Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#26101) cof válasza Mike88 (#26098) üzenetére


cof
veterán

Ha nem akarsz Elif-et nézni akkor nem kell váltanod. Csak ahhoz kell egyelőre a 18-as Kodi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#26102) PistiSan válasza Mike88 (#26098) üzenetére


PistiSan
addikt

Szerintem nem megy az RLTMOST a 17-es kodi alatt, nálam sem játszott le semmit anno, aztán frissítettem a 18-as kodira, azóta helyre állt a rend.

(#26103) jocoka75


jocoka75
tag

jocoka75
tag
Sziasztok!
Szeretném kérni a segítségeteket ,van egy minix u9-h boxom rá van telepítve a coreelec és azon belül az RTL most nem akar működni ,mindig hibát ír ki eddig minden rendben volt vele kb három napja csinálja ezt .
Mit kellene csinálnom? Nagyon kezdő vagyok ebben a dologban.
Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#26104) divan válasza jocoka75 (#26103) üzenetére


divan
senior tag

blakey a másik topicban belinkelte neked a megoldást. Frissíteni kell.
[link]

(#26105) vargalex válasza PistiSan (#26102) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Gyorsan felraktam egy LibreELEC 8.2.5-öt, ami alatt Kodi 17.6 van VirtualBox alá ls gyönyörűen megy a nem DRM védett tartalom (a háttárben látszik, hogy a Drága Örökösöket indítottam):

[ Szerkesztve ]

Alex

(#26106) blakey válasza divan (#26104) üzenetére


blakey
titán

Bizony linkeltem, de valahogy nem megy az olvasás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26107) vargalex válasza jocoka75 (#26103) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Már a MovieShark repo-ban is a 2.2.1 verzió található, tehát elég csak frissíteni a kiegészítőt, ha onnan raktad fel.

Alex

(#26108) odrif válasza PistiSan (#26102) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem 17.6-os kodi van a Rapsberry-n.
Tökéletesen meg az RTLMost vargalex fórumtárs segítéségvel.

20 éve a Prohardveren

(#26109) Röfi1 válasza vargalex (#26091) üzenetére


Röfi1
csendes tag

Köszönöm. Kezdetben nem tudja az ember, hogy honnan kezdve kell nézni a korábbi bejegyzéseket.

(#26110) jocoka75 válasza blakey (#26106) üzenetére


jocoka75
tag

Szia!
Egyszerűen nem megy a frissítés , :W :W :W a zip fájlt ráraktam pendrivra simán és kicsomagolva is a pendrive bele a minixbe megkerestem a kiegészítők mappát -telepítés zip fájlból hogyan kell ezt csinálni ? Kérhetnék egy részletes leírást ?

Sajnos ez van hülye vagyok az egészhez :R

(#26111) vargalex válasza jocoka75 (#26110) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Pont így. Telepítés zip fájlból, kiválasztod a file-t és kész.

Alex

(#26112) jocoka75 válasza vargalex (#26107) üzenetére


jocoka75
tag

Mind a kettöt próbáltam a kicsomagoltat és a zipet is és kiírja hogy telepítés nem síkerült .

[ Szerkesztve ]

(#26113) vargalex válasza jocoka75 (#26112) üzenetére


vargalex
Topikgazda

P.l. így is lehet.

Alex

(#26114) PistiSan válasza vargalex (#26105) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom akkor anno mi lehetett, lehet más miatt nem ment, régi emlék!
Most meg néztem én is egy 17.6-os kodi alól és tényleg működik azon is! :B

(#26115) jocoka75 válasza jocoka75 (#26112) üzenetére


jocoka75
tag

A kép lemaradt.

(#26116) blakey válasza jocoka75 (#26110) üzenetére


blakey
titán

Simán frissül a repóból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26117) snyz


snyz
tag

Sziasztok, tegnap gyorsban belekukkantottam a plugin.video.m3online.hu-1.0.0 kiegészítőbe, és azt hiszem az a baj, hogy a JSON-ben nem mindenütt van a startTime_dt property megfelelően kitöltve. A default.py-ban a 98. sort erre cserélve majdnem jó:
return [i for i in data if true][-1]
Ha az eredeti készítő nem elérhető, hétvégén lehet, hogy megjavítom.

[ Szerkesztve ]

(#26118) jocoka75 válasza blakey (#26116) üzenetére


jocoka75
tag

Mi az a repó ,hol kell keresnem ?
A fenti kép alapján próbáltam frissíteni a frissítés nem sikerült :W

[ Szerkesztve ]

(#26119) jocoka75 válasza vargalex (#26113) üzenetére


jocoka75
tag

Köszönöm szépen a segítségeteket neked és blakeynek is :R
Meg lett a hiba szar volt a pendrive :W

(#26120) ORCA58 válasza cof (#26077) üzenetére


ORCA58
addikt

Megoldódott. Az Inputstream adaptive amúgy telepítve volt.
A repóból frissítettem. Bár az MPEG-DASH meg a felhasználónév-jelszó beállítás továbbra sem jelenik meg, mégis működik. :Y
Köszönet mindenkinek! :R

(#26121) cof válasza ORCA58 (#26120) üzenetére


cof
veterán

MPEG-DASH csak az Elif-hez kell jelenleg, aztán ez bármikor változhat, csak rajtuk múlik. Szerintem ott van, csak rossz helyen keresed.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#26122) Mike88 válasza vargalex (#26100) üzenetére


Mike88
senior tag

Valóban. Tegnap vagy tegnapelőtt hibát dobott minden tartalomnál, valszeg más oka volt. Most működik. Köszi.
Blakey! Playhez tudtommal nincs CE, csak play2-höz, hub-hoz van.

(#26123) vargalex válasza Mike88 (#26122) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Ha nem telepítetted kézzel a kiegészítőt zip-ből, vagy nem csináltad meg manuálisan a módosítást, akkor ma reggel frissült az MS repóból.

Alex

(#26124) blakey válasza Mike88 (#26122) üzenetére


blakey
titán

igen, "S905"-től van

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#26125) squall2019


squall2019
friss újonc

Én tegnap manuálisan átírtam a sourcecodeban, tök jól ment is. de most automatán lefrissült és összefosta magát..

(#26126) holmab13


holmab13
újonc

Sziasztok!

Tudtok segíteni mivel orvosolhatóm 4K filmek lejátszását TV-n úgy, hogy alul felül ne legyen fekete csík vagyis teljes képernyőn játsza le?

(#26127) gyűrű válasza holmab13 (#26126) üzenetére


gyűrű
addikt

Lejátszás közben, képbeállítások, nagyítási arány.

(#26128) FREaKBoY


FREaKBoY
újonc

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy nekem van egy 2gb os média box om, egy t home os netem, egy kodi moviesharkal meg exoshark kiegészítővel. Eddig egész jól futott főleg az openload simán elindult ha el küldtem a szinkronizációt. De az utóbbi időben van hogy 10 perc próbálkozás után indul el valami. Mi lehet a baj? Tudom hogy ez így édes kevés de esetleg tudtok olyan link et ahol ezekről a dolgokról van szó hogy utána olvassak? Valamint a t home tudja valahogy gátolni ezt az ip tv je miatt kérdezem. Vagy ha valaki lenne szives el mondani hogy egy teljesen új gyári vissza állítás után hogyan tudnék egy stabil rendszert telepíteni az se baj ha régi xbmc csak stabil legyen. Vagy egy szinkronizálást segítő kiegészítő kodi hoz. Előre is köszönöm szépen.

(#26129) Bozek


Bozek
nagyúr

Valaki tudna segíteni? Egy pár napja nem tudok lejátszani semmit sem. Elindul a lejátszás, de 1-2 másodperc múlva leáll a Kodi.

A laptopon (Asus Vivobook S13) tökéletesen megy, de az asztali gépen mindig hibába futok. Már frissítettem a videókártya (Nvidia GeForce 1660 Ti) driverét is, újra is telepítettem a Kodit, de semmi haszna.

Esetleg okozhat problémát, hogy lecseréltem a PCIe-s TV tunert? Mert mintha azóta csinálná ezt, de ebben nem vagyok biztos. Mondjuk érdekes lenne, mert a DVBViewer simán használja, de Kodiban már annál is leáll.

[ Szerkesztve ]

(#26130) Noxy válasza Bozek (#26129) üzenetére


Noxy
veterán

A laptopon (Asus Vivobook S13) tökéletesen megy, de az asztali gépen mindig hibába futok.

A laptopon lévő Kodit, másold át az az asztali gépre.
( C:\Users\felhasználó\AppData\Roaming\Kodi
C:\Program Files (x86)\Kodi)
(Előtte azért nevezd át az ott lévő mappát Kodi2-re.
Ha OK, utána törölheted.)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26131) Bozek válasza Noxy (#26130) üzenetére


Bozek
nagyúr

Átmásoltam, de továbbra is ugyanaz. Mondjuk most megnéztem, és nem csak a videóknál, hanem a zenéknél is leáll. Próbáltam egy FLAC-et lejátszani, az se sikerült neki.

(#26132) Vtmk


Vtmk
tag

Sziasztok. Valaki tud olyan megoldást,hogy van mondjuk távoli elérésre nekem m3u.

Tegyük fel bekapcsolom a boxot. NÉzem 5-6 órát. De mondjuk menet közben a távoli m3u-n szerkesztés volt.
Ugye ilyenkor jön a tortúra. pvr kliens kikapcsol kimegyek törölm az adatokat utána vissza a pvr kliensbe és bekapcsolom.
Vag ugy e telejesn kikapcoslom a boxot és be...

Nem lehetne egy sh vagy bármi kódot írni a rednszerbe ami pl óránként lekéri az m3u-t?
Csak ilyen auto refresh dologként akár cronban? Nekem kodi 17.6 van.

Köszi a tippet előre. Vagy bin vagy curl mindegy. Valaki talált már rá megoldást?

Tanulok mindig. Okulok - Szerelek. --> nrg_52 Ez csak az aláírásom. Nem mindig sikerülhet az életben amit szeretnél. De ha közel vagy hozzá már fél siker. Nekem egy célom volt a család. És megkaptam. Ezen felül már csak grátisz az élet.

(#26133) cof válasza Bozek (#26129) üzenetére


cof
veterán

Esetleg okozhat problémát, hogy lecseréltem a PCIe-s TV tunert? Mert mintha azóta csinálná ezt, de ebben nem vagyok biztos.

Ezt hamar kiderítheted, ha kiveszed a kártyát a gépből. Egyébként minden más jó rajta, pörgős a rendszer?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#26134) rushty


rushty
senior tag

A vlc-s stream link ilyenkor mindenkinek szaggat??
Tv2/rtlklub

Revolut meghívó pü-ben

(#26135) Aryes válasza Bozek (#26129) üzenetére


Aryes
nagyúr

Valószínűleg kilazult valami a szereléskor, vagy nem bírja a táp az új kártyát, esetleg nem volt rendesen áramtalanítva a gép szereléskor és megsérült benne vmi.

(#26136) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Nagyon régóta(több mint 10 éve) használok XBMC-t, majd KODI-t. Most belefutottam egy látszólag érthetetlen problémába.

Logitech Harmony 600 távirányítót használok a Raspberry Pi 3-on futó Libreelec 18.2-es KODI-hoz. Alapesetben vannak ugye működő billentyűparancsok a KODI-ban.

L betű megnyomására feliratsávot vált.
O betű megnyomására codec információkat ír ki.
Aztán ami még nekem fontos, hogy egy gombnyomásra hangsávot is váltson. Erre tudtommal nincs beépített billentyűparancs. Így némi guglizás után az alábbi kóddal az N billentyűre programoztam a hangsáv váltást. Majd elmentettem a keyboard.xml fájlba, a megfelelő helyre(Userdata\keymaps\)

<keymap>
<FullscreenVideo>
<keyboard>
<N>AudioNextLanguage</N>
</keyboard>
</FullscreenVideo>
<VideoMenu>
<keyboard>
<N>AudioNextLanguage</N>
</keyboard>
</VideoMenu>
</keymap>

Ezek után megcsináltam azt, hogy a távirányító kijelzőjének első képernyőjére ráprogramoztam ezt a 3 billentyűt.

Amikor teszteltem volna, egyik sem működött.

Ekkor rádugtam a Raspberry Pi-re egy billentyűzetet, ott ment mindegyik billentyűvel aminek mennie kell. Azután asztali gépre dugtam a távirányító infra vevőjét és ott is teszteltem a távirányítóra programozott gombokat. Ott pedig működött. Ezen a gépen 18.1-es KODI van.

Valakinek ötlet, hogy mi okozhatja? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26137) Bozek válasza Aryes (#26135) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te valamit itt nagyon félreértettél. Arra tippeltem, hogy a tuner gyári programjával (WinTV) felkerült valami olyan kodek, ami kiakasztja a Kodit. De leszedtem, és ugyanúgy nem jó.

Itt nem az a probléma, hogy nem tudok TV-t nézni, hanem az, hogy semmilyen videó nem megy. Se gépről, se HBO Go-ról, se sehonnan. Elindul és a Kodi leáll. De még a FLAC lejátszás sem megy.

Amúgy a TV Tuner -> DVBViewer Media Server (ez adná át a Kodinak is az adást) -> DVBViewer cucc működik rendesen, mind a 4 tunerrel (egy Hauppauge WinTV-quadHD-ról van szó). Szóval nem a szereléssel vagy a táppal van gond, azért ennyire béna nem vagyok.

(#26138) Bozek


Bozek
nagyúr

Az Eseménynapló-ból kiderítettem, hogy az MMDevApi.dll a hiba oka. Szerencsére más is belefutott már ebbe, úgyhogy megtaláltam a megoldást.

A Kodi-n belül a Beállítások - Rendszer - Hang menüpontban a Hangeszköz ébren tartása be volt állítva 1 percre. Átállítottam arra, hogy Kikapcsolva, ami meg is szüntette a hibát.

Mondjuk az továbbra is érdekes, hogy a laptopon úgy is megy, ha nincs kikapcsolva, csak a PC-n okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

(#26139) Aryes válasza Bozek (#26137) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem értettem semmit félre, belenyúltál a gépbe, okozhattál hardverhibát. Egy szikra elég, hogy kif.ngassa az alaplapod egy részét olyan módon, hogy félig működik, félig meg nem. Miután idejöttél tanácstalanul, gondoltam erre rávilágítok, hátha nem jutott eszedbe. A lényeg, hogy megvan a hiba.

(#26140) pube111


pube111
senior tag

Meg lehet azt oldani, hogy telefonon lévő zenét kodival lejátszani?
Ja, és képeket meg videókat?

[ Szerkesztve ]

(#26141) Bozek válasza Aryes (#26139) üzenetére


Bozek
nagyúr

Rávilágítottál valamire, ami alapvetően hülyeség. Hardverhiba esetén nem csak és kizálólag egy programnál nem működnének a dolgok.

(#26142) Aryes válasza Bozek (#26141) üzenetére


Aryes
nagyúr

" pár napja nem tudok lejátszani semmit sem"
Ebből nem az jön le, hogy csak egy programnál, de legyen igazad.

(#26143) vtechun válasza vtechun (#26136) üzenetére


vtechun
veterán

erre senkinek sincs ötlete? köszi!

(#26144) Aryes válasza vtechun (#26143) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, van ötletünk, csak direkt nem mondjuk el.

(#26145) consono válasza vtechun (#26136) üzenetére


consono
nagyúr

Jónak néz pedig ki a file, amit csináltál... Ha pl. be ssh-zol a Pi-re és a konzolban nyomkodod a távirányító gombjait, ott előjönnek ezek a karakterek? Mert ha igen, akkor tudja venni a távirányító infóját és akkor mégis a kodit kell piszkálni, ha nem, akkor valami rendszer szinten nem megy...

"In God we trust. All others must bring data"

(#26146) gyűrű válasza vtechun (#26143) üzenetére


gyűrű
addikt

Először is a neve gen.xml kell hogy legyen, legalábbis próbáld arra nevezni.
A programozást célszerű a keymap editorral csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#26147) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Szaisztok?
A mediatarat hogy lehet tesetelni?
A film elnevezes nem egyertelmu szamomra a leiras szerint. Eleg csak a magyar cim vagy kell az eredeti is? A leirasban a minta kotojellel valasztja el a cimeket de kesobb azt irja a kotojel bekavarhat a kodi nak. Melyik a helyes ami jol mukodik?
udv

(#26148) pube111 válasza nagyfejü (#26147) üzenetére


pube111
senior tag

A médiatárban van tisztítás és frissítés. De a watchdog addon megcsinálja automatice, fájlnév, vagy tartalom változás esetén. Én átnevezem magyar névre, nem volt még gond vele. Állítólag nem muszáj.

(#26149) cof válasza pube111 (#26148) üzenetére


cof
veterán

Nekem is sikerült végre beállítani ezt a watchdog-ot, transmission letölt, és már frissül is a médiatár automatikusan, nagyon kényelmes, én még soha nem neveztem át amúgy semmit, 99%-ban jó az eredeti release név is, pláne magyarra nem nevezném át, az ékezetek miatt, ami az egyik rendszeren jó, a másikon okozhat zavarokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#26150) pube111


pube111
senior tag

Olvastam itt korábban, hogy valaki használja a pi-t rádió transmitterként, de nem találom a hsz-t.
Libreelec os alkalmas erre? Merthogy azon nem lehet apt-get telepíteni. A transmitterhez meg azt olvastam, hogy kell pár csomagot telepíteni.
Szóval megoldható ez libre alatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.