Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#45651) zichie


zichie
senior tag

A netflix addon kapcsán belefutottam ebbe a problémába, ami hétvégén még nem jelentkezett: PLAYBACK ERROR - MSLError: The title is not available to watch instantly...

Úgy látom nem eszköz függő, mert nekem Fire TV 4K (1. gen) van, de nemcsak nálam, hanem más eszközökön is jelentkezik a probléma. Van erre valami megoldás?

Érdekes, hogy nem minden filmet érint, de a próbált filmek több, mint felét igen, olyanokat is, amiket korábban gond nélkül meg tudtam nézni.

(#45652) consono válasza zichie (#45651) üzenetére


consono
nagyúr

Próbáld meg az inputstream adaptive beállításaiban a felbontást állítgatni (levenni, akár 480p-ig), lehet, hogy megoldja, de ez csak egy tipp, nem használom Kodiból a Netflixet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#45653) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Hello!

AMPlayback disabled due to exception "nf_is_ads_stream"
Még talán el is indul a stream, tudom nézni 2 percet, majd jön a sötétség.

Már két napja ezzel szívok Strong LEAP-S3/kodi/netflix kapcsán:
Még előző nap tökéletesen ment minden, most meg már nem...
Lehet várni kellene majd frissítést (?), mert google keresés után másnak is ez a probléma és elég friss, ahogy nézem.

Ötletetek van?

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#45654) zichie válasza consono (#45652) üzenetére


zichie
senior tag

Én kénytelen vagyok Kodi-ból is használni, mert a hivatalos app nem vált frekvenciát, nem működik az AFR netflix esetében, a Fire TV sticken. Nem lehet 24 Hz-re állítani, csak Kodi alatt, ami ott automatikus Netflix és minden más esetében. Fontos, hogy 24fps-es filmet ne 60Hz-en kelljen néznem, mert picit villódzik a kép emiatt, ami elég zavaró.
Az 520p vagy 480p megoldás lehet, otthon kirpóbálom, de akkor meg 1080p-ben nem tudnám nézni az érintett filmeket. Talán az a megoldás, hogy meg kell várni, míg javítják a netflix addont. A hiba már publikálva lett szerencsére.

(#45655) vargalex válasza _ocsisajt (#45653) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Issue már van nyitva erről és zichie kolléga tapasztalt hibáról...

Alex

(#45656) _ocsisajt válasza vargalex (#45655) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Biztos ugyanaz a hiba? Nem értek hozzá! :D

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#45657) vargalex válasza _ocsisajt (#45656) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A DocSniper által tegnap hozzáírt bejegyzés szerintem pont az, amit te is írtál. Ugyan úgy nf_is_ads_stream az exception.

Alex

(#45658) Puro


Puro
aktív tag

Van már megoldás arra hogy win11-es megosztás betallózásakor ne operation not permittedet írjon :F Minden más eszköz látja, írja olvassa a tartalmat.

(#45659) aldebaran válasza Puro (#45658) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt kifejtenéd? Mit akarsz betallózni?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45660) gyűrű válasza Puro (#45658) üzenetére


gyűrű
addikt

Nálam a kodi is látja, tud írni olvasni róla.

(#45661) Puro válasza aldebaran (#45659) üzenetére


Puro
aktív tag

A Windwos 11-es fájl vagy mappa megosztást, amikor hozzá adom a kodihoz új forrásként, akkor csatlakozásnál a fentebbit írja. Nexus stablet használok.

[ Szerkesztve ]

(#45662) aldebaran válasza Puro (#45661) üzenetére


aldebaran
őstag

A mappa tulajdonságoknál a megosztásban/speciális megosztásnál a Mappa megosztást ha bepipálod az engedélyeknél a Mindenkinek teljes hozzáférése legyen.
Illetve a gépházban a hálózat és internetnél a speciálisban hálózat felderítése és a fájl és nyomtatómegosztás BE legyen kapcsolva
Most ennyi jutott eszembe

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45663) Puro válasza aldebaran (#45662) üzenetére


Puro
aktív tag

Igen, ezek megvannak mégsem jó. Alternatív megoldásként filezilla ftp servert hoztam létre.

(#45664) aldebaran válasza Puro (#45663) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem simán műxik win11-nél a mappa megosztás... tudom, nem segít ez rajtad, de megoldható. ;] :P
NFS vagy SMB-vel akarod elérni a megosztást? Jelszó be van állítva a windózban és az be van adva a kodi-ban?

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45665) Puro válasza aldebaran (#45664) üzenetére


Puro
aktív tag

Jelszó be van állítva, viszont nincs a kodiba beírva, lehet ez lesz a gond ;]

(#45666) lali303 válasza Puro (#45658) üzenetére


lali303
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45667) Tibczy66 válasza paler (#200) üzenetére


Tibczy66
újonc

Én korábban használta XBMC-t RPI 4-re SD-ről bootolva. Ott csak a BOOT particio volt Fat32, a rendszer / a /home az unix -os (ext2, vagy ext3) már nem emlékszem.
Próbálj debian alapú live cd-t inditani pl UBUNTU. FIGYELJ rá nem kell telepiteni!
Az MidnightCommander olyan mint Total Commander csak kicsit más. Ha rádugsz plusz egy usb-t akkor /media/sdb* mappában találod a /home/usernev/.kodi pedig a beállitásaidat , valoszínű erre lesz szükséged, vagy ha korábban már láttad a xbmc rendszermappáit akkor már el fogsz igazidni benne. Volt valami cucc amugy a Hiren's BootCD 15.2 -korábban ami valoban látta (azt nem tudom hogy tudta e kezelni) a linuxos disk tartalmát , esetleg egy próbát meg ér. USB re is kiirható a bootolás szerintem nem probléma, de ha elakadsz irj nyugodtan

(#45668) vargalex válasza Tibczy66 (#45667) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Bocs, off-ba tettem a hozzászólásodat, mert sikerült egy több, mint 8 éves kérdésre reagálnod...

Alex

(#45669) xcsabo válasza vargalex (#45668) üzenetére


xcsabo
senior tag

:C

(#45670) cocka válasza PpenoO (#45223) üzenetére


cocka
veterán

Igen, változott. 19.5-ös CoreELEC-en kb. csak filmeket meg filmsorozatokat listáz. A többit csak a keresőből tudom elérni.

(#45671) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Új vagyok még itt, ezért nem ismerem ki magamat.
Ha elég a hardver "Mecool KM6 Deluxe", és akad a hang, milyen beállítással lehetne megoldani"Kodi 20.3"?

[ Szerkesztve ]

(#45672) the radish


the radish
senior tag

RTL+ híradói másnál sem elérhetők februártól?
(Gondolom valamit kavartak a honlapon.)

(#45673) djattila12 válasza the radish (#45672) üzenetére


djattila12
újonc

helló mozicub nem lehet eliditani lasa linket de nem indul el

(#45674) Arolotifar válasza djattila12 (#45673) üzenetére


Arolotifar
őstag

lasa linket?:F What?:F

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#45676) vargalex válasza the radish (#45672) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nincs még a honlapon február kategória, így a kiegészítőben nem látszik, a honlapon pedig egyetlen külön adás érhető el (hónapba sorolás nélkül), az a február 2. Gondolom előbb-utóbb helyreáll a rend.

Alex

(#45677) the radish válasza vargalex (#45676) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszi! :R

(#45678) vargalex válasza the radish (#45677) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Meg is lett a kategória...

Alex

(#45679) the radish válasza vargalex (#45678) üzenetére


the radish
senior tag

Igen, köszi. Felébredtek. 🤣😂🤣

(#45680) Ikolum


Ikolum
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik fórum topikon kérdezem, ha útba igazítottok az is segítség lenne.
CE - n lehet régi retro játékokat telepíteni vagy az box (X96 Air) gyári Androidján javasolt? Kodin (19.5) Addon ok között próbáltam emulátorokat és játékokat telepíteni, de nem működtek. Nem lennének nagy igényeim régi retro játékra lennék kíváncsi, hogyan tudnám rá varázsolni pl. :Battle City játékot 2 játékos módban ezt egyáltalán lehet? Vagy Androidban kell valami emulátor?

(#45681) Crvsh3R válasza Ikolum (#45680) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

EmuELEC? Mondjuk ezzel nem lesz KODI, viszont játékok igen. (nem mellesleg vannak prebuilt image-ek is, Google a barátod)
Ha KODI is kell, akkor esetleg Batocera, bár a procidat nem tudom támogatja-e.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#45682) ®abstract® válasza Ikolum (#45680) üzenetére


®abstract®
őstag

ilyesmi game van online [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45683) karfika


karfika
csendes tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni mert már mindent is kipróbáltam de egyszerűen nem jövök rá mi lehet a gond. Win 11 osztom meg a mibox3 az egyik meghajtómat és kb 5 éve gond nélkül ment(jó 1-1 frissítés után ujra meg kellett osztani)de most 5. napja a kodi látja a meghajtót és látja a mappákat ,de nem nyit meg semmit .ugyan ez a helyzet ha simán a tv akarom megnyitni a hálózatbon ,mappákat (FILMEK,SOROZATOK) látja de amint rányomok hogy megnyitás köröz egy darabig majd leáll.WIn-ben is mindent ujra megcsináltam uj elérési út ujra megosztás.A routert is ujra konfiguráltam de semmi .Milliószor csináltam meg már most és korábban is de nem jövök rá mi lehet a gond kérlek segítsetek!!

(#45684) aldebaran válasza karfika (#45683) üzenetére


aldebaran
őstag

Esetleg jelszó probléma?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45685) karfika válasza aldebaran (#45684) üzenetére


karfika
csendes tag

Nincs jelszó beállítva soha nem is volt.

(#45686) brazos válasza karfika (#45683) üzenetére


brazos
senior tag

A W11-ben az SMBv1 engedélyezve van? - mert ez már alapból ki van kapcsolva, és a frissítések is kikapcsolják.
A Kodi-ban is érdemes megnézni mi van beállítva SMB Minimum-nak.

[ Szerkesztve ]

(#45687) karfika


karfika
csendes tag

persze mint minden opció amit lehetett a témában megcsináltam,de most egy érdekesség volt újra indítás után még a rendszer nem állt fel teljesen a tv engedte hogy elindtsak egy videót de pár mp után le is ált kiírta hogy nincs megosztott tartalom.Na mi tilthatja le ugyan?

(#45688) brazos válasza karfika (#45687) üzenetére


brazos
senior tag

Talán át kéne nézni, esetleg újrakonfigurálni a Winben a megosztásokat.
Vagy a Kodi-ban smb helyett másik protokollt beállítani a megosztáshoz....

(#45689) Hege1234 válasza karfika (#45687) üzenetére


Hege1234
addikt

ha jól rémlik akkor az smb user/pass nélkül nem fog működni a kodiban

[ Szerkesztve ]

(#45690) karfika


karfika
csendes tag

upnp megosztást használtam mindíg is az smb eddíg nem volt napirenden de mindjárt megnézem mire jutok azzal ,egyébként már mindet ujra komfigoltam vagy 3x is és mindíg ide lyukadok ki

[ Szerkesztve ]

(#45691) kress válasza karfika (#45687) üzenetére


kress
aktív tag

tűzfal, vírusírtó, valami egyéb app?

(#45692) brazos válasza Hege1234 (#45689) üzenetére


brazos
senior tag

Ráadásul, ahogy írta, a mibox3 már öt éve megy, kérdés, milyen android verzió van rajta, milyen kodi verzió van rajta, az utóbbiból nem ártana olyan, ami kezeli az újabb sambát.

(#45693) brazos válasza karfika (#45690) üzenetére


brazos
senior tag

A kérdésedben az nem szerepelt, hogy upnp megosztást használsz nem samba-t, néha nem ártana pontosabban beírni a problémádat....mert a sima megosztásra eleve a samba megosztás ugrik be mindenkinek...

(#45694) karfika


karfika
csendes tag

minden mindíg a legfrisebb dolgok vannak nexus a kodi mibox3 9 verzió és mielőtt kérdeznétek a hiba előtt pont nem frissítettem semmit virusírto tüzfal nem kavar be kikapcsoltam és a hiba továbbra is fennál ,az meg hogy upnp megosztás szerintem alap dolog nem samba vagy bármi más saját hálózaton kérem a megosztást a kodi segítségével nem kell külső szerver szerintem.

(#45695) karfika


karfika
csendes tag

ezért nem szeretek kérdéseket feltenni mert jön a sok okos aztán csak kötekedni kezdenek mert nem világos sokuknak hogy mi is a kérdés mindeadat kell a láb méretem is felesleges kérdések ,kérdésre kérdéssel válaszolni csak azt bizonyítja hogy nem értesz hozzá.Köszönöm annak aki érdemben kívánt segíteni de mint mindíg majd ezt is megoldom .Azt hittem járt már valaki így és séróból megmondja a tutit ,de mint míndíg most is szembesűlnöm kelett azzal a ténnyel hogy mindenki nagyon ért mindenhez de segítség az nincs csak az oktondi kérdések halmaza.TÉNYLEG KÖSZÖNÖM A PÁR SEGÍTENI AKARÓ FELHASZNÁLÓNAK!

(#45696) Ikolum válasza Crvsh3R (#45681) üzenetére


Ikolum
csendes tag

Köszönöm a segítséget, ®abstract® nek is.
Akkor CoreELEC nél lényegében egyik emulátor se működik, hogy retro játékok elinuljanak rajta?
Ha jól értem a Batocera pedig egy másik sd kártyára vagy usb re lehet csak felrakni és váltogatni a boxban (proci támogatná)?

(#45697) vargalex válasza karfika (#45694) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szerintem az uPnP megosztás nem alap. Szerencsére régen windows-oztam, de ott a windows file share az egy samba megosztás... Szóval, ez lenne az egyértelmű. Ha jól olvasom, az uPnP sharing-hoz kellene pont extra beállítás.
De a windows hálózatkezelése, file megosztása soha nem állt a helyzet magaslatán.

Alex

(#45698) Crvsh3R válasza Ikolum (#45696) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

CoreELEC is biztosan tud emulálni, láttam, hogy van benne ilyen funkció, de személyes tapasztalatom nincs.
Ha esetleg Batocera-t be tudod üzemelni vele, akkor abban van KODI, ergo nem kell váltogatni semmit. Szerintem a témával kapcsolatban jobban járnál a megfelelő topicban.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#45699) brazos válasza karfika (#45695) üzenetére


brazos
senior tag

Mielőtt még nekiállnál másokat hibáztatni, el kéne értelmesebben olvasni, milyen választ kaptál,
..Talán át kéne nézni, esetleg újrakonfigurálni a Winben a megosztásokat. ..
Vagy esetleg ha nem megy fejből, rákeresni erre a Net-en, mert ott eléggé jól le vannak írva a saját hálózati problémák, illetve a beállítások, mivel a válaszod eléggé provokatív volt, ezért tőlem nem is fogsz segítséget kapni, marad a saját kútfejed, és a Googe használata.
Egyébiránt, már Win XP-től kezdve használok Kodit, és fájlmegosztást, ebből még gondom nekem nem volt, sőt még Linux alatt sem, szóval erről ennyit. A többit meg Vargalex már megírta.(kb. ezt, meg két magyar nyelvű, ábrával ellátott(a gyengébbek kedvéért) leírást is adtam volna, de ezután ezeket már te fogod magadnak megkeresni sok sikert hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#45700) karfika


karfika
csendes tag

Hm igen sok rendes ember van de sajnos még több a haszontalan,csak bosszankodok elsősorban magamon hogy miért is vagyok oly süle hogy.......de a lényeg mint mindíg most is megoldottam,de aljas leszek és nem mondom meg hogyan ,na jó ....nem azért sem :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.