) #214 válasza patomi (#2735) üzenetére


#214
tag

Köszi a megerősítést, az elsőben így már egész biztos vagyok. Még futok pár kört a második szállítással, meglátjuk. :R

(#2741) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Külföldi nyaraláshoz szeretnék biztosítást kötni gépkocsi assitance szolgáltatással.
Tudtok ajánlani valami "jó" biztosítási konstrukciót? Kötelező az Unionnál van.
A gond az hogy a legtöbbnél nem találom azt hogy probléma esetén hazatréllerezik az autót. Nekem a lényeg ez lenne. Olyan lehetőségek vannak, hogy sofőrt visznek ki, a ofőrt hazahozzák, szervizig viszik...
Majd még beleásom magam pár biztosító ajánlatába. De hátha van valakinek valami favorit!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2742) Qru válasza embe (#2741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cherrisk-re nezz ra, arban jok de assistance-ban nem tudom mennyire jok.

#nincsbennetarcsi

(#2743) embe válasza Qru (#2742) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ahogy nézem nem ez a profiljuk. Ezek nagyon karcsú számok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2744) Ijk


Ijk
nagyúr

Másnak is emelkedett 60%-al a kötelezője (38-ról 62 ezerre) úgy hogy nem volt káreseménye?
Sajnos kicsúsztam a lemondásból, de azért írtam egy levelet az Uniqua-nak hogy ez most hogy.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2745) Qru válasza Ijk (#2744) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont most néztem rá, ha maradok a meglévőnél 10k-val lesz/lenne drágább mintha újrakötöm a legolcsóbb helyen.

#nincsbennetarcsi

(#2746) Qru válasza embe (#2743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legjobb ha egy online alkusznál ránézel, ott könnyen össze tudod hasonlítani a biztosításokat.

#nincsbennetarcsi

(#2747) embe válasza Qru (#2746) üzenetére


embe
nagyúr

Valami ilyen lesz...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2748) Qru válasza embe (#2747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összefoglalóban találsz pár alkusznak a linkjét.

#nincsbennetarcsi

(#2749) embe válasza Qru (#2748) üzenetére


embe
nagyúr

Köszike!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#2750) #214


#214
tag

Sziasztok!
KGFB kárrendezés, második felvonás. Tegnap járt nálam a kárszakértő, korrekten megnézett és felírt mindent, viszont az autó típusa és a vétkes biztosítója miatt nem sok jót ígért. :(
Elvileg pár napon belül meg kell kapnom az első ajánlatot. Viszont itt nem világos nekem, hogy ez az azonnali fizetéses ajánlat felülbírálható, újrakalkuláltatható-e vagy elutasítás esetén csak a számlás kárrendezés járható. Sajnos nem ismerek megbízható helyet, akik együtt dolgoznak biztosítóval, akikre pedig nyugodtan bíznám korábbi tapasztalat alapján nem tudnak biztosítónak számlát adni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.