Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#45356) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Kint a StreamShark 1.1.39 és a StreamShark Module 1.00.050! :)

Ahogyan azt korábban jeleztem, a metahandlert szerettem volna átnevezni, hogy ne akadjon össze más metahandler verziókkal. Úgy gondolom eleget vártam a frissítésekre és már mindenki Kodija frissített, ezért bátorkodtam meglépni a váltást.

A másik legnagyobb "breaking" change a motorháztető alatt történt. Mivel a kiegészítő rengeteg forrásból szedi össze a metaadatokat, hogy minden borítót, leírást, IMDB pontot, szavazatok számát, castot stb szépen tudjon a tartalomhoz párosítani, rengeteg helyről kell adatot gyűjteni. Ezért elég lassú a kiegészítő. A helyi gyorsítótárazás éppen ezért sokat javít a teljesítményén. Tehát ami filmet már egyszer beindexelt, azt minek szedje össze megint, mikor alig változik a leírás. Egyszerűbb a diszkre menteni egyszer az adatokat és onnan kiolvasni szükség esetén. Ez a gyorsítótár eddig is meg volt valósítva, de csak szöveget volt képes tárolni és még emellett is lassú volt a kiegészítő. Azonban rábukkantam egy profiler implementációra a kiegészítőben, amit engedélyezve pontosan meg tudtam nézni, hogy mi miatt lassú a betöltés. Készítettem egy rustban írt toolt, ami feldolgozza ezeket az adatokat és generál pár grafikont nekem. Ebből megtudtam, hogy noha a legtöbb időt így is az adatok összeszedése jelenti - amin nem sokat lehet csiszolni - a második tényező, amin sokat időz a kiegészítő az pont a gyorsítótárból olvasás. Utánaolvastam a témában és a kiegészítő által használ ast.literal_eval igencsak lassú: [link]

Így lecseréltem a gyorsítótár logikát pickle szerializációra. Ez gyorsabb, képes bármilyen adatot szépen tárolni, viszont kevésbé biztonságos, mint az elődje, ugyanis ha a gyorsítótárba egy kártékony kód kerül, akkor azt a kiegészítő le fogja futtatni. Viszont a gyorsítótárba eleve csak a kiegészítő tud írni, tehát ahhoz, hogy így kódot tudj futtatni, máshol kell kód futtatást szerezni, ami már rég rossz. Illetve raktam még egy zlib tömörítést a gyorsítótárazott adatokra, mivel a zlibet minden modern proci gond nélkül tömöríti ki gyorsan, de mégis jelentősen csökkent a tárhelyigényen és kevésbé nyirbálja a tárhelyet, ami egy SD kártyán futó Kodinál előny.

Megcsináltam azt is, hogy mostantól a kiegészítő moduljának frissítése esetén a gyorsítótár törlésre kerüljön.

Végre megjavítottam a Python warningot, amit a címek formázására szánt metódus okozott, mert többen azt hitték, akik logot küldtek, hogy az gondot jelentett.

Beimportáltam vargalextől a netmozi-s sbot források feloldásának támogatását is. Innen is köszönet a remek kódért, amit 1:1-ben tudtam adaptálni! :R

Megcsináltam, hogy inputstream adaptive legyen használva a HLS streamek lejátszására, amennyiben a kiegészítő beállításaiban a Lejátszás -> Inputstream Adaptive használata HLS adatfolyamokhoz, ha elérhető opció aktív és amennyiben az inputstream adaptive kiegészítő telepítve van az adott Kodira és legalább olyan verziójú, ami támogat már HLS lejátszást. A beállítás alapértelmezetten aktív, mert ennek segítségével nem akadozik a playback bizonyos lejátszókon és filemoon források alatt pl. működik a feliratozás. A HLS felismerés jelenleg a .m3u8 végződést, illetve a forrás tartalmi típusát tekinti támpontnak.

vargalexnek hála bekerült két új forrás, a moziklub és a wofvideo. Hatalmasat alkotott mindkettővel, hálás köszönet, hogy végre nem egyedül kell ezeket csinálnom! :R A moziklubon elérhető legtöbb film és sorozat nagyon jó minőségű, FHD tartalom, így ez lett alapértelmezett minőségképp beégetve. Az oldal nem közli a minőségeket jelenleg, így egyes ritka esetekben előfordulhat, hogy nem ténylegesen FHD minőség fog elindulni.

Végezetül pedig bekerült egy nem éppen kényelmes funkció a kiegészítőbe, az önvédelem. Mivel az eredeti disclaimer már nem elérhető, azonban a kiegészítőt még most is naponta több tíz új eszközre telepítitek, szerettem volna az ilyen és hasonló kommenteket elkerülni: [kép] [kép]

Mostantól a kiegészítő minden telepítésen egyszer feldob egy rövid szabályzatot, amit kéretik elolvasni és betartani! Van egy kis csavar a történetben, szóval tényleg érdemes alaposan olvasni! Tudom, hogy kényelmetlen, de nézzétek el nekem. Sikeres megértés után többet nem fog zaklatni a dialógus. :B

Végezetül pedig egy szavazásra invitállak benneteket! Kaptam még egy nagyon menő ikon ötletet a jelenlegi mellett:

Szerintetek maradjon-e a régi ikon, vagy legyen ez a végleges? Készítettem egy szavazást, itt: [link]

Hálás köszönet vargalexnek az áldozatos munkájáért! Nélküle ez a verzió nem jöhetett volna létre.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.