Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#25801) tomigonzo válasza Nerazim (#25790) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

pm!, nem ebbe a topikba tartozik

(#25802) tomigonzo válasza w.miki (#25791) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

nem ad szinkronos talalatokat, felirat van, pm!

(#25803) vilga válasza junkpod (#25794) üzenetére


vilga
tag

ugyanezt kérdeztem :25561 lazarusból települt minden Ms-ből semmi, többszöri próbálkozásra végül is sikerült, valszeg valami függőség közben helyretette, /gondolom én laikusként .)

(#25804) junkpod válasza vilga (#25803) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha a repot nem tudom megnyitni az nem függőség kérdés szerintem.
Akkor felrakom a Lazarust... Köszi a választ.

Box's don't touch!

(#25805) blakey válasza junkpod (#25804) üzenetére


blakey
titán

Seemi baj nincs az MS Repo-val. Lazarus már nem kap frissítésekett

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25806) junkpod válasza blakey (#25805) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ma még nem néztem. Tegnap zipbol felment a tároló, de a tárolóba már nem tudtam belépni.

Box's don't touch!

(#25807) Mr Dini válasza junkpod (#25806) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Pedig a repó él és nem történt változás mostanában rajt'. Log?

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25808) blakey válasza junkpod (#25806) üzenetére


blakey
titán

Egész héten működött, semmi baja a tárólónak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25809) hyper83


hyper83
tag

Sziasztok,
tudnatok ajanlani valami jo addon-t, ahol sport Acestream linkeket lehet talalni? Sajnos az eddigiek kozul mar egyik sem mukodik. Esetleg van valami mas alternativa, ahol HD streameket lehet talalni?
Elore is koszi!

(#25810) blakey válasza blakey (#25808) üzenetére


blakey
titán

táróló=tároló

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25811) M_AND_Ms válasza hyper83 (#25809) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Acesrtream sportlinkeket webes oldalról lehet beszerezni: pl h**p://arenavision.us/ (jó, stabil és megbízható addont én még nem láttam), vagy sportáganként reddit-en: pl NFL:h**ps://www.reddit.com/r/nflstreams/

Megjegyzem, hogy tudásom szerint az Acestream harmadik feles klienseken már csak fizetősen működik , márpedig Kodi alól csak harmadik feles kliens van: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25812) cof válasza pube111 (#25795) üzenetére


cof
veterán

Erről már olvastam itt igen, csak még nem próbáltam, bár azt sem tudom mennyire erőforrás igényes állandóan figyelni a mappát. A Transmission script azért is lenne jobb, mert ha kész a letöltés, egyből mehetne a médiatár frissítés az nem igényel szerintem ekkora erőforrást, ha átnevezem akkor már mehet a manual frissítés is, mert semeddig nem tart, szóval ez így csak félautomata megoldás, szerencsére nem sok film van amit ne találna meg eredeti release névvel, a Transmission script-nek majd utánanézek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25813) junkpod válasza Mr Dini (#25807) üzenetére


junkpod
nagyúr

Most már működött. Lehet, hogy kellett egy restart...

Box's don't touch!

(#25814) freinds


freinds
csendes tag

üdv. eddig egy Rpi3 lappal, Kodival néztem a HBO Go-t tévén. Két hétre elmentem nyaralni, most be tudok lépni, látom a filmeket, de ha ráklikkelek nem indul el. frissült valami? vagy mi változott? tud valaki segíteni?
Köszi.

(#25815) <Adamsky> válasza freinds (#25814) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A widevine-al van / volt gond. A libwidevinecdm.so -t kellene frissítsd.

(#25816) tannoyfan


tannoyfan
tag

Ma este gondoltam, hogy játszom kicsit a widevine-al, de mikor beléptem ssh-n a kodira, jelezte, hogy vannak frissítések. Volt benne kodi és inputstream.adaptive update is, utóbbi szólt, hogy van frissebb widevine is, akarom-e frissíteni. Akartam, azóta öröm van. A bitráták tekergetése nélkül 1080P-ben érkezik az HBO-GO.

NOTICE: Creating InputStream
NOTICE: Creating Demuxer
NOTICE: Opening stream: 1 source: 256
NOTICE: Whitelist search for: width: 1920, height: 1080, fps: 25.000, 3D: false
NOTICE: Display resolution ADJUST : DP-1: 1920x1080 @ 60.00Hz (18) (weight: 0.000)
NOTICE: Creating video codec with codec id: 27
NOTICE: CDVDVideoCodecFFmpeg::Open() Using codec: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10
NOTICE: Creating video thread
NOTICE: running thread: video_thread
NOTICE: Opening stream: 2 source: 256
NOTICE: Finding audio codec for: 86018
NOTICE: CDVDAudioCodecFFmpeg::Open() Successful opened audio decoder aac
NOTICE: Creating audio thread

root@kodi:/home/kodi/.kodi# dpkg -l | grep kodi
ii kodi 2:18.4+git20190831.2224-final-0bionic
ii kodi-inputstream-adaptive 2.4.2-1~bionic

[ Szerkesztve ]

(#25817) pube111


pube111
senior tag

Tudja valaki, hogy a transmission ban miért nem működik a mappa figyelés? Beállítások, watch be van állítva.

(#25818) gyűrű


gyűrű
addikt

Sziasztok,
nagyrészt nasról nézek filmeket, sorozatokat. Az média adatbázis a nason levő egyszerű msql szerverről megy. A médiatár szinkron tökéletes, bármelyik gépen nézek valamit, a másik szobában ugyanonnan tudom folytatni, illetve a nézett részeket is menti. A kérdésem az lenne hogyan lehetne ezt pl. az exosharkkal is megcsinálni? Tehát a másik gépen ugyanúgy mutatná a nézett, ill abbahagyott filmet. Ezek nincsenek benne a médiatárban, tehát nem is szinkronizálja a szerver. Az advancedstingbe kéne valahogy az addon adatbázisát behívni? A kodin nincs telepítve semmi watchlist, trakt, stb. kiegészítő csak az advancedsettingsben van neki megadva mit szinkronizáljon. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#25819) blakey válasza gyűrű (#25818) üzenetére


blakey
titán

Trakt.tv megoldás lehet, Kodiban vannak hozzá kiegészítők.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25820) gazso75 válasza gyűrű (#25818) üzenetére


gazso75
aktív tag

Yaste át tudja rakni egyik TV-ről a másikra. Jobb felső sarokban képernyő három kis csíkkal. Kiválasztod, melyikan akarod folytatni, és hajrá

(#25821) <Adamsky> válasza tannoyfan (#25816) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A bitráták tekergetése nélkül 1080P-ben érkezik az HBO-GO."
Te találkoztál már FHD-s filmmel a HBO GO-n? :U

(#25822) tannoyfan válasza <Adamsky> (#25821) üzenetére


tannoyfan
tag

A log szerint azt fogta meg, ránézésre is jól nézett ki. Elsőre még még maximalizálva volt valami 4 megában a bitráta, akkor sd-ben indult el, bár a log szerint inkább vhs minőség volt az. Kinulláztam, és a fentebb látható logot produkálta. A teszt műsor az eufória S01E01 volt.

(#25823) janky1216 válasza hyper83 (#25809) üzenetére


janky1216
csendes tag

Szia!
Jelenleg az alábbi megoldás a legjobb!
Rengeteg addont próbáltam... :)

https://kinkeadtech.com/sportowa-tv-kodi-live-sports-streaming/

(#25824) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok, tegnap frissült a Linuxon futó Kodi 18.3-ra, és most a jobb felső sarokban egy piros ikszes hangszóróm van, és nincs hang a Kodiban, a Linuxban van hang, youtube lejátszásnál is. A neten javasolt javításokat már próbáltam, kivéve a Kodi újratelepítést, van még valami okosság, hogy visszahozzam a hangot?

kieg:
A mini pc hdmi-vel csatlakozik a tv-hez, nincs erősítő közbeiktatva.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#25825) cof válasza Cirbolya_sen (#25824) üzenetére


cof
veterán

Távirányítod az gondolom nincs (ha van akkor mute gomb). Billentyűzeten + gomb (hangerő fel).

Vagy Yatse app-ban a mute gomb (középső áthúzott hangszóró):

[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25826) nimmrody válasza janky1216 (#25823) üzenetére


nimmrody
tag

Nekem vmi fuggosegi hibaval nem telepiti.. :) Egyeb otlet?

(#25827) oszy


oszy
veterán

Regisztráltam a https://www.themoviedb.org oldalon. Az API kulcs kérése menüre megyek, de ott elvesztem :D

Gondolom fejlesztőt kell választani. Alkalmazás neve, url-je, leírása. Na ezeket honnan? :)

A többit (cím, ország, név) értelemszerűen ki kell tölteni, ugye? :B

Egy himedia boxon használom a kodit.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25828) cof válasza oszy (#25827) üzenetére


cof
veterán

Miért? Csak akkor kell regisztrálni ha új film infót szeretnél feltölteni az adatbázisba.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25829) oszy válasza cof (#25828) üzenetére


oszy
veterán

Többször kaptam már ezt a hibát:„Az internetes adatbázishoz való csatlakozás sikertelen!”

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25830) blakey válasza oszy (#25827) üzenetére


blakey
titán

Nem kell regisztrálni, megy anélkül is.
Regisztrálni akkor érdemes ha szerkeszted az anyagokat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25831) cof válasza oszy (#25829) üzenetére


cof
veterán

De hol jön elő ez a hiba?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25832) oszy válasza cof (#25831) üzenetére


oszy
veterán

Amikor töltené le a film adataid, posztereit.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#25833) cof válasza oszy (#25832) üzenetére


cof
veterán

Én most vettem fel új filmeket az adatbázisba és, megy hiba nélkül. Milyen Kodi verzió? Itt a topikban is erre a hibára csak a MSaddon hibát dobja ki, de még régről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25834) <Adamsky> válasza tannoyfan (#25822) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Erre gondolok. Szvsz. a HBO Go - sajnos - 720-nál nem tud többet ...

(#25835) tannoyfan válasza <Adamsky> (#25834) üzenetére


tannoyfan
tag

Nálam 1080-nak írja...

(#25836) tannoyfan válasza <Adamsky> (#25834) üzenetére


tannoyfan
tag

Itt van, amikor 4 megás maximum bw volt beállítva, ugyanarra a forrásra egy vhs minőségű stream-et ad:

NOTICE: VideoPlayer::OpenFile: plugin://plugin.video.hbogoeu/?url=https%3A%2F%2Fhuapi.hbogo.eu%2Fv7%2FContent%2Fjson%2FHUN%2FANMO%2F22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648%2F&mode=5&name=Euphoria+-+S1E1&cid=22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648&thumbnail=http://edgecastcdn.hbogo.eu/22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648_hbo/images/29203869.jpg
NOTICE: Creating InputStream
NOTICE: Creating Demuxer
NOTICE: Opening stream: 1 source: 256

NOTICE: Whitelist search for: width: 396, height: 224, fps: 25.000, 3D: false
NOTICE: Display resolution ADJUST : DP-1: 1920x1080 @ 60.00Hz (18) (weight: 0.000)
NOTICE: Creating video codec with codec id: 27
NOTICE: CDVDVideoCodecFFmpeg::Open() Using codec: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10
NOTICE: Creating video thread
NOTICE: running thread: video_thread
NOTICE: Opening stream: 2 source: 256
NOTICE: Finding audio codec for: 86018
NOTICE: CDVDAudioCodecFFmpeg::Open() Successful opened audio decoder aac
NOTICE: Creating audio thread

Amikor visszaállítottam az addon-t alapértelmezésre, akkor már a 1080-as stream-et adta:

NOTICE: VideoPlayer::OpenFile: plugin://plugin.video.hbogoeu/?url=https%3A%2F%2Fhuapi.hbogo.eu%2Fv7%2FContent%2Fjson%2FHUN%2FANMO%2F22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648%2F&mode=5&name=Euphoria+-+S1E1&cid=22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648&thumbnail=http://edgecastcdn.hbogo.eu/22107157-f2a5-b925-cb5c-739872da1648_hbo/images/29203869.jpg
NOTICE: Creating InputStream
NOTICE: Creating Demuxer
NOTICE: Opening stream: 1 source: 256

NOTICE: Whitelist search for: width: 1920, height: 1080, fps: 25.000, 3D: false
NOTICE: Display resolution ADJUST : DP-1: 1920x1080 @ 60.00Hz (18) (weight: 0.000)
NOTICE: Creating video codec with codec id: 27
NOTICE: CDVDVideoCodecFFmpeg::Open() Using codec: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10
NOTICE: Creating video thread
NOTICE: running thread: video_thread
NOTICE: Opening stream: 2 source: 256
NOTICE: Finding audio codec for: 86018
NOTICE: CDVDAudioCodecFFmpeg::Open() Successful opened audio decoder aac
NOTICE: Creating audio thread

Ez pedig egy helyben megnyitott 720P-s videó a nas-ról:

NOTICE: VideoPlayer::OpenFile: /mnt/synology/video/Series/MINDHUNTER/Season 02/Mindhunter.S02E04.720p.NF.WEB-DL.DDP5.1.x264-MZABI.mkv
NOTICE: Creating InputStream
NOTICE: Creating Demuxer
NOTICE: Opening stream: 0 source: 256

NOTICE: Whitelist search for: width: 1280, height: 720, fps: 23.976, 3D: false
NOTICE: Display resolution ADJUST : DP-1: 1920x1080 @ 23.98Hz (21) (weight: 0.000)
NOTICE: CWinSystemX11::SetFullScreen - calling xrandr
NOTICE: VideoPlayer: OnLostDisplay received
WARNING: CDVDMessageQueue(audio)::Put MSGQ_NOT_INITIALIZED
WARNING: CDVDMessageQueue(video)::Put MSGQ_NOT_INITIALIZED
NOTICE: Creating video codec with codec id: 27
NOTICE: CDVDVideoCodecFFmpeg::Open() Using codec: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC / MPEG-4 part 10
NOTICE: Creating video thread
NOTICE: Opening stream: 1 source: 256
NOTICE: Finding audio codec for: 86056
NOTICE: running thread: video_thread
NOTICE: CDVDAudioCodecFFmpeg::Open() Successful opened audio decoder eac3
NOTICE: Creating audio thread

Ez alapján nekem ez 1080-nak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#25837) <Adamsky> válasza tannoyfan (#25836) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Megnéztem a log-ot, és nálam is 1920x1080-at ír ... :F
Valószínű a HBO add-on tréfál meg. Próbáltam rákeresni, hogy hivatalosan mit tud az HBO GO, de nem találtam semmit. Valószínű nektek lesz igazatok, és ez FHD, nem "csak" HD. :U

(#25835) tannoyfan
Milyen skin-t / add-on-t, stb. használsz, ami így (és helyesen) jeleníti meg az infót?

(#25838) tannoyfan válasza <Adamsky> (#25837) üzenetére


tannoyfan
tag

A technika ubuntu 18.04 x64, Intel NUC.
A kodi verziója: 2:18.4+git20190831.2224-final-0bionic
Az inputstream adaptive verziója: 2.4.2-1~bionic
Ezek a legutolsók, melyeket az apt frissített.
A skin : Aeon MQ 8
Az addon pedig HBOGO.EU, a magyar nekem csúnya python hibákat ír a logba, és már a menübe sem enged be. Korábban működött, de nagyjából mióta elkezdett nem működni a lejátszás, azóta csak az EU megy.

HBOGO GYÍK: https://helpcenter.hbogo.eu/hu/technikai-informacio/hd-ben-is-elerheto-a-tartalom

"A különböző tartalmak különböző felbontásúak 720p-től Full HD-ig, az adott stúdióval kötött megállapodásnak megfelelően. Az HBO GO automatikusan az ön sávszélességéhez és képernyőfelbontásához igazítja a lejátszás minőségét. A körülményektől, a hálózattól és a készüléktől függően a képminőség elérheti a HD-minőséget is."

Tartok tőle, itt van a qtya elhantolva valahol, ha szerver oldalon úgy érzi, hogy kevés a lejátszó hardver, már attól is visszavesz a minőségből akár.

[ Szerkesztve ]

(#25839) <Adamsky> válasza tannoyfan (#25838) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kössz szépen a választ és a link-et! :R
Egyébként nálam a natív (Android-os) player sokkal gyakrabban képes váltogatni, mint a Kodi add-on. Ezért is szeretem jobban az utóbbit.

Hmm... csecse ez az "Aeon MQ 8" (innen érdemes szedni?). Lehet kipróbálom. Régóta használod, nincs vele gond?

[ Szerkesztve ]

(#25840) tannoyfan válasza <Adamsky> (#25839) üzenetére


tannoyfan
tag

Én aránylag rövid ideje használom a kodit, az első időkben nem is mertem skin-t cserélni, nehogy ne találjak meg valamit benne :).
Emlékeim szerint az Aeon MQ 8 benne van a kodi repóban, nem kell hozzá külső forrás. Nincs vele bajom, és botrányosan jól néz ki a tv-n, úgyhogy egyelőre marad :). A kodi előtt én is mobil klienst használtam, és chromecast-al raktam ki a tv-re a hbo-t, de ez a kodi-s all-in-one megoldás jobban bejön.

(#25841) Adam035


Adam035
kezdő

Üdv! Tvheadend HTSP Client-ben ha beírom a megfelelő IP címet és a felhasználónevet + jelszót, mégsem jelenik meg minden csatorna, HD-k például egyáltalán nem, és az SD-knek csak egy töredéke. Mi lehet a probléma? Valami beállítás lehet rossz?

(#25842) cof válasza Adam035 (#25841) üzenetére


cof
veterán

A szerveren mi a csatornák státusza? Scannelés OK?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25843) Adam035 válasza cof (#25842) üzenetére


Adam035
kezdő

Passz. Azt sajnos nem tudom. Illetve az honnan derül ki? (Elnézést ha hülye a kérdés, de még nem túl régóta használom az addont)

(#25844) cof válasza Adam035 (#25843) üzenetére


cof
veterán

Hát a szerveren kell beállítani a csatornákat, mert a kliens csak azokat adja vissza aminek a státusza OK. Azt hittem saját DVB-C megosztás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25845) Adam035


Adam035
kezdő

@CoF: Ja, így már értem. Köszi! Nem saját megosztás, így sajnos nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#25846) freinds válasza <Adamsky> (#25815) üzenetére


freinds
csendes tag

köszönöm, ez alapján jó lett.

(#25847) junkpod


junkpod
nagyúr

Tapasztalat szerint melyik addont érdemes nyomogatni, ha szinkronos mesefilmek ez szeretnék megnézni neadjisten le is tölteni? Amit eddig próbáltam elkeserítő eredményt hozott...

Box's don't touch!

(#25848) Cirbolya_sen válasza cof (#25825) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

köszönöm az iránymutatást, az F8 nem segített, de a "Shift" és "+" igen" :R

Cirbolya_sentinel

(#25849) <Adamsky> válasza tannoyfan (#25840) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... első időkben nem is mertem skin-t cserélni, nehogy ne találjak meg valamit benne ... "
Hö-hö, tegnap esete még feldobtam. Pilláztam is, hogy mi hol van. :D Majd hétvégén teszek vele még egy próbát. Egyébként tetszik, csak tényleg fel kell térképezni (hogy mi merre van, és hogyan működik).

(#25850) tcsaba007 válasza cof (#25842) üzenetére


tcsaba007
tag

Szia!

Nálam van olyan csatorna, ahol a scannelés státusza ok, mégsem jelenik meg....
:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.