Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#45301) haslam3001 válasza Arolotifar (#45298) üzenetére


haslam3001
újonc

Köszönöm hogy válaszoltatok. Bár programozó nem vagyok, de noob sem és abszolút értem a Kodit valamint a kiegészítők működését. Eddig sem terveztem a forrás oldal üzemeltetőihez fordulni és ezután sem fogok.. Köszönöm ha valaki privátban ír és egy email cím váltás után megossza velem a repot.. cserébe csak annyit tudok ígérni hogy bármilyen hiba felfedezése esetén aktívabb leszek itt a fórumon.

(#45302) aldebaran válasza gyűrű (#45299) üzenetére


aldebaran
őstag

Egyébként Vontar X3-on most tökéletesen működik a 19.5. Lenne valamilyen haszna, ha váltanék 21-re? Ha igen, akkor mi és melyik CE-t kell feltennem rá?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45303) blakey válasza aldebaran (#45302) üzenetére


blakey
titán

Ha semmi nem hiányzik, akkor nincs értelme, amint valami probléma merül fel, tehát nem működik valamilyen kiegészítő, olyan dologra lenne szükséged, amit már csak az új tud, akkor igen, érdemes váltani az Omegára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45304) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

A Movieshark repo-ba felkerült a NetMozi kiegészítő 1.0.22-es verziója. A változások:

- Streamplay, sbot források feloldása

Alex

(#45305) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Elementumot hasznalok kodin, hogy elerjek magyar forrasokat. Egesz szepen mukodik a legfrisebb stabil rendszeren annak ellenere, hogy mar jo ideje nem nyultak hozza.

Nehany kerdesem lenne.

- Lehetne az Elementum keresojen javitani? Sokszor nagyon pontatlan pl. magon.
- Ha nem lehet javitani a keresojen akkor van alternativaja amivel magyar forrasokat lehet streamelni?
- Ha nincs alternativaja akkor esetleg a sonarr/bazarr/stb. arr appokkal meg lehet oldani a streamelest?

Koszi! :)

(#45306) hunaqua válasza vargalex (#45304) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszönjük! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45307) ametza válasza Neil Watts (#45305) üzenetére


ametza
csendes tag

Szia
Mit értesz az alatt, hogy pontatlan a keresője, mi az a mag?
Persze, minden lehet javítani, csak tudni kell hozzá programozni vagy legalább tudnod kell kihez fordulj ilyen ügyben.
Itt a repója, itt tudsz kérést vagy hibát jelenteni:

[link]

Én amúgy ritkán használom a keresőt, mert lassúcska bepötyögni távírányítón amit akarok.
Inkább mobilon megkeresem amit szeretnék, letöltöm a torrent fájlt a mobilra és onnét fel web interfacen az elementumba.
Ez a legegyszerűbb és leggyorsabb szerintem, és minden oldal torrentjével működik, sőt magnetlink-kel is. Szóval még letölteni sem kell hozzá, link beillesztés és mehet a stream.
Még a 720p pici egy gigás torrentek is sokkal jobbak mint a netmozis vagy hasonló oldalak steamjei. A torrentekből nem spórólják le a bitsűrűséget, amit a stream oldalak nagyon gyakran igen. Így hiába 1080 felbontás, a bitsűréség miatt csupa kocka az egész...

Így néz ki az elementum web interface:

(#45308) instantwater


instantwater
addikt

Sziasztok,

Chromecast With Google TV HD-n telepítettem a Kodit és a Movieshark repot.
Ezen belül az Online Stream addonnal szeretnék csatornákat nézni.

A HLS formátumúak szépen mennek, viszont a WebM formátumúak az első körülbelül 10 másodpercben jók, utána elkezd akadozni a kép, a hang megy tovább rendesen.

Letöltöttem az onlinestream oldalról a csatornához tartozó playlistet, és azt VLCben megnyitva is ugyanezt produkálja.

Telefonra felrakva ugyanezt, megy akadás nélkül, tehát lejátszó eszköz lesz a hiba forrása.

A sávszélesség elegendő, 150 megabit, szimmetrikus.

Találkoztatok már ezzel a jelenséggel a fenti eszközön?

Köszönöm.

(#45309) ®abstract® válasza ametza (#45307) üzenetére


®abstract®
őstag

egyebkent igy van valoban,en is ezt vettem eszre :K a 720p vagy 1080p nagyon jo kep & hangminoseget nyujt.meg adnak feliratot,van 5.1 & 7.1 s hang,vagy hdr vagy dolby vision anyag-szokott lenni a 4K videokhoz :) szoval fullos!
hatranyok= van amikor lefagy a video,ilyenkor van restart vagy masik stream..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45310) ametza válasza ®abstract® (#45309) üzenetére


ametza
csendes tag

Nekem soha nem fagyott még le semmi.
Egyedüli hátrány, ha kevesen seedelnek, akkor lassú a letöltés vagy akadhat a stream. Illetve előnyösebb, ha van egy stabil, gyors neted.

(#45311) ®abstract® válasza ametza (#45310) üzenetére


®abstract®
őstag

optikai gigabiten vagyok-alapvetoen stabil-nem azon mulik,hanem hogyan zajlik az adatfolyam..persze akadozas,freeze barmikor lehet :F

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45312) tobias40 válasza ®abstract® (#45311) üzenetére


tobias40
veterán

Gigabittel még az 50 gigás file is lent van 20-30 perc alatt,nem egyszerűbb letölteni előre?
Mi az előnye az elemntumnak vagy miért használjátok azon kívül hogy egyből elindíthatod a filmnézést nem kell megvárni hogy az egész letöltődjön?
Nem támadok csak kíváncsi vagyok,lehet nekem is jó lenne csak még nem tudom mikor-mire.. :D

(#45313) zsiga68 válasza tobias40 (#45312) üzenetére


zsiga68
senior tag

Csak egy előnyt tudok elképzellni: Nem kell tárolni az anyagot. Más elönyt nem látok...

(#45314) ®abstract® válasza tobias40 (#45312) üzenetére


®abstract®
őstag

Ametza kolega uram leirta hogy mukodik az addon=alap settingsbe a progi a rendszer ram ba tolti le az anyagot folyamatosan-vagyis nem terheli a winchestert vagy az ssd tarhelyedet,de tudod valtoztani ha neked nem felel meg. :K korabban ilyen megoldast nem ismertem,de zsenialis :)
pont az erdekes benne hogy inditod a filmet megy a folyamat aprankent szedi le,kozben pedig tolja fel- seedel-szoval profi.
miota lehet streameken igy hasonloan filmezni mar nem szedek le 20-30-40-50 gb filmeket,minek?
igy marad hely a zeneimnek meg jatekoknak :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45315) vargalex válasza ®abstract® (#45314) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha RAM-ba szedi le az anyagot, akkor nem igazán tud seed-elni (eleg kicsi a valószínűsége, hogy valakinek éppen az a szelet kell, ami rendelkezésre áll a RAM-ban), úgyhogy ha nem vagy megfelelő rangú (nem nyílt torrent oldalon használod), akkor tiltás is lehet a vége.

Alex

(#45316) ametza válasza vargalex (#45315) üzenetére


ametza
csendes tag

Ez így igaz. Sokat streamelés közben nem tudsz visszaseedelni. Viszont az ncore-on tagként havi 10 torrentet nem kell visszaseedelni. Csinálhatod úgy is, hogy megnézed gyors, más progival később visszaseedeled. Vagy eleve letöltve nézed meg. Másnak prémium előfizetése van és nem kell foglalkoznia a seedel. Vagy használsz ingyenes nyílt trackert mint az itorrent, ahol szintén nincs kötelezettség.
Az új filmek fent vannak ott is, persze nincs akkora a seed és választék, de bőven használható.

(#45317) ®abstract® válasza vargalex (#45315) üzenetére


®abstract®
őstag

nem ismerem pontosan a folyamatot de az elmeny megfelel nekem :B mennek a tartalmak=ennyi eleg nekem :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45318) ametza válasza ®abstract® (#45317) üzenetére


ametza
csendes tag

Pontosabban én is csak hallottam valakitől, hogy talán így működhet. Amúgy soha nem használtam ilyet. Kizárólag a moziban nézek filmeket :DD

(#45319) paolinho válasza paolinho (#45228) üzenetére


paolinho
őstag

Erre ha tudna valaki segítséget nyújtani, nagyon hálás lennék. Nincs valakinek egy szimla, külső forrásból kinyert Opensubtitles.com addonja?
Ez egyszerűbb lenne nekem, mielőtt megkisérelnék komplett rendszert cserélni.

(#45320) gyűrű válasza paolinho (#45319) üzenetére


gyűrű
addikt

De simán a kodi repobol lehet telepíteni, vagy neked nem megy?
Itt a github link.

(#45321) blakey válasza paolinho (#45319) üzenetére


blakey
titán

Nagy valószínűséggel nem fog működni Leia alatt, nem véletlen, hogy nincs a repóban. Mindenképp újabb Kodira lesz szükséged.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45322) gyűrű válasza blakey (#45321) üzenetére


gyűrű
addikt

Leia :Y
Ott biztos nem fog menni, ez Python 3.

(#45323) paolinho válasza gyűrű (#45322) üzenetére


paolinho
őstag

Értem, köszi. Gyanítom, hogy az eszközön meg nem fog futni az újabb Kodi, hisz nincs a legördülő listában.

(#45324) Neil Watts válasza ametza (#45307) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Pontosan azt amit es ahogy irtam. Vegyuk pl. a Harry Potter es a tuz serleget. Beirom ekezettel, tehat harry potter és a tűz serlege . Erre keresek. Erre kiadja pontosan a

- Harry Potter es a tuz serlege
- Harry Potter and the Goblet of Fire

talalatokat, viszont illeszt kulon is.
Kapok vissza pl.

- Rebel Moon Part One A Child Of Fire
- Harry The Interview
- Harry Potter es a bolcsek kove
- Harry Potter es a titkok kamraja

talalatokat is.

Ez marha idegesito. :)

Taviranyiton gyors is tud lenni a gepeles, a Google tud adni szovegjavaslatokat. :) Azt hasznalom, es abbol torolgetek vissza

A mag az az nc betukkel kezdodo magyar oldal neve. Ld. mas megfejtette. :)
Amugy a seed nem erdekel, nem kell vele foglalkoznom szerencsere.

Elonyos azert, mert nem kell tarolni a cuccot, nem kell varni amig lejon a film/sorozat. Mivel gyors netem van, gy tiszta Netflix-szeru elmenyem van. Ranyomok aztan megy. Mint a Debridek, csak nem kell feliratot vadaszni es van magyar szinkron.

(#45325) tobias40 válasza ®abstract® (#45314) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek benneteket,nekem erre nincs szükségem,inkább letöltök rss-el NAS-ra és ami nem kell törlöm,ami kell megnézem.(és azután törlöm)
Persze ehhez kell hely de az meg van..

Köszi!

(#45326) dethroner válasza Mr Dini (#45289) üzenetére


dethroner
veterán

Szia!
Ismét én :)
A Gesztenyeember sorozat 4. részénél tegnap a StreamShark találatoknál Netmozi-s találatok között voltak olyanok, amik hibával futnak. Csak néhányat próbáltam, azok hibával, akadozva mentek. Azt sejtem hogy semmi köze a hibának az SS-hez, de fura módon a Netmozi kiegészítőben azok a találatok el se indulnak, hiányzó tartalom.
Szóval ezek után inkább a SS-ben megtalált Filmpapás találatra nyomtam, ami el se indul, hiányzó tartalom, viszont ha a Filmpapában keresem meg ezt a részt, hibátlanul nézhető.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45327) zsiga68 válasza dethroner (#45326) üzenetére


zsiga68
senior tag

Az élet nem egyszerű...

(#45328) ametza válasza Neil Watts (#45324) üzenetére


ametza
csendes tag

Szerintem az lenne az idegesítő, ha semmi találatot nem adna. :DD
Van pár oldal ahol az ékezetes keresés nem túl jó, főleg ha sok szót írsz be, és még szóközt is használsz.
Nekem az a praktikám ilyenkor, hogy csak egy szót írok be a címből, ami nem sok címben lehet használatos. Pl a Harry Potter szót nem írnám be, helyette csak serleg vagy ennek megfelelőjét angolul.
Vagy böngészőn keresztül megkeresem amit akarok és a magnet linket beillesztem.
Amúgy egyetértek veled, ki hogyan csinálja az meg szokás kérdése :)

[ Szerkesztve ]

(#45329) Neil Watts válasza ametza (#45328) üzenetére


Neil Watts
veterán

Van olyan eset is! :)
Az nc-n a kereses tokeletesen mukodik weben, hiba nelkul keres arra, amire kell, mert gondolom pontos egyezest nez. Az elementum meg reszleges egyezest vizsgal.

Udv.

(#45330) vargalex válasza dethroner (#45326) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Megnéztem NetMozi kiegészítőben, a hqq, sbot, dood linkek mennek.

Alex

(#45331) ®abstract® válasza tobias40 (#45325) üzenetére


®abstract®
őstag

no,persze kinek hogy 😎 en a filmeknek sajnálom azt a sok helyet alapból,csak azért hogy 1* megnézem,esetleg kb. 1 év múlva megint vagy soha többet! játékok meg a zenék nem csak 1.5 vagy 2 v 3h kikapcsolódást adnak,hanem sokkal többet :K

Paolinho

szerintem innen erdemes leszedni 19.5 ig nyugodtan [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45332) Mr Dini válasza dethroner (#45326) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Valóban nem sok közöm van a forrásokhoz. De megnéztem az említett részt és elindult nekem a filmpapás filemoon link, de a netmozis hqq és dood streamek is. Az sbot forrás netmoziról még nem fog működni a jelenlegi publikus StreamShark verzióban, de vargalexnek hála még tegnap átemeltem és menni fog a következő verziótól.

Amúgy az akadozás lehet azért, mert a HLS streameket a Kodi lejátszójával indította a StreamShark. Vicces, mert ezt is pont pár napja csináltam meg a jelentésed előtt, mert zavart, hogy filemoonnál nincsenek feliratok, ezért váltottam inputstreamre, amennyiben a Kodi verzió támogatja. Viszont ezt a verziót még nem raktam ki, mert már így is bűntudatom van, hogy mennyit spammeltem az utóbbi időkben a topikot a changelogjaimmal, szóval majd ha összegyűlik egy jelentősebb adagnyi változás, akkor kiadom.

De nálam minden szépen megy, szóval log kellene, hogy többet tudjak mondani. Viszont köszi a részletes hibajelentést!

PS: Ha már ennyit emlegetted a sorozatot, ajánlod? :DDD Érdekes a trailere.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45333) paolinho válasza ®abstract® (#45331) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, de Amlogic-hoz melyik mappa tartalma releváns nekem?

(#45334) ®abstract® válasza paolinho (#45333) üzenetére


®abstract®
őstag

arm 32 bites [link] menni fog :K
nekem X96MP amlogic boxom van egyedi rendszerrel=slimbox droid 9 n.
van ugye 64 bites verzio de az amlogic boxok le vannak butitva android 32 bitre hiaba van 64 bites proci benne :F

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45335) Hege1234 válasza Mr Dini (#45332) üzenetére


Hege1234
addikt

pedig "spammeld" nyugodtan, jó olvasni a részletes changelogjaidat :R

(#45336) aldebaran válasza Mr Dini (#45332) üzenetére


aldebaran
őstag

Én is kedvelem a release infóidat.
Épp az uccsónál gondolkodtam el azon, hogy milyen hihetetlen számomra, hogy ilyen release infót csinálsz. Én, amikor pl weboldalt, vagy bármit csináltam, a munka után soha semmi kedvem nem volt ilyesmiket írogatni... :DDD :N

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45337) jézusom válasza ®abstract® (#45334) üzenetére


jézusom
addikt

Ja en se értem, rlőször 64est szedtem le, nem ment

(#45338) Aryes válasza Mr Dini (#45332) üzenetére


Aryes
nagyúr

+1 a "spammelésre", ami valójában kb. az egyetlen ontopik hozzászólás itt, tekintve, hogy ez a Szoftverfejlesztés fórum. :DDD
Így legalább a muglik is látják, hogy micsoda munka van egy-egy ilyen javítás mögött, amikor a hibajelzés annyi, hogy nem megy az addon. :DDD

(#45339) kress válasza Aryes (#45338) üzenetére


kress
aktív tag

"Szoftverfejlesztés fórum" szóval van sima kodi topik is? 😃

(#45340) vargalex válasza kress (#45339) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Androidos van, de ugye elvileg ezen topik címe valóban csak a magyar nyelvű online tartalmakra utal...

Alex

(#45341) paolinho válasza ®abstract® (#45334) üzenetére


paolinho
őstag

Ne haragudj, biztos én vagyok a nem kellően tájékozott, de Amlogic boxra nem valami gz, vagy img kiterjesztés kellene, amiből elkészíthető a boot-kártya? Vagy apk-ból is lehet vele kezdeni valamit? Ha igen, akkor konkrétan melyik az a fájl, amelyik ezt megoldja nekem, ja és hogyan?
Bocs, ha hülyeséget kérdeznék!
[kép]
[kép]

(#45342) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!
A boxomon /A95X F3 Air/ jelenleg Matrix fut.
Ha szeretnék Nexus-ra váltani, akkor minden beállítást előlről el kell végeznem?
Elég e ha a CoreELEC-en belül a frissítéseknél beállítóm a Nexus-t?
Nyelv, előlapi óra, távirányító, frekvenciaváltás .... és már nem is emlékszem mi mindent kellett beállítanom.

:R

[ Szerkesztve ]

(#45343) brazos válasza paolinho (#45341) üzenetére


brazos
senior tag

A gond az, hogy a boxod régi, és régi android verziót használ, és most a boxon lévő firmware-ban meg egy régi kodi verzió van. Ezért használsz te most egy sd kártyáról futtatott CoreElec verziót, amit viszont le tudsz cserélni, és abban eleve van már beépített kodi is. A gépedhez való Core Elec verziót régebben már -amikor erre rákérdeztél- már belinkeltem, és az valóban gz kiterjesztésű, amit egy megfelelő progival tudsz az sd kártyára telepíteni. Amot abstrakt adott linket, -apk-s linkek- elvileg fel tehetnéd a boxra, csdak az a gond, hogy az újabb Kodi verziók, magasabb verziószámú Androidot igényelnek már, és azt te nem tudod alapból másként megoldani, csak gy a boxhoz való komplett firmware-val, de ilyen már nincs a te boxodhoz, mert a gyártó már nem adott ki ilyen firmware frissítést. Ezért számodra csak az sd kártyáról futtatható CoreElec cucc marad, és a legutolsó ilyen verziók már 20.02-es stable, illetve 21.0-s beta főverziós Kodit tartalmaznak.

(#45344) nfsu17 válasza brazos (#45343) üzenetére


nfsu17
veterán

"Csak" az a gond, hogy M18 boxra (S905) nincs olyan CE, ami ne Leia (Kodi18) lenne.
Ahhoz minimum 905X box kellene, hogy matrix, vagy nexus fusson.
De mindegy amúgy, mert az amlogic topikban már halad valami LE fronton [link]

[ Szerkesztve ]

(#45345) brazos válasza paolinho (#45341) üzenetére


brazos
senior tag

Itt a fórumban már kaptál valakitől egy Libre Elec verzió linket, ezt:
Beelink M18 Amlogic S905 2gb/16gb
LibreELEC-AMLGX.arm-11.0.4-box.img.gz
sd kártyára lehet tenni csak, lehetőleg tiszta telepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#45346) brazos válasza brazos (#45345) üzenetére


brazos
senior tag

Lemaradt a cikk és az img file linkje, most pótolom:
Cikk link:
https://blog.desdelinux.net/hu/libreelec-11-0-llega-con-base-en-kodi-20-mejoras-de-soporte-y-mas/
img link:
https://releases.libreelec.tv/LibreELEC-AMLGX.arm-11.0.4-box.img.gz
Latest Stable Version (2023.12)
LibreELEC 11.0
Kodi 20.2
Linux Kernel 6.1.x
Support for GXBB (S905), GXL (S905X/D), and GXM (S912) devices
Alpha support for G12A (S905X2/D2/Y2), G12B (S922X/A311D) and SM1 (S905X3/D3) devices
Android Boxes (SD Card Boot)

(#45347) ®abstract® válasza paolinho (#45341) üzenetére


®abstract®
őstag

ja,egen :F akkor vagy elfogadod amit legutobb a rutinos tagok javasoltak,vagy veszel egy modernebb tv boxot..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45348) paolinho válasza brazos (#45346) üzenetére


paolinho
őstag

Sajnos ez a LibreELEC verzió másik memkarin is megakad, úgyhogy egyelőre marad a működő CoreELEC. Igazából csak az OpenSubtitles.com addon miatt kellett volna ez az egész, mert az org végződésű valamiféle VIP tagságot igényel, de valójában elég zagyva névvel bíró fordításokat tolna be egyébként is, semmiképpen nem a filmét, ami lejátszás alatt van. Szóval lehet, nem sokra mennék vele.

®abstract®, nfsu17: köszi Nektek is a segítséget!

(#45349) xtend válasza paolinho (#45348) üzenetére


xtend
senior tag

Slimbox-al nem jó? Persze ha van a boxodra való.

[ Szerkesztve ]

(#45350) paolinho válasza xtend (#45349) üzenetére


paolinho
őstag

Sajnos nem ismerem ezt a lehetőséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.