Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#45101) vkp válasza bpmcwap (#45099) üzenetére


vkp
aktív tag

Ha erre gondolsz, akkor a magos oldalon fent van.
szerk:
Közben megtaláltam, gondolom erre gondoltál, ez nincs.

[ Szerkesztve ]

(#45102) bpmcwap válasza Mr Dini (#45076) üzenetére


bpmcwap
senior tag

:Y Hu, de rég volt olyan Kodi addonom, amiben minden film pöcre indul és lejátszható!
Köszönöm a munkádat! :R

#45101vkp Igen, az utóbbira gondoltam. Köszönöm, akkor még várok.

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#45103) aprokaroka87 válasza dave0825 (#45100) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az is lehet hogy csak a kodi kezeli rosszul az AV1-et az adott eszközön

(#45104) ®abstract® válasza Mr Dini (#45067) üzenetére


®abstract®
őstag

:R tv boxon meg ringyoz 10 ben is megyen :K igaz 50% ban mennek a linkek meg sok az sd tartalom..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#45105) neo81 válasza dave0825 (#45100) üzenetére


neo81
senior tag

Melyik CoreELEC van az X4-es TV boxodon?

(#45106) dave0825 válasza neo81 (#45105) üzenetére


dave0825
őstag

20.2 Nexus, amikor felraktam, ez volt az utolsó stable verzió. Megnéztem, most is ez az utolsó.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45107) blakey válasza dave0825 (#45106) üzenetére


blakey
titán

Csak azt nem olvasod el, ami lényeges, írtam, hogy Omega alatt van megoldva az AV1, válts arra, már jól működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45108) Mr Dini válasza Mr Dini (#45076) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Felkerült az 1.00.042 verzió a repóba. Kis lépés a verzióban, de nagy lépés változások terén. Már nem is emlékszem pontosan, hogy miket sikerült fixelni, de nagyrészt IMDB-t érintő változások történtek ismét.

A filmek menüben a jelenleg a mozikban menüpontig működik nálam minden. Tegnap megcsináltam az évszámokat. Ma pedig kicsit több időm volt, meg egész belejöttem az API megértésébe, szóval haladtam, amíg tudtam vele. Már a színészek listázása is félig kész, ezért működik a színészek menüpont is a kiegészítőben. A jelenleg a mozikban menüpont kicsit furán volt megoldva régen, ezt igyekeztem replikálni, de valószínűleg nem fog releváns adatokat adni.

Meg ami hiányzik sok menüpontból, az a szűrés már megjelent filmekre. Ez csak annyit jelent, hogy listáz majd a kiegészítő nem megjelent címeket is. Egyszer biztos lesz idő ezt is megoldani.

A keresés pedig API szinten kész filmek esetében, csak a Kodi API változhatott, vagy én nem tudom, mert nem akarja a kiegészítő belső routere meghívni a régen működő metódust. Szóval lehet azt át kell írni teljesen.

Ezen kívül fokozatosan javítottam a listázás során a bugokat, nekem sikerült a legtöbb kategóriában egész sokat ellapozni. Remélem másnál sem lesznek bugok.

Egyelőre ennyi, aztán folyt. köv.

Mindenkinek kellemes ünnepeket!

Ui.: rengeteg privátot kaptam a kiegészítők kapcsán. Az ünnepek után reagálok. :R

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45109) Mr Dini válasza ®abstract® (#45104) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A forrásokhoz nincs sok közöm. Szóval az, hogy SD valami, vagy épp nem indul, azzal nem tudok sok mindent kezdeni. Pláne, ha nem írsz konkrét címet. Tervezek még jó sok scrapert belerakni, de egyelőre nem volt erre idő. Hacsak másnak nincs kedve megcsinálni helyettem...

Nekem most a priorítás az addon működőképes szintűre húzása. Az extrák majd csak utána jönnek.

Hogy őszinte legyek, a mostani kettő forrás is csak azért került bele, hogy tudjak mivel tesztelni és mindkettőt régi vargalexes források alapján, meg az oldalak forráskódjainak nézegetése után, 5-10 perc alatt dobtam össze.

Idővel lesz ez jobb is.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45110) Jony2420


Jony2420
tag

ATV kiegészítő hibát dob , rá tudna valaki nézni..., hogy mi lehet a gond ?
BUÉK ;)

[ Szerkesztve ]

(#45111) dave0825 válasza blakey (#45107) üzenetére


dave0825
őstag

De elolvastam, csak rohanásban voltam, nem esett le, hogy az az újabb. Köszi, megnézem, ha legközelebb is rosszalkodik, jelenleg jó talán, tegnap ment minden rajt. :)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45112) aldebaran válasza Mr Dini (#45067) üzenetére


aldebaran
őstag

Ez csak a 20-on működik? Nekem 19.5 van. Arra nem csinálod meg? A repo látszik, de üres, valszeg azért, mert nem kompatibilis. :(

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45113) brazos válasza Jony2420 (#45110) üzenetére


brazos
senior tag

Megy az....Linux, Kodi-19.1

[ Szerkesztve ]

(#45114) brazos válasza aldebaran (#45112) üzenetére


brazos
senior tag

Megy az, Linux, Kodi-19,1....most néztem bele újra, -Dűne(2021)- tegnap már végignéztem ugyanitt, szóval, ha nálam megy a 19.1 alatt, menni kéne nálad is a kodi-19.5 alatt...

(#45115) aldebaran válasza brazos (#45114) üzenetére


aldebaran
őstag

Igazad van! :R Én voltam béna :DDD valamiért exoshark-ot telepítettem a sok zip-ből ami van nekem és most jöttem rá, hogy a mozicápa kellett volna. :DDD
Mea culpa

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45116) Mr Dini válasza aldebaran (#45112) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Elvileg nem, de supportot csak 20.2-re fogok majd tudok adni (ha stabilnak mondható lesz a legtöbb feature), vagy ami éppen a legfrissebb stabil verzió, mert ezen tudok tesztelni.

Ha jól rémlik 18.9 felett megy minden. 18.9 az utolsó, ami py2-vel jött ki, azt biztosan nem fogom támogatni, mert 2x annyi munka és egy csomó lehetőségtől elesek. De ide is vonatkozik, hogyha valakinek van kedve megcsinálni 2.7-re, akkor hajrá. Igazság szerint elég lenne az eredeti addonba berakni a frissített forrásokat...

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45117) vargalex válasza aldebaran (#45115) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az Exoshark ment Leia és alatta (python 2), az új csak Matrix és felette (python 3).

Alex

(#45118) aldebaran válasza Mr Dini (#45116) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát én most már kb. fél éve frissítés nélkül használom a 19.5-öt és kiválóan működik, sosincs kikapcsolva, estuary v4 mod-dal tökéletes. Nem is tudom, miért frissítenék újabbra, azok nem nagyon adnak pluszt, legfeljebb ahogy olvasom, az av1, de ahhoz lejátszócsere is kell... szóval maradok. Remélem, működni fog később is.
Köszönöm én is a munkád :R
#45117 vargalex Hát akkor ezért üres az exoshark repo. thx :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#45119) gyűrű válasza aldebaran (#45118) üzenetére


gyűrű
addikt

Lassan egy éve omegát használok, kb 1 hónapja az összes eszközön, kb.15 különféle .Semmi gond vele.
Nexust kihagytam, az tényleg semmit se adott újat.
Jövő héten meg már jön az omega rc1.

(#45120) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Felhasználói szemmel van különbség, hogy ha egy video tárat létrehozok, akkor smb-n, vagy dlna-n történik?

Egyrészt minőségben vane limitáció, másrészt pedig ha egy szép jukebox felületet akarok :)

Köszi!

(#45121) blakey válasza jézusom (#45120) üzenetére


blakey
titán

DLNA-n nem hozol létre normális médiatárat, mert nincs írási jogosultság, tehát a hozzáférés szempontjából, meg amúgy is jobb az SMB, ha a DLNA mellett az is ott van, mint lehetőség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45122) ametza válasza Mr Dini (#45108) üzenetére


ametza
csendes tag

Szia
Köszönjük szépen a munkád.
Biztosan én vagyok béna, feltettem a kodira a repód, de én nem látom ott az új verziód.
Csak a régebbit. Kérdés hogyan tudom feltenni az új 1.00.042 verziót?

[ Szerkesztve ]

(#45123) ametza válasza ametza (#45122) üzenetére


ametza
csendes tag

Közben rájöttem magatól, csak a script module részt kell frissíteni hozzá.
BÚÉK
:DD

(#45124) jézusom válasza blakey (#45121) üzenetére


jézusom
addikt

Hmm. Van bármi féle létjogosultsága a dlna-nak, vagy lőjjem ki?

Egyelőre a zene tuti marad, mert azt csak úgy érem el, de a videókat akkor kilövöm.

(#45125) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Win10 alá feltettem a kodi-t (nexus).
Feltettem repókat (movieshark, onlinestream) de egyik tárolóhoz sem tud csatlakozni.
Próbaképpen más repókat is feltettem, de egyikez sem csatlakozik.
Mi lehet a gond?

(#45126) consono válasza Kenderice (#45125) üzenetére


consono
nagyúr

Windows tűzfal esetleg.

"In God we trust. All others must bring data"

(#45127) Mr Dini válasza ametza (#45123) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. Valamiért ketté volt választva a logika a fő addontól eredetileg is. Nem értem miért, de nem akartam az egyesítéssel szenvedni, ezért maradt így. Általában csak a szkriptet frissítem.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45128) Kenderice válasza consono (#45126) üzenetére


Kenderice
senior tag

Az nem lehet, mert az alap kodi repót elérem, időjárás addont is beállítottam, működik.
Tehát a kodi forgalma kimegy a tűzfalon.

(#45129) blakey válasza jézusom (#45124) üzenetére


blakey
titán

Van bármi féle létjogosultsága a dlna-nak, vagy lőjjem ki? - olyan eszközökön és rendszereken, ahol más nem érhető el, pl. egyes TV-ken, Blu-ray lejátszókon.
Zenét miért nem éred el SMB-n?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45130) zsiga68 válasza Kenderice (#45125) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld meg ezt: [KodiPortable]
Mikor elindítod emgedélyt kér hogy kimenjen a netre.Azt add meg neki.

[ Szerkesztve ]

(#45131) Kenderice válasza zsiga68 (#45130) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Az M3, onlinestream, ATV hibát jelez. Van, ami megy a feltett addonok közül, de ezek nem.
Ha felteszek zip fájlból egy repót, ugyanúgy nem tud csatlakozni hozzá.

(#45132) zsiga68 válasza Kenderice (#45131) üzenetére


zsiga68
senior tag

Lehet hogy a repo nem elérhető, vagy blokkolja a szolgáltatód. De akkor elég sok addon működik nálad. :)

(#45133) Kenderice válasza zsiga68 (#45132) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igazából csak az M3 lett volna lényeges.
Próbáltam vezetékes vodával, mobilos digivel de ugyanúgy nem tud csatlakozni mondjuk az MSrepohoz...

[ Szerkesztve ]

(#45134) jézusom válasza blakey (#45129) üzenetére


jézusom
addikt

Hát igen a TV. Azt csak tesztelgetem, van rendes lejátszóm.

Pl most a heos (denon)rendszert is tesztelem, nem találtam smb megosztást. (szerintem yamahánál volt) De Így bele gondolva home assistantból is dlna-ra küldök ki hangot.

Végülis közben rájöttem, hogy videonál is szerver oldalról ki lehet küldeni mondjuk TVre, ez végülis előny lehet.

(#45135) Aryes válasza Mr Dini (#45127) üzenetére


Aryes
nagyúr

csak a script module részt kell frissíteni hozzá.

Ha megfeszülök, se tudok rájönni, hogy ez mit jelent. :F Mit, hol? :))

(#45136) ametza válasza Aryes (#45135) üzenetére


ametza
csendes tag

Van ez így sokszor nálam is. Főleg amikor regexet akkarok írni és egyáltalán nem értek hozzá. :F
De kérdésre válaszolva, ha megvan a repó címe, akkor ezt a mappát keresd és benne lesz a friss verzió.

[ Szerkesztve ]

(#45137) Aryes válasza ametza (#45136) üzenetére


Aryes
nagyúr

De én a kodin belül nem találtam. Ott hogy tudom frissíteni?
Függőségeken belül megtaláltam. Már friss volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#45138) Mr Dini válasza Aryes (#45135) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Például így eléred egész könnyen (ráállsz a kiegészítőre, megnyomod az I betűt, vagy jobb klikket, Információk, majd függőségek gomb, ami a screenshoton a háttérben highlightolva van): [kép]

De erre rámenve, illene neki mindig frissíteni mindent (Kiegészítők menü bal oldali füle): [kép]

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45139) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Boldog új évet kívánok először is :)

PKC = Plex Kodi Connect vs Omega anomáliám van.
Használok Firesticket ( legfrissebb Omega kiadással)
CoreElecet Nightly kiadással.

Ameddig eljutottam, hogy felrakom a PlexKodiConnect.Kodi-Nexus.STABLE.zip kiegészítőt. Amint telepítem ebből "video" kiegészítőből a plexkodiconnectet telepítés után elindul majd kiírja nem kompatibilis ezzel a verzióval,

Úgy olvastam, hogy a variables.py kiterkehsztésű fájlt úgy kell modosítani, hogy a Kodi/userdata/Database/Myvideos"xxx" szám látható

A modósított variables.py fájlt a "Kodi/Addons/plugin.video.plexkodiconnect/resources/lib/mappában levő variables.py fájlal felülírom.

Ez működik szuper, végighaladok az eszköz hitelesítésen PMS keresésekor felajánlja a szerveremet majd le ok-zom és ezután jobb felső sarokban PlexKodiConnect hiba és a hibanaplón megtekinthető bla,bla,bla.

Nem tudom hol a hiba!

Persze használhatnék 20-as nexust meg ilyenek de ha már egyszer az Omegát fejlesztik akkor miért a Nexusnál maradjak? :)

[ Szerkesztve ]

(#45140) Aryes válasza Mr Dini (#45138) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én mint majdnem mindent, ezt is telefonon csinálom, így nincs i betű, se jobb klikk :)

A kiegészítők közt kerestem a "mind" listában, és ott nem találtam, mert nem tudtam, hogy ott nem látszik minden összetevő, ami telepítve van.

(#45141) blakey válasza Csabi1984 (#45139) üzenetére


blakey
titán

Kb. mindenhol, ahol kérdezted, megkaptad a választ. Feltelepíted ahogy kell, kiírja a hibát, oké. Letöltöd erről az oldalról a zip-et (zöld "Code" majd Download ZIP), a Kodiban törlöd a PKC kiegészítőt (nem a tárolót és a függőségeket is megtartod), majd zip-ból telepíted a letöltött zip-et (PlexKodiConnect-revDBs), ennyi, működni fog, de csak beta2-vel, semmi nightly, mert azokhoz megint kell módosítani a variables.py-t.
Amúgy ott a hiba, hogy felületesen olvasol, mert le van írva, hogy ha manuálisan módosítod, akkor más teendőid is vannak a jó működéshez.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45142) Csabi1984 válasza blakey (#45141) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szóval ez kizárólag beta2-re és nem úgy magában Omegára akkor ez így világos.
Akkor ezek szerint CE 20.3-ra vissza kell térnem Dune Homatics esetén mert a CE-21 simába nincs DV támogatás amibe meg van 21.0 Omega Nightly az nem BETA2 akkor ez szivacs :(

[ Szerkesztve ]

(#45143) ametza válasza Mr Dini (#45138) üzenetére


ametza
csendes tag

Én androidos boxon használom. Ott rámegyek a streamshark kiegészítőre, ott nyomok egy ok gombot hosszan kb 2 másodperc. Akkor előjön egy menü. Legfelül az információt nyomom meg. Ott újabb menü, akkor a függőséget kell kiválasztani. Majd ott két bal gomb megnyomása után lehet léptetni a függőségek között.
Ott kiválsztom a streamshark Modult egy ok gombbal, és a verziók alatt frissít.

(#45144) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#45142) üzenetére


Csabi1984
addikt

Utólag kiderítettem, hogy a CE21- Nightly pl (CoreELEC-Amlogic-ne.aarch64-21.0-Omega_nightly_20231228) szintén Omega Beta21 verzió.

(#45145) blakey válasza Csabi1984 (#45142) üzenetére


blakey
titán

Akkor ezek szerint CE 20.3-ra vissza kell térnem Dune Homatics esetén mert a CE-21 simába nincs DV támogatás amibe meg van 21.0 Omega Nightly az nem BETA2 akkor ez szivacs :( - remélem te érted, hogy miről írsz, mert én nem. Dune Homatics és CE21 beta2, van Dolby Vision, azt használom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45146) Csabi1984 válasza blakey (#45145) üzenetére


Csabi1984
addikt

Utána már írtam kb 1 órás eltéréssel, hogy, hogy a Nightly is omega Beta2-es
Nem tudtam törölni így ott maradt azt megelőző írás, de a lényeg müködik minden :) :R

(#45147) Mr Dini válasza Mr Dini (#45108) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kint az 1.00.043. Ma a trailereket csináltam meg, mert zavart, hogy nem működnek. Sajnos a YouTube API kulcsok, amiket beleégettek az addonba, mind rate limitesek, mert gondolom sokan használják. Mivel az API kulcshoz kéne Google account, amit elég nehéz anonym módon csinálni, így ezt az utat elengedtem és beleégettem az egyik nagy chat visszafejtett YT API kulcsát, illetve elérési adatait, ezzel szépen megy a keresés.

A régi YT weboldal scraping sem ment, ezt meg lecseréltem az iphoneos YT API-ra.

Illetve megcsináltam a maradék nem betöltődő menüpontokat a filmek kategóriában és javítottam a jelenleg a mozikban menüt.

A keresés bug pedig Kodi bug. Sajnos nem találtam rá megoldást, csak workaroundot, ami implementálva lett és működik a kereső. Sajnos a Loading szöveg ott van és a visszamenetel az előző oldalra emiatt eléggé macerás, de ez van. Maga a kereső szépen megy. Ha valaki talál jobb megoldást, jó lenne megoldani szebben.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#45148) ametza válasza Mr Dini (#45147) üzenetére


ametza
csendes tag

Wow. Én csak ámulok és bámulok, hogy lehet valakinek ekkora tudása és mind ezt leprogramozni.
:R :R :R

(#45149) myname07


myname07
csendes tag

Sziasztok!
Az opensubtitles.org API tegnap bezarult, mar csak VIP tagoknak hagy letolteni feliratokat. Tudtok olyan plugint amelyik opensubtitles.com API-val mukodik. Itt VIP nelkul is van napi nehany ingyenes feliratletoltes, de eddig nem talaltam olyan plugint amivel ma ment volna a feliratletoltes.

(#45150) Mr Dini válasza myname07 (#45149) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gyors keresés eredménye: [link] Nem próbáltam ki, de a changelog ígéretes.

Ha jól olvastam napi 5 letöltés van ingyen belépés után, utána rangtól függően lehet több is. VIP tagoknak pedig automatikusan sok letöltés jár (talán 1000, vagy végtelen).

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.