Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Qru válasza máyköl (#2050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az uj megszunik a 60 nap letelt utan. Esetleg irhatsz nekik egy emailt amiben tajekoztatod az ujat, hogy nem sikerult a lemondas.

Kotvenyt kuldik automatice akkor is ha nem fizettel meg. A regit fizesd be 60 napon belul es akkor rendben leszel.

#nincsbennetarcsi

(#2052) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok.

Lehet rossz helyen járok kérdésemmel, akkor bocsi.
Hétvégén történt egy koccanásom, a mögöttem közlekedő nem tudott megállni, hátulról belém jött és nekilökött az előttem álló autónak. Elismerte, hogy hibázott, lepapíroztuk. Elvileg a biztosítója fizet, majd.

Kérdés, ha én megbízok egy szervízt a biztosítás ügyintézésével/javítással, ki kapja a pénzt a biztosítótól.
Tegyük fel, a biztosító szerint járna 300e ft, de a szerviz megoldja 200e ft-ból, akkor a fennmaradó részt benyeli a szerviz? Hogy járnék ebben a helyzetben jobban?
(nem nagy értékű az autó ~500-600e ft)

köszi

(#2053) Qru válasza Zolabol (#2052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a szerviz jar el, akkor o intez mindent. Ez esetben annyit szamlaz amennyit terit a biztosito (nem a sajat nyeresege ellensege nyilvan) vagy meg tobbet es neked kell meg fizetned pluszban. Esetlegesen olcsobban csak akkor uszod meg ha magad intezed a dolgot.

#nincsbennetarcsi

(#2054) molnarpeter válasza Zolabol (#2052) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Először várd meg a biztosító ajánlatát, addig nem vinném sehova :R

(#2055) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok!
Használta valaki az Allianz új autós kárbejelentőjét már? Tapasztalatok érdekelnének csak, érdemes használni, vagy telefonon érdemesebb inkább?

(#2056) Pttypang


Pttypang
veterán

2020.09.25 volt egy koccanasom, mai nap reggel jott az email, hogy megtortent a karrendezes, 254 ezer lett.

Jeleztem par hete a k&h-nak amikor erdeklodtem, hogy emailben kerem mindenkeppen az ertesitest.
Csak a kozlemenybe kellett beirni az azonositot, ennel joval bonyolultabbra szamitottam :).

Koszi a segitseget :R

Everybody lies.

(#2057) máyköl válasza Qru (#2051) üzenetére


máyköl
veterán

Bocs, de már megőrülök ettől a helyzettől.

Ugye UNION felmondás nem sikerült, itt az indoklás:

“ díjrendezett. A határidő után érkezett vagy aláírást nem tartalmazó, illetve egyértelműen nem beazonosítható felmondást nem áll módunkban elfogadni.

Felmondása aláírás nélkül érkezett.”

El is fogadtam, hogy nem sikerült kötelező váltás. Szerettem volna befizetni, de az UNION online (régi kgfb) nem mutat érvényes szerződést. Telefonáltunk, ők sem látnak érvényes szerződést.

Qru, ugye előzőekben említetted, hogy az új biztosító látja hogy az előző felmondása nem érvényes, így az automatikusan megszűnik.

A Signal (új) biztosító időközben a kötvényt és a díjbekérőt is megküldte.

Írtam egy új levelet az UNION -nak, hogy írásban is hagyják jóvá, hogy nincs szerződés, nem feléjük kell rendeznem az új díjat. Válasz:

"Társaságunkhoz érkezett elektronikus megkeresésére hivatkozva, szeretnénk felhívni figyelmét, hogy az előző levelében hivatkozott járművel kapcsolatosan Társaságunknál nem rendelkezik regisztrált e-mail címmel (ajánlatában nem adta meg) és ennek hiányában az aktuális adatvédelmi törvény miatt jelen formában kizárólag általános információkat adhatunk Önnek.
Egy adott szerződés érvényben léte nem számít általános információnak."

Milyen érdekes, hogy ugyanerre az e-mail címre adtak még tájékoztatást 3 hete. Kb. lesz@rják az egész ügyet. Közben én végképp nem tudom eldönteni, ki felé kellene rendeznem a következő évet, és lassan kifutok a 60 napos türelmi időszakból is. :(

(#2058) molnarpeter válasza máyköl (#2057) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Union telefonon nem elérhető? Megpróbálnám az e-mailt utólag hozzáadni, vagy ilyesmi :F Vagy az új biztosítót is meg lehetne kérdezni, hátha tudják ők ellenőrizni, nincs-e másik élő bizti.

(#2059) máyköl válasza molnarpeter (#2058) üzenetére


máyköl
veterán

De, írtam is:

"Telefonáltunk, ők sem látnak érvényes szerződést."

Csak a telefonos ügyintéző marhára ellent mondott annak, amit 4 hete írt az UNION e-mailben, hogy a felmondást nem fogadják el, és a jövő évre is ők maradnak a biztosítók.

Signal -ra rácsörgés nem rossz ötlet, köszi.

(#2060) Qru válasza máyköl (#2057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szivas lenne ha emiatt szemelysen kene bemenned az Unionhoz. Probald meg a mailcimed regisztralni naluk. Az lenne a legegyszerubb sztem is.

#nincsbennetarcsi

(#2061) Lauda válasza máyköl (#2057) üzenetére


Lauda
félisten

végképp nem tudom eldönteni, ki felé kellene rendeznem a következő évet

Mivel az unionnál nem mondtad fel a szerződést, ezért természetesen őfeléjük.

(#2062) máyköl válasza Lauda (#2061) üzenetére


máyköl
veterán

Azok után, hogy az UNION -nal történt telefonos egyeztetés alatt elmondta az ügyintéző, hogy nem lát már érvényes szerződést, és ne fizessem be a díjat?

(#2063) máyköl válasza Qru (#2060) üzenetére


máyköl
veterán

Be vagyok jelentkezve az online felületen, hibátlanul látszódik az e-mail cím.
Nem is lehetne másképp, hisz netrisken keresztül volt kötve, ott pedig kötelező megadni.

(#2064) Lauda válasza máyköl (#2062) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegy mit mond az ügyintéző, mert ha nem mondasz fel egy kötelező gépjármű biztosítási szerződést, az automatikusan meghosszabbodik. Innentől fogva az új szerződés sem lehet érvényes. Én bemennék az unionhoz személyesen rendezni a dolgot.

(#2065) buci30


buci30
addikt

Azt szeretném tudni, hogy az előző biztosító felmondta velem a szerződést...
De jövő héten intézzük édesanyám lesz az üzembentartó a tulaj maradok én de január 2.áig szólt a biztosításom így ma kötöttem újat édesanyám nevére másik biztosítonal...

A lényeg, hogy van ez a cikk:

"AKI AZ ÚJ SZERZŐDÉS MEGKÖTÉSÉT ELMULASZTJA, MÁR JANUÁR 1-JÉTŐL FEDEZET NÉLKÜL MARAD,

és amellett, hogy súlyos kockázatot vállal, a normál díj többszörösét lesz kénytelen utólag megfizetni a fedezetlenségi díjra vonatkozó szabályok szerint - figyelmeztetett a FBAMSZ.

Papp Lajos, a FBAMSZ gépjárműszekciójának elnöke szerint azoknak is célszerű utánajárniuk szerződésük sorsának, akik időben intézkedtek ugyan az új szerződésről, de a szerződéskötésről nem kaptak visszajelzést a biztosítótól vagy a közvetítő alkusztól.

Az első díjrészlet befizetésére a szerződést váltó autósoknak március 1-jéig van lehetőségük, a biztosítójuknál maradó ügyfeleknek ugyanakkor a normál rend szerint, legkésőbb január végéig kell rendezniük a biztosítás díját."

Én nem voltam biztosítás nélkül mert ugye ma 2021 január 2-ig volt érvényes!?

Viszont akkor mivel ma kötöttem neten xy biztosítónál 1 évest így nekem is van időm március 1-jéig befizetni azt ugye?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2066) molnarpeter válasza buci30 (#2065) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem számít, üzembentartó bejegyzéskor is nullázódik az előző ember sara :) illetve a közlemény alapból sem vonatkozik mindenkire.

[ Szerkesztve ]

(#2067) buci30 válasza molnarpeter (#2066) üzenetére


buci30
addikt

Azt tudom, hogy nullazodik de a kérdésem a befizetésre ez :

Viszont akkor mivel ma (2021-01-02) kötöttem neten xy biztosítónál 1 évest így nekem is van időm március 1-jéig befizetni azt ugye?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2068) Qru válasza buci30 (#2067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a megkotestol szamitva van 60 napod befizetni. Ha addig at lesz irva akkor nem kell befizetned (kiveve ha kart okozol).

#nincsbennetarcsi

(#2069) buci30 válasza Qru (#2068) üzenetére


buci30
addikt

Mit nem kell befizetnem? Ezt nem értettem!?

A kocsi nem lesz átirva csak az üzembe tartó változik azaz édesanyám lesz.
Így a biztosítást ő (azaz logikus én csak az ő nevén lesz) fizetem be arra van 60 napom.

"Mik a szabályok, ha családon belül ruházzuk át az üzembentartói jogot?

Gyakori megoldás, amikor az autó tulajdonosa családon belül – például a gyerekének – ruházza át az üzembentartási jogokat. Az okmányirodai eljárást ebben az esetben is kezdeményeznünk kell, és szükséges az új forgalmi engedély kiállítása is. Egyenesági rokonok, tehát gyermek, unoka és dédunoka, valamint szülő, nagyszülő és dédszülő esetén kizárólag a forgalmi engedély 6000 forintos díját kell rendeznünk, az eljárás ebben az esetben illetékmentes. Ugyanez a szabály vonatkozik a házastársakra is, azonban ebben az esetben az ügyintézésnél fel kell mutatnunk a házassági anyakönyvi kivonatot."

Ez pedig illetekmentes lesz az en esetembe. Csak az új forgalmi lesz 6000ft

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2070) Qru válasza buci30 (#2069) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az üzembentartó a kötelező biztosítási szerződő fél, ha nincs üzembentartó akkor a tulaj (így az üzembentartó és a tulaj egy és ugyanaz). Ha most magadra kötöttél biztosítást akkor nem kell befizetned és akkor nem is kell pénzt vissza kérned a biztosítótól miután át lett írva. Ha most rögtön az ő nevére kötötted (anyukádé) az nem jó, mert nem ő az autó üzembentartója jelenleg hanem még te.
De intézzétek el minél előbb a az üzembentartói "átírást" és ráérsz 60 nap múlva fizetni.

#nincsbennetarcsi

(#2071) buci30 válasza Qru (#2070) üzenetére


buci30
addikt

Igen rá kötöttem mivel holnap van hétfő és csak akkor lehet időpontot kérni az okmányirodába.
Viszont a kocsi biztosítás lejárt január 2.án a biztosító fel mondta velem a szerződést ok nélkül.
De ez csak nekem volt jó persze mivel amugy is váltani akartam...
De biztosítás nélkül nem lehet a kocsi így ezért kötöttünk meg anyum nevére aki lesz az üzembe tartó.

Tehát :
Okmányirodaba viszont már úgy kell mennie h a biztosítás az ő nevén van.
Ezt ők mondták!
Az üzembe tartó változást 15 napon belül kell jelenteni.

Én szerintem akkor rá kellett kötni a biztosítást s így jó nem de?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2072) Qru válasza buci30 (#2071) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, anyud nevere kell a biztositas ugy lehet csak uzembentarto. Meg majd az ado is az o nevere jon majd a nav-tol.

#nincsbennetarcsi

(#2073) buci30 válasza Qru (#2072) üzenetére


buci30
addikt

Az mindegy... Okes

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#2074) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Autót szeretnénk vásárolni és ehhez első körben a netrisk-en próbálnék kötni szerződéseket (casco-t és kgfb-t).

A kérdésem az lenne, hogy a kalkulációban az extrákat külön kell jelölgetni, vagy ha megadtam a pontos típust az elején, akkor ő már ezen modell alapfelszereltségéhez tartozó extrákkal kalkulál?

A konkrét példám, hogy egy kombi hybrid auris-t néztünk ki, amelyet ki is lehetett választani konkrét típussal a netrisk listájából. Ha az extralistás képernyőn már semmi pluszt nem jelöltem be, akkor kijött 130.000 Ft-ra a CASCO+kötelező, viszont, ha az extralistán bejelölgettem pl. a LED lámpát, klímát, tolatóradart, légzsákokat stb) felugrott 160.000-re, holott ez mind a pontos típushoz tartozó alap extra

Ilyen esetben mi a helyes eljárás?

Köszi a választ előre is.

(#2075) Qru válasza q13579 (#2074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régiónként is eltérhet egy-egy felszereltségi szint még ha azonos a neve is. Ha bejelölöd külön az a tuti. :K

#nincsbennetarcsi

(#2076) Patrick


Patrick
addikt

Sziasztok!

Pár hét és lesz egy új autóm, szalonból, magánszemélyként. A casco az nem kötelező igaz?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2077) Lauda válasza Patrick (#2076) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Hát ha csak a hitelhez nem előírás, akkor nem. Tehát alapból nincs kötelező casco.

(#2078) Patrick válasza Lauda (#2077) üzenetére


Patrick
addikt

Hali, köszi. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#2079) máyköl válasza Qru (#2060) üzenetére


máyköl
veterán

Közben még 2x felhívtuk a biztosítókat.
UNION továbbra sem lát semmilyen érvényes szerződést, direkt visszakérdeztünk, hogy 100%, rendszám alapján sincs semmi aktív kötelező? Nincs.

Signal -nál azt mondják ők arra nem nem látnak rá, hány érvényes szerződés van életben, a náluk kötött szerződés az aktív, és fizessem be.

Kezdek hajazni arra, hogy a Signalt fizetem be, csak az a fránya UNION e-mail, ahol megírták hogy nem sikerült a felmondás, és folytatódik a szerződés a következő évre is, az nyugtalanít.

(#2080) Qru válasza máyköl (#2079) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kerd a biztositotol irasban hogy nincs. De a hangfelvetelt is megorzik, csak az azonositojat kell megjegyezned/felirnod.

#nincsbennetarcsi

(#2081) Janou


Janou
őstag

Srácok

Kérdésem lenne. Kijött a CASCO szerződésem papíron. Rá van ez írva:

Ezt hogy is kellene értelmezni? Ha teszem fel van 500e kár akkor én fizetek 100e-t, a többi 400e-t meg a biztosító? Ha 1.5M a kár akkor fizetek 150e-t, a biztosító meg 1.35M-et? Üvegkárnál mi van? Meg mi az, hogy önálló?

(#2082) Qru válasza Janou (#2081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az önrészed 10% vagy minimum 100 ezer Ft.
Tehát ha a károd 100 ezer Ft alatti akkor nem fizet a biztosító mert önrész alatti a kár. Ha pl 120 ezer Ft a károd akkor abból 20 ezret fizet a biztosító a többi az önrészed. De ha pl lesz 1,5 milliós károd akkor annak a 10%-a lesz az önrészed (ennyivel kevesebbet utal a biztosító) ahogy írod.

"Önálló üvegkár:
A biztosított jármű ablaküvegeiben kívülről ható, hirtelen fellépő,
baleseti jellegű erőhatás vagy rongálás által keletkezett törés,
illetve egyéb sérülés." - [link]

Magyarul ha követ kapsz a szélvédőre akkor is 10% önrészed van. Vannak üvegkárra önrész nélküli casco-k de azok nyilván drágábbak is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2083) Janou válasza Qru (#2082) üzenetére


Janou
őstag

Köszönöm. Magyarul ha nincs 100e az üveg akkor magamnak fizetem a kárt. Így már világos. :R
Mondjuk lehet a lakásbiztosítás fedezheti. Nem tudom most fejből hogy abban mi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#2084) Qru válasza Janou (#2083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, az üvegkárra csak 10% az önrészed, a többinél van csak a minimum 100 ezres kitétel.

Elég kevés szélvédő nyal bele a 100k fölötti ársávba.

#nincsbennetarcsi

(#2085) Janou válasza Qru (#2084) üzenetére


Janou
őstag

Akkor ha 60e Ft egy új szélvédő abból én fizetek 6e-t 54e-t meg a biztosító?

(#2086) Qru válasza Janou (#2085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#2087) máyköl válasza Qru (#2080) üzenetére


máyköl
veterán

Nem küldik ki, mert az email cím nincs rögzítve a rendszerben. Hiába van ez megadva mindenhol, online rendszerben is, ezzel kötöttem meg, azt állítják hogy nem ez az email cím szerepel a rendszerükben, ott tájékoztatást nem adnak, pláne nem küldenek ki dokumentumot. A hölgy azt mondta, a felmondás ki lett postázva.

Most tizedjére is átnéztem a papírokat, egy gyanús, de nekem ez nem korábban nem tűnt egyértelműen felmondásnak, pláne hogy emailen azt kommunikálták a felmondás sikertelen volt, de lényegében mégis rajta van a papíron, hogy megszűnés oka: felmondás.

[kép]

(#2088) Qru válasza máyköl (#2087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez eleg. Akkor engedd el a kezuket.

#nincsbennetarcsi

(#2089) máyköl válasza Qru (#2088) üzenetére


máyköl
veterán

:R

(#2090) chungee


chungee
addikt

Reggelt!

Hülye kérdésem lenne :B 2021.márc.13 az évfordulóm akkor legkésőbb mikor tudok váltani :F :R

(#2091) Lauda válasza chungee (#2090) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A forduló előtt legfeljebb 60, legalább 30 nappal írásban tudod felmondani a meglévő szerződést. A lejáratig pedig meg kell kötnöd az újat.

(#2092) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vasárnap párom parkoló autójának hátsó lökösébe tolatott egy öreglány,aki szépen el is hajtott. Költöző szomszéd látta hála istennek és így lett meg a nő. Rendőr hívás stb,papírok stb. Ma volt a kárfelmérő és aszongya páromnak,hogy nem fizeti a biztosító a kárnak csak az 50 %-at mivel több,mint 5 éves a kocsi. Szerintem ilyen nincs,csak át akarta baszni. Ez tényleg így működik? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2093) molnarpeter válasza FIREBLADE78 (#2092) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sajnos így megy az avultatás miatt, bontott színazonos lökhárító azért ki kéne jöjjön az adott pénzből, vagy műanyaghegesztő és fényező :F Lehet futni pár kört a biztosítókkal is, ha nem reális az ajánlott összeg. Vagy ha rábízod szervizre, akkor az ő saruk leboxolni, bár akkor is maradhat rajta befizetni való. Azt nem tudom mondjuk, hogy túl alacsony összeg megállapítása esetén lehet-e a különbséget követelni a károkozón.

(#2094) FIREBLADE78 válasza molnarpeter (#2093) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nőnek van cascoja is. Ez vicc gyerekek. Összetöröm más kocsiját és nem képesek kifizetni. Tákolgassuk össze innen-onnan. Holott gyári alkatrészt ver össze. :W

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#2095) Lauda válasza FIREBLADE78 (#2094) üzenetére


Lauda
félisten

A casconak csak az adott autóhoz van köze, tehát teljesen lényegtelen másik autókban okozott károk esetén.

[ Szerkesztve ]

(#2096) chungee válasza Lauda (#2091) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#2097) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg melyik a legolcsóbb kötelező gépjármű felelősségbiztosítás?
Köszi!

(#2098) molnarpeter válasza neo81 (#2097) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Netrisk lista első helyezettje, csak adott biztosító saját oldalán kötve.

(#2099) neo81 válasza molnarpeter (#2098) üzenetére


neo81
senior tag

Aha!
Az az oldal alapján jelenleg az Allianz a legolcsóbb kötelező gépjármű felelősségbiztosító.

(#2100) molnarpeter válasza neo81 (#2099) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor érdemes az Allianz-nál is közvetlenül csinálni egy kalkulációt, náluk megkötve közvetlenül kicsit olcsóbb emlékeim szerint :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.