Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Qru válasza dokee78 (#2600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van amikor 1 honap mire utalnak... :(

#nincsbennetarcsi

(#2602) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, most váltanék biztosítót, netrisken a genertelt dobta fel legolcsóbbnak, kijelöléskor feldobta a mapfre assistencia szélvédő biztosítást +6.500ft/év díjjal.

Megéri?

Elvileg fedezi a szélvédő javítása vagy cseréjét annak sérülése esetén eseményenként 35.000 ft, biztosítási tartam alatt összesen 70.000 ft-ig.

Hétvégén észrevettem pár kisebb felverődést, az autó 2011-es, ma elgurulok egy szélvédőshöz, hogy mit mond ezekre, de elvileg ez fedezné a felverődések helyretételét?
Ki mit tapasztalt ezzel kapcsolatban?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#2603) Qru válasza Zirowe (#2602) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszamenoleg nem el a biztositas de a kotes utan szerzett serulesekre majd mar igen.

Am tok jo, nekem nem dobta fel ezt csak a mini casco-t (az onresz nelkul 150 ezerig terit sajat hibas kart).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2604) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hali!

Most hogy van ez? Ha évfordulóra akarok váltani, akkor a jelenlegit legalább 30 nappal előtte fel kell mondanom? 2 hete küldték ki, hogy mennyi lesz a következő éves díj... Már akkor is késő lett volna. Ilyenkor mi van? Köthetek újnál, ezt meg nem fizetem majd be, vagy így is küldjek felmondást?

(#2605) Qru válasza KisTücsök (#2604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legkesobb az evfordulo napjat megelozoen 30 nappal tudod felmondani. Ha ezt elmulasztottad akkor nem tudsz biztositot valtani csak jovore.

#nincsbennetarcsi

(#2606) KisTücsök válasza Qru (#2605) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oh remek... Köszi.

(#2607) Qru válasza KisTücsök (#2606) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert kuldik keson az ertesitest, hogy keson jusson eszedbe rola a valtas.

#nincsbennetarcsi

(#2608) KisTücsök válasza Qru (#2607) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jah hát egy életre megtanultam. :D

(#2609) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Mennyit drágultak idén a casco-k?

Utoljára 2018-ban fizettem, akkor volt kb 100K egy 3 éves VW Golf-ra.
Most vettünk egy 5-ös BMW-t, és a legolcsóbb casco is 460K, értem hogy banán meg majom stb, csak piszkosul meglepett. Számítottam 300K környékére.
Másnak is ilyen horror árak vannak?

(#2610) Qru válasza Fr3eWar (#2609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az meg nem is tragikus, nekem a Subarura 500k/ev volt a legjobb ajanlat...

#nincsbennetarcsi

(#2611) Fr3eWar válasza Qru (#2610) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Elfogadtad?
Milyen járgány?

(#2612) Qru válasza Fr3eWar (#2611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, nem eri meg.

Sima szivobenzines Impreza.

#nincsbennetarcsi

(#2613) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Nálam valahogy évek óta a Genertel a legkedvezőbb. Mondjuk mindig több van az évfordulós újrakötési ajánlatban, mint a friss netriskes kalkulációban. Írok egy sort nekik és javítják. Most pl. bekerült home office kedvezmény (heti 2 naptól) 8%, de még valamivel nem kalkuláltak, mert így se jön ki a matek.

Az már gondolom mindenkinek alap, hogy kalkulál évfordulón.

Viszont engem meglepett, lehet, hogy nem csak a Genertelnél van ilyen. Úgy tűnik, fel lehet mondani online is a biztosítást az ügyfélportáljukon. Nem nyomok rá, mert maradok, de valószínűleg rendben lenne. [kép] Vagy generálna egy doksit és jelezné, hogy hova küldjem aláírva? :D Régen mindig bohóckodni kellett a fax/postával.

(#2614) Qru válasza albiosz (#2613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azert csinaljak, hogy aki lusta ujrakalkulaltatni azon fogjanak nemi lovet.

A legtobb helyen mar lehet online is felmondani. En is online mondtam fel valtaskor (pont a Genertelhez mentem at).

#nincsbennetarcsi

(#2615) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

K&H-nál van a Superb biztosítása, a CASCO is. 11.01 a fordulónapon, tehát még tudok váltani.
Kidobtak egy 45.660 Ft-os számlát az új éves KGFB-re. Most a biztosítás.hu-n kalkuláltam egy "Évfordulóra váltok" opciót, és a K&H-t hozta legolcsóbbra, de csak 32.604 Ft-ra, tehát 13k-val olcsóbb. Ilyenkor a biztosítás.hu-val ha megkötöm, akkor az úgy készen van, vagy le kell mondani először a K&H-val, és utána újat kell kötnöm? Illetve ha lemondom, akkor jól gondolom, hogy 11.01-ig ugyanúgy biztosítva vagyok, tehát nem kell sietnem az új szerződéskötéssel?
Melyik megoldással kell és célszerű élnem?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2616) Qru válasza vzsryl (#2615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen fel kell mondanod es ujrakotnod. Pont ugy mintha masik ceghez mennel at. Esetleg kuldd el nekik a kedvezobb ajanlatot, lehet bemodositjak neked es nem kell felmondani es ugyanoda ujrakotni.

Igen, az ujrakotessel raersz 11. 01-ig.

#nincsbennetarcsi

(#2617) vzsryl válasza Qru (#2616) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi! :)
Írtam a K&H-nak a kapcsolatok résznél, és mellékeltem képernyőképet a biztosítás.hu ajánlatával. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire korrektek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2618) Qru válasza vzsryl (#2617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Masik cegnel ez mukodott, remeljuk itt is fog.

#nincsbennetarcsi

(#2619) albiosz válasza vzsryl (#2617) üzenetére


albiosz
őstag

Nálam ugyenez a sztori van a Genertellel. Ma hívtak, annyi lesz, amit a Netrisk is ajánl, teendő nincs. 3 kedvezményt talált ami új tavalyhoz képest (Qru leírta lejjebb miért van ez), így nem szerepelt szerződésemen. 2018 óta vagyok egyébként náluk, érdekes módon azóta a korábbi legolcsóbb KÖBE se rúg labdába ellenük. Most 29e helyett 27 lesz B8-ban a 20 éves Fókára.

(#2620) chungee


chungee
addikt

Estét!

Féléves fizetési ciklusban vagyok, a második félévet is 60nap áll a rendelkezésemre fizetni :F Gyerkőcöknek beiskoláztunk+súlyadó ezért jobb lenne a jövő havi fizuban rendezni

[ Szerkesztve ]

(#2621) vzsryl válasza Qru (#2618) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Siker!
Ma reggel 3db K&H-s email-re keltem, amiben Ők nem közölnek semmilyen konkrét infót, viszont beléptem az ügyfélportálra, és már 32.604 Ft-os KGFB számla várt. :)

Köszönöm még egyszer a segítséget! :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#2622) Qru válasza chungee (#2620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, a második részletre is él a 60 napos szabály.

#nincsbennetarcsi

(#2623) Qru válasza vzsryl (#2621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper! :C

#nincsbennetarcsi

(#2624) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok
Látom vagytok itt páran a Genertelnél. Nekem csak kötelező lenne, de olyan ajánlatot adtak amit nem tudok elhinni, ők a legolcsóbbak évi 25ezerrel, utánuk az Union 31ezerrel, és a többi ajánlat is leginkább ebben az ársávban mozog.
Van valami csapda (pl szerződéskötés után követelnek pénzt majd, vagy károkozás után visszamenőlegesen fizettetnek), vagy köthetem velük nyugodtan?

(#2625) chungee válasza freeknight (#2624) üzenetére


chungee
addikt

Az öregem náluk van 2éve. Én kötöttem neki és online befizettuk évesre mert úgy nagyon kedvező volt, 21k/év. Nincs csapda, tényleg annyi amennyi. Vidék, nyugdíjas, balesetmentes B10, 20éves VW, dízel. Károkozás utáni herce-hurcáról nem tudok nyilatkozni mert nem történt eddig.

[ Szerkesztve ]

(#2626) chungee válasza Qru (#2622) üzenetére


chungee
addikt

:C :R

(#2627) freeknight válasza chungee (#2625) üzenetére


freeknight
őstag

Köszi!
Akkor kötöm náluk, az Aegonnál vagyok már 2 éve, de most már pofátlanul sokat emeltek. Eddig mindig adtak jobb ajánlatot telefonon, de most már azt sem.

(#2628) Qru válasza freeknight (#2624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Simán, Generteles vagyok én nics semmi rejtett költség.

#nincsbennetarcsi

(#2629) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
2020 végén vásároltam első saját névre szóló autómat. A0-val indítottam. 2021 őszén lekoccoltam sajna egy kocsit a parkolóban pont évforduló váltás előtt. 50 ezres kártérítést fizettek ki a károsultnak. Átraktak azért B1-be, de most 2022-ben visszaraktak M01-be.
Negyedéves a díjfizetés gyakoriság, 9800 Ft körüli összeggel fizettem (B1-ben). Most, hogy M01-be tettek ezt a díjat 23500 Ft-ra emelték. Ez azt jelenti, hogy éves szinten kb. 50 ezer Ft-tal fogok többet fizetni.
Ez a mértékű emelés normális, vagy igazából nincs mit tenni, be kell fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#2630) Qru válasza classic B (#2629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak a bonusz visszasorolas miatt dragult meg, hanem karokozoi potdijat is beleszamolnak.

Csak ugy tudod meguszni, ha atiratod a kocsit masik uzembentartora.

#nincsbennetarcsi

(#2631) classic B válasza Qru (#2630) üzenetére


classic B
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#2632) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
Ha van egy autóm, de vennék egy másikat, azonban addig valószínű nem tudom eladni a meglevőt, akkor hogyan tudom a bónuszomat az új autóra érvényesíteni? Milyen lehetőségek vannak?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2633) KMT válasza FerNandor (#2632) üzenetére


KMT
addikt

Miután eladod a régit, kérelmezni kell az új autón lévő biztosítónál, hogy vegyék figyelembe a réginek a bónuszát.
Én ezen túl vagyok, most már csak azt kellene elérni, hogy utalják is ki, ne csak a következő évi díjból akarják levonni a korábbi túlfizetést... :DDD

(#2634) Qru válasza FerNandor (#2632) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha regit eladtad, csak akkor tudod atvinni a bonuszt.

Regit eladod, felmondod a biztositasat. Ezutan kapsz egy bonuszigazolast azt kell majd elkuldebed az uj auto biztositojanak.

#nincsbennetarcsi

(#2635) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi szépen :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#2636) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

CASCO-nál előzetesen mi alapján tudom felmérni, hogy mely káresemény javítása emelheti meg a következő évi díjamat? Ez biztosítótól függ?

Múltkor volt egy kőfelverődésem, arra azt mondták, hogy ha csak javíttatom, akkor nem számít bele. Ha cserélik, akkor emeli a következő éves díjat. Összeghatártól függ?

Ma pl. kaptam egy gesztenyét a tetőre, ami okozott egy horpadást. Az előtő analógiával élve és feltételezve a relatíve alacsony javításio ktg-et. Jó eséllyel ezt is jelenthetem simán, nem?

Ugye nem szeretném, hogy drágább legyen a leves, mint a hús. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#2637) Qru válasza TheProb (#2636) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A szerzodesben le van irva, de ez biztositoneknt is valtozik. Az uvegkar altalaban nem jar bonusz vesztessel.

Illetve szamit az onresz mertele is. Tetolemezen egy horpadas ha mondjuk 100k vagy 10% az onreszed akkor pl nem eri meg bejeleneteni mert onresz alatti a kar.

#nincsbennetarcsi

(#2638) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. 18 éve van jogsim, de csak 6 éve van nevemen auto UK ban. Az otthoni biztosítók beszamolják a kulfoldi törésmentes éveket?

(#2639) Qru válasza venom8888 (#2638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel már nem EU vagytok necces (a német kártörténeti igazolást elfogadják azt tudom)... Kérni kell igazolást a kinti biztosítótól és próba cseresznye.

#nincsbennetarcsi

(#2640) venom8888 válasza Qru (#2639) üzenetére


venom8888
őstag

Minden evben adnak igazilasr,mert a masik biztosito ugyan ugy kéri kont. Hátha elfogadják. Egybol B10 be kerülnék 6 évvel. Nem?
Amugy amikor csináltam a kalkuláciot,semmi ilyet nem kérdezett hogy b6 vagy b10. Vagy miben vagyok,lehet furan volt feltéve a kérdés

[ Szerkesztve ]

(#2641) Qru válasza venom8888 (#2640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, evente ugrasz, B6-ba kerulnel.

Pedig szoktak kerdezni. Hol nezted?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2642) venom8888 válasza Qru (#2641) üzenetére


venom8888
őstag

az a netrisk vagy mi

(#2643) Qru válasza venom8888 (#2642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Probald meg a masikakkal amik az osszefoglaloban vannak.

#nincsbennetarcsi

(#2644) venom8888 válasza Qru (#2641) üzenetére


venom8888
őstag

Hogy szamoltad ki a B06 ot?

(#2645) Qru válasza venom8888 (#2644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A0-bol indulsz es evente ugrasz 1 fokozatot. A masodik evben B1, a harmadikban B2, stb. Ha 6 eve vezetsz baleset okozas nelkul akkor most lepsz makd a B6-ba a 7. evben.

#nincsbennetarcsi

(#2646) venom8888


venom8888
őstag

Ha pl 15 eve volt biztositasom az auton, de mar nem emlekszem milyen B-be tartozok, akkor azt honnan tudom kideriteni? Biztositoknak nincs valami adatbazis ahol utana tudnak nezni, ha megkotom naluk?

(#2647) Qru válasza venom8888 (#2646) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon van kozponti adatbazis (KKNYR), de abban csak a belfoldi adatok szerepelnek es csak a hatosag/biztosito tud belenezni.

#nincsbennetarcsi

(#2648) venom8888 válasza Qru (#2647) üzenetére


venom8888
őstag

Na aposom bent van a K&H nal. es azt mondtak, akkor fogadjak el a kulfoldi bonusomat,ha bizonyitom,hogy eladtam az automat kint. Most ennek mi koze van hozza.? Mi kozuk van ahhoz, hogy van-e kint autom vagy nincs, ha dokumentummal bizonyitom az 5 eves tores mentessegeket UK bol? Nem vagom. Igy most fizethetek 56 ezret 1 evre, ujbelepokent :( mittomen 32 ezer helyett pl
Jaah,és online kalkulatorban pedig 43 jott ki.

[ Szerkesztve ]

(#2649) Qru válasza venom8888 (#2648) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert itthon az autohoz kotodik a bonusz nem a tulajhoz/uzembentartohoz. Tehat amig nem adod el az autod addig nem tudod athozni a bonuszod.

Kuldd el nekik az online kalkulaciot, vagy kossd meg online. Eleg nagy az ardifi...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2650) venom8888 válasza Qru (#2649) üzenetére


venom8888
őstag

Az egyedüli bizonyitékom ami lesz,az az adásvételi form rólam és a vásárlorol,az elég szerinted?
Az is lefotozva csak,mert eredeti az megy a postára majd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.