Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-18 09:11:48

LOGOUT.hu

Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Brave_86 válasza Qru (#2135) üzenetére


Brave_86
aktív tag

03.07-én írtam nekik e-mailt.
03.12-én hívtak és kalkuláltak egy újat. Így kedvezőbbre jött ki a kötelező. 32->28 -ra kb.
Ami kedvezőbb lehet, két opció/szorzó. Legidősebb aki vezeti a járművet és az éves futásteljesítmény. (így covid idején ez is kevesebb lett)
A cascon nem tudnak olcsóbbat ajánlani. (bár ezt ahogy néztem nem igazán lenne olcsóbb máshol sem)
Írásban még nem kaptam meg az ajánlatot a webes felületen.
Hónap végéig tudom még felmondani évfordulóra(05.02).

(#2152) Szólista


Szólista
senior tag

Sziasztok!

Adott egy autó amit hivatalból ideiglenes kivontak.Megnéztem ügyfélkapun és nincs Kgfb rajta de műszaki van még fél év..Ha én megveszem az autót és rögtön kötök biztositást akkor mennyi idő amig visszahelyezik a forgalomba? Azt csak az átirásnál helyezik vissza?

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2153) Szólista válasza Szólista (#2152) üzenetére


Szólista
senior tag

Utána olvastam egy kicsit macerás de megoldható.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2154) Qru válasza Brave_86 (#2151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na akkor jól jött ki a dolog. :K

#nincsbennetarcsi

(#2155) Lauda válasza Szólista (#2152) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! A tulajdonjog független a forgalomban résztvételtől, vagy kivonásból. Ha megszűnik az oka a kivonásnak, akkor a járművet vissza lehet helyeztetni a forgalomba függetlenül attól kinek a nevén van az autó. Annyi, hogy kelleni fog megbízólevél az ügyintézéshez (ha még az átírás előtt helyezteted vissza).

(#2156) molnarpeter válasza Szólista (#2152) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekem úgy rémlik, némelyik ügyintéző átírja egyből a kocsit, de néha először vissza akarják helyeztetni. Műszaki érvényes, szóval nem nagy wasistdas :)

(#2157) Szólista


Szólista
senior tag

Uraim köszönöm. :R

Nem vagyok normális. Na és?!

(#2158) qqzs


qqzs
őstag

Ha a nevemen ket auto van mindket kgfb is akkor mindketto autora javul a bonusz evente?

Eladó: GTS450

(#2159) Qru válasza qqzs (#2158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#2160) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Adott 1 autó rajta kötelező biztosítás, netrisken kidobott egy olcsóbbat.
Jelenleg K&H-> Most viszont Unionra váltanék.
Mi lenne a helyes folyamat?
1. Netrisken
2. Vagy felmondani k&h(hogy célszerű felmondani?) és unionnál megkötni?

(#2161) Qru válasza moddingR (#2160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Netrisken egyszerubb de megad is megcsinalhatod 2 lepesben.

#nincsbennetarcsi

(#2162) qdak válasza Qru (#2150) üzenetére


qdak
addikt

Hello,

-Sikerült elérnem őket, kb 30 perc alatt, persze Üzembetartó (édesanyám) nélkül semmi adatot nem közölhetett....
-Előkerítettem.
-A felmondásról persze nem tudtak, csak azt hajtogatta, hol találtam a felmondó nyilatkozatot? Már azon a szinten voltam, hogy megmondtam, hogy "nem az én oldalam, hanem a maguké, ott volt fent és azt csináltam ami oda le volt írva, másrészt meg milyen megoldás levelezni, miért nem elég email..."
-15 perc eszmecsere után, hagytuk a felmondót, mik a lehetőségek most (azon kívül, hogy befizetem, mert azt nem fogom)
Persze jött elöször, hogy nincs más, meg ha nem fizetem sem köthetek másnál, csak náluk plusz akkor a büntit is fizethetem náluk.
Aztán csak engedett: kellett egy kérvényt írnom, közös megegyezésre, 10 napon belül válaszolnak, (reméljük). A köztes időrészt ki kell fizetnem, aztán mehetek máshoz.
Persze az árazáshoz (se)nem mondott rendes választ. Remélem megszabadulok tőlük, vagy megy az autó...

moddingR (hogy célszerű felmondani?): levélbe ne!

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2163) Qru válasza qdak (#2162) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor ez rendben lesz, ha nem akkor meg jöhet az üzembentartóváltás. :K

#nincsbennetarcsi

(#2164) qdak válasza Qru (#2163) üzenetére


qdak
addikt

Elfogadták :R

12K-t kellet befizetnem.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2165) Qru válasza qdak (#2164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szuper! :C

#nincsbennetarcsi

(#2166) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok, Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretném felmondani a CASCO biztosításom, mivel a kiajánlott összeg magasabb, mint amit a Netrisken találtam. Amire viszont nem jöttem rá, hogy ha ugyanott szeretném megkötni, akkor fel kell mondanom vagy ez megy e az alkuszon keresztül? Illetve ennek így van értelme igaz, hogy ugyanott kötök egy újat? Én arra gondoltam, hogy mind postán mind emailben felmondom, biztos ami biztos. Esetleg van e valakinek hasonló tapasztalata Grupamával?

(#2167) Qru válasza pigmeus (#2166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a tuti ha magad mondod fel de írj a biztosítónak, mert elvileg nem tehetnének különbséget új és meglévő ügyfél között.

#nincsbennetarcsi

(#2168) pigmeus válasza Qru (#2167) üzenetére


pigmeus
tag

Rendben, elvileg a netrisk intézi a felmondást is, de akkor magam is felmondom, mert ez így cirka 25 ezer különbség és ugyanaz a csomag.

(#2169) Qru válasza pigmeus (#2168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nagyon nem mindegy.

#nincsbennetarcsi

(#2170) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Sziasztok!
200 ezres kerdes kovetkezik, ugyanis kb ennyit kell befizetnem, ha nem sikerul megoldast talalni ra. Jutalekot privatban kuldok annak aki tud segiteni. ;]
Adott ket auto, egy uzembentarto.Mindkettore egy idopontban, tavaly aprilis elejen kotottem biztositast. Mindkettonel elfogadtak a B10-es bonusz besorolast.
Eves dijat aprilisban rendeztem mindkettonel. (19-23 ezer)
Az egyik autot junius elejen eladtam, szerzodest bekuldtem a biztositonak, kulonbozetet visszafizettek.
Most leptem be a biztosito oldalara, es azt latom, hogy a masik szerzodes dijnemfizetes miatt megszunt. Dokumentumok fulnel latok egy uj kotvenyt, amit junius vegen kuldtek ki, a 19 ezres szerzodes 41 ezerre modosult, mivel nem B10-zel, hanem A00-val szamoltak. A kulonbozet 22 ezer, amit szeptember vegeig lehetett volna befizetni.
Fedezetlensegi dij ha most ujrakotom kb 200 ezer ft szeptember vegetol szamitva.Ez mennyire jogszeru?

(#2171) molnarpeter válasza Agyrák666 (#2170) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Első körben ügyfélszolgálaton kéne megpanaszolni, hogy mi lett a befizetett díjjal (gondolom nem kaptad vissza). Ha nincs fejlemény, és meg akarsz szabadulni a fedezetlenségi díjtól, akkor beíratsz egy üzembentartót (rokon ingyenes), aztán törölteted, visszakerül a nevedre, marad a bónusz, és mehet tovább az élet :D

(#2172) Agyrák666 válasza molnarpeter (#2171) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nem kaptam vissza. Levontak az uj kotveny dijabol, ami ugye 41 ezer lett juniusban mint kiderult, ugyanarra az autora. 41 minusz az aprilisban befizetett 19k (abban a tudatban fizettem be, hogy ez eves dij, hiszen ott volt a kotveny a kezemben ) igy koveteltek meg 22 ezret. Szeptember vegen pedig megszunt a biztositasom, mivel nem fizettem be. Nyilvan nem azert nem fizettem, mert most olyan jol esne 200-at befizetni, hanem mert egyszeruen nem tudtam rola.Ha nagyon akartak volna, elertek volna 2) minek foglalkozzak biztositasi ugyekkel ha befizettem aprilisban az egesz eves dijat?

Ez az uzembentartos dolog mar megszunt nem? Vagy el lehet jatszani?

[ Szerkesztve ]

(#2173) Qru válasza Agyrák666 (#2172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szunt meg.

#nincsbennetarcsi

(#2174) Agyrák666 válasza Qru (#2173) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Eleve uzembentarto (anyam) neven volt kotve a biztositas, mivel o szerepel a forgalmiban is. A tulajdonos en vagyok. Egy masik autora van mar biztositasom, egy teljesen masik biztositonal.Ilyenkor gondolom A0-rol indulok, ami igazabol nem is erdekel, a fedezetlensegi dij szamit csak.
Viszont anyam neverol a tartozast gondolom nem torlik?

[ Szerkesztve ]

(#2175) molnarpeter válasza Agyrák666 (#2174) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eltűnik a fedezetlenségi d díj :K akkor simán törlitek az üzembentartót és ennyi, egy új forgalmi árából megúszod.

(#2176) Qru válasza Agyrák666 (#2174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 ev az elevulesi ideje.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2177) Agyrák666 válasza molnarpeter (#2175) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

[link]

Ez biztos? Mert hetfon elinteznem.

Meg egyszer: A biztositonak az volt a problemaja, hogy ket autonal egyszerre szerettem volna felhasznalni anyam B10-es bonusz besorolasat. (Most azt tegyuk felre, hogy tavalyelott 3 autonal is elfogadtak ;] )
Ugyhogy ket kulonbozo autora megkotottem. Egyik 23 ezer, masik 19 lett eves szinten. Mindkettot aprilisban befizettem. Gondoltam ezzel iden aprilisig az en dolgom le is van tudva.
Juniusban eladtam a ,,23 ezres " kocsit--> biztositas megszunt--> visszakaptam a kulonbozetet. Utana kozben sunyiban kikuldtek egy uj kotvenyt, hogy a masik auto 19 ezer helyett valojaban 41 lesz, es aprilis elejetol ervenyes a kovetelesuk, vagyis tartozok 22 ezer forinttal. Eredmeny: szeptember vegen megszunt biztositas, es per pill 170 nap fedezetlenul, 136 loeros autonal. Kb 200 ra jonne igy ki a kaland.

(#2178) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!
(Kötelező biztosítás.)

Vásároltam számomra egy új autót. A K&H-nál lett megkötve a biztosítás mert ott volt a legolcsóbb.A0 bónusszal indultam. Közben a elkelt a régi autóm. A régi autómon B6-ban volt. Le is mondtam a régi biztosítómnál a biztosítást. Vissza is kaptam már a pénzem. A K&H honlapján van egy olyan fül hogy ügyintézés/bonus-malus. Itt megadtam a régi biztosítom nevét és a kötvényszámot.

Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő alatt szokták a bónuszt átvezetni ?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#2179) Wohme


Wohme
tag

Sziasztok!

Megtörtént most 1 év alatt a 3. vadkárom... Két őz után, most egy nyúl lett a nyertes. Az első lökhárító alatti rácsot törte meg, nem borzalmas a kárérték.

Az első 2 esetben vadjelző táblánál történt, nem volt kérdés. Az autó céges (és külföldi egyébként, ha az számíthat) és azt a Casco fedezte.

Ennél az esetnél viszont nem volt vadjelző kitáblázva, úgy tudom, hogy ilyenkor a vadásztársaság a felelős. A baleset nem volt olyan komoly és jelentős, hogy vesződjek rendőr hívásával, jegyzőkönyvezéssel, stb.
Csináltam egy képet a lökhárítóról, jól kivehetőek a beleragadt szőrdarabok.

Ilyen esetben van tapasztalat, hogy kárigényt be lehet-e nyújtani és ha igen, akkor milyen eséllyel bírálják el pozitívan? Merülnének fel további költségek, mint pl. kárértékbecslés (ki fizetné), stb.

Ezzel kapcsolatos bármilyen tapasztalatnak nagyon örülnék!

(#2180) molnarpeter válasza Wohme (#2179) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akkor van esélye szerintem, ha azonnal le van helyszínelve a kár, utólag nem tudom, mennyire lehet kifacsarni belőlük a javítást :F

(#2181) Qru válasza Wohme (#2179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem hivtal rendort azonnal akkor kb eselytelen. :(

#nincsbennetarcsi

(#2182) Lauda válasza Wohme (#2179) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ez így bukó, mivel nem tudod bizonyítani az állíásaidat a biztosító felé.

(#2183) qqzs


qqzs
őstag

Segitsegeteket kernem 3 ajanlat elbiralasaban mivel en a felet sem ertem, igy a buktatokat biztos nem veszem eszre. Eddig volt egy 10 eves reanault scenicre a Cascom 25-50eFt/ev ez meg egy Kia Soul EV 6 eves lenne. Miert ekkora a kulonbseg ezt sem ertem. [kép]
Es meg az érdekelne, hogy a másik autómmal legjobb bonusba vagyok kgfb-vel, ez nem számít a cascoban?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#2184) Qru válasza qqzs (#2183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Villany autókra drágább a casco, mert ha vmi lesz az akksival az drága mulatság a biztosítónak (itt nem a természetes avulásra kell gondolni hanem pl egy beázásra).

Nem, külön kezelik a kgfb bónuszt és a casco bónuszt.

#nincsbennetarcsi

(#2185) molnarpeter válasza qqzs (#2183) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elektromos autós csoportokban vannak alkuszok, akik tudnak kedvezőbb ajánlatot adni :R

(#2186) Agyrák666 válasza Agyrák666 (#2177) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Kicsit keson kapcsoltam ugy tunik. Ma jott level, hogy ideiglenesen kivonjak a forgalombol. Ervenyes biztositassal, es 10900 ft eljarasi dij megfizetese utan ujbol forgalomba helyezhetem.
Ez valtoztat valamit? Vagy ugyanugy a nevemre vehetem, uj biztositast kotok, es kesz?

(#2187) Qru válasza Agyrák666 (#2186) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kalkulálj egyet az alkuszoknál, mert ha a biztosító mondta fel a biztosítást akkor drágább lehet mint ha egy új belépő kötné.

#nincsbennetarcsi

(#2188) Agyrák666 válasza Qru (#2187) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Masik kerdes: minek siessek?
Leadom a rendszamot, forgalmit. Az autot ugysem hasznalom, mivel mar kivontak a forgalombol igy a fedezetlensegi dij sem ketyeg.
Eladasnal ez meg visszauthet valahogy? (Folyamatosan hirdetve van, nyar ota)

(#2189) Qru válasza Agyrák666 (#2188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg nem de ha a 1818-at felhivod megmondjak.

#nincsbennetarcsi

(#2190) molnarpeter válasza Agyrák666 (#2188) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendszám, forgalmi leadása sem forró kása szerintem, nem ellenőrzik annyira szigorúan... Vevőnek meg bíztatóbb :)

(#2191) Agyrák666 válasza molnarpeter (#2190) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Valami 200 ezres birsagrol irnak, ha nem adom le a rendszamot + forgalmit, mivel ugye hatosagilag vontak ki, nem en kertem.

(#2192) molnarpeter válasza Agyrák666 (#2191) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet elavultak a tapasztalataim akkor :R pár éve még nem volt gond belőle.

(#2193) Agyrák666 válasza molnarpeter (#2192) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Masik kerdes, hogy elvihetem meg gyorsan muszakira? Itt az allomas par percre. Muszakin fogadnak ha ki ideglenesen ki van vonva a forgalombol? Igy meg a regi forgalmiba irnak ugye be a dolgokat, amit aztan leadnek az okmanyirodaban.

(#2194) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy egy Phev autóra mennyi a kötelező+casco hozzávetőleg? Passat GTE-t szeretnék, úgy 4-5 éves. Jelenleg is van elő KGFB és cascom, ami ha jól emlékszem úgy 170k körül van együtt, 2016-os mégane 4-re. Ha emellé kotok újat, drágább lesz? Mert amúgy eladjuk majd a mégane-t, de nem azonnal, szóval eleinte parallel 2 szerződés lenne. 6 éve van autóm, folyamatosan szerződésekkel, károkozás nem volt. Vagy a feleségem nevére kéne kötni? Neki egyáltalán nem volt még néven autó/kötelező.

(#2195) molnarpeter válasza Gabesz87 (#2194) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Netrisk drága szokott lenni - alkuszon keresztül valószínű tud olcsóbb ár kijönni, pl a GTE csoportban van ilyen olcsóbiztis emberke.

(#2196) Qru válasza Gabesz87 (#2194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajatra kene kotnod, mert ha elment a Megane akkor annak a bonuszat at tudod vinni a Passatra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2197) Gabesz87 válasza Qru (#2196) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja értem, köszi. Erre nem is gondoltam. AMit nem értek, mivel nincs benne tapasztalatom: ha most megkötöm 2. autóként, drágább lesz a kötelező (meg a casco is)? Tekintve hogy van másik szerződésem? Illetve ha eladom nemsoká a Megane-t, akkor le fog csökkenni az ára, vagy majd csak a következő bizti időszakban?

(#2198) Qru válasza Gabesz87 (#2197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen mert a bonuszod csak egy autora el, ha uj autot veszel a meglevo melle akkor az ismet 0-rol indul.
Ha eladtad kapsz egy bonuszigazolast, azt kell a biztositonak bekuldeni es a ket biztositasi ar kulonbozetet visszautaljak az eladas napjatol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#2199) tomehama


tomehama
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e, egy kis segítségre lenne szükségem biztosítás ügyben.
A héten sajnos elütöttek kerékpározás közben aminek eredményeként a bicikli totálkáros lett.
Van rendőrségi jegyzőkönyv plusz orvosi lelet.
Még nem jártam így sose így nem tudom pontosan mi a menet, a rendőrség annyit mondott, hogy az autós kötelező biztosítása fedezi a kárt.
A kérdésem első körben annyi lenne, hogy ilyen esetben közvetlenül a biztosítót kell keresnem vagy a sofőrt és rajta keresztül lehet intézkedni?
Előre is köszi!

(#2200) Qru válasza tomehama (#2199) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elso korben egy baleseti karbejelentot kell kitolteni (akar elektronikusan), ugyanugy mintha autoskent utkoztel volna. Ha az megvan akkor a karokozo biztositojanal kell jelentkezned a kitoltott bejelentovel.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.